Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ισως γι αυτο μοιαζουν σε ολα οι ιμο.. σου! βεβαια μεγαλωνοντας σιγουρα θα διαφοροποιηθουν..

εμενα δεν εχουν καμμια σχεση.. ουτε στον υπνο ουτε στη συμπεριφορα, ουτε στην αναπτυξη.. ολοι μου λενε οτι ο μικρος δειχνει τουλαχιστον 3 μηνες πιο μεγαλος απο τη μπεμπα...... αλλα παιχνιδια γουσταρει ο καθεναςε...

γενικα ουδεμια σχεση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία, είπα να τα πω από σήμερα μήπως και αύριο δεν προλάβω.

Είμαστε Δράμα στο σπίτι της γιαγιάς. Σας διαβάζω που και που. Τελικά πρέπει να είμαι ψιλοάχρηστη, εχω 24 ώρες τη μαμά να με βοηθάει και πάλι δεν προλαβαίνω, τι να πω!!!!

Αλίκη για το φύσημα που ρωτησες έχει και η μεγάλη μου, μόλις το πρωτοακουσα και εγώ φρίκαρα, αλλά δεν είναι τίποτα, αν θέλεις να το συζητήσουμε στείλε πμ.

Πολλά φιλιά κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μπαίνω στα γρήγορα γιατί ετοιμαζόμαστε να φύγουμε!!

Λοιπόν...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΆ, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ...!!!!!!!!!!!!!

θα τα πούμε απο Δευτερα!!!

Σούλα έρχομαι στα μέρη σουυυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε?

παρτε ενα καλαντακι να ανεβουμε...

[youtube:rmaccg6m]kzTamcxhOGY[/youtube:rmaccg6m]

καρμενα κι μην στεναχωριεσαι ...

κι εμενα που ηρθαν οι δικοι μου μην νομιζεις οτι θα παω σε κομμωτηρια κτλ

θα κατσω σπιτακι και θα κανω τα γνωστα απλα θα εχω τους δικους μου εδω

χθες ελεγα στον αντρα μου οτι τωρα που ηρθαν εχω 4 παιδια γιατι κανουν σαν μωρα με τα διδυμα! χαμος!

θα τα πουμε το βραδακι παλι!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!\

ηρθαμε απο τη βολτα μας,φαγαμε ολο μας το φαγακι κ κοιμομαστε!!!ευτυχως δεν εχω να κανω τιποτα κ θα αραξω!!

το βραδυ οπως ειπα περιμενουμε μια φιλη κ θα φτιαξω χοιρινο στο φουρνο,το εχω βαλει απο το πρωι στη μαριναδα.

εφτιαξα κ ενα τιραμισου....οχι για μας.γιορταζει ο αντρας της αδερφης μου την κυριακη κ μου ζητησε να της φτιαξω.ουτε τη σαντιγυ δεν δοκιμασα....παντως με τη διαιτα καλα τα παω μεχρι τωρα...εχω χασει δυο κιλα...να δω τι θα φαω αυριο......

ελσα μου καλα να περασετε.χρονια πολλα κ υγεια στην οικογενεια σου!

σουλα μου μην ακουω βλακειες οτι εισαι αχρηστη.κανεις οτι καλυτερο μπορεις για τα μωρακια σου κ οτι θες εσυ θα κανεις.

γεια σου νιου μαμμυ με τα τετραδυμα!!!!

στον καφε που πηγαμε ηταν ενας φιλος του αντρα μου που περιμενει κ αυτος διδυμα.κ μου ζηταγε συμβουλες!!!ειχε πολυ πλακα!!θυμηθηκα οταν κ εμεις ετοιμαζομασταν!!!

ματα χαρι το νου σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου επειδη αυριο ειναι μερα γεματη ευχομαι απο τωρα ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΕ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ!!!ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιου μαμμυ χρονια πολλα κ καλα!!!

κ επισης:

η τσιμτσιλη γνωρισε το σοφο (δικηγορο ενος κατηγορουμενου για το παραδικαστικο) μεσω του λιαγκα της φαιης.αυτοι κανανε το προξενιο.τωρα μενουν μαζι, εφυγε απο τη μαμα της κ θα παντρευτουν με το νεο ετος.

επισης η τσιμτσιλη ξερει να μαγειρευει καλα,κανει δουλειες στο σπιτι οχι καθε μερα αλλα κανει.κ φτιαχνει ωραιο γεμιστο κοτοπουλο με λιαστη ντομτα,μπεικον,βασιλικο κ φιλαδελφεια!!!

