Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Τι μου κάνετε?

Έχει ωραία μέρα στην Αθήνα, στη βεράντα μου έχω ήλιο και χαλαρώνω με καφεδάκι, πριν βγω τη βολτούλα μου με το σκύλο.

Το απόγευμα έχω το γάμο! Είναι λίγο σουρεάλ η κατάσταση και μ'αρέσει! Θα γνωρίσω και την πεθερά... Μετά θα κάνουμε τις βόλτες μας στα Εξάρχεια για καφέ και φαγητό με τους δυο μας μάρτυρες (κουμπάρους), τους γονείς τους στέλνουμε σπίτι (χι χι). Όλα πολύ χαλαρά και τ'απολαμβάνω! Μόλις σιδέρωσα και το κατακκόκινο φόρεμα που θα βάλω!

Εσείς τι όμορφα σχεδιάκα έχετε για το Σαββατοκύριακο?

Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Happy μου να χαρεις μια ομορφη βολτα σημερα σου ευχομαι και για οποια κοριτσακια χαρουνε την λιακαδα! Ισως να εχεις δικιο και η μαμα μου ετσι μου λεει! Ο μπαμπας μας εφυγε για λιγες μερες..Πηγε στο χωριο μας στα Αρχαια Ολυμπια να δει τους γονεις του αλλα πιστευω ως τα Χριστουγεννα θα γυρισει! Samarcande η ωρα η καλη! Εντυπωσιακος γαμος με κοκκινο νυφικο super!! ;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!

Τί ωραία μέρα!! Ακόμα βέβαια δεν έχω ξεμυτίσει αλλά όπου να 'ναι θα βγούμε για φαγητό με κάτι φίλους μας (ελπίζω γιατί δεν έχουν πάρει ακόμα τηλέφωνο).

samarcade η ώρα η καλή και με το καλό να έρθει και το νέο μέλος! Πάντως απίστευτο μου φαίνετε που θα γνωρίσεις την πεθερά στον γάμο :?:?

Καλημέεερα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ?ΣΗΜΕΡΑ ΟΝΤΩΣ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ...ΕΚΑΝΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΗ ΜΑΚΑΡΟΝΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΠΙΤΙ!!ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΛΩΤΣΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ..ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ?ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΧ ΕΝΙΩΘΑ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΜΕ ΚΛΩΤΣΟΥΣΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ(ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΠΟΥ)..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ!ΕΣΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΑΧ ΒΡΕ ΕΛΕΝΑΚΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!

ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ!!ΠΛ ΦΙΛΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βγηκα τελικα σημερα εξω το ειχα πολυ αναγκη τοσες μερες μεσα εσκασα...μια αρρωστη,μια χιονια...πηρα το ετερον ημιση καναμε μια μεγαλη βολτα...πολυς κοσμος στο δρομο!!!ολοι ψωνια!!!πηγαμε πηραμε κ εμεις δωρακια στην μπεμπουλα μας..της πηραμε μια πιπιλα κ ενα μπιμπερο για νεογεννητα καλτσουλες κ ενα παιχνιδακι για το κρεββατακι της...

γιουλακι κ μενα μερικες φορες η μπουμπου μαλλον εχει τα ποδαρακια της προς τα κατω με χτυπαει στην ουροδοχο κυστη κ τρεχω τουαλετα :lol: δεν με χτυπαει ολη μερα αλλα εστω μια κλωτσια θα μου την δωσει κ καταλαβαινω οσο περναν οι μερες εχει μεγαλυτερη δυναμη :shock: μην φοβασε δεν νομιζω να ειναι ανησυχητικο απλα το ζουζουνι σου θελει να επικοινωνη ολη μερα μαζι σου κ για να ειναι σιγουρος οτι τον ακους βαζει ολη του την δυναμη :lol::lol::lol: φαντασου μετα τι εχει να σε κανει :lol::lol::lol: καλο κουραγιο με την πεθερα :lol::lol:

samarcante τωρα θα εισαι ντυμενη στα...κοκκινα...να ζησετε!!!!!θελουμε περιγραφη την πεθερα ε!!!

ηλιοδωρα μου με το καλο να δεχτεις τον αντρουλη σου!!!

ποντικακι.gif[/attachment:1rd7ulgl]

post-9767-13873935841784_thumb.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!σας εχασα λιγο, κι ελπιζω να μην εχασα πολλα!!!μια κοιμομουν, μια επρεπε να βγω εξω, μια ο υπολογιστης ηταν κατηλειμμενος....και τωρα, παλι, απο τον υπνο σηκωθηκα!!!χαχαχα!!

