Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

διαβαζω στον ιστο οτι σημαίνει οτι ειναι χαμηλά ο πλακούντας και ΑΝ δεν ανέβει στην διαρκεια της εγκυμοσύνης τοτε επειδή εμποδίζει την εξοδο του μωρού, τελικά πρέπει να γίνει καισαρική...

η γιατρός μου βέβαια, δεν μου ειπε τίποτα... και λογικό αφού ΔΕΝ ειναι σοβαρό, απλά επιρρεάζει ισως το είδος του τοκετού...

απλά ψάχνομαι γιατί θα ηθελα να ειμαι <προετοιμασμένη> για διάφορα... :oops::oops::oops:

εε... εχουμε και πολύ ελεύθερο χρόνο... τι να κάνω...

ενημερώνομαι για να περνάω την ώρα μου ... :oops:

βλαστοκύτταρα ... γιατί να ΜΗΝ δώσουμε ; σε δημόσια τράπεζα (βεβαίως βεβαίως !!) ...

εγώ πιστεύω οτι τα συλλέγουν ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ... ας ειναι τουλάχιστον ΜΕ την εγκριση μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mαρακι δεν εχω ιδεα για το πλακούντα, αλλα ανοιξε ενα καινουριο θεματακι, ολο και καποια κοπελα μεσα στο μαμμυ θα ειχε το ιδιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφτιαξα ποστακι αλλα δεν πηρα απαντησούλες -ακόμα- :oops:

αναμένω λοιπόν... ;) kiss kiss !!!

αλήθεια βρε κορίτσια ... πιάνεται καμία αλλη στο pc ή μονο εγώ το παθαίνω ;; τον τελευταίο καιρό δεν βολεύομαι καθόλου στον υπολογιστή και αρχίζει να κλωτσάει και ο μπεμπίνος και ετσι δεν απολαμβάνω βόλτες στον ιστό... :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα χρωματα που διαλεξαμε ειναι μοβ κ ενα τιρκουαζογαλαζιο :lol: ταιριαζουν πολυ μεταξυ τους!!!η κουνια ειναι απο τζαμπο(πολυ καλη)κ βασικα ολα τα διακοσμητικα απο τζαμπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφτιαξα ενα τσαγακι κ ηρθα !!!!!!

ΜΑΡΙΑ+ΦΩΤΗΣ δεν τον ξερω τον κυριο Πυθμενικο Πλακουντα! Για να μην στο σχολιασε η γιατρος δεν θα ειναι τιποτα σημαντικο. Ρωτα ομως για να σου φυγουν οι <χαζες> σκεψεις (που οοολες κανουμε για πραγματα που δεν ξερουμε)!

ΗAPPY υπεροχο το δωματιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΞΕΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ!!!!! Το αυτοκολλητο με την Marie το πηρα κι εγω!!!!!!!Τι γλυκοοοοοο!!!!!!!! ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

1.Τι μαρκα μπογιες πηρες;

2. Θυμασαι τα νουμερα των αποχρωσεων;

3.Ο τοιχος με τις καρδουλες ειναι ταπαιτσαρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωωωω happy ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ το δωμάτιο !!! με το καλό με το καλό !!!! [smilie=occasion16.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=toothy10.gif]

:-bd μου αρέσει ΠΟΛΥ η κούνια ! :shock: jumbo εεε;;!! :-? χμμμ..!! %%- πολύ ενδιαφέρον !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκο μου γλυφειτζουρακι ο τοιχος με τις καρδουλες ειναι ταπετσαρια,τα χρωματα ειναι κραφτ σπυρος σουλης κ ετσι :lol::lol::lol: κ τους κωδικους τους εχω!!!ειναι πολυ ομορφα ζωντανα χρωματα κ πανω απο ολα γιουνισεξ εχω μονο ενα παιδικο οποτε αν το δευτερο ερθει αγορακι απλα βγαζω ταπετσαρια βαφω τον τοιχο κ ετοιμο :lol::lol::lol: αυτες οι γατουλες τελικα κανουν θραυση θελει η κουνιαδα μου να τις στειλω στην γερμανια :lol::lol:

μαρακι ειναι πολυ καλη η κουνια κ βαρια η ατιμη απο κατω εχει ενα μεγαλο συρταρι με χωρισμα στην μεση τα καγκελα εχουν δυο θεσεις,αργοτερα μπορω να τα βγαλω κ εντελως να το κανω καναπεδακι,την πηραμε 150 ευρω σκεψου το παντως...μου βγηκε οικονομικο κρεββατι στρωματακι διακοσμητικα εδωσα 250 ευρω χοντρα χοντρα οι μπογιες ουτε 50 ευρω κ περισεψαν κιολας κ η ταπετσαρια 120 ευρω με τα περαστικα συνολο 520 ως τωρα αντε κ αλλα 110 που θελω για παντα κουνουπιερα κ παπλωματακι..

