Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

γεια σας κ παλι κοριτσια μουυυυυυυυυυκαταρχην να πω στην πολυαγαπημενη νιου μαμμυ οτι καλα της εκανε ο μπραδερ της καρακαξας. Για σκεψου ουτε τετοια μερα δεν εβαλε φρενο στο δηλητηριο της? κατουρηστικες με το συμπαθειο ειχες τους δικους σου κ δεν ειχες αναγκη τα δωρα της. Με την αλλη παρτης κ εσυ δωρο για την πρωτοχρονια μια τυχερη σακουλα απο το περιπτερο κ πες της οτι ειναι οτι πρεπει για την ηλικια της κ εχει κ πολλα δωρακια μεσα κ οχι μονο ενα χιχι.

Λοιπον το μιζερο παιδακι μου ο Θεοφιλος εφαγε ολη τη κρεμα του. Ναι ναι η λιανομαριδα που δεν περιμενα οτι θα φαει εκανε το θαυμα κ εφαγε ενω ο χοντροπατατας κουραστηκε κ εκλαιγε. Να δουμε κ αυριο τι θα γινει. Ηρθε κ η νονα του Θεοφιλου κ εφερε δωρα κ στα 3 ζουζουνοπαιδα μου κ ολα μια χαρα.

Καλεεεεεεεεεε σας ειπα οτι ηρθε η πεθερουλα χθες το απογευμα? λες κ δεν συνεβαινε τιποτα μες στην καλη χαρα κ πηρε κ αγκαλια τους μπεμπηδες ναι ναι απιστευτο κ ομως αληθινο. Κ λεω παει δεν θα την βγαλουμε καθαρη κατι θελει αυτη χιχι. Τελικα τα εβαλε με τον γιο της αυτη τη φορα οτι δεν την παιρνει τηλεφωνο. Κ ναι ναι πρεπει να προσεχω τι λεω απο δω κ μπρος γιατι εχει κ λαπιτοπι κ σερφαρειιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελευθεριααααα που χαθηκες καλεεεεεεε.

Ενα ενα τα θυμαμαι μου ειπε κιολας να μου κρατησει την μικρη οταν θα παω τους μπεμπηδες ταξιδι για τα εμβολια κ εμεινα καγκελο λεω μπα πλακα μου κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουδια!!! Χρονια Πολλά!!!

Εμείς περάσαμε πολύ καλά, φάγαμε πάρα πολύ και ακόμα προσπαθούμε να χωνέψουμε και τα μπεμπάκια μια χαρά μιας και είχαν τρελές αγκαλιές απ' όλους!!!!

Νιου μαμμυ δυστυχώς ο ύπνος του μπεμπούλη ήταν για μια μέρα μόνο και μετά συνεχίσαμε τα παλλιά μας χούγια. Δεν πειράζει, που θα πάει κάποια στιγμή θα κοιμηθεί και αυτός!!!

Κάρμεν αν και εσύ είσαι παλιά καραβάνα και ξέρεις πολύ καλύτερα, να σου πω εγω τι έκανα με τη μπέμπα που δεν την ήθελε την κρέμα. Μια μέρα της έδωσα να φάει και δεν ηθελε και την επόμενη δεν της έδωσα καθόλου. Της ξαναέδωσα την τρίτη μέρα και 1-2 κουταλάκια μόνο και τώρα τρώμε 10 κουταλάκια. Αν θες δοκιμάζεις μπας και πιάσει, Κορίτσια καλό βράδυ, πάμε για μπανάκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα κοριτσια μαζευτηκα!!!!!!

χρονια πολλα κ παλι!!

καλα περασαμε ολες ε;;;πολυ χαιρομαι!!

λοιπον εμεις:

χτες αφησαμε τα μωρα στην πεθερα κ πηγαμε σε τρεις γιορτες!!!

σημερα πηγα κ ταπηρα κ πηγαμε στην κουνιαδα μου που ειχε παιδικο παρτυ!ηρθαμε το μεσημερι κ το απογευμα πηγαμε παλι σε γιορτη.ηρθαμε καναμε μπανακι φαγαμε κ τωρα νανι!

ουφ ξεπατωθηκα!!!ολο βολτες οι μικρες!

καλε καρμεν τι επαθε η τζωρτζια;;;;μεταλλαχθηκε;;;ελα παναγια μου!!