να μην ξεχασω!!!

samacante, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ εις διπλουν!!να ζησετε ευτυχισμενοι και αγαπημενοι!!και με το καλο ο γιοκας σου-αρης, σωστα;;- γιατι, απ'ο,τι καταλαβα τωρα τελευταια μαθατε το φυλο!!!αντε, εμεινα μονη μου στον πατο, να αναρωτιεμαι, αγορι η κοριτσι;;;τι να πω, αν δεν μας πει την πεμπτη ο γιατρος.....του χρονου παλι!!!!

happy μου, πολυ σε χαιρομαι κοριτσι μου!!!ολο την προικιζεις την κορουλα σου, με τις πιπιλες της και τα καλτσακια της, για να μην πω για το δωματιο της, που ειναι σουπερ!!!καλα εκανες και βγηκες, αλλα παντα με παρεουλα!!!!

jule, φαινεται οτι η μακαροναδα σου αρεσε και στο μπεμπε, γι'αυτο αρχισε τις χαρουλες και τα πηγαινελα!!!εγω περιμενω ακομα, αν και 2 φορες, μου φανηκε οτι το ενιωσα.....μπορει να ηταν και η ανυπομονησια μου, βεβαια!!!εεεε, που θα παει, θα ερθουν και οι κλωτσιες μου!!!

keftedaki, ελπιζω να απολαυσες τη λιακαδα στην αθηνα και να περασες πολυ ομορφα!!!εδω στην αρτα, ΒΡΕΧΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ και εχει ψοφοκρυο, εννοειται πως δεν εχεις διαθεση να πας πουθενα!!!!

Ηλιοδωρα μου, με το καλο να δεχτεις τον αντρουλη σου!!!!

κι εγω, πλεον μετραω αναποδα, σε μια εβδομαδα θα ειμαι σπιτακι μου στη αθηνα, κι ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη!!!!μακαρι να πανε κι ολα καλα ,και να μεινω μεχρι να γεννησω!!!

αυτα, σημερα εχω ολη τη μερα το μυαλο μου στο φαγητο...ειναι τραγικη η κατασταση μου, πρεπει να το περιορισω λιγο , γιατι ερχονται και χριστουγεννα!!!!

πολλα φιλακια στα μπεμπε μας, να τα φυλαει η παναγιτσα!!!!ματσ μουτσ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcande η ωρα η καλη...και η χαλαρη,παντα να ειστε ετσι χαλαροι χωρις ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΔΗΘΕΝ.....ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥς ΣΑς ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙς ΠΩς ΕΙΣΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ....ΕΙΧΑΡΙΣΤΗ, ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΙς ΜΕΓΑΛΕς,,,,ΚΟΙΛΙΕς,ΠΛΕΟΝ.....ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα! touristria σε ποια εβδομαδα εισαι? εγω τον ενοιωσα απο την 17 εβδομαδα. λιγο στην αρχη και τωρα που ειμαι στην 21η σε καθημερινη βαση.

