Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτίου Νο 24 - Για περισσότερα ταξίδια!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλέ τι κούκλος είναι αυτός....Τι παίδαρος....Αρτζι τον έχει καπαρώσει καμία;;;;;;;Αν όχι, να τον κλείσω για την μπεμπουλίνα που έρχεται..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τι κούκλος είναι αυτός....Τι παίδαρος....Αρτζι τον έχει καπαρώσει καμία;;;;;;;Αν όχι, να τον κλείσω για την μπεμπουλίνα που έρχεται..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol: πρόλαβε η Βίκυ!!!!! ;)

Σαν απο διαφημιστικό είναι η φωτο!!

Μπράβο σας Αργυρούλα που ήσασταν καλά παιδιά! :D :D :D

ναι τόσο καλά παιδιά, που μετά ήρθε και στο σπίτι!!!! :roll::roll::roll::roll:

και τα Χριστούγεννα έρχεται και ο Άγ. Βασίλης.....όλο επισκέψεις είμαστε!!!! 8-}8-}8-}8-}

ευχαριστούμε :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερη τρομαρα ε??? αφου δεν κπηκε παλι καλα! εγω μικρη εαν μου εδιναν να πιω κατι σε γυαλινο ποτηρι τα δαγκωνα μεχρι να σπασουν στο στομα μου..κ ετρεχε η μανα μου σαν τρελλη..Ειχαν εξαφανισει ολα τα γυαλινα απο το σπιτι..Χμμ..μηπως δειχνει καμια ψυχικη διαταραχη???? :shock::shock:

Γωγω αγνοησε τον μωρε..Εμενα ο πεθερος μου εχει πει καποια ωραια..πχ οταν γεννησα ρωτουσε για αστειο αν περιμενω κ δευτερο λογω της κοιλουμπας που ειχε μεινει..κ το λεγε πολλες φορες....

αλλη φορα ελεγε για καποιους συγγραφεις δανους κ δεν τους ηξερα κ με κοιταξε επιτημητικα λεγοντας μα δεν τον ξερεις?? κ λες οτι εχεις κ διδακτορικο???επισης με εχει πει ηλιθια μεταξυ αστειου κ σοβαρου κ μια φορα που πειραζα κατι πρασινα μπιλακια πιπεριου (δεν ηξερα οτι ηταν για φαγωμα, νομιζα οτι ηταν ντεκορ) με ειχε βρισει για τους τροπους μου μπροστα σε ολους..Να σου πω την αληθεια, δεν αντεδρασα ποτε..χαμογελασα κ το αφησα...Ετσι κ αλλιως δεν τον βλεπω συχνα, οποτε δεν επηρρεαζει τη ζωη μου να πει καμια μ..κια,..

Κοριτσια εγω τον Σεμπουλη τον κοιμιζω με φορμακι ολοσωμο που καλυπτει κ τα πατουσινια....μια χαρα ειναι κ τον κανουν πολυ μωρο!! Ξεσκεπαζεται συνεχεια παντως..κ η θερμοκρασια ειναι 20 με 22 οποτε μια χαρα...

Σημερα τον πηγα βολτα κ μετα τις κουνιες πηγαμε στον αρχαιολογικο χωρο εδω στη Ροδο..Εκανε χαρα...ετρεχε στο γρασιδι, κυλιοταν κατω...καποια στιγμη τρεχει στο χωματοδρομο, τρωει μια τουμπα κ εσκασε με τα μουτρα...γεμισε το στομα του χωμα, σκιστηκε στο μαγουλο κ κατω απο τη μυτη κ πρηστηκε λιγο κ κατω απο το ματι...Οκ δεν ειναι σοβαρο,εκλαψε, τον καθαρισα κ μετα κοιμηθηκε στο αυτοκινητο..τον φουκαρα..τελευταια ξυνες του βγαινουν οι βολτες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!

μΙ αγρηγορη καλησπερα καιρο εχω να σας επισκεφτω...

απο την παρασκευη νομιζω...κάπου στο Σαββατο παντα σας χανω...

μεκαραινετε το ταξιδι σας και γω τρεχω απο Δευτερα καταιδρωμενη

να σας βρω...

ολα τα αστερακια καλα???

