Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτίου Νο 24 - Για περισσότερα ταξίδια!


Recommended Posts

Σοβαρα θεματα πιασατε! Λοιπον την ιστορια της γεννας μου εμενα την ξερετε ολοι...Απλα θα πω, κυριως σε σενα Παναγιωτα που φοβασαι, επειδη κ εγω φοβομουν κ με κοροιδευαν, τελικα εδωσα δικιο στους δανους..Εγω δεν ειχα καν γιατρο...ουτε στην εγκυμοσυνη να με παρακολουθει, παρα μονο μαια κ φυσικα γεννησα μονο με τη μαια..γιατρος δεν μπηκε ποτε στο δωματιο, ουτε πριν, ουτε μετα...Δεν χρειαζοταν...οποτε φαντασου να τον ειχα πληρωσει κ 6000 ευρω...Ευτυχως ηταν ολα δωρεαν..Νομιζω πως στην Ελλαδα, ακριβως επειδη ο γιατρος χρεωνει πολλα, οφειλει κ να παρευρισκεται...Αυτο πληρωνουμε, την ασφαλεια οτι τον εχουμε διπλα μας...Το θεμα ειναι, οτι επειδη πολλοι γιατροι στα δημοσια ειναι συχνα κ σε ιδιωτικα, κ γενικα υπαρχει αυτη η ταση στην Ελλαδα να θελουμε το γιατρο απο πανω μας, δεν ξερω αν θα πηγαινα να γεννησω σε δημοσιο αν ημουν Ελλαδα..ειναι που υπαρχει αυτη η νοοτροπια κ δεν τους εμπιστευομαι...Αλλα παλι δεν ξερω, δεν τιθεται τετοιο θεμα, οποτε μιλαω εκ του ασφαλους..Αν ποτε κανω δευτερο Δανια θα γεννησω παλι...

Μαρια Ιωαννα, τι να κανεις με το οικονομικο..δυστυχως η κατασταση ειναι δυσκολη για τον περισσοτερο κοσμο...Τωρα το ποιος φταιει κ τα φαρμακα της τροικας κλπ...ας μην τα σχολιασω...δεν φταινε μονο οι ελληνικες κυβερνησεις (αυτοι ειναι κλεφτες το ξερουμε) αλλα φταιει κ το ολο κερδοσκοπικο παιχνιδι που γινεται στις διεθνεις αγορες κ οδηγει αδυναμες κ (διεφθαρμενες) χωρες οπως την Ελλαδα στην χρεωκοπια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ασχετο...ακουσατε που συνελληφθη τελικα κ προφυλακιστηκε ο Julian Assange, ο ιδρυτης του WikiLeaks? Εμενα αυτο με αγχωνει περισσοτερο απο την οικονομια οσον αφορα στο μελλον του παιδιου μου...Μπορει καποια σημεια της δρασης του να ειναι αμφισβητουμενα ως προς την ορθοτητα, αλλα η ελευθερια λογου, εκφρασης κ τελικα το δικαιωμα στην πληροφορηση κ στο να γνωριζουμε τι παιχνιδια παιζονται εις βαρος μας, που ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Βικυ.Γελασα με το κομμωτηριο. :lol::lol:

Ναι ρε συ .Αυτο με τον ικτερο πολυ σπανια συμβαινει.Εννοω να μην πεφτει με τπτ.Τελος καλο ολα καλα ομως. :D

Μαρια Ιωαννα δοξα το Θεο δεν διαμαρτυρομαι.Πληρωνομαστε και οι 2 (προς το παρον τουλαχιστον) και ο αντρας μου τα απογευματα ξεσκιζεται ο καημενος με αλλες δουλειες για να μεινει και κατι.

Και ευτυχως δεν εχουμε δανεια,πιστωτικες κτλ. Τωρα τι θα γινει στο μελλον δε μπορω να ξερω.

Με ενδιαφερει πανω απο ολα να ειμαστε καλα.!!!!!