νιου μαμμυ ατσα ο μπραδερ!!μια χαρα της τα ειπε της μουσταλευριας!!!

αλικη τι επαθαν καλε τα μικρα;;;

εμεις πηραμε πιτσα τωρα να φαμε!!!γιατι εχουμε φαει λιγο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμείς μόλις τσακίσαμε ενα καλτσόνε και μία πίτσαα!!!!

Σας περάσαμε Ελευθερία!!Ζήλεια!Ζήλεια!!!

Μου εμειναν που μου έμειναν 7 κιλα,μπαστακώθηκαν μάλλον , και κάνω οτι μπορώ να τα κρατήσω,μη μου φύγουν..... :lol::lol:

Α!Γλυκό δε θα φάω...απα πα πα πα..εγω βράδυ?ποτε! :roll:

Εξαλλου εφαγα το μελομακαρονακι και το κουραμπιεδακι μου νωρίτερα βεβαιως βεβαιως!

Και πάι Χρόνια Πολλα και του χρόνου με υγεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

γεια σου ρε καρμεν με τη χακερ πεθερα!!! ο θεοφιλος μου φαινεται θελει να φτασει τον αδελφο του!!

ελευθερια αρχισατε τα παρτυ βλεπω!!!!

2002 ακομη με τον υπνο εε;; κι εμενα καποια βραδια ξυπνανε.. αλλα οχι πολυ συχνα! εσενα ποσο ειναι τωρα; για γαλα ξυπναει ο δικος σου;

αλικη και τα δικα μου με τον κοσμο κανουν απιστευτη φασαρια....

ευη κι εγω ετσι διατηρω τα κιλα μου.... :lol:

φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φιλενάδες!

καλά καρμεν μετάλλαξη έπαθε, λες με τον καινούριο χρόνο να γίνετε και κολλητές???

εμεις πολύ κούραση, ο μπεμπάκος είδικά έχει αφηνιάσει!θέλω συμβουλές επειγόντως!

παραμονή βράδυ πήγαμε στα πεθερικά για φαγητό. είχε αρκετό κόσμο και είπαμε να αφήσουμε και τα μωρά να κοιμηθούν εκει να μην τα τρέχουμε νυχτιάτικα. εγω προετοιμάστηκα με κάμερες κα φωτογραφικές να απαθανατίσω τα πρώτα μας χριστούγεννα!στην αρχή όλα καλά μεχρι που κατα τις 9 άρχισαν να νυστάζουν και τότε ξεκίμνησε το μεγάλο γλέντι!τα πηγαμε σε ήσυχο δωμάτιο να τα βάλουμε για ύπνο, νομίζαμε!τρελάθηκαν στο κλάμα!να μην μπορούμε να τα κάνουμε καλά με τίποτα. αυτό συνεχίστηκε μέχρι τις 11.30, μιλάμε πλάνταξαν, τί αγκαλιές, τί κούνημα στο ριλαξ, τίποτα!όλοι καθόταν στο τραπέζι κι εμεις πάνω από τα μωρά μπας και συνέρθουν!τελικά τα πήρε ο ύπνος κατα τις 11.30. φοβήθηκα μετά από όλο αυτό να τα αφήσω και αποφασίσαμε να κοιμηθούμε κι εμεις εκεί. λοιπόν κατά τις 2.30 ξυπνάει ο μπέμπης με τσιρίδες και να μη συνέρχεται με τίποτα, πλάνταξε το καημενούλι. τελικά στις 4.30 τον πήραμε και πηγαμε σπίτι και τότε ξανακοιμήθηκε!

πρώτη ερώτηση:τα χάλασε ο πολύς κόσμος ή που δεν είχαν τα κρεβάτια τους? είχαν κοιμηθεί άλλες 2 φορές στην πεθερά μου χωρίς κανένα πρόβλημα. βέβαια ήταν μικρότερα και δεν πολυκατάλαβαν την αλαγή.

δεύτερη ερώτηση:έχουν κανένα μηνα που κοιμούνται κατά τις 9 και με μισή ώρα ξυπνάνε με κλάμα, γιατί? αν δεν τα σηκώσω νευριάζουν χειρότερα και δεν σταματάνε το κλάμα. τί λεει το βιβλίο γι΄αυτο?ασε που όπως είπε κι η βασιλική ξυπνάει και το άλλο και χειροτερεύει η κατάσταση?

