Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

Ναι ειναι πολυ μικρο διατημα αναμεσα σε δυο τοκετους.

Ολα θα πανε καλα μην ανισυχειτε !!!!

Εμενα θα εχουν περασει 2 χρονια αλλα και παλη ολα ειναι σχετικα.

Παμε για φυσιολογικο εφοσον ολα θα ειναι καλα.

Ο Γιατρος μου μου ειπε πως ολα θα δειξουν στο γ τριμηνο.

Για την ωρα ξερω πως το μελος Lovie που γεννησε προχτες εκανε VBAc και περιμενω να βγει να μου πει εμειριες.

Μαρια εγω εξαρχας ηξερα οτι ειχα αγορι...απο ενστηκτο..καιτωρα παλη νομιζω αγορακι εχω αν και η μαμα και η πεθερα ειναι σιγουρες πως ειναι ειναι κοριτσι..

Αληθεια η Ζαχα και η Νικολ που ειναι να μας πουν τι εγινε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας εγκυουλες!!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε??Αρχισατε να μιλατε κιολας για τους τοκετους ε??

Αχ τι καλα τι ωραιες συζητησεις!!!!Εμεις λογω εξωσωματικης μαλλον θα παμε για καισαρικη αλλα δεν μου απεκλεισε κ τον φυσιολογικο τοκετο..θα το δουμε στο γ τριμηνο!!Εγω παλι μαλλον θα προτιμησω την καισαρικη..δεν θελω να ρισκαρω και να γινει το οτιδηποτε..εκτος βεβαια αν ερθει απο μονο του κι ειναι ολα καλα και ιδανικα!!!!

Σημερα πηγα στο ΙΚΑ..ευτυχως ηταν καλος ανθρωπος ο γιατρος και μου γραψε τα φαρμακα!!!Δεν ειχα παρει τη γνωματευση του υπερηχου μαζι!!!

Κατα τ αλλα απο προχτες ειμαι παλι χαλια ανακατευομαι συνεχεια και αυτη η αηδια στο στομα δεν λεει να φυγει..Κανω υπομονη και περιμενω δυο βδομαδουλες και ελπιζω τοτε να σταματησουν!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυουλες!!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε??Αρχισατε να μιλατε κιολας για τους τοκετους ε??

Αχ τι καλα τι ωραιες συζητησεις!!!!Εμεις λογω εξωσωματικης μαλλον θα παμε για καισαρικη αλλα δεν μου απεκλεισε κ τον φυσιολογικο τοκετο..θα το δουμε στο γ τριμηνο!!Εγω παλι μαλλον θα προτιμησω την καισαρικη..δεν θελω να ρισκαρω και να γινει το οτιδηποτε..εκτος βεβαια αν ερθει απο μονο του κι ειναι ολα καλα και ιδανικα!!!!

Σημερα πηγα στο ΙΚΑ..ευτυχως ηταν καλος ανθρωπος ο γιατρος και μου γραψε τα φαρμακα!!!Δεν ειχα παρει τη γνωματευση του υπερηχου μαζι!!!

Κατα τ αλλα απο προχτες ειμαι παλι χαλια ανακατευομαι συνεχεια και αυτη η αηδια στο στομα δεν λεει να φυγει..Κανω υπομονη και περιμενω δυο βδομαδουλες και ελπιζω τοτε να σταματησουν!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Κατερινάκι... υπομονή και μόλις με το καλό κλείσει το 1ο τρίμηνο μπορεί να σταματήσουν τα συμπτώματα.. Απο εξωσωματική γιατί απαραίτητα πρέπει να γίνεται καισαρική? Πάντως εγώ με την καισαρική είμαι πολύ ευχαριστημένη... Δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου.. οπότε δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα γιαυτό...

Μαρία μου νομίζω οι εκπτώσεις ξακινάνε απο τις 15/1 αν και ήδη κάποια καταστήματα άρχισαν τις προσφορές!

