Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

=))=))=))=))=))

εγω οταν καθομαι σαυτην λες και εχει καρφια...στον αερα σχεδον ο κ@@@ς μου,κοιταω πανω και παρακαλαω να περασει η ωρα να τελειωνει η εξεταση...ενω με τον υπερηχο :D:D:D μπορω να καθομαι με τις ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα-σπερα κορτσουδια!!!!!!!!!!!!

Σπιρτουλι αυτο με το γοφο το επαθα κι εγω μια μερα απο το περπάτημα. Ειναι η μεση. Εκει χτυπάει γιατι εκει ειναι η βάση της, ξεκουραση θελει μην ανησυχεις!!!!

Τεση τα μωρα μας ιδια φατσα εχουν...χαχαχαχαχαχ

βαψε Λολλακι και πες μας κι εμας να δουμε τι θα κανουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες!!!

λολι ο αντρας μου δεν χρησιμοποιησε ασταρι,περασε δυο φορες το χρωμα κ ηταν οκ!!!καλη αρχη!!!με το καλο να τελειωσετε το δωματιακι σας!!!περιμενουμε φοτογραφιες!!!!

κ μενα μου την δινουν οταν προσπαθουν να σου πασαρουν ενα σωρο πραγματα,για αυτο ξεκηναω με λιγα κ αν χρειαστω κ αλλα θα στειλω τον αντρουλη μου η την πεθερα μου κ θα μου φερουν σιγα το προβλημα...απο ρουχα δεν εχω παρει σχεδον τιποτα μου εδωσαν φιλεςκ τα περισσοτερα καινουργια δεν προλαβαν να τα φορεσουν μεγαλωνουν τοσο γρηγορα!!!!μονο γαντακια για να μην γρατσουνα το προσωπακι της πηρα κ μια κουβερτουλα που ειδα κ ερωτευτηκα!!!

κοριτσια για καροτσακια ειδατε καθολου????βρηκα το peg perego pliko ολο το σετ(πορτ μπεμπε,καθησματακι αυτοκινητου κ καροτσι)434 ευρω στο ebaby.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι ναιιιιιιιι τελεια δεν ειναι :lol::lol::lol:

happy εριξα κι εγω μια ματια για καροτσι και η αληθεια ειναι πως δεν μου γεμισε το συγκεκριμμενο το ματι γτ το χρησιμοποιεις λιγο καιρο(σν λεμε για το ιδιο) και κοστιζει αρκετα χωρις να ειναι σιγουρη η χρηση του και απο τις 3 αποψεις... αντιθετα ειδα ενα αλλο της perego γυρω στα 240 ευρω που ειναι απο 0 μηνων εως 5 ετων.εγω κλινω προς τα κει...θα δουμε ακομα δεν καταληξαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?τες περιμενουμε νεα σου!εγω μια χαρα με της συνηθησμενες ενοχλησεις το μωρο εχειφτασει να με κλωτσαει κατω απο το διαφραγμα και οταν βρισκεται εκει πανω με ενοχλει και δεν μπορω να σκυψω καθολου,αλλα τι να κανει και αυτο ετσι στριμοκολα που ειναι εκει μεσα... ;) τελικα λολι δεν μου ειπες μεσα στην καζανη μενεις?οσο για τα μπιμπερο εχω στο γιο μου ειχα παρει οσα χωραγε ο αποστειρωτης 4 μεγαλα και 2 μικρα ..οσο για καροτσι εγω αυτο εχω happyαπο τον γιο μου τηςpeg perego σε ουδετερο χρωμα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?Εγω τα ιδια λιγο ξαπλα λιγο ορθια ,εβαλα το φαγακι να γινεται και βλεπβ μια κυπριακη σειρα στο ιντερνετ!Εγω κοριτσακια που εκανα την καμπυλη μια χαρα ηταν αλλα εκανα την μικρη με τα 50 γρ και περιμενα μονο μια ωρα εκει τα αποτελεσματα ηταν πολυ καλα!Το χρωμα του δωματιου το βαψαμε κατευθειαν και επιασε το χρωμα που θελαμε παρολο που απο κατω ηταν φουξ πολυ ανοιχτο!Οσο για τους πονους στους γοφους SPIRTOULI σκεψου οτι εγω αυτο το εχω απο τον 6ο μηνα και και δεν μπορω να περπατησω ή να σταθω ορθια για παραπανω απο ενα τεταρο,δυστηχως δεν μπορουμε τιποτα να κανουμε αν θες ομως πες το στο γιατρο μηπως και σου αυξησει το μαγνησιο,εμενα μου το αυξησε κατα 4 χαπια την ημερα κατι κανει για τους πονους αλλα οχι και οτι τους σταματαει!

