Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

SPIRTOULI μου η μανουλα ηρθε και θα μεινει κ για μετα τον τοκετο....δεν πολυμπαινω γιατι ξεχνιεμαι κ την παραταω μονη της πολλες ωρες.Κριμα ειναι μωρε......

Εμεις τελειωσαμε το παιδικο....τελειωσαμε κ με τα πλυντηρια,σιδερωματα κτλ. Η βαλιτσα του μαιευτηριου μενει να γιομισει κ να βγω να παρω κανενα σουτιεν θηλασμου.

Ανυπομονω να ερθει η Παρασκευη να δω τα κοριτσια μου...βασικα για το βαρος τους με ενδιαφερει....ειμασταν περιπου στα 1500γρ η μια την προηγουμενη φορα....ο ντοκτορας ηταν ευχαριστημενος αλλα εμενα μου φανηκαν λιγα :?:?:?:?:?

Γεια σου ρε ΜΑΡΙΑ + ΦΩΤΗΣ με τον φωτογενη παιδαρο! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσιααααα!!!!!!!!τι κανετε?ολες ετοιμαζομαστε πυρετωδως βλέπω...κι εγω ξεκινησα σιγα σιγα πλυσιματα για να σιδερωνω καθε μερα και απο λιγα και να τακτοποιώ στην ντουλάπα...μας ηρθε το στρώμα - αυριο περιμενουμε καροτσι καθισμα κλπ και σε καμμια βδομαδα μας ειπαν το κρεβατακι...οπότε μας μένει να βαλουμε τις κουρτίνες και να παρουμε ενα ζουζουνοχαλακι και ειμαστε κομπλέ....μου μενουν κατι ψωνακια για μενα και θα αρχισω να κανω βαλιτσα ουτως ωστε κατα τις 15 του φλεβαρη να ειμαστε πανετοιμοι...δεν θελω να εχω τπτ να εκκρεμει οταν μπω στον μηνα μου...μονο να περιμενω την μπουμπουκα μου...

εντωμεταξυ σκέφτομαι οτι πρεπει να παω επειγοντως σε αισθητικο για αποτρίχωση :?:?:lol::lol::lol: βρε κορίτσια δεν ειναι μονο που δεν βλέπω ειναι και που δεν φτάνω :lol::lol::lol: λετε να υπάρχει πρόβλημα?δεν πιστευω μωρε...τι στο καλο...

αυτά τα νεα και παω για σιδερωμα...φιλιάαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια! τι κανετε?? ολες ετοιμαζεστε εεε?? εμεις καναμε κατι μικροψωνακια ακομα οπως φορμακια, μπιμπερο και αποστειρωτη και σιγα σιγα απο βδομαδα που μπαινω στο μηνα μου θα ξεκινησω να φτιαχνω τη βαλιτσουλα μας. χτες ημασταν γιατρουλη και ο μπεμπης μας εχει μεγαλωσει αρκετα!! 2650 γρ.!!!!! ο γιατρος λεει οτι σιγουρα θα βγει 3500γρ!!! Χριστε μου!!! Πως θα βγει ρε κοριτσια?? εχω αρχισει και φοβαμαι!!! :?:?:? Κατα τα αλλα ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα ! με γειά τα ψώνια !!!

παιδιά ειναι επίσημο πλεον : εχω πονοκέφαλο ξεκάθαρο και ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ !!!!!!!!!

ο βήχας μου εφυγε και δε νομίζω να ειμαι κρυωμένη...

εχει καμια αλλη κατι παρόμοιο ή ειμαι μοναχούλα μου ;;;

εκανα ενα ζεστο μπανακι, εφυγε για λίγο και τωρα ξαναρθε !!!! :evil:

φύγε παλιοπονοκέφαλε ! ξούτ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι καλο μου κοριτσακι γιατι δεν παιρνεις ενα ντεπονακι πριν γινει αβασταχτος?? εμενα τουλαχιστον ντεπον με αφηνει και παιρνω αφοβα. εσυ γιατι καθεσαι και υποφερεις?? εγω πριν κανα μηνα εκανα ολοκληρη απονευρωση στον οδοντιατρο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofoukaki μου, δεν εχεις άδικο, απλά σκέφτομαι οτι μπορεί να ειναι απο ορμόνες!

