Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Γυρησα πηρα τα αποτελεσματα δεν εχω ουρολοίμοξη.. οποτε ο πονος ειναι απο τα τραβηγματα της μητρας.. μα τοσο εντονος??

Περπαταω κ οταν παταω το αριστερο ποδι με χτυπαει στην μέση!! N; ξέρετε οι πονοκεφάλοι ειναι φυσιολογικοι της εγκυμοσυνης..παρολα αττα στις εξετασεις θα φανει τι εχεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι ειρηνακι μου που ειναι ολα καλα!!!κ μενα με πιανουν πονακια καπου καπου αλλα οχι τοσο εντονα

οσο σε εσενα κ εγω θα τρομαζα στην θεση σου ευτυχως ολα καλα τωρα θα ξερεις κ δεν θα φοβασε!!!

αντρια αυτο με τις ζαλαδες το ειχα ειδικα οταν βρισκομουν σε πολυ κοσμο!απο τοτε ομως που μου εδωσε σιδηρο ο γιατρος

μου εφυγαν...εσυ δεν παιρνεις???

επισης βρε κοριτσια βλεπω τα δοντια μουκ τρομαζω...τρεχει αιμα στο βουρτσισμα κ μερικες φορες αλλαζουν χρωμα...μαυριζουν...θα ζητησω ασβεστιο σε λιγες μερες

που θα παω στον γιατρο...τυχερουλες τι καλα να ειχα κ εγω υπνηλια..μου ελειψαν οι πρωτες εβδομαδες

που κοιμομουν ακομη κ ορθια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Ουφ από το πρωί τώρα έκατσα. Έκανα το σπίτι για να το έχω έτοιμο. Την παραμονή θα έρθουν κάτι φίλοι να κάνουμε μαζί ρεβεγιόν. Μουσικούλα και κανένα χαρτάκι! Μια χαρά θα είναι! Το σπίτι έτοιμο, οπότε αύριο τα ψώνια και την Παρασκευή μαγείρεμα.

Elenakos αυτό που λες με την κοιλιά σου έτσι ακριβώς συμβαίνει και με εμένα. Το βράδυ δείχνει πιο γεμάτη.

Daddycool εγώ ανυπομωνώ για του χρόνου ή ακόμα καλύτερα του αντίχρονου για να ξεκινήσουμε τη συνήθεια με τα μελομακάρονα και το γάλα για τον Αί Βασίλη.

Andria αυτές οι υπνηλίες είναι συνήθεια για μένα από τότε που έμαθα ότι είμαι έγγυος. Ζαλάδες πάντως δεν έχω. Μήπως έχει πέσει ο αιματοκρίτης σου? Εμένα στις μηνιαίες αίματος ήταν 33 και ο γιατρός μου φώναζε. Δεν τρώω πολύ κόκκινο κρέας και μου είπε να το αυξήσω. Σίδηρο παίρνω κανονικά.

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Touristria χαίρομαι που όλα είναι καλά! Κι εγώ έχω διάφορους πόνους, τραβήγματα στη μήτρα και δυνατούς πόνους στη μέση, ιδιαίτερα όταν ξαπλώσω πολλή ώρα ανάσκελα ή αν κουραστώ και μερικές φορές νιώθω σουβλιές όταν πατάω το δεξί μου πόδι.

Andria τσέκαρε την πίεση και τον αιματοκρίτη σου και προσπάθησε να μη σηκώνεσαι απότομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοιλιτσες!

happy γιατι δεν παιρνεις ασβεστιο? εγω απο το 4 μηνα παιρνω και παρολα αυτα τα ουλα μου ματωνουν. Ο οδοντιατρος μου μου ειπε πως ειναι ουλιτιδα και να να βουρτσιζω καλα για να φυγει.

turistria ο αιματοκριτης μου θυμαμαι απο το πρωτο μου παιδι ηταν 32-34 και ο γιατρος μου ελεγε πως ειναι φυσιολογικα για εγκυες. Οχι κατω απο 30.

