Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

καλημερα ομορφες...τι κανετε?χιονι κ ψοφοκρυο εδω...δεν ειναι για πουθενα

happy σε νιωθω...κι εγω μπαινω συνεχεια στο δωματιο κ χαζευω τα ρουχαλακια...στην αρχη δεν το κανα αλλα τωρα ανυπομονω κ προσπαθω να φανταστω το φατσουλινι μου εκει μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερααααααα σε ολες τις ομορφες μανουλες

Βλεπω χιονια στον ομορφο βορρα,θα πρεπει να ειναι πολυ ομορφα εκει.

Εμεις εχουμε τη μαυριλα της Αθηνας.

Κοριτσια βλεπω οτι ολες εχετε κανει αγορες κτλ, εγω ακομα τιποτα ,τελικα και το παιδικο θα το βαψουμε πρωτες ημερες του 2011.

Δεν εχω ψαξει ακομα για τιποτα.ειμαστε λιγο αλλου με τον ανδρα μου απ οτι βλεπω.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου! τι κανετε?? πολυ ομορφα νεα διαβαζω και χαιρομαι... εμεις τα ιδια... ησυχια μπολικη επικρατει... αλλα καλυτερα ετσι... ειδικα τωρα που μπηκε ο χειμωνας επιτελους... δε σου κανει κεφι να κανεις και πολλα πολλα! εγω λιωνω οοολη μερα μπροστα στο τζακι και στην τηλεοραση και πολυ το απολαμβανω... επισης μετραω τις μερες για τα χριστουγεννα επιτελους!!! σα μικρο παιδι κανω!!!

λοιπον, κοριτσια μιληστε με τις μαιες σας για το ξηρο στηθος. Εμενα μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ βαζελινη οπως επισης μου τονισε να μην τους βαζω καθολου κρεμα ειδικα αυτη για τις ραγαδες!! μου ειπε οτι το καλυτερο ειναι οταν με το καλο μπω στον 8ο μηνα, να αρχισω να τους βαζω αμυγδαλελαιο και καθαρο οινοπνευμα εναλλαξ, 3-4 φορες τη μερα! :shock::shock: (ολη μερα δηλαδη με ενα βυζι στο χερι!). Το ενα τις μαλακωνει, το αλλο τις διατηρει κι ετσι υπαρχει ισορροπια. Αλλα προς το παρον δεν βαζω τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κοριτσακια.

χθες πηγαμε ειδαμε το νινι μας καναμε κ ντοπλερ, ολα καλα!!!

Σχεδον ενα κιλο ειναι. Ειναι πολυ μεγαλος ο πλακουντας μου ειπε, σχεδον διπλασιος απο το κανονικο, αλλα αυτο ειναι πολυ καλο!

Καμπυλη μου ειπε μετα τις γιορτες να κανω για να ευχαρηστηθω φαγητακι!! ;)

Νενα μας ελειψες!!!!! Εχει ενα πολυ ομορφο πρασινο-λαχανι χαλι στο ΙΚΕΑ , στα κανονικα οχι στα παιδικα! Ειναι πολυ γλυκο και ισως ταιριαζει με τα χρωματα σας!

Λολλακι τι σουπερ παπι και παπουτσια ειναι αυτα?

Αχ σημερα η Θεσσαλονικη ειναι χιονισμενη και ειναι σουπερ!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.μου λειψατε!ψιλομπαινω,διαβαζω τα νεα σας,αλλα ημουν λιγο καπως αυτες τις μερες.πεθανε η αδερφη ενος πολυ καλου φιλου.τη χτυπησαν με αυτοκινητο και ηταν 5 μερες κλινικα νεκρη..απο οτι βλεπω,συνεχιζουμε να πηγαινουμε απο κηδεια σε μνημοσυνο και τουμπαλιν.αυτη η χρονια να παει και να μη γυρισει..