τρίτη ερώτηση:γιατί από τότε συνεχίζεται το κλάμα όλη μέρα?μιλάμε για πολύ κλάμα, αφου΄χθες πήραμε το αυτοκίνητο και φέρναμε βόλτες μπας και ηρεμίσουν, όλα τα άλλα τα είχαμε εξαντλήσει!

σορρυ για το κατεβατό αλλά προβληματιζομαι, χρειαζομαι συμβουλές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!!!

τα μωρα μια χαρα εγω οχι...

κοριτσια το σπιτι σταζει νερα. :shock::shock::shock::shock:

εχω τρελαθει.εδω και κατι μερες ειδα σε εναν τοιχο που εχει κατι υαλοτουβλα για ντεκορ να ειναι βρεγμενα.το λεω στο διαχειριστη μου λεει καπου δεν θα τα εχουν ενωσει καλα.

κ χτες ανοιγουμε τις ντουλαπες κ τι να δω.

η καπαρτινα του αντρα μου (μπερμπερυ καταλαβαινετε ποσο εχει) πρασινη...

το καλο του παντελονι πρασινο.

ανοιγουμε τα πανω ντουλαπια κ να στανε νερα κ ολα μουσκεμα κ μουχλιασμενα. :shock::shock::shock:

εχω τρελαθει.κ ο ιδιοκτητης λειπει στο χωριο του.τα εβγαλα ολα εξω τα μισα τα πεταξαμε τα εχω ολα ανοιχτα μπας κ στεγνωσουν.

σε κανενα αλλο δωματιο δεν εχει ευτυχως.το δωματιο μας κ η ντουλαπα ειδικα ειναι σε εξωτερικο τοιχο που βρεχεται απο τη βροχη γιατι δεν υπαρχει αλλη κατοικια διπλα.ευτυχως των παιδιων ειναι μια χαρα.θα αρρωστησουμε εκει μεσα γμτ.

τελοσπαντων.θα δουμε τι θα γινει.

ολγα γιατι ετσι ρε γμτ τα παιδια;τι να σου πω δεν ξερω.δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο εμενα.μηπως περνανε καμια φαση αναπτυξης οπως τις λενε κ ειναι ανησυχα;

εχετε αλλαξει κατι στο προγραμμα τους;ή μπορει να συμβαινει κ το αλλο.να θελουν αυτα να αλλαξουν προγραμμα κ εσεις να συνεχιζετε το προηγουμενο.γιατι κ απο τα δικα μου εχω καταλαβει οτι καθε τρεις κ λιγο αλλαζουν συνηθειες.δεν ξερω.μαλλον μπουρδες λεω.υπομονη ευχομαι κ να ειναι περαστικη φαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

σήμερα είμαι μόνη μου με τα κορίτσια μου. Οι γονείς μου πήγαν σε μια κηδεία και ο άντρας έφυγε σήμερα το πρωί εκτός Ελλάδας για να να κάνει Πρωτοχρονιά με τους δικούς του (ο πατέρας του δεν είναι πολύ καλά).

Κατά τα άλλα καλά.Τα κοριτσάκια μου όσο μεγαλώνουν στρώνουν. Το βράδυ κοιμούνται από το πολύ στις 11 και ξυπνάει η μία στις 4 και μετά στις 8, οπότε δεν ξανακοιμάται και η άλλη μόνο στις 7. Οπότε και εγώ κοιμάμαι 12 με 7 με ένα ξύπνημα στις 4, δεν είναι και άσχημα!!!

Με την τηλεόραση δεν ξέρω πως τα πάτε. Δεν τις πολυαφήνω να βλέπουν αλλά τις βάζω στον ΗΥ το ακαντού, (ζουζουνια) μεγάλο σουξέ, και είτε ηρεμούν είτε τις παίρνει ο ύπνος.

Από κρέμες αρχίσαμε με μήλο και αχλάδι και θα συνεχίσουμε με πατάτα, κολοκυθάκι, καρότο. Η μία τα φρουτάκια τα καταβροχθίζει και η άλλη θέλει να φάει αλλά έχει ευαίσθητο στομάχι και δεν της πολυδίνω. Ρυζάλευρο δεν μας έδωσε η παιδίατρος.

