Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

καλημερα!!!

ειμαι αυπνη. [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=angry4.gif] [smilie=crybaby2.gif] [smilie=crybaby2.gif] [smilie=crybaby2.gif]

η μεγαλη μου η κορη επεσε για υπνο στις 10 και ξυπνησε στις 8 το πρωι!!ολα καλα μεχρι εδω.....αλλα εχουμε κ αλλο μωρακι....το οποιο το κακομοιρο μαλλον ποναει κ κλαιει απο χτες.ξυπνησε απο τις 4 κ μετα δεν κοιμοταν με τιποτα.δεν εκλαιγε πολυ αλλα δεν κοιμοταν κιολας.κοπανιοταν μεσα στην κουνια.καποια στιγμη που ημουν πανω απο το κεφαλι της την ειδε με την κοτσιδα μου!!!κ δωστου γελιο στις 5 το πρωι.τελικα την ταισα στις 6:30.μετα ομως ειχε ορεξη για κουβεντα!!αφου ακουγοταν σε ολο το σπιτι απο τη συζητηση που ειχε δεν ξερω με ποιον!!

ε μετα ξυπνησε κ η μεγαλη κ κοιμηθηκα για κανα δυο ωρες μεχρι τις 11 που ξυπνησαν κ οι δυο.

στη φωτο η τετη ειναι με το μπερε η ευα χωρις το μπερε!!!!

σας βαζω κ τη φωτο απο το γυμναστηριο!βιβη ειναι μια μαρκα του τζαμπο αυτο που πηρα.25 ευρω ειχε.οικονομικο.ειμουν αναμεσα σε αυτο κ σε ενα της φισερ πραις που κ αυτο ειχε 30 ευρω αλλα μου αρεσε πιο πολυ αυτο που πηρα.εχω την τετη τωρα μια ωρα μεσα κ εχει τρελαθει απο τη χαρα της!θα παω να παρω κ δευτερο μου φαινεται για να εχει η καθε μια το δικο της!

2002 μπραβο με την αλλαγη δωματιου.οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα για τα παιδια!

ελσα περαστικα σας.πως ειστε σημερα;;;

σημερα βρεχει εδω κ βαριεμαι απιστευτα!

post-10130-13873935460721_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μεγειά το καινούργιο γυμναστήριο!!!!!

Αντε και καλές γυμναστικές!!!Να φτιάξετε κορμάρες :lol::lol:

Εμεις καλύτερα σήμερα, οι μύξες μειώθηκαν ο μπαμπάς μας συνήλθε, βέβαια αν κόλησαν τα παιδιά απο δω και πέρα θα φανει :roll::roll:

Έχει όμως ένα απαίσιο καιρό δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ. ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΟ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΠΝΙΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΑ ΜΟΥ. ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ. Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΕΧΕΙ ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙ. ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ. ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΜΑΣΚΑ ΑΕΡΟΛΙΝ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΟΥΜΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ. ΑΠ' ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΑΕΡΟΛΙΝ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΜΑΖΕ ΜΕ ΦΛΙΞΟΤΕΙΝΤ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ.

ΕΔΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΒΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΑΥΡΙΛΑ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε γμτ ολα τα παιδακια ειναι αρρωστουλια.τα δικα μου την εχουν γλιτωσει προς το παρον αλλα δεν το βλεπω για πολυ.ρουθουνιζει η μυτουλα τους.τα πλακωνω βεβαια στον ορο συνεχεια.να δουμε πως θα παει.

εμενα ο λαιμος μου παλι με ενοχλει.

γιωργια δεν ξερω να σου πω για το αερολιν.αλλα αν δεν σε ικανοποιει ο παιδιατρος σου πηγαινε σε αλλον καλυτερα.ειναι σημαντικο να εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο σου.βεβαια απ οτι εχω καταλαβει καθε γιατρος λεει τα δικα του κ απο κει κ περα εσυ κρινεις.περαστικουλια μωρε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργια εμενα στην μεγαλη δυο φορες που μου εδωσαν αερολιν μου το ειχαν δωσει μαζι με το φλιξοταιντ. Θα σου ελεγα να βρεις εναν παιδιατρο που να του εχεις απολυτη εμπιστοσυνη. Εγω εχω δυο μια στην κεφαλονια κ μια στην Πατρα (ιδια με της Ελευθεριας χαχα) αν κ νομιζω οτι αυτη κατι εχει παθει τελευταιως.

