Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βασιλικη χρονια πολλα κοπελα μου!!να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!σαν τα ψηλα βουνα να ειναι τα παιδια σου!!!

βιβη παραστατικοτατη!!λες κ ημουν σπιτι σου!!υπομονη μωρε.τι αλλο μπορεις να κανεις αλλωστε;οσο για το οτι τρωνε τα χερακια κ τα σαλακια ειναι πολυ φυσιολογικο.σαλιαρες να χεις να αλλαζεις κ να πλενεις!!!

καρμεν με γεια το οικοπεδο που αγορασες με το πεσιμο!!χαχαχα!!σορυ που γελαω αλλα κατι τετοια εχουν πλακα...αφου εχουν γινει κ τα λες!!!για τους αλλος εχουν πλακα δλδ οχι για σενα!!! :lol::lol::lol:

ελσα οταν το φτιαξεις θα πατησεις επανω στη διευθυνση που γραφει θα κανεις δεξι κλικ κ αντιγραφη.θα ερθεις εδω κ θα πατησεις πριν κανεις επικολληση το κουτακι url απο πανω.εκει που ειναι ο κενσορας θα πατησεις επικολληση κ θα στο βαλει.

καταλαβες τιποτα ή σε μπερδεψα;;;;

εμεις το απογευμα κοψαμε τη δικη μας βασιλοπιτα με τα μωρακια!ηταν πολυ συγκινητικο!το φλουρι επεσε στο χριστο!βοηθεια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κΑλη χρονια τσουπρες! υγεια και τυχη να εχετε εσεις και τα τσουπρακια σας!!!

ευχαριστω για τις ευχες σας, ειμαι κομματια.. τα νεα μας αυριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΜΕ ΥΓΕΙΑ,ΗΡΕΜΙΑ,ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΠΟΛΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!

ΒΑΣΙΛΙΚΗ,ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ,ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΛΟΔΕΧΤΕΙΣ!

Κούκλες,εμάς το φλουρί έπεσε στο μεγάλο μας γιο,ουτε παραγγελία!

Κατα τα αλλα,σήμερα κράτησε η μαμα μου και τα τρια τερατάκια και βγήκαμε για καφέ με τους κουμπάρους μας...Ως εδω καλα,γυρνώντας όμως σπίτι...

με το που μπαινω αμολαω βυζακια και ταιζω 6,30 η ώρα...τώρα είναι 12 σχεδόν και τον εναν τον εχουμε ακομα αγκαλια....ωραια μας μπήκε!!

Και μεσα στο ολο κλαμα και τον πανικο,βαζει ο μεγάλος το χέρι του πάνω στην ηλεκτρική κουζίνζ-στο ματι που ηταν αναμένο - και καίγεται.Ευτυχως οχι κατι σοβαρο αλλα τωρα του περασε το παραπονο.Ακομα με το χερι εκεινο δεν πιανει καλα και εχει τεντωμενο το πονεμενο δαχτυλακι...

Τι εγινε ρε κοριτσια?ποίος μας εφτυσε σήμερις?

Μήπως που ξεμυτίσαμε?

Αυτα τα ολιγα,το βραδυνο δελτίο θα βγει αυριο στις οθόνες σας!!!!

Φιλάκια πολλα σε ολες και όλα τα μωρουδέλια!

Και του χρόνου με υγεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυ Βασιλικη χρονια πολλα.

Τι κανετε γλυκιες μου διδυμομανουλες?

εμεις εδω μεσα μιας κ ριχνει εξω καρεκλοποδαρα. Τωρα μαγειρεψα κ τους εχω κατω σε μια κουβερτα ολους κ παιζουνε φωναζουνε γελανε κ τετοια. Καθισα κ εγω στον καναπε μιας κ με εχει πεθανει το ποδι μου τελος παντων θα αργησω να ξαναβγω παντως ειχα ξεμαθει με επιασε κ το κρασι ε ψιλορομπα κ ο πονος μαζι τι να πω ελπιζω να μην συνεχισει ετσι ολος ο χρονος γιατι την βαψαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορες!!!!

ευχαριστω ευη, ελευθερια, βιβη και καρμεν!! καλη χρονια να εχετε κι εσεις και να χαιρεστε τις φαμιλιες σας!

