Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο1!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωπ!Τι έχουμε εδώ;Καινούργιο Κατερινάκι συνονοματο στην παρέα;;;;;;;;;;;Πολύ χαίρομαι! :D:D Χρονια πολλά Κατερινούλα και καλως ήρθες!

Χαρουλίτα,καλά συμμαζέματα!

Βρε Βικουλίνι,λες ο πυρετός να είναι από δόντια;;;;;;;;;

Κι εγώ ρε κορίτσια ανυπομονώ για κρέμα.Εγώ θα της δώσω μόλις κλείσει και τον πέμπτο.Νομίζω κιόλας :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Foufou χρονια πολλα :D:D δεν ειμαι καινουργια στο mammyland το ανακαλυψα οταν ημουν εγκυος και εμπενα απο τοτε απλα τωρα ξαναβαλαμε internet και το πριγκιπισσακι μου δεν μου αφηνει και ελευθερο χρονο να ασχοληθω με Laptop :):) στην παρεουλα σας ομως ειμαι καινουργια!!! :) εμενα μου ειπε ο γιατρος μου να ξεκινησω σιγα σιγα πηγα κιολας και αγορασα ολα τα σχετικα...ανυπομονω να δω πως θα της φανει :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!!ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΠΕΡΑΣΕ Η ΜΙΚΡΗ,ΣΥΕΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΗΤΑΝ.ΕΜΕΙΣ ΒΓΗΚΑΜΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΞΩ,ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΤΗΝ ΕΙΧΕ Η ΑΜΑ ΜΥ.Ε ΔΕΝ ΠΕΑΣ ΚΑΛΑ...ΤΟ ΜΥΛΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΑ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΗ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΚΑΙΡΟΥ!!!

ΑΝΛΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ..ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΗ Η ΧΡΟΝΙΑ ΗΑΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ,ΜΑ ΕΔΕΣΕ ΠΟΛΥ!!ΟΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΣΥΖΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΚΟΝΤΑ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΟΜΙΖΩΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΚΙΝΓΚ ΚΟΝΓΚ!!ΤΡΩΕΙ 210ΜΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ!!!ΚΑΙ ΑΝΤΙ Α ΤΡΩΕΙ ΑΝΑ 5 ΩΡΕΣ ΤΡΩΕΙ ΑΝ 4!!!ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΕΙΝΑΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ!!ΕΧΙ ΓΙΝΕΙ ΧΟΝΤΡΗ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια.

Ρανια,πισω και εσεις ε :?: πανε οι διακοπουλες :( παντως αν σε παρηγορει,η δικια μου τρωει ανα 3 ωρες την ημερα :!::!: βεβαια δεν μπορω να πω ml αφου μονο θηλαζει αλλα εχει στρουμπουλεψει :!:

Παντως ρε κοριτσια πολυ βιασυνη εχετε για τις κρεμες :?: οι κρεμες αργουν να μπυν για συγκεκριμενους λογους(στο θηλασμο κυριως),αφου μετα την εναρξη των στερεων,παιρνουν πιο πολυ βαρος,αυξανει η πιθανοτητα παιδικης παχυσαρκιας κλπ....γαλατακι μεχρι τον 5ο ειναι οκ :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κορίτσια μου!Τι κάνετε;Πολλές απουσίες έχουμε ε;Έχει αποδεκατιστεί το παρεάκι μας ή μου φαίνεται;

Κατερινούλα,κανονικά τη δίνεις απόγευμα και το πρωι φρουτόκρεμα.Αφού όμως δεν έχεις ξεκινήσει ακόμα φρούτο,μπορείς όπως είπε και η Βικύ να τη δίνεις πρωί.

Ράνια μου,να λες δοξα τω Θεω που τρώει.Κι εμένα έτσι τρώει 200 ml κάθε 4 ώρες.Όποτε όμως δεν τρώει τόσο αγχώνομαι.Στο λέω αυτό γιατί με τη μεγάλη ακόμα και τώρα τραβάω μεγάλα ζόρια με το φαγητό.Τουλάχιστον λέω να τρώει το μικρό μου. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φουφουκα,εχεις δικιο :( εχουμε αποδεκατιστει :( ελπιζω μετα τις γιορτες να ξαναβρουμε τους ρυθμους μας :!: αντε παω να κανω καμια δουλεια :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ ΜΟΥ !

ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΘΕΙ ΠΑΛΙ Ε;;

Η ΜΗΤΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;;ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ;;

ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ...Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΥΡΕΤΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ

ΦΟΥΦΟΥΚΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΚΑΜΙΑ ΙΩΣΗ ΠΙΣΤΕΥΩ...

Η ΜΙΚΡΗ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ 12,30 ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ Κ ΕΓΩ ΤΣΙΡΙΖΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΛΕΟΣ ΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΑΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ;;Κ ΤΟ ΠΡΩΙ 8,20 ΗΤΑΝ ΟΡΘΙΑ...ΕΣΥ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΦΟΥΦΟΥΚΑ ΜΟΥ;;

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΚΡΕΜΟΥΛΑ;;ΠΩΣ ΤΑ ΠΗΓΑΤΕ;;

ΕΧΩ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΓΛΥΚΟ Κ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΘΑΡΘΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΧΑΙΡΕΤΗΣΟΥΝ ...ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ;;ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ.. :(

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικουλίνι μου,θα κάνεις ό,τι προλάβεις!Μην αγχώνεσαι.

Κι εγώ την περνάω αυτή τη φάση του ύπνου κατα διαστήματα.Τώρα έχει βρει καινούργιο βιολί και όποτε πάω σύμφωνα με το βιβλίο ουρλιάζει.Ακριβώς τέτοιες ώρες κοιμόταν και στο κρεβάτι μου.Και μερικές φορές ξύπναγε και μες στη νύχτα μαζί με το μωρό.Δεν την αφήνω όμως.Στην κούνια της και της κρατάω χρονόμετρο.Εχθές κοιμήθηκε σε 20 λεπτά κι εχθές σε 10.Όταν την έβαζα νόμιζα ότι θα πάρει πάνω από ώρα για να κοιμηθεί,αλλά το έχει μάθει πλέον και έτσι δεν το συνεχίζει για πολύ.Εχθές κοιμήθηκε 9:50 και ξύπνησε 8:45 και το μεσημέρι 2:15 με 4:40.Ελπίζω να συνεχιστεί.Θυμάμαι ξεκίνησα το βιβλίο πέρυσι τέτοιες μέρες,23 ή 24 Δεκεμβρίου ή μπορεί και 25.Από το καλοκαίρι και μετά μου ψιλοχάλασε,αλλά όχι συνέχεια,μα κατα καιρούς.Πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο η μπέμπα.Και στη μικρή τώρα το ψιλοεφαρμόζω για να της στρώσω το πρόγραμμα.Δε γίνεται αλλιώς. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΕΙΤΣΑ Κ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΣΗΤΙΚΑ Κ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΦΩΝΟΥΛΕΣ ΤΡΕΛΑ ΧΤΕΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ 9 ΞΥΠΝΗΣΕ ΓΙΑ 5 ΛΕΠΤΑ 12 ΕΦΑΓΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕΤΑ 4.30 ΚΑΙ ΜΕΤΑ 9.30 ΟΡΙΣΤΙΚΑ.ΚΑΛΑ ΠΗΓΕ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ Κ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΑ ΤΕΡΤΙΠΙΑ ΘΑ ΠΙΑΣΩ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΗ Κ ΤΡΕΧΩ ΜΕΤΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΚΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ 5 Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΠΑΣ Κ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΤΟ ΒΥΖΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 7 ΚΙΛΑ Κ ΤΡΩΜΕ 3ΩΡΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΓΑΝΙΑΡΗΣ.

ΤΑ ΚΑΚΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ.ΦΟΥΦΟΥΚΑ ΚΙ ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑ ΡΟΥΖΑΚΙ ΤΟ ΦΟΡΑΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΗ.

