Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτίου Νο 24 - Για περισσότερα ταξίδια!


Recommended Posts

Χαχαχαχχ

παναγιωτα..Τοξοτακι και καλοβολο....χαχαχα

Λοιπον εχω μανα και συζυγο τοξοτη!!

περαν του οτι ειναι τα καλυτερα παιδια...

ο δε συζυγος ειναι ...

αλλα πολυ πεισμα...απαπαπα...πολυ πεισμααααααα...σχεδων γαηδουρινο..

το καλο ειναι πως τα νευρα τους και τα μουτρα τοςυ δεν κρατανε για πολυ..

ειναι ζωδια της φωτιας...μπορει να σε ζεστανουν αλλα μπορουν και να σε καψουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάρες μου, έχετε δίκιο να γελάτε, είναι κωμικοτραγική η κατάσταση, αλλά εγώ δυστυχώς δε γέλασα καθόλου, ειδικά γιατί ξέρω ότι δε θα τελειώσει εδώ το ζήτημα!!! [smilie=banghead.gif]

Επίσης αποκλείεται να μας τη κάνει σα το mr heckles, γιατί είναι νέος... Και Άγγλος... Άσχετο, αλλά έτσι εξηγούνται τα μεθύσια!!!! X(

Θέλω το παλιό μου το σπιτάκι κι ας ήταν μια τρυπούλα. Σε μια πολυκατοικία με μικρά διαμερισματάκια, μόνο νέα ζευγάρια, κανείς δεν ασχολιόταν με κανέναν, μας είχαν κατασυμπαθήσει, μια καλημέρα, ένα χαμόγελο κι όλα μέλι-γάλα. Το μόνο ενοχλητικό ήταν κανα παρτάκι που έκαναν μία στο τόσο και αναγκαζόμασταν να μεταναστεύσουμε γιατί ο ήχος ήταν στ' αλήθεια εκωφαντικός, αλλά το ανεχόμασταν, ένεκα της αμοιβαίας συμπάθειας. Θέλω να γυρίσω πίσωωωωωω!!!! :((

Κουκλιά τα παλληκάρια σας, πράγματι είναι σε φάση σαν αυτή που περιγράφει η Παναγιώτα!!! :lol:

Συμπεθερούλα, έτσι, τοξοτάκι και καλόβολο και ευχάριστο και συμπαθέστατο, σα τη συμπεθέρα σου, σου εύχομαι!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μητσάκη μου θυμίζεις, όταν μέναμε Λάρισα με τον άντρα μου, η από πάνω μας -κόρη του ιδιοκτήτη - είχε jacuzzi και έκανε πολύ θόρυβο και το χρησιμοποιούσε πάντα αργά το βράδυ μετά τις 12!!!, οπότε μια μέρα έρχεται πάνω σε μας η από κάτω μας και μας είπε τι θόρυβο κάνουμε, έχω μικρό παιδί και καιμάται κ.λπ.,....της είπαμε ότι η από πάνω είναι το πρόβλημα!!!!....τελικά η από κάτω μετακόμισε γιατί δεν ήταν και η καλύτερη πολυκατοικία να μείνει κανείς!!! ;)

Συμπεθέρα τι κάνει ο γαμπρός μου στο κουτί? :lol::lol::lol: εύκολα κουράζεται μου φαίνεται, αχ θα τον ξεθεώσει η δικιά μου!!!! :lol::lol::lol::lol:

Τον Νοε ήρθε φωτογράφος στο σχολείο, έβγαλε και τα αδελφάκια λοιπόν ήρθαν οι φωτό για να τις πάρουμε μαζί με την "λυπητερή"!!!!!

