Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια!!!

Τεsh περαστικά κάνε υπομονή κανα 2 μέρες και μετά θα είσαι μια χαρά.

Εγώ πήγα τη Δευτέρα για τη μινι-καμπύλη και χτές με πήραν τηλ από το γιατρό και δυστυχώς είμαι πάνω από το όριο. Δεν ξέρω ρε κορίτσια με έπιασε το παράπονο, γιατί από τότε που έμαθα πως είμαι έγκυος έχω κόψει τελείως τα γλυκά και γενικώς προ΄σεχω τη διατροφή μου. Το όριο ήταν 1,3 και εγώ είχα 1,9. Τώρα πρέπει να πάω πάλι την Παρασκευή να κάνω την 3ωρη καμπύλη και εύχομαι να πάνε όλα καλά. Πήγα στο super market και προμηθεύτικα με τροφές για τους διαβητικούς. Γιατί αν κοιτάξετε τις ταμπ΄΄ελες σχεδόν ότι τρόφες έχουν λίγο ζάχαρη ακόμη και τα γιαουρτάκια τα άπαχα (total) έχουν ζάχαρη μέσα.

Τι να κάνω 2 μήνες είναι θα περάσουν, θα κάνω ότι χρειαστεί για το μπεμπάκο!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες και στα ζουζουνάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα καλημερα σε όλες!!! χρονια πολλά σε οσες γιορταζουν!!!

ηθελα να ξερα ποιος μου βαραει το κεφαλι με πετρες οταν κοιμαμαι και ξυπναω με τοσο χαλια διαθεση κ τρομερο πονοκεφαλο :D

βασια μην αγχωνεσαι για την καμπύλη γτ κι εγω ημουν λιγο πανω απτο οριο αλλα δεν ανησυχησε η γιατρός...κι αφου εχεις κοψει τα γλυκα και προσεχεις ηδη που το προβλημα ?φαντασου εγω που πηρα και αρκετα κιλα και συνεχιζω ακαθεκτη :lol::lol: τζαμπα στενοχωριεσαι μαλλον ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν. πανε και οι γιορτες...αντε να περνανε γρηγορα να ερθουν και τα μπεμπακια μας!!!! δεν ξερω βρε κοριτσια αλλα απο τοτε που μπηκε το ετος ειμαι χαλια, ποναω παντου...και το κεφαλι μου.οσο για τον υπνο το βραδι εχει καταντηση μαρτυριο... γυριζω,ξαναγυριζω, ξαναγυριζω ποναω παντου και δεν βολευομαι και εχουμε ακομα δρομο μπροστα.... τελος παντων.

vasia μου δεν εχει σχεση το τι τρως στην εγκυμοσυνη με το διαβητη κυησης, ειναι επιπλοκη του οργανισμου, θα προσεξεις λιγο αν χρειαστει και ολα καλα θα πανε!!! σκεψου οτι δεν θα βαλεις και πολλα κιλα αφου θα προσεχεις τι τρως, εχει και ενα θετικο η κατασταση... υπομονη κοπελιτσα και ολα θα πανε καλσ!!

Γιουλακι καλη επιτυχια σημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κοριτσακια!καλα,χτες πηγαμε και ειδαμε το μπεμπεκι που σας ελεγα.απιστευτος κουκλος!τρελαθηκα.και ο δικος μου κλωτσαγε οση ωρα ημασταν εκει.και μετα οταν το συζητουσα με τον αντρα μου.μαλλον ζηλευει!!

σημερα χαλαρη μερουλα.φαγητο εξω το μεσημερι και ξεκουυυραση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φουσκιτσες τι μου κανετε?απο οτι καταλαβαινω ολες πανω κατω τα ιδια με μενα πονακια ενοχλησεις κτλ υπομονη δεν μας εμεινε πολυς καιρος τον φαγαμε τον γαιδαρο η ουρα εμεινε που ειναι σαφως ομως πιο δυσκολη...να με χαιρεστε βρε γιορταζω σημερα και εχω την τημητικη μου τηλεφωνα πολλα τηλεφωνα και δωρακια το βραδυ εχω οργανωσει μια μινι γιορτουλα και ευτηχως τελειωσα με της προεοιμασιες του σπιτιου.τωρα παω για ενα μπανακι και ισως ξαναμπω μετα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε ολα τα κοριτσια

