Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

καλημερα!!!

τεσακι αυτο το 0-5 πιο μοντελο ειναι???πολυ καλη η τιμη του!!!

εχω κατα μπερδευτει...πηγαμε στο κουκου εχθες μια βολτα πηρα καλτσυλες μπιμπερο πιπιλες κ παιχνιδακια για την κουνια κ εριξα κ μια ματια στα καροτσακια...τι να παρω δεν ξερω...συστημα 3σε1 η καροτσακι με καθησματακι???εχω κολληση με τα peg perego δεν με πειραζει που ειναι μεχρι τα 3 χρονια αλλα δεν ξερω κ μεχρι ποσο καιρο μπαινει το παιδι στο καροτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοιλιτσες!happy εγω τον γιο μου μεχρι τα 2 το εβαλα στο καροτσι γιατι οταν αρχιζει και περπαταει απο μονο του το παιδι δεν θελει να καθετε ,ετσι και των περισσοτερων φιλων μου αλλα απο μονη μου του πηρα ενα καροτσι βολτας που λενε το οποοιο ειναι παναλαυρο φθηνο και μικρο μονο για μεγαλες βολτες η ψωνια στα μαγαζια που και σε αυτο καθεται αραια και που. και ειναι κοντα στα 3 τωρα...οποτε το καροτσι τωρα ειναι σαν καινουργιο και θα το χρησιμοποιησω και στην κορη μου,ευτηχως το πηρα και ουδετερο χρωμα..συμφωνω με την επιλογη σου σκεψου και για αργοτερα και παρε ουδετερο χρωμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοιλιτσες!happy εγω τον γιο μου μεχρι τα 2 το εβαλα στο καροτσι γιατι οταν αρχιζει και περπαταει απο μονο του το παιδι δεν θελει να καθετε ,ετσι και των περισσοτερων φιλων μου αλλα απο μονη μου του πηρα ενα καροτσι βολτας που λενε το οποοιο ειναι παναλαυρο φθηνο και μικρο μονο για μεγαλες βολτες η ψωνια στα μαγαζια που και σε αυτο καθεται αραια και που. και ειναι κοντα στα 3 τωρα...οποτε το καροτσι τωρα ειναι σαν καινουργιο και θα το χρησιμοποιησω και στην κορη μου,ευτηχως το πηρα και ουδετερο χρωμα..συμφωνω με την επιλογη σου σκεψου και για αργοτερα και παρε ουδετερο χρωμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου mamys love κ εγω αυτο θελω ενα καροτσακι γερο κ για το επομενο μωρακι πρωτα ο θεος αλλα τοσα που υπαρχουν μπερδευεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!

Happy και εγω ειχα φαει κολλημα με αυτα αλλα μετα ειδα οτι για μενα ειναι πολυ βαρια!

Η μαμμυ εχει δικαιο και εμενα ολες μου οι φιλες αυτο μου λενε για τα παιδια. Βλεπω κ την ανηψια μου 2,5 ουτε να το δει δεν θελει πια το καροτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy το ειδα σενα μαγαζι εδω συνοικιακο - δεν θυμαμαι μοντελο ακριβως :roll::roll: αν κ ειμαι σιγουρη οτι μπορεις να το βρεις κ σε καλυτερη τιμη απο μεγαλα μαγαζια που κανουν προσφορες.τωρα για την ηλικια δεν ξερω....δεν εχω ιδεα ποσο καθονται... :? αυτο που θες εσυ μας το ειπε 580

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα και καλη βδομαδαααα!!!! τι κανετε σημερα? βλεπω ψαχνετε για καροτσια και κρεβατια... εγω ακομα τιποτα και με βλεπω κατα το βλεβαρη να αρχιζω.... :lol::lol::lol::lol:

τι αλλα νεα εσεις? εγω χθες δεν ημουν και τοσο καλα γιατι ειδα 4 σταγωνες ροζ αιμα στο χαρτι μετα την τουαλετα και πηρα το γιατρο και μου ειπε ξαπλα και αν συνεχιζε θα με εβλεπε αλλα ευτυχως δεν ειδα αλλο.... το καλο ειναι οτι την τεταρτη το πρωι εχω ραντεβου ετσι κι αλλιως. νομιζω οτι καποια κοπελα ειχε αναφερει για αιμα τις προηγουμενες μερες η κανω λαθος????? :-h:-h:-h:-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!! τι κανετε??? εμενα εχει μοσχοβολησει το σπιτι χριστουγεννα!!! Εχω αναψει τζακι και εχουμε αρχισει να φτιαχνουμε κουραμπιεδες και μελομακαρονα με τη μαμα που ηρθε για βοηθεια! :D:D Αχ... τι ωραιαααα!!!!!! Αυριο θα δουμε και το μπεμπουλινακι μας!!!!!!!!!! τελεια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα τσουπρίτσες !!!