καλο σαββατοβραδο σε ολες. Εγω σπιτι με τον μεγαλο γιο παρεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kουκλίτσες μου κ κούκλε τί κάνετε;;Samarcande μου να ζήσετε ευτυχισμένοι πάντα κ γεροί!!Με το καλό να έρθει κ Ο Αρούλης να συμπληρώσει την ευτυχία σας!!!! Τέλειο το κατακόκκινο φόρεμα..σούπερ επιλογη!!Εμείς μόλις ξεμπερδέψαμε με τα πολλά της μετακόμισης κ μας έμεινε το κρεββάτι κ κάτι κουζινικά.Τώρα στη κρεβατοκάμαρα καθόμαστε γιατί ούτε καρεκλάκι δεν έχουμε αφήσει εδώ!Αύριο πάλι η συνέχεια όσο μπορώ γιατί έτρεχα στο νοσοκομείο το μεσημέρι.Με έπιασαν κάτι δυνατά μαγκώματα πολύ χαμηλά στη μήτρα κ κάτι σουβλιές απο κάτω μου τόσο δυνατές που μου ερχόταν εμετός κ δε μπορούσα να περπατήσω.Τελικά ήταν συσπάσεις απο τη κούραση κ μου αύξησε το μαγνήσιο σε 3 τη μέρα κ απόλυτη ξεκούραση για μία εβδομάδα..πώς όμως που έχω τόοοοοοοοσα να κάνω ακόμα..Τεσπά,σημασία έχει να είναι καλά το μωράκι μας.Η Παναγιά ας βάλει το χεράκι της να πάνε όλα καλά..Σας φιλώ γλυκά!!Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ!!!ΠΗΓΑ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5,5 ΜΗΝΕΣ Κ ΞΑΝΑ ΕΓΙΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ....ΜΟΥ ΕΒΑΨΕ ΞΑΝΘΙΑ ΤΗ ΡΙΖΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΥΓΙΕΣ...ΝΙΩΘΩ ΣΟΥΠΕΡ!!ΕΠΙΣΗΣ ΧΘΕΣ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ.ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΙΑ(http://www.bebe-asterias.gr/) ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ...ΤΗ ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΕΦΗΒΙΚΟ ΤΗΝ ΠΗΡΑΜΕ ΛΕΥΚΗ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙ ΚΑΓΚΕΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΚΑΤΙ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤO FOREVER FRIENDS 250 ΕΥΡΩ ΜΕ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ..ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ TRIO ΠΟΡΤ-ΜΠΕΜΠΕ+ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ+ΚΑΡΟΤΣΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ 430....ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΔΑΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΠΡΟΙΚΕΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΤΩΝ LOONEY TUNES,WINNIE THE POOH,FOREVER FRIENDS,GUY LAROCHE KΤΛ....ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!ΕΠΙΣΗΣ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΕΙΨΗ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ...ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ??ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΞΑΛΕΙΦΘΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ...ΕΙΝΑΙ Η 3η ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΕΩΣ ΤΩΡΑ...ΕΥΧΗΘΕΙΤΕ ΜΟΥ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ...ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ...ΕΡΧΟΝΤΑΙ Κ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΟΣΟ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΡΙΞΕΙ ΕΞΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΠΟΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ...ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΙΣ 28/12 ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ.......ΕΛΠΙΖΩ Κ ΕΚΕΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΣΤΙΣ 16/12 ΜΠΗΚΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΟΝ 6ο..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!ΣΑΣ ΦΙΛΩ!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλημερα!! Ελενα οσο μπορεις μην κουραζεσαι τωρα που σχεδον τελειωσατε με τη μετακομιση. Καλοριζικο το νεο σας σπιτι και να καλοδεχτειτε τον μπεμπη! Jule αχ ποσο θελω να ερθει η ωρα να ξεκινησω κι εγω τα ψωνια της μπεμπουλας μου! Καλοριζικα οσα αγορασατε για τον μπεμπη σας και με το καλο να ερθει στην αγκαλια σας! Afrodite, happy ειστε καλα?? :) Σημερα ξυπνησα και με χαρα ειδα πως ο αντρουλινος μου, μου ειχε στειλει μηνυμα στο κινητο, καθως οπως σας ειπα ειναι μακρια μου για λιγες μερες. Θα θελα να το μοιραστω μαζι σας: " Καλημερα Ηλιοδωρα Πελαγιτσα, που χεις μια Διαδωρα στην κοιλιτσα, την μικρη μας τη μπεμπουλα που ναι μια κουκλιτσα. Εισαι η καλη μου γυναικουλα και για το μικρο μας το νινι, με το καλο σαν γεννηθει, η πιο γλυκεια μανουλα." Συγκινηθηκα ειναι η αληθεια...αχ! Θα ειναι ο καλυτερος μπαμπας του κοσμου για μας. :D:D:D Φιλια πολλα, να εχετε μια ομορφη μερα! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αγαπες μου!!!!

αφροδιτακι μου που χαθηκες???τι κανεις?αχ ασε αυτο με το φαγητο ειναι ενα δραμα....να δω τι θα κανουμε μετα...ελπιζω να μας τρεχουν τα μικρα μας κ να τα χασουμε ολα τα κιλα :lol::lol::lol:

ελενα για ξυλο εισαι ε???αιντε κατσε στα αυγα σου!!!ειπαμε χαλαρα κ εχεις ξεσκιστη με τις δουλειες!!!ο γαμπρουλης μου θελει ξεκουραση!!!δεν εχεις καναν συγγενη φιλες κατι τελος παντων κοντα σου να σε βοηθησουν???την λυση της καθαρηστιας την σκεφτηκες καθολου????τουλαχιστον μην τα κανεις ολα μαζεμενα λιγο λιγο μια κουτα την ημερα...αντε να τελειωνει η μετακομοιση να ξεκουραστης επιτελους...

