Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτίου Νο 24 - Για περισσότερα ταξίδια!


Recommended Posts

εγραφα εγραφα και τα εχασα ολα!

γκρρρρρρρρρρρρρρρρ

Ο Λουκας ειναι δικος μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μην το λιγουρευεστε!

ο Μανωλης δεν μας θελει...μαλλον του πεφτουμε μεγαλες...................

Αργυρω τι ειδες?

ελα πες!

εφτιαξα σπανακοπιτα......ελατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι ειδες καλε;;; :?:? Εννοεις σε θεματα υγειας;;;Καρκινο τραχηλου,στηθους κτλ;;;

Εσεις κανετε αυτοεξεταση;;;Εγω κανω αλλα οχι καθε μηνα. :?

Αυτοεξέταση δεν κάνω γιατί φοβάμαι, κάθε χρόνο κάνω το τεστ ΠΑΠ και ο γιατρός κάνει την εξέταση, μία φορά έκανα μαστογραφία σε ηλικία 35 ετών και τώρα θα κάνω υπέρηχο μαστού! μέχρι τώρα δεν έκανα γιατί θήλαζα.....έχω και βαρύ ιστορικό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ νομίζω ότι το πρόβλημα με τις γυναίκες έχει να κάνει με τις ορμόνες τους και την ψυχολογία τους..

Σε γενικές γραμμές μιλάω και συγχωρέστε μου την γενίκευση..

Απλά νομίζω ότι τις περισσότερες φορές λόγω κακής ψυχολογίας προκαλούμε στον εαυτό μας οργανικά προβλήματα.

Εγώ δεν το τσεκάρω το στήθος μου. Ειναι και τεράστιο και πρέπει να γινει μπαλάκι του τένις το ογκίδιο για να το βρω... Το τσεκάρει ομως η γιατρός μου... που πρέπει να αλλάξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω τι ειδες?

ελα πες!

εφτιαξα σπανακοπιτα......ελατε!

αφορά εγκύους και δεν πρόκειτε να πω, θα πω όταν δεν θα υπάρχει καμμιά έγκυος στο τρενάκι!!! ;)

εγώ μόλις έκανα σοκολατόπιτα!!!! ψήνεται!!

Αύριο θα πάρω την Αθηνά.....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα ειδες τι σε ρωτησα για την Αθηνα;;;;

Οκ ειδα την απαντηση σου.Φιλακια.

Χρυσα και εσυ ιστορικο ε;;;ΚΑι εγω. :(

Γωγουλα εισαι οντως μικρη για μαστογραφια.Και εγω δεν εχω κανει ακομη.Υπερηχο εχω κάνει.

Νατασα κλοουν δε λες τπτ!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Αρτζ...αυτο μου αρεσει..που εισαι διακριτικη...

ασε δεν θελλω να μαθω τιποτα!!!

Παναγιωτα η γιαγια μου ειχε κανει αφαιρεση ογκου οταν γεννησε τον μπαμπα μου..γι'αυτο και ο μπαμπας μου δεν θηλασε καθολου.

επισης η θεια μου και κορη της εχει εντοπισει ηδη 2 οζους και ενα περιεργο γκρομπαλακι και την εχουν στειλει για αξονικι- μαγνιτικη και βιοψια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτε Αργυρω ν μην το πεις!

εγω κανω ΠΑΠ καθε 6μηνο , μαστογραφια δεν εχω κανει....υπερυχ ναι,

αλλα αν θηλαζεις η μαστογραφια και ο υπερυχος δεν διαβζονται!

την αλλη αβδομαδα θα κανω παπ!

ελπιζω να ειναι ολα καλα!

μμμμμμ σοκολατοπιτα!

Αναστασια ψαχνω το θεμα σου!

που?

τελικα πιανει ο 2ο λαπτοπ, αλλα τωρα ειμαι με το μικρο λαπιτοπι στο σαλονι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ένα θεμα που συζητάμε τις τελευταίες ημέρες με το Γιώργο είναι το θέμα του μαιευτηρίου...