ΚΑΛΩΣ ΤΟ ΚΑΤΕΡΙΝΙΩ.ΧΑΡΟΥΛΙΤΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΞΕΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΜΛ ΑΠΛΑ ΞΕΡΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΒΓΑΛΜΕΝΟ 150 ΣΤΑΝΤΑΡ Κ ΒΥΖΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑ.ΕΡΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΑΦΓΣΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΚΟΜΑ.

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΠΑΡΕ ΒΡΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΟΙΜΟ!!ΘΑ ΨΟΦΗΣΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απελπιστική δε θα πει τίποτα.Το σημαντικό είναι να μη μας βλέπουν ότι στεναχωριόμαστε κι ότι τα λυπόμαστε,γιατί το εκμεταλλεύονται μετά.Κάνει ναι,μου είπε η κουνιάδα μου ότι άκουσε μέχρι και για χιόνια. :roll:

Μαγδούλα μια χαρά ωράριο.Εμένα εχθές έφαγε στις 9 και πρώτη φορά μετά γκρίνιαζε στον ύπνο της από τις 1:15 και τελικά την τάισα στις 2:15 και μετά 7:20 που ξύπνησα για να φτιάξω γάλα στη Στέλλα μου και ξύπνησε 9:45 ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΠΑΡΕ ΒΡΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΟΙΜΟ!!ΘΑ ΨΟΦΗΣΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...

ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΞΥΠΑΝΕΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΤΑΙΖΩ ΕΔΩ Κ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΣΥΝΗΘΕΙΟ ΛΕΝΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ...ΤΟ ΤΑΙΖΩ ΠΙΑ ΣΤΗΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ Η Κ 6 ΠΑΡΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΑΛΟΓΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρεται κοριτσάκια. Τι κάνετε; Εδώ πάλι έχουμε διακοπή ρεύματος και μπήκα λίγο μέχρι να πέσει η μπαταρία του λαπτοπ.

Χτες άφησα το μικρό μου στης μαμάς μου που είχα δουλειά και έκανε τα ίδια που έκανε η μπέμπα της Χαράς, δηλαδή έβλεπε μπιμπερό και πλάνταζε στο κλάμα. Από την πείνα του μετά θήλαζε ακατάπαυστα 20 λεπτά. Σήμερα πάλι τα ίδια. Προσπάθησα και εγώ σήμερα να του δωσω μπιμπερό και σιγά σιγά τον κατάφερα. Και μετά τον έδωσα στην μαμά μου και έκατσε και εκεί λίγο. Ήπιε γύρω στα 100 μλ και στη συνέχεια έψαχνε βυζί. Εννοείται θήλασε άλλο ένα 5λεπτο.

Κατερινοφουφου thanks για τις συμβουλές καλλωπισμου. Και εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι. Με τον καινούριο χρόνο λέω να πάω επιτέλους για αποτρίχωση, νύχια και μαλλί μπας και ανέβει η ψυχολογία και η διάθεση.

Τα ούλα και εμάς μας τρώνε :D:D:D Ειδικά τα κάτω ψιλοασπρίσαν. Όλη την ώρα είναι με τα χέρια στο στόμα, αλλάζουμε σαλιάρες συνέχεια και από προχτές καταφέρνει και κρατάει μόνος του μια κουδουνίστρα-μασητικό και τη βάζει μέσα στο στόμα και αυτή. Ευτυχὠς μέχρι τώρα δεν με έχει πονέσει στο θηλασμό και ελπίζω έτσι να παραμείνει.

Μιριάκι μην αγχώνεσαι για το βάρος του μωρού. Ο παιδίατρος σου είπε κάτι;Δες και τις καμπύλες ανάπτυξης για να ξέρεις σε ποια καμπύλη είναι η μικρή και παρακολούθησε την αν ανεβαίνει καμπύλη ή κατεβαίνει. Για εμβόλιο γαστρεντερίτιδας εμένα δεν μου είπε τίποτα.

