Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

που εισαι βρε παλιοσειρα???

που εισαστε οι δικες μου ρε κοριτσια οι υπολοιπες που γεννησαμε κοντα κοντα???

Πιτερ Παν εισαι απο τις λιγες που ξαναμπηκαν!

Σε σκεφτομουν...ελπιζω να ειστε καλα και ευχομαι Χρονια Πολλα!

Φριντομακι χθες οταν ξαπλωσα αρχισα να σκεφτομαι την απαντηση σου και γελουσα και αμεσως συνειδητοποιησα οτι δεν σου ειχα απαντησει! ευχαριστω λοιπον!!!!

για οσες δεν καταλαβαν, η μαμα μου διαβαζε το τιβο που ειχε συνεντευξη την τσιμτσιλη και ρωταγε που γνωρισε τον τυπο και εγω δεν ηξερα..ρωτησα λοιπον στι chat το ροϊτερ(φριντομ) και δεν απαντησε αμεσα και ετσι κι εγω την ειπα αδιαβαστη και την καληνυχτησα...και η κυρια μας εβαλε βιβλιο απαντηση μονο τι χρωμα βρακι φοραει δεν μας ειπε!

ρε συ φριντομ ομως ποιο παραδικαστικο λες? γιατι μην ξεχνας ειμαι και χαζη και δεν τα ξερω εγω αυτα...

για τις λοιπες τσουπρες τα φιλια μου και σας καληνυχτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αλο!!

που εξαφανιστηκατε σημερις;;

ολα καλα;

εμεις ας πουμε.η μικρη ξυπνησε 6,30 με τρελο κλαμα κ δεν ηρεμουσε με τιποτα.την ταισα 7 παρα κ ξεραθηκε.πειναγε μωρε.ε κ η μεγαλη ξυπνησε κ αυτη κατα τις 7 κ κατι νωρις κ αυτη κ εφαγε.δεν πειραζει.

κ το μεσημερι παλι νωριτερα πειναγαν.πολυ φαι ρε παιδι μου!!!να δω με τις κρεμες τι θα γινει!!

μαστερ ειδατε;;;πολυ χαρηκα που βγηκε ο ακης!!!

α επισης ο σκαρμουτσος ειναι πολυ φιλος της κουμπαρας μου κ του κουμπαρου στην ιθακη!!(ακους καρμεν;;;;;;)

κ το καλοκαιρι μαλλον θα παει εκει!!!μαζευτειτε κ παμε να δουμε την καρμεν κ τα μωρα...λεμε τωρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας φιλενάδες!δεν προλαβαίνω να μπω, όπως στις αρχές, απίστευτο!χθες έγραφα μισή ώρα και κόλλησε :?

Πίτερ παν χρόνια πολλά!πες κανένα νέο από τις μικρούλες σου και καμια συμβουλή.

τελικά μου φαίνεται μόνιμη η αλλαγή καρμεν, θα δεις που σε λίγο θα είστε κολλητές!

ελευθερία τα δικά σου νυστάζουν νωρίτερα???τα δικά μου πάλι το αντίθετο! κορίτσια ότι βιβλίο υπάρχει για τον ύπνο το θέλω!!!μόνο που δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω οπότε πειτε μου εσείς τα βασικά!

προχθές ο μπεμπάκος έκλαιγε από τις 8.30 που άρχισε να νυστάζει μέχρι τις 12.30 που κοιμήθηκε τελικά στο ριλαξ. ναι ναι 4 ώρες!!! δεν πειράζει λέω έτυχε, χθες όμως κοιμηθηκε 1.45!!! κοιμήθηκε μιση ωρίτσα 9-9.30 και μετά μες το τρελό κέφι, παιχνίδι και κουβέντες στο πάρκο. όταν τον έβαζα στο κρεβάτι καθόταν 5-10 λεπτά και αφού δεν τον έπαιρνε ο ύπνος άρχιζε το κλάμα. και η μικρή έχει γκρίνια, μα τί πάθανε, 10 παιχνίδια τους έφερε ο αη βασίλης τί άλλο θέλουνε?

εγω πάλι βιβή το ακριβώς αντίθετο, όταν είμαι κουρασμένη πέφτω για ύπνο ακόμη κι αν ξέρω ότι θα ξυπνήσω σε 10'!