εμεις εδω τη βγαλαμε, την παραμονη κοιμηθηκαμε.... και ανημερα ειχαμε το μεσημερι εδω το σοι... φαγαμε... ηπιαμε... τα γνωστα!στην αλλαγη τα μωρα μου μου εκαναν δωρο εναν υπνο 13 ωρων σερι παρακαλω!!!!! και στη γιρτη μου που πηγαμε για καφε με τον αντρα μου, ηταν αγγελουδια για πρωτη φορα!

χθες το βραδυ βεβαια ξαναβρηξκαν τον παλιο κακο εαυτο τους.....

καλη χρονια κουκλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

κ εδω κ...καιρος.ειπαμε να παμε για φαγητο εξω αλλα επιασε βροχη ρε γμτ.δεν πειραζει.αλλη φορα.

κ μενα τα δικα μου ξυπνησαν κανα δυο φορες χτες τελικα ξυπνησαν στις 8 τα ταισα κ ξεραθηκαμε οικογενειακως στον υπνο μεχρι τις 11,30.κ τωρα παλι κοιμουνται στα ριλαξ.

κ μενα πριεργα με πανε τα πραγματα γιατι εχω τον αντρα μου απο χτες που ολο κατι του φταιει κ γκρινιαζει κ στο τσακ ειμαι μην του πω καμια χοντρη κουβεντα πρωτοχρονιατικα.εχε χαρη που ειναι αγιες μερες!!!!

ρε κοριτσια δεν εχει βγαλει κανα μωρακι ακομα δοντι ε;καλα δεν λεω για της ελσας ή της νιου αλλα απο τα μωρακια που ειμαστε περιπου 6 μηνων δεν εχει βγει κανενα ε;;;

επισης οι δικες μου οταν τις βαλεις ανασκελα κατευθειαν γυρνανε μπρουμυτα αλλα οχι κ το αντιθετο.εσας γυρνανε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαοχι παλι ανασκελα κ γκλαουνιζει μετα για να τον γυρισω. Βρε παιδια εμενα εχουν πολλα νευρα. Μιλαμε για νευρο. Αμα τους πιασει τι να πω κανουν σαν τρελα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Βασιλική χρόνια πολλά για την γιορτή σου...αν και καθηστερημένα :oops:

Μάλλον δεν ξεκίνησε καλά η χρονιά! Ενω όλα ήταν μια χαρά εχθες το απόγευμα και είχαμε και παρέα φίλους με το κοριτσάκι τους, τα μικρούλια παίζανε όλα μαζί, η Ελένη το βράδυ κατα τις 12:00 μου έκανε 39 πυρετό!!! :shock:

ξαναέκανε το πρωί κατα τις 7:00 και μετά τίποτα...αν ξανακάνει φύγαμε νοσοκομείο...και εφημερέυει το αχεπα που είναι σκέτο κ....χανιο γμτ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ ελσα περαστικα.ευχομαι να μην χρειαστει νοσοκομειο.

καρμεν κατσε καλα κ παρτο αλλιως!!!ηπιες κ συ μια φορα στα οχτακοσια χρονια κ τι εγινε δλδ;;;μπας κ την επεσες σε κανεναν;;δεν νομιζω.ε κ να χορεψες λιγο παραπανω να ειπες κ καμια μλκ πολυ που μας πειραξε!οπως λες ολοι εχουμε πιει κ εχουμε γινει λιωμα.

τι να πουν κ αυτοι που ειναι φευγατοι χωρις καν να πιουν;;;;;!!! :lol::lol::lol:

οι μπουμπουκες κοιμουνται,ο συζυξ παει για καφε κ εγω χαλαρωνω.

βλεπω κ ενα καμμενο ντοκιμαντερ στο χιστορυ που ψαχνουν να βρουνε αληθινους λυκανθρωπους!!!καψιμο!!! :lol::lol::lol:

η νιου εξαφανιστηκε ή ειναι ιδεα μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάρμεν πέρασες καλά; Αυτο μετράει. Και το έιχες ανάγκη!!

