Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτίου Νο 24 - Για περισσότερα ταξίδια!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτή τη βδομάδα είναι καλά! Για την άλλη δεν υπόσχομαι τίποτα... :roll::roll::roll:

Πήγα σήμερα να την ξυπνήσω και την βρήκα ξεσκέπαστη με τα πόδια παγωμένα!

Τι να κάνω ρε γμτ...;! Σκέφτομαι να ράψω κρδέλες στην παπλωματοθήκη και να τις δένω στις άκρες του κρεβατιού της. Υπάρχει περίπτωση να μου σκάσει το παιδί;;;; :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα στην Τράπεζα να ανοίξω ένα λογαριαμό όψεως για τη δουλειά και με βγάλανε από τα ρούχα μου :evil::evil::evil::evil::evil::evil: και τι δεν μου ζητήσανε από χαρτούρα για να τα στείλουν λέει στο νομικό τμήμα και αν τα εγκρίνει μετά θα μας καλέσουν να υπογράψουμε και να ανοιχτεί ο λογαριασμός.

Έλεος δηλαδή λεφτά θα βάλουμε στην Τράπεζα και μας περνάν από κόσκινο που να ζητούσαμε να μας δώσουν κιόλας...........

Άφρο εγώ κοντεύω να ξεράσω μόνο που διάβασα για τους κουραμπιέδες :ymsick::ymsick::ymsick: μπλιαχ μπλιαχ τους απεχθάνομαι

Χρύσα εσύ με τόσες αναγούλες που βρίσκεις την διάθεση να κάνεις γλυκά?????????

Σισσιώ εγώ της φοράω καλσόν το βράδυ για να μένουν τα πόδια της ζεστά γιατί μονίμως είναι ξεσκέπαστη και η μπιτζάμα ανεβασμένη πάνω από το γόνατο, με υπνόσακο δεν κοιμάται με τίποτα, μήπως κάνω μακακία :?:?:?

Νατάσα καλή βόλτα, είσαι καλύτερα σήμερα?

Θα έρθει καμιά αύριο ή θα πάω μόνη μου για καφέ? :lol::lol::lol::lol::lol:

Αργυρώ τις πήρατε τελικά τις φωτο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ήθελα να το γραψω αλλα ξεχαστηκα, γιατι δεν μπαίνει με ΤΙΠΟΤΑ το σκασμένο μου σε υπνόσακο Αργυρούρα! :roll::roll::roll:

Μαρία και γω το ίδιο κάνω! Την πιστρώνω που λένε και στο χωριό μου! :lol::lol::lol:

Το πρωί όμως τη βρίσκω ξεσκέπαστη!! Τι στο καλό κάνει στον ύπνο της;; Τον Μάικλ Τζάκσον;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ εγώ της φοράω καλσόν το βράδυ για να μένουν τα πόδια της ζεστά γιατί μονίμως είναι ξεσκέπαστη και η μπιτζάμα ανεβασμένη πάνω από το γόνατο, με υπνόσακο δεν κοιμάται με τίποτα, μήπως κάνω μακακία :?:?:?

Αργυρώ τις πήρατε τελικά τις φωτο????

εγώ είχα διαβάσει ότι δεν πρέπει να κοιμόμαστε με κάλτσες γιατί εμποδίζουμε την καλή κυκλοφορία του αίματος!!! :?

τις φωτό θα τις πάρουμε τελικά, αύριο, σήμερα δεν είχα και πολύ χρόνο!!!

τι να κάνουμε πέσαμε θύματα του φωτογράφου!!! :evil::evil: είναι ωραίες αλλιώς.....!!!

εγώ πριν κοιμηθώ την ελέγχω κιόλας γιατί η μικρή κυρία τον βγάζει τον υπνόσακο!!!!

έμαθα στα παιδιά από μικρά τον υπνόσακο ίσως για αυτό να τον δεχεται, μήπως να την έπειθες κάπως?

από την άλλη πόσο κρύο κάνει στην Ελλάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι μου κάνετε;;;;;;;Εγώ σήμερα είμαι καλά...Δεν συνάντησα καθόλου τον πεθερό μου χθες.... :D:D:D:D:D:D:D Ευτυχώς πήγε να δει τη μικρή το πρωί που έλειπα και έτσι έπρηξε μόνο τη μάνα μου με την πολυξερίτιδά του και το απόγευμα δεν ήρθε...... :D:D:D:D Σήμερα ή αύριο θα φύγει...

Χθες για πολλοστή φορά είπα στον άντρα μου όλα όσα κάνει ο πατέρας του και με ενοχλούν, μου έριξε σε όλα δίκιο, απλώς μου είπε ότι στενοχωριέται που του φέρομαι σαν σκουπίδι και έχω συνέχεια τη μούρη κατεβασμένη όταν έρχεται και με ρώτησε πως θα ένιωθα αν αυτός φερόταν έτσι στη μαμά μου.. :roll::roll::roll: Εντάξει, άσχημα του είπα, αλλά η μάνα μου δεν κάνει τις μακακίες του πατέρα σου και ό,τι της πούμε για το παιδί το ακολουθεί πιστά....

