Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο1!!!


Recommended Posts

geia sas koritsia kai pali

pigame sti filenada kai eipiame kafedaki ;) tin voithisa na stolisi kai to dentro tis giati an tin afina moni tis tha tin evrsike to pasxa :lol::lol: i mikroula m einai ligo griniaroula kanei ena paraponiariko klama les kai theli kati na mou pei :? oute stin kounia tis den theli na katsi :o:o:o malon theli agkalitses simera

alithia les foufou poles apousies exoume simera kale koritsia enosame dyo foroum kai anti na eimaste pio polles miname 2-3 kopeles?????????? :o:o:shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και μενα μιρια γκρινια πολυ

με το που τη σηκωνω γιατι γκρινιαζει ρευεται..εχει φαει απο τις 4.3ο..και ακομα ρεψιμο???τι να πω..

τα αλλα κοριτσακια εχετε παει βολτουλα σημερα???αντε απο αυριο που θα κανει κρυο ολες μεσα στα λαπτοπια σας!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέραααα!!! :D Πώς είστε?

Λαμπρινή και Ανλού Χρόοοονια Πολλά!!!! Πολύχρονες και οι δύο...

Είχα πάει στα jumbo πριν και μόλις γύρισα... Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα!

Αύριο θα πάμε και εμείς για το πρώτο εμβόλιο....έχω αγωνία...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!ΑΝΛΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΝΝΟΥΛΕΣ!! :D:D ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΝΟΜΙΖΩ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΕΓΩ Ε??ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΦΑΕΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ 10-15 ΛΕΠΤΑ ΟΡΘΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΡΕΥΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΓΙΑΤΙ ΠΙΝΕΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ.ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΕΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΚ ΑΦΗΣΑ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙ.ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΛΙ.ΜΙΡΙΑΚΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ.ΠΕΣ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ??ΛΕΤΙΣΙΑ ΓΙΝΑΜΕ ΦΙΛΕΣ :lol::lol: ΜΠΑΡΜΠΙ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΤΖΙΠ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΝ ΩΡΑΙΑ.ΑΣ ΒΓΟΥΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ.Ε?Ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρεται μανουλιτσες.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΑΝΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::-*:-*:-*:-*

Εμεις μολις γυρισαμε απο τα κρεβατια μιας καλης μου φιλης που παντρευεται το Σαββατο. Ο μικρος γκρινιαζε αλλά μόλις τον ριξαμε στο νυφικο κρεβατι ηρεμησε εντελως. Σκετη ψωναρα, μολις ειδε φωτα και καμερες ησυχασε :lol::lol::lol: και εγω δίπλα καμαρωνα το κουκλακι μου :P:P:P

Μιριακι στην πεθερα μου όσο και να μιλας δεν καταλαβαινει, οπότε και εγω όταν λέει βλακειες πεταω ένα ξερό και αποτομο όχι σε ό,τι και αν λέει και δεν δινω αλλη σημασια.

Κατερινα το βιβλιο που λες για τι ηλικίας παιδια ειναι; Οι μεθοδοι που προτεινει ειναι σκληρες του τυπου το αφηνεις να πλανταξει στο κλαμα και επομενως θα κοιμηθει;

Καλωσόρισες Χαρουλίτα. Να σου ζησει το μωρακι σου. Όπως ειπε και η Κατερινα όταν θηλάζεις δεν θα έχεις περιοδο, έτσι μου ειπε και ο γυναικολογος μου. Παρ΄όλα αυτα αν ξεπερασεις το αγχος σου και τελικα κανετε τιποτα με το συζυγο θα πρεπει να προσεχεις γιατι υπαρχουν πιθανοτητες εγκυμοσυνης.