Cesilia μου μακάρι να πάνε όλα καλά και να κάνεις φυσιολογική γέννα όπως θέλεις..

Η Ζαχαρένια ήταν πρίν εδώ αλλά βγήκε αμέσως μάλλον και δεν μας είπε τίποτα... Την Νικολ δεν την είδα... Μακάρι να είναι όλα καλά και με τα 2 κορίτσια (που είμαι σίγουρη ότι είναι) και ας μπούν όποτε θέλουν να μας πούν τα νέα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και εγω δενε ιχα κανενα προβλημα με την καισαρικη μου..εκτος απο εντονα ψυχολογικο!!!

Εμεις ειχαμε αλλα.

Απο ιατρικης πλευρας ημουν πολυ καλα..δεν ειχα επιπλοκες η τομη ειναι σχεδων αορατη και δε με πονεσε ποτε, και τωρα στο δευτερο ολα πανε αψογα. Και με τον γιατρο μου ημουν υπερ ευχαριστιμενη, ερχοταν καθε μερα ο ιδιος ελεγχε την τομη εκανε την αλλαγη και κοιτουσε ολες τις περαμετρους...

Εμενα με ρηξε πολυ ψυχολογικα..καταρχας με την επισκληριδιο επαθα κριση πανικου με εποτελεσμα να μου κανουν μεθη και να βλεπω τον τοκετο μεταξυ υπνου κει ξυπνιου..δεν ειδα αμεσως το μωρακι μου το μονο που ακουσ αηταν το κλαμα του και που τον εβαλα κρατοντας απο το χερακι και το ποδαρακι στο "πυρεξακι" του..μπηκε προληπτικα για λιγες ωρες θερμοκοιτηδα να σταθεροποιηθει η αναπνοη του γιατι ειχε πολλαπλη περιτυληξη και εκανε δυσφορια- ο λογος που καναμε και την καισαρικη- και τον ειδα πολλες ωρες μετα.

μετα εκλεγα συνεχεις που δεν τον ειδακαι εκλεγα και εκλεγα..

μετα που επιστρεψαμε σπιτι ειχαμε αλλες ιστοριες αλλα γεννικα ημουν πολυ χαλια ψυχολογικα..και παρολο που αλλοι 3 γιατροι- φανατιοκοι υπερμαχοι του φυσιολογικου με διαβεβειαωσαν οτι με τετοια κλινικη εικονα θα μου εκαναν και εκεινοι καισαρικη ημουν καπως...

Με τα πολλα το πηρα αποφαση και λεω πρωτα ο θεος να προσπαθισω για Φυσιολογικο και βλεπουμε.

Για μενα δενε χει τοσο σημασια με ποιον τροπο θα γεννηθει ενα μωρο , ο καλυυτερος ειναι ο ασφαλεστερος για μητερα και παιδι..δεν μπορω βεβεια να αγνοησω το γεγονος οτι στην Ελλαδα εχει στιθει βιομηχανια καισαρικων, διαβαζα ενα σχετικο αρθρο στην "Καθημερινη" τις προαλες αλλα και παλη...τι να πω..

Αρκει να γεννιουνται γερα μωρα και οι μητερες να ειναι και ευτες καλα στην υγεια τους ψυχολογικαι και σωματικα για να τα φροντιζουν, ολα τα αλλα ειναι λεπτομεριες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γελιζ μου βασικα τις εγκυμοσυνες απο εξωσωματικης τις ονομαζουν πολυτιμες..θα μου πεις οι αλλες τι ειναι?ομως εκει τις εχουν καταταξει..λογω του ψυχολογικου και την ταλαιπωρια της μητερας να μεινει εγκυος να φερει εις περας μια τετοια εγκυμοσυνη δεν ρισκαρουν να γινει το οτιδηποτε..βασικα κ γω δεν το ρισκαρω..πιο πολυ μου πε ο γιατρος ειναι για ψυχολογικους λογους!!Υπαρχουν βεβαια και γυναικες που εχουν γεννησει φυσιολογικα κ ολα ηταν μια χαρα!!

