Μετάβαση σε περιεχόμενο

S.O.S. ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια και Καλές Γιορτές με πολλά πολλά μωράκια!!!

Προσπαθούμε εδώ και αρκετό καιρό για μωράκι χωρίς αποτέλεσμα, μετά από τις γνωστές πλέον εξετάσεις το πρόβλημα εντοπίστηκε στην κινητικότητα του σπέρματος. Ο γιατρός πρότεινε σπερματέγχυση και έτσι σε 20 ημέρες περίπου θα κανουμε την πρώτη μας προσπάθεια. Θα ηθελα να ρωτήσω όσες έχουν κάνει σπερματέγχυση να με ενημερώσουν σχετικώς.Ο γιατρός μου με ενημέρωσε για όλα, αλλα θα ήθελα πολύ να μάθω και προσωπικές εμπειρίες από κοπέλες που έχουν ήδη κάνει με θετικά :) ή αρνητικά :( αποτελέσματα.

Εχω πολύ άγχος βρε κορίτσια και είμαι τόσο αρνητική που πιστεύω ότι δεν θα τα καταφέρουμε ότι και να κάνουμε και ο doctor τα βλέπει όλα καλά, όλα τέλεια και υπέροχα, προτιμώ να σκέφτομαι ότι δεν θα πετύχει παρά να έχω ελπίδες...

Σας ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι καλωσορισες και καλη επιτυχια στη προσπαθεια σου!!!

Εγω δεν εχω κανει σπερματεγχυση αλλα εξωσωματικη και πετυχα με την 2η προσπαθεια!!!!(Συνολικα 4, 2 δεν ολοκληρωθηκαν)

Αυτο που θα σου πω ειναι πως πρεπει να τα βλεπεις θετικα τα πραγματα κ οχι αρνητικα!!!Να το πιστεψεις πως θα τα καταφερεις ειτε με την πρωτη που στο ευχομαι ειτε με οσες χρειαστει!!!!!

Μην σε πιανει πανικος δεν αλλαζει κατι..οτι ειναι να γινει θα γινει..

Και μανουλα θα γινεις αυτο ειναι σιγουρο γλυκεια μου!!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου καλησπέρα και σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!

Ειλικρινά σ' ευχαριστώ. Το έχω τόσο πολύ μέσα στο μαυλό μου, που όπου κι αν παω βλέπω παντού φουσκωμένες κοιλίτσες και θέλω, θελω, θέλω και "γωωω". Το ξέρω θα γίνει "όσες φορές χρειαστεί" μέχρι το όνειρο να γίνει πραγματικότητα, αλλά να είμαι "πρωτάρα" και το άγχος δεν μ' αφηνει να ησυχάσω!

Κοριτσάκι μου σ' ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις, αυτό μου χρειάζεται αυτή τη στιγμή και να μάθω να μην είμαι "αχάριστη"!!!

Να σαι καλά

Φιλια πολλά πολλά :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina mou...geia sou k apo mena!oute egw exw kanei spermatenxisi ekana ekswsomatiki k petyxe me ti defteri(an k meta pallindromise)!!egw dn exw na sou dwsw sygkekrimenes plirofories gia to thema alla ithela na sou pw pws to anxos einai pragmatika oti xeirotero mporeis na kaneis!egw ti defteri fora pou ekana eks.elega ston antra mou na mi perimenei polla gt mallon oute k twra tha petyxei!k sxedon epeisa k ton eafto mou!!ela omws pou egine????? :) na eisai iremi k xalari !me thetikes skepseis k XWRIS ANXOS tha ginoun ola!sou efxomai olopsyxa ta kalytera!! :):):) an xreiasteis kati k mporw na boithisw edw eimai!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia s felia m!

loipon kai egw meta apo mia apovoli p eixa prin 2 xronia, den katafera na meinw egkios, kai meta apo exetaseis ktl vrikame mia ormoni psili!kai epeidi exei sxesi me tin paragwgi wariwn eipame na proxwrisoume me spermategxusi, p distixws itan apotiximeni!

etsi twra vriskomai se diadikasia exwswmatikis KAI O THEOS VOITHOS!

polla koritsia apo edw omws exoun petixei me spermategxusi!na sai aisiodoxi, na skeftesai thetika, na parakalas panw apo ola TON THEO KAI THN PANAGIA kai tha s xarisei auto p toso poli potheis!ftanei na exeis upomoni!to kalo pragma argei na erthei, den lene?:)

egw exw na s euxithw kathe epitixia stin prospatheia s kai me ta pio thetika apotelesmata kouklitsa m!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα θα πάνε καλά!!!

Εμείς τα καταφέραμε με την 2η προσπάθεια!!!

Δεν είναι τίποτα.

Σε λίγο καιρό περιμένουμε τον γιοκα μας!!!

Οτι θες να με ρωτήσεις.

Ειμαι εδώ!

Καλη καλη καλη επιτυχία!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

felia μου καλησπέρα!!!! Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας και εύχομαι ότι καλύτερο το συντομότερο δυνατόν. Έχω και εγώ στο ιστορικό μου μια αρνητική σπερματέγχυση. Για ότι χρειαστείς, μη διστάσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Φέλια!