κατα τα αλλα τα ιδια,δουλεια αρκετη λογω ημερων..2 εβδομαδες εμειναν,μετα πιστευω πως θα ηρεμησω λιγο.εχει πολυ ορθοστασια και με ζοριζει η μεση...και μετα τις γιορτες θα αρχισουμε επιτελους να κοιταμε πραγματακια για τον μπουρμπουληθρα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον, κοριτσια μιληστε με τις μαιες σας για το ξηρο στηθος. Εμενα μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ βαζελινη οπως επισης μου τονισε να μην τους βαζω καθολου κρεμα ειδικα αυτη για τις ραγαδες!! μου ειπε οτι το καλυτερο ειναι οταν με το καλο μπω στον 8ο μηνα, να αρχισω να τους βαζω αμυγδαλελαιο και καθαρο οινοπνευμα εναλλαξ, 3-4 φορες τη μερα! :shock::shock: (ολη μερα δηλαδη με ενα βυζι στο χερι!). Το ενα τις μαλακωνει, το αλλο τις διατηρει κι ετσι υπαρχει ισορροπια. Αλλα προς το παρον δεν βαζω τιποτα...

Η κρεμα για τις ραγαδες απαγορευεται μονο στις θηλες ή γενικοτερα στο στηθος;

Ρωταω γιατι οι κρεμες αυτες γραφουν να γινεται επαληψη σε στηθος,κοιλια,μηρους...και ο γιατρος μου τονισε την κοιλια και το στηθος....

ΡΑΝΙΑ μου..... :(:(:(:( ζωη σε σας και αλλο κακο να μην σας βρει. Να φυγει το παλιο '10 κ να μην ξαναγυρισει!!!!! Τωρα με τις γιορτες κ μετα με τις ετοιμασιες θα αλλαξει η διαθεση σας!!!!

GIOULAKI γιουχου!!!!! Κανατε και ντοπλερ μαρηηηηηη;;;;;;;;;Ολα καλα και ολα ωραια κ ετσι να συνεχισουν τα πραγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια μου το μωρακι σας να κοιτατε πανω απο ολα. Μη στεναχωριεσαι εσυ δεν κανει, μονο τον ερχομο του αγοραρου να σκεφτεσαι.

Σοφουκι baby oil γιατι δεν κανει? Εγω απο αυτο βάζω και σε κοιλια και σε στηθος κ θηλες, γενικα παντου μετα το μπανιο :o