Σας στελνω και το δικο μας δωματιο οπως το παραγγειλαμε και την προικα και το φωτιστικο και σε λιγο θα σας στειλω και την λιστα με οτι χρειαζομαστε για το μωρακι μας..

post-13385-13873935831683_thumb.jpg

post-13385-13873935831768_thumb.jpg

post-13385-13873935831859_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα! Νενα χαθηκες! Καλοριζικα τα πραγματακια σου! Εγω ακομα δεν εχω αποφασισει τι θελω για τον πριγκηπα μου... Ουτε βαψιμο δεν εχουμε ξεκινησει (δεεν ξερω τι χρωματα καν θα το κανουμε) και ειμαι κ η πιο προχωρημενη στις εβδομαδες νομιζω... :?:? Μηπως να αγχωθω??? Και απο πραγματακια του εχω παρει μονο 2 κουβερτουλες φλις, 1 μπιμπερο μεγαλο, 1 μικρο, 2 πιπιλες, 2 φορμακια και καθολου εσωρουχακια!!! και ολα αυτα τα εχω απο τη β επιπεδου που τα ειχα παρει για το καλο! Μαλλον πρεπει να το ριξω στα ψωνια, ολο αυτο λεω κι ολο κατι με κραταει... :?:? Αχ αυτο το αγχος... Οσον αφορα τα επιπλακια του, θα τα παραγγειλω μετα τις γιορτες στις εκπτωσεις να εχουν ετοιμη την παραγγελια μου, αλλα θελω να ερθουν σπιτι αφου γεννηθει ο μπεμπης! τελικα ειμαι λιγο προοληπτικη... δεν το ειχα καταλαβει μεχρι τωρα στη ζωη μου οπως επισης πιστευα οτι ημουν προσωποποιηση της αναισθησιας.. Τελικα αυτο το μωρουλινι εχει αλλαξει τη ζωη μου πριν καν ερθει στον κοσμο!!!!! Σκεφτειτε τι εχει να γινει... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΑΣ!Η γιουλη εχει γραψει για το μαιευτηριο αυτα ειναι θα χρειαστει το μωρακι μας τουλαχιστον μεχρι να σαραντησει!

Ρουχακια εσωρουχακια

8 φορμακια αναλογα με το ποτε βαζετε πλυντηριο(προτιμηστε να ειναι βαμβακερα και νουμερακι 0-3)

8 ολοσωμα φανελακια(βαμαβακερα και νουμερακι 0-3) μπορειτε να παρετε και λιγοτερα

3 ζευγαρια καλτσακια

1-2 ζακετακι αν λερωθει το 1 να εχετε 1 καβατζα

10 πανακια για γουλιτσες(οταν βαζουμε το μωρο να ρευτει στον ωμο βαζουμε αυτα για να μην λερωθουμε)

10 σαλιαρες(για αυτες που θα δωσουν μπιμπερο στο μωρο,προτιμηστε να μην ειναι πολυ μικρο νουμερο θα τις χρειαστειτε και μετα)

2 πετσετες προσωπου

2 πετσετες σωματος

1 μπουρνουζακι

2 σκουφακια

2 γαντακια για το ξυσιμο

Υπνοσακος(αν θελετε εγω προσωπικα δεν θα παρω)

2 ζευγαρια ρουχαλακια εξοδου για τις πρωτες βολτες

Μπουφανακι ολοσωμο(αν θελετε εγω πηρα γιατι μεχρι και αρχες μαιου εχει ψιχρουλα)

ΠΡΟΙΚΑ ΜΩΡΟΥ

3 ζευγαρια σεντονακια

5 πανες αγκαλιας

2-3 πικε(θα τις χρειαστειτε και στο μαιευτηριο)

3-4 αδιαβροχα σελετδακια(να ακουμπατε το μωρο οταν το αλλαζετε,1 να εχετε στο κρεββατακι του για τις διαρροες απο την πανα,1 στην τσαντα εξοδου μονιμα,και 1 εφεδρικο!