Σπιρουλι και εγω χαλια ειμαι 2 μερες τωρα .Εχω πολλους πονους χαμηλα στην κοιλια,ποναω πολυ στη μεση και δεν μπορω ουτε να κοιμηθω 2 ημερες τωρα.τα νευρα μουυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammys love μηπως εισαι... ράνια !!;;;;;!! ΚΑΛΕ ! Χρόνια πολλά στη ράνια τη σεξουάλα! Σήμερα γιορταζαμε και μεις (+FOTIS !) !!!!! και 7/1 εχουμε παντα ΤΗΝ επετειο... γνωριμία μας! δεν γιορτάζω αλλη (ουτε γαμου δηλαδή!) !!! κλείνουμε 9 χρονάκια με το τρελοφωτακι μου! Να ναι παντα καλά!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ πως ειστε ;! τα πονακια μου χαμηλά στο κόκκαλο συνεχίζονται και μενα... λιγο δύσπνοια, λίγη καούρα... υπνος τέλειος ομως!! Δευτέρα εχουμε και μεις ραντεβού με την "γιατρέσα" μας να δουμε τι κανει ο μπεμπίνος μας! να της πω και τις ενοχλήσεις μου, να δω τι παιζει -ετσι τυπικά δηλαδή... ;)

σας φιλω και σας καληνυχτώ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Χρονιά Πολλά στις Φανούλες και τις Ουρανίες. Εγώ καλά αύριο θα πάω για τη μεγάλη καμπύλη και βλεπουμε.

Σχετικά με τις αυπνίες, πιείτε ένα ζεστό γάλα ή χαμομήλι πριν κοιμηθείτε για να σας χαλαρώση. Επίσης το ζεστο μπανάκι πριν τον ύπνο βοηθάει.

Θέλω μέχρι τέλος του μήνα να τελειώσω με τα ψώνια του μπέμπη γιατί όσο φουσκώνω τόσο πιο πολύ κουράζομαι εύκολα.

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!χρονια πολλα σε οσους-οσες γιορταζαν χτες αλλα και στους σημερινους εορταζοντες!

αυριο θα παω να ψωνισω επιτελους τα σχετικα με το μπεμπη!σεντονακια,ρουχαλακια και ολα αυτα.λεω να παω και απο τζαμπο μια βολτα,να μη τα χρυσοπληρωσω.εχετε ψωνισει απο εκει?ποιοτικως ειναι ενταξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Χρονια Πολλα για χθες κ για σημερα!!!!

ρανια πηρα κατι φορμακια, μια χαρα ειναι. σκεψου ποσο θα τα βαλουν 1? 2? φορες, μεγαλωνουν πολυ γρηγορα!

Η καμπυλη μου βγηκε πολυ καλη. Το ζαχαρο μου ειναι κατω απο φυσιολογικα ορια.

Τρωω πολλα γλυκα , οποτε το ζαχαρο εχει να κανει με τον καθε οργανισμο νομιζω.

Μου βρηκε ομως πεσμενη τη φεριτινη κ το ουρικο οξυ. Ξερει καμια τι σημαινει αυτο?

Βασια καλη επιτυχια με τη καμπυλη και μην ανησυχεις.

Τα πονακια τα εχω κι εγω , υπομονη χθες εφυγαν τα καλικατζαρακια οποτε και η διαθεση μας θα αρχισει να ανεβαινει. Εγω χθες δεν μπορουσα να κοιμηθω ενιωθα το μωρο να χτυπαει ρυθμικα πολυ χαμηλα και ταυτοχρονα ειχα και τους εμετους απο τις καουρες. Ευτυχως σταματησα να βγαζω αιμα απο τον οισοφαγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημερι και χρονια πολλες στους <χτεσινους> και τους <σημερινους> :lol::lol::lol:

ΓΙΟΥΛΑΚΙ μια χαρα τα αποτελεσματα!!!!! Τρωγε χωρις φοβο αλλα με πολυ παθος τα γλυκα σου! :lol::lol::lol: Η φεριτινη ειναι οι αποθηκες σιδηρου του οργανισμου και το ουρικο οξυ το κοιτανε για να <προλαβουν> προ-εκλαμψια.(Για την φεριτινη ειναι σιγουρη για το ουρ.οξυ οχι κ τοσο).

ΡΑΝΙΑ με το καλο να ξεκινησεις τα μπεμπεδο-ψωνια! Τα σεντονακια απο τα τζαμπο δεν ειναι σουπερ ποιοτητα αλλα ουτε κ για πεταμα...μια ενδιαμεση κατασταση ειναι. Φορμακια κ εσωρουχακια παντως εγω τα ψωνισα απο εκει.

ΒΑΣΙΑ καλα αποτελεσματα στην μεγαλη (ουυυυφ) καμπυλη!!!!!

