Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες του Οκτώβρη 2009 Νο18-Κου κου βαου!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα

Δεν ειχα ιντερνετ απο εχθες το πρωι...

Τωρα ειναι οκ. δεν ξερω για ποσο.

Ισμηνακι μου σου εχω στειλει την διευθυνση 2 φορες!Ελπιζω να την πηρες τωρα.

Χρονια πολλα στα Νικολακια μας!

Σωσω κατι θα σκεφτεις εσυ!Δεν σε φοβαμαι!

Φροσακι το ειδα το σαιτ πολυ ευκολο φενεται αλλα τωρα θα μας στειλει η Ισμηνη μια ετοιμη!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξερω οτι τα παιδια χωρις δοντια δαγκωνουν καλυτερα την τρφη ....

ιακωβιδου την λενε νομιζω την οσδοντιατρο..

πηγα εστειλα κατι δεματα..

η καλυψω δε προλαβαινει να μπει..

η αλεκα δεν ειναι σε μουντ!!! :lol::lol::lol:

φτιαχνω ψωμι..

θα φαει ψαρι..εμεις αυγα..πηρα απο τη λαικη απο 1 παππουλη αυγα που τα σερνει σε 1 κουβα..και κουραζεται ο καημενος..και ειναι πολυ καλουλη..

οχι χωριατικα..και πηρα 10..2,5 λεπτα το ενα ειχε..χαλαλι του..

μαρκατ θελω τη συνταγξ για μελομακαρονα..της μανας σου!! :oops::oops::oops::oops:

φροσω...καλα;;

βαγκ που εισαι πουλοπομ;;

εχετε καμια συνταγη για βασιλοπιτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδια ποια μου ειπε;δεν ξερω να κανω γλάσο, φασαρία δεν ειναι;Ρε Τζούλια τα αμυγδαλα και τα γαρυφαλλα πανευκολα ειναι αλλα δε μου αρεσει το αποτελεσμα.Δε φαίνεται ουτε καθαρα ουτε ωραιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ Ντομ, γιατί το έστειλες με το σκάιπ;

Για να το ανοίξω θα πρέπει να είμαστε ον λάιν και οι 2 ταυτόχρονα...

πότε θα σε πετύχω;

σχολάω σε λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω καλε σε ειπα για γλασο... αχνη και ελαχιστο νερο και αν θες και χρωμα ζαχαροπλαστηκης για εφε!

εμενα τα μελομακαρονα δε μ' αρεσουν.

τρωω κουραμπιεδες που κανει η μαμα μου με τη σμυρνια φιλη της, της φιλης συνταγη και μπακλαβα της μαμας μου.

Βασιλοπητα της μαμας μου, σε στιλ κέικ, αλλα δεν εχω τη συνταγη. την εχει η μαμα μου. ειναι απο ενα παμπαλαιο βιβλαρακι της Χρυσας Παραδειση.

δηλαδη μονο εγω αλεθω ακομα;;; :oops:

και οταν τους δινετε φρουτα, τρωνε την ιδια ποσοτητα που ετρωγαν αλεσμενα;;;

και σε ποσες ωρες;;;;; γιατι εγω σε 7 λεπτα, χρονομετρημενο, εχω ταϊσει και τους 2.

κατω δε ριχνουν να γινει χαμος;;;

δεν βαζουν πολλα μαζι στο στομα τους να μπουκωθουν και να μην ξερουν τι να κανουν;;;

γιατι ο Σπυρος οταν τους δινω μπισκοτο, για να μας κανουν παρεα οταν τρωμε εμεις, χωνει πολυ μεσα μεχρι να τελειωσει και μετα...

οδοντοβουρτσα λεμε να παρουμε και εμεις. ποια πηρατε;;;

εγω εκανα ρεβυθια για τον αντρα που φαγωθηκε οτι δεν του κανω και μακαρονια για μενα. ουτε τα δοκιμασα τα ρεβυθια του... αβραστα, λυσσα... ιδεα δεν εχω....ουτε να τα μυρισω δε θελω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε τι μουντ ειναι η Αλεκα βρε Σωσω;;;

μην την περιμενουμε μεχρι τη σελιδα 69 να γραψει!!

ας μπει να της το φτιαξουμε το μουντ.

θα το σκισω το παλιοσκυλο αν μου τα ξυπνησει!!!! την τρελα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε βαγκ θεα!!!!

καλε αφου λεει δε κανει οδοντοκρεμα..εσυ θα πας να παρεις;;αλλο παλι και τουτο! ;););)

ασχετο αλλα στα τζαμπο γινεται ο γνωστος χαμος..θα μαζεψω 1 μερα τα πρπαγματα που εχω να παρω και θα παω..μονη μαλλον..γιατι γιατο παιδι θα πρεπει να του παρω και φαγητο...