Ο γυναικολόγος μου, ο οποίος είναι εξαιρετικός και του έχω τυφλή εμπιστοσύνη δυστυχώς είναι στο Ιασώ, αλλά ρε κορίτσια δεν μπορούμε πάλι να διαθέσουμε τόσα λεφτά...Είναι υπερβολικά πολλά...

Όταν γέννησα την Ιωάννα, είχαμε πληρώσει μόνο για το μαιευτήριο 3.850 σε τετράκλινο δωμάτιο συν 1900 ευρώ ο γιατρός συν 300 στη μαία μου(αυτά της τα δώσαμε εμείς επειδή θέλαμε) συν 1800 ευρώ τα βλαστοκύτταρα, μας πήγε σχεδόν 8000 ευρώ η γέννα..Δεν μπορούμε να ξαναδώσουμε τόσα χρήματα..Είναι δύσκολοι οι καιροί.... :roll::roll::roll::roll::(:(:(:(:(:(:(:(:(

Εντωμεταξύ είπαν στον άντρα μου συνάδερφοι του που ασχολούνται με ιατρικό ρεπορτάζ κλπ ότι αυτή τη στιγμή οι καλύτερες μαιευτικές κλινικές στην Αθήνα είναι η πανεπιστημιακή του Αρεταίειου και το Έλενα...

Τι να κάνω;;;;;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Ξέρετε κανέναν καλό γιατρό σε αυτά;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω εξρταται τ ζητας απο ενα γιατρο και ενα μαιευτηριο!

εγω γεννησα στο Ελενα και εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο ολα!

αν ημουν σε καποι ιδιωτικο με το 23,7 ικτερο θα ειχα φυγει για Ελενα η παιδων!

ασε που θα ειχα ξεπουληθει για τα εξοδα της μοναδας!

το 2κλινο στο Ελενα καλσεις ανωτρο απο το 3κλινο του μητερα.....το οποιο μητερα το εζησα απο τις αελφες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα δε χωραει τιποτα περα απο το μαχιαρι..αλλα μαχαιρι κ σγουγγαρι δε χωρανε..τεσπα θα κανω αυτο με τη σοδα..

καλα χρυσα κ η πεθερα ΠΑΝΤΟΥ σοδα βαζει..

εργι εχεις καταπληκτικο παλικαρι..φτου φτου..

σπανακοπιτα ακουσααααααααααααααααααααα

αναστασια τι ομορφη φωτο ρε..σα κοκκινοσκουφιτσα

ρε γωγω 8000 γεννα?ελα ρε..υπερβολικα πολλα :shock::shock::shock::shock::shock:

η λενα που χαθηκε καλε??????????κατακορυφα κανει?

αργι δηλ ποτε δε θα μας το πει..τρενακι χωρις εγκυο δε μου κανει :lol::lol::lol::lol:

αυτααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ ο δικός μου γυναικολόγος ούτε καν ήταν στο μαιευτήριο!!!

εδώ δεν σε ξεγεννάει ο γιατρός σου!!! απλά πήγα στο νοσοκομείο και όποιος έτυχε να είναι εκείνη την ώρα εκεί!!!, να σημειώσω ότι εδώ σε ξεγεννάει ή καλύτερα βοηθάει η μαία, ο γιατρός παρευρίσκεται μόνο αν τύχει κάτι για να επέμβη, ειδικά την 2η φορά που γέννησα, η γιατρός ρώτησε την μαία: "προλαβαίνω να πάω κάπου ή θα γεννήσει?"

μαία: "είσαι δεν είσαι δεν με νοιάζει, αλλά αφού το λέει ο νόμος μείνε, δεν προλαβαίνεις!!!" :shock::?

Βίκυ κάθε 6μηνο κάνεις τεστ? γιατί όχι τον χρόνο?

και ο γιατρός μου, μου λέει να κάνω κάθε 6μηνο, γιατί λέει έχουν δει πολλά τα μάτια του!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α χθες πηγαμε με τη νονα μας κ μας πηρε για τα χριστουγεννα παππουτσια..