Θα τα δουμε αυτα στο γου τριμηνακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου ναι όλες οι εγκυμοσύνες είναι πολύτιμες... δεν χωράει αμφιβολία σε αυτό... αλλά λογικό είναι μία εγκυμοσύνη απο εξωσωματική να θεωρείται 1 παραπάνω.. Εγώ προσωπικά θαυμάζω όσες κοπέλες παλεύουν για να αποκτήσουν ένα παιδάκι με εξωσωματική... οπότε τώρα μου φαίνεται λογικό να γίνεται καισαρική στις εξωσωματικές...

Cesilia μου συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες... δεν έχει σημασία ο τρόπος που θα γεννηθεί ένα παιδί... αρκεί να είναι καλά...Μόνο αυτό έχει σημασία και τίποτα άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!! με ευτυχία, υγεία και πολλά παιδικά γέλια στα σπίτια μας!! Τι μου κάνετε εγκυούλες??? αν και από ότι διαβάζω η ομάδα πετάει και ήδη συζητάτε για τους τοκετούς μας!!

Η ζαχαρενια και η Νικόλ που είναι?? δεν έχουμε νέα??

Cesilia κι εγώ στον μικρό μάλλον από ένστικτο ήμουν σίγουρη ότι ήταν αγόρι!! Αφού το είπα πρώτη στο γιατρό, πριν τον υπέρηχο! :D Και τώρα έχω μια σιγουριά ότι είναι κοριτσάκι!!Πάντως ο γιατρός με ρώτησε γελώντας.. Τι λες να είναι τώρα? :lol::lol:

Κοριτσάκια εγώ γέννησα με φυσιολογικό και αυτό θα ήθελα ξανά.. σημασία έχει βέβαια να είναι καλά μητέρα και παιδί.. Άλλωστε η γυναίκα που γεννάει με καισαρική δεν είναι λιγότερο Μητέρα!!!!Να πάνε σε όλες μας καλά και να κρατήσουμε τα γερά μωρά μας αγκαλιά αυτό έχει σημασία!! :YMHUG:

Κοριτσάκια που γεννάτε με το καλό?? Εγώ στο Μητέρα λόγω γιατρού.. αλλιώς θα προτιμούσα σε δημόσιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν θα τα καταφερω να γεννισω με φυιολογικο η στο Γεννεσης η στην Βιοκλινικη Γαλινος...εαν δεν θα τα καταφερω η το μωρο ειναι συνεργασημο και αποφασισει να βγει σε ημερα εφημεριας του παπαγεωργιου θα παω να γεννισω εκει..

ομολογω οτι το προτιμω..

φοβαμαι ..κυριως εαν γεννουσα με φυσιολογικο θα προτιμουσα να παω στο δημοσιο στο παπαγεωργιου...για μενα ειναι κυριως θεμα ασφαλειας..

Τον Χριστοφορο τον γεννησ αστο Γενενσης...δεν εχω παραπονο..απο το νοσοκομειο απο το πρωσοπικο και κυριως απο τον γιατρο μου εμεις υπερευχαριστιμενη..

Αλλα δεν θελλω να ξαναπαω εκει!!!

παντως αμα ειχα γεννησει τον Χριστοφορο φυσιολογικα και δεν ειχα τετοια κολληματα τωρα θα πηγαινα να γεννησω ακομα και στο Ιπποκρατειο..με τον γιατρο της βαρδιας..απλα αυτο που θελλω να κανω δεν μπορω να το εμπιστευτω σε απειρα χερια..

Οπως καταλαβατε το εχω παρει ζεστα τον φυσιολογικο...

μακαρη να συνεργαστει το ζουζουνακι μου το γλυκο..