2 κουβερτουλες χοντρες

2 φλις

παντα κουνουπιερα παπλωματακι(δεν θα το χρησιμοποιησετε στην αρχη,πολυ αργοτερα,εγω το πηρα απο τωρα)

καροτσι,καθισμα αυτοκινητου,πορτ μπεμπε ή καλαθουνα

1 παιχνιδακι κρεμαστο για την κουνια(προαιρετικο)

Για το μπανιο του-καλλυντικα

μπανιεριτσα

σαμπουαν αφρολουτρο

κρεμα για το συγκαμα

λαδακι σωματος

χτενα-βουρτσα-ψαλιδακι

γαζουλες(για τον ομφαλο)

σεταβλον(ο γιατρος μπορει να σας πει και καποι αλλο σκευασμα)

αμπουλες φυσιολογικου ορου για τη μυτουλα του

μωρομαντικα οπωσδηποτε δυο συσκευασιες

παμπερς οπωσδηποτε δυο μεγαλες συσκευασιες

απορυπαντικο βρεφικο

θερμομετρο σωματος

Για το φαγακι του(εαν θηλασετε αποκλειστικα)

2 μπιμπερο 1 μικρο 1 μεγαλο

2 πιπιλες (αν θελετε να του δωσετε)θηκη και αλυσιδιτσα(παρτε μια σιλικονατη και μια καουτσουκ,δεν δεχονται ολα τα μωρα τις ιδιες πιπιλες και αναλογα μετα περνετε και αλλες)

αποστειρωτης(δεν θα τον χρεαστειτε αν θηλασετε αποκλειστικα,αν μπορειτε ομως να δανειστειτε απο καποιον,αλλιως βραστε τα σε κατσαρολα αν χρειαστει να χρησιμοποιησετε καποια φορα)

Βουρτσακι ειδικο για τα μπιμπερο

βρειτε νωριτερα καποιο καταστημα ή μαια ή απο το νοσοκομειο που θα γεννησετε για να νοικιασετε καποιο θηλαστρο(ισως καποια στιγμη χρειαστει να βγαλετε το γαλα τεχνητα,και επειδη ειναι ακριβα,καλυτερα να νοικιασετε)

σακουλακια ή βαζακια πλαστικα για την αποθηκευση μητρικου γαλακτος

επιθεματα στηθους για εσας

Εαν δεν θηλασετε

4 μπιπμερο για αρχη,2 μεγαλα 2 μικρα(ο μηνων) και παλι αναλογα με το ποτε θελετε να αποστειρωνετε(υπολογιστε οτι ενα μωρο τρωει συνηθως καθε 3 ωρες)

πιπιλες

λαβιδα για τα μπιμπερο

εξτρα θηλες μπιμπερο για 1 μηνων

θερμος

κύπελο μέτρησης για το γαλα, ανοιχτήρι κονσέρβας, κουτάλι με μακριά λαβή, τσιμπίδα,

βρεφικο γαλα(συμβουλευτειτε πρωτα το παιδιατρο για το τι γαλα να χρησιμοποιησετε)