γιουλι πια μαρκα καροτσακι πηρες δεν καταλαβα...παντως πολυ καλη η τιμη του εγω θελω peg perego εχω ακουσει τα καλυτερα λογια απο μανουλες...οτι ειναι σκυλια πολυ δυνατα καροτσια δεν ξερω ομως σε πιο μοντελο να καταληξω ειμαι αναμεσα σε 3 στο uno-pliko switch-pliko p3 εν το μεταξυ βρισκω τεραστια διαφορα στις τιμες στο ιντερνετ το συστημα των τριων εχει 439+32,50εξοδα αποστολης στα κουκου το ιδιο συστημα 3σε 1 δηλαδη εχει 610 ευρω....κ επισης δεν ξερω να παρω καρατσι 3σε1 η μονο το καροτσακι???εχουμε μια διαφωνια με τον αντρα μου αυτος επιμενει να περιμενουμε να μας το παρουν εγω παλι λεω να το παρουμε κ να μας δωσουν μετα τα χρηματα...

ηλιοδωρα μου τι γλυκο αντρουλη που εχεις???μπραβο!!!σας χαιρομε!!!αντε να ερθε γρηγορα κοντα σου!!!

swettyακι μου γλυκο τι κανεις?ολα καλα????

πατεραααα που εισαι βρε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αντε μία εβδοάδα μας έμεινε για τα Χριστούγεννα. Εχθές σκεφτόμουνα τί καλά θα ήταν να είχαμε την μπέμπα αγκαλίτσα μας φέτος στις γιορτές! Αλλά δεν πειράζει, του χρόνου που θα είναι και πιο μεγάλη και θα βλέπει τα φωτάκια και τα λαμπάκια και θα της αρέσει. Έχουμε πολλά Χριστούγεννα μπροστά μας να τα περάσουμε αγκαλίτσα.

Εμείς εχθές βγήκαμε και κάναμε βόλτα για όλες τις προηγούμενες μέρες που ήμουν κλεισμένη μέσα :P:P Γυρίσαμε πολύ αργά αλλά περάσαμε τέλεια και το ευχαριστήθηκα.

Εγώ κορίτσια για καρότσι που λέτε λέω να πάρουμε κάτι σε επώνυμο για να μας μείνει και στο δεύτερο παιδί (το δεύτερο σκέφτομαι από τώρα :lol: ). Μάλλον για peg perego σκεφτόμαστε αλλά θα το πάρουμε μετά τη γέννα και μάλλον από το εξωτερικό γιατί οι διαφορές είναι μεγάλες. Τον πρώτο καιρό θα πάρω μάρσιπο. Κάνω έρευνα για να δω αν θα πάρω sling ή κλασικό μάρσιπο. Τί γνώμη έχετε??

Σήμερα τί θα κάνετε? Θα εξορμήσετε στα μαγαζία?? Εγώ δεν νομίζω ότι έχω κουράγιο να βγω έξω μετά τα χθεσινά. Με έχει πεθάνει η μέση μου όλο το βράδυ. Μάλλον θα παραγγείλουμε τίποτα και θα αράξουμε να δούμε κανένα dvd.

Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κεφτεδακι!!!τα περ περεγκο ειναι φοβερα καροτσια τα εχω δει κ απο κοντα κ ολο κ περισσοτερο τα ερωτευομαι!!!ειναι λιγο ακριβουτσικα ομως...οσο για τον μαρσιπο πιστευω οτι δεν κανει κ τοσο για καλοκαιρι χωρις να εχω εμπειρια βεβαια λεω την γνωμη μου μια ηδη μανουλα θα ξερει καλυτερα...μεσ το κατα καλοκαιρο δεν θα ζεστενετε περισσοτερο το μωρακι???ειμαι υπερ του καροτσιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηappy δεν το είχα σκεφτεί! Θα το ξανασκεφτώ. Αν και εδώ που τα λέμε με την πολύ πολύ ζέστη που να τα βγάλουμε έξω τα μωράκια. Αλλά για Απρίλη Μάη μια χαρά θα είναι. Μετά βλέπουμε για καρότσι.