απο 21 της nike πηγαμε στο 21 της puma

εχει πιο μεγαλο καλουπι..μα ποτε θα αλλαξουμε νουμερο?????????/εκει κολλησε.. :D

απ το μπαμπα του πηρε.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσιααααα

είμαι πολύ down...

διάβασα τα νέα σας..

πολύ όμορφος ο Λουκάς..

Είναι πρώτη χρονιά που έρχονται Χριστούγεννα και μου είναι αδιάφορο.

Ακούσατε τον Στρος Καν το μεσημέρι?

Είπε ότι τα χειρότερα δεν έχουν περάσει ακόμη από την Ελλάδα

ότι είναι φίλος μας, ότι θέλει να μας βοηθήσει και ότι όπως δεν μας αρέσει να πάρουμε το φάρμακο που μας δίνει ο γιατρός έτσι δεν μας αρέσουν κι εμάς αυτά που προστάζει η Τροϊκα αλλά θα τα κάνουμε!

:twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση με τα μαιευτήρια....

Βικάκι το ξέρω ότι ό,τι και να τύχει τόσο τις μαμάδες όσο και τα παιδάκια τα τρέχουν στο Έλενα, γιατί έχουν τις καλύτερες μονάδες...Όμως δεν ξέρω κανέναν γιατρό ρε σεις..Κι όλες οι γνωστές και φίλες σε ιδιωτικά είναι.... :?:?:?:?:?:?:?:?:?

Δε θέλω να βρω έναν γιατρό στην τύχη....Θέλω να ξέρω ότι είναι καλός, ότι έχει αντιμετωπίσει δύσκολα περιστατικά και οτι είναι υπέρ του φυσιολογικού....Ζητάω πολλά;;;;; :roll::roll::roll:

Σκέφτομαι να ρωτήσω ακόμα και τον τωρινό μου γυναικολόγο..Να του πω ότι ξέρεις είναι δύσκολες οι εποχές, δεν μας παίρνει οικονομικά και αν μπορεί να μου συστήσει κάποιον καλό γιατρό στο Έλενα...Είναι γυφτιά;;;; :roll::roll::roll::roll:

Αρτζι το ξέρω για τις μαίες..Και εμένα ο γιατρός μου έχει μια εξαιρετική που ό,τι και να ήθελα και να είχα σε αυτήν έτρεχα..Και ουσιαστικά αυτή με ξεγέννησε..Ο γιατρός μόνο το παιδί έβγαλε... :roll::roll::roll::roll:

Θου ακόμα 21 φοράει ρε;;;;Η Ιώαννα φοράει 22 και πάει για 23...21 φορούσε το καλοκαίρι....Κι εγώ συνέχεια Puma της παίρνω..Μου αρέσουν περισσότερο... :D:D:D Λες να μου βγει μακρυπόδα σαν τον Γ. που με ύψος 1.82 φοράει 45 νούμερο παπούτσι;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια Ιωαννα λογω της κρισης εισαι νταουν ή συμβαινει κατι άλλο;;

Η' ολα μαζι (κουραση,κριση κτλ) σε εχουν ριξει;;;

Ρε συ Αργυρουλα και δε φοβοσουνα χωρις το γιατρο;;;Μωρε γμτ εγω γιατι ειμαι τοσο χέστης;;;; :?

αν μπορουσα θα κυκλοφορουσα με εναν καρδιοτακογραφο.

Γωγω ασε.Και εμας η 1η μας ειχε παει 7,200 και τωρα αντε να παει λιγο λιγοτερα γιατι τα βλαστοκυταρα τα αναλαμβανει το Μητερα.Δηλαδη 15 χιλιαρικα στο νερο θα τα χαλασουμε και για τις 2 γεννες. :shock:

Απλως το μονο που ευχομαι ειναι να πάνε όλα καλα.Εμενα εκει ειναι ο γιατρος μου οποτε δεν παιζει να πάω αλλου. Η Βικυ εχει γεννησει στο Ελενα και θα γεννησει και η Αφροδιτη εκει οποτε ρωτα τες.