Δηλαδη Χρυσα μου θα σε παρακολουθουν 2 γιατροι και οταν θα ερθει η ωρα της γεννας θα πας στον αντιστοιχο που εφημερευει το νοσοκομειο που δουλευει;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia malon gia polles htan diskolh mera shmera .

oloi upoferoume kai tha upoferoume apo olh authn thn katastash ....

o kathenas blepei ton klado pou ton afora .

an exete akousei tis diloseis benizelou gia tis enoples dunameis katalabenete pou anaferome .

gia thn wra an kai me ena mistho ta fernoume tsima tsima .

exoume kapoia sthn akrh alla menoun ekei de ta akoumpame ,oxi oti einai polla alla einai mia kabatza an xriastoume oposdipote leuta .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη Φρανιτα συνελληφθη λογω αρθρων που δημοσιευτηκαν;;;

(Συγγνωμη βαριεμαι τωρα να ψαχνω να δω τι εγινε. :oops: )

Καλα οτι μας θελουν προβατα το ξερουμε.Πολλα χρονια τωρα.

Αυτοι θελουν να δουλευουμε ,να καταναλωνουμε και να κοιμομαστεεεεεεεεεεεε.

Ασε δε λεω αλλα για να μη ριξω την ομαδα.

Ο σεμπ καλυτερα ειναι;;;

Την Πεμπτη εχω γιατρο.Θα δω το μπεμπακο μου!!!!!! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου όλος ο κόσμος στην ίδια φάση βρίσκεται...Εμείς δουλεύουμε ίσα για να καλύψουμε τα έξοδα του μήνα και μας μένουν και κάποια για εμάς..Αλλά ούτε ένα ευρώ για να βάλουμε στην άκρη.... :?:?:?:?:?:?:? Βέβαια είχαμε κάνει μεγάλα ανοίγματα κι εμείς, αλλά όταν τα κάναμε ήταν άλλα τα δεδομένα... :roll::roll::roll::roll: Αλλά λέω να είμαστε καλά και έχει ο Θεός....

Βικάκι κι εγώ το 2014 περιμένω να έρθει για να μας φύγει από πάνω το δάνειο του κωλοαυτοκινητου, για το οποίο δίνουμε 550 ευρώ το μήνα... :evil::evil::evil::evil: Αν και μας περνάει από το μυαλό να το πουλήσουμε, αλλά και πάλι θα πρέπει να πάρουμε δάνειο για να πάρουμε άλλο.... :roll::roll::roll: Οπότε λέω καλύτερα να το πληρώνω άλλα 4 χρόνια... :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Στην άκρη αν και είχαμε αρκετά χρήματα με γέννες, άλλα έξοδα έκτακατα και τα λοιπά, σκατά....Τα δώρα μας περιμένουμε να βάλουμε στην άκρη.... :roll::roll::roll::roll:

Όσον αφορά στο θέμα της γέννας....Να ρωτήσω τη Χρύσα ή οποιαδήποτε άλλη ξέρει να μου απαντήσει....Μπορεί ο γιατρός μου ο οποίος είναι στο Ιασώ να με ξεγεννήσει σε δημόσιο μαιευτήριο;;;

:roll::roll::roll::roll::roll::roll: Η μαλακίες κατάλαβα;;;;; :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα συνεληυθει για βιασμο σεξ παρενοχλιση και απειλες..ολα τον Αυγουστο του 10..μακακιες που λεει και η ΓΩΓΩ!!!!

Οχι ρε θα επιλεξω τον γιατρο αναλογα με το ποιος θα μου κανει κλικ και ποιον θα εμπιστευτω, ποσε ςπιθανωτηες θα μου δωσουν για VBAC κλπ κλπ...σηγα μη πηγαινω σε δυο γιατρους..δεν ειμαι τοσο πλουσια!!!

Γωγω οι περισσοτεροι γιατροι δουλευουν κανονικοτατα σε μαιευτηρια δημοσια αλλα συνεργαζοναι και με κλινικες...τουλαχιστων οι δυο αυτοι που ξερω το κανουν σιγουρα...

αυτο που δε μου αρεσει καθολου ειναι που αμα τους πεις θελω να γεννισω σε δημοσιο νοσοκομειο- οχι αυτοι οι δυο το εχω καρατσεκαρει- σου λεει χιλιες δυο βλακιες για να σε πανε σε ιδιωτικη κλινικη...οποι συνηθως γεννας προγραμματισμενα οτι ωρα τους βολευει.