Α! Πήρα μέρος σε αυτό τον διαγωνισμό και σαν βάζω link μήπως θέλετε να συμμετέχετε. Το ρηλάξ είναι χρήσιμο από την αρχή???

http://www.facebook.com/?ref=home#!/pho ... 9134667362

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλες!!!!!!!! βαλτε με και μενα στη λιστα με τις εγκυουλες!!!!! εμενα η ΠΗΤ ειναι 8/5 και εχω αγορακιιιι!!!!!!!! που αρχισε να με κλωτσαει σχετικα νωρις και τρελαινομαι!!!!!! (πρωτη φορα μανουλα χιχιχι...)

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες κλαιράκι! Είμαι η Μαρία και περιμένω κοριτσάκι το αργότερο μέχρι 7/4. Είμαι και εγώ καινούρια στην παρέα! Με το καλό τα μωράκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcande να ζησετε ευτυχισμενο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τελειο το κοκκινο φορεμα! elenakos ολα θα πανε καλα και κατσε στα αυγα σου! ειναι δυνατον να κουραζεσαι τοσο? προς θεου, η προτεραιοτητα σου ειναι το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες και μπαμπα....επειδη σας αγχωνουν τα καροτσια πολυ,συμβουλη...μην παρετε αυτα τε 3 σε 1 ειναι ακριβα και σιγουρα μετα θα παρετε κι αλλο , σασ τα λεει μια παθουσα...350ευρω απο τα mothercare οταν ημουν εγκυος ....που να το κλεισεις να το μεταφερεις να το βαλεις στο αυτοκινητο...στους 6 μηνες mclaren μπαστουνι 130ΕΥΡΩ .μεχρι σημερα..αθανατο...βεβΑια .εκ των υστερων,εμαθα οτι με 450 υπηρχε το mclaren το καλυτερο καροτσι ,το πηραν ολες οι φιλες μετα, αλλα οχι εγω σνιφ σνιφ ,σασ το συστηνω μεχρι τα 4 μπορει και 5 για μεγαλους περιπατους οτι καλυτερο.....δειτε το ,αξιζει τα λεφτα του.ΦΙΛΙΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗς ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ....ΤΑ ΛΕΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες στην παρεα κλαιρη! με το καλο το αγορακι σου.

swetty πες μου ποιο τυπο ή κατι επιπλεον για το συγκεκριμενο Mclaren καροτσι. Και εγω την πατησα στο πρωτο μου παιδι. Πηρα στον ογδοο μηνα ενα καροτσι που οχι μονο ηταν βαρυ, δυσκολα μαζευοταν. Τωρα που εμαθα απο το παθημα ξερω. Γι'αυτο κοριτσια προσεξτε στην επιλογη του κοροτσιου, ειναι απο τα πιο σημαντικα πιστευω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια και αγορι!!!

κλαιρακι καλως ηρθες και με το καλο το αγορακι σου!!!κι εγω πρωτη φορα μανουλα και .... καταιδρωμενη ( !!!! ) γιατι εχω ΠΗΤ 6/6 και θα γεννησω τελευταια απ'ολες!!!!εεεε, ελπιζω να μη μπω ιουνιο, αλλα τελη μαϊου να αρριβαρει το μωρο μας!!!τελος παντων, απο την προηγουμενη εβδομαδα ολο χαϊδευω την κοιλια μου, μηπως και καταλαβω το μπεμπε μας να κουνιεται....σημερα πιστευω οτι το ενιωσα!!!!μου φανηκε σαν γουργουρισμα, αλλα σιγουρα δεν ηταν απο το στομαχι μου!!!!αντε, σιγα σιγα να κλωτσαμε τωρα τη μανουλα...!!!ησυχασα και λιγο, γιατι πρεπει να σας πω οτι πριν 20 μερες εφαγα και μια γλιστρα στο ισιωμα, και σωριαστηκα με τον ποπο φαρδια πλατια!!!απο το φοβο μου εβαλα τα κλαμματα, και μου πηρε λιγο να συνελθω...τοτε ηταν, που ειπα, τελος, απο γεναρη θα παρω αδεια, χωρις ενδοιασμους!!!!βλεπετε, εφευγα απο το ενα σχολειο για να παω στο αλλο....

ελενα, περαστικα σου!!!!ξεκουραση και μονο ξεκουραση!!!το σημαντικο τωρα ειναι το αγορακι σου!!!! βεβαια, δεν χρειαζεται να το πω εγω, το ξερεις πρωτη απ'ολους, ηταν κακια στιγμη...ολα θα πανε καλα!!!μην ανησυχεις, τα μπεμπακια μας ειναι σε καλα χερια!!