καλά τα λέτε για τα καροτσάκια ...

αλλα οοοοοοταν με το καλό ερθει και 2ο παιδάκι, πολύ πιθανό το 1ο να "ζηλεύει" και να "θυμηθεί" ξαφνικά την γλύκα του καροτσιού... :shock:

κατι τετοιο παντως συνέβη με τον ανηψάκο μας οταν γεννήθηκε η αδελφή του (εχουν 2 χρόνια διαφορά!)

:D:D χιχιχιχιχι !!!!

σπιρτούλι μη ανησυχείς ! οτι σου πει ο ντοκτορ σου ! που φαντάζομαι οτι θα πει : ξεκούραση !!! ;)

:-*:-*:-* φιλάκια σε όλες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερες...μεχρι εδω μυρισαν τα μελομακαρονα βρε και οι κουραμπιεδες...Spirtouli μην ανησυχεις θα σε δει ο γαιτρος και θα σου πει δεν θα ειναι κατι σοβαρο!Εγω πηγα το πρωι τα αποτελσματα της καλλιεργειας στο γιατρο,και αυριο ξεκιναω την θεραπεια να και η καλλιεργεια βγηκε καθαρη ο γαιτρος ειπε να βαζω μια κρεμουλα κολπικη για 15 μερες!!!Σημερα αρχιζουμε νηστεια,και θα κανω μακαρονια με κοκκινη σαλτσουλα...Ευχομαι να ειστε ολες καλα και καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν να απνε στο γιατρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!οτι γυρισα απτη δουλεια και φυσικα ειμαι πτωμα.η μεση μου ρε γαμωτο,υποφερω τρελα.αυτη η εβδομαδα θα ειναι πολυ ζορι στη δουλεια και ορθοστασια,να δω πως θα την παλεψω...ολο το σ/κ,οταν ξαπλωνα δεν μπορουσα ουτε πλευρο να γυρισω.με γυριζε ο αντρας μου.τι τραβαει κι αυτος.σηκωνοταν,με σηκωνε αγκαλια και με γυριζε.και δεν ειμαι και ελαφρια...

ας περασουν οι γιορτες με το καλο και θα κλεινω 2-3 ραντεβου την ημερα στη δουλεια.

την κυριακη πηγαμε σε ενα μαγαζι να δουμε για καροτσακι.ειδαμε ενα της chicco 3 σε 1 που αρεσε του αντρα μου 670 ευρω.κοιταξα μετα στο ιντερνετ και το βρηκα 360 ευρω(δεν ξερω ποσο μεταφορικα).τρελη διαφορα.αλλα λεω να μην παρω 3 σε 1.το πορτ μπεμπε δηλ νομιζω ειναι περιττο.στην αρχη οταν ειναι μωρο δεν προσαρμοζεται το καθισμα αυτοκινητου στο καροτσι?πρεπει να παρω το πορτ μπεμπε?δεν ξερω,μπερδευτηκα..

για κουνια-αλλαξιερα εχω ψιλοκαταληξει σε 3-4 σχεδια απο εναν γνωστο που εχει μαγαζι με επιπλα και θα μου βγει πιο οικονομικα απο οτι σε λητω και τετοια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,καλησπερα,καλησπερα!

Καλη εβδομαδα και καλες γιορτες να εχουμε! Μπηκαμε στην τελικη ευθεια για τα Κριστμας!!!!! (*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)

Εμεις λεγαμε χτες να ξεκινησουμε τα βαψιματα αλλα βγηκαμε μια βολτουλα στα μαγαζια κ μετα δεν ειχαμε κουραγιο (εγω δηλ δεν ειχα).