Χρυσα εγω εχω χασει το μπαμπα μου απο καρκινο οποτε ειμαι κοκκινη γραμμη.

Αργι γενικως καλα κανεις και δεν τα λες αυτα απλως για να δεις ποσο ανωμαλη ειμαι στο βιβλιο "τι να περιμενεις οταβ εισαι εγκυος" το μονο κεφαλαιο που εχω διαβασει ειναι ¨οταν κατι δεν παει καλα".Τι να πει κανεις για τις ανωμαλιες της αλληνης. @-)@-)

Οντως η Λενα και η Μπεμπουλοαναστασια ειναι αφαντες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..Ο γιατρός μόνο το παιδί έβγαλε... :roll::roll::roll::roll:

σε μένα η μαία έβγαλε το παιδί, ο γιατρός ήταν στην άκρη και κοιτούσε!!!

Ρε συ Αργυρουλα και δε φοβοσουνα χωρις το γιατρο;;;Μωρε γμτ εγω γιατι ειμαι τοσο χέστης;;;; :?

τι να φοβηθώ? αφού έσπρωχνα σύμφμωνα με τις αναπνοές και όλα εξαρτώνταν από μένα, δλδ πώς να φοβηθώ και γιατί?

ρε συ μίκρυνε αλλιώς τις φωτό να τις δω!!!! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να φοβηθώ? αφού έσπρωχνα σύμφμωνα με τις αναπνοές και όλα εξαρτώνταν από μένα, δλδ πώς να φοβηθώ και γιατί?

ρε συ μίκρυνε αλλιώς τις φωτό να τις δω!!!! :roll::roll::roll::roll:

Ξερω γω μωρε.Μαλλον ειμαι πολυ ανασφαλης.Αστα.

Για να με παρουν στον πολεμο ειμαι τρομαρα μου. :lol::lol::lol::lol:

Θα τις μικρυνω βρε αλλα το προγραμμα που σου λεω ειναι πολυ διαδεδομενο.Ρωτα και τη συμπεθερα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα μεγαλο πραγμα να δουλευεις 10 λεπτα απο το σπιτι σου!!!

Γωγω ενας λογος που εχω επιλεξει να δω δυο συγκεκριμενους γυναικολογους για VBAC ειναι πως και οι δυο ειναι σε δημοσια νοσοκομεια.

Ειμαι και εγω μεγαλος χεστης και να πω την αμαρτια μου μετ ατην περιπετεια του Χριστοφορου- οπου οτι και να εγινε μας βοηθησε πολυ ο γυναικολογος μου να ειναι καλα οανθρωπος δεν πολυθελω να παω..

και δεν ειναι καν θεμα χρηματων, εχω ασφαλεια ζωηςκαι θα παρω πισω το 80 % οπως και στον Χ..αλλα φοβαμαι...

Ειτε ομως φυσικολογικο κανω ειτε καισαρικη θα προτιμοσω το δημοσιο- εξαρταια μονο στην περιπτωση που εφημερευει η Γ κλινικη του Ιπποκρατειου που δεν εχει ανακαινιστει θα παω σε ιδιωτικο.

Και εγω θα ζητισω να εχω τον γιατρο μου...οσα και να ζητησει να πληρωθει γι'αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στη σοκολατόπιτα δε βάζω καθόλου ζάχαρη

αφού χρησιμοποιώ σοκολάτα γάλακτος.

Ρε παιδιά δλδ τι άλλο μας περιμένει?

Έχουμε στεγνώσει

Να κάνω μια αδιάκριτη ερώτηση?

Έχετε λεφτά σε τράπεζα?

Γιατί εμείς είμαστε μήνας μπαίνει και όλο μπαίνει και μπαίνει χωρίς να βγαίνει.

