Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θέλω κι εγω βασιλόπιτα τερκενλή!καλά τί γλυκά έχει ο άνθρωπος, μούρλια λέμε!4 χρόνια που σπούδαζε η αδερφή μου θεσσαλονίκη τον τιμήσαμε δεόντως!και η βασιλόπιτα των μαστερ σεφ ελευρερίας και γεωργίας φαίνεται τέλεια. εγω ανέθεσα στη μάμι μου να φτιάξει οπότε θα είναι έκπληξη!

κερμεν σήμερα μου φαίνεται θα τα δώσεις όλα!να περάσεις τέλεια, δικαιούσαι λίγη διασκέδαση!

σημερα περιμένουμε κόσμο για ρεβεγιον και είμαι πολύ χαρούμενη αν και λίγο πανικόβλητη να τα προλάβω όλα. ελπίζω να είναι ήρεμα τα μικρούλια να το ευχαριστηθούμε αν και φοβάμαι το αντίθετο. τελευταία έχουν καθιερώσει ύπνο στις 11.30 μετά από γκρίνια!θέλω να είναι ξυπνια στην αλαγή του χρόνου αλλά ήρεμα, ακατόρθωτο βέβαια!τρέχω να κάνω ότι προλάβω μέχρι να ξυπνήσουν.

αν δεν τα ξαναπούμε μέχρι το βράδυ να περάσετε όλες τέλεια και τα λέμε του χρόνου,φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Αρχιμηνιά κι αρχιχρονιά, ψηλή μου δεντρολιβανιά, κι αρχή - κι αρχή καλός μας χρόνος, εκκλησιά - εκκλησιά με τ' άγιο θρόνος. Αρχή που βγήκε ο Χριστός

άγιος και πνευματικός, στη γη - στη γη να περπατήσει, και να μας - και να μας καλοκαρδίσει. Αγιος Βασίλης έρχεται και δεν μας καταδέχεται,από - από την Καισαρεία είσαι αρχό - είσαι αρχόντισσα, κυρία.....

και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά και υγεία και ευτυχία σε όλο τον κόσμο.

Βιβή μου και κορίτσια εγώ για κάποιο λόγο δεν ξέρω πως να δω τη φωτογραφία που έβαλες γιατί δεν ξέρω πως (η ξανθια!!!)

Πάω να φτιάξω τη βασιλόπιτα και επανέρχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! χρονια πολλα! να χαιρομαστε τα παιδακια μας!!!!

να μας φερει μονο χαρες η νεα χρονια!

καρμεν ειναι πιο αδυνατος ο θεοφιλος αλλα τωρα με τις κρεμες θα παρει τα πανω του!!! αλλωστε δεν ειναι ολα τα παιδια ιδια.. μια χαρα κουκλοι ειναι οι γιοι σου!!!!

καλα να περασεις αποψε και μην ασχολεισαι μωρε με την περιοδο... απλα δεν θα μπορεσεις να κανεις "τρελιτσες" :lol: ... δεν πειραζει.. του χρονου!! :lol:

ελευθερια θα δωσω ευχες οταν δω τα κοριτσακια!!! καλη επιτυχια και καλοφαγωτη η βασιλοπιτα..

βιβη τα ΜΙΚΡΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ!!! να τα χαιρεσαι καλη μου !

τερκενλης...σλουρπ.......

τελος ευχομαι σε ολες το φλουρι να πεσει στα παιδακια σας και να ειναι παντα καλοτυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβή τί τέλεια μπεμπίδια είναι αυτά???και τί απίστευτο πλούσιο μαλλί η μπεμπίνα!!!τώρα καταλαβαίνω γιατί είναι περιζήτητη νυφούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εκανα τα εμβολια!!!!

γιουπιιιιιι!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

πηγα νταιλικι στο ικα κ βρηκα μια παιδιατρο η οποια οχι απλα κωλοβαραγε κ της λεω θα μου κανεις τα εμβολια;φυσικα μου λεει!!!!κ ολα καλα!!!ουτε κιχ δεν κανανε τα μωρα!!ασε που μεχρι τωρα κοιμουνται συνεχεια!!

α ζυγιστηκαμε!