Φρανιτάκι μου κατά έναν περίεργο τρόπο τα σκηνικά αυτά δεν τα κάνει μπροστά στο Γιώργο.. :twisted::twisted: Αλλά μια φορά που σκοτωθήκαμε τον πήρε ο διάολος και τον σήκωσε...Ο Γιώργος δε σηκώνει τίποτα...Δεν τολμάνε να του πουν λέξη για μενα...Είναι πολύ εγωιστής και αν τσακωθεί μαζί του, μπορεί να μην του ξαναμιλήσει για χρόνια...Έτσι ο πεθερός κάνει την πάπια μπροστά του...Λέει πολλά που εκνευρίζουν και τον Γιώργο, ο οποίος ή του απαντάει καταλλήλως ή τον αγνοεί.....Το ίδιιο μου λέει να κάνω κι εγώ, αλλά δεν μπορώ... :twisted::twisted::twisted:

Γιώτα μου σε ξέχασα... :oops::oops::oops::oops: Τι κάνετε ρε;;;;;; :oops::oops::oops:

Φρανι πότε έρχεσαι Αθήνα;;; :roll::roll:

Χρύσα μου υπομονή...

Μαράκι είσαι άρρωστη;;;;;;Περαστικά!!!!Οι μικρούλες;;;;

Αφρο κι εγώ πίστευα ότι η Ιωάννα θα γκρεμίσει το δέντρο, αλλά της είπα ότι δεν το πειράζουμε ποτέ για να είναι ωραίο και να βάλει ο Άγιος Βασίλης τα δώρα από κάτω....Σε πληροφορώ ότι δεν το αγγίζει καθόλου...Πλησιάζει, το κοιτάει και φεύγει..... :lol::lol::lol::lol:

Σισσιώ γιατί δε της φοράς φορμάκι...Εγώ της έχω πάρει και πιτζαμάκια αλλά βγάζει τις κάλτσες και τα πόδια της μένουν γυμνά..Οπότε φορμάκια στον ύπνο.... :roll::roll::roll:

Αρτζι μου καλημέρα...Τι θα κάνετε με το σχολείο των παιδιών τελικά;;;Τι καιρό έχετε;;;;

Νατασάκι μου πάλι βολτάρεις ρε σουρτούκω;;;;; :lol::lol::lol::lol: Ευχαριστώ που με περίμενες και δε γέννησες.... :lol::lol::lol:

Θουλάρα τι έχεις;;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσούλα χωρίς να μπορώ να το τεκμηριώσω επιστημονικώς και μόνο απο την εμπειρία που μου έχει μεταδώσει η μαμα μου, είναι ανθυγιεινό να κοιμάται κανείς το βράδυ με κάλτσες. Τα ποδαρακια πρέπει να αερίζονται. Έτσι μου έμαθε η μαμα μου τουλάχιστον. Δε μας φόραγε ποτέ κάλτσες το βράδυ και ούτε εγώ φορά στη μικρή.

Βέβαια η δική μου έχει και την ατοπική δερματίτιδα που τη βασανίζει ΑΚΟΜΑ!! :twisted::twisted:

Λίγες μέρες έχει που κρύωσε ο καιρός και έβγαλε έκζεμα ρε κορίτσια!! :twisted::twisted::twisted::twisted::cry::cry::cry: Οπότε για καλσόν ούτε λόγος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τον βαζω σε υπνοσακο- χωραει ακομα- αλλα δεν θα χωραει για πολυ ακομα.

Αλλη λυση ειναι καλτσες ζεστες αν και δε μου αρεσει σαν λυση

τι να πω..

την βαζεις πλεων σε κανονικο κρεβατι με πλαινο καγκελο η στην παιδικη κουνια;;;

Τι βαζεις για την δερματιτιδα;;;;

αν μπορεις να βαζεις νιφαδες βρωμης στο μπανιο της βοηθαει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ γιαυτό της φοράω καλσόν και μάλιστα 1 νούμερο μεγαλύτερο για να μην την πιέζει κάπου και εμποδίζεται η κυκλοφορία του αίματος. Στο σπίτι το βράδυ βάζω την θέρμανση στους 20 βαθμούς. Εσείς πόσο το έχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ εγώ είμαι πολύ κρυουλιάρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ χωρίς κάλτσες :o:o

Ευτυχώς δεν μ'εμοιαξε ο Μιχάλης, η Έλενα δεν ξέρω ακόμα θα δείξει στην πορεία

Η ατοπική δερματίτιδα επιδεινώνεται από καλσόν και κάλτσες????????