Φτάσαμε 5,5 μηνών όμως και ούτε η μία ούτε η άλλη γυρίζει και όταν τις βάζω μπρούμυτα δεν κάθονται πάνω από 2 λεπτά. Πολύ τεμπέλες μου φαίνονται!!!!

Την περασμένη βδομάδα είχε καλό καιρό πήγαμε καμιά βόλτα (έχουμε Ονειρούπολη), αυτή μάλλον θα βρέχει οπότε τα κεφάλια μέσα.

Λιονταράκι τι να πω, τι σας βρήκε Χριστουγεννιάτικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω εσείς που είστε στο δημόσιο αν ζητείσατε το 2ο 9μηνο και αν κινηθήκατε δικαστικά. Σκεφτομαι να το κάνω με τη νέα χρονιά.Βρήκα μια δικηγόρο,που ζητησε 1300 είναι καλα? Θεσσαλονικη ξέρετε κανένα άλλο δικηγόρο που ασχολείται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα βιαστικά γιατί περιμένω κόσμο!!!

Τα μπεμπίδια κοιμούνται...ολα!

Τις ευχές μου στην Βασιλική , την Αliky και τη Σούλα!!Οτι επιθυμείτε κορίτσια με υγεία και ευτυχία στα σπιτια σας!!!

Ελευθεριά κοριτσάκι μου,διάβασα τη πάθατα και τα εχω παίξει...Φαντάζομαι τη κατάσταση επικρατεί...Σε νοιώθω...

Ψυχραιμία και όλα θ απεράσουν...Υπομονή!

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επιστρέψαμε στην βάση μας!!!!

Χρόνια πολλά και καλά!!!!

Ωραία ήταν καλά περάσαμε τα κεφάλια μέσα τώρα!!!

Λοιπόν τα παιδάκια μου περάσανε μια χαρά.Πήγαμε και στην ονειρούπολή χαζέψαμε το χαρήκαμε όλοι.

Αλίκη μην νομιζεις συμβαίνει σε πολλά παιδάκια όταν αλλάζουν περιβάλλον ή είναι σε πολύ κόσμο να είναι λίγο νευρικά και να μην ηρεμούν. Η Ελένη μου την πρώτη μέρα που πήγαμε στο χωριό δεν κοιμήθηκε το μεσημέρι και το βράδυ μας έκανε λίγα νούμερα αλλά τις επόμενες μέρες ήταν μια χαρά!!!Η Χριστιάννα βέβαια τον ύπνο της δεν τον χαλάει με τίποτα!!!!!

Ελευθερία τι έπαθες χριστουγεννιάτικα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε Ελευθερια μου τι σας βρηκε παιδι μου? κοιταξτε να δειτε τι θα κανετε γιατι δεν ειναι αστεια πραγματα αυτα κ ιδιως με μωρα παιδια στο σπιτι.

Εγω κοριτσια μου τι να σας πω. Το πρωι πηρε η πεθερα τη μικρη βολτα ναι ναι.

Το μεσημερι απο τις 2 μεχρι τις 6 ηρθε εδω να της κανω μαθηματα στο λαπτοπ κ ταισε κ κρεμα τους μπεμπηδες οι οποιοι εφαγαν. Μετα πηγα με το ζετουλινι σ ενα καραμελοσπιτο δηλαδη παιδοτοπο κ ηπια καφε εγω κ επαιξε η μικρη τους μπεμπηδες τους αφησα σπιτι με τον αδερφο μου κ την κοπελα του κ θα τους ξαναφησω παραμονη πρωτοχρονιας για να παω να φτιαξω τα μαλλια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου φαινεται αρχισανε τα δυσκολα...

τα μωρα τρελη γκρινια... :shock::shock::shock:

να φανταστειτε απο τις 9 παρα εκλαιγαν.κ 9 κ 15 τις ταισαμε κ τις βαλαμε για υπνο.ακομα ειναι λιγο ανησυχες μεσα στον υπνο τους.

τι παθανε δεν ξερω.μαλλον εχουν αρχισει κ νυσταζουν νωριτερα απο τις 10 που τις βαζαμε.τωρα τι ωρα θα ξυπνησουν ενας θεος ξερει.

αυτο που ελεγα κ στην ολγα.αλλαζουν συνηθειες με τρελους ρυθμους.

