Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο1!!!


Recommended Posts

Καλα ρε κοριτσια, μια μερα ελειπα :!::!: Τι τρελλη συμμετοχη ειναι αυτη :!: Καταρχην Φωτεινη,πολυ καλη η λιστα σου,εμενα με λενε Χαρα(απο το Ζαχαρουλα,αλλα μπορειτε και να το ξεχασετε αυτο) και την μπεμπουλα μας Δημητρα-Μαρια(γνωστη και ως Μιμιτουλα,οπως την λεει η ανηψουλα μου),ολα σωστα κατα τ'αλλα :!::!: Μαγδα και Σταγονα,με κανατε κομματια,εννοειται πως δεν παρεξηγουμαι :!::!::):) αλλα με πηραν τα ζουμια...εχω γινει πολυ κλαψιαρα μετα τη Μιμιτουλα :):) ασε που νοιωθω και τυψεις ,αφου ηλθε εχθες ο μπαμπουλης μου,ανεβηκε μεσα στα χιονια με τα ποδια,αφου αμαξι δεν ανεβαινε στο σπιτι μου απο το χιονι,και μας κατεβασε στο πατρικο μου για να μην μεινουμε μονες αφου ο αντρασ μου παλι εφημερευε :!::!: πολυ χιονι λεμε :!::!: ευτυχως σημερα καταφεραμε να γυρισουμε αλλα αυριο παλι λεει για επιδεινωση..να δουμε πως θα φυγουμε την Παρασκευη :!::!: μεσα στη τσατιλα ο ανδρας μου,αφου εχει φτιαχτει να παμε στους δικους τους :!::!: Εγω με τα κιλα που λετε,8 ειχα παρει και φυσικα τα εχασα αμεσως,αλλα τωρα με το θηλασμο,ολη την ωρα σαβουρωνω οτι βρω και πηρα 2 :!::!: Βρε κοριτσια εσεις οι πιο εμπειρες΄,πειτε αν ξερετε τιποτα για τραυλισμο.Εχω στεναχωρεθει πολυ :!::!: εχθες που ημουν στη μαμα μου,ηλθε η αδελφη μου με την μικρη της(3 ετων),η οποια εδω και λιγο καιρο αρχισε να τραυλιζει,η αδελφη μου ειναι εγκυος στο δευτερο παιδι στο 3ο μηνα :!::!: στην αρχη πριν κανα δυο μηνες ηταν πολυ λιγο και παροδικο αλλα τον τελευται καιρο εχει επιδεινωθει και εδω και 2 μερες αποφευγει να μιλησει και ειπε στη μαμα της <μαμα,δεν μιλαω καλα> :cry::cry: κοντευουμε ολοι να τρελλαθουμε :cry::cry::cry: ειναι η 1η μας και χαιδεμενη μας και απο τα δυο σογια :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΛΟΙΠΟΝ ΧΑΡΟΥΛΙΤΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΣΚΕΨΟΥ ΤΩΡΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΗΡΘΑ ΚΙ ΑΠΟΓΙΝΑ.ΧΙΟΝΙΑ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ!!!!!!!!ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΤΡΑΥΛΙΣΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ Η ΒΑΦΤΗΣΤΗΡΑ ΑΝΗΨΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΣΤΑ 3 ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΜΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΑΚΙ.ΕΜΕΙΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΡΩΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΟΥΝ.ΕΜΑΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 5.30 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΑ ΘΕΡΑΠΕΥΟΝΤΑΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΓΚΑΙΡΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΤΕ.

ΦΟΥΦΟΥΚΑ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΑΝΤΑΡ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ 5 ΩΣ ΤΩΡΑ :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!

ΦΟΥΦΟΥΚΑ ΤΥΧΕΡΗ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ ΒΡΕ ΦΟΥΦΟΥΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ;;ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΠΑΝΤΩΣ ΚΛΑΙΕΙ Κ ΜΕΤΑ ΡΕΥΕΤΕ Κ ΒΓΑΖΕΙ ΓΟΥΛΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΕ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ..

ΠΑΝΤΩΣ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΡΙΦΟΣ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ!!ΕΧΩ ΓΡΑΦΤΕΙ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ babyspace!!

ΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ Η ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλυκομανουλες!!! Τι μου κανετε??? Τα μπουμπουκακια σας ολα καλα? Εμας σημερα ο μπαμπας μας εχει υπηρεσια και απο το πρωι μεχρι τις 17.30 το απογευμα ημασταν στη μαμακα μου. Μετα καναμε μπανακι.φαγαμε και τωρα κοιμαται το λουλουδι μου. Καναμε και δυο φορες κακα σημερα.

Χθες το βραδυ κοιμηθηκε κατα τις 10,ξυπνησε στις τεσσερις εφαγε,κοιμηθηκε κατα τις 4.30 και ξυπνησε το πρωι στις 7.30. Καλα ηταν.

Φωτεινη μου τελεια η λιστα σου,ευγε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΩΡΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΑΝΑΚΙ;;ΕΓΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΓΕΥΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ Κ ΚΟΙΜΑΤΕ ΠΙΟ ΚΑΛΑ...ΑΛΛΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas manoules

eimai i gianna apo xalkidiki kai genisa mia mpempoula stis 16/8/2010

eix poli eykoli egumosini kai para poli eukolo toketo mesa se 5 wres..

i mikri mou einai arketa isixi

k to kalitero koimate to vradu apo tis 11 mexri tis 9 to prwi opou sinithws tin ksipnaw gia na tin taisw..

dinw kseno gala mias k to diko mou stamatise stis 30 imeres...

alla an mporeite thilaste k mi dinete kseno giati polla provlimata me mwrakia pou exoyn disaneksia sto ageladino...k emeis eimaste pseutoallergikes meta apo test kai eksetaseis aimatos alla den dinw antiallergiko apla to alaksame se antianagwgiko...

auti tin evdomada pame gia trito emvolio k exoume na riksoume klama giati to pire me fovo otn tin piran aima gia tis eksetaseis...posa katalavainoun ta mwra...

elpizw siga siga na sas gnwrisw k na thimamai auta pou diavazw wste na mporw na apantaw..kalo vradu se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ioanna-me,καλως ηλθες :):) ειμαστα και κοντοχωριανες :):) μπορει να σας πετυχουμε σε καμια παραλια το καλοκαιρι :):) χαλκιδικη που :?::?:

Βικουλινι,εγω την κανω μπανιο καθε βραδυ κατα τις 10.30,τρωει στις 11 και κατα τις 11,30 κοιμαται σερι ωσ το πρωι στις 9-9.30,πολλες φορες την ξυπναω εγω γιατι κοντευει να εκραγει το στηθος μου :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου,τι κάνετε;Μ'έχει πετάξει 3 φορές έξω αλλά δεν το βάζω κάτω.Εμείς πήγαμε στον παιδότοπο όπως σας είπα,μετά βόλτα με τα καροτσάκια,γυρίσαμε,κάναμε μπανάκι,φάγαμε και τώρα κάνουνε νάνι τα μουσουδάκια μου!

Χαρουλίτα,ελπίζω αυτή τη φορά να μη με πετάξει.Λοιπόν,στην ηλικία της ανιψιάς σου,δεν είναι σπάνιο φαινόμενο ο τραυλισμός.Μπορεί τα αίτια να είναι παθολογικά αλλά μπορεί να είναι και ψυχολογικα.Ίσως την έχει επηρεάσει κάποιο γεγονός,όπως η εγκυμοσύνη της αδερφής σου και η επικείμενη άφιξη του νέου μέλους.Σε καμία περίπτωση έσεις δε θα πρέπει να αναφέρετε μπροστά της το πρόβλημα τη στιγμή που ήδη το γνωρίζει.Έγινε μια αναφορά,τώρα τέλος.Η συνεχής υπενθύμιση του προβλήματος το εμποδίζει να ξεπεραστεί.Κάνει υποσυνείδητα το παιδί να αντιδράει.Εάν σας ξαναπει κάτι κάντε τους ανήξερους και προσπεράστε το.Εάν περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα και συνεχίζεται και χειροτερεύει,καλό είναι να πάτε σε έναν ειδικό λογοθεραπευτή.Προς Θεού,δεν είναι κάτι σοβαρό,ούτε σημαίνει ότι είναι από τις περιπτώσεις που θα την ακολουθεί σε όλη της τη ζωή. :)