σας ευχαριστω πολυ γλυκουλες μου για τα καλα σας λογια χαιρομε πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα να μαι και εγω...Διαβαζω καθημερινα τα νεα σας και πραγματικα χαιρομαι με τη χαρα σας!Τελειο το δωματιο της happy σιγα σιγα αρχισαμε και εμεις τα βαρια ψωνια,παραγγειλαμε το δωματιο την προικα το φωτιστικο και τις κουρτινες.Μεχρι μεσα Γεναρη θα ειναι ετοιμο,επειδη βαψαμε τους τοιχους σε αποχρωσεις του μπλε μας αρεσε πολυ ο συνδιαμος του λαχανι με το μπλε οποτε και η προικα εχει μπλε και λαχανι ειναι του tweety οπως επισης και το φωτιστικο,ειναι τα μοναδικα μπεμπε που παρηγγειλαμε η κουρτινα μας ειναι απλη μπλε με λαχανι και το χαλι ωχ το χαλι :(:( δεν το εχουμε παραγγειλει ακομα μαλλον και εκεινο σε αυτες τις αποχρωσεις...Τωρα μενει μονο η διακοσμηση δεν εχω καταληξει ακομα πως θα την κανω,ισως τελικα να μην κανω πινακες αλλα να παρω αφρολεξ αυτοκολλητα απο τα τζαμπο με διαφορες φατσουλες,θα δω δεν εχω αποφασισει ακομα!Αυτα ειναι τα καλα νεα,τα κακα τωρα,εχω βαλει μεχρι στιγμης 10 ωραιοτατα κιλακια,εχω παθει μια ωραιοτατη οσφυαλγια με αποτελεσμα να ποναει η μεση μου και τα ποδια μου με το παραμικρο που θα κανω ας πουμε με το συμμαζεμα στο σπιτι ή αν κατσω ορθια πανω απο 15 λεπτα,δυστηχως δεν περνω τιποτα απο χαπια γιατι ειναι κατι που θα φυγει με ξεκουραση και μετα την εγκυμοσυνη...Αυριο παμε στο γιατρο για το doppler να δουμε το ταρζανακι μας που με εχει ζαλισει με τις κλωτσιτσες του,το αποκορυφωμα ειναι το βραδυ που εξαιτιας των πονων που εχω βολευομαι να κοιμαμαι ηπτια αλλα αυτος ενοχλειται και κλωτσαει επιμονα χιχιχιχιχχ...φιλια σε ολες

υγ.θα ανεβασω και φωτο με τα πραγματα που παραγγειλαμε,επισης καποια στιγμη θα ανεβασω και μια λιστα που καναμε με την μαια μας με ολα οσα θα χρειαστουμε τον πρωτο καιρο για το μωρο..Αντε σας κουρασα φτανει τα λογια,ααααα και κατι τελευταιο τελειο μπουρνουζακι λολλι,φοβερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα λολιπακι τελειο το μπουρνουζακι παπακι!!!!

αλλα κ τα παππουτσακια ειναι τρελα!!!σκετη γλυκα!!!!!!!τοσο μικροσκοπικουλια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΝΑ μου οντως σε χασαμε,αλλα αφου εισαι καλα δεν θα σε μαλωσουμε για την απουσια σου! :-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p

Οσφυαλγια ε;;; Αουτςςςςςς.....υπομονη κ μεγαλα διαλειμματα για ξεκουραση! Τι να κανουμε θα το ξεπερασουμε κ αυτο! Δεν γινεται και αλλιως!

Καλα αποτελεσματα στο ντοπλερ! Ευχομαι να το χαρειτε πολυ πολυ πολυ!!!!

Τη γνωμη μου για τα χρωματα που επιλεξατε για το παιδικο στην ειχα πει παλιοτερα! Μου αρεσει πολυ ο συνδιασμος !!!!!!!

