Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

joanaki μου περαστικά στους άντρες σου!Όταν λές δεν έχεις πολλά υγρά εννοείς το αμνιακό;γι'αυτό μας πρήζουν οι γιατροί να πίνουμε 2+ λίτρα την ημέρα! Όσο για το φύλλο..τόσο καιρό περίμενες ας κάνει λιγάκι υπομονή ακόμα!

julaki μου καλό κουράγιο για αύριο!μπλιάχ..κλέισε τη μυτούλα κ πιές το μονορούφι..Τα αποτελέσματα βγαίνουν άμεσα;

Aντριάκι μου κ μένα η μήτρα μου έχει κλίση προς τα πίσω αλλα μέχρι τη 12η εβδομάδα κύησης έρχεται σε κανονική θέση κ ξαναγίνετε οπίσθια μετά τη γέννα!Πιθανόν ο πλακούντας να κάνει τη δουλειά(πρόσθιος) γι'αυτό να δυσκολεύεσαι να την ακούσεις!Έτσι είναι εμένα κ αργούν να ακούσουν οι μανούλες τα μωράκια μου είχε πεί ο γιατρός).Κοίτα στις εξετάσεις σου κάπου θα γράφει άν είναι πρόσθιος,τουλάχιστον να ηρεμήσεις! :D

Ειρηνούλα εγώ ήμουν με επαπειλούμενη μέχρι πρίν 1μιση μήνα που έφυγα απο τη δουλειά.Απο ότι ήξερα απο τον εργοδότη μου δεν έχανα χρήματα κ μέρες απο την αδειά μου.

Σουλίτσα που είσαι σήμερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά σε όλους παιδιά!! Με υγεία και μπόλικη ευτυχία. Daddycool πως πήγε η Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ? Elenakos πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα, το ίδιο και εσύ happy. Έχω και εγώ ένα μικρό προβληματάκι με το έντερο μου, βέβαια το είχα και απο πρίν αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη παράγινε.. Ξεχνάω πότε πήγα τελευταία φορά τουαλετίτσα.. Τρώω πολλά γιαουρτάκια αctivia με δαμάσκινα και δημητριακά και προσπαθώ το βράδυ να τρώω ακτινίδια και κάπως το ελέγχω..Joanaki περαστικά για τους άντρες σου.. Sarmacande καλά ψώνια.. νομίζω ετοιμάζεις το δωμάτιο έ?? Πρέπει και εγώ σιγά-σιγά να ψάχνομαι για κρεβατάκι σίγουρα αλλά δεν έχω και πολύ όρεξη να πω την αλήθεια.. ίσως επειδή μένουμε σε ενοίκιο και δεν έχουμε δεύτερο δωμάτιο.. θα το βολέψουμε κάπου στη κρεβατοκάμαρα μας και αν δεν βρούμε σπιτάκι να αγοράσουμε σύντομα κάποια στιγμή θα πρέπει να μετακομίσουμε.. Τέσπα, όλα καλά θα πάνε! Λέω να μην σας ζαλίσω άλλο.. καλό βραδάκι σε όλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok jule mou min mou 8imwneis :D

ΒΡΕ ΔΕΝ ΣΟΥ ΘΥΜΩΝΩ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΛΙΓΟ ΘΑΡΡΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΗ Σ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΗΡΕΜΩ ΟΠΟΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joanaki μου περαστικά στους άντρες σου!Όταν λές δεν έχεις πολλά υγρά εννοείς το αμνιακό;γι'αυτό μας πρήζουν οι γιατροί να πίνουμε 2+ λίτρα την ημέρα! Όσο για το φύλλο..τόσο καιρό περίμενες ας κάνει λιγάκι υπομονή ακόμα!

julaki μου καλό κουράγιο για αύριο!μπλιάχ..κλέισε τη μυτούλα κ πιές το μονορούφι..Τα αποτελέσματα βγαίνουν άμεσα;

Aντριάκι μου κ μένα η μήτρα μου έχει κλίση προς τα πίσω αλλα μέχρι τη 12η εβδομάδα κύησης έρχεται σε κανονική θέση κ ξαναγίνετε οπίσθια μετά τη γέννα!Πιθανόν ο πλακούντας να κάνει τη δουλειά(πρόσθιος) γι'αυτό να δυσκολεύεσαι να την ακούσεις!Έτσι είναι εμένα κ αργούν να ακούσουν οι μανούλες τα μωράκια μου είχε πεί ο γιατρός).Κοίτα στις εξετάσεις σου κάπου θα γράφει άν είναι πρόσθιος,τουλάχιστον να ηρεμήσεις! :D

Ειρηνούλα εγώ ήμουν με επαπειλούμενη μέχρι πρίν 1μιση μήνα που έφυγα απο τη δουλειά.Απο ότι ήξερα απο τον εργοδότη μου δεν έχανα χρήματα κ μέρες απο την αδειά μου.