εγώ έχω κάνει 4 σπερματεγχύσεις και 4 εξωσωματικές. Δυστήχως δεν έχω ακόμα μωράκι. είμαι στις προσπάθειες. Αυτό που έχω να σου πω για τις σπερματεγχύσεις απο προσωπική και μόνο εμπειρία είναι ότι άν δεν πετύχεις με τις 2 πρωτες προσπάθειες να προχωρήσεις σε εξωσωματική. Συνήθως είναι χαμένος κόπος και χρήματα. Χωρίς βέβαια να αποκλύουμε το γεγονός ότι μπορεί και να πετύχεις με την πρώτη (όπως εξάλλου συνέβηκε και με μια φίλη μου) αλλά σε γενικές γραμμές νομίζω ότι στις 2 πρώτες φορές θα ξεκαθαρίσει το τοπίο και θα πάρεις την σωστή απόφαση.

ελπιζω να σε βοήθησα λίγο και να μην σε απογοήτευσα αλλά και πάλι σου λέω ότι όλα αυτά είναι προσωπικές εμπειρίες και γνώμες.

κάλή τύχη και κυρίως όχι ΑΓΧΟΣ. ότι είναι να ΄ρθει θα ρθει!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια και Καλές Γιορτές με πολλά πολλά μωράκια!!!

Προσπαθούμε εδώ και αρκετό καιρό για μωράκι χωρίς αποτέλεσμα, μετά από τις γνωστές πλέον εξετάσεις το πρόβλημα εντοπίστηκε στην κινητικότητα του σπέρματος. Ο γιατρός πρότεινε σπερματέγχυση και έτσι σε 20 ημέρες περίπου θα κανουμε την πρώτη μας προσπάθεια. Θα ηθελα να ρωτήσω όσες έχουν κάνει σπερματέγχυση να με ενημερώσουν σχετικώς.Ο γιατρός μου με ενημέρωσε για όλα, αλλα θα ήθελα πολύ να μάθω και προσωπικές εμπειρίες από κοπέλες που έχουν ήδη κάνει με θετικά :) ή αρνητικά :( αποτελέσματα.

Εχω πολύ άγχος βρε κορίτσια και είμαι τόσο αρνητική που πιστεύω ότι δεν θα τα καταφέρουμε ότι και να κάνουμε και ο doctor τα βλέπει όλα καλά, όλα τέλεια και υπέροχα, προτιμώ να σκέφτομαι ότι δεν θα πετύχει παρά να έχω ελπίδες...

Σας ευχαριστώ

Καλησπερα και απο εμενα.Εκανα πριν 20 ημερες την 1η σπερματεγχηση.Κατι πηγε να γινει αλλα δυστυχως δεν τα καταφεραμε και παμε για την 2η.Η διαδικασια ειναι απλη και ανωδυνη, τουλαχιστον σε μενα.Δεν καταλαβα τιποτα απολυτως.Το μονο σε ολη τη διαδικασια ειναι η γνωστη αναμονη που πρεπει να εχεις γερα νευρα και πολυ πολυ υπομονη.Σου ευχομαι καλη επιτυχια και ισως να εισαι απο τις τυχερες που πιανουν με την πρωτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα σε όλες,

Τι να πω δεν έχω λόγια...θα ήθελα να απαντήσω σε κάθε μια ξεχωριστα, αλλά αυτά που έχω να πω είναι τα ίδια για όλες σας, ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΟΥ ΔΕΙΞΑΤΕ ΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ!!!!!!!!!!!!! Ο Θεός να σας έχει όλες καλά και πολύ συντομα να δώσει σε όλες μας το πολυπόθυτο δώρο του ένα, δύο τρια... μωράκια!!! Μετά όλα αυτά που διάβασα νομίζω ότι είμαι έτοιμη και αυριο πρωί πρωί (!!!) γιά να κάνω όσες προσπάθειες κι αν χρεαστεί, τώρα ξέρω ότι είμαστε πολλές που αντιμετωπίζουμε προβληματα, αλλες, μικρότερα και άλλες μεγαλύτερα.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Σας ευχαριστώ και πάλι, πήρα απίστευτο κουράγιο και θετική ενέργεια θα τα πουμε σύντομα και εύχομαι να έχω καλά νέα, αν όχι πάλι εδώ για παρηγοριά μέχρι την επόμενη προσπάθεια!

Καλή σας μέρα :):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου felia :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Και εγώ έχω κάνει 2 σπερματεγχύσεις και πάω για την 3η. Οι δικές μου αποτυχίες οφείλονται περισσότερο στο προχωρημένο της ηλικίας μου (άνω των 40). Αλλά εδώ στο site υπάρχουν κορίτσια που τα κατάφεραν με την πρώτη σπερματέγχυση, ή τη δεύτερη. Γι' αυτό μην φοβάσαι τίποτα. Η διαδικασία είναι πολύ απλή και δεν υπάρχει πόνος. Εγώ δεν κατάλαβα τίποτα!!! Πάντως θα σε συμβούλευα, εάν δεν τα καταφέρετε με την πρώτη, να το επαναλάβεις για 2 φορές ακόμα και μετά να προχωρήσεις, για να μην χάνεις χρόνο.

Καλή επιτυχία, λοιπόν, και ελπίζω να μην χρειαστείς άλλη προσπάθεια. Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! Πολλά φιλιά :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...