πέρυσι οι ίδιες φωτό κόστισαν 18 ευρώ και μας φάνηκαν ακριβές!!!! φέτος τις χώρησε η φωτό σε δύο φακέλους και κάθε φάκελος κοστίζει 18 ευρώ!!!!! απατεώνες! :evil::evil::evil::evil: υποχρεώνουν τους γονείς να τις πάρουν!!! γιατί λες "α ωραίες είναι, ας τις πάρω"!!!! εν τω μεταξύ η φωτό που είναι μόνος του ο Λουκάς είναι πολύ ωραία....δεν τις πήρα ακόμη, θα δούμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw an parw paradigma oti o mikros exei oroskopo toksoth ....mia xara paidakia einai .

sthn foto ton mikro ton exei tiflosei to flas giauto einai etsi :lol::lol::lol::lol:

mitsaki mhn sinxizese ,aston na leei oti thelei kai an se enoxnlei polu mporeis na tou kaneis asfalistika metra :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α Μητσάκη ήθελα να σου γράψω και προχθές: μην πίνεις αλκοόλ τώρα και ειδικά στην αρχή της κύησης, που σχηματίζονται τα όργανα του παιδιού, κάνε λίγο υπομονή και αν τόσο πολύ θέλεις πιές ένα ποτηράκι κρασάκι!

εγώ όταν ήμουν έγκυος, είμασταν στο Βερολίο και πήγαμε σε ένα μεξικάνικο μπαράκι και πόσο ήθελα να πιω caipirinha, αλλά τελικά κατέληξα στον χυμό!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα γιαυτό που με ρώτησες για τους ημιυπαίθριους δεν νομιμοποιούνται απλά για τα επόμενα σαράντα χρόνια δεν θα υπάρχει καμιά κύρωση. Σου βάζω απόσπασμα από το ΦΕΚ που έχει δημοσιευτεί

ΚΕΦΑΛΑΙΟ Β΄

ΥΠΕΡΒΑΣΕΙΣ ΔΟΜΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΧΡΗΣΗΣ,

ΕΙΔΙΚΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ,

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟ ΙΣΟΖΥΓΙΟ

Άρθρο 5

Υπερβάσεις δόμησης και αλλαγές χρήσης

1. α. Επιτρέπεται μετά την καταβολή ειδικού προστί−

μου η διατήρηση για σαράντα (40) χρόνια ημιυπαίθριων

χώρων, καθώς και χώρων που βρίσκονται στο υπόγειο,

ισόγειο ή άλλη στάθμη του κτιρίου, οι οποίοι βρίσκονται

μέσα στον εγκεκριμένο κτιριακό όγκο βάσει της οικο−

δομικής του άδειας, η οποία εκδόθηκε ή αναθεωρήθηκε

έως 2.7.2009, και έχουν μετατραπεί σε χώρους κύριας

χρήσης καθ’ υπέρβαση των όρων και περιορισμών δό−

μησης του ακινήτου και σύμφωνα με τις προϋποθέσεις,

τους όρους και τη διαδικασία που ορίζονται στα άρθρα

5−7, εφόσον η χρήση τους δεν απαγορεύεται από τις

πολεοδομικές διατάξεις για τις χρήσεις γης που ισχύουν

στην περιοχή του ακινήτου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

( Ο κύριος που μένει από κάτω, ήρθε στις 6 το απόγευμα, να μου πει ότι κάνουμε ΕΚΩΦΑΝΤΙΚΟΥΣ θορύβους, σα να σκάνε έπιπλα στο πάτωμα, εδώ και μία ώρα και επιτέλους πρέπει να σεβαστούμε το γεγονός ότι μένει κάποιος από κάτω. Ήμουν στο σπίτι, μόλις μισή ώρα και ήμουν ΣΥΝΕΧΕΙΑ στη κουζίνα, αγκαλιά με τη μικρή, ακούγαμε Χριστουγεννιάτικα τραγουδάκια στο laptop πολύ σιγά, τόσο που νανουρίστηκε και ξεράθηκε στην αγκαλιά μου... Του εξήγησα ότι δεν ήμουν ΚΑΝ στο σπίτι μία ολόκληρη ώρα και δεν περπατούσα ΚΑΝ.......... :shock::shock::shock:

"Υοu make noise and you disturb my cats!!"

"But you don't have cats!"

"I COULD have cats!!!!!!!"

Μητσάκι μηπως σε εβαλε στο μάτι και ήθελε να σε γνωρίσει? :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσάκι τέλεια περιγραφή για τον γείτονα!!!!!!!!!!