καρμεν ελα θα γινετε κολλητες με τη τζωρτζια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κααααααλησπερααααααα!!!

εγω κοριτσια σημερα αναψα το τζακικαι τωρα δεν μπορω να παω η ποντια για υπνο γιατι εχει φουντωσει το κουτσουρο που εβαλα και φοβαμαι! τελειως ξανθια ε?

(χωρις παρεξηγηση για τις ξανθιες)

2002 εγω νομιζω τα μπεμπιδια σου επαθαν με τον κοσμο. για το συνεχομενο που ρωτας δεν ξερω(το κλαμμα εννοω).

φριντομ κι εσενα νομιζω πρεπει να ηρθε ο καιρος να τα βαζεις νωριτερα.

εγω κοριτσια αγορασα σημερα το βιλιο της νταντας που εδειχνε στο σκαι

και λεει το νηπιο το βαζουμε 7:30 και το παιδι 8:00.

τωρα να σας πω δεν εχω διαβασει ακομα για τα ξυπνηματα αλλα θα φτασω κι εκει.

καρμεν τα νεα σου ειναι καταπληκτικα! μακαρι η τζορτζια να μεταλλαχθει θετικα και να εχεις ενα μεριτο(χερι βοηθειας)κοντα.

σουλα σου εχω ξαναπει και στο ξαναλεω για τριτη φορα δες εδω:

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=34794&page=14

εχει 14 σελιδες για το θεμα που ρωτας!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπημένες γεια σας,

σε γενικές γραμμές ωραία περάσαμε βλέπω, με γκρίνιες εντάξει.

Ελευθερία, κόπιασε κι από μας, έπιασα λίγη μούχλα στη ντουλάπα. Είναι δωμάτιο ντουλάπα και πήγα να πάρω το καλαθάκι που έχω τα ραπτικά (ΙΚΕΑ μπαμπού) και το βλέπω, μουχλιασμένο σε μία μεριά. δεν διαπίστωσα πολλά πράγματα ούτε καμία απώλεια, όμως σήμερα έβγαλα όόλη τη ντουλάπα έξω και την καθάρισα σχολαστικά - πράγμα που είχα να κάνω από πέρσι το φθινόπωρο, μετά με την εγκυμοσύνη ήμουνα κουρούνα και λιαζόμουνα, δεν έκανα τέτοια.

Χα, οπως καταλαβαίνετε ο Αλέκος ήταν όλη μέρα με τα μωρά και η νύφη σου μάμμυ είχε μία γκρίνια!!!!!! του έδωσε και κατάλαβε.

Τώρα 2.30 το ξημέρωμα, ταίσαμε και περιμένουμε να περάσει λίγο η ώρα για να τεζαριστούμε.

Φιλιάά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Αχ! δεν λέω καλή η παρέα και οι βόλτες ειδηκά για εμάς που είμαστε λίγο περιορισμένες, αλλά και το να πίνεις το καφεδάκι σου στην ησυχία του σπιτιού σου, ενώ τα μπεμπίδια κοιμούνται, έχει και αυτό την ΄χαρη του!!!

Κάρμεν η Τζώρτζια δείχνει καλή διαγωγή για να πάρει δώράκι απο τον Αη Βασίλη!! :lol::lol::lol:

Σε βρήκα στο φέις και σου ζήτησα να γίνουμε φίλες ;)

Ελευθερία τώρα στο σπίτι κυκλοφορείτε με ομπρέλες;;;

Δυστυχώς οι ντουλάπες τύπου ικεα,νεοσετ κ.λ.π.έχουν αυτό το πρόβλημα όταν βρίσκονται σε τοίχο εξωτερικό με υγρασία. Είναι θέμα υλικού!!

Βιβή στις 2:30 την νύχτα περιμένεις να περάσει λίγο η ώρα για να κοιμηθείς;;;;

Μπράβο αντοχές!!!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hallo girlssssssssssss τι μου κανετεεεεεε εγω μια χαρα στα χαι μου. Τι να σας πρωτοπω

χθες με πηρε ο αδερφος μου οτι ηθελε να ρθει με την κοπελια του να κρατησουν τα μωρα. Οκ λεω κ το ρωτας πολυ ευχαριστως. Ντυθηκα κ εγω η καλη σας κ εντυσα κ το ζετουλινι κ την πηρα κ πηγαμε στο καραμελοσπιτο που ειναι καφες για τη μαμμυ κ αφθονο παιχνιδι για το παιδι. Κ η μικρη περασε ωραια κ εγω χαλαρωσα. ΟΙ μπεμπηδες κυριοι πραγματικά κ μολις γυρισα απλως τους ταισα κ 7,15 θελανε νανι κ κοιμηθηκαν ταβλα. Τους εχω πει να ρθουν κ παραμονη πρωτοχρονιας να φτιαξω λιγο το μαλλι στο κομμωτηριο επιτελους γεαααααα δεν το πιστευωωω.