Τεσπα..

Παντως εδω μεσα στο μαμι ακομα δεν ξερουν τι θα πει λογοκρισια...γι'αυτο και μιλανε...να κανουν καμια βολτα στο παρεντσ...να δουν τι εστι λογοκρισια...

ελεος δηλαδη!!!

Κανω δουλιες με διαλειματα...

ποναει η μεση μου και κουραζομαι ευκολα..ΓΜΤ..θελω αδεια να κοιμηθω...με τον Χριστοφορο στο παιδικο..

Φρανιτακι φιλια στον Σεμπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrysa apo to stoma mou to pires ...eleos .

les kai den uparxoun simantikotera problimata ekei na katsoume na analisoume auto to thema

pou kai mono pou ksana bepw auton ton titlo sinexeia ekei dipla me pianei kati .

ma MONO APO TON TITLO KATALABENEIS TA PANTA !!! egw den thelw re p#@#$@$ mou na kserw mhn bazeis teteio titlo !!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω συνεργαζεται και με δημοσιο;;;Ειναι πολλοι γιατροι που ξεγεννανε και σε δημοσιο και σε ιδιωτικο.Πρεπει να τον ρωτησεις.

Α οκ ρε Χρυσα.Γιατι μπερδευτηκα.Οποτε ακομη δεν εχεις επιλεξει γιατρο ε;;;

Μεσα στις γιορτες δε θα παρεις καθολου αδεια;;;

Τωρα για τη λογοκρισια...Οντως καμια σχεση εδω με το παρεντς.Ρε συ εκει δε σε αφηνουν να ρωτησεις κατι αν εχει ηδη υπαρξει παρομοια ερωτηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα μου, ανηκει στους λεγομενους κυβερνοακτιβιστες κ ηταν ιδρυτης του WilkiLeaks κ στο οποιο διερευσαν χιλαιδες απορρητα εγγραφα που αφορουσαν στην εξωτερικη πολιτικη των ΗΠΑ, απορρητα εγγραφα γαι τους πολεμους στο Αφγανισταν (γενικως τους τα εβγαλε στη φορα), το Ιρακ, τις απαγωγες ξενων υπηκοων σε ευρωπαικο εδαφος, εγγραφα απο τραπεζες κ κυβερνησεις που αφορουσαν στο ποιος ενορχηστρωσε την οικονομικη κριση..κλπ κλπ...Εβγαλαν ενταλμα να τον συλλαβουν κ επειδη δεν εβρισκαν νομικα καποιο λογο να διατυπωσουν κατηγορια (επεφτε σε νομικο κενο η υποθεση του διοτι δεν ειχε κανει τεχνικα καποιο αδικημα) βρηκαν ξαφνικα στη Σουηδια οτι κ καλα βιασε καποια γυναικα...Τις ειχαν αποσυρει τις κατηγοριες κ ως δια μαγειας μολις διερευσαν κ αλλα εγγραφα τον κατηγορησαν παλι..Αυτα κανει το συστημα οταν κατι παει να γινει γνωστο...Εμενα αυτο με ανησυχει πανω απο ολα...

Μια χαρα ειναι ο Σεμπ...διαλυει το σπιτι...τωρα παιζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα ακομα οχι..

η αληθεια ειναι πως θα ξαναπηγαινα στον παλιο μου γυναικολογο- συνεργαζετε και με το διαβαλκανικο- αλλα θελω να εχω εστω καποια πιθανωτητα για VBAC και στη τελικη αν δεν γινετε ρε παιδι μου αν δεν πληρω τις προυποθεσεις θα παω με προγραμματισμεμνη καισαρικη στο παπαγεωργιου...και ξανατονιζω πως δεν ειναι θεμα χρηματων για μενα..

η Γεννα του Χ δε μας κοστησε πολυ 1000 πηρε ο γιατρος και 1780 δωσαμε στην κλινικη απο τις οποιες τα 380 ηταν η παραμονη του Χ για 2 επιπλεων μερες στη ΜΕΝΝ, το αντιβιογραμα της ωτιτιδας και κατι αλλες βλακιες...