τελικά θα κάνουμε ρεβεγιον στο σπίτι μας και θα έρθουν όλοι εδω γιατί τα μεμπάκια δεν γουστάρουν τις νυχτερινές μετακινήσεις σε ξένα σπίτια. στις καφετέριες πάντως μια χαρά παναγίτσες κάθονται, εκεί δεν έχει κόσμο και φασαρία?άβυσος η ψυχή των μπεμπακίων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξέχασα να σχολιάσω το μαστερ σεφ, ντροπή μου!λοιπόν εγω από το 2ο επεισόδιο έλεγα σε όλους ότι θα νικήσει ο άκης, ήμουν σίγουρη! καλά σκαρμούτσος όλα τα λεφτά!πάντως ότι θα είχα τόσες άγνωστες λέξεις σε εκπομπή μαγειρικής δεν το περίπμενα ποτέ!

α κι εσεις ιθάκη θα πάτε διακοπές? κι εμεις!!! καρμεν ετοιμάσου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά!!!

Ερώτηση 1η: Ποιά είναι η Τσιμτσιλή;;;

Ερώτηση 2η: Ποιόν γνώρησε στο παραδικαστικό;;;

Ερώτηση 3η: Τι χρώμα βρακι φοράει;;;

Όλες αυτές οι απορίες με κράτησαν άυπνη την νύχτα!!!

Να σας πώ τα νέα μας. Αρχίζουμε σιγά σιγά και μαθένουμε σε μη αλεσμένες τροφες...έχει πολλή πλάκα!!! Χτές τις έδωσα μπανάνα, λιωμένη με το πιρούνι στην αρχή και μετά τους έδωσα να δαγκάσουν...το γέλιο...η Ελένη όρμηξε αμέσως και δάγκασε, και μετά έσκασε στα γέλια, Η Χριστιάνα στην αρχή απλώς έγλειφε μετά που είδε την αδερφή της άρχισε να δαγκάνει και εκείνη μικρα κομματάκια!!!

Σήμερα τους έδωσα λίγο ρυζάκι απο το δικό μας και γλύφοντάν και οι δύο!!!!!

Βέβαια το μεγαλύτερο σουξέ το είχε η πίτα απο το σουβλάκι που δοκίμασαν πριν μερικές μέρες!!! Η Χριστιάνα όλη την υπόλοιπη μέρα έψαχνε το πάτωμα για ψιχουλάκια!!! :lol::lol:

Σε λίγο θα πάμε τζάμπο να πάρουμε τα δώρα του Αη Βασίλη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι νέα κοπελιές; Όλα καλά; Έλσα πολύ πλάκα τα κοριτσάκια σου με το φαγητό!!!

Σήμερα μέλωσα επιτέλους τα μελομακάρονα που είχα φτιάξει και έγρψα και μια συνταγή του παρλιάρου για βασιλόπιτα. Ελπίζω να τρώγεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλσα, το νυχτοπούλι της παρέας είμαι εγώ και γι' αυτό να μην ξανακούσω οτι έμεινες άυπνη. Επίσης, θα ήθελα να απαντήσω στην ερώτηση νούμερο 3. Φοράει μπλε βρακί με οριζόντιες ρίγες. στη δεξιά μεριά έχει λεπτομέρεια από φιόγκο, φω ο φιόγκος. τύπου μπραζίλιαν. από αυτά που δεν διαγράφονται μέσα από το παντελόνι. το λάστιχο αντέχει στο πλυντήριο - στεγνωτήριο ακόμα και στους 90 βαθιμούς, χωρίς να γαριάσει και χωρίς να ξετραχιλιάσει. πωλείται μόνο του ή σετ με ασορτί σουτιέ. δένει στο πλάι με σατέν κορδέλα για εύκολο βάλε - βγάλε. το κίτρινο μπροστά, το καφέ πίσω.

Ελπίζω να σε φώτισα με τα φώτα μου.

Λοιπόν, το Βιβάκι βγήκε τσάρκα πάλι. η ζημιά ήτο ένα ζεύγος παπά. Δικά μου αυτή τη φορά. Σας την έφερα ζουλάπια αγαπημένα και ψώνισα για μένα.