Μαμουνακι και εμένα μπορει να περασουν 2 ωρες απο τότε που εφαγε και να ξαναρευτει. δεν ειναι ανησχητικο νομιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταγονιτσα για το τικερακι θα πας στην διευθυνση που θελεις θα το φτιαξεις και μετα θα πας στον πινακα ελεγχου μελους στο προφιλ σου

θα βγαλεις ολα τα ν απο τα τετραγωνακια κατω απο την υπογραφη σου θα κανεις αντιγραφη εχοντας πατησει ομως πριν το bbcode και θα κανεις επικολληση στην υπογραφη σου και μετα υποβολη,

ελπιζω να σε βοηθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΣΕΞ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ ΘΕΛΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑΑΑΑΑΑΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΡΗΣΗ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ. :oops::oops::oops::lol::lol: ΠΟΝΕΣΑ ΠΡΩΡΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ??ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΑ. :lol::lol: ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΟΚ.ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ ΟΤΙ ΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΟΥΤΕ ΤΟ'' ΟΤΙ ΩΡΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ'' :roll::roll::roll: ΦΟΥΦΟΥ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΧΝΑΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΠΕ ΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.ΘΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΜΟΛΙΣ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΜΥΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΡΟ ΤΙΣ ΡΟΥΦΑΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ??Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΚΛΕΙΣΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΡΙΝΙΤΙΔΑ ΤΩΡΑ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΤΙΣ 20 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΓΙΝΟΜΣΤΕ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ 6 ΚΙΛΑ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΙΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΖΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΠΑΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ.ΛΕΕΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ML ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ''ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΜΟΥ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ML ΠΑΝΩ'' :lol::lol::lol::lol: ΑΥΤΑ ΕΙΠΑ ΠΟΛΛΑ Ε?ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΦΟΡΑ.ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΤΩΡΑ ΓΛΥΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα κοριτσακιαα!Φωτεινούλα,εγώ το βιβλίο το ψιλοεφαρμόζω και τώρα.Σου λέει από έξι μηνών αλλά σου δίνει τεχνικές πως από μικρό να το μαθαίνεις να κοιμάται από μόνο του,από νεογέννητο ακόμα.

Σταγονίτσα,είναι αρκετά βάρβαρο!Όμως σου εξηγεί τι συνέπειες μπορεί να έχει αμα δεν κοιμάται καλά το παιδι και τότε είναι που λες καλύτερα να κλαψει 1 ωρίτσα καθε φορά που είναι να κοιμηθεί για μια εβδομάδα και μετά να κοιμάται ηρεμο για μήνες παρά να του βγει σε πρόβλημα όταν μεγαλώσει.Εμένα έκλαιγε 20 λεπτά τα 2 πρώτα μεσημέρια και 1μισι ώρα τα δύο πρώτα βράδια και μετά λιγότερο.Όλο αυτό πήρε περίπου 10 ημέρες.Μετά κοιμόταν 9 το βράδυ με 10 το πρωι.Τότε ήταν 8 μηνων.Είχα φτάσει όμως στο Αμην.Κοιμόμασταν κάθε μέρα στις 7 το πρωι μέχρι τις 10 και το βράδυ πάλι τα ίδια.Γι'αυτο καλύτερα να το ξεκινήσεις τώρα που είναι μικρό και θα του πάρει και λιγότερο χρόνο η εκπαίδευση.Δεν το αφήνεις να πλαντάξει στο κλάμα,αλλα πηγαίνεις σε συγκεκριμένους χρόνους που σου δίνει το βιβλίο για να μη νομίζει ότι το εγκατέλειψες.Είναι πολύ καλό.Θυμάμαι συγκεκριμένα που έλεγε ότι στηρίζεται στην ψυχολογία του ύπνου του παιδιού και το επισκέπτεσαι στο δωμάτιό του ανά τακτά διαστήματα μερικών λεπτών και όχι όποτε σε φωνάζει εκείνο,είτε μιλάει είτε κλαίει.Μετά από κάποιο σημείο και μετά κλαίει από θυμό και σε εκβιάζει με τον τρόπο του.Εμένα η δικιά μου τις πρώτες 4 ημέρες ήταν βραχνιασμένη.Λειτούργησε σε εμένα άψογα,όπως και σε άλλες κοπέλες που το έχουν αναφέρει στο φόρουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!σημερα πηγα βολτα το μωρο να ξεχασει τη πεινα του(ακολουθω αυστηρο προγραμμα κ μουχει βγει σε καλο)κ επεσε σε ληθαργο!!