Σουλίτσα που είσαι σήμερα;;

ΕΥΤΥΧΩΣ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ...Κ ΤΗ Ν ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΠΑΛΙ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ...15 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Η ΠΕΙΝΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ....ΑΧ ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!! Ειστε καλα? Ειναι τωρα δυο βραδια που η μπουμπου μου φτιαχνει συνεχεια βουναλακια, με το κεφαλακι της, με το πωπουδακι της, δεν ξερω! Σημερα το πρωι που ξυπνησαμε ειχε πεταξει βουναλακι δεξια πανω στην κοιλια μου και το εδειξα στον μπαμπα της! Το ενοιωσε! Ναι μου λεει, εδω ειναι και την χαιδευε για ωρα! :D:D Κοριτσακια μου εκλεισα να κανω και μαθηματα σε ομαδα με αλλες εγκυες κοπελες στην Ευτοκια. Φανταζομαι θα βοηθησουν πολυ. :D Αν καποια απο εσας θα ηθελε, καλο ειναι να βιαστει να κλεισει γιατι ειναι περιορισμενες οι θεσεις. Τουλαχιστον ετσι μου ειπανε. Φιλια σε ολες σας και μια γλυκια καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Τι κάνετε?? Καλα jule 15 κιλα εβαλες? Ειναι λιγο πολλα η μου φαινετε??!?

Εγω πριν τα χριστουγεννα ημουν +3..τωρα τρεμω να ανεβω στην ζυγαρια... παναγια μου ποιος ξερει ποσα θα εβαλα!! Οποτε καλθτερα να μη μιλαω :lol::lol::lol:

Εμεις απο βδομαδα θα παμε στα μαγαζια να δουμε τιμες και με τις εκτπωσεις να διαλεξουμε πραγματακια για τη μπουμπουκα μας!! Η οποια να πω οτι ολο κλωταει!!! Ηλιωδώρα ειμαστε στις ιδες μερες ... τι εννοεις πεταει το κεφαλακι/ποποθδακι? μπορεις και το διακρινεις!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου touristria! Κολλησα τωρα και δεν θυμαμαι το ονομα σου! Σορρυ. Εγω να σου πω κουκλα, δεν εχω καταλαβει κλωτσιες! Εκεινο που βλεπω και αισθανομαι ειναι την κοιλια μου, -το βραδυ συνηθως- να πεταει βουναλακι σε διαφορετικο σημειο καθε φορα, σαν εξογκωμα που μενει εκει για αρκετη ωρα. Φαινεται και χωρις να το αγγιξω. Εκεινο το σημειο ειναι προτεταμενο και πιο σκληρο απο την υπολοιπη κοιλια! Η μπεμπα μου ειναι! :D Σιγουρα! Παντως κλωτσιτσες ακομη δεν νοιωθω! Touristria μου κι εγω σκεφτομαι να παω για ψωνια στις εκπτωσεις αλλα ηδη εχω κανει την πρωτη αγορα! Το πρωτο της φορμακι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπητες μου μανουλες, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!χαρουμενο και τυχερο να ειναι το 2011, η χρονια που θα κρατησουμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας!!!!

δεν εχω πολυ χρονο, γιατι ο αντρας μου δουλευει ολη τη μερα στον υπολογιστη, και σημερα μπαινω πρωτη φορα φετος, για να σας ευχηθω!!!!ελπιζω να ειστε ολες καλα, κοριτσια, και τα μπεμπακια σας!!!!!την παρασκευη,που τελειωνει τη δουλεια και ελευθερωνεται ο υπολογιστης, θα μπω σαν ανθρωπος, να μαθω τα νεα σας!!!!

μου λειψατε, και παντα σας σκεφτομαι!!!να φυλαει η παναγιτσα τα μωρακια μας!!!