Μην δίνεις σημασία άστον να λέει ότι θέλει, τώρα μετακομίσατε

Θέλω καιρό να σε ρωτήσω για την Β γιατί θα κάνετε σπινθιρογράφημα, έχετε κάνει κυστεογραφία και έδειξε κάτι?

Ο Κώστας κι ο Μανωλιός είναι κουκλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ, ευχαριστώ για τη πληροφορία, προχθές ήπια ένα πολύ μικρό ποτηράκι μπύρα τελικά, γιατί πήγαμε σε μπυραρία. Αυτή και άλλη μία ήταν οι παρασπονδίες μου ως τώρα, υπόσχομαι να μην παρεκτραπώ ξανά. ;)

Εμείς δεν έχουμε άλλον από πάνω, όμως ακούμε κάμποσους θορύβους (προφανώς από το δικό του διαμέρισμα και το διαμέρισμα του ισογείου!) ίσως γιατί το συγκρότημα δεν έχει καλή μόνωση, ίσως γιατί υπάρχει παρκέ παντού, δεν ξέρω...... Χθες πάντως, ήταν ΤΡΑΝΗ απόδειξη ότι δεν το ενοχλούμε εμείς!!!!!!!!!!!!! :evil:

Ελευθερία μου, δεν παίζει αυτό, γιατί έχουμε ξαναγνωριστεί... Τις προηγούμενες 2 φορές που έχει έρθει για να μας κάνει παρατήρηση.......... :evil: Σου λέω υπάρχει προηγούμενο, αλλά τις προηγούμενες φορές, δεν μπορούσα να του αποδείξω ότι δεν φταίγαμε! Χθες όμως, με έβγαλε απ' τα ρούχα μου πραγματικά!!!!1 :evil:

Αφροδιτούλα, δεν θέλω να το τραβήξω τόσο, ειδικά στη φάση που είμαι........ :?

Πραγματικά, με τάραξε πολύ, γιατί το χθεσινό ήταν το αποκορύφωμα σ' όλη αυτή την παράλογη ιστορία.... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula μου, ακριβώς γι' αυτό έχω συγχιστεί, έχουμε μόλις λίγους μήνες εδώ..... :?

Είχαμε κάνει και κυστεουρηθρογραφία, για να δούμε αν υπάρχει παλινδρόμηση, ευτυχώς είχε δείξει πως όχι.

Είχαμε κάνει όμως και σπινθηρογράφημα νεφρών, λίγο καιρό μετά την ουρολοίμωξη και είχε δείξει πως το μικρόβιο προκάλεσε κάτι ουλές στον ένα νεφρό. :(

Έτσι, μας είπε η παιδίατρος να το επαναλάβουμε μετά από ένα διάστημα, με την ελπίδα ότι θα έχουν απορροφηθεί οι ουλές (στην καλύτερη των περιπτώσεων). Η εναλλακτική, ελπίζω, είναι ότι μπορεί να υπάρχουν και να ζει μ' αυτές, χωρίς να της δημιουργήσουν ποτέ πρόβλημα, απλά για να ξέρουμε τι γίνεται θα κάνουμε ξανά την εξέταση. Τελικά, μου είπε να επισκεφθούμε παιδονεφρολόγο, ο οποίος βέβαια, μάλλον το ίδιο θα συστήσει. Αλλά από αναβολή σε αναβολή, το έχουμε καθυστερήσει και πρέπει να βρούμε τρόπο και χρόνο να το κάνουμε κάποια στιγμή, γιατί είναι και μια ανησυχία μόνιμη μέσα μου... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουμπαρουλα αυτος ηταν ο σκοπος του μαλλων...να σε βγαλει απο τα ρουχα σου...

σου λεει εχω μια τοσο ομορφη και σεξι γειτονισσα....

χαχαχαχα

Αφρο αυτο πο λες στο θεμα της Αναστασιας το ειχα διαβασει και εγω..

παντως εγω αυτ που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατο ο Χ περναιε πιο καλα με τους μεγαλους παρα με τα παιδια..μηπως εχει γινει εγωιστης;;;;..ειναι και διδυμος και θελει ολα τα φωτα πανω του..