Εχω απορια για τα καθισματα αυτοκινητου.....Καποια γραφουν απο ειναι καταλληλα για μωρουλια απο 0 μηνων....αυτο σημαινει οτι βγαινοντας απο το μαιευτηριο (πρωτα ο θεος) μπορουμε να τα βαλουμε στο καθισματακι για την μεταφορα στο σπιτι;;;;;; :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

ΝΕΝΑ η κρεμουλα προληπτικα ε;(αφου βγηκε καθαρη η καλλιεργεια). Θα νηστεψεις; Χαρα στο κουραγιο σου....εγω δεν θα νηστεψω....τρωω που τρωω 2-3 συγκεκριμενα πραγματα(κυριως κοτοπουλο,μπιφτεκι,μπριζολα ψητα),αν αρχισω και νηστεια θα με μαζευουν απο τα πατωματα....ασε που φοβαμαι μην κατρακυλισει και ο αιματοκριτης.. :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

ΣΠΙΡΤΟΥΛΗ ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα.Μην αγχωνεσαι μωρε!!!! Θα δεις και το ζουζουνι σε λιγες μερες και ολα οκ ;)

ΣΟΦΟΥΚΙ μας εσπασες τη μυτη με τα γλυκα!!!!!!! Αντε και του χρονου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια για να καταλαβετε λιγο,το πορτμπεμπε χρησιμευει περισσοτερο για να κοιμιζεις το μωρο διπλα σου τον πρωτο καιρο εαν δεν χωραει κουνια,προσαρμοζεται στο καροτσι.Το καθισμα δεν συνισταται για να κοιμαται μεσα το μωρο,αλλα για να ταξιδευει και φυσικα προσαρμοζεται στο καροτσι οπου μπορεις να το βγαζεις απο το αμαξι και κατευθειαν να το κουμπωνεις πανω στο καροτσι για τις βολτουλες σας!Ολα τα καροτσια 3 σε 1 το καθισματακι ειναι κατηγορια 0-13 κιλα,οποτε μετα περνεις αλλο..Αν αποφασισιες να παρεις χωρια καθισμα αυτοκινητου καλυτερα παρε 0-18 κιλα,παλι θα χρειαστει να παρεις αλλο αλλα λιγο πιο μετα,ενω στην πρωτη περιπτωση γυρω στο χρονο το αλλαζεις,οποτε αποφασιζεις εσυ...Εγω πηρα τo perego το 3-1 γιατι ηθελα κατι τετοιο επειδη το μωρο θα κοιμαται διπλα μου στην αρχη και ηταν καλη η τιμη του 440 μαζι με ποδοσακο και τσαντα!Ειναι οτι βολευει την καθε μια,οσο για το καροτσι για τα κιλα που ανεφερε μια κοπελα,οταν το μωρο φτασει 2.5-3 χρονων δεν νομιζω να καθεται στο καροτσι,περνεις ενα μπαστουνι καροτσι ισα ισα για να καθεται αν πατε για περιπατο και εκεινο αν καθεται μεσα γιατι πολλα θελουν να περπατανε,και αν μεχρι τοτε δεν κανεις αλλο παιδακι οποτε το χρησιμοποιει το μικρουλι..

Λολλι προληπτικα η θεραπεια θα γινει!Οσο για ταη νηστεια δεν το συζητω οτι αν δεν ειχα καλες εξετασεις δεν θα εκανα αλλα εχω 34 αιματοκριτη,ειναι καλα και γενικα δεν ζαλιζομαι και τετοια,οποτε γιατι να μην κανω,ουτως ή αλλως και τωρα δεν τρωω καθε μερα κρεας.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσια , εγω προτιμησα να παρω στον πρωτο μωρο κ φυσικα τα εχω κ για το δευτερο αυτο το καροτσι: http://www.babynet.gr/site_pics/proiont ... wi_big.jpg που ειναι με 2 χερουλια κ οχι ενα. πηρα πορτ μπεμπε που δεν μπαινει στο καροτσι εχει φτηνα κ στο τζαμπο, οπου το χρησιμοποιησα ακριβως 40 μερες αντε το πολυ 2 μηνες.

καρεκλακι πηρα αυτο : http://www.chicco.com/ProdottiChicco/Sc ... fault.aspx που το χρησιμοποιω ακομη :shock::shock::shock: που ειναι 3 χρονων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Δελφινακι εβλεπα κατι πολυ ομορφα για διδυμα!!!