αχ ποσο θελω να κανω την αυχενικη...να τον δω επιτελους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cesilia μου στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ζήσεις την εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού!!! Μακάρι να είναι ιδανικά όλα και να τα καταφέρετε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σέυχαριστω πολυ..

αμακη να τα καταφερω σαν τη νατασα που γεννησε προχτες και ολα ηταν τελεια!!

Απο το στομα σου και στου μωρου το αυτι...γιατι πρεπει να συνεργαστει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσακια δεν εχω προαισθημα για το τι μωρακι ειναι..

Ισως γιατι μετα απο ολο τον αγωνα που καναμε δεν με ενδιαφερει κιολας!!

οταν ημουν 17-18 ελεγα οτι ηθελα να χω παντρευτει στα 25-26 στα 27 να κανω το πρωτο μου μωρο και στα 30 το 2ο..το πρωτο να ναι αγορακι καιτο δευτερο κοριτσακι για να το προσεχει..

Πριν να παντρευτω ειχα αλλαξει αποψη ηθελα κοριτσακι ξερετε κορδελιτσες φουστιτσες κλπΤελικα παντρευτηκα στα 29 και τωρα εχω κλεισει τα 32..

Μετα το εξωμητριο δεν ελεγα τιποτα..μολις χασαμε τον κουνιαδο μου ενα μηνα μετα ηθελα αγορακι να δωσω το ονομα του..οσο περναγε ο καιρος κ δεν ερχοταν φυσιολογικα και αρχισαμε εξετασεις γιατρους εξωσωματικες λεω δεν με νοιαζει οτι θελει ας ειναι ειτε αγορακι ειτε κοριτσακι..αρκει να ναι γερο!!!!!!!!

Εξαλλου εχω την ανηψια μου η οποια ειναι απολαυση σε ολα να την ακους να παιζεις μαζι της τα ναζια της ολα..εχω και τον βαφτιστηρα μου που ειναι τωρα 20 μηνων και ειναι κ αυτος γλυκας ,λαμογακι με τσαμπουκα παρακαλω..κ επειδη μενουμε απενατι βγαινει στο μπαλκονι και φωναζει νοναααα νονοοοο!!!!!Ειναι τρελλα κ αυτος..

Α να σας πω κ κατι να γελασετε..ποιο ειναι το αγαπημενο τραγουδι της ανηψιας μου..ειναι 5 ετων τωρα..τρελεναιτε για μουσικη κ χορο..χορευει σαν μεγαλη...τα παντα!!

Παθαμε πλακα..Το κελι 33 :lol::lol::lol::lol::lol: !!! Ειχαν παει σε ενα γαμο την Κυριακη κ ελεγε στη μαμα της..

Μαμααα σε παρακαλωω πες να βαλουν το κελι 33 να χορεψω σε παρακαλω....τελικα το εβαλαν οταν φευγανε..και ελεγε σε παρακαλωωω μαμααα ασε με να το χορεψω πρωτααα σεπαρακαλω!!!Ειχαν τρελαθει ολοι!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια και χρόνια πολλά και απο εμένα!

Χαίρομαι που μιλάτε για γέννες! Ευχάριστη κουβέντα.

Εγω αν πάνε όλα καλά θα γεννήσω στο ιασώ, εκεί είναι ο γιατρός μου.

Προς το παρόν είμαι στο κρεβάτι 31/12 έπαθα μια μικρή αποκόλληση. Εκανα πρωτοχρονιά στο κρεβάτι. Όλα φαίνονται καλύτερα, το αίμα σταμάτησε και σε 1 ώρα θα πάω εδω σε εναν γιατρό να μου κάνει εναν υπέρυχο να δούμε πως είμαστε.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου όλα τα λεφτά η ανιψούλα σου!!! Να τη χαίρεστε!!!

patatoula μου περαστικά σου....ξεκουράσου και όλα θα πάνε μια χαρά!!! Με το καλό ο υπέρηχος απόψε και να μπείς μετά αν μπορείς να μας πείς τα νέα σας!!!