φιλια πολλα πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Τι κάνετε?? Καλα jule 15 κιλα εβαλες? Ειναι λιγο πολλα η μου φαινετε??!?

Εγω πριν τα χριστουγεννα ημουν +3..τωρα τρεμω να ανεβω στην ζυγαρια... παναγια μου ποιος ξερει ποσα θα εβαλα!! Οποτε καλθτερα να μη μιλαω :lol::lol::lol:

Εμεις απο βδομαδα θα παμε στα μαγαζια να δουμε τιμες και με τις εκτπωσεις να διαλεξουμε πραγματακια για τη μπουμπουκα μας!! Η οποια να πω οτι ολο κλωταει!!! Ηλιωδώρα ειμαστε στις ιδες μερες ... τι εννοεις πεταει το κεφαλακι/ποποθδακι? μπορεις και το διακρινεις!?

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΞΕΡΩ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΑΣΧΗΜΑ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΠΕΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΟΦΟΡΗ...ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ....ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ?ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ..ΠΛ ΠΛ ΦΙΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρεπει να εισαι πολυ αδυνατουλα για να εβαλες τοσα!! Μην αγχωνεσαι αν ειναι καλες οι εξετασεις σου δεν χρειαζετε να στεναχωριεσαι για τακιλα.. δυστηχως ειμαστ επολυ προκατειλημένοι..εμενα αν και παχουλη ο γιατρος ειναι χαλαρος οσο ειναι οκ οι εξετασεςι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΟΔΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ειναι τελειο το φρομακι της!!!!

Αχ θα τρελαθωωωωωωω!! Απο που το πηρες??

Εγω σιγουρα θα παρω απο Jumbo απειρα πραγματακια γιατι τα εχω ερωτευτει ολα!! Ειδικα οσα λενε i love mammy I love daddy!!

Σημειωση : Ειρηνη με λενε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια & αγόρι!

Εύχομαι καλή χρονιά και με το καλό τα μωράκια μας!! :D:D:D

Ελπίζω να τα περάσατε όμορφα και ήσυχα

με πολλές κλωτσιές!!

Andria κάπου διάβασα ότι είχες ανησυχία για το μωράκι σου και θυμήθηκα ότι ακριβώς στις ίδιες εβδομάδες είχα τις ίδιες ανασφάλειες...τελικά φυσικά δεν ήταν κάτι κακό!!! Σε 2-3 εβδομάδες που θα νοιώθες το μωράκι σου καθημερινά θα σου περάσει τελείως...αν και για να πω την αλήθεια η αγωνία ποτέ δεν τελειώνει!!!

Jule, προσπάθησε να καταπολεμήσεις την πείνα με πολλά φρούτα και σαλάτες...Αλλά και πάλι αν δεν μπορεις μην αγχώνεσαι γιατί μετά θα τα χάσεις!!! Α! έχω και τις νέες τιμές του Ιασώ...ρίξανε και άλλο τις χρεώσεις σε τρίκλινο...

Afrodite, ElenaKos, Happy, Jule, Andria....και σε οοοοοοοοοοοοοοοοολα τα κορίτσια (πω πω πολλές είμαστε!!) πολλά πολλά φιλάκια και ευτυχισμένο το νέο έτος!!!

xxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Μπράβο χαζομπαμπά, μπράβο!!! Όλα τέλεια, τι καλά!!! Άντε και στα δικά μας!!

Σαμάνθα καιρό είχαμε να σε δούμε, καλή χρονιά και σε σένα, για ρίξε τις νέες τιμές του Ιασώ να μαθαίνουμε...

Jule κι εγώ νομίζω αν η υγεία σου είναι καλά, μη σκας για τα κιλά, μόνο προσπάθησε να συγκρατηθείς λίγο.

Xoanita κι εγώ έχω ευερέθιστο έντερο με πολλή δυσκοιλιότητα και πρηξίματα, ειδικά σε περιόδους άγχους (είναι ψυχοσωματικό) αλλά και με ενοχλήσεις από συγκεκριμένα φαγητά (φάβα, χόρτα, ρεβύθια, πατάτες - τα λατρεύω όλα!) έχω μάθει να ζω μ' αυτό και να το κρατάω σε ύφεση με φρούτα και χυμούς. Αυτό που μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση τώρα στην εγκυμοσύνη είναι ότι τελικά ο σίδηρος μου ρύθμισε το έντερο!! Στην αρχή μου δημιούργησε διάφορα προβλήματα αλλά τώρα είναι όλα άψογα κι έχω πρόβλημα μόνο αν ξεχάσω να πάρω μια μέρα. Απίστευτο δεν είναι?

