Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

μωρε γλυκεια βιβη μου τι περνατε;

αυτα ειναι τα δυσκολα με τα διδυμα.γινεσαι δυο κομματια κ δεν ξερεις που το πρωτοαπευθυνθεις!αλλα ολα θα πανε καλα.να δεις που δεν εχει τιποτα το μωρακι.κ καλυτερα να ειναι στο νοσοκομειο οσο χρειαστει γιατι εκει θα τον φροντισουν κ θα γινει τελειως καλα.

για σταγονες δεν ξερω να σου πω δεν καναμε κολικους εμεις.εχω ακουσει για το ινφακολικ.δεν δοκιμαζεις ζεστες κομπρεσες;να παιρνεις πανακια να τα σιδερωνεις κ οπως ειναι ζεστα να τα βαζεις στην κοιλιτσα!

φιλια στο γαμπρουλη μου κ στο κοριτσακι μας!!!κ σε σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βιβη αν θες στειλε μου την διευθυνση σου σε πμ να στις αγορασω απο αθηνα να στις στειλω αν τις βρω

κοριτσια τα λεμε αργοτερα

εδω πανικ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μουυυ Βιβη μου τι κανετε πως ειστε? σε σκεφτομαι συνεχεια.

Εμεις κοριτσια μου ετσι κ ετσι για να μην πω τιποτα αλλο.

Σας ειχα πει νομιζω οτι η κορη μου ειχε κανει πριν δυο μερες κατι εμετους κ ηταν καπως. Ε χθες κ σημερα ειμαι εγω ετσι εμετους κ τετοια κ το στομαχι σε αθλια κατασταση. ΟΥτε οι μπεμπηδες ηρεμουν. Και την νυχτα σκατα υπνος γιατι στριφογυριζα κ μου πονουσαν οι κλειδωσεις μου κ τελικα ειχα 37,8 αλλα οκ πηρα ενα ντεπον το πρωι κ πηγα για δουλεια. Το θεμα ειναι οτι μετα λιγο πριν σχολασω κανει μια διαροια η μικρη απανω της η οποια δεν φοραει βεβαια πανες κ ηταν κ αυτη χαλια. Κανω κ εγω καπακι ξανα εμετο οποτε ειμαστε απλα μια αηδιαστικη κ βρωμερη οικογενεια χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε ρε κοριτσια;;;;;αμαν....τα ιονια νησια σε κατασταση εκτακτου αναγκης.....

ευχομαι μην ερθει κ κατα τη δυτικη ελλαδα ο αερας σας!!1(αστειευομαι)

περαστικα ρε παιδια.τι να πω;

εγω μολις τσακισα αλλο ενα κομματι απο την τουρτα της πεθερας η οποια κ ζαχαροπλαστειου να ηταν δεν θα ηταν τοσο ωραια!κ να φανταστειτε οτι τουρτες δεν τρωω!!!!(τρωω ολα τα υπολοιπα βεβαια!)

καλα μιλαμε για πολυ βροχη εδω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!

Αχ Βιβή μου περαστικά στον μικρούλη σας!! Ευχομαι να είναι μια χαρά τα αποτελέσματα σας και να γυρίσει στο σπιτάκι του το μωρούλι!!

Για τους κολικους υπάρχει και το ινφακολικ που είπε η Ελευθερία αλλά δεν το πήραμε.Το biogaia όντως εμεις το παίρναμε.Αν το βρείς πάρτο αλλά μην περιμένεις άμεσσα αποτελέσματα, μετά απο 10-15 μέρες!Και αυτό απλώς δεν θα είναι τόσο έντονοι οι πόνοι! Α! να ξέρεις είναι ακριβό, περίπου 20 ευρώ! Τα ζεστά πανάκια δεν τα είχα δοκιμάσει αν και το κάνουν πολλοί γιατι φοβόμουν μην τα κάνω κανένα έγκαυμα. Απο κει και πέρα οι δικές μου ανακουφίζονταν μόνο αγκαλία με ελαφρύ κουνηματάκι, η κοιλίτσα τους να ακουμπάει στην δική μου όπως η στάση του θηλασμου, ή μπρούμητα στον πύχη μου, ή μπρούμητα στα γόνατα.Όσο για τις αναγωγές...ρώτα τον παιδίατρο για αντιαναγωγικό γάλα.