7400 η τετη και 6700 η ευα!!!!η τετη πηρε κεφαλι το θηριο!!!

παω να φτιαξω τη βασιλοπιτα κ επανερχομαι να σχολιασω....

ρε βιβη τωρα που το θυμηθηκα...εισαι εσυ βαμπιρ κ περιμενεις να ειμαστε ονλαιν στις 3 το πρωι;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις κοιμήθηκαν τα κορίτσια και είπα να γράψω. Καλα ρε κορίτσια προλαβαίνετε και να μαγειρέψετε, έχω να πιάσω κουτάλα εδώ και 6 μήνες!!!!!!!!!!!

Βιβή όμορφη η κορούλα και με πολύ μαλλί αλλά ο γιος σου είναι το κάτι άλλο!!!!!!!!!!!

Μπράβο Λιονταράκι, το πες και το κανες.

Αλίκη, καλά να περάσετε το βράδυ, χάθηκες δε σε πετυχαινω online να τα πουμε λίγο!!

Καλά να περάσετε όλες και να σας βρει ο καινούριος χρόνος με υγεία, όλα τα άλλα βρίσκονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Βιβη τι τελεια φατσονια ειναι αυτα???????????? τελεια πραγματικα κ τι μαλλι η μικρη δεν το συζητώ. Ελευθερια μια χαρα τα μπεμπιδια απο βαρος τελεια. Τελικα ειδες η Τετη παει τον ξεπερασε τον δικο μου που ειναι σαν μυξα χιχι. Ελπιζω τωρα με την κρεμα να παρουμε λιγο βαρος.

Εγω σημερα εφτιαξα μαλλι εβαψα κ το νυχι κ το βραδυ εξοδου κ ας ειμαι σκατα τι πειραζει? καλα βασιλικη δεν το συζητω για τρελιτσες αν ειναι να περιμενω την πρωτοχρονια για τρελιτσες καηκα χιχι. Δεν πειραζει θα μαι καλη κοπελα αποψε χαχα.

Να σας πω καταβαθος εχω ξεμαθει κ βαριεμαι να κατσω να ντυθω κ να στολιστω χιχι. Ναι μαλλον ειμαι ανωμαλη μια φορα μου δινεται η ευκαιρια μετα απο τοσο καιρο κ εγω βαριεμαι. Τι να πω.

Εχω πηξει στο αιμα παντως κ μαλλον αυτο μου χαλαει τη διαθεση.

Θα ξαναμπω κ αργοτερα. Τα ζουζουνοπαιδα κοιμουνται ευτυχως κ περιμενω για κρεμα μολις ξυπνησουν.

Σουλα που εισαι καλε σε χασαμε. Εγω δεν εφτιαξα βασιλοπιτα γιατι βαριομουν κ το αποκορυφωμα ηταν που αγορασα μια κ την αναποδογυρισε η μικρη κ εγινε.... κ την ξαναεστησα τελος παντων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερια μου οχι δεν θα τους βαφτισουμε στην Μητροπολη. Θα παμε στα Καθαρα στην Παναγια που βαφτισαμε κ την μεγαλη κ μας αρεσει πολυ κ παμε κ αναβουμε κ κερακι οποτε μπορουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετούλα,

σας διαβάζω,αλλά μόλις πάω να γράψω ξυπνάει κάποια και μου το χαλάει. Να βαφτείς και να ετοιμαστείς. Τα λέω σε σένα γιατί εγώ έχω να βαφτώ πάνω από χρόνο. Περιμένω τα γενεθλια τους :lol::lol::lol:

Εμείς σήμερα θα κάνουμε πρωτοχτονιά οι 5 μας (τα μωρά, οι γονείς μου και εγώ), ο άντρας μου λείπει. Ε'ίπαμε να πάμε στο θείο μου στην Καβάλα, αλλά βραδιάτικα ποιος ξεσηκώνετε με τα μωρά, θα πάμε αύριο για μεσημέρι.

Σήμερα πήραμε και κάλυμμα βροχής για το καρότσι, το πήρα βέβαια όχι για τη βροχή αλλά για το κρύο. Πολύ πλαστικούρα όμως, θα πάθουν ασφυξία εκει μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α στα καθαρα ειναι φανταστικα!!!

