Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτίου Νο 24 - Για περισσότερα ταξίδια!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα! ΝΑ δωσω κ εγω το παρον σημερα!!Σας διαβασα αποσπασματικα κ δεν τα θυμαμαι ολα..

Χρυσα καλα εισαι??? Αχ δεν εχω συμβουλη για την ντουλαπα, ειμαι τελειως ανοργανωτη σε αυτα..εγω ρουχα σεντονια τα εχω παντου...

Παναγιωτα!! Πλησιαζεις!!αντε βρε!!! Κουραγιο!

Καλημερα Αναστασια...περαστικα!

Θυμαμαι που ειχατε πιασει μια συζητηση περι αντιδρασης στην κατασταση που ζουμε γενικα..Σε αυτο ηθελα να απαντησω..Γενικα ειναι δυσκολο λογω του οτι το καθε συστημα εχει μηχανισμους (ΜΜΕ,παιδεια,εργασιακο καθεστως κλπ κλπ) ωστε να απορροφα κ να εξουδετερωνει τις οποιες αντιδρασεις.Παρολα αυτα η σωστη τακτικη ειναι να αντιδρουμε στον μικρο κυκλο που μπορει να επηρρεασει ο καθενας μας..Ετσι γινονται οι αλλαγες, μια μικρη αλλαγη μπορει να προκαλεσει την μεγαλη..Ειναι σαν να πετας ενα βοτσαλο στη λιμνη κ να κανει ομοκεντρους κυκλους..Δεν μπορεις να επηρεασεις τον εξωτερικο κυκλο αλλα τον πρωτο μικρο που δημιουργειται απο το βοτσαλο που πεταξες...και μετα δημιουργειται απο εκει ενας μεγαλυτερος κυκλος..Οποτε χρειαζεται αυτοκριτικη, κ συνειδηση σε καθε πραξη μας..Εγω αυτο εχω ως κανονα, να επηρρεαζω οσους βρισκονται στη δικη μου σφαιρα (πχ φοιτητες, συναδελφους, φιλους)...Τον τροπο αντιδρασης παλι τον επιλεγει ο καθενας κ ειναι διαφορετικος..

Τεσπα, κυριακη ειναι ας μην σας κουραζω...θα παω για καφε με τον βικινγκ..Χτες βγηκα για φαγητο με τους συναδελφους...κινεζικο φυσικα παλι.ωραια ηταν, σκασαμε απο το φαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Αναστασια...Βρε τον Σπυρο...πονυρουτσικο κουκλι...χαχαχα

ναι ναι συμφωνω..εκει για να τρωει...μια χαρα τσακισε τις φακες ε..το γλυκουλι μου...

Τωρα τα ρουχα του Χ ειναι στο μικρο παιδικο σε μια ντουλαπιτσα διφυλλι και δυο συρταριερες..ειναι ολη η προικ ατου εκει..παπουτσακια σεντονακια πετσετες ρουχα τα παντα..οσα ειναι μικρα τα εχω κατεβασει στο υπογειο αλλα το νινι θα παρει το δοματιου το Χ κομπλε..οποτε εκει θα μπουν τα ρουχα του μικρου.

Τις εχω τις σακουλες..μη φανταστεις οτι ειναι και πολυ βολικες ενταξυ πιανουν λιγοτερο χωρο δεν αντιλεγω..

στο μικρο μπανιο εχω το σιδερο την σιδερωστρα τη ηλκετρικη..σφουγγαριστρες κλπ ειναι ηδη στην αλουμινενεια στο μπαλκονι..αλλα ολα τα αλλα δεν χωρανε εκει γιαι εχω ολα μου τα απορροιπαντικα

Φρανι καλημερααααα

πολυ φιλοσοφια ρε συ...χαχαχαχαχα

φιλακια στον Σεμπουλι...ειναι γλυκας

καλο καφε...εδω φυασει πολυ και εχει κρυο αλλα εχεικαι ηλιο..και εγω ψινομαι για καφε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Χαθηκα λιγο, διοτι με πιασαν παλι τα ψυχολογικα μου!

Βρε κοριτσια, μηπως ειμαι παραλογη?

Κουραστηκα μεσα!