κατερινα το δικο μου δε παιζει να κοιμηθει τη μερα για κανενα λογο.για βραδυ ολα καλα.

λες να πρεπει να το μαθω να κοιμαται μεσημερι???τι λες???

α,κ κατι αλλο,ηθελα να σε ρωτησω,ποια ειναι τα χρονικα διαστηματα που επισκεπτεσαι το μωρο για να μην νιωσει παραμεληση?ανα ποσα λεπτα λεει το βιβλιο?

καλωσ τη χαρουλιτα!!

φωτεινη εγω κανω ακομα το λαθος να εξηγω στη πεθερα τι κανω κ γιατι το κανω οταν με πρηζει αλλα βλεπω οτι η ευθυτητα κ ο απολυτος τροπος με τον οποιο λεω κατι [πιανει.στην αρχη δεν επιανε,τωρα πια πιανει...

παω να δω τη γενια των 500 ευρω κ ο αντρουλης μου ψηνει καστανα κ γλυκοπατατες!!! :D:D:D

αννα μου η Παναγια να σε προστατευει εσενα κ την οικογενεια σου!!

χρονια πολλα κ στη μαννουλα αννουλα που π[ολυ την συμπαθησα,εχει κατι αγνο κ καθαρο το βλεμμα της!συνηθως μπαινει φεισμπουκ αλλα με κερδισε ο χαρακτηρας της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stagona mou sou e3igise i alli kopela pos na to kaneis alla ego den katafera na valo poso einai tora to mono pou katafera einai na vgalo tin egkumosini :roll:

vre koritsia leo na eimai kali kai na min ta lamvano upopsi alla einai kapia pragmata pou den anexome. konta stis 7 3aplosa sto kanape me to nini mou na kanoume agkalitses pou itane griniaroula kai xtipa to koudouni anigi o antras mou kai itane ta petherika etsi 3afnika xoris ena tilefonima anebasa piesi sta 20 apo ta neura mou :evil: auto pou kanoun me ekneurizi afantasta kai to kanoune sunexia neuriasa kai ego kai tous leo '' den sas perimename nomizame oti itane ta paidakia gia ta kalanta kai den tha tous anigame'' :lol::lol: kai moy lene irthame na doume to moro les kai ixane xronia na to doun xtes pigame sto spiti tous kai to idan :shock: eleos vre koritsia emeis ixame kanonisi na pame sto spiti kapion foilon mas gia kafedaki kai sto telos mas afisane spiti :evil: kai to apokorifoma ithe pano apo to kefali mas pou 3aploname kai oso kai kimisa to moro kai fonaze 3ipna agapi mou 3ipna na se doume...... kai fonaze ospou to 3ipnise :o:shock::evil: to moro itane mesa stin grinia kai tis to edosa etsi gia na niosi asxima kai auti gia na to iremisi to kratage kai gurize olo to spiti na tis di3i ta stolidia :lol::lol: eleosssssssssss

tin proigoumeni fora pou irthane pali xoris tilefonima eimouna poli gourouna kai den tous rotisa oute ti tha pioune kai ekana pos asxoliomouna me to moro kai den tous edina simasia sta 10 lepta figane kai eipane pos itane perastiki :lol::lol: alla mathima den pirane

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιριακι εμενα χτυπαει η πορτα 300 φορες τη μερα ταιζω αλλαζω μαγειρευω κ τρεχω,λες κ δεν βλεπουν το μωρο ολη μερα!

οποτε μη τρελαινεσαι για μια στις τοσες!σιγουρα πρεπει να σου τηλεφωνουν,μπορεις να το πεις με καλο τροπο,κ σιγα σιγα θα το μαθουν κ θασαι κ εσυ πιο ηρεμη.ειμαι σιγουρη πως ουτε εσυ νιωθεις καλα να βλεπεις τον εαυτο σου να συμπεριφερεται ετσι κρυα κ αποτομα.κ εγω μετανιωνω μετα .ευτυχως εχω τη μαμα μου που παντα μου προτεινει την ειρηνικη οδο που εγω μπορει μη να δω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΥΥΥΣΣΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ....!!!!! :?:?

