Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

Ευχαριστω για την πληροφορια... δηλαδη θα μας δουν το τετοιο μας 100 ανθρωποι εκεινη τη μερα!! απαπαπ!!!

Νομίζω πως θα 'ναι τόσο αλλού το μυαλό μας (αν μας έχει μείνει καθόλου) που δε θα δίνουμε δεκάρα τσακιστή για το πόσοι και ποιοι βλέπουν... :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια γειά σας και απο μένα.. Σήμερα πήγα στο ΙΚΑ να πληρωθώ την άδεια μου(15ημέρες) και νευρίασα πολύ. Είχε πολύ ουρά στο ταμείο και ρώτησα ευγενικά αν μπορούσαν οι μπροστινοί να μου παραχωρήσουν τη θέση τους λόγω εγκυμοσύνης και μόνο που δεν με έβρισαν. Μάλιστα ένας κύριος μου είπε '' Και εμείς βιαζόμαστε κοπέλα μου αλλά περιμένουμε στη σειρά μας''.. Έτσι και εγώ έκατσα κάπου και περίμενα στη σειρά. Όταν έφτασα στο ταμείο ο υπάλληλος μου είπε ότι έπρεπε να περάσω πρώτα απο το τμήμα παροχών, περίμενα και εκεί και όταν έφτασα στο κισέ για να εξυπηρετηθώ απο τη κοπέλα με πιάσαν κάτι κλάματα με λυγμούς.. Ευαισθητοποιήθηκε η κοπέλα και με πήγε η ίδια στο ταμείο, αυτή τη φορά χωρίς να ρωτήσει κανένα. Τι να πώ ρε κορίτσια.. αχχ! Τώρα το απόγευμα είναι να πάω στη γιατρό μου, ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί τη τελευταία φορά το μωράκι μου είχε πάρει κλήση προς τα κάτω και ήταν πολύ κοντά στο τράχηλο (γι' αυτό μου έγραψε και την άδεια). Elenakos αν μπορείς γράψε στη λίστα μας ότι έγω περιμένω αγοράκι.. Andria θα συμφωνήσω με την υπόλοιπη παρέα, δεν αξίζει να χάλατε τη σχέση που έχετε με τον άντρα σου και γενικότερα την ηρεμία του σπιτιού σου για κανένα..! Afro περαστικά και απο μένα, Annathos και εγώ με τα μελομακάρονα έχω ένα θέμα τις τελευταίες μέρες, τα έχω τσακίσει και δεν μπορώ να σταματήσω να τρώω.. Φιλιά σε όλους, τα ξαναλέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα, διάβασα απο κάποιες κοπέλες ότι ψάχνετε για μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ.τ.λ. Άκουσα τυχαία απο μια κοπέλα που έχει γεννήσει πρόσφατα ότι γίνονται και στο ΙΚΑ μαθήματα ανώδυνου τοκετού δωρεάν. Όσες έχετε ΙΚΑ και σας ενδιαφέρει πάρτε να ρωτήσετε για περισσότερες πληροφορίες.. έγω κράτησα το τηλ. που μου έδωσε (για το Βόλο)αυτή η κοπέλα και κάποια στιγμή μέσ' τον καινούργιο χρόνο θα πάρω να μάθω.. νόμίζω ότι απο τον 7ο και μετά μπορείς να ξεκινήσεις, δεν είμαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ΙΚΑ? Δωρεαν σεμινάρια?!?! Μπραβο...!! Θα ρωτησω την αλλη φορα που θα παω..

Μη το ψαχνεις παντως για ευγενεια..

Πηγα σημερα στα ΕΛΤΑ εδω στον Λ. Πυργο..πάω... μπαινω μεσα.. φαινμαι εγκυος οσο κι αν πεις... παω στο γκισε.. περιμενω 10 ωρες.. ερχετε η σειρα μου και μου λεει ο υπαλληλος : Περιμεντε λιγο στην ουρα... ( εστρειβε τσιγαρο) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΝΑΨΕ!!!

Μου ρθε να παρω τηλ την αστυνομια!!!Εξυπνηρετουσε εγκυο , ποιυ την ειεχ αφησει να περιμενει ορθια μεχρι να στριψει το κολοτσιγαρο του για να με εξυπηρετησει καπνιζοντας! :shock::shock::shock:

:shock::shock::shock:

Σεβασμος : ΜΗΔΕΝ :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άτιμα μελομακάρονα, τα έχω τσακίσει σήμερα!!!