Όλα τ' άλλα αστά...Μην χαλιέσε...στο κάτω κάτω οι άλλοι που σε είδαν σε καλύτερα χάλια ήταν τέτοια μέρα;;;

η μικρή έκανε ξανά πυρετό κατα τις 3:00 αλλά κατα τ'αλλα είναι μια χαρά τρώει κανονικότατα έχει καλή διάθεση και δεν δείχνει να πονάει κάπου...μίλησα με την παιδίατρο και μου είπε να περίμένω γιατι το διάστημα ανάμεσα στους πυρετους είναι μεγ'αλο και δεν είναι ακόμα ανυσυχιτικό για να διακυνδινέψουμε επίσκεψη στο νοσοκομείο, εκείνη είναι εκτός, το παρακολουθούμε και βλέπουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να δούμε το πέτυχα;;;

Ελευθερία ευχαρίστω για την βοήθεια πάντως!!!

http://www.snoufelyourself.com/view/a30b4b260c0a320558bdea24ffffb2edhi3ml8qtsrihcuvk554rjmp7f6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλίτσες και μωρουλίνια καλή χρονιά!!!να έχουμε ένα τέλειο 2011 με υγεία και πολλά μωρουδίστικα χαμογελάκια!ααα, και τα μωρά πολυμηχανήματα τέλεια ακούγονται, θέλω να παραγγείλω κι εγω δύο!

οι περισσότερες βλέπω είχατε μικρά παρατράγουδα στην αλλαγή του χρόνου αλλά δεν πτωούνται οι διδυμομανούλες!εμας πάντως μια χαρά μας μπήκε δεν μπορώ να πω. είχαμε κόσμο στο σπίτι αλλά τα μωρουλίνια κοιμήθηκαν αργά βέβαια αλλά δεν ξύπνησαν καθόλου παρόλο τον πανικό εδω μέσα. χθες όμως ξυπνήσαμε με βήχα, μαμά και μωρουλίνια. το βράδυ έκαναν την εμφάνισή τους και οι πρώτες μυξούλες του 2011!ξύπνησαν το βράδυ από 10 φορές από το μπούκωμα και το πρωί από τις 6!

έλσα πάνω που χαρήκατε με τα πρώτα βηματάκια αρρωστήσατε, κρίμα ρε γμτ.

ελευθερία από δοντάκια τίποτα κι εμεις. ο μπέμπης έχει τα ούλα τούμπανο και τρώει τα πάντα εδω και πολύ καιρό αλλά τίποτα. πριν 2 μήνες μας είχε πει η παιδίατρος ότι σε μια βδομάδα θα σκάσει το πρώτο δοντάκι αλλά ακόμη τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!! ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2011

Τσουπρες διδυμομανουλες μου τι κανετε?

ευχομαι σε ολες να εχουμε γερα παιδακια και ευτυχισμενες οικογενειες!

λιγες μυξες εως καθολου για το 2011 και καθαρα πιατακια!!!!!

καθολου λερωμενες πανες αλλα γεματα γκιογκιο!

ολοκληρωμενες λεξεις και προτασεις οπως: μαμα τωρα πηγαινε για υπνο να ξεκουραστεις!

κοριτσια μου δεν προλαβα να σας γραψω γιατι εδω γινοταν πανικος

ολο βιζιτες ειχαμε λες και ανοιξε το μαγαζι...τι να πω..

και ολοι κρυωμενοι!!!!

που λετε και εμεις κοψαμε τη βασιλοπιτα μας που εφετος πρωτη φορα δεν την εκανα εγω γιατι δεν προκανα που λεει και ο φλωρακης, και την εκανε ο στεργιου ο οποιος την εκανε και πολυ ωραια και νοστιμη οπως αποδειχτηκε.

την τσακισα σημερ ατο πρωι με τον καφε του αντρα μου που κλεβω καθε πρωι πριν παει στη δουλεια!(βαριεμαι να κανω καφε-η ξενυχτυσμενη μανα- και οταν φτιαξει τον δικο του παω και τον πινω!)

που λετε στο φαγοποτι μας κοπιασαν συγγενεις και φιλοι, κοπιασε και η λιοτριβω για την οποια διαβασα ετοιμασατε φανταστικο σετακι και σας υπερευχαριστω!

αυτη τη φορα κοριτσια μου τα εβαλε με τον αδερφο μου χειροτερα αλλα ποιος την χεζει???ας την αφησουμε για τωρα...

να θυμηθω τι να πρωτογραψω!

βασιλικη χρονια πολλα και καλα!με υγεια παντα και να χαιρεσαι τα παιδακια σου και καλη χρονια!

φριντομ δεν χαθηκα εντελως! επανηλθα! απλα οι μερες ηταν γεματες συναχωμενες και δυσκολες!

καρμενακι πολυ στεναχωρηθηκα που στεναχωρηθηκες!!