Ελευθερια μου τελειο το γυμναστηριο πολυ ωραιο πραγματικά να το χαρειτε. Κοριτσια μου εμενα ο μπεμπης παλι τα ιδια μου ξυπνησε 5 η ώρα κ στο τσακ ηταν να ξυπνησει κ ο αλλος. Α ετσι εισαι λεω? τον πηρα κ τον πηγα στο σαλονι στο παρκο τον σκεπασα καλα καλά κ τον αφησα εκει. Κλαψουρισε λιγο κανενα 5λεπτο κ μετα κοιμηθηκε μεχρι τις 7,30. Μου ελεγε ο αντρας μου 5 η ώρα ταισε τον για να κοιμηθουμε. Μπα του λεω να τον ταισω τωρα κ μετα να χω πισω απο την αρχη να μου ξυπναει καθε μερα να φαει? ε που θα παει ας το κανει κ λιγες μερες αυτο εγω θα τον βαζω στο σαλονι μεχρι που θα μαθει οτι μαμ εχει μετα τις 6,30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα στον Δημήτρη μου είχε δώσει αερολίν και κάτι άλλο μαζί δεν θυμάμε ποιο,αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι το δίνουν σε όλες τις περιπτώσεις.Πέρασε και καιρός απο τότε και δεν θυμάμαι καλά τι μου είχε πει.Θυμάμαι ότι το μωρό είχε βροχιολίτιδα.Καμια φορά γινόμαστε λίγο καχύποπτοι με τους γιατρούς επειδη ακούμε διάφορα απο άλλους που μπορεί να είναι και παραπληροφόρηση.

Οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις Γιωργία είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου και ανάλογα να πράξεις.

Πάντως η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν πολυσυμπαθω τους γιατρούς που με το παραμικρό δίνουν ένα σωρό φάρμακα και αντιβιώσεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι με τρελο πονοκεφαλο.μαλλον αρρωσταινω παλι γμτ.τα μωρα κοιμοντουσαν κ ηρθε ο αντρας μου κατα τις 5.τρωμε κ με βλεπει ετσι οπως ειμαι κ μου λεει πηγαινε να ξαπλωσεις κ θα τα ταισω εγω τα μωρα στις 6,30.παω απο τον πονοκεφαλο δεν μπορουσα να κοιμηθω.ε και καποια στιγμη ακουω ομαδικα σκουσμαρια απο μεσα λεω δεν παμε καλα.σηκωνομαι τελικα με τον πονοκεφαλο χειροτερο κ βλεπω τον αντρα μου σε εξαλλη κατασταση κ τα μωρα να κλαινε κ τα δυο.προσπαθουσε να ταισει το ενα μωρο κ μαλλον αυτο δεν πειναγε πολυ κ του εκανε κονκξες.το αλλο να κλαιει.τα επαιξε κ αυτος κ τα αφησε κ τα δυο στο ριλαξ κ τα κοιταγε που εκλαιγαν!!!!!

απο τη μια ειχε πολυ πλακα να σας πω!απο την αλλη ομως σκεφτομαι αν χρειαστει καποτε να λειπω ή να ειμαι αρρωστη τι θα γινει.αντρες....

πινω το 5ο χαμομηλι,εχω πλακωθει στα ντεπον κ προσευχομαι να μην χειροτερεψω.τι με επιασε παλι ρε γμτ;