HAPPY τα παπουτσακια (2 ιδια ζευγαρια) ηταν το 1ο δωρο που μας εφεραν για τις μπεμπουλες! Η κολλητη μου μας τα πηρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ πολυ γλυκααα!!!!!

νενακι οπωσδηποτε φωτογραφιες!!!φανταστικο θα ειναι το δωματιο σας ειμαι σιγουρη!!!!μου αρεσει πολυ ο συνδιασμος των χρωματων που διαλεξες!!!

οσο για την μεση μια απο τα ιδια παρακαλαω καθε μερα μην με πιασει πονος κ μεινω στο κρεββατι ως το τελος 3 δισκοκοιλες ειναι αυτες ουφ :cry::cry::cry: δουλειες με το σταγονομετρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!μην λετε για μεση γιατι και γω μια απο τα ιδια ειμαι καργα η οσφυαλγια...happyπολυ καλο το δωματιο σας..καλα αποτελεσματα νενα για αυριο,αντε τυχερουλα θα δεις και το μπεμπε εγω πρεπει να περιμενω μεχρι της23 για το ντοπλερ κλαψ!!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω τελειο το δωματιακι happy!!!μπραβο σου κ πολυ ωραια τα χρωματακια

λολι τι ωραιο μπουρνουζακι παπακι ειναι αυτο?τα δε παπουτσακια ολα τα λεφτα!!!

οσο για κιλα κι εγω χτυπησα 10αρακι κ αγχωνομαι για το μετα....πως θα ξαναγινω ανθρωπος????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy εσυ που αγορασες κουνια μου λες τις διαστασεις να δω αν χωραει στο δωματιο;

σκεφτομαι η καλαθουνες η κουνια να μπουν και τα δυο μωρα.εσεις τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Ριχνει πολυ χιονι εδω!!!!!!!!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Ανοιξα τα πατζουρια κ επαθα πλακα!!!!!!!!!

DOLFIN για τις κουνιες απο τα JUMBO δεν ξερω,αλλα εχω τις διαστασεις απο κουνια στα ΙΚΕΑ....Για να εχεις μια εικονα : 60cm x 1.20cm η συγκεκριμενη που μου αρεσε εμενα κοστιζει 99Ε αλλα απο οτι ειδα και στον καταλογο του ΙΚΕΑ ολες οι κουνιες σε αυτες τις διαστασεις ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες της κοιλιτσες!!!!!!!!!!!!!λολι σε ζηλευω :cry: κλαψ....εδω αθηνα εριξε λιγο το σαββατο που περασς και αυτο ηταν,μακαρι να ξαναχιονισει.....που ειπαμε οτι μενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες!!!

dolfin οι διαστασης της κουνιας μου ειναι 70cm με 1.30cm την μπεμπουλα μου θα την εχω στην αρχη σε καλαθουνα διπλα μου γιατι η κρεββατοκαμαρα μας ειναι μικρη κ δεν χωραει την κουνια κ δευτερον το σπιτι μας ειναι πανω κατω κ θελω να την εχω συνεχεια οπου ειμαι,εγω θα σου προτεινα να βαλεις κουνια στην κρεββατοκαμαρα σου κ να εχεις τις καλαθουνες στο σαλονι που θα περνας ολη σου την μερα...ειδα μια καλαθουνα στο τζαμπο πανεμορφη ολη ροζ φουξια 35 ευρω περιπου κ πολυ ανετη!!!ειχε κ σε γαλαζιο εντονο...αν δεν ειχα βρει θα την επερνα...

λολι καταλαβα ποια κουνια λες κ εγω αυτην ηθελα αλλα δεν εχουμε δυστιχως ικεα κοντα,μου αρεσει που βγαινει κ σε χρωματα τις ειδα στον καταλογο φανταστικες!!!!που μενεις κ εχετε χιονι?κ σε εμας χαμος γινετε!!!!πολυ χιονι ριχνει ασταματητα!!!

τεσουλινι μου αληθεια σου αρεσε!!!χαιρομαι πολυ!!!μπαινουμε ολη την ωρα μεσα στο δωματιο κ χαζευουμε ανυπομωνουμε να ερθει η κορουλα μας....

οσο για τα κιλα κ εγω δεκαρακι χτυπησα κ ειμαι ακομη στον πεμπτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...