ολοι εχουμε δικαιωμα στο να το καιμε! και στην τελικη αν εσυ δεν θυμασαι η εχεις καποιο κενο απο αυτα που εγιναν και αφηνεις τον αντρα σου να σε ενημερωνει μπορει να σε ενημερωνει με πραγματα που θελει αυτος απλα και μονο επειδη μπορει να ζηλεψε λιγαι επειδη εσυ το εριξες εξω για τα καλα! και ποιος ξερει ποιων τα βλεμματα τραβηξες που τον εκαναν να ανησυχησει??? μπορει απλα να ειναι αντρικη ζηλιτσα που ειναι πολυ επιθυμητη θα ελεγα και μπορει να σε οδηγησει και σε τατερτο παιδακι αν δεν την ελεγξεις!!!χαχα! πλακα κανω!!

παντως μην στεναχωριεσαι μωρε καιρος ηταν κι εσυ να ξεδωσεις λιγακι!

ελσα περαστικα για τα πυρετικα σας. γρηγορη αναρρωση ευχομαι.

για τα δοντια που συζητατε εμεις ακομα τιποτα. μας ειχε πει βεβαια η πρωτη παιδιατρος που πηγαινα οτι μετραει και η πρωοροτητα,δηλαδη εμεις παμε 8 μηνων σε λιγες μερες αλλα ουσιαστικα ειμαστε 7 μηνων...τι να πεις...

φριντομ 1.οσκαρμουτσος ειναι ενα μαυρο χαλι απορω πως σου αρεσει

2.μπραβο για τα εμβολια

3.πολυ ωραιο το λινκ

4.μην νομιζεις οτι δεν περιμενω απαντηση να μου εξηγησεις ποθιιο ακριβως παραδικαστικο εννοεις!!!ειμαι ξανθια λεμε!!

(οχι δεν ειμαι)

συμπεθερα πολυ ωραια τα παιδια σου να τα χαιρεσαι . η νυφη μου ειναι θεα.

απο αυτα που εγραφες στο απεγνωσμενο πρωτοχρονιατικο ποστ σου πιστευω οτι το συμπεθεριο μας θα εχει μεγαλη επιτυχια,

ο γιος μου και γαμπρος σου να ξερεις εμαθε και λεει μπαμπα μαμα ντα ντα

ξεκαρδιζεται οταν του λεω "τι κανεις εκει σε επιασα" και τρωει και σπανακι τις τελευταιες μερες.ειναι καλο παιδι. το μεσημερι κοιμαται απο την συμπεθερα εξ αγχιστειας καρμεν αλλα το βρασυ ακομα να παρει σωστη γραμμη. (θελω ρε καρμεν να σου γραψω τον βραδινο πονο και δεν προλαβαινω)

για τις καλτσες εχω τη λυση

εκανε το ιδιο και ο γιος μου αλλα δεν του περασε, του αγορασα ενα καλσον απο αυτα που φορανε οι τσολιαδες μπεζ - ασπρο και απο πανω του φοραω και καλτσες.τα ποδαρακια του δεν ξαναπαγωσαν ποτε! την καλτσα την βγαζει αλλα μετα πεφτει πανω στο καλσον τραβαει τραβει βαρεται και μετα παιζει με τα παιχνιδια του.

αυτα για τωρα δεν θυμαμαι κατι αλλο...συγνωμη για το μυθιστορημα που σας εγραψα.

φιλια σε ολες και καλη χρονια να εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χειμαρρος λεμε η νου!!!!!!τζαμπα ειπα οτι εξαφανιστηκε....αυτη εμφανιστηκε κ πηρε το αιμα της πισω!!!

τι να πρωτοσχολιασω..

1.μπορει να εισαι κ η μονη που δεν της αρεσει ο σκαρμουτσος!!!χαχαχαχα!!!

2.για το παραδικαστικο περιληπτικα γιατι βαριεμαι:ειχαν πιασει καποιους δικαστες να τα παιρνουν κ τους εχωσαν μεσα.καταλαβες;οχι;δεν πειραζει!

3.να χαιρεσαι τον γιο σου τον ποπαυ!!

βαριεμαι να σχολιασω κ αλλο αλλα χαιρομαι που περασες καλα!

ελσα καλα ειναι το παιδι;

αλικη ωραια περασατε ε;κ του χρονου!!περαστικα μωρε στα μικρουλια!!

εμεις ειχαμε επισκεψεις.ηρθαν δυο φιλες μας κ η μια μολις ειχε ερθει απο αυστραλια που ηταν δασκαλα αποσπασμενη.ηπιαμε κ ενα μπουκαλι κρασι (καρμεν ακους!!!! :lol::lol::lol::lol: ).τα διδυμομπεμπιδια ξερα!