Κάρμεν περαστικά στην...βρωμιλαία οικογένεια!!!!!!!

Ελευθερία ασε κάτω την τούρτα...σε βλέπω!!!!!!!!!!!!

νιου μαμμυ ακόμα δεν τον σκώτωσες τον γηραλαίο;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιου μαμμυ ακόμα δεν τον σκώτωσες τον γηραλαίο;;;;;;;;

ουχαχαχα!!

ρε κοριτσια να ρωτησω κατι στα γρηγορα?

πηγαμε παιδιατρο σημερα και ειπε να μην τα ταιζω ξαπλωμενα

εγω το βραδυ ετσι τα ταιζω

λετε ειναι λαθος???

μου το ειχε πει η προηγουμενη παιδιατρος για να μην μαθαινουν τωρα που ειναι μεγαλυτερα μωρακια

τα λεμε αργοτερα

φιλακια και πολλες ευχες στην συμπεθερα μου να παρει σπιτι το γιοκα

φριντομ πως την ειδες θα μας κολαζεις καθημερινα??

σι γιου λειτερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλοί παιδίατροι λένε όχι τάισμα με ξαπλωμένα τα μωρά γιατι υπάρχει περίπτωση να προκληθεί ωτίτιδα!

Κυρίως τέτοια εποχή που οι ιώσεις και οι μυξούλες είναι σε έξαρση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουχουυυυυυυυυυυυυυυ γλιτωσαμε απο τις εξαγωγες ολες τις εξαγωγες πανω κατω κ λοιπα χαχα.

Κ εγω ξερω οτι δεν κανει ξαπλωμενα να τρωνε.

Βρε κοριτσια ο ενας παλιομπομπιρινος θελει να στεκεται στα ποδια του μολις τον σηκωσω αγκαλια ψαχνει να πατησει να στηριχτει κ ξερω οτι απαγορευεται κ δεν κανει αλλα τι να του κανω του σκατουλη? λετε να μου βγει κουτσομπολης κ να θελει γι αυτο να στεκεται για να κοιταει γυρω γυρω μην του ξεφυγει τιποτα?????

α κ σημερα δεν εχουμε καραβι κ δεν θα χουμε κ για ακομα δυο μερες τελεια θα μεινουμε κ απο βενζινα κ απο γαλατα κ ολα θα πουμε το ψωμι ψωμακιιιιιιιιιιι κ εγω με 3 παιδια που να παω να μασω χορτα η καημενη ε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιου μαμμυ δεν ξερω γιατι δεν κανει.αλλα εγω δεν τα ταιζω ξαπλωμενα γιατι φοβαμαι μην πνιγουν.

καρμεν δεν ξερω γιατι δεν πρεπει να στεκονται ορθια (τιποτα δεν ξερω τελικα).κ γω καμια φορα ομως τα αφηνω να στεκονται λιγο στα ποδαρακια τους.κ καθιστα τα βαζω για πολυ λιγο να μαθαινουν να καθονται.αλλα μιλαμε για ενα λεπτο ή δυο.

ελσα η οικογενεια πως ειναι;καλυτερα απο τις ιωσεις;

αλικηολγαγωγω που εισαι;;;

οπως καταλαβατε στολισαμε!!!

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!ΠΕΡΣΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΣΤΟΛΙΖΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΑΣ!!!!

αχ να ναι καλα τα μωρακια μας κ τα παιδακια ολου του κοσμου.κ να εχουμε υγεια κ να ειμαστε αγαπημενες με τις οικογενειες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι κ για να σας κολασω κι αλλο:

ΚΑΡΥΔΟΠΙΤΑ

ΥΛΙΚΑ

8 αυγα

8 κ.σουπας ζαχαρη

8 κ.σουπας σιμιγδαλι ψιλο

2 βανιλιες

1 κουπα καρυδι χοντροκομενο

1 κ.σουπας κανελλα

1 κ.σουπας γαρυφαλλο

Για το σιροπι

2 1/2 κουπες ζαχαρη

3 1/2 κουπες νερο

φλουδα ενος λεμονιου

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

Χτυπαμε τους κροκους κ τη ζαχαρη να ασπρισει το μειγμα.