αχ θα μου γινει σαν την κουνιαδα μου..και το αλλο νινι θα ειναι μαλλων Λιονταρι..το καημενο..θα το εκμεταλλευεται ο Χ αγρια..εμεις τα λιονταρια ειμαστε πολυ πονοψυχα..και την τελευταια χαιτη θα δωσουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

perastika σε ολα τα μωρακια!

Παναγιωτα να χαιρεσαι τον κουκλο σου!

να ειστε παντα χαροθμενοι και ευτυχισμενοι....με το καλο το 2ο νινι

Αφροδιτη -Ερη μοα χαα τα μικρουλια σας!

κουκλια!

το σαββατοκυριακο ετρεχα....μετα ειχε ο Π τον υπολογιστη!

ερωτηση: αν συνδεσουμε 2ο καλλωδιο απο το μοντεμ για 2ο υπολογιστη θα πιανει?

στρωσαμε χαλια....

στολισαμε το δεντρο μας και η Μ-Ι θελει τα φωτακια να ειναι συνεχως αναμενα!

αποφασισε και το δωρο που θα της φερει ο αγιος Βασιλης!

σημερα μαζι με τα ναηψια μου θα γραψουμε τα γραμματα!

το σαββατο ειχαμε γαμο.....πιο χαλια ασθητικα νυφη δεν εχω ξαναδει!

το βυζι ηταν ετοιμο να εκραγει...το μπουστο 3 νουμερο μικροτερο ....στο κεντρο φορεσε κονταη φουστα...με ασπρες καλτσες (οχι ζαρτιερες) ια της επεφταν....αλλαξε παπουτσια και φορεσε μπαλαιρινε με το υψος της να μην ξεπερνα το 1,5ο....υποψιν θα γινει παπαδια....!

αααααα το παπουτσι του γαμου....υπεροχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ δεν ξερω...

εμας με αυτα ασχολειτε ο καλο ςμου..

αν και εχει εγκαταστισει ενα μαντζαφλερι στο υπογειο με το οποιο θα κανει πειραματα για να εχουμε ιντερνετ παντου..

Νυσταζω και νιοθω πολυ κουρασμενη

σημερα ξυπνησα στις 8,5..μη γελατε..αργησα στο γραφειο βεβειαως βεβειαως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ειναι το WLAN?

το ασυρματο το εχουμε κλειδωσει απο τον οτε

Βικυ οι θέσεις που έχει πίσω το modem γράφουν κάτι? Ας πούμε Ethernet ή κάτι τέτοιο?

Λογικά θα πιάνει κανονικά. Αποκλείεται να έχει μονο μια πόρτα.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΤΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα!!!!!!!!!!!!!Επέστρεψα κι εγώ μετά από απουσία 10 ημερών...Η αλήθεια είναι ότι μου λείψατε πολύ ρε σκατούλες!!!!!!! :D:D:D:D:D:D Τι κάνετε;;;Σας άφησα στο 23ο τρενάκι και σας βρίσκω στο 24ο με 45 σελίδες ήδη.... :o:o:o:o:o:o:o Όπως καταλαβαίνετε είναια αδύνατον να σας διαβάσω... :?:?:?:? Γι'αυτό όποια καλή κοπέλα μπορεί ας μου περιληπτικά τα νέα σας.....

Αρχικά ελπίζω η Νατάσα και η Παναγιώτα να μη γέννησαν!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Τι κάνετε ετοιμόγεννες φιλεναδίτσες μου;;;;;

Παναγιώτα χρόνια πολλά στο Νικόλα σου!!!!!!!Να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου!!!!!

ΘουΘου όλα καλά;;;Φουσκώνεις μωρή;;;Τι έγινε με την καμπύλη;;;;Ο Ντόντος;;;;

Συμπεθερούλα μου εμείς τα είπαμε και τηλεφωνικά...Φιλιά στον Αναστασάκο μου....