φιλακια κοριτσια!!

α αυριο συμφωνειτε να ανοιξουμε το νο2 γιατι βλεπω παμε πολυ γρηγορα στη σελιδα 100;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα με τρελάνει αυτο το παιδί...

Κατά τις 11:00 και αφού ή Ελένη είναι απύρετη απο το μεσημέρι και κοιμούνται όλα τα ανήλικα απο τις ενέα ξαφνικά την ακούω να σπαράζει στο κλαμα!!!

Τρόμαξα, ανέβασε πυρετό και πονάει σέφτομαι...τρέχω στο δωμάτιο την βρίσκω όρθια να τσιρίζει (ευτυχώς οι άλλοι δυο δεν ξυπνάνε εύκολα) την αρπάζω και πάω στο σαλόνι να δω τι έχει το παιδι και κλάιει...μόλις κάθομαι στον καναπέ μου σκάει ένα τεράστιο χαμόγελο και αρχίζει τις γλύκες!!!!!

Η κυρία αφού έμεινε απύρετη τόσες ώρες και αφου κοιμότανε το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας, αποφάσησε πως ήταν αρκετά ξεκούραστη για να το ρίξει στο παιχνίδι!!!

Εγώ προσπαθούσα να την κοιμήσω και αυτή γελούσε μου πείραζε τα γυαλιά, μου τραβούσε την μύτη, και μου έκανε χαρούλες!!!!!!

Πριν απο λίγο κατάφερα να την ξανακοιμήσω...είναι θαύμα πως κατάφερα να μην κοιμηθω εγώ πρώτη!!!

Τι να πω...μακάρι να είναι ήσυχη η νύχτα μας!!!

Πάω για ύπνο...καληνύχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου τι μου κανετε? μπηκα με αλλη διαθεση σημερα

λοιπον καταρχην ευχαριστω ολες σας για την συμπαρασταση κ την εμψυχωση. Ειναι πολυτιμη σε τετοιες στιγμες πραγματικά.

Ε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πα πα γλωσσοκοπάνες!!

την Τετάρτη έχουμε εμβόλιο.

τώρα είμαι μόνη μου, Αλεξ πηγε για ψώνια. θα ξαναφτιάξω τη βασιλόπιτα γιατί την τσάκισα και τηνθέλω για κέικ με τον καφέ μου. μάμμυ, τα ίδια έκανα κι εγώ με τον καφέ του άντρα, τώρα ο΄μως θέλω κουβάδες.

φιλιά για την ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά έστω και λίγο καθυστερημενα. Εμείς ήσυχα τα περάσαμε, περιμένουμε το μπαμπά μας να έρθει αύριο. Τώρα τα μωράκια μου κοιμούνται. Η μικρή μου έχει ένα θέμα με τον ύπνο, δεν μπορεί να ηρεμήσει κα να κοιμηθεί μόνη της όπως κάνει η μεγάλη. Θέλει κουνημα στην αγκαλιά, υπάρχει τρόπος να την εκπαιδευσω να κοιμάται μόνη της? είναι λίγο νευρική εν γένει. Τι να κάνει το παιδί με τέτοιους γονείς!!!!!!!!

Βάπτιση τον Αύγουστο τελικά, περπατώντας θα πάμε στην εκκλησία!!! Τώρα για τα ονόματα περιμένουμε το μπαμπά μας να μας φέρει τα νέα από τα πεθερικά,αν και από ότι μου είπε απ΄εξω απέξω η πεθερά μου θέλει να βάλουμε το όνομα της, παρ΄ότι εγώ τα έταξα. Για να δούμε τι θα γίνει ας έρθει ο αντρας να άρχισουν οι διαβουλεύσεις και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερακι καλο εμβολιο. κι εμεις μαλλον για παρασκευη θα παμε για ομαδικο τρυπημα.

καρμενακι ξεχασα να σου πω στο μυθηστορημα που εγραψα στην προηγουμενη σελιδα οτι με το καλο να γινει η βαφτιση και πολυ χαρηκα που ορισες ημερομηνια.

κι εμεις να δουμε τι θα κανουμε... θα το παμε μαλλον για ιουλιο εμεις. θα εχουν μεγαλωσει-βαρυνει τα παιδια λετε να τα βαφτισω στη θαλασσα? χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...