αυτα....

οχι που θα πεις οτι ειμαι αδιαβαστη!!!!!!

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου με αλλη διαθεση λοιπον εκατσα κ κυριολεκτικα ξεπατωθηκα στις δουλειες αλλαξα ολο το σπιτι μετακομισα ολα τα επιπλα μονη μου κ μου μενουν κατι λεπτομερειες. Θα καθισω μολις κοιμηθει κ η μεγαλη να σιαξω λιγο το μαλι κ φτιαχνω πατατοσαλατα, τυροσαλατα με καρυδια, Ριζοτο με λαχανικα, Μακαρονοσαλατα, σουφλε στον φουρνο, κ διαφορα ντιπ κ θα βαλω κ αυριο ενα ρολο που εχω ετοιμασει στο φουρνο κ καλεσα δυο κουμπαρους που ειναι μονοι τους να ρθουν να κανουμε μαζι. Ε οχι λεω δεν θ αφησω να με παρει απο κατω. Οκ κατι πρεπει να κανω. Ο αντρας μου οπως ειπα λειπει παει για παραμονη σ ενα εξοχικο με αντροπαρεα κ θα ρθουν αυριο το μεσημερι. Αν κατσω να το σκεφτω κ αυτο θα τιναξω τα μυαλα μου κ ειπα να κανω κατι για μενα. Ειπα λοιπον σ αυτους τους κουμπαρους να ρθουν κ ετοιμαζω φαγητα κ θα ετοιμαστω κ εγω ετσι για να περασω λιγο καλα. Κ θα φτιαξω κ σαλατες 4 αυριο κ ολα ωραια κ ολα καλα αντε γιατι αρκετα μαυρισα χρονιαρες μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλά?Ολες είστε στα ρεβεγιον με τα μπεμπίδια και καλά κάνετε!!!

Είπα να σας πω και τα Χρόνια μου Πολλα με υγεία και χαρα για τις οικογένειές σας!!

Εμεις είμαστε μόνοι,δεν είναι ευκολο να πάμε κάπου,θέλουμε μεγάλη διαδικασία ,οπότε θα είμαστε αυτές τις μέρες εντελώς οικογενειακά,εκτός από τη Δευτερα που περιμένουμε κόσμο...

Ο αντρουλης μου κάνει μπάνιο,τα μικρά στα καλαθάκια , με τον ένα ξύπνιο και ο μεγάλος ακόμη δεν κοιμήθηκε...

Περιμένω να κοιμηθεί και αυτός και θα καθήσουμε τα δυο μας να πιούμε κανένα κρασάκι με κρύα πιάτα και λιχουδιές...Απλα και αγαπησιάρικα...

Αυριο θα κάνω και εγώ χοιρινό ρολό στη γάστρα,το ανέφερε και κάποια άλλη.Καλή επιτυχία σε όλα τα μαγειρέματα!Περιμένω πως και πως το πρωι που θα ανοίξουμε τα δώρα...Το δεντράκι μας είναι γεμάτο με πολλά καλούδια , φυσικά για τα παιδάκια μας!!!

Ολα τα παιδάκια σας να είναι γερά και να εισπράξουν πολλή αγάπη και ευχαρίστηση αυτές τις μέρες..Τις ευχές μου σε κάθε μία ξεχωριστά , αλλα να πω ιδιαιτέρως στην Κάρμεν οτι χάρηκα πολύ που σε διάβασα ανεβασμένη!

Δεν παίζεσαι κορίτσι μου,δεν αφήνεις τίποτα να σε ρίξει και γιαυτο πάντα προχωράς μπροστά!!Είσαι μοναδική και άξια θαυμασμού για το πείσμα και τη θέλησή σου!

Να περάσετε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου γλυκιααααααααα τι να σου πω απλα προσπαθω να μην αφηνω τον εαυτο μου να πεφτει για τα μπεμπιδια μουυυυυυ. Να καθισεις με τον αντρα σου ειναι πολυ σημαντικο αυτο αγαπη μου κ αυριο να χαρειτε την μερα με τα παιδακια σας κ να προσεχετε κ τον μεγαλο σας που απ οτι ειδα κ εγω απο την δικια μου τελικα θελουν περισσοτερη προσοχη.