Γωγώ καλημέρα :x

Μαρία μπράβο που γλιτώσατε την αντιβίωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ τις φοράω κάλτσες

όπως και να στουπώσω τα πάπλωμα ξεσκέπαστες θα τις βρω

Μεθαύριο η Ιωάννα μου έχει bazaar στο εμπορικό.

θα πουλήσουνε από τον παιδικό κατασκευές των παιδιών για το "Κάνε μια ευχή"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρή Γωγώ μη τον στεναχωρείς τον άνθρωπό σου, το στήριγμά σου, την κολώνα του σπιτιού σου!! :shock::shock::lol::lol::lol: (Τέτοια να του λες να το ανεβάζεις!)

Αν δε μπορείς να μη τον βρίζεις όταν του μιλάς οτυ πεθερού, τουλάχιστον αγνόησε τον!

Όσο για τη μικρη και πάλι φορμακι να της φοράω αν ξεσκεπάζεται το βραδυ πάλι το πρόβλημα δε λύνεται... :?:?:?

Νατασσούλα όχι, αλλά γίνεται χειρότερα από τον κνησμό που προκαλεί η επαφή του δέρματος με τα καλσόν.

Το μπάνιο της μικρής γίνεται σε ζεστό μπάνιο με χλιαρό νερό και με πολύ μικρη διάρκεια. Μετά βάζουμε ενδατικές της φυσιοτζέλ και αν έχει κνησμό στα εκζέματα την βάζω και ζοβιραξ.

Δε γίνεται τπτ κορίτσια. Απλως περιμένουμε να μεγαλώσει και να περάσει σιγά σιγα.

Ο κουνιάδος μου έχει ατοπική δερματίτιδα και το ανακάλυψε 32 χρονων μαντράχαλος!

Όλα τα στραβά από το σόι του άντρα μου τα πήρε αυτο το παιδί πια;;; :lol::lol::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω του βαζω καλτσεσ :oops:

αλλα ειναι πολυ ξεχειλωμενεσ και δεν σφιγγουν .

αλλα δεν κραταει για πολυ πανω του την κουβερτουλα ......οσο για κατι πιο βαρυ δεν θα το αντεχε ουτε να τον ακουμπησει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ατοπικη δερματιτιδα επειδνωνετε απο συνθετικα κα μαλλινα ρουχα χαλια παπλωματα, απο χνουδωτες κουβερτες, απορροιπαντικα και μαλλακτικα.

εγω θυμαμαι περισυ εκτος απο τα ειδικα αφρολουτρα που του εβαζα, εραψα παπλωματοθηκη στην κουβερτα του, εκοψα το γουνακι απο το μπουφαν,εστρωσα σεντονι στο χαλι που μπουσουλαγε, του φορουσα μονο βαμβακερα ρουχα μπανιο με χλιαρο νερο και οχι πολυ συχνα κλπ κλπ κλπ

Ασε σισσω σε καταλαβαινω...πολυυυ πικρα αυτες ο αλλεργιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα μου καλημέρα...Παιδεύσαι με τράπεζες ε;;;;;; :?:?:?:? Κι εγώ από όψεως πληρώνομαι, αλλά εμάς μας τα έκανε όλα η επιχείρηση...Ήρθε εδώ η τράπεζα....... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Οπότε δεν τρέξαμε για τίποτα...Υπομονή!!!!!! :twisted::twisted:

Κορίτσια εγώ της φοράω στον ύπνο ζιπουνάκι και φορμάκι χοντρό και τη σκεπάζω με πάπλωμα χοντρό..Ξεσκεπάζεται συχνά τη νύχτα, αλλά όταν κρυώνει, μουρτζοκλαίει στον ύπνο της, σηκώνομαι τη σκεπάζω και σταματάει ως δια μαγείας...

Το πιστεύετε ότι ακόμα δεν έχουμε ανάψει καλοριφέρ;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Η θερμοκρασία του σπιτιού είναι γύρω στους 20-22 βαθμούς...Αν πέσει κάτω από τους 20 αρχίζει να χτυπάει η ενδοεπικοινωνία της Ιωάννας..... :?:?:?:?:?:?

Τα σκάσαμε που τα σκάσαμε χοντρά όταν την πήραμε, αλλά έχει πολλές χρήσεις...Ενδοεπικοινωνία, θερμόμετρο που σφυρίζει κιόλας και παίζει και μουσική και τη νανουρίζει....... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: 150 ευρώ είχαμε σκάσει.... :lol::lol::lol: Τώρα θα την έχουμε και για τη 2η μπεμπούλα μας.... ;););)

Α, κορίτσια δε σας είπα τι λέει το σκατούλι μου...Της λέω εγώ "Αγάπη μου"...Και τι μου απαντάει;;;;;; "Πυχούλα μου...Ζιωή μου..."... :x:x:x:x:x:x:x:x:x Λιώνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες τι σκύλα είμαι Σισσάκι...Το στενοχωρώ το παλικάρι μου μωρέ και δε θέλω.......Πατέρας του είναι, αλλά είναι και μακάκας....Βασικά δεν τον χωνέυω για τη γενικότερη στάση του απέναντι στη γυναίκα του, τις αντιλήψεις του και τη βλαχιά του...