Δεν κανει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollaki απο οτι μου ειπαν, απαγορευεται στις θηλες! φυσικα και θα βαλεις στο στηθος και μαλιστα μπολικη, (εμενα που ηταν παντα μεγαααλο ειχα ραγαδες εκει απο πριν την εγκυμοσυνη- ευτυχως ομως μονο εκει!!) αλλα μακρια απο τις θηλες! η μαια μιας φιλης μου της ειπε να μην κανει απολυτως τιποτα! ουτε κρεμες ουτε τιποτα. Η φυση απο μονη της λεει θα κανει τη δουλεια της ( το πιστευω κι εγω αυτο να σου πω την αληθεια απλα οτι κανω θα το κανω επειδη οι δικες μου θηλες ειναι επιπεδες) απλα θελει υπομονη και επιμονη μεχρι να εδραιωθει η γαλουχια... Αρα λοιπον κανει η καθεμια οτι τη φωτισει ο θεος και ο γιατρος της! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολι εμενα ο αντρας μου ειναι απο κοζανη και συγκεκριμενα στα σερβια ειναι το σπιτιαν ξερεις,που σιγουρα θα ξερεις ολο το σοι απο εκει μενει εσυ μεσα στην κοζανη μενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι μου δεν ξερω το λογο κουκλα μου... Εξαλλου, αν στο ειπε η μαια σου η ο γιατρος σου, δεν εχεις κανεναν απολυτως λογο να ανησυχεις οτι κι αν ειπαν σε μενα. Οπως μου ειπε η μαια, το baby oil τις μαλακωνει πολυ κι αυτο για καποιο λογο που δεν γνωριζω δεν ειναι καλο. Οι θηλες πρεπει να ειναι σχετικα σκληρες, πρωτα απ ολα για να μην ποναμε εμεις (ξερω κοπελες που πραγματικα υπεφεραν μεχρι και πυρετο εκαναν, εχω δει θηλες σχισμενες στα 4 να αιμορραγουν- ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΒΕΒΑΙΑ)και επειτα να μπορει το μωρο να την πιασει ευκολα. Οι ηδη μανουλες ισως μπορεσουν και βοηθησουν περισσοτερο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφουκι 1 μην ανχωνεσαι για της επιπεδες θηλες γιατι και εμενα ετσι ειναι και παρολα αυτα θυλασα τον γιο μου 2,5 μηνες και αν δεν ειχα αιμοραγιες θα θυλαζα κιαλο αλλα τελοσπαντων,ολο το θεμα ειναι να μην δωσεις καθολου μπουκαλι για να μην μαθει αλλη θυλη εκτος απο την δικη σου και κατι αλλο να το αφησεις να πειναει και να ψαχνει φαγητο ωστε μολις του δωσεις το στηθος σου να το πιασει με ορεξει και σιγουρα δεν θα εχει προβλημα επισης μπορεις να βαζεις ψευτοθηλες για 5 λεπτα για να της βοηθησεις να βγουν προς τα εξω και στη συνεχεια της βγαζεις και θυλαζεις παναυκολα εγω τα εκανα ολα αυτα και πραγματικα πιανουν.οσο για την βαζελινη,λαδια κτλ απο τον 8 μηνα και μετα οινοπνευμα εβαζα για να σκληρινουν οι θυλες και ετσι θα κανω και τωρα και επειδη εμενα το στηθος μου ηδη σταζει πρωτογαλα οπως και στον γιο, μου πιεζω τησ θηλες και το υγρο αυτο το πασαλειβω πανω τους αυτο της βοηθαει να σκληρινουν οπως και το οινοπνευμα το καθαρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερες..Τι κανετε κοριτσακια?Εγω ετοιμαζομαι σε λιγο θα παμε στον γιατρο..Κοριτσια η μαια μου,μου ειπε οτι απο τον 8ο μηνα να τριβουμε της θηλες με λευκο οινοπνευμα ανακατεμενο με νερακι μια φορα την ημερα,και το βραδακι πριν κοιμηθουμε να βαζουμε μονο στις θηλες την ειδικη κρεμα λανολινης την οποια θα την παρουμε ουτως η αλλως γιατι θα μας χρειαστει και για τον θηλασμο ειδικα τις πρωτες μερες,φυσικα και τιποτα να μην κανουμε ο θηλασμος παλι θα γινει απλα οπως ενυδατωνουμε τοι σωμα μας καλο ειναι να ενυδατωνουμε και τις θηλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαστε και εμεις,τα νεα μας ειναι και καλα και κακα,τα καλα λοιπον.το μωρακι μας ειναι ζουζουνιαρικο και σκανταλιαρικο και ζυγιζει 1200γρ και ειναι 36 εκατοστα,το καμαρι μου μας ειπε ο γιατρος οτι τα χειλακια του εινια του μπαμπα του αυτη τη φορα ειδαμε καλυτερα το προσωπακι του και με επιασε μια συγκινηση :oops::oops::oops: !Μου εκανε ο γιατρος καλλιεργεια υγρου προληπτικα-ο συγκεκριμενος το συνηθιζει σε αυτον τον μηνα-και ανακαλυψε οτι εχω τραχηλιτιδα και μαλιστα σοβαρη,ειχα καποια υγρα τελευταια αλλα δεν εδωσα σημασια,μου εδωσε θεραπεια και περιμενουμε να βγουν τα αποτελεσματα για να δουμε τι μικροβιο ειναι,εξαιτιας αυτου ο τραχηλος ειναι μαλακος και η μητρα κανει προωρες συσπασεις και μου εδωσε yutopar μου ειπε οτι καλα που το ειδαμε γιατι θα μπορουσα να οδηγηθω σε προωρο τοκετο,παναγιτσα μου τι κακο θα εκανα στο μωρακι μου!Ευτυχως ομως θα χαπακωθω και θα ξαπλαρω ολη μερα και ολα θα πανε ολα,μακαρι δηλαδη γιατι δεν θα αντεξω να συμβει τιποτα κακο στο μωρακι μου!Αυτα κοριτσια τα νεα μου....Ηαppy καθολου δεν εχει χιονισει,δευτερα θα ξαναπαω και εγω για να του δειξω τα αποτελεσματα απο την καλλιεργεια,τι ωρα θα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Νένα μην ανησυχείς αφού το εντόπισε ο γιατρός και πήρες τη κατάλληλη θεραπεία όλα καλά θα πάνε.

Αχ τα δωματιάκια σας μου άρεσαν πολύ. Λόλλι το μπουρνουζάκι και τα παπουτσάκια ήταν κουκλίστικα.