Ρε κορίτσια δεν βιάζεστε να δώσετε κρέμες;;;; Το ότι ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας συστήνει τις συμπληρωματικές τροφές μετά τους 6 μήνες δεν σας λέει κάτι; Και όπως έγραψα θεωρούνται "συμπληρωματικές"και όχι κύριες, το γάλα παραμένει η κύρια πηγή τροφής του μωρού μέχρι τους 12 μήνες. Το γάλα μπορεί να καλύψει τις διατροφικές ανάγκες του μωρού απόλυτα. Η εισαγωγή στέρεων τροφών γίνεται μετά τους 6 μήνες για συγκεκριμένους ιατρικούς λόγους. Ψάξτε το λίγο και στο ίντερνετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...και συνεχίζω

Ράνια πιο καλά να τρώει παρά το αντίθετο. Φαντάζομαι θα ζουλάς όλη την ώρα μπουτάκια και θα φιλάς μαγουλάκια :lol::lol::lol::lol::lol: Εγώ αυτό κάνω ;);)

Βικυ μου τι τραβάς πια; Νυχτοπούλι η μεγάλη σου :D:D Που θα πάει θα στρώσει.... λέμε τώρα :lol: Με τον μικρό τι κάνεις όταν ξυπνάει τη νύχτα;Δεν κλαίει αν δεν τον ταίσεις; Εμένα μέχρι να του αλλάξω πάνα έχει ξυπνήσει τον πατέρα του που για να ξυπνήσει θέλει κανόνια κανονικά. Μιλάμε για πολύ κλάμα. Μέχρι στιγμής δεν με πολυπειράζει γιατί συνήθως τρώει και κοιμάται στο βυζί μέσα σε 10-15 λεπτά. Αν όμως περάσουν οι μήνες και δω ότι το συνεχίζει σίγουρα θα φωνάξω την Κατερίνα για εφαρμογή του βιβλίου της :D:D

Τελειώνει και η μπαταρία του λαπτοπ. Να δω πότε θα έρθει πάλι το ρεύμα. Και περιμένω και επισκέψεις το βράδυ :evil::evil::evil::evil:

Τα λέμε, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι γίνεται κοριτσάκια!

Βρε Βικούλα,εμένα και με πιπίλα δεν ξεγελιέται.Θέλει γάλα.Μπραβο που το καταφέρνεις αυτό με τον μπεμπούλη σου! :);)

Φωτεινούλα,όλα καλά;Κι εγώ δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα για την κρέμα.Ο μόνος λόγος που θέλω είναι για να δω αν θα την τρώει,για να χαρώ λίγο κι εγώ στο θέμα του φαγητού,γιατί αν περιμενω από τη μεγάλη μου σώθηκα :( Πάντως αυτό που λες για το γάλα ισχύει.Η μεγάλη μου ακόμα και τωρα μερικές φορές υπάρχουν διαστήματα που τρώει μόνο γάλα και παρόλα αυτά παίρνει κανονικά βάρος.Είναι κανονική δηλαδή.Άντε να είναι 400 με 500 γραμμάρια κάτω από το κανονικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπα :o:o δεν το πιστευω :!::!: καμια δεν μπηκε απο το μεσημερι :?::?: και εγω που νομιζα οτι θα λυσαγατε :lol: τιποτα δεν εχασα :lol:

Εγω αφησα την μικρη στο μπαμπα της και βγηκα αγορα,για να αλλαξω δωρα αλλα τελικα δεν αντισταθηκα στον πειρασμο και της ψωνισα και εγω :lol::lol: γυρισα πισω με τις σακουλες και της τα εδειχνα και αυτο το νουμερο γελουσε :lol: απο τη μαμα πηρε μαλλον και της αρεσει το shopping :lol::lol: τη βαψαμε :!:

Φωτεινουλα,χαιρομαι που συμφωνουμε στα θεματα διατροφης :)

Φουφουκα,νομιζα οτι δεν ειχες θεμα εσυ με τον υπνο :? παντως ρε κοριτσια,ακουω που σας ξυπνανε νυχτα και πολυ στεναχωριεμαι :( εγω,ομολογω δεν θα τη παλευα :oops:

Αντε καληνυχτα,τα λεμε αυριο ελπιζω :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα,κορίτσια μου!Τι κάνετε;

