Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες του Οκτώβρη 2009 Νο18-Κου κου βαου!


Recommended Posts

καλημέρα..

αυτό είχα καταλάβει ρε Μλαρκερ, αλλά με μπέρδεψε ο σεφ... χαχαχα!

εμείς θα πάμε στην πεθερά φια φαγητό

θα έρθει ο νονός του Πέτρου με όλη την οικογένεια...

μετά να με ξεματιάσετε παρακαλώ... χαχαχα!!!

Σωσώ τα λεμόνια μπορείς να τα κάνει λεμονάδα.

θα στήψεις τΑ ΛΕΜΌΝΙΑ.

1 φλ λεμόνι- 1 φλ ζάχαρη.

ανακατεύεις ώσπου να λιώσει η ζάχαρη.

ΔΕΝ βράζεις...

βάζεις λίγη ποσότητα λεμονάδας, το υπόλοιπο νερό και έτοιμη η λεμονάδα!

σας αφήνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

alhueia δε βραζεις;;εγω ξερω οτι τα βραζεις;;θα λιωσει η ζαχαρη ποτε;;εμεις πηγαμε στο λιμανι,παιξαμε με τα παπακια ....και ξεθεωθηκε και πηγαμε εμπορικο,κοιμηθηκε καροτσι,κατσαμε για 1 καφε εξπρεςς και γυρισαμε..

μεσημερι εδω μονοι..

σουφλε εχω..

καλα να περασετε νανα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!χρονια πολλα σε μανους κ εμμανουελες!!!!χαχα :lol:

εμεις κλασσικα μυξα μεχρι το πατωμα...αντε να δουμε παλι..

μιλαγαμε με την αλεκξα χτες κ μου ειπε μηπως η μικρη ειναι αλλεργικη σε κατι η εχει υγρασια το δωματιο...αλλα μετα σκεφτηκα οτι κ την προηγουμενη φορα που αρρωστησε κ τωρα εχω κ εγω τα ιδια συμπτωματα,μπουκωμα κ λιγο πονολαιμο..βεβαια σε μικροτερο βαθμο αλλα τα εχω..οποτε καποια απο τις 2 αρρωσταινει κ κολλαει στα καπακια την αλλη..

ε αφου ειμαστε ολη μερα αγκαλιες κ φιλακια!!!!

η αγγελικη κοιμηθηκε χτες 1 και!!!!!!!!

κ ξυπνησαμε 11 παρα σημερα που ηρθε η πεθερα ακαλεστη κ βαραγε κουδουνια!!!!!

αντε λεει στο γιωργο,ντυσου να παμε στο ζαπειο!!!!!!

ποιο ζαπειο της λεει ρε μανα,ειναι αρρωστο το παιδι!!!

α,λεει..θα εχει αλλεργικη ρινιτιδα σαν κ εμενα που δεν κολλαει βεβαια!!!!

μα τωρα δεν ειναι ανοιξη της λεω εγω..

κ με την υγρασια καλε,μου λεει εκεινη..για να δικαιολογησει το οτι εβηχε παλι..

τα νευρα μου κροσια...

περιμενω τη μαμα μου κ τα κοριτσια για μαμ!!!!!

δυστυχως εμεις δεν θα παμε στη συναντηση..παλι θα μας φαει το σπιτι για καμια βδομαδα....

μαρκερ εχεις δοκιμασει να τα ταιζεις με dvd με τραγουδακια η με καποιο βιντεακι στο you tube?δεν ειναι κ οτι καλυτερο βεβαια αλλα καμια φορα εγω το κανω για να φαμε φρουτοκρεμα γτ αλλιως δεν ανοιγει στομα....

σωσω θελω κ εγω βολτα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα καλυψω να παμε μαζι βολτα...

και θα ειμαστε εδω και οι αλλες στη συναντηση... :cry::cry::cry:

δε πειραζει..

περιμενουμε φωτο...δε θα ξανα λεμε τα ιδια..

εγω της εκανα φασολακια καροτο και κοτα..δικο της φαγητο με αλατι και λαδακι..

εφαγε 10 κουτ..

δε νειναι το αλατι..δε ξερω.θα δειξει τι ειναι..

ρε καλυψω ετσι η πεθερα...παπαπαπ...

τελικα πηγε μονη της η πηρε και το γιο της;;η πηγε με τη ρινιτιδα της;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Σωσώκα, δε θέλει βράσιμο... κυπριακή συνταγή...

είναι τέλεια σου λέω...

την κάνει η πεθερά και όσοι τη δοκιμάσανε ξετρελαθήκανε!!!

καλά περάσαμε.

ευτυχώς δούλευε ο Πετρής και φύγαμε γρήγορα.

τώρα κοιμάται.

το απόγ ίσως να έρθει η φίλη μας να παίξουμε...