Ηλιοδώρα το φορμάκι είναι απίθανο, μπράβο!!!

Εγώ τρέχω και βλέπω διαμερίσματα για γραφείο κι είναι απίστευτο τι κυκλοφορεί πάλι εκεί έξω. Ψάχνουν για κορόιδα! Δε μπορείτε να φανταστείτε τι αχούρια έχω δει, να καταρρέουν και μέσα στη βρώμα κι αυτοί να ζητάνε κάτι τρελά ποσά! Αχ ελπίζω κάτι να βρω σύντομα γιατί μ' έχει πιάσει άγχος και το υπνοδωμάτιο στο σπίτι μας έχει αρχίσει να μοιάζει με αποθήκη... Τα φλουριά μέχρι τώρα τα έχουμε κερδίσει οι δουλειές κι εγώ, άντε να μας φέρουν γούρι!!

Πάω να φάω μια μπριζολίτσα και τα λέμε. Φιλιάααααα σε όλους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου σε ευχαριστω πολυ! ;) Samarcande και σενα κουκλιτσα! Αυτο που λες με το σιδηρο ισχυει και σε μενα. Μονο δυσκοιλιοτητα δεν μου κανει, το αντιθετο. Γιωργο αυτα ειναι ευχαριστα, παντα να ειναι καλα το νινι και να γεννηθει με το καλο! Αντε να παιρνουμε κι εμεις σειρα για την β' επιπεδου! :D Afrodite καλη χρονια και σε σενα! Αληθεια ηρθες Αθηνα? Περιμενουμε πιο πολλα σου νεα! :D Ελενα καλα εισαι? :D Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρεπει να εισαι πολυ αδυνατουλα για να εβαλες τοσα!! Μην αγχωνεσαι αν ειναι καλες οι εξετασεις σου δεν χρειαζετε να στεναχωριεσαι για τακιλα.. δυστηχως ειμαστ επολυ προκατειλημένοι..εμενα αν και παχουλη ο γιατρος ειναι χαλαρος οσο ειναι οκ οι εξετασεςι!!

ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΔΥΝΑΤΗ ΑΧ ΑΧ ΑΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια & αγόρι!

Εύχομαι καλή χρονιά και με το καλό τα μωράκια μας!! :D:D:D

Ελπίζω να τα περάσατε όμορφα και ήσυχα

με πολλές κλωτσιές!!

Andria κάπου διάβασα ότι είχες ανησυχία για το μωράκι σου και θυμήθηκα ότι ακριβώς στις ίδιες εβδομάδες είχα τις ίδιες ανασφάλειες...τελικά φυσικά δεν ήταν κάτι κακό!!! Σε 2-3 εβδομάδες που θα νοιώθες το μωράκι σου καθημερινά θα σου περάσει τελείως...αν και για να πω την αλήθεια η αγωνία ποτέ δεν τελειώνει!!!

Jule, προσπάθησε να καταπολεμήσεις την πείνα με πολλά φρούτα και σαλάτες...Αλλά και πάλι αν δεν μπορεις μην αγχώνεσαι γιατί μετά θα τα χάσεις!!! Α! έχω και τις νέες τιμές του Ιασώ...ρίξανε και άλλο τις χρεώσεις σε τρίκλινο...

Afrodite, ElenaKos, Happy, Jule, Andria....και σε οοοοοοοοοοοοοοοοολα τα κορίτσια (πω πω πολλές είμαστε!!) πολλά πολλά φιλάκια και ευτυχισμένο το νέο έτος!!!

xxx

ΣΑΜ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΗΓΟΡΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!!ΣΤΕΙΛΕ ΜΑΣ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ΙΑΣΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΜΕ...ΣΕ ΦΙΛΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giwrgaki mou xarika POLLI me ta nea sas..Ola na sas pane teleia mexri telous k na parete to agorino sou agkalitsa igiestato :)..Oso gia tin B epipedou exw akomi, stis 25 tou Genari to prwi exw rantevou sto kratiko noskomeio k to apogeumataki sto eidiko kentro..An meinw euxaristimeni apo to kratiko giati den dinoun k polli simasia tote den 8a paw to apogeumataki sto eidiko kentro na tin 3ana kanw giati einai 250,00 euro i xrewsi :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria μου πολύ ακριβή η εξέταση σε σας.