Θελω να βγω εξω αλλα χωρις τα παιδια!

Καλα να ειναι,οπου παμε με κουραζουν πολυ!

Η μεγαλη ειναι πολυ ζωηρη και το μωρο κολλημενο πανω μου!

Πανω μου ομως!

Δεν μπορω να παω για καφε, θα την εχω κρεμασμενη στο βυζι και δεν θα παιξει μονη της!

Μετανιωνω που βγαινω εξω.

Θελω να βγουμε μονοι μας με τον αντρα μου και καμια δεν κραταει το μωρο γιατι κλαιει μακρια μου!

Σημερα θα παμε στης πεθερας μου και ξερω τι θα γινει.

Παλι θα εχω αγγαλια την μικρη και δεν θα ευχαριστιθω τιποτα!

Αχ, βρε κοριτσια!

Καλητερα στην δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Ελενη!!!!

Κοιτα για να μη κλαιει η μικρη μακρια σου πρεπει καποιος να την απασχολει με ενδιαφεροντα πραγματα..οχι να το αφινει εκει να αυτοαπασχολειται..ειναι μικρουλι ακομα...

εμενα η μαμα μου και η πεθερα μου ετσι κανανε οταν τον ειχανε...

παρατανε τα παντα και ασχολουνται αποκλειστικα με τον Τζεφ...

δεν εκμεταλλευομαι βεβεια συχνα την καλοσυνη τους ακομα..αλλα αμα χρειαστειι θα το κανω

Υπομονη...θα μεγαλωσουν που θα παει...και για να σε παρηγορισω..ουτε ο δικος μου καθετε να παιξει σε κανενα παιδοτοπο..μαζι μου καθετε παντα..αλλα εδω βγαινω..και ας ειναι κολιμενος..και πινω τον καφε μου παρεα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ ακουω χριστουγεννιατικα τραγουδακια και μου λειπει η 'φασαρια' του μικρουλη μου

σαν την μαγκουφα καθομαι και πινω καφε

ο αντρας μου δουλευει απογευμα παλι μονη μου θα ειμαι

το απογευμα θα παω να παρω τον μικρο για βολτα και μετα παλι στην γιαγια γιατι την δευτερα το πρωι θα παω στο ικα να περασουμε την επιτροπη του σπυρου και να δω αν θα μου γραψει ο ορθοπαιδικος φυσικοθεραπειες για το χερι μου.χθες και προχθες τρελαθηκα στον πονο...σημερα ειναι καλυτερα..υποφερτα

ελενακι μου σε καταλαβαινω.......την τελευταια φορα που ειχαμε παει στον παιδοτοπο ηταν τελειως κολλημενος πανω μου θυμασαι χρυσα???? ωραια ηταν ομως

εγω εφαρμοσα τις προβες απουσιας!!!

εκλαιγε δεν λεω αλλα το εκανα επειδη μια μερα που τον κρατησαν οι γονεις μου για να παω σε μια δουλεια

εκλαιγε τοσο και ειχε μελαγχολησει σε σημειο να με παρουν τηλ να παω να τον παρω που δεν το ειχαν κανει ποτε!!!!

εεε απο τοτε σκευτικα οτι και τοοοοοσο προσκολληση δεν ειναι και καλο,μιας και ψαχνω για δουλεια,γιατι πως θα πηγαινα για δουλεια αν ο σπυρος αντιδρουσε ετσι??

οποτε καθε μερα εφευγα για 1 ωρα και τον κραταγε ο μπαμπας του...σιγα σιγα ηρεμισε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, βρε Χρυσα!

Μου βγαινει ξυνο οπου και να παω!

Θελω να βγω, να παω σε ενα μπαρακι, για φαγητο, σινεμα.

Νοιωθω πολυ πιεμενη!

Η μικρη λες και περναει φαση προσκολλησης!

Το βραδυ ξυπναει συνεχεια και την εχω στο κρεβατι μου!

Οταν της λεω παμε για υπνο, παει ξαπλωνει στο κρεβατι μου και φωναζει:Μαμα, ελλα εδω!

Νοιωθω οτι εχω χασει τον ελενχο!