ΜΙΑ ΩΡΑ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΝΕΟ ΠΟΣΤΑΚΙ!!!ΟΚ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΗΞΕΡΑ..ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟ ΕΒΡΙΣΚΑ!!

ΤΕΣΠΑ..ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ..ΑΣ ΣΥΣΤΗΘΩ ΚΙ ΕΓΩ...ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΔΕ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ!!ΟΥΦ.. ;)

ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΤΡΙΝΑ...35 ΕΤΩΝ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ!!!(για να μη ξεχνιομαστε..χαχα..)ΣΤΙΣ 11 ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΟΞΟΤΙΝΑ.. :lol::lol::lol: και τρελαρα!!δουλευω στο Ελ.Βενιζελος,στα DUTY FREE(perfumes & cosmetic)..και ειμαι συμβουλος ομορφιας!τωρα εχω αδεια 6μηνου!

Eχω μια κορακλα 10 ετων την Ελενα..και το μικρο μου Ταλιμπαν..που ηρθε στο κοσμο με το ζορι..18 μερες νωριτερα με προγραμματισμενη καισαρικη..στις 26 αυγουστου..Παρθενος με τον Αρη στο ζυγο!!τΑΛΙΜΠΑΝ..ΑΛΛΑ ΣΚΕΤΗ ΓΛΥΚΑ!ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥΥΥ!!!(7200)ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΛΙΓΟΟΟ...(ΜΕΡΙΚΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗ ΝΥΧΤΑ..ΤΗ ΜΕΡΑ ΓΑΡΙΔΑ)!!!ΚΑΙ ΤΣΙΡΙΖΕΙΙΙ ΑΡΚΕΤΑ!!ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ!

χαιρετω ολη τη παρεα...ολες τις παλιες μου φιλεναδες..,την κουμπαρουλα μου φυσικα(Κατ6)..και ολες τις νεοτερες..που δεν εχω προλαβει ακομη να γνωρισω!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στη ΒΑΡΒΑΡΑ!!! @};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

και φυσικα στις ΑΝΝΟΥΛΕΣ του χιονια<!!!<3

ΠΟΛΥΧΡΟΝΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕΕΕΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΟΜΟΡΦΟΠΑΙΔΑ ΣΑΣ!! :x:x:x:x:x:x:x

ΕΕ ΤΙ ΑΛΛΟ...??ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ...ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ!!ΧΑΧΑΧΑ....

ΑΣ ΠΑΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΕΧΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΛΛΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιριακι εμενα χτυπαει η πορτα 300 φορες τη μερα ταιζω αλλαζω μαγειρευω κ τρεχω,λες κ δεν βλεπουν το μωρο ολη μερα!

οποτε μη τρελαινεσαι για μια στις τοσες!σιγουρα πρεπει να σου τηλεφωνουν,μπορεις να το πεις με καλο τροπο,κ σιγα σιγα θα το μαθουν κ θασαι κ εσυ πιο ηρεμη.ειμαι σιγουρη πως ουτε εσυ νιωθεις καλα να βλεπεις τον εαυτο σου να συμπεριφερεται ετσι κρυα κ αποτομα.κ εγω μετανιωνω μετα .ευτυχως εχω τη μαμα μου που παντα μου προτεινει την ειρηνικη οδο που εγω μπορει μη να δω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΥΥΥΣΣΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ....!!!!! :?:?

ΜΙΑ ΩΡΑ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΝΕΟ ΠΟΣΤΑΚΙ!!!ΟΚ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΗΞΕΡΑ..ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟ ΕΒΡΙΣΚΑ!!

ΤΕΣΠΑ..ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ..ΑΣ ΣΥΣΤΗΘΩ ΚΙ ΕΓΩ...ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΔΕ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ!!ΟΥΦ.. ;)

ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΤΡΙΝΑ...35 ΕΤΩΝ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ!!!(για να μη ξεχνιομαστε..χαχα..)ΣΤΙΣ 11 ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΟΞΟΤΙΝΑ.. :lol::lol::lol: και τρελαρα!!δουλευω στο Ελ.Βενιζελος,στα DUTY FREE(perfumes & cosmetic)..και ειμαι συμβουλος ομορφιας!τωρα εχω αδεια 6μηνου!