Εδώ σε ιδιωτικό γιατρό έχει 130 ευρώ και διαρκεί μιάμιση ώρα το λιγότερο.

Ήταν να την κάνω σήμερα..πήγα καμαρωτή -καμαρωτή και μου την ανέβαλλε για την άλλη Τετάρτη γιατί το μωρό ήταν μικρό ακόμα και δεν μπορούσε να κάνει τις μετρήσεις :cry:

Μισή ώρα με είχε μέσα και κοίταζε αν όλα είναι καλά και δεν μου πήρε λεφτά,πάλι καλά!

Εύχομαι την άλλη φορά να τα καταφέρουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcande και εσύ στο Ιασώ γεννάς? Καλό μας ξεπαράδιασμα χιχιχιχιχι

Andria μην βιάζεσαι γιατί μπορεί να την νοιώσεις σε 2-3 μέρες και μετά να κάνεις άλλες τόσες να την νοιώσεις ξανά! Σου λέω είχα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια συναισθήματα με εσενα!!! Για αυτό σου έγραψα ότι σε 2-3 εβδομάδες θα το νοιώθεις καθημερινά το μωράκι (όχι ότι θα το νοιώσεις για πρώτη φορά σε 2-3 εβδομάδες...) Πάντως και στο Δαφνί έχουν καλή μαιευτική από ότι έχω ακούσει :D:D είναι και μέσα στα δέντρα και την φύση! Μια χαρούλα χιχιχιχιχι

Α! Επίσης για ρώτα αν επιτρέπεται να κάνεις την ίδια μέρα την β επιπέδου 2 φορές γιατί ο υπέρηχος μπορεί να μην εχει ακτινοβολία κλπ, αλλά αυξάνει την θερμοκρασία του μωρού λιγάκι και το ταλαιπωρεί...

Jule μην στενοχωριέσαι καλέ για τα κιλά...δεν γίνεται να είσαι και έγκυος και να μένεις και πεινασμένη...αφού έτυχε και έχεις μεγάλη πείνα στην εγκυμοσύνη ε τότε λογικό είναι να πάρεις μερικά κιλάκια παραπάνω...Εσύ κάνε την προσπάθειά σου και ότι γίνει!! Βρες έξυπνα τρικ όπως για παράδειγμα να αποφεύγεις το πολύ αλάτι που κάνει κατακράτηση ή να πας σε διαιτολόγο να σου γράψει κάποιο πρόγραμμα!

Στέλνω στο επόμενο μήνυμα τις τιμούλες του Ιασώ ! (περαστικά μας χιχι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΣΗ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ/ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ/ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ

3κλινο/ 1.650 €/ 1.850 €

Στην τιμή περιλαμβάνεται: τα νοσηλεία 4 ημερών, έξοδα χειρουργείου, η νάρκωση ή η επισκληρίδιος, οι βασικές εξετάσεις της μητέρας τα υλικά και φάρμακα άμεσα συνδεδεμένα με το φυσιολογικό τοκετό και την καισαρική τομή. Οι βασικές εξετάσεις νεογνού δε συμπεριλαμβάνονται και ανέρχονται στην τιμή των 150€.

Οι ασθενείς πού δεν θα μπορούν να νοσηλευθούν σε τρίκλινο δωμάτιο λόγω μη διαθεσιμότητας κρεβατιού, θα νοσηλεύονται σε ανώτερη θέση και θα επιβαρύνονται με διαφορά νοσηλίου 75 € ανά ημέρα.

ΘΕΣΕΙΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ/ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ/ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ

Χωρίς Επισκληρίδιο (για ΦΤ) Με Επισκληρίδιο (για ΦΤ) ΝΑΡΚΩΣΗ Ή ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ (για ΚΤ)

3κλινο Superior 2.000 € / 2.300 € / 2.450 €

2κλινο 3.000 € / 3.300 € / 3.600 €

2κλινο Superior 3.650 € / 3.950 € / 4.200 €

1κλινο 5.500 € / 5.800 € /6.300 €

ΛΟΥΞ 6.800 € /7.100 € /7.800 €

ΣΟΥΙΤΑ 12.500 €/ 12.800 € /13.300 €

Στην τιμή περιλαμβάνεται: τα νοσηλεία 4 ημερών, τα έξοδα χειρουργείου, η νάρκωση ή η επισκληρίδιος, οι βασικές εξετάσεις της μητέρας και του νεογνού και τα υλικά και φάρμακα άμεσα συνδεδεμένα με το φυσιολογικό τοκετό και την καισαρική τομή.