Βικουλίνι,εγώ πιστεύω ότι ισχύει αυτό για το Μπανάκι.Εγώ το μωρό ιδίως το κάνω μπάνιο πάντα πριν κοιμηθεί.Μήπως κλαίει,γιατί νυστάζει εκείνη την ώρα και θέλει ύπνο για ένα μισαωρακι;Εμένα έτσι μου κανει.Το βλέπεις να σφίγγεται και να πονάει,όπως όταν έχουν πονάκια;Αυτό με τη γουλίτσα πάντως το έχει και η δικιά μου.Μερικές φορές τη βλέπω ζορίζεται και μόλις τη σηκώνω ρεύεται,μπορεί να βγάλει και καμία γουλίτσα και μετά ηρεμή.Μερικές φορές μωρέ ίσως να τους κάθεται το γάλα.

Μαγδούλα,μακάρι το παιδάκι να είναι καλά με το εντεράκι του για να μην υποφέρει.

Ελενάκι,τις ίδιες ώρες ξυπνήσανε τα ζουζούνια μας.Δεν το ξέραμε να μπαίνουμε στο φόρουμ εκείνες τις ώρες :lol::lol::lol: Κι εσένα ο άντρας σου γιατρός είναι σαν της Χαρουλίτας;Όχι τίποτα άλλο για να μας πεις ειδικότητα να τον εκμεταλλευτούμε κι αυτόν :lol::lol::lol:

Γιάννα,καλώς ήρθες στην παρέα μας!Θα μας μάθεις σιγά σιγά και θα λέμε τα νεάκια μας.Είμαστε ωραίο παρεάκι. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια. Σήμερα δεν είχα όρεξη για τίποτα, μιλάμε πολλή βαρεμάρα.

Ο μπέμπης μια χαρά, κλείσαμε και ραντεβού με τον παιδίατρο για το Σάββατο που έχει εμβόλιο.

Καλωσόρισες Γιάννα και να σου ζήσει η μικρούλα σου. Μπράβο ύπνο που ρίχνει η μπέμπα :lol::lol: Που θα πάει θα έρθει ελπίζω και η σειρά του δικού μου να κάνει τέτοια ωραρια στον ύπνο.

Εγώ τον κάνω μπάνιο κατά τις 9:30, μετά μασαζάκι με κρεμούλα ενυδατική, έπειτα τρώει και κοιμάται στο βυζί. Όμως μόλις τον πάω στο κρεβάτι ξυπνάει και τρώει ακόμα λίγο για να καταλήξει τελικά στο κρεβάτι του γύρω στις 11. Από εκεί και πέρα μπορεί να ξυπνήσει στις 4, ή 5 ή 6 να φάει, να ξανακοιμηθεί και να ξυπνήσει ξανά στις 8. Βικουλίνι το μπανάκι εκτός του ότι τα χαλαρώνει όπως λένε γίνεται και για να μαθαίνουν τα μωρά σε μια ρουτίνα ύπνου, δηλαδή κάνουν μια σειρά από πράγματα που στο τέλος τα οδηγεί στον ύπνο.

Εμένα όταν πεινάει ξεσηκώνει τον κόσμο, αλλά στα κακά έχει πολύ πλάκα, παίρνει ένα σοβαρό και σκεπτικό ύφος λες και είναι να λύσει το μεσανατολικό :lol::lol:

Σχετικά με τραυλισμό δεν έχω ιδέα, αλλά θυμήθηκα ενα πολύ αστείο περιστατικό με ένα ξαδελφάκι που δεν μπορούσε να πει το "ρο" και του λέει ο μπαμπάς μου "Πες ρολόι", λέει ο μικρός 4-5 χρονών "Λολόι", και ξανά ο πατέρας μου "Πες ρολόι", και απαντάει ο μικρός "Αφού λε θείο δεν μπολώ να πω το λο, ωωωωωωωωωωωω λολόιιιιιι" :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Παρεμπιπτόντως, σήμερα πάει πολύ αργά το μάμμυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[quote name='"miria"

mamounaki to marazil pou les einai katastima me pedika??? exoume kai emeis ena marazil edo alla einai poli akriva kai den dino tosa polla leuta gia ena rouxalaki pou tha to foresi mia duo fores kai meta den tha tis kanei isos na einai diaforetiko

e :lol::lol:[/quote']

miria ειναι τα κεντρικα της μαραζιλ (πρατηριο-στοκ) δεν ειναι μαγαζι κ εχει παιδικα κ βαφτιστικα. αυτα που εχουν 5 ευρω περισυ ειχαν π.χ, 40 ευρω. το παντελονακι που πηρα απο 63 ευρω το πηρα 10.