καρμεν γιατι λες οτι η βιλμα κατι εχει παθει τελευταια;;;σου εκανε τιποτα περιεργα.εγω της εχω μιλησει κανα δυο φορες τελευταια για τα εμβολια κ μια χαρα μου φανηκε.καλα γενικα ειναι λιγο φευγατη αλλα καλη μωρε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ειναι φοβερη Ελευθερια μου αλλα τωρα τελευταια κατι εχει. Τις προαλλες επαιρνα να την ρωτησω για τον μπεμπη κ τελικα με επαιρνε 12.30 την νυχτα κ μιας κ κοιμομουνα κ δεν το σηκωσα μου εστειλε μυν κ μου ειπε οτι κοιμοτανε απο τις 3 η ώρα το μεσημερι κ εκεινη την ωρα λεει ξυπνησε κ το ιδιο μου το χει ξαναπει τον τελευταιο καιρο οτι κοιμαται οπου βρισκει χωρις να το καταλαβαινει κ κατι τετοια. Καταλαβαινω οτι ειναι ψυχολογικο μετα το κλεψιμο απ οτι φαινεται αλλα πρεπει να παρει τα πανω της. Κ εγω οταν θα ρθω θα παω ριο για τα ματια μας βυθοσκοπηση κ θα παω κ για τις εξετασεις του θυροειδη τις επαναληπτικες κ για τα δυο εμβολια στην βιλμα κ ελπιζω να ναι καλυτεραξ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια το αιμα απο που το παιρνουν για τις αιματος? η γιατρος το παιρνει εκει?

απο το ποδαρακι?που?

επισης αυτες τις εξετασεις του θυρεοειδη προληπτικα τις κανετε η ειναι στο πακετακι???

ελευθερια πολυ ωραια η μοδιστρικη σου!

και τα κοριτσια σου πολυ γλυκα!

κοριτσια μου δεν θυμαι τι αλλο διαβασα...με εχει πιασει και η μεση μου και δεν μπορω ποναω πολυ...φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου περαστικα σου. Εμεις κανουμε θυροειδη γιατι δεν μας εκαναν στο μαιευτηριο αλλα κ επειδη εχω κ εγω θυροειδη οποτε πρεπει να κανουν κ τα παιδια. Την προηγουμενη φορα τα δυο η μεγαλη κ ο ενας μπεμπης ηταν οριακα αλλα μου ειπε η ενδοκρινολογος οτι πρεπει να επαναληφθουν οι εξετασεις επειδη ειχαν ψιλοσυναχακι κ αυτο αλλιωνει καμια φορα τις εξετασεις κ ετσι τωρα παλι πισω. Μου τους τρυπησαν κανονικα οχι στην φτερνουλα. Περιτο να σας πω οτι μισολυποθημησα κ προσπαθουσα να συνελθω γιατι ημουν με την μαμα μου κ 3 παιδια κ επρεπε να μου παρουν κ εμενα αιμα αλλα καλυτερα να εδινα εγω δεκα φιαλες παρα που μου τσιμπησαν τα μωρουλινια μου κ εκλαιγαν απαρηγορητα κ τα 3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

17112010720.JPG[/attachment:2iq5oi5n]

πατουσινιααααααααααααααααααααααααααα φταιω εγω που τρελαινομαι κ θελω να τα δαγκαωωωωωω ποσο μαλλον οταν ειναι 4????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι τι τρέλα είναι τα πατουσάκια!!!!!!

Κορίτσια σήμερα είμαι κάπως...Σαν σήμερα πριν 1 χρόνο μπήκα στο νοσοκομείο. 29 εβδομάδων, με αιμοραγία και φυσικά τρομαγμένη!!!

Βλέπω τα κορίτσια μου και σκέφτομαι ότι μπορεί και να μην τα κατάφερνα...

Ευτυχως όμως πήγαν όλα καλά και ήμαστε και οι τρεις εδώ!!!!!!!!

Συγνώμη αν σας ψυχοπλάκωσα αλλά ορισμένα πράγματα δύσκολα τα ξεχνάς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ νιου μαμμυ γιατι ξυνεις πληγες;;;;;;;;;;;αστο κοπελα μου το θεμα αυτο.αστο.

ελσα μονο θετικα να σκεφτεσαι.εχεις δικιο παντως να το σκεφτεσαι.ετσι ομως εκτιμας ακομα περισσοτερο αυτο που σου χαρισε ο θεος.τα παιδακια σου.