Eχω μια κορακλα 10 ετων την Ελενα..και το μικρο μου Ταλιμπαν..που ηρθε στο κοσμο με το ζορι..18 μερες νωριτερα με προγραμματισμενη καισαρικη..στις 26 αυγουστου..Παρθενος με τον Αρη στο ζυγο!!τΑΛΙΜΠΑΝ..ΑΛΛΑ ΣΚΕΤΗ ΓΛΥΚΑ!ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥΥΥ!!!(7200)ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΛΙΓΟΟΟ...(ΜΕΡΙΚΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗ ΝΥΧΤΑ..ΤΗ ΜΕΡΑ ΓΑΡΙΔΑ)!!!ΚΑΙ ΤΣΙΡΙΖΕΙΙΙ ΑΡΚΕΤΑ!!ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ!

χαιρετω ολη τη παρεα...ολες τις παλιες μου φιλεναδες..,την κουμπαρουλα μου φυσικα(Κατ6)..και ολες τις νεοτερες..που δεν εχω προλαβει ακομη να γνωρισω!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στη ΒΑΡΒΑΡΑ!!! @};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

και φυσικα στις ΑΝΝΟΥΛΕΣ του χιονια<!!!<3

ΠΟΛΥΧΡΟΝΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕΕΕΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΟΜΟΡΦΟΠΑΙΔΑ ΣΑΣ!! :x:x:x:x:x:x:x

ΕΕ ΤΙ ΑΛΛΟ...??ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ...ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ!!ΧΑΧΑΧΑ....

ΑΣ ΠΑΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΕΧΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΛΛΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...! :P:P

ΕΕΕ...ΝΙΚΟΛΕΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ??ΑΝ ΝΑΙ..ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑΑ!! :?:?:?:roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas omorfes!!!!!!!!!!!!!sas euxaristw oles gia tis euxes sas kai na euxithw kai gw sta alla koritsakia pou giortazoun kai exoun kai genethlia na nai panta kala kai aeutuxismenes!!!

polu kourastiki i simerini mera....ta tilefwna xtipousan sinexeia kai oloi ithelan na rthoun apo dw na doun ton mpempi...pwpw eutuxws tous apefuga tous pio pollous me tin diakiologia pws eimaste aupnoi giati kai kala to vradu o mpempakos einai anisixos....xixixiixixi(eimai kakia to xerw alla re koritsia kerasmata trapezwmata kai plisimata meta einai poli kourasi kai exoda kai auti tin stigmi den mporoume na antape3elthoume)..tou xronou na maste kala kai tha mou kanw ena souper partaki!!!!!!

aaaaaaaaa sas epiase i polilogia sas vlepw...katerinwfoufou mou kai miriaki mou den sas prolavenw esas tis duo...ftou ftou!!!!!!! stagonaki mou pethana sto gelio me ta ml sou...xaxaxaaxa mallon autos o kakos paidiatros thelei na se kanei na vgazeis me thilastro....ntropi tou na tou peis!!!!oso gia ton kafe aaaaaaaaaaaaaaante peite pote kai pou!!!!!!!egw mporw sinexeia, na nai kala o antroulis mou...!!!

oles vlepw ligo poli exoume enoxlitika petherika...wraia, na leme tis "istories" mas na xehniomaste!!!!

letisia mou kala eisai????????euxaristw gia tis euxes sou!!

mamounaki mou pou xathikes????ti kanei i zouzouna sou...?eseis pote me to kalo to deutero emvolio???

aaaaaaaaaa polles eimaste sta dutika proasteia vlepw...!!!!

auto to vivlio pou anaferthike simera pws legetai????kai apo pote efarmozetai....?

katrinaki mou o dikos mou exei ari ston skorpio.....panagia mou voitha!!!!!!!!xaxaxaxaxa

exete grapsei polla kai den ta xw diavasei ola, alla aurio me ton prwino kafedako mou tha meletisw sklira na sas prolavw!!!

kalo vradi kouklitses kai polla filakia sta zouzounia sas!!!!kai pali euxaristwwwwwwwww

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά στη μανούλα της Βαρβάρας και της Έλενας.

