Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

ναι Μαρακι...ειμαι 9 1/2 εβδομαδων σαν την ταινια με την κιμ μπασιντζερ!!!! χαχαχα

Παλευω να φτιαξω τικερακι αλλα ακομα γιοκ!!!! αστερι ετσι??χαχαχαχα

Με το καλο κι εσυ Μαρακι μου....δεν ηξερα...δεν ρωταγα???? :D

ευχαριστω Χαρα κι εσυ καλη εγκυμοσυνη και γερο μωρακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαριλου μου κουραγιο..κανε υπομονη..ολα θα πανε καλα...πιστεψε με αυτο μπροστα στη γεννα δεν ειναι τιποτα..

Ολα καλα θα πανε ξεκουρασου

Μαρακι ελα..εχει για ολους....χαχαχαχαχαχ

Ζαχαρωωωωω...εισαι εγγυος...ΩΩΩΩΩΩ..μεγαλη μας τιμηηηηηη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΩΩΩΩΩ Σεσιλια δεν λες τιποτα!!! Κι εσυ ε?????????? (οχι πες ετσι χαζευω εδω....χαχαχαχα)

Με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!

ΕΧΩ twins!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια . ολα καλα; ρωτησα την γιατρο μου για την διατροφη και μου ειπε μονο για το τσιγαρο τον καφε τα ποτα και τα αναψυκτικα. διαβασα στο ιντερνετ οτι δεν πρεπει τονοσ ξιφιασ συκωτι τυρι ροκφορ εντοσθια και αλλλα. εσασ τι σασ ειπε ο γιατροσ σασ για την διατροφη σασ. καλεσ γιορτες σε ολεσ [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=icon_santa.gif] [smilie=icon_santa.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε εμενα μου ειπε να κοψω τα παντα...λογω twins αλλα ολα αυτα που ειπες εχεις δικιο

καθως και τυρια τυπου φιλαδελφεια καπου διαβασα.δεν ξερω γιατι ομως!!!! δηλ ενα τσιζκεικ γμτ δεν κανει??? αφου δεν φαινεται καλα το φιλαδελφεια!!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxax.Τρελες...σηγα μη λιμοκτονισουμε κι'ολας...

Λοιπον ξιφια τονο σ εκονσερβα κλπ δενκανει να φαμε - αν φατε μια φορα ΟΚ δεν εγινε κατι- γιατι ειναι ψαρια αλιευμενα σε βαθια νερα και εχουν υψιλες συγκεντρωσεις υδραργυρου κλπ βαρεων μεταλλων κατι που δεν κανει καλο στο εμβρυο.

Συκωτι απαγορευετε αυστιρα γιατι εχει υψιλη περιεκτικοτητα σε βιταμινη αλφα..κιριως δε στο πρωτο τριμηνο.

Εντοσθοα μαγειριτσες κοκορετσια επισης γιατι ενδεχετε να υπαρχουν μικροβι ατης χλωριδας τον ζωων..οποτε καταλαβαινετε γιατι...

Μαλακα τυρια τυπου μπρι καμαμπερ κλπ που δεν ειναι απο παστεριομενο γαλα απαγορευονται για κινδυνο σαλμονελα λισταριας κλπ κλπ...

καφες καλο ειναι να αποφευγεγε αλλα 1-2 φλυτζανια γαλλικο η Ελληνικο δεν βλαπτουν τσιγαρο γεννικα ειναι καλο να το κοψετε γιατι ευθυνετε για προωρους τοκετους, λιποβαρη μωρα κλπ κλπ κλπ

Το Φιλαδελφι αβρε φιαχνετε απο παστεριομενο γαλα..φαε ανετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεσίλια Μου άρεσε ποσο ενημερωμενη είσαι!!! Συμφωνω πάντως με αυτά που λες! Αναψυκτικά τουλαχιστον στο πρώτο τρίμηνο τα αποφεύγω και στην συνέχεια αραια και που μια γουλια. Αν και δεν μου είπε τίποτα ο γιατρός...Εσας τι σας είπε για αυτο το θέμα??

Ζαχα μου δηλαδή είσαι σαν την Κιμ τωρα αλλά τριπλή ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας εγκυούλες τι κάνετε?

Έλειπα μερικές μερούλες και δεν πρόλαβα να διαβάσω όσα γράψατε.... λίγο στα πεταχτά μόνο!!!

Μαριλού μου κουράγιο κοπέλα μου θα περάσει και θα είσαι μια χαρά!! Σε φιλώ!!

Ζαχαααααααααααααααααααα μια εβδομάδα διαφορά έχουμε καλέεεεεε???? Καλως ήρθες και εσύ με τα διδυμάκια σου στην παρέα μας!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Κοριτσάκια μου και εγώ είχα λίγα καφέ χθές το βράδυ και θα είμαι ξάπλα μέχρι τη Δευτέρα!