πατουσακια μικρουλακια ζουζουνακια!!!!αφρατα αφρατα του διονυση,μινιον του θεοφιλου!!!να σου πω βαλε κ τη ζετα καμια φωτο....μην την παραμελεις κ αυτη!!!!!

α η βιλμα ηταν πολυ αρρωστη αυτες τις μερες.με πυρετο κ η φωνη της ειχε κλεισει τελειως.μηπως γι αυτο ηταν καπως.θα συνελθει μωρε που θα παει!

αντε καληνυχτα μας!ησυχο κ μακρυ βραδυ ευχομαι σε ολες!

βιβη που εισαι σημερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες και μπεμπακια!!!!!!!!!1

ειδα ωραιες φωτο με κουκλακισα, πατουσακια και παιχνιδια!!!!!!!!!!!

τελεια!!!!

ελευθερια εγω τα εμβολια τα κανω στην παιδιατρο μας και τα ακριβα μου τα γραφουν στο βιβλιαριο του ικα εφοσον δεν εχουνε στοκ και μου τα κανει αυτη...

new mammy θεικο........!!!!!!!!

ολες καπως ετσι νιωθουμε.... οπως ειπε και μια φιλη μανουλα... ΦΙΛΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥς ΕΙΧΑΜΕ ;P;P;P;P;P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γλυκειες μου διδυμομανουλιτσες τι μου κανετε??????????????/// εγω σημερα δεν εχω καμια διαθεση ηθελα μονο να μπορουσα να κουκουλωθω στο κρεβατι μου μαζι με τα μπομπιρινια μου ολα. Δεν εχω διαθεση ουτε για δουλεια ουτε για δουλεις. Οσο γι αυτο με το μονη μαμα τι να πω συμφωνω απολυτως αλλα δεν το αναλυω περισσοτερο.

ΤΟ απογευμα εγω πρεπει να παω παλι για δουλεια μιας κ εχω δειγματισμό για καλοκαιρινά αλλα διαθεση μηδέννννν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαλοου γκερλσ.

αποφασισα να καθαρισω....να μην σας πω απο ποτε ειχα να κανω δουλειες.μονο τα πανω πανω εκανα κ αυτα αστα να πανε....τα μωρα εχουν βαλθει να με εξοντωσουν.κ το κανουν με σχεδιο...σου λεει η μεγαλη κατσε να κοιμαμαι μεχρι τις 8 αλλα εσυ μικρη ορθια απο τις 4 παρα...την εχει πιασει κ κοροιδο τη μικρη.οπως καταλαβατε παλι αυπνη.δεν ξερω τι το χει πιασει το μωρο αυτο.κ πανω που ειχαμε παρει σειρα. :cry::cry:

εχουν μυξουλες.οχι πολλες αλλα εχουν.το απογευμα θα παω να παρω εκεινη το μλκια το ξεβουλωτηρι.δεν θελω να αρρωστησουν ρε γμτ τωρα που πλησιαζει ο καιρος να φυγω για ρωμη.θα μου πεις αυτο σκεφτεσαι;;ε να μην το σκεφτομαι κ αυτο;κριμα δεν ειναι να μην παμε;;;

κ γενικα μου φαινεται οτι εχουν κ...λοπρογραμμα στον υπνο τα μωρα.να τωρα η ωρα ειναι 4 κ δεν εχουν κοιμηθει.θα κοιμηθουν κατα τις 4,30 κ θα ξυπνησουν 6,30.μετα θα κοιμηθουν 7 με 7,30 κ μπορει να κοιμουνται μεχρι τις εννια παρα.μετα θα ξυπνησουν λιγο κ θα κοιμηθουν παλι στις 10 κ που τις βαζω γι υπνο.κ το πρωι θα κοιμηθουν παλι αρκετα.γενικα κοιμουνται πολυ μου φαινεται.εκτος απο τη μικρη που το βραδυ χορευει!

επισης χτες εφτιαχνα μανιταροσουπα κ πεταχτηκε απο την κατσαρολα ζουμι κ μου εκαψε το χερι και εχω στον καρπο τρεις τεραστιες φουσκαλες κ τις κοιταω.να τις χαιρομαι.εβαλα οδοντοκρεμα.ξερει καμια σας κανα αλλο γιατροσοφι;;;;

αυτα προς το παρον.