Τα μπεμπέδια τη βγάλανε με κάτι κάλτσες, α και κάλτσες πλέϊ σκούλ που είναι καλτσοκουδουνίστρες.

Α, πήρα και μία ζακέτα ατρατίβο. γενικά έχω ένα θέμα με τις ζακέτες. ναι, έχω πολλές. γιατί έτσι μου αρέσει.

Χθες το βράδυ έκλαιγα από το γέλιο με το ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΒΓΗΚΕ ΑΠ' ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ.

Πάντως ναι, σήμερα βλέπω απουσίες.

Φιλιάά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για όποιον δεν κατάλαβε, έχω πάθει κρίση με την κρίση και θα φάω και τα απάσβεστα.

Επίσης:

Έχεις μακριά και βελούδινα αφτιά / ξέρεις να τα κάνεις κόμπο / ξέρεις να τα κάνεις φιόγκο / όταν περπατάς / σέρνονται στο πάτωμα / έχεις μακριά αφτιά.

Σας ξαναφιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης να συμπληρωσω οτι το σουτιεν ξεκουμπωνει απο μπροστα για μεγαλυτερη ευκολια κινησεων!το σετ πωλειται στην τιμη των 65 ευρω σε επιλεγμενα καταστηματα σε ολη την ελλαδα.

ελσα ανυπομονω να ζησω κ γω τετοιες στιγμες!!

γιωργια ποια συνταγη του παρλιαρου θα κανεις;εγω καθε χρονο κανω αυτη με τα αποξηραμενα φρουτα κ γινεται φανταστικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρελά κέφια στην παρέα σήμερα!!!

την καημενη την τσιμιτσιλή τι της εμελε να πάθει.

Τα κοριτσακια μου κοιμήθηκαν χωρίς πολλά πολλά από τις 9:30 σήμερα, οπότε έκανα ένα μπανακι και έβγαλα και τα φρύδια μου (είχα 2 μήνες να τα βγάλω!!!!!!!!!!!!!!)

Πλένω δοντάκια και την πέφτω κορίτσια. Φιλάκιααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα (έλα ξανά), εγώ έχω μία εβδομάδα που προσπαθώ να τακτοποιήσω όλες τις περικοκλάδες μου. Το πάω με το στρέμμα. Θα τα καταφέρω να είμαι ευπρεπής το νέο έτος γέα! (yeah!)

Περνάμε ωραία!!!!

Καλά, έχω λαλήσει, δεν το συζητώ, αλλά αυτά είναι από το εκπαιδευτικό σκυλάκι, το οποίο έχει βγάλει τα λεφτά του, δεν το συζητώ, δεν το συζητώ.

Ζάχαρη, ζάχαρη, ζαχαροπλάστη / φτιάξε ένα γλυκό / με τον πλάστη / βάλτο στο φούρνο / κάντο νόστιμο πολύ / κι έλα να το φάμε / όλοι μαζί.

Το αφεντικό τρελάθηκε και πουλάει το σετ σουτιέ - βρακί στην εκπληκτική τιμή των 60,99. ΠΑΜΕ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ!! Πάντα σε επιλεγμένα καταστήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hide words!! (κρύβε λόγια)

η αραχνούλα πήγε ψηλά να πιει νερό / μα βγήκε η βροχούλα χαλάει τον καιρό / ο ήλιος τότε ήρθε και στέγνωσε τη γη / και η άραχνούλα πήγε για νερό απ' την αρχή.

Μου αρέσει να παίζω μαζί τους, όταν μου χαζοχαμογελάνε παθαίνω πλάκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή τι πίνεις και δεν μας δίνειιιιιςςςςς;;;;;;;; :lol::lol::lol:

Αποριών συνέχεια: Τι είναι τα ζουλάπια;;;;;

Και τα απάσβεστα;;;;;

Πήγαμε στα τζάμπο και οι κουκλίτσες μου κάθησαν στα καροτσια του μαγαζιού κυρίες...πρώτες μούρες!!!!!!