Καλυψούλα... έτσι και κοιμότανε ο δικός μου, τις ώρες που κοιμάται η δικιά σου... θα είχα κόψει τις φλέβες μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tους βάζετε αλάτι στο φαγητό? Εγώ του τα δίνω ανάλατα ακόμα! Μαγειρεύω κανονικά χωρίς μπαχαρικά και μετά βγάζω το φαγητό του μικρού και αφήνω άλλη μια βράση με μπαχαρικά! Μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα με το φαγητό! Τρώει τα πάντα και αρκετά! Είναι βέβαια ήδη 12 κιλά και 83 εκ. ύψος! Απο δόντια έχουμε 6 επάνω και 4 κάτω! Μασάει κανονικά και εδώ και 1 μήνα τρώει τα περισσότερα φαγητά κομματιασμένα και όχι αλεσμένα! Σήμερα του εδωσα και γαλοπουλα κομματιασμένη και όχι αλεσμένη και το άδειασε το πιάτο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egv ζζζζ δινω ΚΑΝΟΝΙΚΑ..απλα ειχαμε σουφλε ζυμαρικων και δεν ελεγε να δωσω..

οποτε της μαγειρεψα κανονικα...

και γω δεν εδινα μεχρι πριν απο 1 βδομαδα..που δεν ετρωγε..οχι τωρα με το αλατι τρωει..

δε ξερω..

μου εχει μειωσει πολυ τα γευματα..απο το πρωι,γαλα,αυγο,1 μπανανα και 10 κουτ φασολακια κοτοπ..

τεσπα...

οκ νανα θα ην δοκιμασω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

απ :lol: φασισισα και γω να την αφησω νηστικη..τελος..ε δε παει αλλο...

απο τισ 3 ειχε να φαει της δινω μεσημεριανο τιποτα...

αν δε λυγιζω θα ξανα πιειε γαλα στισ 9...

αι σιχτιρ..χριστουγεννιατικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ και ο δικός μου συνεχίζει τις αφαγίες.

όλη μέρα έφαγε: μισή μπανάνα, 1 μανταρίνι, μισή τσιπούρα, 1 πατάτα και λίγη κρέμα...

ζζζ ούτε εγώ δίνω αλάτι.

ρε Τζουλάκι... εσύ τι της είπες της πεθεράς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρε νανα...κλασικα..καροτο ντοματα φασολακι κοτα..κα μαλιστα ηταν 5νοστιμα..γιατι εβαλα και αλατακι..λιγο..

τελος παντων..

εγω αυριο θα σιδερωσω..εφαγα ποροτκαλι..ασχετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ρίξαμε στα πορτοκάλια;

δίαιτα Σωσώκα;

χαχαχα!

να ρωτήσω...

πόση ώρα κάνουν για να πιουν το γάλα τους;

θέλω κανένα μισάωρο μέχρι να το πιει...

κι επειδή του το δίνω λίγο πριν πέσω για ύπνο... κοντεύω να κοιμηθώ...

σκέφτομαι, αύριο να του δώσω το γάλα με το ποτήρι.

ααα δε σας είπα...

η πεθερά με τηλ και μου είπε οτι με πένεψε πολύ η νονά και η μαμά της νονάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena to pinei se 20 lepta kai me doseiw...εγω προσπαθησα να της το δωσω σε ποτηρι και μου το εφερε στα μουτρα...με τιποτα..δε πειραζει..

τι διαιτα καλε;;οχι..ποτροκαλι και μετα 2 περιποιημενα τοστ...

καλε να σας ρωτησω..καθε μερα τα κανετε μπανιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lyssaxate παλι.

Το Ιουλια Νανουκουκι το 8υμαμαι ! τι να απαντουσα ρε ? με επιασε νευρικο γελιο

επρεπε να λεγα '' ναι ε ? ε τοτε καλα το λενε σαν γεννη8ει η νυφη... :lol::lol::lol: ''

σκυλοβαριεμαι ... το παιδι αυτες τις μερες κοιμαται 16 ωρες την μερα , σαν πολυ μου φαινεται , οχι οτι με χαλαει ... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello

νανουκα αφαγια το λες εσυ αυτο?

τοσο τρωει η δικια σχεδον ολη μερα και ειμαι και ευχαριστημενη.οταν ειναι στις καλες της γιατι αλλιως......

το πρωι που πινει μονο 120 ml περιπου το πινει μονορουφι, το βραδυ που πινει γυρω στα 250 κανει κανα τεταρτο.

βαρυνε ο καιρος τζουλια και το ριξε στον υπνο ο μικρος :)

σωσω εγω πλεον δεν την κανω καθε μερα.

μερα παρα μερα αλλα την πλενω σε καθε αλλαγη πανας και το βραδυ και χερακια και μουτρακια, οπως και καθε μεσημερι πριν τον υπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααα τωρα ειδα την ερωτηση :oops: σορυ ρε

κα8ε μερα μπανιο , μπορει να τυχει βεβαια 1 φορα την βδομαδα να μην κανουμε.