Cesilia μου μακάρι να πάνε όλα καλά και να συνεργαστεί και το μωράκι σου και να τα καταφέρετε να κάνετε φυσιολογική γέννα!!

Εγώ κοριτσάκια μου αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω στο Πανεπιστημιακό της Αλεξανδρούπολης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατατα περαστικα σου!!! Κοιτα να ξεκουραστεις και αλλο!! Να μας γραψεις τα νεα σου μετα το ραντεβου σου με τον γιατρο.

Τα κοριτσια δεν μπηκαν να μας γραψουν νεα;

Το κελι 33;;;;;;;;;;;;;;;;;;Το κελι 33;;;;;;;!!!!!!!!!!!!! Ο Χριστός!!!!!!!!!!Δεν εχω λογια!!!

Εγω θα γεννησω στο Ελενα με τον Ροσολυμο!! Μακαρι να μπορουσα να εχω τον γιατρο μου, αλλα αυτος ξεγενναει μονο στο Μητερα και εμεις δεν εχουμε αυτη την δυνατοτητα.

Ουτε εμενα με νοιαζει τι θα ειναι!!! Ουτε στο πρωτο μου μ'εννοιαζε!!! Ομως ηθελα σαν τρελλη να μαθω γιατι θεωρουσα πως το παιδι μου εχει ηδη ουσια και χαρακτηρα και δεν μπορω να το αποκαλλω ή να του μιλάω σε ουδέτερο γένος!!! Ηθελα να ξερω για να του μιλάω αναλογως και για να της ψωνισω!!! (Το ομολογω!!!)