Παντως κ εγω εχω πονακια στην κοιλια χαμηλα.....και το βραδυ δε μπορω να κοιμηθω ευκολα.....πολλες φορες οταν γυρναω στο πλαι νιωθω περιεργα την κοιλια μου...σαν ξενο σωμα την νιωθω.....

Γιατρο εχω στις 17 του μηνα και θα μου δωσει,ειπε, ενεσουλες κορτιζονης για τα πνευμονακια των μωρων...(αντε παλι ενεσεις :( )

Κατα τα αλλα ησυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λολλι αυτες τις ενεσεις θα στις δωσει για να ανοιξουν τα πνευμονια. Επειδη ειναι διδυμα σε περιπτωση που ερθουν νωριτερα. Προχθες που μιλησα με το γιατρο μου ειπε οτι κι εμεις θα κανουμε επειδη εχουμε ιστορικο πρωορων γεννων στην οικογενεια.

Η μαμα μου ηταν 7μηνιτικη, εγω κ η αδερφη μου γεννηθηκαμε στον 8ο και η αδερφη μου γεννησε μολις εκλεισε τον 8ο.Οποτε ειπε πως για προληπτικους λογους θα μου την κανει μολις μπω στην 32η εβδομαδα.

Ευτυχως να λες, ειναι μερικοι που δεν την κανουν κ μετα τα μωρα ειναι ποσο καιρο στις θερμοκοιτιδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ειναι για το καλο των μωρων εννοειτε οτι θα τις κανω (αφου τις προτινει κ ο γιατρος). Εδω εκανα τοσες κ τοσες ενεσεις στις εξωσωματικες στις 2-3 ακομα θα κολλησω! ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

σημερα ξεστολισα κ μου βγηκε η πιστη-πιαστηκε η μεση μου...

λολι καλα θα κανεις με την ενεση ναχεις το κεφαλι σου ησυχο

τωρα για τα τζαμπο η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν τρελαθηκα απο ποιοτητα αλλα για τον πρωτο καιρο ειναι μια χαρα τα εσωρουχα κ τα φορμακια-σεντονια πηρα απο λητω κ επειδη πηρα αποκει κ εσωρουχακια η αληθεια ειναι οτι απεχουν ετη φωτος...καμμια σχεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!

τι κάνετε γλυκές εγκυούλες ? εγώ είμαι μιά χαρά έχω και αύριο ραντεβού με τον γιατρό, τι καλά! θα δω τον μπέμπη μου που τόσο πεθύμησα! :D

lollipop μην στεναχωριεσαι για τις ενεσούλες ουτως η αλλως για το καλό των μωρών σου είναι :D

χρονια πολλα σε ολες τις εορτάζουσες! και τις χθεσινες και τις σημερινές :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα και απο μενα σε ολες τις κουκλες που γιορταζαν, γιορταζουν και στους συζηγους αυτων φυσικα!!!και γω καλα σε γενικες γραμμες... ξεστολισα το δεντρο σημερα και πηγα και στο τζαμπο και πηρα σαλιαρες,πιπιλες, σκουφακια και γαντακια για το μπουμπουκακι μου!!!!!! αλλα να σας πω την αληθεια κοριτσια μια και μπαινουν οι εκπτωσεις φορμακια και κουβερτουλες κ.τ.λ λεω να παρω απο αλλου για καλυτερη ποιοτητα... μια φιλη μου ειπε που ειχε παρει στο δικο της απο το τζαμπο φορμακια οτι γινονται πολυ σκληρα με το πλυσιμο εστω κιαν βαλεις μαλακτικο... δεν ξερω γουστα, ειναι αυτα...

Γιουλακι μπραβο για τις καλες εξετασεις!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια λιγο αργα το θυμηθηκα και μπηκα αλλα ειχα παει στην νυφη μου καθοτι την λενε γιαννα και εκανε γιορτουλα.η μπεμπα μου τον εριξε τον χωρο της οι περισσοτεροι ασχολιοντουσταν με την κοιλιτσα μου και του κυματισμους που εκανε μετα ομως την επιασε λοξυγκας και τα πηρε κρανιο και αρχισε να κλωτσαει μια απο δω μια απο κει...πλακα ειχε αυτα σας καληνυχτω γιατι νιωθω μια γλυκια νυστα να μου ερχεται...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεβυθια με σπανακι λεω να κανω... τελευταια ανακαλυψη μου ειναι τα ρεβυθια με το σπανακι αλλα ειναι πολυ ωραια!!!! μιαμ μιαμ και να φανταστεις οτι δεν μου αρεσαν καθολου πριν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...