αυτα θα χρειαστουμε για ξεκινημα μετα βλεποντας και κανοντας ως προς τις ποσοτητες,φυσικα και παλι μπορει καποια να μην θελει να τα παρει αυτα απο τωρα,αλλα καλο ειναι οταν γεννηθει το μωρο να υπαρχουν.Οσο για εσας τις διδυμομανουλες λολλι πιστευω οτι ειναι στην κριση σας για το ποσα παραπανω θα παρετε,αναλογα με το ποτε θα πλενετε και θα αποστειρωνετε,ας πουμε μπορειτε να παρετε για αρχη 15 φανελακια νουμερο 0-3 και μετα αναλογα βλεπετε στελνετε και σας περνουν,και μπιμπερο παρτε 8 για αρχη σιγουρα θα χρειαστειτε και αλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειτε κοριτσια οτι για ολα αυτα θα χρειαστειτε και μια μεγαλη αλλαξιερα ή ντουλαπα και ενα καλαθακι για καλλυντικα!Α ξεχασα και πολλα λεφτακια!!!!!!!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ok GIOULAKI θα βαψω κ αν βγει καμια βλακεια θα το βγαλω φωτο να γελασουμε!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

ΝΕΝΑ ωραια η λιστα....ειχα βρει κ εγω μια λιστα στο νετ αλλα καποια απο τα πραγματα που ειδα μου φανηκαν περιττα....Τωρα θα μου πεις που ξερεις;;;;; Εεεεε ετσι μου φανηκαν κ δεν ειχα δωσει σημασια..... :oops::oops::oops::oops:

Αααααα δε μου λες ρε Νενα...εκανες την καμπυλη των 50γρ ε; Κι εγω. Μπορεις να μου πεις τις τιμες πριν και μετα την γλυκοζη για να συγκρινω;

SOFOUKI μου προσεξε στην παραγγελεια σου 2 πραγματα...

1.Η περιοδος μετα τις γιορτες ειναι περιοδος απογραφης για τα καταστηματα οποτε ενδεχεται να σου αργησουν την παραδοση και να σε πηγαινουν απο αυριο σε αυριο (κ να σου σπασουν τα νευρα)...

2. Σε 1-2 μαγαζια be-be που ειχα ρωτησει για τις εκπτωσεις(πριν καταληξω),μου ειχαν πει οτι δεν κανουν εκπτωσεις στα επιπλα (κουνιες-αλλαξιερες-σιφωνιερες κτλ) εκτος αν βγαλουν 1-2 κομματια σε προσφορα.....

Ρωτα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγχώθηκααααααααααααααααααα....

Ευχαριστουμε πολυ Νένα!!!!

Αχ τιποτα δεν εχω μονο τεσσερα φορμακια και 2 καλτσες....ουφ πρεπει να βιαστχ νομίζω!!!!!!

εμεις καταληξαμε σε καροτσι , στο Mac LAren xlr μας βγαινει οικονομικα απο τη ποδηλατουπολη με εκπτωση. Και βολευει γιατι το καθισματακι το μικρο που θα μου δωσει η αδερφη μου ειναι ταιριαστο με το καροτσι!

Παω να παρω χαρτι ν αγραψω τη λίστα. Αργοτερα θα παω στα Κουκου , μπορει να παρω κατι , ετσι για να ξε- αγχωθω!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα λολι δεν μου ειπες μεσα στην καζανη μενεις?..

ναι μεσα στην Κοζ

Κουκλες θα παρετε ενδοεπικοινωνια;;;Εχετε δει κατι οικονομικο;

Εγω σκεφτομαι να παρω γιατι δυστυχως δεν εχω χωρο στην κρεβατοκαμαρα για 2 λικνα κ τα μωρα θα τα βαλω κατευθειαν στο δικο τους δωματιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μας!!!γυρισαμε απο γιατρο ...ολα καλα με την μικρη μας..ειμαστε σχεδον κιλο και φυσικα καλα την ειχα καταλαβει την κυρια οτι ηταν με τα ποδαρακια προς τα κατω γτ οταν με χτυπουσε πονουσα λιγο...μου το επιβεβαιωσε και η γιατρος οτι ειχε ισχιακη θεση και το ποδαρακι της χτυπουσε ακριβως στον τραχηλο.ατιμουτσικο...ελπιζω να αλλαξει θεση και να μην βολευτει ετσι γτ σκουρα τα πραγματα.κατα ταλλα καλα μου ειπε...πηρα 1μιση κιλο αυτον τον μηνα αν και ειχα βαλει 4 τον προηγουμενο...απο δω κ περα μου ειπε να προσεχω...να τρωω μοσχαρακι κ χυμο πορτοκαλι λογω χαμηλου αιματοκριτη κ να παιρνω 2 σκευασματα σιδηρου.αυτααααααααααα ααα κ με το ζαχαρο καλα ειπε στο οριο ειμαστε..κανενα προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh αντε καμαρωσες την ζουζουνα σου,ειμαστε απο τις τυχερουλες αντε κοριτσια υπομονη και εσεις θα τα καμαρωσετε τα μπεμπακια σας!Λολλι οι τιμη πριν την γλυκοζη ηταν 84mg και μετα 102mg..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νενακι τελεια τα πραγματα του μωρου!!!πολυ ομορφα επιπλα!!!!