Χρυσα βλεπω οι αναγουλιάσεις καλα κρατουν..

υπομονη θα περασουν ..το ξερεις και μετα φίνα !!

Μπεμπουλα αυτοι οι υπνοσακοι-φορμακια

απο το μαδερ που λεει και η τσαχπιναμμα

ειναι βαμαβακεροι και ειναι ακυνδυνοι για το

ατοπικό παιδι αρκει να προσεχεις τα TOG( αν το γραψα σωστα

που λειτουργουν με βαση τη θερμοκρασια)

οι αλλοι που εχουν μεσα και ακρυλικο-ειναι σα φλις-εκεινοι

ειναι λιγο υποπτοι γαι το ατοπικο παιδι.

Παναγιωτα οπωςδηποτε δες νησι...χθες δακρυσα πολυ

σε μια σκηνη...που η μανα θηλαζει το μικρακι της... :cry:

δες το δες το!!!!

Σημερα στολισα στο γραφειο ...για να μπουνε λιγο

στο πνευμα των Χριστουγεννων αλλα....μπααααα!!

Αργι ομορφη και αυτη η φωτογραφια....

ΝΑτασουλα θα βρεθειτε τελικα αυριο..

δεν καταλαβα...

φιλακια

Γεμιστακι χαιρομαι που ειστε καλυτερα..

Θούλι ερη Μιτσι

Λενακι πολλα φιλακια ζουμερα και ζουζουλωτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..Χμμ..μηπως δειχνει καμια ψυχικη διαταραχη???? :shock::shock: !!

καλέ τι λες για τον γαμπρό μου?!!! :roll::roll::roll: , το παιδί σκόνταψε και έπεσε!!!! :lol::lol:

Θούλη κατέβασε το δέντρο κάτω ώστε να μην ξαναπέσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα τον πηγα βολτα κ μετα τις κουνιες πηγαμε στον αρχαιολογικο χωρο εδω στη Ροδο..Εκανε χαρα...ετρεχε στο γρασιδι, κυλιοταν κατω...καποια στιγμη τρεχει στο χωματοδρομο, τρωει μια τουμπα κ εσκασε με τα μουτρα...γεμισε το στομα του χωμα, σκιστηκε στο μαγουλο κ κατω απο τη μυτη κ πρηστηκε λιγο κ κατω απο το ματι...Οκ δεν ειναι σοβαρο,εκλαψε, τον καθαρισα κ μετα κοιμηθηκε στο αυτοκινητο..τον φουκαρα..τελευταια ξυνες του βγαινουν οι βολτες!!

δώσε του μια μεγάαααααααλη αγκαλιά και πολλά φιλάκια και όλα εντάξει!!! κρίμα χάλασε το προσωπάκι του!!!

Χθες είδα ένα ρεπορταζ στην τιβι (γερμανική), λίγο στενάχωρο, δεν θα το πω, το μόνο που θα πω είναι ότι εμείς οι γυναίκες και γυναίκες-μαμάδες θα πρέπει να προσέχουμε πολύ τον εαυτό μας μην πάθουμε τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίνα θα βρεθούμε αύριο εγώ τουλάχιστον με την Μάρθα γιατί δεν ξέρω αν έρθει καμιά άλλη

Θα τα καταφέρεις? 6:30 έξω από το assos odeon

Αργυρώ κούκλος ο Λουκάς, να τον χαίρεσαι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ τι λες για τον γαμπρό μου?!!! :roll::roll::roll: , το παιδί σκόνταψε και έπεσε!!!! :lol::lol:

Θούλη κατέβασε το δέντρο κάτω ώστε να μην ξαναπέσει!!!

καλε αργυρουλα για μενα το ειπα!!! επειδη δαγκωνα τα γυαλινα ποτηρια!!! για ποιον αλλο να το πω???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρούλα νομίζω για την ίδια ανέφερε την διαταραχή η Φραν όχι για τον Κώστα χαχαχα!

Αχ έχω πολύ δουλειά και δεν προλαβαίνω... Θέλω να κάτσω εδώ να μιλάω με σας!

Τέλειος ο Λουκάκος, σου μοιάζει οσο μεγαλώνει συμπεθέρα! Στα κακα παιδάκια δεν δίνει τπτ ο Αγιος Νικόλαος?