Κι εγώ του μπεμπουλίνου μου του ψώνισα κορμάκια, φανελάκια, καλτσούλες και είναι σουπερ. Βρε κορίτσια τα αγόρασα μέγεθος 0-3 αλλά μου φαίνονται μεγάλα τι να πω.

Σήμερα πήγε ο αντρούλης μου επαγγελματικό ταξίδι και θα επιστρέψει αύριο. εγώ έφτιαξα μια μηλόπιττα και θα φάω λουκάνικα και σαλατούλα.

Γενικώς αισθάνομαι μια χαρά ο μπεμπούλης κλωτσάει όποτε αυτού του αρέσει και συνήθως το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας !

νενάκι μας ελειψες !!! μια χαρά ο παίδαρος ε;!

mammys love συμφωνώ με αυτά που γράφεις περι θηλών και θηλασμού !

θα ρωτήσω και τις μαίες στα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής (απο Δευτέρα) !

να σας πω και απο κει μια γνώμη !! ;)

θέλω και γω ΠΟΛΥ να θηλάσω αποκλειστικά για τους πρώτους -τουλάχιστον- 6 μήνες... και με ενδιαφέρει το θέμα θηλών/θηλασμού !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μας μερα!

Χτες χιονιζε....σημερα εχει ηλιο! Απο θερμοκρασια δεν ξερω...δεν τολμω να βγω στο μπαλκονι!

Το απογευμα πηγαμε και πηραμε τα χρωματα για το παιδικο και ολα τα παρεκλομενα (ρολα-πινελα κτλ)...να δουμε ποτε θα βρει χρονο ο αντρας μου να ασχοληθει.....

ΝΕΝΑ σουπερ ο μπεμπης!!!!! Μην ανησυχεις για τιποτα! Τα γιουτοπαρ και η ξεκουραση κανουν δουλεια!!! Σου μιλω εκ πειρας (τα παιρνω 3 μηνες περιπου).

Και ο δικος μου γιατρος μου ειπε οτι στο επομενο ραντεβου (30 δεκεμβρη) θα κανουμε και καλλιεργεια κολπικου υγρου.Μαλλον συνηθιζεται σε αυτες τις εβδομαδες..τι να πω;

Σημερα πρεπει να παμε και στον γιατρο να του δειξω τα αποτελεσματα των εξετασεων και της καμπυλης! Απο την δευτερα που τα πηρα ολο το αναβαλλω :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε? λολλακι τα δρομολογεις τα πραγματα σιγα σιγα και αγορασες και τα χρωματα, μπραβο μπραβο!!!!

εγω εχω ραντεβου στο γιατρο την αλλη τεταρτη... αντε να περασουν γρηγορα οι μερες!!! χθες πηγα με την μαμα μου για χαλια και χριστουγεννιατικα και φαγαμε στο δρομο 5 ωρες περιπου( οχι ολες περπατημα)αλλα κουραστηκα πολυ και το βραδι εκλεγα απο τον πονο που ειχαν τα ποδια μου και ο γοφος μου, δεν μπορουσα να περπατησω... επρεπε να στηριζομαι καπου, τι πραμα και αυτο, εχει συμβει σε καμμια αλλη? σε λιγο καιρο θα κουραζομαι και που θα μαγειρευω.... αλλα 3 και κατι ψιλα μηνες εμειναν ακομα. φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μοναξιες παλι..........;

Ερωτηση για εσας που τελειωσατε τα βαψιματα:

πριν περασετε τη μπογια περασατε τους τοιχους ασταρι;;;;;;;Εμας μας ειπε ο χρωματοπωλης (καλα αυτος την δουλεια του εκανε) να περασουμε πρωτα 1 χερι ασταρι τους τοιχους κ μετα να βαψουμε.....

Επειδη,λεει, το χρωμα που εχουν τωρα οι τοιχοι ειναι ενα εμετικο σομον πρεπει να ασταρωθει για να γινει η <αλλαγη> χρωματος πιο ευκολη κ πιο ωραια..... :?:?:?:?:?:?:? anyway το πηραμε κ αυτο τωρα....