θα ερθουμε!

λοιπον δεν θα σας πω τιποτα αλλο!

τοσες συνταγες,τοσες συμβουλες,τοσες ευχες κ το αποτελεσμα;;;

πιο μαπα βασιλοπιτα δεν εχει ξαναγινει!!

μου εκατσε η .......μην πω τιποτα πρωτοχρονιατικα!!

αλλα χ..ηκα!δεν φτιαχνω αλλη.τη στολισα ωραιοτατα με τις κορδελες της τις αχνες της τις κουβερτουρες της τι αλλο θελει δλδ;;;

ας ειναι μπαταρισμενη κ ας ειναι οπως θελει.

εξαλλου της πεθερας μου θα φαμε.εδω για το καλο εφτιαξα να κοψουμε αυριο με τα μωρα!

ε ρε π..τη μου τσαντιστηκα τωρα.

τελοσπαντων...

σουλα κ γω εχω παρει το καλυμμα αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα.ουτε βροχη εχει ουτε κρυο εδω κατω.λες κ ζουμε στον ισημερινο πια αμαν

κ εις αλλα με υγεια!

κ γω τωρα περιμενω σε κανα μισαωρο να ξυπνησουν τα μωρα να φανε κ να φυγουμε για τας εξοχας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια μια που η Κάρμεν ανέφερε το φλέγον θέμα βάπτιση, διαβάζω ότι λίγο πολύ όλες καταλήξατε σε ονόματα. Εμείς ακόμη τίποτα!!! Βέβαια εγώ έταξα τη μία στην Παναγία και σαν να μην έφτανε αυτό έταξα και την άλλη στην Αγία Μαρίνα, γιατί στην εγκυμοσύνη μπήκα στο νοσοκομείο με τρελή αιμοραγία. ΤώρΑ ο άντρας μου προτείνει να βάλουμε αυτά που έταξα σαν δεύτερα και σαν πρώτα να βάλουμε ή των μαμάδων μας ή των μπαμπάδων μας. Αλλά και αυτό με τα 2 ονόματα λίγο χαζό μου κάνει!!! Πρέπει να βρούμε μια λύση σύντομα γιατί τα μωρά κοντεύουν 6 μηνών και εμείς ακόμη τα φωνάζουμε ζουζουκα κα μπουμπουκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ειχαμε αποφασισει για τα ονοματα πριν γεννηθουν τα μωρα.κ επισης πως θα τις φωναζουμε γιατι τα ονοματα των μαναδων μας που δωσαμε δεν μας αρεσουν.

παρασκευη κ παναγιωτα.

ετσι λεμε την μια ευα κ την αλλη τετη!!

κ τις φωναζουμε ετσι απο την μερα που γεννηθηκαν.κ τωρα οταν τις φωναζεις με το ονομα τους γυρνανε!αληθεια!(στην πραγματικοτητα τυχαιο πρεπει να ειναι αφου καποιος τους μιλαει θα γυρισουν οτι κ να πουν ετσι δεν ειναι;;;;)

κ θα τις βαφτισουμε 22 μαιου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ούτε για το πότε δεν αποφασίσαμε, μια λέμε το Πάσχα μια τον Αυγουστο, πάντως όπως και να έχει θα είναι μεγαλούτσικες.Κακό αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ παλιιιιιιιιιι

λοιπον σουλιτσα πασχα δεν βαφτιζουν γιατι το ειχα ρωτησει μονο μετα η πολυ πριν αρχισει η νυστεια τωρα γιατι μην με ρωτας

το πλαστικο ειναι βολικο αν εχει πολλα κρυα αλλα καπου θα εχει να περνει αερα καλε δεν μπορει. Ποιο καροτσι εχεις δεν θυμαμαι αλλα λογικα καπου θα χει για αερα τρυπες η παραθυρακι η κατι.