Απο μια φιλη μου , ελεγε οτι τη βολευε να τα βλεπει και τ αδυο διπλα διπλα. Νομιζω οτι βολεψει τη καθε μανουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φουσκοκοιλιτσες τι μου κανετε?εγω μια χαρα αν εξαιρεσουμε αυτη την ριμαδα την οσφυαλγια που μου την σπαει,αλλα μην τα θελουμε και ολα δικα μας παλικαλα που μονο αυτο εχω..σοφουκι καλα αποτελεσματα για αυριο οσο για μελομακαρονα και κουραμπιεδες λεω να κανω παρασκευη...σπιρτουλι μην ανχωνεσαι δεν νομιζω να ειναι κατι σοβαρο απο κουραση μαλλον αλλα μια ξαδερφη μου το ειχε αυτο για μια μερα μονο καθε φορα που ερχοταν σε επαφη με τον αντρα της. σε ολητην εγκυμοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολι εχεις σκεφτει καροτσακι για διδυμα;μπρος πισω η διπλα διπλα.τι λες;και ποια μαρκα;

Δελφινακι, καροτσι διαλεξα διπλα-διπλα.

Το απογευμα θα μας το φερουν αλλα μη με ρωτησεις μαρκα δεν θυμαμαι...γιατι το ειχαμε δει οταν ημουν στον 3ο μηνα κ πριν λιγες μερες εστειλα τον αντρα μου κ το <εκλεισε>.

Θα σου πω το απογευμα μαρκα κτλ.Το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ειναι Ιταλικη μαρκα (σε φωτισα ε;).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεεεεεεεεεεερα!!!!!!!!!!!!!

Ρανια σε καταλαβαινω με τη μεση. Εμεις εχουμε σκαλες στο σπιτι και οποτε ειναι να παω στο μπανιο, κλαιω γιατι διπλωνομαι καθε φορα στο ανεβασμα!

πηρα κατι πετσετε καλτσακια για νεογγενητα απο το Marks & Spenser...ουουου πολυ μικρουλια ειναι. αλλα ολα τα ρουχαλακια ειναι ροζ κ γαλαζια, τιποτα ουδετερο δεν βρηκα!

Χθες ειχα πολλες δουλειες σε δημοσιες υπηρεσιες κ ευτυχως μου εδιναν προτεραιοτητα ολοι. Ειδικα στην εφορια γινοταν της τρελης!!

Περπατησα πολυ ομως και ημουν και ορια για αρκετες ωρες. Σημερα το πρωι που ξυπνησα ειχα πονακια περιοδου :roll: , το εχει παθει καμία???

mamys love δεν εισαι μονη καλέ...χιχιχι εδω ειμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γεια σας και απο μενα!!!!! τι κανετε? εγω σημερα καλα και αυριο καλυτερα που εχουμε γιατρουλη.... γιουλακι απο οτι μου ειπε μια μαια τωρα τελευταια η μητρα αρχιζει να κανει συσπασεις απο τον 6, προετοιμαζεται λεει για τον τοκετο, και οι συσπασεις ειναι πονακια περιοδου σε συνδιασμο με πετρωμα στην κοιλια.

Μηπως και σε σενα αυτα τα πονακια ειναι συσπασεις? παρε κανενα τηλ το γιατρο να ρωτησεις....

εγω αιμα δεν ξαναειδα.... ευτυχως

mammys love και μενα με ρωτησε ο γιατρος αν ειχα επαφη αλλα δεν προλαβαμε... μας προλαβε το αιματακι :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου! τι κανετε? εγω ετοιμαζομαι να κανω μπανακι και να στολιστω για να παμε να δουμε το ζουζουνακι μας σε λιγο(θα κανουμε και τη βολτα μας στα μαγαζια) ;) . Αυριο θα κοινωνησω κι ολας κι ετσι σημερα ολη μερα πειναω τρελα αφου δεν τρωω ουτε λαδι! με κουλουρακια και νεροβραστη σουπιτσα την εβγαλα το καημενο!!! θα τα πουμε αυριο!! φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Σοφούκι αντε με το καλό να δεις το μωράκια σου.

Εγώ σήμερα ξύπνησα κακοδιάθετη χωρίς λόγο και με πιάσαν τα κλάματα. ειχα να το πάθω από το πρώτο τρίμηνο να κλαίω χωρίς λόγο. Εδώ και μερικές μέρες έχει αρχίσει να με πονάει το στήθος πάλι, περίεργο. έχει συμβεί σε καμία άλλη?

Καροτσάκι εγώ πήρα το 3 σε 1 της Chicco χρώμα εκρού με πορτοκαλί. Εγώ το γιατρό θα τον δω στις 3 Γενάρη όπου θα κάνω και τη καμπύλη ζαχάρου.

Σήμερα λέω να φτιάξω σουντζουκάκια,

Φιλάκια σε όλες και στα ζουζουνάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...