Λοιπον κοριτσια θα σας πω απο την εμπειρια μου κ μονο οτι οταν νυσταζουν πρεπει να τα βαζουμε για υπνο τα μωρουλινια μας. Εδω λενε ο ενας υπνος φερνει τον αλλον. Κ μενα ειχαν ξυπνησει χθες αργα αλλα οπως σας ειπα 7 ηταν ωρα για νανι τους κρατησα μεχρι 7,15 κ νανι μετα.

Η πεθερα οπως λετε φοβερη μεταλαξη.

σημερα πηρε την μικρη απο τις 12 η ώρα κ θα μου την φερει αυριο το απογευμα μιας κ θα παω ταξιδι δια τα εμβολια. Απιστευτο? ναι ουτε εγω το πιστευω. Κ ετσι εχω κανει ενα σωρο δουλειες με τους μπεμπηδες ησηχους κχαρουμενους που ασχολουμαι κ μαζι τους περισσοτερο. Αυταααααααααααα θα ξαναμπω παλι πιο μετααααααααααα

σας φιλω ολεςςςςςςςςςςςς

ελευθερια κουραγιοοοοο κ βιβη επισης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

φτιαχνω λαχανοντολμαδες.ελατε!

ρε κοριτσια εμενα μου φαινεται πολυ νωρις να βαζω τα παιδια στις 8 για υπνο.δλδ το καλοκαρι που 8 ειναι ακομα μεσημερι τι θα κανουμε;ακομα κ 9 νωρις μου φαινεται.ενταξει αν νυσταζουν εννοειται θα τα βαλω.αλλα οι δικες μου κοιμουνται για μεσημερι 2,30 με 6 που κ παλι τοτε εμεις τις ξυπναμε.πως να τις βαλω για υπνο παλι στις 8;

δεν ξερω να σας πω μου φαινεται οτι δεν τις χορταινω αν τις βαζω πιο νωρις για υπνο.πειτε με κολλημενη μαζι τους.ειμαι το ξερω.αλλα αν κοιμουνται ολη μερα εγω ποτε θα κατσω μαζι τους;;;;;;

βασιλοπιτα φτιαξατε;;εγω θα φτιαξω πεμπτη ή παρασκευη.ανυπομονω φετος να κοψουμε κ τα κομματια των μωρων!!!ετσι μου ερχεται να βαλω κρυφα το φλουρι εκει που θα κοψουμε το κομματι τους.να το εχω σημαδεψει!!!χαχαχα!!!!

βιβη ακομα ξενυχτατε;;;κ γιατι μεχρι τις 2,30 εισαι ορθια κ απλα δεν σηκωνεσαι την ωρα που ειναι να φανε;δεν εξαντλεισαι ετσι;

τις ντουλαπες τις καθαρισα κ γω μεσα εξω.θα δουμε.καλυτερα φαινεται.εκανα κ ολους τους τοιχους του δωματιου κ του διαδρομου.μαλλον πρεπει να εχει σπασει καποιος σωληνας που περναει απο κει γιατι στο σαλονι που ειναι στον ιδιο τοιχο δεν εχει προβλημα.

καρμεν φιλακια στα μπουτακια που θα τσιπηθουν σημερα.καλο ταξιδι.

α κ νιου μαμμυ μην νομιζεις οτι δεν προσεξα οτι αφησες ασχολιαστο τις ακριβεστατες πληροφοριες που σου εδωσα για την τσιμτσιλη!!!που με ειχες για για καμια ασχετη!!!!ξερεις εσυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!