πριν μεινω εγκυος ειχα υπερπρολακτιναιμία που συνδέεται με εντονους πονοκεφάλους και σκέφτηκα μηπως τωρα πλησιάζοντας προς τον τοκετό και την επικειμενη παραγωγή γαλακτος απο τους μαστούς μηπως σχετίζονται... σας μπέρδεψα ;; (μπαρντόν ειλικρινά :oops: )

ασε που εχω καταφέρει να αποφύγω παυσιπονα κλπ σε ΟΛΗ την εγκυμοσύνη (παρ ολο που γενικά τα παίρνω ευκολοτατα ντεπον κλπ) ...κριμα δεν ειναι να παρω για εναν πονοκέφαλο...;;;

διαβαζω και κατι αρθρα για τα αρσενικά εμβρυα και τα παυσιπονα που δεν μου αρέσουν ΚΑΘΟΛΟΥ...

καλα αν συνεχιστεί και ειναι αβασταχτος θα παρω, τι θα κανω...

απλά η πρώτη μου σκέψη ειναι, μηπως ειναι λογω ορμονων ο πονοκέφαλος αυτός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες! Πως ειμαστε σημερα? Μαρια+Φωτης ελπιζω να περασε ο πονοκεφαλος και να εισαι καλυτερα σημερα. Εγω ειχα πολυ συχνους πονοκεφαλους και ημικρανιες παντα και τωρα στην εγκυμοσυνη τιποτα, πολυ περιεργο, ελπιζω να μου μεινει αυτο και μετα... :D

Αχ πλησιαζει ο καιρος! Φοβαμαι και ανυπομονω μαζι! Την αλλη βδομαδα εχουμε ραντεβου, θα δουμε το αγορακι μας! Με αγχωνει κι αυτο το ζυγισμα ρε παιδι μου καθε φορα, και καθε 15θημερο λεω να προσεξω και καθε φορα ειμαι και λιγο πανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!ελιωσα στον υπνο σημερα.10:20 ξυπνησα!καιρο ειχα!στις 2 παω για δουλεια,μια χαρα..

ρε κοριτσια,εχω μπερδευτει πολυ με το καροτσι..εχω ψιλοκαταληξει σε ενα της chicco (trio enjoy fun) που εχει πορτ μπεμπε,καθισμα αυτοκινητου και καροτσι.νομιζω ομως πως εχω ακουσει πως της chicco ειναι βαρια καροτσια.ξερει καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες!

ράνια το καρότσι της chicco, παρά τα όσα λένε, είναι αρκετά πιο ελαφρύ σε σχέση με της peg perego και συν τοις άλλοις έχει ελαφρύ πορτ μπεμπέ, κατάλληλο για χρήση. προσωπικά δεν μου πολυάρεσε γιατί το βρήκα κάπως "πλαστικό" και ιδιαίτερα εύκαμπτο :|

το καρότσι της perego φάνηκε σε μέν,α αλλά ιδίως στον άντρα μου, πιο στιβαρό.

σίγουρα οι γνώμες διίστανται, οπότε στην τελική δες τα από κοντά κ αποφάσισε ποιο σου αρέσει.

μία φίλη μου έλεγε και για το kiddo (μόνο καρότσι), ότι της άρεσε αρκετά κ είναι κ πολύ οικονομικό. για το trio living νομίζω ότι το κόστος είναι 679€. προτού αγοράσεις, να υπολογίσεις αυτά που αγοράζεις και τη μακροπρόθεσμη ή βραχυπρόθεσμη χρησιμότητά τους.

Για παράδειγμα, εμείς προτιμήσαμε καρότσι perego (320€ από ebaby)+ καθισματάκι αυτ/του για 0-4χρ (και όχι 0-1 που δίνουν τα 3-1) (108€ από ebaby κι αυτό) και καλαθούνα με βάση και στρώμα από Λητώ (195€). σύνολο 623€ αλλά καλύπτει πολύ περισσότερο: καθισματάκι μέχρι και 4 χρ. και αντί για πορτ μπεμπέ, παίρνεις καλαθάκι που είναι πιο γερό για το μωράκι.

αν πάλι θέλεις πορτ-μπεμπέ, μπορείς να πάρεις ένα πιο οικονομικό, έχει παρα πολλά η αγορά!

ελπίζω να βοήθησα!καλό ψαξιματάκι, με το καλό τα ψώνια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα.....παρελαβα σημερα το βαλιτσακι της babyspace κ ειναι απαραδεκτο....

περιεχει ενα σωρο διαφημιστικα φυλλαδια κ ενα μικρο δειγματακι sudocream (15gr) και ενα dettol αντισηπτικο χεριων (δειγμα φυσικα)!