Δεν τον βρίζω ρε συ...Αλλά όταν γύρισε και μου είπε ότι ξύνω το μ....ι μου τι θα του έλεγα.....;;;Πλάκα μου κάνεις..... :evil::evil::evil::evil:

Τελοσπάντων, σας έχω πρήξει με αυτό τον πεθερό μου.... :evil::evil: Κουραστική έχω καταντήσει.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Εμένα πάλι το κοριτσάκι μου δεν έχει στραβά...Έχει πάρει μόνο τα καλά μας..... =))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάκι και η σκόνη και το νερό και ο αέρας και το κρύο και χιλια δύο άλλα τα οποία μπορεί καν να μη σου περνάνε από το μυαλό!

Σημειωτέον εγω χαλί ακομα δεν της έχω στο δωματιό της... :roll:

Γωγούλα δε μας πρήζεις! Μου θυμίζεις όμως την αφεντιά μου 5 χρόνια πριν! :lol::lol::lol:

Τώρα τον συνήθισα.

Έλα μη σ' απασχολεί! Τα πρωτα 100 χρόνια είναι δύσκολα! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ άν ήτα ο λογαρισμός για να πληρώνομαι εγώ δεν θα με πείραζε και τόσο η ταλαιπωρία αλλά είναι για την εταιρεία.......

Τι καλά που μιλάει η Ιωάννα λιώνω να ακούω τέτοια :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Πως ειστε καλε;;;;

Εμεις καλα!!χθες ειχαμε αρκετο κοσμο, ολοι συγγενεις του Γιωργου και φίλοι εργενηδες.

Ανεβηκε πανω και η πεθερα βεβαιως βεβαιως και μας τα πρηξε με το μαιευτηριο ΗΡΑ.

Ρε κοριτσια υπαρχει τετοιο μαιευτηριο στο Χολαργο;;; :roll::roll: Θα με τρελανει;;;

εκει λεει γεννησε τον αντρα μου και ηταν πολυτελεστατο. Και εγω ειχα μια φαγουρα. :evil::evil:

Ρε Αφρο ποσους κουραμπιεδες εφαγες και σε πειραξανε;;;

Και εγω του βαζω καλτσες.Και η ιδια κοιμαμαι με καλτσες.Απλως ειναι καλτσες καθαρες που τις αλλαζω καθε βραδυ και δεν τις χρησιμοποιω με παπουτσια.Δηλαδη ειναι καλτσες υπνου. :D

Θουλιτσα δεν το προλαβα μωρε. :oops: Τι εχεις;;;;;Κουρασμενη εισαι;;;

Αναστασια αν μπορεις γραψε μου ρε συ με 2 λογακια τι εγινε στο νησι.Δεν το ειδα γιατι ειχαμε κοσμο.

Νατασουλα ουτε εμεις αναψαμε καλοριφερ.Εχεις περιπου 20 με 22 βαθμους το σσπιτι και σκεψου οτι καποια παραθυρα (κουζινας και υπνοδωματιων) ειναι μισανοιχτα.Αλλα απο Παρασκευη ειπαν οτι θα κρυωσει ο καιρος και μπορει και να χιονισει. :shock::shock:

Αργυρουλα μου καταφερες να δεις τπτ;;;;

Σισσακι ατοπικη δερματιτιδα εχει μονο στα ποδαρακια;;;Επιδεινωνεται με το κρύο;;;;

Γωγω μου δεν μας κουραζεις εμας αλλα εσυ δε θα μπορεις να ηρεμησεις.Μηπως να τον αγνοεις;;;;

Ερχεται πολυ συχνα στο σπιτι σας;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπήρχε Παναγιώτα μου. Δεν ξέρω αν υπάρχει πια. Και το μητέρα παλια λεγόταν πουκλινική Αθηνών νομίζω.

Δεν είχε μόνο στα πόδια, είχε παντού!!! :o:o:o Το πρόσωπό της ήταν χάλια. Έχουμε κατεβάσει το αταραξ με τα κιβωτια! :cry::cry::cry::cry: Και ναι τους ψυχρούς μήνες η κατάσταση είναι ιδιαιτέρως άσχημη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καημενο το Χαριλινακι...

αχ ποσο σε καταλαβαινω..

δυσκολα

Καλα Παναγιωτα..η πολυτελεια ειναι που μετραει για την πεθερα σου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...