Χτυπαμε τα ασπραδια σε σφιχτη μαρεγκα.

Προσθετουμε σταδιακα στους κροκους λιγο μαρεγκα κ λιγο σιμιγδαλι.Ανακατευουμε απαλα να ενσωματωθει το μειγμα.

Προσθετουμε τις βανιλιες το καρυδι την κανελλα κ το γαρυφαλλο.

Ψηνουμε σε προθερμασμενο φουρνο στους 180 βαθμους για 60'.

Ετοιμαζουμε το σιροπι κ περιχυνουμε το γλυκο μολις εχει κρυωσει.

ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ Κ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε και του χρόνου Ελευθερία!!!!!!!

Κάρμεν μπορεί το παιδάκι να είναι όρθιο στην αγκαλια και να πατάει τα ποδαράκια του αρκεί να μην ρίχνει όλο το βάρος του, δηλαδη κάποιος να το κρατάει απο την μέση ή απο τις μασχάλες.

Οσο για την οικογένεια... το φεστιβάλ μύξας συνεχέιζετε αλλά εχθες που πήγαμε στην παιδίατρο είπε πως είναι μόνο μύξες όχι ακροαστικά και τα αυτάκια μια χαρά.Στον μεγάλο μόνο έδωσε ένα σιροπάκι για τον βήχα που τον πιάνει το βράδυ στον ύπνο.

Ο δε μπαμπας είναι μια χαρά αφού με κατατρόμαξε με την αντιβίωση που του έφερε κρίσεις άγχους και πανικού, αυπνίες, εφιάλτες (όταν κοιμόταν), και φυσικά την σταμάτησε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΑΡΡΩΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

ΒΙΒΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΝΑΜΕ INFACOLIC ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΑΡΚΕΤΑ, ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΖΕΣΤΑ ΠΑΝΑΚΙΑ. ΟΙ ΚΟΛΙΚΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ!!! ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΣΟΥ!!! ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΝΤΥΣΩ ΑΓΙΟΒΑΣΙΛΑΚΙΑ!!!!

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΕΤΟΙΜΑΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑΪΣΜΑ. ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΙ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

ελπιζω ολες να ειστε καλα και τα μωρακια σας καλυτερα!

εμεις εδω μια χαρα...χορταινουμε υπνο!!!

ξεκινησα να ετοιμαζω τα προσκλητηρια για βαφτισια!ναι δεν εχω αλλη δουλεια να κανω.βασικα τα χαρτονια θα κοψω σιγα σιγα.

φιλια κ καλημερα!!

α δεν θυμαμαι αν σας το ειπα:η μεγαλη η κορη γυριζει απο ανασκελα μπρουμυτα!!!το βαρελακι μου!!η μικρη παντα πιο πισω απο την αδερφη της.θα το κανει κ αυτη σε κανα δυο μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σε όλες!!!!Πόσο μου έχετε λείψει!Τα είχα παίξει όμως με τα μικρά!Κολικούς,αναγωγές,δυσκοιλιότητα,αϋπνίες.Τώρα είμαστε 2 μηνών αισίως και πολύ πολύ καλύτερα! Είμαι πολύ ευτυχισμένη αν και κουρασμένη και αφυδατωμένη.(βάζω το ποτήρι το νερό το πρωί και το πίνω το μεσημέρι).Ανυπομονώ για τα πρώτα μας Χριστούγεννα!Τους πήρα και γω σκουφάκια και φορμάκια αγιοβασιλιάτικα σαν το Λιονταράκι!(κουκλιά τα μωρά σου,να σου ζήσουν!!!)Δεν έχω καθόλου βοήθεια είμαι τις περισσότερες ώρες μόνη με τις κούκλες μου γι αυτό δεν πολυμπαίνω και αν μπω σας διαβάζω βιαστικά για συμβουλές και εμπειρίες και δυστυχως δε προλαβαίνω να γράψω.Ξεκίνησα και μεταπτυχιακό εξ αποστάσεως παράλληλα στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο για όσες γνωρίζουν και οι προθεσμίες τρέχουν για να παραδώσω εργασίες.Δε ξέρω αν θα καταφέρω να το τελειώσω με τις υποχρεώσεις που με περιμένουν αλλά η προσπάθεια μετράει.Από τη δουλειά μου (είμαι λογίστρια σε ιδιωτική εταιρία) πήρα το εξάμηνο του Οαεδ και θα επιστρέψω τον Ιούνιο με μειωμένο ωράριο.Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω πως θα τις αποχωρίζομαι για κάποιες ώρες της μέρας!Βλέπετε καλώς ή κακώς έχω γίνει αυτοκόλλητη με τις κόρες μου!Ονειρεύομαι να είχαμε τη δυνατότητα να μη δουλεύω και να καθόμουν σπίτι με ακόμα 2-3 πιτσιποπάκια!!!Φιλιά σε όλες,είμαι εδώ σας διαβάζω τακτικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mardio κουκλιτσα να σου ζησουν οι μπεμπουλες!!!