Βαρβάρα πως πάει το στήθος; Γιατί βγάζεις με θήλαστρο αν επιτρέπεται;

Φωτεινή μου βγάζω με το θήλαστρο γιατί στην αρχή δεν είχε πάρει πολύ μόνο 30 γρ. μέσα σε 1,5 βδομάδα και μου είχε τραυματίσει τις θηλές μου άσχημα οπότε ξεκίνησα με το θήλαστρο και τώρα έχω μπει έτσι σε ένα πρόγραμμα και ξέρω και πόσο τρώει. Ευτυχώς ξεμπλόκαρε το στήθος μου. Λίγο πριν ξεμπλοκάρει έταξα μια λαμπάδα στην Παναγία της Τήνου. Βέβαια πήγα και σε έναν μαστολόγο σήμερα για καλό και για κακό για να με εξετάσει και να μου πει τη γνώμη του και με βρήκε μια χαρά! Απλά πρέπει να επιμένω να το αδειάζω τελείως βοηθώντας το με μαλάξεις! Το τι τρίψιμο έχω ρίξει κορίτσια δεν λέγεται! Αφού έχουν πονέσει τα χεράκια μου! Ευχαριστώ πολύ και για τα περαστικά για την μανούλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Την Τρίτη πήγαμε και κάναμε το εμβολιάκι μας! Όταν μας το έκανε την είχα στην αγκαλίτσα μου και όταν πήγε να κλάψει μου είπε η παιδίατρος να τη φυσήξω στα μάτια και σταμάταγε και πάλι μετά τα ίδια ώσπου ηρέμησε! Εμείς φτάσαμε τα 4850 και είμαστε 59 πόντους! Έπαθε πλάκα η παιδίατρος! Πήγε να γράψει το ύψος και βλέπει το προηγούμενο και λέει δεν γίνεται κάποιο λάθος θα έκανα και την ξαναμέτράει και το επιβεβαίωσε μέσα σε ένα μήνα πήραμε 5 πόντους! Κατά τ' άλλα όλα καλά!

Είδα αναφερθήκατε στο σεξ! Εμείς κάναμε πριν μια βδομάδα πρώτη φορά και δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα στον πόνο! Κάτι τραβηγματάκια σαν όταν σε τραβάνε τα ράμματα ένιωσα! Μακάρι να υπήρχε χρόνος για να εξασκούσαμε το άθλημα πιο πολύ αλλά όταν αργεί να γυρίσει από τη δουλειά και έρχεται 11 το βράδυ εγώ εκείνη την ώρα την κάνω μπάνιο την ταίζω μετά πάω να βγάλω γάλα πάει 1, όταν πάω στο κρεββάτι εκείνος ροχαλίζει του καλού καιρού! Και τις δύο φορές που έγινε τον ξύπνησα τον κακομοίρη! Αυτά που λέτε κοριτσάκια μου!

Μαμουνάκι είδα ότι ρώταγες για το εξάμηνο! Μάλλον κατά 90% θα το πάρω γιατί δεν έχει πολύ δουλειά και δεν με χρειάζονται ακόμα! Θέλω να πάω να ρωτήσω τη χρειάζεται για να κάνω τα χαρτιά μου!