θα μπω και γω φατσομπουκ να σας κανω φιλες..να σας διαβασω γιατι εχασα επεισοδια κ θα επανελθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsares pos eiste??

emeis pigame voltoula :D:D pirame tin mikri stin petheroula kai pigame se kati filous mas perasame omorfa kai alla3e kai i diathesi mou pou den itan kali irthame prin ligo psiti to nini mou kimithike stin kounia tis alla kati mou miriziiiiiiiii :mrgreen::mrgreen:

gianna kalosirthes stin parea mas na xerese ton koritsaro sou

foufou ti oraia perasate ston paidotopo den kanei krio ekei??

kai ego mpanaki tin kano to vradi ektos kai an tha pame kapou to vradi opote tin kano pio noris gia na min vgei vregmeni

mamounaki einai poli kalo pou exete tetio katastima edo emeis den exoume edo i akrivia einai sta forte tis...

makari koritsia aurio na kanei kalo kairo na pame voltoula na pao kai stin filenaditsa mou pou pernaei duskoles stigmes kai me exei anagki stenaxorieme kai me tin katastasi tis makari ola na ftia3oun einai kai teties i meres kai poli tin lipame :(

pao na alla3o to nini mou pou ta exei kanei filakia se oles....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ Κ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ;;;

ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΓΕΥΜΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ Κ ΤΑ 2 ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΜΑΘΕΙ Κ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ Κ ΕΑΝ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΦΩΝΑΖΕΙ ''ΜΑΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΝΑ ΠΛΥΝΩ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΜΟΥ'' :lol::lol:

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΓΟΥΛΙΕΣ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ...ΦΟΥΦΟΥ ΕΧΥ ΠΙΟ ΓΑΛΑ ΔΙΝΕΙΣ;;ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΦΡΙΖΟΛΑΚ.

ΓΙΑΝΝΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!!

ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΑΖΙΛ ΣΤΟΚ (ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ)ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΤΟΚ ΤΟ ΜΑΡΑΖΙΛ Κ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΡΟΥΧΑ!!

ΜΙΡΙΑΚΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΤΕ Κ ΠΗΓΑΤΕ ΒΟΛΤΑ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΤΕ Κ ΣΗΜΕΡΑ!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ!!!!ΜΙΑ ΣΥΝΝΕΦΙΑΣΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΑΠΕΡΓΟΥΝ ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΙ.

ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 8 ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΣΤΑΘΕΡΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ 8.30 ΣΕ ΜΕΓΑΛΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ 9 ΑΛΛΑ ΚΟΥΤΟΥΛΑΕΙ.ΠΧ ΧΤΕΣ 8.30 ΝΑΝΙ 1.30 ΤΟΝ ΤΑΙΣΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΛΙΩΣΑ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ :P:P:lol::lol: ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΑ ΠΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΔΩΣΤΑ ΟΛΑ ΓΙΕ ΜΟΥ ΜΠΡΑΒΩ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΚΟΥΓΑ ΠΛΑΤΣ ΠΛΑΤΣ ΦΙΛΙΑ ΜΕΤΑ ΙΣΙΩΣΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΠΑΜΠΕΡΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕ 6.30 ΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΜΑΜ ΚΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ 9 ΠΑΡΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΣΠΑΣΤΑ ΚΑΝΑ 6ΩΡΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΠΟΛΥ.ΚΑΛΩΣ ΤΗΝ ΙΩΑΝΝΟΥΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ.

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΤΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΗ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ?ΡΩΤΗΣΕΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΛΙΓΟΣΤΕΨΕΙΣ ΤΑ ΜΛ?ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΟΥΤΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΟ Ρ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΝΑΝΕ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΠΕΜΠΑ.ΦΟΥΦΟΥΚΑ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ ΤΕΛΕΙΑ!