Δε μου λετε και κατι ακομα; Ολο λεμε για τα επιπλα και τα ρουχα των μωρων...απο πιπιλες,μπιμπερο κτλ τι ποσοτητες πρεπει να παρουμε;;; Στα μαγαζια μου ειπαν (για τα διδυμα)10 μεγαλα μπιμπερο και 8 μικρα...η ξαδερφη μου ομως που ειναι ηδη διδυμομανουλα μου ειπε οτι με 8 μεγαλα και 4 μικρα ειναι υπερ καλυμμενη!

Μπερδεμα κ εδω.....μου την σπανε οι πωλητριες (αν κ εγω την εκανα αυτη την δουλεια) που σου πιπιλανε το μυαλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελουδες τι κανετε?λολι κι εγω δεν τολμω να βγω μπαλκονι διοτι ο ηλιος μαλλον ξεγελαει,οι δρομοι ειναι παγωμενοι και γεματοι χιονια...

για το ασταρι ξερω οτι χρειαζεται μονο αν θες να βαψεις γυψοσανιδα...αν ειναι υδροχρωμα οι τοιχοι νομιζω δεν χρειαζεται.ρωτα ομως και κανεναν ειδικο - μπογιατζη για να εισαι σιγουρη...

επίσης για τα μπιμπερο και εμενα μου την εσπασαν που πιεζαν για συγκεκριμμενες ποσοτητες και θελουν να σου φορτωσουν ενα σωρο πραγματα...μην μασατε...οι υπερβολλες δεν χρειαζονται. παρασυρθηκε ο αντρας μου(ευκολοπιστος βρε παιδι μου) και ολο ελεγε παρε κι αλλα και παρε κι αλλα...εγω πιο συγκρατημενη.

Σημερα ταπογευμα εχουμε κι εμεις γιατρο και ανυπομονω να δω την σβουριτσα μου που μεχει τρελανει απο το βραδυ και ολο το πρωι στα κλωτσομπουνιδια. :lol::lol::lol:

Σε μια βδομαδα Χριστουγεννααααααααα.......ποσο γρηγορα περασε ο καιρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα οι τοιχοι ειναι σκ@τοχρωμα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Να φανταστεις ποσο με κακης ποιοτητας χρωματα ειναι βαμμενοι που πηγα να καθαρισω με βετεξ κ νερακι γυρω απο μια πριζα και ξεβαψε!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Για το παιδικο ζητησα κατι που να μπορω να το σαπουνισω κ μου προτιναν πλαστικο........ισως γι αυτο μου ειπαν και για το ασταρωμα πρωτα.......τελος παντων!

Και ο δικος μου αντρας ειναι οτι του πασαρουν!!! Ολα τα πραγματα και οοοολες τις ποσοτητες που μας προτινουν τις βρισκει απαραιτητες!!! Ευτυχως τον λογικευω που και που! :lol::lol::lol::lol:

Εχεις γιατρο σημερις!!!! Τι ωραια!!!!!Κ εγω θα παω για τις εξετασεις μου αλλα υπερηχο στις 30 του μηνα!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΝΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω θελω...αισθανομαιοτι με πιεζει ο χρονος κ δεν θα προλαβω...ειμαι κ λιγο αγχωδης :?:?

αν πηρες πλαστικο τοτε ισως να θελει ασταρωμα.αντε βαψτο να δουμε αποτελεσματα να συμβουλευσεις κι εμενα μετα :P:P

τωρα για τον γιατρο επισης αγχωθηκα τι θα πει για την καμπυλη κλπ...αφου το βραδυ στον υπνο μου εβλεπα μια ασχετη γιατρο να μου λεει ¨"σαυτην την καρεκλα θα καθησεις"(για την γυναικολογικη εξεταση) - την οποια σιχαινομαιιιιιιιιιι - εφιαλτης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλα ρε Teshaki....γιατι τετοιο αγχος για την παλιοκαμπυλη; Ολα καλα θα πανε!

Οσο για την υπεροχη κ αναπαυτικη γυναικολογικη καρεκλα την εχω συνηθισει...αφου ελεγα να παρω μια και για το σπιτι! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εχω σκαρφαλωσει τοσες πολλες φορες σε αυτην μεχρι να μεινω εγκυος που αρχισε να μου αρεσει!!! :lol::lol::lol::lol: Αφου ελεγα στον αντρα μου: τοσες φορες που <το εχω δειξει> αν εκοβα εισητηριο θα ειχαμε γινει πλουσιοι! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...