(Ερώτηση ξανθιάς) ειναι τυχαίο ότι χθες ηταν εδώ του Αγίου Νικολάου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίνα θα βρεθούμε αύριο εγώ τουλάχιστον με την Μάρθα γιατί δεν ξέρω αν έρθει καμιά άλλη

Θα τα καταφέρεις? 6:30 έξω από το assos odeon

Αργυρώ κούκλος ο Λουκάς, να τον χαίρεσαι :D

Ωραια θα ηταν στο καλο..

αν με φερουν..

γιατι εγω δουλευω δυτικα

μενω ανατολικα

το παιδι ειναι στο κεντρο

σχολαω στις 3 οποτε δυσκολο να ξανακατεβω

και μετα παλι πισω...

στο καλο...ποτε θα σα ξαναδω?????

ωραια ευκαιρια θα ηταν...

εσυ σχολας 5???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζ..ο Λουκας ειναι πολυ κουκλι στη Φωτο!!!!

Φρανι μια αγκαλιτσα πο μενα..αχου το καημενουλικικο μου..πολυ στεναχωρηθηκα που χτυπησε!!!

Δεν πειραζει περαστικα να ειναι!!

Μα γιατι Αρτζ να εισαι τοσο διακριτικη...βαλτο..και μαλιστα με εναν μεγαλο ψυχοπλακωτιτο βαρυ τιτλο να καταλαβουν ολοι περι τινος προκειτε...και μετρα να δω ποσες θα σε υπερσπιστουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες είδα ένα ρεπορταζ στην τιβι (γερμανική), λίγο στενάχωρο, δεν θα το πω, το μόνο που θα πω είναι ότι εμείς οι γυναίκες και γυναίκες-μαμάδες θα πρέπει να προσέχουμε πολύ τον εαυτό μας μην πάθουμε τίποτα!!!!

Τι ειδες καλε;;; :?:? Εννοεις σε θεματα υγειας;;;Καρκινο τραχηλου,στηθους κτλ;;;

Εσεις κανετε αυτοεξεταση;;;Εγω κανω αλλα οχι καθε μηνα. :?

Ο Λουκας κουκλι!!!!!!

Ρε Φραν γιατι ετσι ο καημενος;;;Δωστου ενα φιλακι εκει που χτυπησε.

Ερη μου και εσυ δωσε φιλακια στο γλυκουλη σου.Τοσο αυκολα σπανε αυτα τα μπιμπερο;;; :?

Ααααα μπορει η Μ-ι να την πεφτει στον Μανωλιο αλλα αυτος βράχος!!!!Τη βλέπει και τρεχει.

Νατασουλα εχω εδω τη μαμα μου και τα κανει όλα.Εγω απλως επιθεωρω. :oops::lol:

Κοριτσια ευχαριστω για το λινκ.ΘΑ το δω μαζι με τον αντρα μου.

Μητσακι που εισαι βρε;;;Νατασακι εσυ πως εισαι;;;

Θουλι το μιξερ εκει πλενετε;;;;αν πλενετε βαλτο στο πλυντηριο πιατων ή κανε αυτο που σου ειπε η Χρυσα.Αλλιως με μπατονετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργι μου μιλησες καθολου με την Αθηνα;;;

ΡΕ συ διαβασα στο αλλο ποστ οτι η μικρη εχει κανει τη νυχτα μερα και δεν κοιμαται καθολου πια!!! :?:?:?

Ειναι πολυ στενοχωρημενη λεει και ολο κλαιει.Αν μιλησετε πες της οτι την σκεφτομαστε και καλη δυναμη.

Ελπιζω η μαμα της να μην εχει φυγει ακομη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και πάλι!

Έβαλα για ύπνο τα καμάρια μου και έκατσα να σας γράψω.