απ'ο,τι καταλαβαινω η επιλογη καροτσιου ειναι σημαντικη υποθεση , γιατι εκτος απο πρακτικης αποψης, ειναι και μεγαλο εξοδο!!!!ολες προτεινετε καποιο απο τα γνωστα;;;;αληθεια, ποτε ξεκιναμε τις αγορες;;;εγω δεν εχω αρχισει τιποτε ακομη...πρεπει να μιλησω και με συγγενεις και φιλους, ειναι καποια πραγματα που πηγαινουν απο χερι σε χερι, οπως αποστειρωτες ;;;;μαλλον, θα οργανωθω με τον καινουριο χρονο...

φιλια σε ολες τις εγκυουλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κ μπαμπακα καλημερα!

κλαιρη καλως ηρθες! ηθελα να ρωτησω οποια ξερει αμα το λητω εχει μεγαλη ποικιλια πραγματων για να δεις? και επειδη σκεφτομαστε να παμε τελη φλεβαρη δηλαδη οταν θα μπαινω στον 7 και θα εχει και εκπτωσεις, τι προκαταβολη αφηνεις? εννοω τι ποσοστο επι του συνολικου?

ακομη στη κουνια ποιο στρωμα θεωρειται ο τι πιο καλο για το μωρο? Διαβασα σε δυο πολυ ωραια βιβλια εγκυμοσυνης που εχω τις προυποθεσεις ασφαλειας για επιλογη κουνιας αλλα τονισε και την ποιοτητα του στρωματος...

σας ζαλισα ε????? :oops::oops::oops::oops: :oops α α και μια ερωτησουλα ακομα: ξερει καποιος αν υπαρχει περιπτωση να μη μου πει για φυλο ουτε στον υπερηχο β?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια κι απο εμένα!! Σήμερα μπηκαμε στον 5ο μηνα ή αλλιως ειμαι 18 εβδομάδων και 2 ημερών...αλλα δεν την ένοιωσα ακ όμα και στεναχωριέμαι!!! Αντε βρε μπουμπούκααααααα!!

Θα ηταν ομορφο κάποια μανούλα απο εσάς να μας μιλ΄ξσει σχετικά με τις αγορές τι να προσέξουμε γιατι θεωρω οτι ειδικα στις εποχές μας πρέπει οι αγορες μας να ειναι προσεκτικές..ειδικα για ενα μωρό που πρπέπει να εχει το καλύτερο στην καλυτερη τιμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη εβδομαδα....afro24.στην β επιπεδου ειναι υποχρεωμενος ο γιατρος πρωτα να δει αν το μπεμπακι σου ειναι υγιεστατο(που σιγουρα ειναι)απο το κεφαλι μεχρι τα πατουσακια,αρα...θα περασει και απο κει που μας ενδιαφερει!!!!!!!!!!!ουτε εγω ξερω τι μεγαλωνει μεσα μου....αλλα πραγματικα την πεμπτη στην αμνιο πρωτα θελω να δει αν ειναι καλα,μετα ας μου πει και το φυλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
    • Το ειδα κορίτσι μου ότι μνμ το διάβασε στο Viber το εστειλα..  Από την στιγμή που κρατησε απόσταση στο θέμα επικοινωνίας  εγω δεν μπορω να ενοχλήσω στην τελική ξέρω ότι είχα θέμα με το ζαχαρο από την αρχή δεν είναι πρώτη φορά που έχω θέμα με το ζαχαρο στην εγκυμοσύνη  ξέρω τι πρέπει να προσέξω και έχω το μηχανάκι που μετράω, η διατροφη ξέρω πια είναι που πρέπει να ακολουθήσω δεν θεωρώ ότι είναι κάτι επείγων για αυτό δεν με πιάνει άγχος να τον ψαξω.. για τον θυρεοειδή επειδή δεν γνώριζα δεδομένου ότι δεν ξανά είχα πρόβλημα ποτε τέτοιες τιμές εκεί αγχώθηκα είναι αλήθεια 
    • Εμένα 41 Χιλ έγραφε αλλά τον μέτρησε από την κοιλιά που δεν είναι τόσο ακριβείας η μέτρηση υποτίθεται 
    • Θα σου πει κι ο γιατρός πώς θα το διορθώσετε και θα είσαι οκ!!
    • Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...