ΜΙΡΙΑΚΗ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΞΕΣΚΑΣΕΣ.ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

τι να πρωτοθυμηθω!!!

το μωρο ηταν κ χτες λιγο αδιαθετο,να δουμε σημερα....

βικυ μου στην αρχη,ενω το ταιζα 7 ,στις 10 αρχισαν τα οργανα.κ σε λιγες μερες δε ξυπναγε πια,παρα στις 12 που το ξυπνουσα.επιασε!!!!θελει λιγη μονο υπομονη.κ οσο για τον υπνο ενω ηταν ξυπνιος ως τιις 10 πριν,τωρα εμαθε να κοιμαται εφοσον δεν εχει φαι.κ κοιμαται ξανα ως το πρωι,αλλα τη μερα ουτε λογοοοοος για υπνο,το μεσημερι που θελει ο μπαμπας να κοιμηθει αυτος δινει ρεσιταλ!!

πονακια θεωρητικα σταματουν στο 3 μηνα.ωστοσο ο δικος μου εχει ακομα μερικα πονακια που κ που την ωρα που ταιζεται.ο γιατρος μου ειπε πως ενα σημαδι των κολικων ειναι οι κλανιτσες που ριχνουν μετα το κλαμα η κατα τη διαρκεια.ομως η γουλια ειναι αλλο,εχει να κανει με τα πανω πατωματα!κ εμενα εδειχνε να πονει καμια φορα στο ταισμα κ εκανε γουλιτσες,κ περασε σε μερικες μερες χωρις να αλλαξω γαλα.καμια φορα μου ειπε ο γιατρος να το αραιωνω.

α,,,,αρχιζω να διαβαζω παλι τασεις προς φεισμπουκ κ αλλα σαιτ πχ babyspace κ θαχουμε συντομα διαλυση.σας το λεω γιατι τοχω δει το εργο....!στο προηγουμενο θεματακι ημουν απτο φεβρουαριο οπου εγραφαν ολες φανατικα σε σημειο απιστευτο,μεχρι που εκαναν 2-3 την αρχη να μιλανε αλλου κ εφυγαν ολες! :idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΤΣΑΚΟ ΘΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΟΞΟΔΡΟΜΙΣΗ ΚΑΜΙΑ :lol::lol:

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΧΑ ΨΑΞΕΙ ΠΟΛΥ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ 3 ΜΗΝΑ ΛΕΝΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΠΟΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟΝ ΦΑΓΑΤΕ ΤΟΝ ΓΑΙΔΑΡΟ.ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΓΕΛΑΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΤΣΑΚΟ ΘΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΟΞΟΔΡΟΜΙΣΗ ΚΑΜΙΑ :lol::lol:

:lol::lol::lol::lol:

mgda toy exw exv balei xristoygenniatika tragoydakia k apokoimietai pali siga siga....

simera einai toy agioy eleytherioy!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα,ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ :!::ymparty::ymparty::ymparty::-*:-* ΜΙTSI συμφωνω,ελπιζω να μη χαθουμε σταδιακα :!::!: εμεις ξπνησαμε μαζι στις 9.15,φαγαμε,καναμε κακακια,αλλαχτηκαμε και παλι τωρα νανι :):) ευκαιρια για τη μαμα να μπει στο mammy :) ευτυχως δεν χιονιζει ακομα :ymapplause::ymapplause::ymapplause: μη μας χαλασει και το ταξιδι :!: εσεις οι νοτιες τι καιρο εχετε :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Ούτε λόγος για άλλο φόρουμ,απλά αστειευόμουν ρε! :)

Βικουλίνι,εγώ δίνω το ΝΑΝ1.Το έδινα από την αρχή,αλλά μετά το αλλάξανε και βγαίνει σε πολύ καλύτερη ποιότητα.Έχει ηρεμήσει πολύ το μουσουδάκι μου από τις γουλίτσες.

Φωτεινή στο θέμα της ρουτίνας έχεις απόλυτο δίκιο!