Αναστασια μου, οταν ημουν στην δουλεια, τα πραγματα ηταν πολυ καλητερα!

Πηγαινε μονη της για υπνο στο κρεβατι της και κοιμοταν χωρις βυζι!

Αστε που δεν ξυπνουσε καθολου ολλο το βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisa mporeis na pareis apo to ikea kati apothikeutika koutia pou mpenoun katw apo to krebati .

an exeis kai teteia e tote ti na sou pw arxise na petas :lol::lol::lol: kai na katebazeis sthn apothikh .

fran ,anastasia kai panagiwta kalhmera .

ebala skoupa kai twra palu kathome ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re sy elenh ,mipos prepei na mhn ths kaneis pia to xatiri ?

katalabenei para polu kala pia kai mporei na katalabei oti mporei na koimithei kai xoris thn mama dipla ths opos koimotan kai prin .

ok tha neuriasei tha klapsei tha kanei krish thimou alla afou se piezei toso authn h katastash einai kalo na thn stamatiseis .den mou aresei na dinw teteia simboulh alla apo thn stigmh pou niotheis toso xalia kati prepei na kaneis .

kai emena 2 -3 braadia to polu to perase olo auto alla katalabe oti h mama koimate alou kai opote me thelei kserei pou eimai kai erxete .

oso kai na klaiei na ths eksigeis oti etsi prepei na ginei na koimate opos kai h aderfh ths sto krebataki ths ....esu toulaxiston exeis kai auto to paradigma .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν δουλευα κι εγω ηταν μια χαρα απο τοτε που σταματησα και ειμαι συνεχεια μαζι του εκανε οτι και η δικια σου

το σταματησα ομως γιατι δεν ειναι μονο το θεμα οτι θα εργαστω παλι καποια στιγμη αλλα οτι ολο και καπου θα παω ολο και καποια δουλεια μπορει να μου τυχει που να μην μου επιτρεπει να παρω τον σπυρο μαζι μου εκει τι θα γινει? θα τον κραταει η μαμα μου και θα κλαιει?

και στον υπνο μου το εκανε αυτο ηθελε εμενα,ξυπναγε την νυχτα με ζητουσε αλλα του εκανα εκπαιδευση υπνου και κοιμαται παλι σερι

τον εκανα να καταλαβει οτι η μανουλα ειναι εκει αλλα οτι πρεπει να κοιμαται μονος του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A Ρε Ελενη...δυσκξολα...

κοιτα εσενα πλεων καταλαβαινει...θα δεις αναλογα πως θα το χειρηστεις εσυ εισαι η μανουλα εμπιστευσου το ενστικτο σου...

Σε καταλαβαινω ουτε εγω μπορω να χαρω βολτες και εξοδους..για σινεμα δεν το συζυτω...εχω να παω απο πριν γεννισω για χαλαρο καφε και ψωμια...επισης απο πριν γεννισω.

Απλ απλεων το πηρα αποφαση..ΟΚ θα ειναι μαζι μου και αφου δεν μπορω να το αποφυγω..χαλαρονω και το απολαμβανω..

Ασε αναστασια εγω θυμαμαι πως ηταν ο Σπυρος..οταν πηγες τουαλετα...εκλαιγε και ηταν σαν να ητεν χαμενο στον κοσμο...το πουλακι μου....

Αφρο εσυ που δεν εχεις κανενα τι κανεις;;;;

Κοιτα κουτια που μπαινουν κατω απο κρεβατια δεν εχω...δε μου αρεσει αυτη η μεθοοδος αποθυκευσης..εχω ενα κολλημα με τη σκονη εγω..ασε που με τον Χ αλλεργικο δεν κανει..εχω ομως απειρα που μπαινουν μεσα στα νουλαπια..αλλα και παλη...

τελικα οσο χωρο και να εχεις..ΠΑΝΤΑ θελεις περισσοτερο...

Ο Ο πεταξε την ιδεα να τα βαλουμε και τα δυο στο μεγαλο παιδικο- τωρα γραφειο- και του λεω με τιποτα..ειδα και επαθα ο Χ να ξυπναιε μονο μια φορα..αμα εχω το νινι που θα ξυπναει δεν ξερω και εγω για ποσο για να τρωει η γιατι θελει αγκαλιτσα και θα μου ξυπναει και το Χ..να μου λειπει...