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΟΠΕΛΙΕΣ!!!ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ!!ΕΥΤΥΧΩΣ!!Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ 5 ΚΙΛΑ Κ 56εκ.ΣΤΑΓΟΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΚΙΑΣ ΜΟΥ Η ΜΥΤΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΜΙΞΕΣ.ΕΜΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΥΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ Κ ΜΟΥ ΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΜΑΣΑΖ ΣΤΗΝ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΜΑΤΑΚΙ.ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΧΘΕΣ!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΞΕΠΡΗΣΤΩ ΤΩΡΑ!!!!ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΟ ΣΗΜΕΡΑ...ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!ΑΝΤΕ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα κοριτσια!Καλωσ σας βρηκα και παλι!εχθες δεν μπορεσα να ξαναμπωγιατι ηθελε την προσοχη μου η ζουζουνιτσα μου!αργησε και ο αντρας μου να γυρισει απο τη δουλεια...σας διαβασα ολες σημερα ομως!!Σταγονιτσα γελασα και εγω με τα mλ :D:D:D οΚ εχει παρει βαρος το μωρακι αλλα οταν αυτο ειναι μονο απο θηλασμο δεν υπαρχει κανενα προβλημα :!::!::!: μου το εχει πει και ο παιδιατρος μου αλλα και σε καποιες συναντησεις που παρακολουθω για το θηλασμο μου το εχουν επιβεβαιωσει οι συμβουλοι θηλασμου ;);) Οσο για το θεμα του υπνου,δεν τοεχω διαβασει το βιβλιο που λεει η κατερινα,αλλα σε ενα αλλα που εχω της ψυχολογου Αλεξανδρας Καπατου"Γνωριστε το παιδι σας",μαλλον απο οσο καταλαβαινω ταιριαζουν!!!Εκει λεει οτι γυρω στους 3 μηνες,ειναι η καταλληλη ηλικια για εκπαιδευση σε ο,τι αφορα αυτο το θεμα :!::!: και ακομα και αν κλαιει μπορουμε να παμε να το χαιδεψουμε,να μας νοιωσει κοντα του,αλλα οχι να το σηκωσουμε :?::?::?: η δικια μου παντως ειναι υπναρου,το πηρε απο το μπαμπα της :lol::lol::lol: ,την βαζω στο κρεβατι της,της αναβω το παιχνιδι της,μιλαει στα αρκουδακια και μολις σταματησει η μουσικη κοιμαται :):):) Παντως σε θεματα προγραμματος και ωραριου εγω ημουν αυστηρη απο την αρχη και στο θεμα θηλασμος και στον υπνο και μου βγηκε σε καλο :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα θα κανουμε το δευτερο εμβολιο :):) ειμαι περιεργη αν θα κλαψει :?::?: την πρωτη φορα ενα παραπονο εκανε η κακομοιρα,αλλα μολισ τη χαιδεψε ο μπαμπασ της,τησ περασε :!::!: και σημεραθα τη δωσω στον πατερα της να την κραταει :!::!: εγω δεν το αντεχω,εχω αγωνια μονο για τις μετρησεις της :!::!::!: Αληθεια ,τα δικα σας αρχισαν να κατεβαζουν δοντακια :?::?::?::?: η δικια μου κοντευει να φαει τα χερια της :!::!::!: και κανει και διαρροιες το μωρο μου,και ο παδιατρος μου ειπε οτι ειναι απο τα δοντακια της :!::!: σημερα που θα τη δει θα δουμε :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!ΤΙ κάνετε;Κορίτσια συνέβη το απίστευτο!Η μπέμπα μου κοιμήθηκε εχθές στις 9 και ξύπνησε σήμερα στις 6 :o:o:o:o:o:o:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ Τέλειο;;;;;Βέβαια,μάτιασα το μεγάλο μου το μουσούδι λέγοντας πόσο πολύ κοιμάται.Βράχηκε το καημένο στον ύπνο του και ξύπνησε απο εκείνη την ώρα. :roll::roll:

Μήτση μου,κάνεις πολύ καλά με το πρόγραμμα.Εμένα αν ξεφύγει προσπαθώ να της το προσαρμόσω πάλι μέσα στην ημέρα.Χωρίς πρόγραμμα δε βγαίνει.Όσο για το βιβλίο υποστηρίζει το μεσημεριανό τον ύπνο.Οι χρόνοι που πηγαίνεις είναι:πρώτη ημέρα:πρώτη επίσκεψη στο 1 λεπτό από τη στιγμή που αρχίζει να κλαίει δεύτερη στα 3 λεπτά τρίτη στα 5 λεπτά και μετά κάθε 5 λεπτά.δεύτερη μέρα:3,5,7.Τρίτη ημέρα:5,7,9.Τέταρτη ημερα:7,9,11.Πέμπτη ημέρα:9,11,13.Εκτη ημέρα:11,13,15.Έβδομη ημέρα:13,15,17.Αν χρειαστεί κι αλλο τους χρόνους της τελευταίας ημέρας.