Εύχομαι σε όλους καλά χριστούγεννα, να περάσετε πολύ πολύ όμορφα!!! Αναχωρούμε το πρωί, θα τα ξαναπούμε από τρίτη. Πολλά φιλιά σε όλες τις υπέροχες κοιλίτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααα!!!!

samos πριν 3χρονια περιπου αρχισα να εχω ενοχλησεις στην μεση μεχρι που με εριξε στο κρεββατι...νομιζα πως ηταν απλα κρυωμα κ δεν το εψαξα τελικα μετα απο πιεση του συζηγου που με εβλεπε χαλια εκανα μαγνητικη κ μου βρηκαν 3 δισκοκοιλες 3!!!!ο ορθοπεδικος ηθελε να με στειλει για ενχειρηση τελικα δεν τον ακουσα κ βρηκα βοηθεια σε πρακτικο για αυτον τον λογο λοιπον δεν μπορω να γεννησω φυσιολογικα ουτε κ να κανω επισκληριδιο δυστιχως...οποτε παω για καισαρικη με ολικη.

παντος αυτο για την μεση σου πρεπει να το συζητησεις με τον γυναικολογο σου οπωσδηποτε..αν εχεις προβλημα στην μεση η γεννα η φυσιολογικη κ χωρις επισκληριδιο μπορει να σου μεγαλωσει το προβλημα μπορει κ οχι παντα μιλαμε για κοιλη ετσι?το εχω ψαξει πολυ το θεμα...

samarcante καλο ταξιδι καλα να περασετε!!!!καλα χριστουγεννα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Εγω οταν γεννησα το πρωτο μου παιδι δεν ειχα κανει μαθηματα και οταν ημουνα στον 6 μηνα ειχα πει στον γιατρο να μην μου κανει επισκληριδιο. Οταν ηρθε η ωρα παντως ζητησα να μου κανουν γιατι δεν αντεχα τους πονους.αλλα επειδη γεννησα στο Ελενα και επειδη ειχα διαστολη 10 δεν μου κανανε.

Μια χαρα γεννησα και τον καμαρωνω διπλα μου!!!

Ποτε δεν ξερουμε ποτε εκεινη την στιγμη πως θα αντιδρασουμε καλα ειναι τα μαθηματα,μια βοηθεια για οποια μπορει. 8-)

εγω οταν παω στο ικα μου δινουν την θεση τους και μαλιστα οι υπαλληλοι μου λενε παντα πως ΠΡΕΠΕΙ να περναμε μπροστα. Εγω εχω προβλημα στο να στεκομαι ορθια για αρκετη ωρα παντα ψαχνω καρεκλα να καθομαι. Ποτε πρεπει να αρχιζουμε να περπαταμε αραγε?? Κουραζομαι πολυ ευκολα, δεν το ειχα αυτο στο πρωτο μου (βεβαια ημουνα 24 ετων)!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααα!!!!

samos πριν 3χρονια περιπου αρχισα να εχω ενοχλησεις στην μεση μεχρι που με εριξε στο κρεββατι...νομιζα πως ηταν απλα κρυωμα κ δεν το εψαξα τελικα μετα απο πιεση του συζηγου που με εβλεπε χαλια εκανα μαγνητικη κ μου βρηκαν 3 δισκοκοιλες 3!!!!ο ορθοπεδικος ηθελε να με στειλει για ενχειρηση τελικα δεν τον ακουσα κ βρηκα βοηθεια σε πρακτικο για αυτον τον λογο λοιπον δεν μπορω να γεννησω φυσιολογικα ουτε κ να κανω επισκληριδιο δυστιχως...οποτε παω για καισαρικη με ολικη.

παντος αυτο για την μεση σου πρεπει να το συζητησεις με τον γυναικολογο σου οπωσδηποτε..αν εχεις προβλημα στην μεση η γεννα η φυσιολογικη κ χωρις επισκληριδιο μπορει να σου μεγαλωσει το προβλημα μπορει κ οχι παντα μιλαμε για κοιλη ετσι?το εχω ψαξει πολυ το θεμα...

samarcante καλο ταξιδι καλα να περασετε!!!!καλα χριστουγεννα!!!!!