εγω σημερα την καθησα στο καρεκλακι..και εφαγε σε κομματακια 1 μανταριν και μισο αχλαδι..αυτα για αρχη..δε την πιεσα..

επειδη ηταν η πρωτη φορα..

ετσι θα το κανω απο αυριο το φρουτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπιφτεκια με πατατες...

εγω του δινω σα σνακ τα φρουτακια γιατι πρεπει να παρει βαρος οποτε η φαριν λακτε μενει ως εχει κ 8α προσ8ετω κ λιγη σκονη στην φρουτοκρεμα για παραπανω 8ερμιδες , γιατι χτες με 1/2 μπανανα κ 1/2 μηλο ολη μερα δε λεει... :o

τωρα αν δε ξαναφαει ψαροσουπα , 8α του δωσω το μπιφτεκι στο χερι κ μια χαρα...

βαριεμαι την ζωη μου κ εχω ανακαλυψει κ 1 μεζαδαδικο με 8αλασσινα, ψαρικα περιπου 16Ε/ατομο

γουσταρω γυναικοπαρεα κ κρασακι !!!

Σωσω ρε η Καλυψ λες να χει φαει πακετ , ειδες το στατους της στο φεις ??? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

κατεβαζω dvd με παιδικα τραγουδια

σημερα ολο το πρωι τιο εφαγα στο βρωμοικα

δεν εφτεγαν οι ανθρωποι απλα ειχε τρομερο κοσμο

ο πνευμονας οκ

αλλα εχω ιγμοριτιδα τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PERASTIKA RE MARKER...ΣΑς ΕΣΤΕΙΛΑ τη συνταγη απο τα μελομακαρονα .....

πηρα και της ντομ!!!

αντε να δουμε..τσακισα 1 παστα μετα τα αυγα!

αυτη κοιμαται..

αααααααααααααα...η ρινουλα της ελενης περπατησε...σουπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ... ευτυχώς που δε σ' αρέσουν τα γλυκά... =))=))=))

ρε Σωσώ... η Βαγκ ρώτησε τι οδοντόβουρτσα να αγοράσει... όχι οδοντόκρεμα...

Σήμερα δεν το έπινε το γάλα του...

του το έδωσα στον ύπνο του πάλι...

πήγαμε μαζί στο μάθημα.

έκατσα κάνα τέταρτο, ίσα ίσα να μου δέιξει αυτά που θα έκανε στο μάθημα για να δουλέψω στο σπίτι...

ρε κορίτσια... όταν πάω να τον βάλω στο καρεκλάκι του αυτοκινήτου... οργιάζει!!!

τον πιάνει υστερία!!!

Λαχανιάζω ώσπου να τον δέσω!!!

ετοίμασα σαλάτα για να πάρω μαζί μου αύριο στη δουλειά.

στις 6 θα σχολάσω και δουλεύει κι ο Πετρής και ο μικρούλης θα μείνει στην Ανθούλα πολλές ώρες...

το πουλάκι μου...

βλέπω οτι έχω πμ...

για να δω τη συνταγή...

ααα!!!

μαντάμ ντομ!!!

δεν είσαι ον λάιν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου, σας αφήνω...

πάω να χαλαρώσω στο κρεβατάκι μου και να δω τη ζωή της άλλης...

αν αντέξω και δεν κοιμηθώ... χαχαχα!!!

μη γελάτε κι εχθές δεν κοιμήθηκα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε μας ρε νανα....με τους υπνου σου..εγω ετοιμαζω κρεπες...αντε να δουμε...

αυριο θα παω σε γιατρους να μαζεψω πιστοποιητικα που επιτρεπουν τις φαλαινες να μπουν στη πισινα!!!

εμενα εκανε λιγο εμετο ...ρε παιδια οταν της δινετε ψαρι δε δινεται και αυγο ολη τη μερα;;

εμενα μου εβγαλε λιγο...

και νομιζω οτι ειναι απο αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η γιατρος το ειπε ξεκα8αρα , να μην ειναι κοντά ψαρι κ αυγό , και 2 μέρες να απεχουν ... Λυσσαξες να τα δωσεις κ τα 2 ...

εμενα δεν τρωει κα8ολου αυγο γμτο... 8α δοκιμασω και μελατο με λιγο ψωμακι οπως μου το δινανε εμενα... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello κοριτσαρες

πωπωωωωω Νο18 εγω εχω μεινει ακομα στο νο17 σελ....

τι κανετε?

καταρχας χρονια πολλα στα ζουζουνια της μαρκερ0( στον στελακο και στον νικολακη της και στον νικολακη της μαρκατ για χθες.

καλα εγω φταιω τωρα?

μπηκα και καμια δεν ειναι μεσα. μονο η σωσω φαινεται online αλλα μαλλον και αυτη ή εχει προβολη ή τρωει χεχεχχεχεχεχεχε

εμεις τα ιδια εδω.