εμεις εδω καλα κρατουμε!!!

να μπαινεις να μας λες τα νεα σου ε;;;

κ καλη επιτυχια με το μεταπτυχιακο.εγω 4 χρονια παλευω μπας κ μεπαρουν αλλα που;κ φετος να δεις που θα με παρουν κ δεν θα μπορω να το κανω λογω χρονου!!!!

φιλια στα μωρακια σου κ σε σενα κ να μην χανεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΕΚΑΝΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Α!ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ..ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΛΕΓΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ,ΘΑ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ.ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ,ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΣΕ ΕΚΑΝΑ ΦΙΛΗ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ LIVE!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ καρμεν το ξεχασα για την τριτη...

λοιπον τη δευτερα τα μαγαζια κλεινουν στις 2,5.το απογευμα δεν ειναι ανοιχτα.τα ζαρα,μπερσκα,στρατιβαριους,πουλ εντ μπεαρ κλεινουν 4.τα τζαμπο,σπριντερ,κουκου στα καρφουρ κλεινουν 9 το βραδυ.τα κουκου μεσα εχουν κ μαδερκεαρ αν δεν προλαβεις το πρωι στο κεντρο.

αν δεν προλαβεις το πρωι μια καλη διαδρομη ειναι κουκου στα καρφουρ για ρουχα(αν θες φυσικα),κατεβαινεις προς κεντρο κ βρισκεις μπροστα σου τα σπιντερ (απεναντι απο το νοσοκομειο) κ πας μετα τζαμπο στη βεσο.

θα εχεις αμαξι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι να σκάσω με αυτό το ασσανσέρ!!!!

Πάλι χαλασμένο είναι και κλειστήκαμε σπίτι σήμερα. Είχε τόσο ωραία μέρα :(

Και απ'ότι φαίνεται και αυριο μια απο τα ίδια :evil::evil::evil:

Πότε θα το πετάξουμε το κ@#&μηχάνημα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε εδω δεν μπορεις να βγεις εξω απο το νερο που ριχνει!

φευγω..παω σινεμα με δυο ξαδερφια μου (19 κ 20) να σουμε χαρι ποτερ!!το αγαπημενο μου!τα μωρα με το μπαμπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α, κουμπάρες, συμπεθέρες μου και φιλενάδες μου τις βρήκα τις σταγόνες biogaia αλλά ήθελα να σας ευχαριστήσω που με σκεφτήκατε. τόσο έκαναν, 20 γιούρα.

Τώρα πρέπει όλοι μαζί να σκεφτούμε την κάρμεν, γιατί κι αυτή στο Μπαγκλαντές μένει αφού είναι Ionian Island και εμείς είμαστε τόσο ανώτερα νησιά που με το παραμικρό αποκοβόμαστε από την υπόλοιπη Ελλάδα, είμαστε ρε παιδί μου υπεράνοι (από το υπεράνω βγαίνει αυτό, γιατί είμαστε και πολλοί).

Αρχίζει και ψιλοφτιάχνει η διάθεσή μου.

θέλω να στολίσω ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!

Αργότερα κάποια στιγμή θα σας πω και μερικά νοσοκομειακά, αλλά τώρα δεν μπορώ, θέλω να πάω να χαζέψω το γιό μου (ΛΙΜΠΕΡΤΙ, το γαμπρούλη σου).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...