εγω αρχες του χρονου θα κανω εξετασεις να δω που βρισκεται, πριν 1 μηνα ηταν 38.

Σε μενα γυρναει το μωρο συνεχεια και κλωτσαει. Με εχει πεθανει στους πονους, ευτυχως που οταν του το λεω οτι με πονεσε παρα πολυ μετα ηρεμει. Λετε να με καταλαβαινει ή απλως τυχαινει;

andria πρεπει να παρεις σκετο σιδηρο αλλιως δεν αναπληρωνεται απο τα αλλα συσκευασματα. Αυτο ειναι το προβλημα. Ο γιατρος σου τι σου λεει; Ασβεστιο σκετο πινεις; Μη κανεις κακο στον εαυτο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Touristria δόξα το Θεό που όλα είναι καλά..να μην το'χεις και άγχος.Κάπου διάβασα ότι πριν ότι και να μας συνέβαινε,δεν δίναμε σημασία..ενώ τώρα με το παραμικρό το μυαλό μας μπαίνει σε χίλιες δυο σκέψεις.Το μητρικό ένστικτο για την προστασία του μικρου!!

Αndria εγώ τέτοια υγρά έχω ασταμάτητα από τότε που έμεινα έγκυος..πλέον μου χουν γίνει συνήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια για τα υγρα μην στεναχωριεσαι κ εγω εχω πολλα κ λευκα ο γιατρος οταν ειχα παει

στις αρχες κ του ειπα για τα υγρα μου ειπε -κ που εισαι ακομη!!!-οποτε καταλαβαινεις τι γινετε!!!μην ανχωνεσαι!!!

georgi79 δεν μου εδωσε ακομη ο γιατρος ασβεστιο θα του το ζητησω ομως τωρα που θα παω...πολυ αιμα μηλαμε ομως ε!!!

κεφτεδακι καλες ετοιμασιες!!!εμεις δεν κανονισαμε τιποτα ακομη...καλα να περασετε!!!τι καλο θα μαγειρεψεις???

ειρηνακι μου ηρθε το κουτι η πιο γλυκεια αναμονη!!!!μεσα ειχε μια κρεμουλα για συγκαματα την σουντοκρεμ κ ενα μπουκαλακι

ντετολ!!!ο οδηγος εγκυμοσυνης δεν το συζητω τελειο βιβλιαρακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααααααα....και αγοριιι... εκανα μολις υπερηχο οχι β επιπεδου, ενα εκτακτο και ολα καλα και εχουμε ανατροπη.ειναι κοορηηη αλλο ενα κοριτσακι προσθεστε το ειδαμε ξεκαθαρα, εχω μια σουσουραδα ολη δικια μου...αλλη μια νυφη για τους γιους... χαρηκα πολυ...χεχεχεχεχ ηθελα και κοριτσακι αλλα και ετσι πιστευα οτι ηταν, ο γιατρος μας μπερδεψε οταν ειπε αγορι στην αυχενικη.

ελεναααααααααα αλλαξε με στη λιστα ναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι και 320 γραμμαρια η μικρη μου, καλο δεν ειναι για την εβδομαδα αυτη? την επομενη εβδομαδα η τη μεθεπομενη θα κανω υπερηχο β...

διαβαζα τωρα τις προηγουμενες σελιδες. Τουριστρια ετσι κι εγω βρεθηκα χθες για υπερηχο, σηκωθηκα αποτομα και πονεσα πολυ και πηρα το γιατρο και πηγα σε ενα ακτινοδιαγνωστικο εδω κοντα. . . Ο γιατρος χθες μου εβγαζε κοντινες φωτο το πιπι της και γελαγε, μου ειπε : καλα αυτην περασατε για αντρα? κουνιοτανε παρα πολυ.