Οσο για την γεννα!!! Η Μαρινα μου ηθελε να βγει απο τον εκτο μηνα σχεδον, δεν την αφησαμε και μετα πεισμάτωσε!!Γενικως απο την κοιλια μου ακομα ηταν ενα εξαιρετικα κινητικο παιδι!!! Εβλεπες την κοιλια μου να μετακινειτε!!!! Ετσι οταν εκλεισα τις 40 εβδομάδες μπήκα στο νοσοκομειο για να μου προκαλεσουν τοκετο!!! Ηταν η μοναδικη μερα της εγκυμοσυνης μου που δεν ειχα ουτε μια συσπαση!! Μαλλον το κοριτσακι μου ειχε καταλαβει τι γινοταν και δεν ηθελε να βγει!!! Αυτο που ευχαριστηθηκα εκεινη την ημερα ηταν τις ωρες που ακουγα την καρδια της!!!!! Τελικα εκανα καισαρικη με επισκληριο!!! Στην επισκληριδιο φοβηθηκα λιγακι γιατι γενικως εχω θεμα με την μεση μου αλλα ηταν τετοια η ανυπομωνυσια μου να την δω και να ειναι καλα που δεν περναγε ο χρονος!!! Το κουλο; τους ζητησα να μην μου βαλουν πανι μπροστα μου γιατι ηθελα να την δω την ωρα που εβγαινε!! Ευτυχως που δεν μ'ακουσαν και εβαλαν!!!! Αλλα εβλεπα τι γινοταν απο την αντανακλαση στο φως!!! Την ειδα με το που την εβγαλαν!!! Καρφωθηκα πανω της και δεν μπορουσα να παρω τα ματια μου!!! Ηταν τελεια.. το μωρο μου!!! Δεν ξερω ποσες φορες ρωτησα απο μεσα μου γιατι δεν κλαιει και αν ειναι καλα πριν η φωνη μου ακουστει!!!!! Τελικα νιαουρισε και αυτο ηταν!!!!!! Η καρδια μου η ζωη μου τα παντα της ανηκαν ολοκληρωτικα!!! Κατι που το ειχα ξαναπει οταν ακουσα πρωτη φορα την καρδια της, οταν την ειδα πρωτη φορα να κουνιεται στον υπερυχο, οταν την ενιωσα πρωτη φορα και καθε στιγμη της εγκυμοσυνης μου.. Καθε φορα που το ελεγα ηταν πιο δυνατο πιο απολυτο απο την προηγουμενη. Ακομα και σημερα κάθε στιγμή της ζωης μας είναι ακομα πιο δυνατο και πιο απολυτο απο την προηγουμενη φορα!!! ΜΟυ την εφεραν διπλα μου της μιλαγα και παλευα να τραβηξω το δεμενο μου χερι για να την χαιδεψω. Τελικα το καταλαβαν και μου ελυσαν το χερι!!! Η βατραχινα μου με το που την αγγιξα σταματησε να κλαιει!! Την πηγαν για μπανακι και εξετασεις και εμενα με κρατησαν να με ραψουν γιατι ειχα χασει αρκετο αιμα μιας και η μικρη δεν εβγαινε και ταλαιπωρηθηκαμε!!! Ολη αυτη την ωρα καθως και την ωρα που περασα στην ανανηψη ειχα την εικονα της στα ματια μου!! Πριν γεννησω σκεφτομουν ιστοριες πως μπερδευουν τα μωρα και διαφορα τετοια. Απο το πρωτο βλεμμα που της εριξα ηξερα πως αναμεσα σε ενα δισεκατομμυριο μωρα θα ηξερα πως αυτο ειναι το δικο μου!! Με πηγαν να με δουν οι δικοι μου πριν με μεταφερουν στο δωματιο και μας την εφεραν ξανα!!! Πριν ανοιξει η πορτα και μου την φερουν ειχα ήδη αναγνωρισει το νιαουρισμα της αναμεσα στα υπολοιπα μωρα!! Ηξερα πως ειναι το δικο μου!!! ΜΟυ την εβαλαν στην αγκαλια μου και αυτοματως σταματησε!!! Ο Σπυρος επιασε το χερακι της και αυτη τον εσφιξε τοσο δυνατα!! Εκεινη η στιγμη ηταν για τον ανδρα μου!!! Ολοκληρωτικα της ανηκε και αυτος πλεον!!!Η εικονα της κορης μου να γεννιεται δεν εχει φυγει ουτε λεπτο απο μεσα μου, καθε φορα που την σκεφτομαι βαζω τα κλαμματα!! Δεν υπαρχει τιποτα πιο μαγικο απο την μητροτητα!! Καθε μερα ευχαριστω τον Θεο για την κορη μου και νιωθω απιστευτα ευγνωμων που την εχω!!!! Να την εχει ο Θεος παντα καλα και αυτην και ολα τα παιδακια του κοσμου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariamg πολύ συγκινητική η περιγραφή σου, μακάρι όλες οι γυναίκες να ζήσουμε τέτοιες στιγμές. Μόλις επέστρεψα απο τον γιατρο. Όλα καλά, το μωράκι μεγάλωσε και η αποκόλληση μικραίνει. Είναι αναπαίσθητη, έτσι είπε ο γιατρός. Εφυγε ενα βάρος απο πάνω μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!!!

Μαρία μου πολύ ωραία η ιστορία σου... Με το καλό όλες να ζήσουμε αυτή τη μαγική εμπειρία του να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!!!

Patatoula πολύ χάρηκα με τα νέα σας!!! Μπράβο κοπέλα μου!!! Εσύ ξεκουράσου και όλα θα πάνε μια χαρά!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε? Που χαθήκατε? Άντε τελειώσανε πιά οι διακοπές, γιιααα να μαζευόμαστε σιγά σιγά!!

Ρε κορίτισια να γίνω λίγο σιχαμένη πρωί πρωί?? :roll::roll::roll: Υγρά έχετε? και αν ναι πολλά? Εγώ έχω αρκετά και ώρες ώρες νομίζω ότι έχω αίμα και τρέχω στη τουαλέτα να δώ.... :shock::shock::shock: δεν μπορώ να συγκρίνω και με την προηγούμενη φορά γιατί τότε έβαζα utrogestan απο κάτω και δεν είχα καθαρή εικόνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

πατατα πολυ τελεια τα νεα σας..μπραβοοοο!!!!!!