Μιριάκι,καλά έκανες και βγήκες.Είναι κλειστός χώρος στον παιδότοπο οπότε δεν κάνει κρύο ;)

Μαγδούλα,βοηθάει ο αντρούλης ευτυχώς ;)

Μητσάκο,όλα καλά;Ναι,έχουμε καμμιά Ελευθερία;

Ο τραυλισμός δεν έχει σχέση με την άρθρωση των γραμμάτων,αλλά με την επανάληψη συλλαβών.

Γεια σου,Χαρουλίτα!Τα διάβασες αυτά που σου γραφω για τον τραυλισμό;Απλά για να σου φύγει η ανησυχία.

Εμένα παιδιά η κόρη μου η μεγάλη 2-3 μέρες τώρα ξυπνούσε από τις 6:30.Ευτυχώς επανήλθε και σήμερα ξύπνησε 9:30 :D:D:D

Κι εγώ κάνω κρα για να μπω στο mammy :lol::lol::lol::lol: Εδώ στην καρδίτσα έχει συννεφιά.

Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το διαβασα φουφουκα μου,ευχαριστω :):) διακοπες εισαι και εσυ :?: γενικα παντως αυτη ηταν και η γνωμη του παιδιατρου,αλλα σκεφτομαστε μηπως πρεπει να παρουμε την γνωμη καποιου παιδοψυχολουγου ή λογοθεραπευτη :?::idea: ξερεις,ηταν η χαιδεμενη μας ,αφου ηταν η πρωτη και για την δικια μας οικογενεια και του γαμπρου μου :!: της ηλθε λοιπον πρωτα το δικο μου μωρακι,μετα η εγκυμοσυνη της μαμα της και μαλλον τα επαιξε το παιδι :cry: ειναι κιολας να αρχισει παιδικο μετα τις γιορτες,για να μην το παρει στραβα να αρχισει το Σεπτεμρβιο,οταν θα εχει γεννηθει τι μωρο και εχουμε μπλοκαρει :cry::cry: να παει παιδικο ή θα την αποτελειωσουμε :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα του παιδικού είναι ένα πολύ λεπτό ζήτημα.Αν θέλετε να πάει τώρα,προετοιμάστε τη ψυχολογικά.Δηλαδή να της λέτε ότι θα κάνει καινούργιες φίλες,ότι θα παίζει και διάφορα τέτοια που θα την κάνουν να το πάρει με καλό μάτι.Δεν είμαι διακοπές εδώ.Δουλεύει ο άντρας μου εδώ προσωρινά κι έχω έρθει για ένα διάστημα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα στις μαμάδες του Οκτώβρη...είμαι καινούρια κ προσπαθώ να προσαρμοστώ στο foroum... θηλάζω το αγοράκι μου αποκλειστικά κ βασανίζομαο πολύ τα βράδια με τον ύπνο. ο μπεμπούλης ξυπνά ανά 2,5 ή 3 ώρες για φαγητό, έπειτα να ρευτούμε, να αλλάξουμε πάνα, περνάει η 1 ώρα και αν δεν έχει γκρίνια προλαβαίνω καμιά ωρίτσα να κοιμηθώ. αυτό το διακεκομένο πρόγραμμα με κουράζει πολύ...είναι κάποια άλλη παθούσα μανούλα?τι λέτε θα στρώσει ή θα είναι πάντα έτσι?υπάρχει κάποιο κόλπο?περιμένω ανυπόμονα απάντησή σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα στις μαμάδες του Οκτώβρη...είμαι καινούρια κ προσπαθώ να προσαρμοστώ στο foroum... θηλάζω το αγοράκι μου αποκλειστικά κ βασανίζομαο πολύ τα βράδια με τον ύπνο. ο μπεμπούλης ξυπνά ανά 2,5 ή 3 ώρες για φαγητό, έπειτα να ρευτούμε, να αλλάξουμε πάνα, περνάει η 1 ώρα και αν δεν έχει γκρίνια προλαβαίνω καμιά ωρίτσα να κοιμηθώ. αυτό το διακεκομένο πρόγραμμα με κουράζει πολύ...είναι κάποια άλλη παθούσα μανούλα?τι λέτε θα στρώσει ή θα είναι πάντα έτσι?υπάρχει κάποιο κόλπο?περιμένω ανυπόμονα απάντησή σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...