διαβασα την λιστα κ με ελουσε κρυος ιδρωτας...απο τις εκπτωσεις ξεκινω τα ψωνια...για τον γιατρο που ρωτησες κατα της 12 εχω ραντεβου εσυ???

τεση τι καλα που ειδες την μπεμπουλα σου!!!!!!

λολιποπ δεν χωραει ενα κρεββατι μονο στο παιδικο να εισαι μαζι με τα μωρα???κ εγω στο παιδικο θα μετακομοισω δεν εχω χορο στην κρεββατοκαμαρα κ δεν θελω να ξυπναω κ τον αντρα μου...θα τον αφηνω να εχει δυναμης για την ημερα να κοιμαμαι εγω :lol::lol::lol:

γιουλακι ζηλεψα...θα κλεψω την ιδεα σου κ θα παω κ εγω κουκου να παρω καλτσακια εχει πενταδες χρωματιστα πολυ γλυκουλικα,κ καμμια πιπιλα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!πρωινη πρωινη..σε καμια ωρα θα φυγω και θα γυρισω αργα το βραδυ.φουλ προγραμμα σημερα.τωρα καφε με μια φιλη που γεννησε πριν 3 μηνες,μετα μνημοσυνο(παντα μεσα στο προγραμμα κι αυτα),μετα επισκεψη στα πεθερικα μου(μπλιαχ) και καπακι εξω το βραδυ για μαμ με φιλους.θα μπορουσα να εξαιρεσω τα 2 μεσαια αλλα δυστυχως δεν γινεται!

δεν θυμαμαι ποια ελεγε για το γοφο της..και εμενα 2 ημερες που ημουν απογευματινη στη δουλεια,αρα πολυυυ περισσοτερη δουλεια και ορθοστασια,με ταραξε.μετα τις γιορτες σκεφτομαι να μειωσω τις ωρες που πηγαινω και να βαλω στο προγραμμα να παω γυμναστηριο για κανα διαδρομο.περπατηματακι δηλαδη κανα τεταρτακι καθε μερα.θα ρωτησω και το γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας!!!!

ΡΑΝΙΑ φουλ προγραμμα σημερα ε; Απ ολα εχει ο μπαξες...και ευχαριστα και πιο στεναχωρα....

HAPPY στο παιδικο μαλλον χωραει μονο κρεβατι (στριμωγμενα παντα ...) αλλα πρωτων δεν εχω μονο κρεβατι αρα θα πρεπει να αγορασω και μετα να το καμαρωνω γιατι δεν θα εχω που να το βαλω και δευτερον ΕΝΝΟΕΙΤΕ οτι θα ξυπναει και ο αντρας μου γιατι τα μωρα ειναι 2 και δεν ειναι μονο δικα μου ;);););););););)

TESH ολα καλα με τη μικρουλα σας!!!!! Πιασατε και το κιλο!!!! Τελεια!!!!!