Εγω τωρα ταισα τον Διονυση που σηκωθηκε πρωτος κ εφαγε ολη τη κρεμα ναι ναι γιουχουυυυυυ κ περιμενω τον Θεοφιλο κ την μεγαλη. Εγω τους φωναζω με τα ονοματα τους που κ που για να συνηθιζουν αν κ δεν θελω να μεγαλωσουν τουλαχιστον να συνηθιζουν ενω με την μεγαλη μεχρι να βαφτιστει μπεμπα την ανεβαζα μπεμπα τη κατεβαζα για να μη πω το ονομα της πεθερουλας. Και τωρα βεβαια απλα το εχω κατσει υποκοριστικό

Κ σε μια φιλη μου που δεν εχει αποφασισει ακομα κ ειναι 9 μηνων η μικρη της της ειπα οτι ειναι καλυτερα να αποφασισει για να συνηθιζει απλα

ααααααα θα βαλω του Διονυση κολλα λογκο στην καλτσα δεν αντεχω αλλο μου βγαζει συνεχεια τις καλτσες οτι καλτσα κ να του βαλω δεν αφηνει τα ποδια του λεπτο.

Ο αλλος κανει σαν σκουλικαντερα κ γυρναει δεξια αριστερα κ αυτος λυσσαει με τα ποδια

Ελευθερια μου μην ανχωνεσαι για τη βασιλοπιτα δεν σου ειπα η δικια μας η αγορασμενη γυρισε κ αναποδα κ δεν ειχε μεινει ουτε σπορος ζαχαρης απανω αλλα τι να κανουμε την ξαναπασπαλισα δεν θα σκασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α μετα το Πασχα γινεται αλλα δεν ξερω αν γινεται καπακι κατευθειαν μετα θα σου προτεινα να κανεις το ιδιο με μενα κ να πας να ρωτησεις τον παπα που ειναι αρμοδιος για κει που θα βαφτισεις τα κοριτσακια σου κ να εισαι σιγουρη.

Εμενα δυστηχως το αρια μας το πηρε η κουμπαρα κ δεν ειχε ουτε ναυλον ουτε θηκη για το ποτηρι αλλα ξερω οτι συνηθως εχουν παραθυρακι δηλ στα αλλα καροτσια που ειχα ειχαν παραθυρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρμενσίτα, ούτε σπόρος δεν έμεινε;;

γραφω με μπεμπα αγκαλια/ ευτυχωσ δεν κανονισαμε τποτε. αυτα σημερα τρελλαθηκαν στο κλαμα. βασιλοπιτα μετ εμποδιων φτιαξαμε. ακομα δεν εχουμε φαι ουτε γισ μεσημερι.

καλη χρονια σε όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΕΥΤΥΧΗΣΜΕΝΟ ΤΟ 2011!!!!!

Πως περάσατε στο ρεβεγιόν;;;;;

Αποχαιρετήσαμε το 20010 με τον καλύτερο τρόπο!!!Η Ελένη μου εχθές έκανε τα πρώτα της βηματάκια ΜΟΝΗ της!!!!

Εγώ πάντως δεν πήρα το νάυλον του αρια...μου φάνηκε πολύ ακριβό και δεν μου άρεσε κιόλας γιατί είχε μόνο λίγο μπροστά διαφανες νάυλον!!! Πήγα στην ποδηλατούπολη βρήκα ένα άλλο 15 ευρώ όλο διάφανο και το προσάρμοσα στο καρότσι ;)

Κάρμεν εγώ πάντως σκεφτομαι σοβαρά να βάλω τιράντες στις κάλτσες τους!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ Κ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!

ευχομαι σε ολους μας να εχουμε ολοι υγεια κ καθε μερα το σπιτι μας να ειναι γεματο απο παιδικα χαμογελα!!!

οτι καλυτερο για τα παιδια μας!να μεγαλωνουν, να τρωνε ολο τους το φαγητο κ να κοιμουνται το βραδυ!

επισης να φτιαχνουν το φαγητο μονα του,να το τρωνε,να πηγαινουν τουαλετα, να μαγειρευουν κανα φαι κ για μας,να βαζουν σκουπα,πλυντηριο κλπ!!!

ΠΟΛΛΑ ΖΗΤΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ;;;;; :lol::lol::lol:

εμεις μολις ηρθαμε απο την πεθερα μου.περασαμε πολυ ωραια.οικογενειακα.τα μωρακια πολυ καλα!