Τα υπολοιπα νεα μου ειναι οτι ακομα να γινω καλα εχω πιει αρκετη κορτιζονη: κι εχω πρηστειιι τοοοοοοσο πολυ... μια κατακρατηση με ποδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικουλια αφρο!! Προσοχη με την κορτιζονη να μην πινεις αλατι!! Μετγαλη προσοχη..το λεω γιατι μερικοιδεν το λενε και την παταει μετα ο ασθενης!!

ΠΕραστικα να ειναι για ολες σας!!! Συγχαρητηρια για την κοράκλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και αγόρι.. Happy και τα δικά μου ούλα με το βούρτσισμα βγάζουν αιματάκι, δυστυχώς :cry: .. φαντάζομαι θα συμβάνει στις περισσότερες ε?? Διάβασα κάτι και για υγρά, είχα ρωτήσει και εγώ τη γιατρό μου και μου είπε ότι είναι φυσιολογικά, στην εγκυμοσύνη έχουμε περισσότερα! Andria εμένα η γιατρός τελευταία φορά επείδη όπως είπα είχα και χαμηλό αιματοκρίτη και ασβέστιο μου έδωσε να πίνω ασβέστιο, μου άλλαξε το σίδηρο που έπερνα μέχρι τώρα και μου είπε να πίνω 2ποτήρια τουλάχιστο γάλα φρέσκο και να τρώω πολύ μοσχαράκι. Πρέπει να προσέχεις πολύ, ειδικά ο σίδηρος είναι πολύ συμαντικός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι! Μόλις πριν 2 ώρες γυρίσαμε από σκλαβενίτη. Τον σηκώσαμε ολόκληρο! Παναγιά μου πολύς κόσμος. Σε κάποια φάση νόμιζα ότι θα λυποθυμίσω. Ευτυχώς έκατσα λίγο και συνήλθα. Σε ουρές δεν περίμενα γιατί ζητούσα προτεραιότητα. Έλεγα ότι δεν θα εκμεταλευτώ την εγκυμοσύνη μου αλλά δεν γινόταν αλλιώς. Τώρα μου πήρε 2 ώρες να βάλω τα πράγματα στη θέση τους ουφ..... και έκατσα.

Happy το menu έχει ως εξής: Κρέπες φούρνου (ζαμπόν, τυρί, μπέικον και κρέμα γάλακτος), καρμπονάρα φούρνου και ρολό χοιρινό με πατατούλες φούρνου. Διάφορα μπινελικάκια (οκ αυτά τα πήρα έτοιμα).

Για γλυκό ένα πεντανόστιμο προφιτερόλ (το αγαπημένο μου!), μελομακάρονα, κουραμπιέδες (της μαμάς). Η κουμπάρα μου θα φέρει μία τουρτίτσα και φυσικά βασιλόπιτα.

Α πα πα! Μου άνοιξε η όρεξη. Πεινάωωωωω. Μήπως να κάνω το ρεβεγιόν σήμερα το βράδυ>> :?:?:oops::oops:

Βρε κοπελιές τί είναι αυτό το κουτί που λέτε η πιο γλυκιά αναμονή? Που μπορώ να το βρω??

Afro συγχαρητήρια για την κόρη!! Τί ανατροπή και αυτή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζω να μηνα παογρευεται να το γράψω..

μπαινεις στο www.babyspace.gr , ειναι μια αρκετα χρησιμη σελιδα για εγκυες καιμαμαδες.. Οταν γραφτεις με τα πληρη στεοιχεια σου σου στελνουν στο σπιτι ενα κουτι δωρο αφου το παραγγειλεις..ειναι δωρεαν και χρησιμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτακι μουυυυ χα χα κοριτσαρος ε????τελεια!!!!!!πολυ χαρηκα!!!!!ξερετε ειναι συχνο φαινομενο να μπερδευουν τα κοριτσακια με τα αγορακια γιατι μπορει να ειναι ο λωρος αναμεσα απο τα ποδια κ ο γιατρος μπερδευετε!!!!ξερω μια τετοια ιστορια απο το στρατοπεδο του αντρα μου...νομιζαν ως τον 7ο μηνα πως εχουν αγορι κ τελικα ειχαν μια μπουμπου :lol::lol::lol: σοκ!!! :lol::lol::lol:εχω κ εγω φοτο απο το πουτακι μας...μας ανοιξε η μπεμπουλα μας φαρδια πλατια τα ποδια!!!ελπιζω οταν μεγαλωσει να τα χει κλειστα :oops::lol::oops::lol::oops::lol:

κεφτεδακι μου ανοιξες την ορεξη ρε!!!!φτιαξε ενα πακετακι με ολα τα καλουδια κ στειλτοοοοοο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο τι ανατροπή είναι αυτή! :shock::shock::D:D Με το καλό η κορούλα σου!!! Μπράβο!!

Εγώ γυρνάω και λέω σε όλο το κόσμο για τον Άρη και τον Άρη, δε φαντάζομαι να μας τ'αλλάξει... Αν κι ο γιατρός το είπε με απόλυτη βεβαιότητα τη τελευταία φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou piga k egw simera sto kratiko k eimai POLLI 8imwmeni den mou ekane oute iperixografima k otan tou eipa na mou valei to mixanima na akousoume tous palmous toulaxisto na iremisw mou eipe ma den kanei den eisai se proxwrimeno stadio k den 8a kalo akougontai :shock: :shock: k otan tou eipa pws prin 1 mina o allos giatros tous akouse me to idio mixanima mou leei den einai anagki se 4 evdomades pou 8a erteis 8a kaneis iperixografima :twisted::evil::oops:..Telika piga askopa simera k i8ela tooooosooooo polli na to akousw..Den 3erw ti kanei ekei mesa, den to eida oute to akousa :( :(..EINAI POLI MAKAKAS :twisted: ..Mou eipe pws i zalades prepei na einai logw ipoglikaimias giati ta apotelesmata tis kampilis sakxarou vgikan pio xamila apo to orio..Mou edwse na pinw folifer xapakia 2 tin imera alla na sinexisw na pinw k to folicil k apo auta 2 tin imera k otan mou teleiwsoun ta xapakia osteocare na agorasw ta osteocare+ (plus) giati einai kalitera k otan niw8w etsi na trww kati gliko..Aaa mou eko4an teleiws to alataki giati mou vrikane k elaxisto leukwma sta oura alla den to elavan k poli ipo4i tous giati itan poli ligo aplws mou eipane prosoxi sto alataki :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ξενερωμα αντρια...θα απογουτευομουν πολυ αν μου το εκανε αυτο ο γιατρος μου κ εννοειτε θα πηγαινα αλλου για...μια ματια στην μητρα μου :lol: γραψτον τον βλακα!!φανταζομε ποσο πολυ ξενερωσες...

γιωργο τελειωσες επιτελους με την φουρια της δουλειας????με το καλο η β επιπεδου!!!ειναι μοναδικη εμπειρια απο την αποψη οτι βλεπεις το μωρο σου πιο μεγαλο κ υγειες!!!μην ανησυχεις για το μαριαννακι απλα ο μπεμπης μεγαλωνει πολυ κ γινετε καθε μερα πιο δυνατος!!!κ μενα η μπουμπου μου με τρανταζει ολοκληρη κ την νοιωθω οταν γυρναει!!!ειναι σαν κανονικα μωρα τωρα αλλα κοντουλικα!!!να βαλω μια φοτο να δεις ενα κοριτσακι που γεννηθηκε 23 εβδομαδες να δεις ποσο μεγαλο ειναι????Sarantis_prooro_moro.JPG[/attachment:1kyeqwwk]Sarantis_prooro_moro.JPG[/attachment:1kyeqwwk]

post-9767-13873935922283_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...