Και γω κοίλη έχω στον τελευταίο σπόνδυλο.Είχα σηκώσει απότομα βάρος και με πήγαν σηκωτή στο νοσοκομείο..έμεινα στο κρεβάτι 10 μέρες και από τότε όταν κουραστώ πάντα με θυμάται η καλή μου η μεσούλα.Πάλι καλά που μου τα είπατε όλα αυτά γιατί δεν το χα σκεφτεί καθόλου.Άσε που δεν ξέρω καν αν στα δημόσια νοσοκομεία κάνουν επισκληρίδιο..Σάμος είναι αυτή βλέπετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα ωραιοτατο ειναι το νοσοκομειο σας εχω παει γεννουσε μια γνωστη εκει!!!πολυ ομορφο νησι η σαμος απο πιο μερος εισαι?αν κ δεν ξερω κ πολλα...παντως ενημερωσε τον γιατρο σου για την κοιλη πρεπει να το ξερει κ μαζι θα αποφασισετε τι γεννα θα κανεις...εγω οταν μου ειπε καισαρικη με ολικη στεναχωρεθηκα που δεν θα το ακουσω κ δεν θα το δω πρωτη αλλα το ξεπερασα η υγεια πανω απο ολα κ αυτο ξεκουραστω θα βγει κ η δικη μου μεση θα γλυτωσει τα χειροτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από Μαραθόκαμπο είμαι αλλά από τότε που παντρεύτηκα μένω στο Βαθύ.

Πάντως δεν ακούγονται και τα καλύτερα για τους γιατρούς..Για να κάνω τα χαρτιά για την άδεια κυήσεως και για να μου βάλουν μία μόνο υπογραφή μου έκλεισαν ραντεβού μετά από 2 βδομάδες.

Είναι σημαντικό να νιώθεις άνετα και ωραία με αυτούς που θα σε ξεγεννήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνο απολυτα μαζι σου...αλλα αν δεν εχεις κ αλλη επιλογη κοντα τι να κανεις..εγω ευτυχως εχω την θεια μου που δουλευει μεσα στην μαιευτικη του νοσοκομειου κ νοιωθω σιγουρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις ένα δικό σου άνθρωπο να σε προσέξει..

Δυστυχώς εγώ δεν είναι εύκολο να φύγω για Αθήνα,όμως έχει ο Θεός.

Υπάρχει περίπτωση ο γιατρός που με παρακολουθεί να προσληφθεί στο νοσοκομείο γιατί έχει μία θέση κενή.

Εδώ και 2 μήνες περιμένουμε απάντηση αλλά δεν γίνεται ποτέ αυτό το συνέδριο.

Εσύ πως και ήρθες Σάμο;Για διακοπές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ! καλημερα! ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ? Καλην εσπέραν αρχοντες κι αν είναι ορισμός σας ... χριστου τη θεια γεννηση ...

Χρονια πολλα εκκολαπτομενοι γονεις! φιλια πολλα στις κοιλιτσες σας...

κι εγω θελω να προσπαθησω για φυσιολογικη γεννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Afro!!

Χρόνια πολλά και του χρόνου να'σαι καλά να μας τα ξαναπείς! :D

Χαρούμενες γιορτές σε όλες που Απρίλιο-Μάιο περιμένουμε τον δικό μας Άγιο Βασίλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαινω στα κλεφτά απο τη δουλεια εχω απιστευτη δουλεια!!

Να ευχηθω σε ολους καλά χριστουγεννα , να περασετε ομορφα οτι κι αν κανετε.. και του χρονου με υ γεία και τα μωρακια μας!

Σας φιλω ολες κ τον μπαμπα!!!

Εγω ξεκινησα εχθες μαγνησιο γιατι πονουσα..ελπιζω να σταματησουν οι πονοι !!! Η μπεμπα μας ακομη δεν κλωτσισε..ισως το φυλαει για δωρο για αυριο! Οπως κ να χει την αγαπω!!

Καλα χριστουγεναααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!! Αντρια φτου σκορδα στην κοιλιτσα σου! Η δικια μου μπορω να σου πω δεν φαινεται οσο η δικη σου! Με το καλο το μπεμπακι σου. :D Οι περισσοτερες αποψε μαλλον κανετε ρεβεγιον. Να περασετε ομορφα! Εγω ειμαι στο σπιτι, στο κρεβατακι μου και σε λιγο θα κοιμηθω...Λειπει και ο μπαμπας μας ακομη...σνιφ σνιφ..Καλο σαβ/κο και χρονια πολλα σε ολες! Να περνατε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω θέλω να φουσκώσει η κοιλίτσα μου και να αρχίσω να καταλαβαίνω τη μικρή.

Όσοι με ρωτάνε δεν το πιστεύουν οτι είμαι στο 5ο μήνα.