παλη καλα που ο γυναικολογο ςμου ειχε κανονισει να μεινω εγω χωρις να πληρωσω μαζι με το παιδι μου και πηγαινα και το θηλαζα και το εβλεπα αλλιως θα ειχα φουνταρει απο τη στεναχωρια και την καταθληψη...ασε δεν θελω να το θυμαμαι καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου,

μου κάνει εντύπωση o τρόπος που διάλεξαν να φυμώσουν τον Ασαντζ. Δεν τους έχω για τόσο φιλεύσπλαχνους.. Κάτι άλλο ετοιμάζεται.. Η πιστέυετε ότι το δικτυο είναι τόσο ανεξέλεγκτο και ελέυθερο όσο θέλουν να προωθούν? Οχι δεν ειναι. Και αυτο, ειναι καθοδηγούμενο.

Νομίζω ότι ο κόσμος θα αλλάξει απο τους γονους μας αλλά με ρυθμούς χελώνας..

Ένα ενα υπολοιπόμενο γονίδιο.. Θα αργησει να φυγει η σαβούρα..

Πάλι down είμαι κυκλοθυμία ολέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΩΩ Γιωτα περαστηκα ρε συ,...τη καημενουλα!!!

Ερη για μενα ολα ειναι πιθανα...τα ταλευταια χρονια εχω μαθει να μη πιστευω τιποτα...οτι μας σερβιρουν ειναι μαγειρεμενο...κανεις δε θα μας πει την ωμη αληθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδιά θα τρελαθώ!!!!

Τόσο δυσνόητα είναι αυτά που γράφω;;;;

4 απλά πράγματα έγραψα. Αν δεν καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε καλύτερα να μην απαντάμε. Λέω κάτι παράλογο;;;

Για τη λογοκρισία που λες Χρύσα τη βιώσα απόλυτα στο άλλο μαγαζάκι. Θάφτηκε θέμα 'θησαυρός' χωρίς δικαιολογία. Τί να λέμε τώρα...

Πωπω θέλω να γράψω τόσα πολλά αλλά δεν μπορώ να δώσω μεγαλύτερη έκταση στο θέμα. Δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος.

Αφροδίτη πες ρε συ... Λέω χαζομάρες;;;

Ουφφφφφφφφφφφ

(Άσχετο με τη συζήτηση αλλά έπρεπε κάπου να τα πω και εκεί δεν θέλω...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exete grapsei tosa ma den mporo na sxoliaso gt einai polla k den mporo na sas parakolouthiso,poios peirakse tin lovie na ton gdaro?tha tin parakolouthiso na do pos paei ,e k mia pou tha ksagrupniso pareiggeila mia krepa me merenda/nutela

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που σαι ρε Γιώτα να καθαρίσεις....

Πυρεττό ε; Περαστικά μωρέ. Λές να κρύωσε στο κολύμπι;;;

Είδα και τα βιντεάκια!!! Πολύ ζουζού έγινε! Και τί μαλλί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε πειτε κ εμενα..ρε νατασα παρακλολουθεις κ αλλα θεματα..εγω ρε παιδια ουτε μπαινω...

ποναν τα πλευρα μουυυυυυυυυυυυυ

γιωτα περαστικουλια ρε..ειναι αγγελος ζωγραφιστος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ!

εχει 38,7 πυρετο!

και ειναι δροσερη...αυτο το παιδι για να το νοιωσεις ζεστο θα πρεπει να φτασει 40!

προβλεπεται δυσκολη νυχτα!

Γιωτα θα κανουμε παρεα μαλλον!

τι θεμα παιχτηκε?

τι θαμε θησαυρος χαθηκε?

Νατασα μια χαρα τα λες και εχεις απολυτο δικιο!

μαλλον δεν ξερουν να διαβαζουν!

στο τρενακι λυνουμε τοσα θεματα 1 χρονο δεν εχει υπαρξη παρεξηγηση!