η χριστινα μια τρωει μια δεν τρωει μεσημεριανο αλλααααα ναι ναι πεινουμε 250ml φρεσκο γαλα το βραδυ. το πρωινο γαλα ακομα .......σκατουλες αλλα που θα παει. τρωει σχεδον καθε μερα απο το δικο μας φαγητο(οσο εχουμε ακομα χεχεχε), φρουτακια σε κομματακια και περπαταμε εδω και ενα μηνα περιπου. βεβαια σαν ζομπι ακομα με τα χερια στον αερα.

ο δημητρος μου καλα κρατει με τα κεφια του και αυτος.ποτε διαβαζει αμεσως ποτε μου βγαζει το λαδι. μεγαλωσε το παλικαρακι μου.

ο συζυγος ακομα το ξυνει στο σπιτι και ισως λεω ισως να ησυχασω ακριβως σε ενα μηνα μιας που γυρναω στην δουλεια και δεν θα τον βλεπω οοοοοοολη μερα στο σπιτι.

φιλακια πολλα πολλα πολλα

πιστευω να μην ξεχασα κανενα-καμια εορταζουσα.

αυριο γινομαι 36 ουααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε αλεκα...ε τωρα αν σου πω οτι ετρωγα κρεπες αλμυρες και γλυκες και σε λιγο εχει προβολη;;;;τι να πω!!!!

μπγκ μπραδερ!!

εσκασα..ουφ!!

μπραβο αλεκα...

ρε τζουλια 1 μηνα το δινω μαζι..δε ξερω..μπορει να τα εδωσα κοντα..

βρε δε παθαινουν πραμα..

ωχ!!

θα δουμε το saw....

ταινιαρα..παω για τσιγαρο και μετα προβολη..

αλεκα σε φιλω..και να μας ερχεσαι ρε...μη μας ξεχνας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερααααααα

7μιση σημερα.Αλλα την βλεπω τριβεται παλι.

Νταουνιλες αυτη την εβδομαδα.Βαριεμαι......

Αλεκακι χρονια πολλα ,να τα εκατοστησεις και να χαιρεσαι τον αντρα σου και τα παιδακια σου!

Παω να φαω τα κορν φλεικς μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μπουμπουδένιες μου!!!

Μόλις έφαγα το τοστάκι μου, 1 κομματάκι από το υπέροχο κέικ μου και ήπια το γαλατάκι μου... χαχαχα!!!

ποικιλία να υπάρχει!!!

έχω και σοκολατάκια κίντερ... ξέρετε, εκείνα που είναι σας αυγουλάκια που τα βγάζουν μόνο στις γιορτές!

θα τα κρατήσω για αργότερα, όμως...

Αλεκάκο!!!

Χρόνια πολλά!

Εκείνο το σάιτ που σου έδωσα, το κοίταξες καθόλου;

Μπράβο στο Χριστινάκι που πίνει το γαλατάκι της!!!

Ο δικός μου δεν το έπινε χθες...

τι να πω...

Τζούλια, εγώ μελάτο το δίνω, με ψωμάκι μέσα στο ποτηράκι!!!

μιαμ μιαμ μιαμ!!!

Τα αυγουλάκια, όμως, είναι ολόφρεσκα από τις κοτούλες της θείας Ελούς (μαμά Ανθούλας)...

Και μάλιστα μας κρατάει της Κυριακής!!!

σήμερα κρυώνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

καλε τι ομιχλη ειναι αυτη...

Χρονια Πολλα στη μεγαλυτερη της παρεας!!!!!

Αλεκα να εισαι καλα και να μη χανεσαι... μας λειπεις...

η Μαριαννα ειπε να μοιρασει το γαλα σημερα.... 6:30 στο ποδι!!! ελεος...

εμ, φταιμε και εμεις... χθες ολο το απογευμα ηταν δεμενα στο αμαξι, να παμε να βρουμε πηλικιο για τη στολη, να την παρουμε απο το καθαρηστηριο κλπ κλπ... τον πηραν ενα χερακι στο αμαξι και ηταν χορτασμενα απο υπνο...

σας ξαναρωταω... ποσες ωρες κανουν να φανε τα φρουτα και το φαγητο σε κοματια;;;

δεν τα βαζουν ολα μαζι μεσα να μπουκωθουν;;;

ΜΑρκερ... αντε... η ιγμοριτιδα να ειναι το τελευταιο!

βαριεμαι σημερα....

χθες εκανα την πιπεροπητα... εγινε πολυ μουσκεμενη μεσα... μαλλον γιατι ειχα βαλει φρεσκα μανιταρια μεα και οχι κονσερβα, και εβγαλαν νερο, αν και τα αχνισα-τσιγαρισα πριν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...