οπως και της chicco που ηταν ολο φυλλαδια κ δυο μικρα φακελακια (δειγματα) σαμπουαν! μονο της babylino αξιζει τελικα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantinos αν δεν σου κάνει κόπο, δώσε μου σε παρακαλώ τα στοιχεία για να παραγγείλω το βαλιτσάκι της babylino :)

όντως, από την babyspace δεν ηταν καθόλου καλό... μάλιστα όταν μου το έφερε το κούριερ με παίδεψε αρκετά, διότι ισχυρίστηκαν ότι ήρθαν για παράδοση του προιοντος 2 φορες και δεν με βρήκαν. μέχρι να βγάλω μια άκρη, καταπαιδεύτηκα :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα απο την βροχερή Αθήνα :D !!

ευχαριστώ για τα περαστικούλια σας ! οντως ειμαι καλύτερα σήμερα !!! :oops:

nutellitsa και γω το ίδιο με την γιατρό μου... καθε μηνα με το που μπαίνω στο ιατρείο της :

"Καλημέρα, πήραμε κιλα;" (ΕΛΕΟΣ δηλαδή...) !!!!!!

αλλα δε βαριέσαι... λιγες οι συναντήσεις μας πια αααχααχαχαχαχαχα !!! :lol::lol:

Konstantinos σκετη απογοήτευση τα πακέτα δώρου, εχεις δικιο!! και τα babylino ειναι απο τις λίγες ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ! σκέφτομαι να την στηρίξω μολις γεννηθεί ο μπεμπίνος μας... αξίζει τον κοπο!

ΥΓ: Καλέ!!! χθες αλλαξε και ο δικός μου αφαλός!!!

δεν κανει λακουβίτσα πια ! ειναι ψιλοφλάτ !!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!καλε τι βροχη ειναι αυτη ?μαλλον κατακλυσμο θα το χαρακτηριζα καλυτερα :? οντως παρελαβα και εγω τα βαλιτσακια και ηταν σκετη κοροιδια τσαμπα το τηλ που πηρα..οταν τα ειχα ξαναπαρει οντας εγκυος στον γιο μου ειχαν πολλα δειγματα μεσα μεχρι και πιπιλες :) τωρα τιποτα :o μονο το babylinoειχε καλα πραγματακια μεσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στελνεται e-mail ή παιρνετε τηλ κ το ζητατε: http://www.babylino.gr/contact.html

σε δυο βδομαδες περιπου σας το στελνουν και περιεχει μια συσκευασια πανες το μικρο μεγεθος (34τμχ), μια συσκευασια μωρομαντηλα,μια συσκευασια σερβιετες και βαμβακι και εκπτωτικα κουπονια. μια χαρα δλδ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα εστειλα κ email στην frezyderm κ μου στειλαν 5-6 δειγματακια των 5ml (σωληναρια) απο τα προιοντα τους σαμπουαν, αντιηλιακη κτλ, μικρα δειγματακια αλλα οκ καλυτερα μου φανηκαν απο το βαλιτσακι της babyspace

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε?

Οντως απάτη αυτο το βαλιτσάκι, γεμισα χαρτουρα διφημιστικα κ ενημερωτικά!

Αχ Μαμμυςλαβ θα γεννησεις πρωτη , μη μας ξεχασεις. Να μας ενημερωσεις μολις μπορεσεις!

Στο μπειμπιλινο τι ζηταμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantinos ευχαριστώ για την πληροφορία! έστειλα ένα μέιλ κ ελπίζω να μου απαντήσουν. έχω στείλει κ στην frezyderm, αλλά δεν έχω λάβει προς το παρόν κάτι. ίδωμεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι στην babylino εγραψα σε ποιον μηνα κυησης ειμαι κ οτι θελω να μου στειλουν δειγματα απο τα προιοντα τους κ εκπτωτικα κουπονια!

ντεμι η frezyderm μου τα εστειλε μεσα σε ενα 20μερο περιπου με συστημενο ΕΛΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι!μην ανησυχεις γιουλακι θα προσπαθησω να ενημερωσω οσο ποιο γρηγορα γινεται...το δωματιο στην κλινικη εχει ιντερνετ και tv ξεχωριστα για την καθε μια αν βρω χρονο θα προσπαθησω να σας γραψω νεα....για να παρετε μια ιδεα... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο καινουργιο μαιευτηριο στην αθηνα που λεγεται ρεα αν εχεις ακουστα ανοιξε 18 δεκεμβριου.....ειναι στο ωνασειο διπλα...και ειναι πραγματικα πολυ εξελιγμενο και γενικοτερα σουπερ :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...