Σήμερα πρωί πρωί πήγαμε στον γιατρό και είδαμε το σποράκι μας!! Ευτυχώς είναι μια χαρά, έκανε τούμπες πρωί πρωί (απο ποιόν να πήρε αυτό το παιδί τόση ενέργεια πουρνό πουρνό!!! :shock::shock::shock: )

Απο 1,41 cm που ήταν στις 26/11 τώρα έγινε 3,70cm (μεγαλώσαμε καλέ)

Μάς έκελισε ραντεβού για αυχενική στις 30/12...

Αυτά τα νέα μας!

Εύχομαι σε όσες έχουν υπέρηχο αυτές τις μέρες όλα να πάνε τέλεια!!!

Σας φιλώ όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα στην πρωτη εγκυμοσυνη ενημερονομουν παρα πολυ...ψυχωση μιλαμε.....

τωρα ειμαι πιο χαλαρη..

Τα αναψυκτικα- οσα και να λενε0 βλαπτουν την εγγυο οσο και την μη εγγυο..και γεννικα θα πρεπει να αποφευγονατι..

Εχουν παρα πολυ ζαχαρη μεσα και η κοκα κολα και καφεινη, και αυτο επιρρεαζε την υγεια της εγγυου και στα δοντια γιατι ειναι πολυ πιο ευαισθητα, και στο στομαχι και στην καρδιακη λειτουργεια...

οποτε περιορισμενα αυστηρα...

Απλα να ξερετε..μη τρελενεσται με το θεμα διατροφη..φατε οτι τραβαει η ορεξη σας σε λογικα επιπεδα..αν πχ σας αρεσει η πιτσα φατε την..αρκει να μη τη φατε ολοκληρη..

Επισης καλο θα ηταν να μη τρωτε λαχανικα απ'εξω γιατι δεν ξερετε ποσο καλα πλυμενα ειναι..

θελουν πολυ καλο πλυσημο και τα κρεατα πολυ καλο μαγειρεμα, οποτε αφιστε το φιλετακι σενιαν στην ακρη.

Εμενα σε αυτη την εγκυμοσυνη δε με τραβανε ουτε τα γλυκα ουτε ο καφες..που εγω λατρευω τον καφε..αλλα με τραβανε διαφορες βλακιες..πχ οταν πηγα γιατρο εφαγα 2 πατατες με σοσ τσενταρ απο τα παταφριτας..μπλιαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA κι εσυ??????????????????? καλα ΠΟΥ ΖΩ???? με το καλο ρε μαναρακι χαρηκα πολυ για τα νεα σας!!!!

εχετε αποκτησει καποια παραξενια στο φαγητο? Εγω π.χ. δεν θελω ουτε να με κοιταξει ψαρι ή ψαροσουπα!!! τηγανιτο αν ειναι ας με κοιταει δεν εχω θεμα!!!! :lol:

Επισης μονο μπριζολες και οχι κοκκινιστο-σουπο καταστασεις!!!! Κατα τ αλλα τρωω τα παντα και ΝΑΙ Μαρια ειμαι σαν την Κιμ στην ταινια αλλα με πιασιματα παντουυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΜΜΜ..ζαχα δηλαδη εισαι μια σουπερ σεξι μαμα...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγω εχω εφεση στη σαβουρα και χαρια σε ολες τις μορφες εκτος βραστου...

και ξηρους καρπους και ρυζια...και μπριζολες κοτοπουλο μπλαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Ζάχα μου!!! Με το καλό και εσένα τα διδυμάκια σου!!

Εγώ κορίτσια παραξενιές στο φαγητό δεν απέκτησα... απλά δεν έχω πολύ όρεξη γενικώς... δεν λυσσάω όπως την προηγούμενη φορά... φυσιολογικά πράγματα... και ελπίζω να συνεχίσω έτσι... γιατί άμα λυσσάξω είμαι ικανή να φάω μία οπικογενειακή πίτσα μόνη μου! Και όποιος απλώσει χέρι να τον βαράω!!

Γιαυτό τότε είχα πάρει 5 κιλά σε ένα μήνα και τώρα φτάνω να κλείσω τον 3ο και έχω χάσει 1,5 κιλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν ήθελα να δω ή να μοιριστώ ψάρι!! Τώρα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο, εξαρτάται πώς θα μου έρθει.΄. Προχθες το πρωί πήγα να φτιάξω τοστ και μου μοιρισε η γαλαπούλα και δεν άντεχα!! Ισως είναι νωρίς ακόμα..Θα δείξει τις επόμενες εβδομάδες με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopeles mou ti kanete? exo liges meres na mpo kai gemisan oi selides...

marilou mou kali anarosi glikia m...

loipon emeis xtes eixame tin proti mas sinantisi me to sporaki mas,,,kala to sinaisthima den perigrafete...kardoula den akousame alla eidame tin kardoula tou palete...ax to gliko mou...

auta apo emas.....ta ipoloipa koritsia ti kanete??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aerini mou!!!!POSO POLU XARHKA POU OLA TELIKA EINAI KALA!!!!SE EIXA STO NOU MOU..