καρμεν ειδες; ο αγιος βασιλης σου εφερε αλλη πεθερα!! και σου την εφερε και νωριτερα ;):lol:

ελευθερια πακετο τετοιες μερες..... ξερω απο υγρασια.. εχω κανει μετακομιση στα ξαφνικα γι αυτο το λογο... πολυ πακετο... τι να πω... ελπιζω να λυθει αμεσα..

αλικη εμενα τα δικα μου σε γενικες γραμμες εχουν μια σειρα.. στο περιπου.. αλλα αν ερθει κοσμος ή παμε εμεις καπου.. παθαινουν υστερια.. μαλλον ειναι αντικοινωνικα..τι να κανω :roll:

τα δικα μου τωρα κοιμουνται κατα τις 9.30-10 αλλα ειδικα η μικρη μπορει να κοιμηθει και απο τις 7.. αναλογα τη νυστα της...

αμα δεν φανε καλα στο τελευταιο γευμα παιζει και να ξυπνησουν κατα τις 4-5.. αλλα συνηθως κοιμουνται σερι εως τις7-8..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι πραγματι μπορει να με λυπηθηκε ο αγ. βασιλης κ να μου εφερε μεταλλαγμενη απλα ελπιζω να κρατησει αυτη η αλλαγη. Βεβαια οσο κρατησει εγω θα το εκμεταλευτω οπως εκμεταλευεται κ αυτη καταστασεις θα μαθω να το κανω κ εγω. Εμεις ξυπναμε 4,30 το μεσημερι τρωμε κρεμα κ θηλαζουμε κ γυρω στις 7 νυσταζουμε τωρα τι να πω αν παει κ 8 δεν με σκοτιζει αλλα μολις νυσταζξουν τους βαζω αμεσως αλλιως την βαψαμε.

Αυριο θα παω για τα εμβολιακια μας κ βαριεμαιιιιιιιιιιιιιι

βεβαια λεω αν εχει κ καιρο της προκοπης να κανω κ λιγο σοπινγκ θεραπυ μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Ελευθερία καλο κουράγιο με την υγρασία. Τρελό πακέτο χρονιάρες μέρες :(:(

Αλίκη, εγώ όταν τα πηγαίνουμε σε κόσμο και αρχίζουν τη γκρίνια στα καλά καθούμενα δοκιμάζω πρώτα το ξεμάτιασμα και μετά όλα τ' άλλα γιατί έχω δεί οτι ειδικά η μπέμπα ματιάζεται πολύ εύκολα. Πείτε με ψωνάρα αλλά πιάνει!!!!

Κάρμεν καλορίζικη η καινούρια πεθερά!!! Ρε συ μήπως ήταν ανάδρομος ο Ερμής της τόσο καιρό και την είχες παρεξηγήσει τη γυναίκα ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρες,

επειδή με ρωτάτε τι κάνω μέχρι τις 02:30 ξύπνια, έχω ένα χούι, δεν μπορώ να ξυπνήσω εύκολα, μπορώ όμως να ξενυχτίσω πανεύκολα. Δηλαδή, αν είναι να κοιμηθώ στις 12 και να ξυπνήσω στις 1 προτιμώ να μείνω ξάγρυπνή και να κοιμηθεί ο Αλέκος που μπορεί να κοιμηθεί ακόμη και για 5' .

Κλαίει το καλοκόριτσο. πάω να κάνουμε το μπέμπη μπάνιο. και μετά μαμ και νάνι (ελπίζω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλυκιές διδυμομανούλες!!! Χρόνια Πολλά, να χαίρεστε τα βλασταρια σας!!! Απο ότι διαβαζω, δεν ξυπναμε μόνο εμείς τη νυχτα για φαγητο..! Αυτο ειναι αρκετα παρηγορο!!!

Χαίρομαι πολύ που εισαστε όλες καλα! Κι εμεις μια χαρά, μεγαλώνουμε και ειμαστε πολύ ζωηρες!!!!!

Σας φιλώ γλυκά! Να΄στε καλα και να εχετε καλες γιορτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέεεεεεεεεεεεε ΠΗτερ παν σε χασαμεεεεεεεεεεε να μπαινεις να μας λες τα νεα σου που κ που μην μας ξεχνας. Εισαστε κ μεγαλυτεροι εσεις τι τελειαααααα

να μου τα φιλησεις τα ζουζουνακια σου κ οτι επιθυμειτε για το νεο ετος κ πραγματικα να μπαινεις να μας λες τα νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...