Αννούλα,πολύ καλα έκανες.Κι εγώ στη γιορτή μου δεν έκανα τίποτα.Μόνο στης κορούλας μου που ήταν την επομενη ημέρα,ήρθαν οι γονείς μου και τα αδέρφια μου μόνο.Το βιβλίο λέγεται "Κοιμήσου,παιδί μου".Για κάθε ηλικία,από νεογέννητο ακόμα σου λέει τι να κάνεις.

Μιριάκι,μάλλον παίρνουμε το βραβείο "Γέμισμα σελίδας" :lol::lol::lol::lol::lol:

Χαρουλίτα μου,μετά τους τρεις μήνες είναι πιο ασφαλής η μέθοδος γιατί έχουν σταματήσει και οι κολικοί.Οπότε ξέρεις ότι δεν κλαίει γι'αυτο ;) Το να τηρείς πρόγραμμα είναι ό,τι καλύτερο.Να μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε.Όντως διάρροιες και μιξούλες πολλές φορές σημαίνουν δοντάκια.ΚΙ εμένα ρε τρωει τα χέρια της.Λες :?::?::?::?:

Την Καλημέρα μου και στις υπόλοιπες :):):)

Κατρινάκι,επιτέλους εμφανίστηκες :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας αφησα για λιγο,μηπως και σιδερωσω αλλα ξυπνησε η μπουμπου μου και παει το σιδερο,τωρα σαν να γλαρωνει παλι...αλλα βαριεμαι :!::!::!: Κανει και κρυο εξω και δεν εχω στολισει και στεναχωριεμαι :!: Θα φυγουμε την αλλη εβδομαδα,θα παμε για χριστουγεννα στα πεθερικα μου στην Κορινθο :!::!: Εχω αγχωθει λιγο και με το ταξιδι γι τη μπεμπα και αφου θα λυποθμε ειπαμε να μη στολισουμε αλλα μελαγχολησα τωρα :(:(:(:( Εσεις τι λετε για το ταξιδι βρε κοριτσια :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις τελειωσα τη φασινα,ειναι η καθιερωμενη μερα της γενικης.κ σε λιγο θα μαγειρεψω καμια μελιτζανουλα που τη πεθυμισα με καυτερη σαλτσα!!

καλως τη κατρινα!παντα συνεπης,δε ξεκοβεις τελειως,μας αναζητας συχνα πυκνα!

φουφου ωραιο το χρονοπρογραμμα,να ρωτησω,αφορα μονο το κλαμα για τη διαδικασια του υπνου η μπορεις να το εφαρμοσεις κ για τις κρισεις κλαμματος απο γκρινια που τα πιανει που κ που μεσα στη μερα????

χαρουλιτα ποια τραγουδαει εκει??\

αννα καλα ξηγηθηκες κ εγω τα βαριεμαι λιγο,ενα τραπεζι εκανα με 3 φαγητα που τα εφτιαξε ο αντρας μου κ παλι στους θειους μου τους κοντινους που μου εκανα τρελα δωρα οι ανθρωποι κ στο γαμο κ στο μωρο κ θαμουν τρελη γαιδουρα αν δεν τοκανα.

τη κυριακη θα κοινωνησουμε με τον αντρουλη μου κ οπως παντα ο διαολος τη κρισιμη περιοδο της νηστειας σε βαζει στο ματι κ αρχιζουν οι τσακωμοι...εχουμε τσακωθει 3000 φορες σαυτη τη βδομαδα κ σε λιγο γελαμε κ το αφηνουμε πισω.παλι καλα.

ρε κ μενα ο μπεμπης εχειι φαει χερια κουβερτες κουκλακια ακομα κ το δαχτυλο μου βουταει μανιωδως.κ αποκει που εκανε κακα μια φορα τη μερα τωρα 4.λες ναναι δοντια>?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...