ετσι...μαρεσει..παρακαλεσε με λιγο ακομα...πλιζ!!!φωναξε το σορυ και παλι σορυ!!και ωστοσο θα δω τι θα κανω εγω!!!θεα και παλι..αντε παιδακια την κανω..ρε φροσω α το ανοιξεις το ρημαδι;; :shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμη στο 18?

Ελεγα θα εχουνε παει στο 19 οι γλωσσουδες!

Μπηκα για ενα χρονια πολλα γρηγορο!

Αυριο βγαζω το φρονιμιτη μου! χαχαχχαχαχα!

Ασχετο........ αχχαχαχαα!

Λοιπον πηρα φωτο απο βαπτιση! ΝΑ σας βαλω?????????????????????????? χιχιχιχιχιχιχιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ γιατί δεν προσπαθείς να της ρίξεις στο φαί μια με δυο κουταλιές ρυζάλευρο ή λίγη απο την κρέμα της? Ισως η γνωστή γεύση να την παρακινήσει να φάει!!!!

Οσο για το μπάνιο κι εγώ μέρα παρά μέρα (εχει βαρύνει και πολύ και δεν είναι εύκολο) σε κάθε αλλαγή πάνας τοπικό πλύσιμο και κλασσικά βράδυ πλένουμε πόδια, χέρια , πρόσωπο και δόντια (πλέον)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

σημερα ο αντρολης μου ανελαβε τα πρωινα αλλαγματα-ταϊσματα και κοιμηθηκα ως τις 8:15!!! μεθαυριο παει στη δουλεια... τελος η αδεια...

αφηστε που εδω και 2 μερες ξυπνανε και τα 2 απο τις 6:30!!! ελεος! το γαλα θα μοιρασουν;;;

ισως ομως επιδη το ημερισιο προγραμμα εγινε λιγο μπαχαλο λογω εορτων...

καλε εχετε κανενα Στεφανο;;; χρονια του πολλα! εμενα γιορταζει ο ξαδερφος μου με τα 3δυμα +1!!!

Σωσω η γυναικα του συναδελφου ειναι στοΝ 4ο μηνα οχι στο 4ο παιδι! πολυ παρεα με τη Τζουλια κανεις!! :lol:

οσο για το μπανιο, τους κανουμε καθε μερα ντουζακι στα γρηγορα, οπως παντα ολο στα γρηγορα τους καναμε..., αλλα μαλλια 2-3 φορες τη βδομαδα. σε μιση ωρα τελειωνουμε και τα 2 ντουζ, ντυσιμο και γαλα. τσακα τσακα...

Νανα τι εγινε;;; σε ματιασαν τελικα;;;

εμενα το μπουτι δεν εγινε καλο... ηταν μαλλον μεγαλο και δεν πηγαν τα μπαχαρικα και το αλατι ως μεσα και ηταν ανοστο. το απ'εξω ηταν καλο. θα το κανει σημερα η μαμα μου με σαλτσα να το φανε.

καλε πως περασατε στη συναντηση;;;; που ειναι τα ντοκουμεντα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmερα και απο μας...οκ βαγκ..λαθος καταλαβα..

σηκωθηκαμε 8..σε λιγο θα κατβει ο ευτερης στο κεντρο..

φρικασε ο αντρας μου και αυγα εγω..

οχι ρε ζζζζ να βαλω και στο φασολακι κρεμα..σα σκατα θα γινει νομιζω..δε πειρζει..θα το παω ετσι και θα δουμε..

εμαθα οτι τα περασαν τελεια ...η χαρα τουλαχιστον..το ευχαριστηθηκε πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χαρά, να χαίρεσαι το Στεφανάκο σου!!!

άντε, περιμένουμε φωτό!!!

Σωσώ, κάθε μέρα τον κάνω μπάνιο!!!

Δεν έχει περάσει ούτε μία μέρα χωρίς να τον λούσω...

Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ χωρίς να είμαι καθαρή... γιατί να μπορεί εκείνος;

το μαλλί μέρα παρά μέρα...

Αλεκάκο, ο δικός μου είναι πολύ φαγανός, οπότε κάτι τον ενοχλεί για να μην έχει όρεξη...

παρ’ οτι με σχολιάσανε μετά που έφυγα, δε με ματιάσανε...

αν και γαλανομάτα η νονά... χαχαχα!!!

στον δικό μου αρέσει η διαδικασία του ποτηριού.

οπότε έχω μια μικρή ελπίδα...

όλοι λείπουνε με άδεια και σκυλοβαριέμαι!!!

ας ανοίξει κάποια το 10 γιατί θα μας το ανοίξει η υπεύθυνη και θα ξενερώσουμε...

Μαράκι, περιμένουμε φωτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...