Ηλιοδώρα μην στεναχωριέσαι..Έχεις καλή παρεά, το σποράκι ;)

Καλό Σαβ/κο και χαρούμενα Χριστούγεννα να έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια ομορφη καλημερα σε ολες σας και χρονια πολλα!! [smilie=wav.gif] Σε ευχαριστω πολυ κουκλιτσα απο την Σαμο πραγματικα εχεις δικιο! Πολλες ευχες και σε σενα με υγεια και χαρα και με το καλο το μωρακι σου! :D Να περνατε τελεια ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα αγαπουλες μου!!!

καλα να περασετε αποψε!!!

ηλιοδωρα μου κουκλιτσα μου μην στεναχωριεσαι μπορει να λειπει το μεγαλο σου μωρο αλλα εχεις το μικρουλη μωρακι στην κοιλιτσα σου δεν εισαι μονη!σε φιλω!!!ματς μουτς!!!ποντικακι.gif[/attachment:35usk6ze]

post-9767-13873935910056_thumb.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω καλη μου Happy!! Πραγματικα μου εστειλες πολυ καλη διαθεση και ενεργεια απο την ζεστη σου την καρδια! Και η αλλη η καρδουλα που χτυπαει μεσα σου ευχομαι να ειναι εκτος απο γερη, σαν και σενα γλυκια, τρυφερη και ομορφη! Πολλα φιλια :YMHUG: να περνας παντα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

τι κανετε παιδακια???πως τα περασατε?

εμεις πηγαμε στην πεθερα για φαγητο κ το βραδυ στο σπιτι ενος φιλικου ζευγαριου μια χαρα ηταν,σημερα εχει ο αντρουλης μου υπηρεσια αλλα μου κραταει η μπουμπου μου συντροφια :lol: το πρωι αυτη με ξυπνησε!!!με χτυπουσε επιτηδες την φουσκα κ σαν τρελη σηκωθηκα για το wc ειναι πονηρουλα η μικρουλα!!!!βαρεθηκε μονη ηθελε κουβεντουλα κ χαδακια :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera k XRONIA POLLA se olous!!!!

Hliodora mu mhn stenaxoriesai k ego logo ths douleias tou antra mou synh8os giortes meno monh mu h esto opou k na vre8o noio8o adeia xoris ton filo mou ton kollhto k thn agaph mou...An k onomastikh tou eorth Xristougenna panta ton eixan mesa na doulevei,einai aerodromio k asta xalia oraria.Fetos Xristougenna eprepe na ta apaithsei gt einai adiko na mhn xarei thn giorth toy pali,etsi k egine.

Paramonh Xristougennon kaname thn giorth tou me filous k xristougenna faghto sthn mhtera tou pou giortaze epishs,antallagh doron k meta spiti gia ligous syggeneis...Perasame poly oraia....Omos Protoxronia 8a doulevei...siga mhn tou thn xarizane!!!! 16.00 - 00.00 fantasou sthn allagh xronou!!!Elpizo na tous afhsoun esto 2 ores noritera gt mia ora to ligotero thn 8elei mexri na gyrisei a8hna k na prolavei na allaksoume ton xrono mazi me to moraki mas sthn koilitsa ....:-)

Pasxa pali ta idia ekei pou etoimazomastan fame eprepe na fygei gia douleia....ufff...

Toulaxiston xarhkame Xristougenna fetos....phra k dorakia gia to moro mou k eimai poly xaroymenh....!!!Sas filo olous me poly agaph!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περυσι τις γιορτες ο αντρας μου ηταν κοσσοβο τα χριστουγεννα τα περασα δουλευοντας σε μπαρακι για την πρωτοχρονια ειχε αδεια κ εγω παραμονη πρωτοχρονιας δουλευα...πολυ μεγαλη στεναχωρια ειχα δεν αντεξα το μαγαζι το ειχε ενας ξαδερφος του κ ειναι σχεδον κατω απο το σπιτι μας 12 παρα 5 εφυγα απο το μαγαζι τρεχοντας αλλαξαμε χρονο μεσα στο σπιτακι μας αγκαλια ηπιαμε ενα ποτηρακι σαμπανια κ ξανα εφυγα για την δουλεια...ξενερωμενη που αφηνα τον αντρα μου μονο του...φετος θα το χαρουμε εγω αυτος κ το μωρακι μας...του χρονου ομως ποιος μας πιανει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κουκλίτσες, χρόνια πολλά και στον μπαμπά της παρέας. Χρόνια πολλά και στα μωράκια σας... GEOV πρέπει να είναι δύσκολο όντως να δουλεύει ο άντρας σου αυτές τις μέρες.. τι να πώ, υπομονή.. σε λίγο καιρό θα έχεις στην αγκαλιά σου την πιο όμορφη παρεούλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...