γεια σας.

καρμεν βρηκες τιποτα για τα γενεθλια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάαα!!!!!

Γ....το δεν μπορώ να βρώ το καλώδιο της φωτογραφικής για να βάλω φωτο :evil:

Που το έχω βάλει η ξεμυαλυσμένη;;;;;

Ελευθερία μπόλικο ορό και μυξορουφύχτρα!

Και εγώ έχω μια φουσκαλίτσα στο χέρι μου απο το κοτόπουλο!! Που πας κυρά μου βραδυάτικα και πτώμα κουρασμένη να μαγειρέψεις;;;;;;;;;;;;

Κάρμεν περασμένα ναι ξεχασμένα δυστυχώς όχι ακόμα!! Ακόμα κάποιες φορες το βράδυ μου έρχονται στο μυαλό εικόνες απο την γέννα!!

Και έχω τύψεις γιατί απο την γέννα του Δημήτρη έχω στο μυαλό μου τις πιο όμορφες εικόνες, ενώ δεν μπορώ να σκεφτώ τις πρώτες ώρες των κοριτσιών μου χωρίς να με πιάσει πανικός!! :(:(:(

Τέλως πάντων κάποια στιγμή θα περάσει και αυτό!

Νομίζω πως τελικά θα κάνεις μια υπέροχη βάφτιση για τα παλικάρια σου!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι λεγαμε για simgle mommies;;;;

ο αντρας μου ηρθε στις 5,30 ντυθηκε κ σε δεκα λεπτα εφυγε.παει στο καζινο γιατι εχει τουρνουα ποκερ κ παει να χαζεψει λεει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχου κουκλεςςςςςςςςςςςςςς φοβερες ειναι να σου ζησουν κουκλα μου τι ματαρες ειναι αυτες?????????? Ελσα μου πιστευω οτι με τα μωρακια μας οταν μας αγκαλιαζουν περνανε σχεδον τα παντα. Εγω ακομα ποναω που με την πρωτη π

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κι εγω...κομμάτια βέβαια! κάρμεν μόλις δίαβασα τη μέρα που είχες και κατάλαβα ότι δεν πρέπει να παραπονιέμαι.

ελευθερία δοκίμασες μυξορουφίχτρα? τα δικά μου κάνουν σαν να τα σφάζουν! ελπίζω να μη χρειαστεί τελικά γιατί είναι ζόρι.

έλσα μου σε καταλαβαίνω που δεν το ξεχνάς. εγω έχω συνδιάσει τα χριστούγεννα με την αποκολληση που έπαθα γιατί την προηγούμενη μέρα είχαμε πάει με την αδερφή μου να αγοράσουμε χριστουγεννιάτικα.

εγω έχω καινούριο θεματάκι. ο μπεμπάκος μου ως γνωστόν είναι γκρινιαρούλης κι αγκαλίτσας. τις μέρες που είχε πολύ μπούκωμα δυσκολευόταν να κοιμηθεί και τον πέρναμε λίγο αγκαλίτσα το βράδυ πριν τον βάλουμε στην κούνια να χαλαρώσει. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ! αυτό ήταν, του έμεινε! τώρα όταν νυστάζει κλαίει για αγκαλιά, κι όταν λέμε κλαίει κλαίει, χτυπιέται! και όχι μόνο το βράδυ το ίδιο και το μεσημέρι. δοκίμασα τα πάντα, δεν ξεγελιέται με τίποτα, θέλει μόνο αγκαλιά και να περπατάς όχι απλά να κάθεσαι :shock::shock::shock: είναι δυνατόν να κοκόμαθε τόσο γρήγορα???γιατί τις κακές συνήθειες τις αποκτάνε αμέσως και τις καλές βρέπει να σου βγεί ο πάτος???τώρα με τη δουλειά δεν τα βλέπω πολύ και μου λείπουν αλλά τόσο κλάμα δεν το αντέχω! χθες το μεσημέρι έκλαιγε μισή ώρα συνεχόμενα!!! σας ζάλισα αλλά κάπου πρέπει να πω τον πόνο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...