Αφρο μου πως πας αγάπη;;;;Ο Μανωλιός;;;;;;;

Χρύσα πως πάνε οι αναγούλες;;;;Ο Τζεφ;;;;

Αρτζι μου κοριτσάκι μου έχετε ακόμα χιόνι;;;Η ΡΕΑ και ο Λουκάκος πως είναι;;;;

Μιτσάκι τελείωσαν οι αναγούλες κλπ;;;;;;;;Η μικρή καλά;;;;

Έρηηηηηηηηηηηηηηηηηη που είσαι τρελοκομείο.....Τι γίνεται;;;;Πώς πάνε τα διαδικαστικά για το Αμέρικα;;;;; :lol::lol::lol:

Σισσακι μου ελπίζω αυτή την εβδομάδα η Χαριλίνα να μην είναι άρρωστη.... :lol::lol::lol:

Νατασούλα μου τι νέα;;;Τα μικρούλια καλά;;;;;

Μπεμπούλης τι κάνετε;;;Ο Σπυράκος;;;;;;;

Φρανιτάκι πως πάτε καλέ;;;;;Πως περνάτε Ρόδο;;;Πότε έρχεστε;;;;;;

Βικάκι μου είχες κι εσύ άδεια αν θυμάμαι καλά ε....Ξεκουράστηκες καθόλου;;;;

Λιναααααααααα τι κάνετε;;;;Το Σοφάκι....;;;;

Αναστασίααααααααααααααααααα κορμάρα τι κάνει η τσαχπίνα;;;Καμία εξέλιξη με το φαγητό;;;;;

Εύα τι κάνετε καλέ;;Πότε γαμοβαφτίζεστε;;;;;

Αναρωτιέμαι αν ξέχασα καμία...Νομίζω πως όχι...Αλλά είστε και τόσες πολλές...Ποια να πρωτοθυμηθώ.....Αφού σας έκανα ένα σωρό ερωτήσεις και αφού ξέρετε ότι είμαι γλωσσοκοπάνα θα σας πω τα νέα μας.....

Επιτέλους μαζευτήκαμε στο νέο σπιτάκι..Προσπαθούμε να προσαρμοστούμε...Κορίτσια είχαμε τόσα πολλά πράγματα..Νόμιζα ότι δε θα μαζευόμασταν ποτέ.... :?:?:?:? Όμως τα καταφέραμε...Του Γιώργου του δώσανε άδεια μόνο 2 μέρες κι έτσι όλο το παλούκι το έφγα εγώ με τη μάνα μου...Εντάξει, και ο πεθερός που μου έκανε τεχνικές εργασίες..Άνοιγε τρύπεες, τοποθετούσε ράφια, έβαζε κουρτινόξυλα κλπ κλπ κλπ.....Περιττό να σας πω ότι σκοτωθήκαμε 3-4 φορές, μου έσπαγε συνέχεια τα νέυρα με τις μαλακίες του και συνέχεια έχωνα και ήμουν μουτρωμένη....Είχα χάσει τον εαυτό μου.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Όλα είναι έτοιμα..Μας λείπουν κάποια πράγματα στο καθιστικό που θα είναι και playroom και είναι εντελώς άδειο και το δωμάτιο της μπεμπούλας της μικρής....Αλλά από Φεβρουάριο και μετά θα το ετοιμάσουμε...

Κατά τ'άλλα το Ιωαννάκι μου προσαρμόστηκε εύκολα, μου κρύωσε ομως κι έχει λίιιιιγο βηχάκι και κάθε μέρα ζητάει τις φίλες της από το πάρκο...Προχθες μας έκανε να κλάψουμε..

Εκεί που καθόμασταν μαζί και παίζαμε μου λέει: "Μανούλα πάνε όλοι" ...Της λέω εγώ ποιοι αγάπη μου;;;;" Αλίκη, Ντάντα, Νία, Κατεινούλα πάνε όλοι..." Και μου έκανε τα χεράκια της "πάνε".... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: Κάθε μέρα τις ζητάει...Τις λείπουν...Τις θυμάται...Είπαμε με τον άντρα μου μήπως την πηγαίνουμε με τη γιαγιά 1-2 φορές την εβδομάδα στο πάρκο της παλιάς μας γειτονιάς να της βλέπει, αλλά φοβάμαι ρε κορίτσια να μπει σε ταξί χωρίς καθισματάκι... :?:?:?:?:?:?:? Δίπλα στο σπίτι μας φτιάχνεται παιδική χαρά, οπότε ελπίζω να βρει εκεί καινούριες φίλες....Κατά τ'άλλα μια εβδομάδα ήμασταν συνέχεια μαζί και ήταν κολλημένη πάνω μου...Με το που έφευγα έστω για σούπερ μάρκετ έβαζε τα κλάματα και με φώναζε... :cry::cry::cry::cry:

Τη συνήθισα την καρούλα μου...Η ομιλία της καθημερινά εξελίσσεται..Κάνει προτασούλες...Μιλάει κανονικά...

Όσο για τη μικρή μπουμπού το Σάββατο μου έριξε τις πρώτες κλωτσιές.... :D:D:D:D Τεράστια ευτυχία... :D:D:D:D:D

Αυτά τα νέα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περιμένω τα δικά σας!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exei 4 θυρες LAN στη μια εχουμε βαλει το καλωδιο που συνδεεται το λαπιτοπι.

να το δομασω λετε?

η θα αγοραζω τζαπα καλωδιο?

ερη ως τωρα ναι

ΓΩΓΩ καλως ηρθες!

να χαρειται το καινουριο σας σπιτακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μητσάκι βάλε τον άντρα σου να κάνει τη βρώμικη δουλειά. Εσύ μη συγχίζεσαι στην κατάσταση σου.

Πάντως μην το αφήσετε έτσι, γιατί αν σας πάρει τον αέρα θα σας κάνει τη ζωή δύσκολη. Έτσι το πάθαμε και εμείς με τον... κύριο του πρώτου, μέχρι που γίναμε κ...λος και ησυχάσαμε!! :twisted::twisted::twisted:

Ρε συ εμείς δεν της κάναμε σπινθιρογράφημα στα νεφρά. Την κάναμε υπέρηχο νεφρών και κυστεογραφία, τότε που πέρασε την ουρολοίμωξη η μικρή μου. Με προβληματίζεις τώρα... Μήπως να της κάνουμε και μείς; Δε μας είχε πει τίποτα ο γιατρός. :roll::roll::roll:

Έρη την επόμενη φορά που θα πάω στο Δελφικό θα έρθετε να σας φιλοξενήσουμε κιόλας!

Πάντως πέραν της ελιάς χτυπήσαμε και την Αράχωβα μας και ήταν σούπερ! Στολισμένη και υπέροχη! :D

Για ελιές τελικά πήγα μόνο το Σάββατο, μου βγήκε ο πάτος. Δεν το είχα ξανακάνει, αλλά μου άρεσε! Η μικρή το ευχαριστήθηκε. Μετά έπιασε κρύο και μείναμε σπίτι με το παιδί για να το προφυλάξω, αλλά και για να κρατήσω τα οικοκυρικά. Ξέρετε, όπως όλες οι καλές νύφες του χωριού που περιμένουν του άντρες της οικογένειας από τις αγροτικές και κτηνοτροφικές εργασίες. Μαγειρέματα, πλυσίματα, στρωσίματα σκουπίσματα και όλα τα καλά.

Τώρα θα πρέπει να τα κάνω και στο δικό μου σπίτι! Οϊμέ!!!

Άφρο μια χαρά γίνανε φίλοι τα αγοράκια σας! Όσο μεγαλώνει ο Μανώλης τόσο πιο πολυ σου μοιάζει!

Αργυρούλα να της τα φιλάς τα μπουτακια τώρα που θέλει, γιατί αργότερα ούτε να σε βλέπει δε θα θέλει!! (βλ. εφηβεία!) :lol::lol::lol:

Γωγούλα καλορίζικο το καινούριο σπιτάκι!! Πότε είναι το πάρτυ που μας υποσχέθηκες;; :lol::lol::lol: Επίσης κανόνισε να μας χρουζουζέψεις και να αρχίσει πάλι τις αντιβιώσεις η μικρη!! :twisted::twisted::lol::lol:

Νατασούλα, Σέσιλ, Βίκυ τα φιλιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...