Δεν συμπεριλαμβάνονται: αμοιβή ιατρού και τυχόν πρόσθετες χρεώσεις.

Οι ανωτέρω τιμές δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ (13%)

ΔΩΡΕΑΝ H ΣΥΛΛΟΓΗ ΚΑΙ ΦΥΛΑΞΗ ΒΛΑΣΤΙΚΩΝ ΚΥΤΤΑΡΩΝ ΟΜΦΑΛΟΠΛΑΚΟΥΝΤΙΑΚΟΥ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΕΣΩ ΤΗΣ CRYOBANKS

1. Οι νοσηλευόμενοι ασθενείς θα πρέπει, την ημέρα του εξιτηρίου, να ελευθερώνουν το δωμάτιο το αργότερο μέχρι τις 12:00. Σε διαφορετική περίπτωση οι ασθενείς θα επιβαρύνονται με το 50% του ημερήσιου νοσηλίου.

2.Οι ώρες επικεπτηρίου για τους νοσηλευτικούς ορόφους είναι: 10:00 π. μ.-13:00 μ. μ. και 18:00 μ. μ.-21:00 μ. μ.

3. Οι ανωτέρω τιμές είναι κατ' εκτίμηση το κόστος ενός μέσου περιστατικού. Η εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης των ανωτέρω τιμών χωρίς προειδοποίηση.

Αλήθεια με τα βλαστοκύτταρα τι θα κάνετε?

αα και τα δωμάτια superior με τα απλά έχουν διαφορά έναν καναπέ!!! 650 ευρώ για έναν καναπέ...ούτε να τον αγοράζαμε χιχιχι

δεν πειράζειιιιιιιιιιιιιιιι υγεία !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha mou emena mou edwsan tis pio katw times (Apo Kipro eimai)

Kaisariki me episklridio se monoklino gia 3 vradia: € 2,350

Kaisariki me geniki anais8isia se monoklino gia 3 vradia: € 2,130

Fisiologiki genna se monoklino gia 3 vradia: € 1,480

Fisiologiki genna me episkliridio se monoklino gia 3 vradia: € 2,030

Amoivi ginaikologou : -/+ € 1,800

Amoivi paidiatrou : -/+ € 250,00

Logika se diklino k triklino oi times 8a pesoun ligo alla mou edwsan times mono gia monoklino..

Mallon 8a gennisw sto kratiko nosokomeio :(..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυλογουδες μου καλησπερα!!!!!

γιωργο τι ωραια νεα χαιρομε πολυ που ολα ειναι υπεροχα!!!!ποσα γραμμαρια κ ποσο υψος εχει ο μικρος???

ελενακι μου εδω ειμαι!!!!πιανομαι με τα παιχνιδια στο facebook κ ξεχνιεμε...ηταν να παμε στον γιατρο σημερα αλλα φαγαμε ακυρο δεν εχει εφημερια σημερα θα παμε αυριο φοβαμαι για τα πονακια δεν ειναι σαν περιοδου...

αυτο που λετε κοριτσια για τον σιδηρο οντως ισχυει κ σε μενα εχει τρεις μερες που μου τελειωσε κ δυσκολευομε :lol:

ηλιοδωρα τελειο το φορμακι!!!!!!!!θελω κ εγωωωωωω απο που το πηρες??????????

σαμανθα μου που εισαι εσυ βρε χαμενη???τελειο εκεινο το σαιτ με τους υπερηχους που βρηκες!!!!!

γιουλακι στην ιδια μοιρα ειμαστε με τα κιλα......

samarcante κουραγιο με το ψαξιμο...θυμαμαι παλιοτερα που εψαχνα σπιτι το τι αχουρι ακριβοπουλαν δεν λεγεται ελεος πια!!!

κοριτσακια μου 1000 συγνωμη αν ξεχναω καποια γραψατε τοσα πολλα που σας χανω!!!σμουτς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...