Τελικά πήγαμε στον ψαρά για γαριδούλες και ψάρι για την Ειρήνη και μετά πήγαμε Μαρτίου στην ξαδέρφη για να πάρουμε δώρο στη βαπτισιμιά του Δημ που έχει γενέθλια σήμερα. Πήραμε και 2-3 άλλα πράγματα για το νινί και την Ειρήνη και γυρίσαμε περίπου στη 1 και στο σπίτι. Εγώ είμαι καλά!!!! Αυρίο καλώς εχόντων των πραγμάτων θα έρθω στο καφεδάκι. Έχω ένα ρουθούνι ανοιχτό και ένα κλειστό δε σας πειράζει ε;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Την Ειρήνη την κοιμήζω με ολόσωμο υπνόσακο +κάλτσες. Κουβέρτα δεν κραταέι με τίποτα πάνω της οπότε την βάλαμε στην άκρη. Και τον υπνόσακο παιδεύτηκα πολύ να της τον φορέσω. Στην αρχή δεν τον ήθελε με τίποτα. Μετά άρχισα να της λέω πως μας τον πήρε δώρο ο μπαμπάς και πρέπει να τον φοράμε αλλιώς θα στεναχβριέται και τέτοια χαζά. Τώρα δεν μπορεί χωρίς αυτόν!!!! Είναι σαν ολόσωμη φόρμα και όχι σαν σακούλα. Οι σακούλες είναι καλύτερες γιατί δε χρειάζονται οιι κάλτσες αλλά δε με βολέυουν γιατί η Ειρήνη κοιμάται σε κανονικό κρεβάτι. Απαξ και σηκωθεί να περπατήσει με τη σακούλα θα σκοτωθεί... Μια φορά της την έβαλα μόνο γιατί είχα πλύνει τον άλλο και δεν στέγνωσε. Της είπα 500 φορές 'όταν ξυπνήσεις δε θα σηκωθείς από το κρεβάτι σου γιατί δεν μπορείς να περπατήσεις και θα πέσεις, θα με φωνάξεις αμέσως' και έτσι έκανε το πουλάκι μου! Ξύπνησε και φώναζε 'μανούλα έλα να με πάεις'. Δεν την εμπιστεύομαι όμως να την κοιμίζω έτσι κάθε βράδυ. Σίγουρα κάποια στιγμή θα ξεχαστεί και θα σηκωθεί.Οι κάλτσες είναι το πρόβλημά μου γιατί όπως λέτε δεν είναι υγιεινό αλλά δεν γίνεται να μη φοράει. Θα παγώσουν τα πόδια της.Σήμερα πάντως της πήρα ακόμη έναν μεγαλύτερο για να έχουμε και 2ο.

Αναστασία τι αγιοβασιλιάτικη φώτο είναι αυτή!!!! Φωτιά μες τα κόκκινα η Άννυ!!!!!

Θου τί νέα;;;

Παναγιώτα περάσατε καλά;;;

Είχατε και κλόουν την πεθερά;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Σισσιώ ταλαιπωρείται με δερματίτιδα η μικρή;; Δεν το ήξερα..

Δύσκολα είναι ρε γμτ. Και γω είχα περάσει πριν 5 χρόνια μια δύσκολη περίοδο ψυχολογικά και ήμουν γεμάτη σε χέρι και πόδι. Πολύ σκατά... Τώρα πια δεν έχω τίποτα αλλά προσέχω γενικώς. Τα απορ/κα τη σκόνη κλπ.

Αφροδίτη και γω αναγούλιασα με τους κουραμπιέδες. Τί τους ήθελες ρε συ;;;

Γωγώ ρε δεν το χέζεις τον πεθερό. Σιγά μην ασχοληθείς κίολας...

Επίσης 100 ευρά επίσκεψη στο σπίτι;;; :shock::shock::shock:

Λίνα δε θα σε δούμε αύριο ;

Νατάσα το θήλαστρο να φέρεις!!!!

Χρύσα άμαν με τα σάλια σου...

Φάε και τίποτα!!! :lol::lol::lol:

Argi γλύκας ο Λουκάς!

Έρη περαστικά ρε συ...

Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα εγω κανω ανα τριμηνο...το σημειωνω...για να μη το ξεχασω

αλλα ανικο σε ομαδα αυξημενου κινδυνου οποτε καθε χρονο που παω για τεστ παπ κανω και εξεταση στηθους..τωρα ομως εχω να κανω κοντα 3 χρονια μαστογραφια- ενω πρεπει να κανω ανα διετια...τεσπα

Γενικα να σημειοσω πως εμεις οι μαναδες και οι γυναικες δεν προσεχουμ εποτε την υγεια μας

ΑΑΑ νατασα για να ξεβουλωσεις τη μιτι παρε Νασαλιν...ειναι ουσιαστικα η συριγγα της Θου αλλα για ενιληκους..εχει και φακελακι για να φτιαχνεις το ισοτονο διαλειμμα..το θυμηθηκα γιατι ειχα και εγω βουλωμενη μυτι και ξεβουλωσε..κανει θαυματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε αργυρουλα για μενα το ειπα!!! επειδη δαγκωνα τα γυαλινα ποτηρια!!! για ποιον αλλο να το πω???????

χαχαχαχαχα, όπως λέμε μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαίνουμε!!!! :lol::lol::lol::lol:

σορρυ παρεξήγηση!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρελοκαμπέρες πόσα γράψατε πάλι;;;;;;;; :o:o:o:o:o

Νατάσα 100 ευρώ μου έπαιρνε επίσκεψη στο σπίτι...Χωρίς απόδειξη.... :evil::evil::evil: Γι'αυτό τώρα πάμε στο ιατρείο.... :evil::evil::evil:

Τον πεθερό χεσμένο τον έχω....Το απόγευμα θα πάει σπίτι πάλι μαζί με την πεθερά μου...Πάλι τη μούρη του θα δω με το που γυρίσω απο δουλεια... :twisted::twisted:

Φρανιτάκι συμβαίνουν αυτά με τα μικρά μας..Μην αγχώνεσαι..Εγώ έχω συνηθίσει με την Ιωάννα... :roll::roll::roll:

Κορίτσια εγώ δεν ξέρω να κάνω αυτοεξέταση....Πριν "φύγει" ο μπαμπάς μου που ήταν στο νοσοκομείο, είχα πάει σε έναν εξαιρετικό γιατρό χειρουργό σε καρκίνους μαστού και του ζήτησα να μου κάνει μαστογραφία...Μου είπε ότι είμαι ακόμα πολύ μικρή για μαστογραφία, μου έκανε ο ίδιος ψηλάψιση :oops::oops::oops::oops: μου είπε ότι είμαι μια χαρά και ότι αν θέλω αργότερα να κάνω απλώς υπέρηχο μαστού... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Κορίτσια πολύ φοβάμαι αυτές τις παλιοααρώστιες... :(:(:(:(:(:( Ίσως επειδή έχασα και τον μπαμπά μου από αυτό.... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαξ και σηκωθεί να περπατήσει με τη σακούλα θα σκοτωθεί... Μια φορά της την έβαλα μόνο γιατί είχα πλύνει τον άλλο και δεν στέγνωσε. Της είπα 500 φορές 'όταν ξυπνήσεις δε θα σηκωθείς από το κρεβάτι σου γιατί δεν μπορείς να περπατήσεις και θα πέσεις, θα με φωνάξεις αμέσως' και έτσι έκανε το πουλάκι μου! Ξύπνησε και φώναζε 'μανούλα έλα να με πάεις'. Δεν την εμπιστεύομαι όμως να την κοιμίζω έτσι κάθε βράδυ. Σίγουρα κάποια στιγμή θα ξεχαστεί και θα σηκωθεί........

η δικιά μου σακούλα φοράει και σηκώνεται και περπατάει, καμμιά φορά κάνει σαν την γοργόνα, αλλά τώρα έχει μάθει και μπορεί και περπατά με την σακούλα, άσε που αν την ενοχλεί τον βγάζει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργι μου μιλησες καθολου με την Αθηνα;;;

ΡΕ συ διαβασα στο αλλο ποστ οτι η μικρη εχει κανει τη νυχτα μερα και δεν κοιμαται καθολου πια!!! :?:?:?

Ειναι πολυ στενοχωρημενη λεει και ολο κλαιει.Αν μιλησετε πες της οτι την σκεφτομαστε και καλη δυναμη.

Ελπιζω η μαμα της να μην εχει φυγει ακομη.

δεν την έχω πάρει γιατί και εγώ δεν ήμουν καλά και δεν ήθελα να της μεταδώσω την κακή μου διάθεση!!!...δεν έχω διαβάσει το ποστ της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...