σημερα ειναι η πρωτη μερα του νεου χρονου μαζι τους!!του πιο συναρπαστικου χρονου στη ζωη μας!!!

φιλια σε ολες!!

post-10130-1387393593049_thumb.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.snoufelyourself.com/view/995fef6fd28d9db4b8546180dbe04dfdpctvlptbd69ivfbn1h8d7oa0c1

δεν ξερω αν καταφερα να το βαλω!!!εχει πολυ πλακα!!να φτιαξετε κ εσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάρμεν χρόνια πολλά την ματιάξαμε την δωδεκάποντη!!!!!

Ελευθερία το έκανα και εγώ αλλά δεν ξέρω πως να το βάλω εδώ να το δείτε...heeeelp!!!

το ανέβασα στο φέις πάντως!!

Πολύ γέλιο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή χρονιά κορασίδες και τέκνα.

ο παλιός ο χρόνος πάντως για μας έφυγε επεισοδιακά.

κατά τις 3 το μεσημέρι φεύγω και πάω κομμωτήριο, μη μας βρει κατσίδες το 2011. γυρίζω 4 παρά κάτι και λέμε με Αλεξ να φτιάξουμε τη βασιλόπιτα.

τη φτιάξαμε με το μπέμπη να τσιρίζει, να τσιρίζει και να μη σταματάει. κάποια στιγμή είπαμε, θα μας μείνει το παιδί από το κλάμα. μετά από λίγη ώρα ξύπνησε και η τσουράπω μου και άρχισε κι εκείνη. ησύχασαν γύρω στις 9.30 το βράδυ. ήμασταν νυστικά και κακομοιριασμένα και ψήσαμε κάτι ετοιματζίδικα για να φάμε. 10 η ώρα. λίγο πιο μετά, γύρω στις 11 εγώ έριχνα ύπνους βαριούς κι ασήκωτους. κοιμηθήκαμε. κατά τις 12 μου λέει ο Αλεξ οτι ξύπνησε από τους σαματάδες,με ξύπνησε, μου ευχήθηκε, δεν θυμάμαι ΤΙ - ΠΟ - ΤΕ. ο μπέμπης νυστικός από τις 6.30 το απόγευμα ξύπνησε γύρω στις 3 και τον ταίσαμε. εκείνη την ώρα ήπιαμε και κοκα κολα να πάει κάτω το φαρμάκι το φαί που φάγαμε καιμας έκατσε μπάλα στο στομάχι εφόσον πέσαμε για νάνι. ταίσαμε και την μπέμπα γύρω στις 5 το πρωί.. όλα ωραία!!

και σήμερα κάνανε πάλι κάτι γκρίνιες και τα αρπάξαμε αγκαλιά και πήγαμε στο κρεβάτι για νάνι. βάζουν τα χέρια στο στόμα και τα τρώνε με λύσσα. ειδικά ο μπέμπης μου ο καημένος τρελαίνεται. τι είναι αυτό ρε παιδιά; και η μπέμπα βγάζει λίγα σάλια και κάνει συνέχεια πρρρρρ με τα χείλια της, όπως όταν κοροιδεύουμε αν καταλάβατε.

κατά τα άλλα ανοίξαμε τα δώρα των μωρών, αυτά που τους πήραμε εμείς και που θα καθιερώσουμε σαν τα δώρα του Άη Βασίλη.

Καρμενσίτα, βλέπω δεν σε πτοούν ούτε τα πεσίματα. όχι πως δεν το ξέραμε δηλαδή. αφού δε μασάς ρε πολυεργαλείο!!

Ελευθερία εμείς αυτό το κάναμε παλιά με το elf yourself, δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα, είχε όμως πολύ πλάκα, ήταν ξωτικά εκείνα. Α, και σχετικά με την ευχή, τα παιδάκια μας να βρούνε και καμία δουλειά να φέρνουν και κάνα φράγκο μέσα σπίτι ε;; όλο απαιτήσεις είμαστε..

φιλιά για την ώρα.

η βασιλόπιτα που έφτιαξα καλή βγήκε, αλλά ή ήθελε περισσότερο ψήσιμο ή μεγαλύτερο ταψάκι. το φλουρί το βρήκαν τα μομόλια, έπεσε ντάν, στη μέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...