Με λίγα λόγια μέσα μπαίνουμε

Αγχώνεστε καθόλου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaaaaaaa εμενα ηταν εκει ο γιατρος

ενοειται με φακελακι αλλα χαλαλι του!

δεν εχω κανενα παραπονο απο τιποτα!

η μαλλον ειχα....δεν ειχε κωμμωτηριο....!

ουτε απο το προσωπικο!

γενικα επλεα σε πελαγη ευτυχιας οποτε δεν με ενοιαζε τιποτα...ουτε τον αντρα μου!

αλλα ενοειται οτι και στο δημοσιο τιποτα δεν εινα δωρεαν!

Παναγωτα εγω τα ειχα σκεφτΕι ολα εκτος απο τν ικΤΕΡΟ.....!

εεεεεεεε αυτο μας εκατσε!

MariaIoanna » αγχος?

εχω αρχισει να το αποβαλλω!

αν με πληρωσουν θα τους πληρωσω!

αν οχι τι μπορω να κανω?

περναμε χωρι να μας λειπει τιποτα αλλα και χωρις υοερογγες σπαταλες!

πανω απο ολα υγεια!

ειμαστε καλα!

οι μισοι ελληνεςδεν εχουν να πηρωσουν την ΔΕΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας έχω ξαναπεί βέβαια πως εδώ ο ΦΤ σε μονόκλινο λουξ δωμάτιο βγαίνει το πολύ 3000 μαζί με αμοιβή γιατρού κλπ

Όταν κάνω 3ο παιδί λέω να με ξεγεννήσει ο Γ στο σπίτι μας

Έτσι κι αλλιώς γεννάω πολύ εύκολα :lol:

Δεν ξαναδίνω τόσα λεφτά

Μπορεί να είναι όλα ροζ και σον σον [smilie=icon_king.gif] αλλα τα έχω γευτεί ήδη 2 φορές

Τώρα το μυαλό μου θα είναι να γυρίσω στα κορίτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τέτοια φάση μιλάω

Πχ να έρχεται ο λογαριασμός και να μην έχεις να πληρώσεις

Και φυσικά οι μισοί Έλληνες δεν έχουν

Αν και νομιζω πως είναι περισσότεροι από τους μισούς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια Ιωαννα εμεις ειμαστε σε φαση που προς το παρον εχουμε να πληρωσουμε..αλλα αμα συνεχιστει ετσι η φαση με τον αντρα μου που ειναι απληρωτος..δεν θα εχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TA eχουν κανιε ολα χαλια!

ανυπομονω να ερθει το 2014 να τελειωσουμε με τα δανεια!

τωρα τα χριστουγεννα ειναι οτι πιο χαλια θα μπορουσε να ειναι!

τα σηματα στα υψη και το δικο μου δωρο για γελια!

ολοι παλευουμε με την καταθλιψη!

ο μεσος χρονος για ραντεβου με δημ. ψυχιατρο ειναι 1 μηνας....αυτο θα επρεπε να μας θορυβει!

η καταθλιψη χτυπα την πορτα ολων μας..........!

με αγχωνει με ποια οραμτα θα μεγαλωσω την κορη μου!

σε τι πολη?

με τι ασφαλεια?

οι γονει μου μου ελεγαν ....να σπουδασεις...να μην γνω σαν αυτους....το ιδανικοτερο..... να μπω στοδημοσιο...!

τωρα????????????????????????????????????????????????????????????????????????

αλλα και απο την αλλη νευριαζω οτα βλεπω να δινονται χρηματα σε καποιους που στην φαση αυτη δεν τα εχουν αναγκη!

πχ. οι ενοικες στο νοσ. ενω εχουν εξασφαλισμενη τροφη ,στεγη, ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη, γιατι θα πεπει να περνουν επιδομα προνοιας????????????

δοθησαν σε 850 αρρωστους θραπευτικο 3 χρ. απο 3000 εκαστος.....τι κι αν ειναι χρηματα της ΕΕ?

850*3000= 2550000 ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΑΣ!

στα υπολοιπα ψυχ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...