Α! να σας πώ και το καινούργιο μας παιχνίδι στο σπίτι...Ο Δημήτρης και εγώ είμαστε οι μυλωνάδες και οι δίδυμες...καλικάντζαροι!!! Και έτσι είναι μπροστά οι δίδυμες που τρέχουν μπουσουλώντας και ξεκαρδίζονται και πίσω εγώ και ο Δημήτρης να τις κυνηγάμε :lol::lol::lol:

Αυτο δεν είναι σπίτι τρελοκομείο είναι!!!!

50 γιούργια και το παίρνω το σετάκι ούτε σεντσι παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρωτον:

τοσα πολλα τραγουδια εχει αυτο το σκυλακι;μπραβο!!!

δευτερον:

ακομα ξυπνια τα εχεις;

τριτον:

βαλε καμια φωτογραφια να δουμε τα μωρα.εχεις να βαλεις απο την εποχη του Νωε

τεταρτον:

σιγα ρε ελσα μην στο δωσουμε κ τζαμπα!!!!

55 κ το πηρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγα μη δώσω 55 για δυο κορδελάκια!!!

Εχω όλόκληρο ρολό κορδέλα σπίτι...δεν τυλίγομαι καλύτερα μ' αυτήν;;;

Με 55 γιούργια παίρνω 10 ωραιότατες βράκες απο την λαική να ζεσταίνετε και ο απαυτός μου!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρώτον: το γαβ γαβ έχει 10 ή 12 τραγουδάκια, δεν μπορώ να μετρήσω αυτή τη στιγμή ακριβώς γιατί δεν θυμάμαι και τι πίνω και δεν δίνω.

δεύτερον: κάνουν το νάνι τους, αλλά μου έχουν πάρει τα μυαλά (τριαλα- λα τρια - λα - λα) + (ο νεροχύτης θα ξυπνήσει σε λίγο για το γάλα - γάλα του, η χορεύτρια του μπολσόϊ δεν θα μας κάνει τη χάρη γιατί έχει και μία σιλουέτα να προσέξει)

τρίτον: θα βάλω, θα βάλω

τέταρτον: Έλσα, κλέβεις εκκλησιά!!

ΠΕΜΠΤΟΝ: όποια εκτός παρέας μας διαβάζει, έχουμε και νορμάλι στιγμές, μη λέτε δηλαδή. Έτσι όμως είναι οι διδυμομάνες. (γέα)

έκτον: πάω να την πέσω γιατί τα ψώνια με εξουθένωσαν. (ακόμα να ξεπρηστώ, τι θα γίνει επιτέλους;;)

Καληνύχτα, και εις αύριον με υγεία.

Υ.Γ.

Έλσα, με ψιλοπέταξε γιατί γραφαμε ταυτόχρονα. Χα, χα, να σε δω, να σε δω τυλιγμένη με τα γορδέλια. Να πας στη λαϊκή. γιατί δεν μας είπες οτι θέλεις θερμοφόρα και όχι βρακί; ε; γιατίί;;

Έχεις πολλές απορίες και δεν πλερώνεις κιόλας. Απάσβεστα = τα υπόλοιπα.

Ζουλάπι = όπως λέμε, γίδι;; κάπως έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε βιβη ασε να της το δωσουμε με 50 ευρω.κριση βιβη μου κριση.εχουμε κ πολλα στοματα να θρεψουμε.

αλλα ελσα οχι να το φορας για να βαζεις πλυντηρια μεσα στη νυχτα ε;;;;;ξερεις εσυ! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

50 και κλείσαμε (να μείνουν και 5 για μια βράκα ;) )

Οοοχι δεν θα το φορέσω για να βάλω πυντήριο...έχω πιο τρελά σχέδια...θα σιδερώσω...ουάουυυυ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια παω να την πεσω!!

εχω κ τον αντρα μου που μου λεει περιμενε να τελειωσει η ταινια:βλπουμε το σωματοφυλακα με τον κεβιν κοστνερ!!!τι ρομαντικος ε;;;

κ μου αφιερωσε κ το always love you!!!

γκουντναιτ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκει. Έλσα χαλάλι σου. με γεια και καλοφόρετο. Να έρθω να σιδερώσω, να έρθεις να μαγειρέψεις;;

Έλσα κορδελομυλωνού καληνύχτα.

Φρίντομ καληνύχτα.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...