Απλα τωρα μπορω να κανω καποια βασικα πραγματα μετα δεν θα μπορω να κουνιθω...και δεν θελλω ουτε η μανα μου ουτε η πεθερα να χωνονται...

Τωρα ξανα- κανω την ντουλαπα τη δικη μου..θα δοσω καποια ρουχα..ΟΚ σουτιεν 75 Β δεν προκειτε να ξαναφορεσω..ουτε κατι ρουχα που φορουσα στα 20-25 μου οποτε εκτος απο καποια πολυ καλα και οσα εχουν συναισθηματικη αξια θα τα δοσω ολα....

Κλαψ Κλαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!

Η μικρή σαν να είναι καλύτερα σήμερα

Κορίτσια την προσκόλληση που λέτε την έχει η μικρή με τον Γ.

Δεν μπορεί να πάει πουθενά μόνος χαχαχα έχει και τον κολαούζο [smilie=dontknow.gif]

Η Ιωάννα μας πάλι είναι μια χαρά.. [smilie=angel13.gif] Ποτέ δεν μας προβλημάτισε για το οτιδήποτε

Κοιμάται μόνη της, στο κρεβάτι της και ηρεμεί μόνη της δεν θέλει κανέναν :YMHUG:

Μόλις την πάρει ο ύπνος όμως πάω εγώ και κοιμάμαι μαζί της...

Τρυπώνω κάτω από το πάπλωμα και την αγκαλιάζω και κοιμόμαστε μαζί :D:D:D

Βλακεία κάνω ε?

Πάντως κι εγώ στη δέυτερη εγκυμοσύνη είχα λίγο καφέ στην αρχή και αμέσως ο γιατρός μου έδωσε utrogestan. Χρύσα κοίταξε το. Στην πρώτη δεν είχα τίποτα..

Φρανίτα έτσι ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ γι'αυτό ξεκίνησα από την πολυκατοικία μου και συνέχεια σκέφτομαι τι μπορώ να κάνω. Δε μπορώ άλλο να κάθομαι και απλά να βρίζω τους πολιτικούς που μας έφεραν σε αυτό το χάλι [smilie=argue.gif]

Επειδή την άλλη Κυριακή έχω πάλι επιτήρηση δε μπορούμε να πάμε Δράμα.

Μπορούμε όμως να πάμε το Σάββατο Θεσσαλονίκη για μια μέρα..

Πήγε η αδερφή μου χτες και πέρασε πολύ καλά και πρότεινε να πάρω τις μικρές και να τις πάω στο Cosmos να είμαστε καλά το Σάββατο 11 του μηνός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re su xrisa mhn prodikazeis apo twra an tha ksipnaei o xristforos h oxi ......mexri na geniseis a perasoun 3-4 hnes na pas to nini sto dwmatio kai an ksipnaei to bradu kai ante kai ksipnaei an ksipnaei kai o x ......

fekse mou kai glistrisa .... :lol:

mhn programmatizeis apo tora .

ola einai pithana

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax μαρια τι ωραια....

αμα ερθετε να κανωνισουμε να παμε για καφε με οσα κοριτσια μπορουν!!!

Να πατε και στην εκθεση αλλα και στον Μυλο..ειναι τελεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανταστείτε λίγο τι γινότανε στο σπίτι μας

Τα κορίτσια μας 14 μήνες διαφόρα.

Να ξυπνάει η μια να ξυπνάει η άλλη

Να κλαίει η μια να κλαίει η άλλη

Αναλάβαμε από μια εγώ και ο Γ

χαχαχαχα και όποτε γινόταν πανικός κοιτιόμασταν και γελούσαμε

σαν να λέγαμε σε εμάς συμβαίνει αυτό?? :-??:-??

Ωραίες εποχές :ymdaydream:

Η Ιωάννα θέλει 3-4 αδελφούλες ακόμη :-o

όχι αδελφό γιατί θα της χαλάσει το ροζ δωμάτιο και θα το θέλει γαλάζιο..