Χαρουλίτα,δεν έχω πρόβλημα με τον ύπνο.Απλά την πιάνει μερικές φορές τη μεγάλη και δε θέλει να κοιμηθεί.Πιστεύω πως ζηλεύει όμως επειδή έχω τη μικρή στο δωμάτιό μου και γι'αυτό τα κάνει όλα.Ό,τι όμως και να κάνει την αφήνω να γκρινιάζει.Εχθές μόλις την πήρα να την πάω στο κρεβάτι της με τον άντρα μου γκρίνιαζε,όταν όμως μπήκαμε μέσα και την έβαλα στην κούνια σταμάτησε και μου έλεγε bye :lol::lol::lol: .Ήξερε ότι και να έκλαιγε δε θα έβγαινε κάτι.Έτσι δεν μπήκε καν στον κόπο :lol::lol::lol: Βέβαια,ξύπνησε νωρίς αλλά δε με πειράζει αφού κοιμήθηκε και νωρίς.Ό,τι και να κάνει τηρώ αυστηρά το βιβλίο (για το οποίο σας έχω πρήξει :lol::lol::lol: ) και όλα οκ,αλλιώς δε θα γινόταν δουλειά.Όσο για το μικρό δυο βραδιές ήταν ανήσυχη μάλλον επειδή έχει κρυώσει.Κατα τ'αλλα μία φορά ξυπνάει μόνο και ξανακοιμάται κατ'ευθείαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες :!: εμεις κλασικα ξυπνησαμε αργα 10.00 :!: ταιριαζουμε στον υπνο μαμα και κορη :lol::lol: και τωρα τρεχω και δεν προλαβαινω με τις δουλειες :lol::lol:

Σημερα το απογευμα,εχω κλεισει ραντεβου για ρεκτιφιε :lol::lol: κομμωτηριο,πεντικιουρ,αποτριχωση :!: ανυπομονω :!: ειπα αφου τα πηγαν τελεια μπαμπας και κορη χθες,να το επαναλαβουμε :mrgreen::mrgreen:

Κοριτσια απο εσας που θηλαζετε,τρωτε οσπρια?εγω λεω να φτιαξω φακες σημερα :!: μου εχουν λειψει τα οσπρια :!: λετε να την πειραξουν :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,Χαρουλίτα!Καλα θα κάνεις να πας να φτιαχτείς.Θα σου ανέβει η διάθεση στα ύψη :D:D:D Εγώ την τάισα την κοίμισα,έβαλα και το φαί της Στελλίτσας μου και αράζω.Σε λίγο θα βάλω και το δικό μας.Απλά φάε λίγες μωρε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφες τι κανετε??

εμεις πηγαμε παιδιατρο το πρωι καναμε εμβολιο εκλαψε πολυ λιγο ευτυχως σχεδων δεν καταλαβε τι εγινε :lol: μονο που στεναχωριθικα ειναι λιγα τα κιλα σε αναλογια με το υψος και την ηλικια τις ειναι 4620 και ειναι 2 μιση μινων :? εσας ποσο ηταν σε αυτη την ηλικια?? επισης μου ειπε για ενα εμβολιο που ειναι προερετικο για την γαστρεντεριτιδα και γαστρεντερικες ιοσις σκευτομαι να το κανω επιδη εγω εχω πολυ συχνα γαστρεντεριτιδα εσεις το κανατε??

Μιρια,η δικια μου ηταν 5400 και 59cm,με αποκλειστικο θηλασμο.Δεν θυμαμαι τη διατροφη σας,ομως.Ο παιδιατρος τι σου ειπε?

βικουλινι μπραβω που βγηκατε και περασατε ωραια να το κανετε ποιο συχνα να ξεφευγετε απο την καθημερινοτητα ;)

φουφουκα κανετε δουλιτσες σημερα τι ωραια που πηρες βοηθεια :D αντε καλα καθαρισματα ;)

μαμουνακι απο ποια ηλικια αρχιζουν για δοντια?? εμενα βαζει συνεχεια το χερι τις στο στομα αλλα δεν ξερω αν ειναι δοντια

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::!::?:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...