μαρακι πολυ συγκηνιτικη η ιστορια σου!!!

Γιελιζ εγω ειμαι ετσι αηδιαστικη πολυ καιρο τωρα...

αφου στη δουλεια βαζω σερβιετακι και το αλλαζω συνεχεια.

Γεννικα εκανα και ακρατεια - ειναι νωρις ακομα βεβεια αλλα εκανα- οποτε ενας ακομα λογος που αηδιαζω με τον εαυτο μου συχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Cesilia μου!!! Και εγώ με σερβιετάκια είμαι συνέχεια... Ησύχασα λίγο τώρα που είπες ότι τα ίδια έχεις και εσύ... Κάπου διάβασα ότι είναι φυσιολογικά τα υγρά... αρκεί να μην έχουμε φαγούρα και να μην έχουν άσχημη μυρωδιά... την επόμενη φορά που θα πάω θα το συζητήσω βέβαια και με τον γιατρό μου γιατί την τελευταία φορά στην αυχενική.... χάζεψα και δεν τον ρώτησα τίποτα :lol::lol::lol::lol: Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως..ειναι φυσιολογικα, ειχα και στον γιο μου , αμα αρχιζουν και μυριζουν ειναι ενδειξη κολπιτιδας και συνηθως χορηγειτε αγωγη.

Ειχα κανει στον γιο μου κολπιτιδα- ενω πριν ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα γυναικολογικο ειναι επισης φυσιολογικο γυναικες να κανουν κολπιτιδες στην εγκυμοσυνη ασχετα εαν κανουν η οχι σεξ.

Ειχα παρει μεριεκς μερες αγωγη με ντακταριν και τερμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς μέχρι στιγμής είναι άοσμα.. οπότε όλα καλά...

Κολπίτιδα είχα κάνει μια φορά που είχα πάρει αρκετές μέρες αντιβιωτικά για ένα δόντι μου που είχε πρόβλημα.. και όπως λές σε 3-4 μέρες καθάρισα με μία αλοιφή (travacort, αν το γράφω σωστά) dactarin μου είχε δώσει για το στόμα γιατί συγχρόνως είχα κάνει και στοματίτιδα απο τα αντιβιωτικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλησπέρα, θα ήθελα να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας. Ολα καλά με το μωράκι μας, 2.25 εκ. άνθρωπος κ κούναγε ποδαράκια κ χεράκια. Ο γιατρός έπαθε πλάκα, ήταν πολύ δραστήριο το ανθρωπάκι μας......:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια Καλή Χρονιά!!! Με το καλό τα μωράκια μας γερά και δυνατά! Ακόμα δεν έχω ιντερνετ...Σήμερα είδα το μωράκι μου...μεγαλώσαμε!! Σχεδόν 3 εκ. Χεράκια ποδαράκια τελεια!! Η αποκόλληση εξαφανίστηκε ευτυχως...Ο τράχηλος ειναι καλά μέχρι τώρα αλλά τέλη του μήνα, μετά την αυχενική θα κάνουμε και την περίδεση και ο Θεός βοηθός..

Δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας..Πολλά φιλιά σε όλες και έυχομαι να είστε όλες καλά..Φιλάκια στις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυουλες!!Τι κανετε??Εγω οσο πλησιαζω να κλεισω το τριμηνο χειροτερευουν οι ανακατωσουρες!!Ειμαι 3 μερες σε ενα καναπε ξαπλα!!!!

Νικολ μου πολυ χαρηκα με τα νεα σου!Μπραβοο γλυκεια μου!!

Μαρακι ετσι ολα καλα θαπανε μεχρι τελους!!

Φιλακια σε ολες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...