Πάντως ρε κορίτσια συχνά σκέφτομαι

'Αμα κάνουμε και τρίτο και τρίτο και είναι αγόρι μια ζωή θα υποφέρει ~x(

Με δυο μεγάλες αδελφές που θα τον ταλαιπωρούν από μωρό

Όταν μεγαλώσει λίγο θα τον τρελάνουν, στην εφηβεία θα τον έχουν από το κοντό (με ποια βγαίνεις,ποια είναι αυτή, παρε μας μαζί σου), και ακόμη μεγαλύτερος πια όταν θα τον έχουν ταξιτζή πχ έλα πάρε με απο δω, πάμε μαζί εκεί, γνώρισε μας κανέναν φίλο σου.. %-(

Το αγόρι μου θα το ταλαιπωρούν οι τρελοαδερφές του :-@

Αμα με αφήσετε ολόκληρα σενάρια κάνω [smilie=director2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εεγω πειναω

τι θα μαγειρεχετε σημερα;;;

εγω θα κανω γλωσσες πανε με τη συνταγη της νατασας..θα βαλω κορν φλεικσ αντι για φρυγανια...

ο δε Χ αποκαλει τα κορν φλεικσ κουνκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλή Κυριακή μανούλες! :x

Σήμερα δεν είμαι πολύ καλά...

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου κι ένα ταξί να φύγω... :-s:-s

Όλα ανάποδα μου έκατσαν! [smilie=crybaby2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε mitsaki???

ερώτηση:

Ετοιμάζομαι να κάνω μάσκα μαλλιών φυσική.

Τι να βάλω?

Πείτε καμιά ιδέα

Ελαιόλαδο??? και??

Εχετε δοκιμάσει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalhspera na sas rotisw ligo kati?? Eseis pou exete pio mikra paidakia kai ta thimaste kalitera apo emena...

To mwro mou exei apo exthes mpoukoma (ton kolise h megalh mou malon pou einai arostoula me pireto apo exthes) kai epidi einai polu mikros tremei to filokardi mou alla alo thelw na sas rotisw :?::?: Prhn ligo ekane kakakia kai opos ta paratirousa eida mia kokkinh grami mesa, to mialo mou pige katefthian sto oti htan aima, arxisame na ta skalizoume me ton antra mou alla akrh den vgalame, pernw kai sthn paidiatro thlefono alla den to sikonei...Apo ti mporei na proerxete to aima???

Emena mono 2 pragmata pernane apo to mialo mou, 1 oti exei ragada kapou ston prokto kai 2 oti einai alergikos sto gala pou tou dinw, alla den mou exei dosei thn entiposh pos ton pirazei to gala.... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσακι κουμπαρουλα μου τι επαθες καλε;;;.

Ηρεμισε..πιες εναν καφε...ντεκαφ ετσι...η ακομα καλυτερα ενα κρασακι...

φιλακια πολλα πολλα!!!

μαρια τσεκαρε αυτο...http://www.omorfi.com/hair/naturalmasks

νομιζω βαζεις αναλογα με τον τυπο μαλλιων

Ευη μηπως ειχε και βλενες στα κακακια;;;;

η αλεργια συνηθως συνοδευτε εκαι με βλενες αλλα και με οχι τοσο καλη αναπτυξη γεννικα βαρους και υψους..οπωςδηποτε θελει εξεταση απο το τηλεφωνο τι διαγνωση να σου κανει..

ραγαδα παλη γιατι;;;;

κανει μηπως σφυχτα κακια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ΜΑΜΑ!!!!

Τι κάνετε κοπέλες μου? Σας έλειψα? :mrgreen:

Δεν θα το πιστέψετε χθες πηγαμε καλεσμένοι σε γεννέθλια στον ίδιο παιδότοπο που θα κάνουμε και του Κώστα!

Πάω νας σας διαβάσω και επανέρχομαι!!! 20 σελίδες wow!!!

:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis tha fame mprizoles ....alla otan erthei o prokomenos gia na tis magirepsei .

epine kafe me enan filo tou .

tha mou ferei omos kati apo enan fourno giati pethenw ths pinas

se eperna xthes eri .pigame gia kafe sto pausilipon kai se skeutika .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...