τυχαιο????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Νατάσα και μενα απο χθες με τρώει να μπω αλλα ειπα να το αφησω το θέμα να πέσει να μην το βλέπουμε κάθε πρωί με την τσίμπλα στο μάτι.

Μη δινεις σημασία και μην συγχίζεσαι, γίνονται παρεξηγήσεις στο μπαμ όταν γράφουμε σε φορουμς.. Αστο :x

Και οι trash εκπομπές και ειδήσεις, την ελευθερία του λόγου επικαλούνται όταν τις κρίνουν.. Τότε θυμούνται και αναφέρουν την λέξη λογοκρισία, ενώ το περιεχόμενο τους είναι επι της ουσίας σκατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλα "ουφ" εκανα οσο σας διαβαζα...

Τα προβατα κυριες μου(ο λαος) μπαινουν πια στο μαντρι απο μονα τους!Διαφωνειτε?Τα παιχνιδια που

παιζονται τα καταλαβαινουν ελαχιστοι κ φυσικα φαινονται μονο οσα θελουν να δουμε(ή μαλλον να δουνΕ

αυτοι οι ελαχιστοι)...

Εγω ομως εχωγινει μια χαρωπη μανουλα κ νοικοκυρα κ δεν ξερω τι μου γινεται γι'αυτο θα σταματησω

εδω....ΛΟογω αγνοιας βεβαιως!Ομως δε θα σταματησω να βριζω οσους δεν επαναστατουν για

να τελειωνουμε επιτελους με τους μακακες....Εστω με καποιους απο αυτους!

Νατασακι δεν ξερω,,...Βραζω...Μαλλον πρεπει να ακουσω τη συμβουλη που

μου ειχες δωσει καποτε κ να μη μιλησω γτ παλι εγω θα φαω τα σκαγια...

Ομως απο την αλλη μου την εδινε οταν τοτε καποιες επελεγαν να μη μιλησουν...

Κ εγω σκεφτομαι αν κανω δευτερο κ ολα βαινουν καλως να γεννησω σε νοσοκομειο

κ μαλιστα με το γιατρο της βαρδιας!Δεν ξερω...Ισως το λεω επειδη δεν ειμαι εγκυος...Ισως τοτε

να κλ@σω μεντες! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax δεν μπορω...εκανα μπανιο., μπαινω να δω τα νεα της Γιωτας......ετσι μου ρχετε να τους γραψω..μα δεν δινετε επιλογη...το μοστραρετε φατσα καρτα...δεν αντεχω αλλο....ειναι δυνατων...τοσο πια..ο μονος λογος που δεν απανταω εκει ειναι γιατι δεν θελλω ουτε να το βλεπω ουτε να το βλεπουν αλλοι..νομιζω ειδικα Νατασα οτι εσυ τα εγραψες κινεζικα!!!... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν θα συγχιστω αλλο...

γι'αυτο λεω..αμα θελουν λογοκρισα να πανε να γραψουν εκει κατι..θα φυγει σε χρονο ντε τε..

εγω θυμαμαι πως η Αντιρανα ( μανουλα 3) οταν της ζητησα να κατευασει ενα παρομοιο θεμα, ουτε οαρεξηγηθηκε η κοπελα ουτε το εκανε ζητημα..ελεος δηλαδη..

Γιναμε καστες..οπι ταδε μανουλες ειναι οι πιο εμπειρες..οι ταδε ειναι οι πιο εξυπνες..οι ταδε ειναι οι καλυτερες...τα ταδε μωρακια τα πιο ομορφα...

τεσπα να μη μακριγορω

Γιωτα τι εγινε τελικα με τη μικρη..εμεινα στο 38 η ανεβηκε;

νατσα ηθελα να σου πω..για την βουλομενη μυτι να παρεις νασαλιν...ειναι μια τεραστια συριγγα με σκονι διαλειμματος για να το βαλεις

Βικυ και εσεις;;;; απο που ρε ΓΜΤ!!!

Κουραγιο και στις δυο σας...

Ερη φιλακια..τελικα δεν εκανα κεικ χτες...χιχιχιχι

Αναστασια φιλια στην αγιοβασιλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...