ME EXEI PIASEI TO STOMAXI MOU,EFTIAXA ENA XAMOMHLI NA PIW ME MELI...HDH NIW8W KALUTERA.

PWS PHGES STIS EXETASEIS TO SABBATO?EGW METRIA...ALLA ELPIZW NA EXW PERASEI.

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυουλες!!!!!!Τι κανετε??

Εγω ψιλοχαθηκα..ειμαι λιγον τι χαλια..πολυ ανακατεμα ειδικα προς το βραδυ...Μου μυριζουν κ μενα τα παντα και ορεξη για τιποτα ακομη...Τωρα μου εστυψε ενα λεμονι ο αντρουλης μου με λιγη ζαχαρη μπας και μου κανει κατι...ουτε το νερο δεν θελω...

Τον εχω τρελανει....

Μαριλου μου υπομονη γλυκεια μου!!!!!!!!Θα περασει κ αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ονομάζομαι Μαρία και εχω ενα υπέροχο κοριτσάκι 10 μηνών!!! Η συλληψη της ηταν πραγματικο θαυμα και η υπαρξη της στην ζωη μας είναι οτι καλυτερο μας συμβαίνει καθημερινά!! Είμαι απόλυτα ξετρελαμένη με το κοριτσάκι μου. Είμαι ξανά εγκυος 7 εβδομάδων και αυτή η εγκυμοσυνη μου επιφυλλασει δυσκολιες. Είμαι με αποκοληση πλακούντα, χάπια προγεστερόνης, ενέσεις και οση ξεκουραση μπορω να εχω μονη μου με ενα δεκάμηνο τερατάκι!!! Ευτυχως εχουμε ακουσει καρδουλα και αυτο μου δινει πολυ κουραγιο και δυναμη για να συνεχίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Μαρία καλώς μας ήρθες..να πάνε όλα κλά σου εύχομαι κοπέλα μου..Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και ξεκουράσου όσο μπορείς.Κι εγω με προγεστερόνη είμαι στο κρεβάτι ξάπλα..Για ότι θες εδώ είμαστε!!

Αερινη τι κανεις? Χαθηκες!!! Ποιος είναι ο γιατρός σου αν επιτρέπεται? Εγώ προχθες που πήγα είδα την καρδούλα να πάλλεται αλλά την άκουσα κιολας. Θα ξαναπαω την Παρασκευή και ανυπομονώ..Δεν γινόταν να έχω το μηχανημα εδώ δίπλα μου και να βλέπω όλη μέρα το μωρό μου να μεγαλώνει??? Τέλεια δεν θα ήταν????? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα εγκυουλες!!!!!!!!!!Τι κανετε???

Εγω χτες τελικα χαλια μεχρι που ειχα την πρωτη μου εξαγωγη...Πρωι ειμαι καλα ευτυχως..απο το μεσημερι κ μετα με πιανει...

Μαρακι καλωσορισες στην παρεα μας!!!!Να χαιρεσε το τερατακι σου και με το καλο το αδερφακι!!!!!Προσεχε την αποκολληση μοναχα...επιστρατευσε μαμα πεθερα αδερφια...αν ειναι εφικτο...

Οσο για τα φαρμακα δεν πειραζει ειναι για καλο!!!Εμεις που ειμαστε απο εξωσωματικη πινουμε ενα ολοκληρο φαρμακειο :D !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αφου σκεφτομαι μην μου γινουν συνηθεια!!!χαπια χαπια χαπια ενεσεις....λετε να εξαρτηθουμε :D:D:D

Ζαχα καλωσηρθες κ εδω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω περα οτι ειμαι ψιλοχαλια απο τα ανακατωματα εχω κ τον αντρα μου αυτη τη βδομαδα με αδεια και ετσι δεν μπορω να μπαινω πολυ...Μολις βλεπει να ανοιγω το λαπτοπ βγαζει αφρους :D:D διοτι κολλαω!!!!!!!

Φιλακιαααααααα στις κοιλιτσες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Μαρια Καλωσηρθες!!!

Υπομονη και ξεκουραση!!!

Τι μου κανετε;;

εδω χιονιζει..και ειναι τελει..

εγω εξκολουθω να ξερναω και να μου μυριζουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...