ΝΕΝΑ ευχαριστω για την απαντηση! Εγω ειχα προ γλυκοζης 81 και μετα 120.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα! ξυπνησατε? λολλακι οσον αφορα τις εκπτωσεις, κανεις δε λεει οτι θα κανουν μετα τις γιορτες και ειναι λογικο, για να μην καθυστερουν τα ψωνια του κοσμου, κι οτι ειναι να παρεις, να το παρεις τωρα. Εχω φιλη ομως που δουλευει στα λητω και μου ειπε οτι παντα μετα τα χριστουγεννα που ολοι εχουν κανει τα ψωνακια τους, βγαζουν και πακετα προσφορας και δωροεπιταγες και διαφορα στις εκπτωσεις. Οποτε και θα το ρισκαρω. Αλλωστε 9 φλεβαρη μπαινω στο μηνα μου, εχω ακομα καιρο μπροστα μου ειδικα αν παρω και ολο το μηνα που συνηθως στις πρωτοτοκες ετσι γινεται... Τωρα αν πεσω στις απογραφες και με καθυστερησουν τι να πω... το μπεμπουλινακι μου θα ειναι διπλα μου τους πρωτους μηνες, ας μην εχουμε κουνιτσα για λιγο... Παντως οπως και να εχει η αληθεια ειναι οτι πρεπει να αρχισω τα ψωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!

τεση μπραβο , μην ανησυχεις και εμενα σε αυτη τη σταση ειναι και μου ειπε ο γιατρος οτι θα γυρισει!

Χθες τελικα πηγα στα κουκου και πηρα γαντακια και σκουφακια και σαλιριτσες πανακια. Ηθελα να παρω κι αλλα αλλα σε ουδετερα χρωματα μονο αυτα ειχε. Ολα τα αλλα ηταν γαλαζια κ ροζ και αφου δεν ξερουμε το φυλλο ειπα να μη το ρισκαρω... ;)

Ειχε και εκπτωση σε αγορες πανω απο 50 ευρω σε ολα τα υπολοιπα προιοντα, οποτε πηραμε και κατι δωρακια που θελαμε!!

Σεντονακια, παπλωματακι , κουβερτουλες και τετοια θα παμε μετα τις γιορτες ισως στη ποδηλατουπολη που εχουμε κ εκπτωση.Αλλα θα περασω και απο τα Λητω να δω αυτο με τις προσφορες που λες σοφουκι. Ποτε δεν ξερειες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε όλες...αλλη μια μερα κλεισμενη μεσα κ μονη φυσικα μιας το ετερον ημισυ εργαζεται...καλα που εχουμε κ το ιντερνετ αλλιως θα βαρουσα ενεσεις...γιουλακι κ νενα μεγειες τα πραγματακια σας!!!!!

πολυ χαρηκα που ειδα χτες το ζουζουνι μου αλλα δεν ειδαμε καθολου το προσωπακι της στο 3D ,δεν ειχε ορεξη κ μας εκανε κολπακια,ουτε μια φωτο δεν πηρα απο αυτον τον υπερηχο.

τα καλα νεα - ο γυψοσανιδας θα ερθει τεταρτη - 3 μερες πριν τα χριστουγεννα για το φωτιστικο κ με βλεπω να κανω δουλειες μεχρι τελευταια στιγμη...ο ατιμος...

τωρα για το δωματιο ειδα πολυ ωραιες προσφορες στο fatsulesmoda οπου αν παρεις δωματιο - (κουνια-συρταριερα-ντουλαπα) σου κανουν δωρο το καροτσι της per perego...γενικα εχει ωραια πραγματα.τοσα που εχω δει βεβαια στο ιντερνετ εχω μπερδευτει τελειως.

αυταααα τα νεαααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φουσκοκοιλιτσες τι μου κανετε?συνχαρητηρια τεσ για το μπεμπακι σου την ειδες τυχερουλα εγω κανω υπομονη μεχρι την πεμπτη που εχω το ντοπλερ.σημερα πηγαμαι στα τσαμπο με παππου και γιαγια απο του αντρα μου την πλευρα και το σηκωσαμε στην κυριολεξια και εγω βρηκα ευκαιρια να χαζεψω για τα πραγματα της μπουμπους μου τα οποια θα τα παρω μαζεμενα ολα την αλλη βδομαδα εκτος απο παπλωματακι παντα και σεντονακια μαζι με κατι ψιλα που θα τα παρω οταναρχισουν οι εκπτωσεις απο τα mathercare.η μεση μου βεβαια μετα ης βολτες κτλ ειναι σε αθλια κατασταση αντε να δουμε πως θα την βγαλουμε μεχρι τον 9..... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...