Κοριτσια μου εμενα κοιμουνται τα μωρουλινια ολα κ ετσι καθισα κ εφτιαξα λιγο τα μαλακια μου. Δεν ειναι κ οτι ευκολοτερο μιας κ μου φτανουν μεχρι την μεση περιπου αλλα ναι τα ισιωσα οσο μπορουσα με το σιδερο. Κ εβαλα κ λιγο κρεμουλα κ εκανα κ τις σαλατες μου. Α το μεσημερι που δεν ημουν κ πολυ καλα τι εκανα μετακομισα ολο το σπιτι ολο το σαλονι ολα τα επιπλα τα χαλια το δεντρο ολα δεν αφησα τιποτα. Ειπα να κανω μια αλλη διακοσμηση για να παρω κ εγω τα πανω μου κ λειτουργησε μια χαραααα. Τωρα ακουω αγαπημενα τραγουδια με λιγο κρασακι κ ολα καλα. Ελεγα αυριο να δωσω κρεμουλα στα αντρακια μου αλλα ακομα το σκεφτομαι. Οχι τιποτα αλλο απλα επειδη θηλαζω τοσους μηνες αποκλειστικα κ με το ενα γευμα που θα αρχισουμε να μειωνουμε που θα αρχησουν να μην εξαρτονται τοσο απο μενα κλαψ συναισθηματικη? ισως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα να έχουμε όλες!!!

Εχθές το βράδυ ο μπέμπης κοιμήθηκε όλη νύχτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ελπίζω να το ξανακάνει και να μην ηταν τυχαίο γεγονος. Όσο αφορά τα δίδυμα, και τα δικά μας είναι εντελώς διαφορετικά. Έχουν τελείως διαφορετικο χαρακτήρα. Λοιπόν σήμερα έφτιαξα 3 σουφλέ σοκολάτα, 1 ταψάκι μπραουνις και κανελόνια και έκανα και όλο το σπίτι και ήμουνα και μόνη μου και βτα μωράκια ήταν απλά τελεια!!!! Αχ πολύ το χάρηκα. Λοιπόν, σας στέλνω τις καλυτερες ευχές μου και να περάσετε τέλεια. Πάω να βάλω ένα ποτάκι και να χαλαρώσω με τον αντρούλη μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα κουκλες!!!!!

να χαιρομαστε τα μωρα μας και τις οικογενειες μας!

υγεια και τυχη πανω απο ολα!!! να περασετε καλα! πολλα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ ΓΕΜΑΤΕΣ ΧΑΡΑ!!!!

ΥΓΕΙΑ Κ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!

post-10130-13873935910289_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα γλυκιες μου φιλεναδουυλες κ μπεμπινιαααααααααααααα

τελικα περασα ωραια. Το πρωι ξυπνησε η μεγαλη κ ανοιξε τα δωρα της κ ηταν μες στην καλη χαρα. Μετα ηρθαν οι κουμπαροι κ φαγαμε κ περασαμε τελεια ειχε πολυ γελιο. Κ εδωσα κ στους μπεμπηδες κρεμαααααααα. Ναι ναι το αποφασισα αλλα τα αποτελεσματα ετσι κ ετσι. Πρωτον δεν ξερουν τι να κανουν με το κουταλι οκ αναμενομενο. Ο Διονυσης μου ε κατι εκανε ο Θεοφιλος ομως εφαγε λιγο κ μετα εκλαιγε. Μαλλον κακη αρχη καναμε μ αυτον. Τελος παντων θα δουμε κ αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xρόνια Πολλά και καλα και από εμάς με υγεία και γλυκές χαρούμενες στιγμές για όλους!

Είναι η δευτερη βραδιά που τα μωράκια κοιμούνται σχεδόν 5ωρο :D:D να φανταστείτε είδα και όνειρο , που είχα 1,5 μήνα να δω!!!

Τελικά το γεμιστο χοιρινό ρολλάκι μας έγινε μούρλια και φάγαμε μια χαρούλα...

Τα μωράκια ήταν ήσυχα,έτσι ανοίξαμε τα δωράκια μας και περάσαμε όμορφα!

Ο Θάνος ενθουσιάστηκε με τα δώρα του,εγώ με των μπέμπιδων και΄ο άντρας μου με τα δικά του αφού του έκανα έκπληξη,νομίζε πως ήταν μόνο ρούχα.... :!:

Εγω είχα μόνο ένα ,αλλα τα δωράκια μου είναι στην αγκαλιά και το σπιτικό μας!

Τώρα όλοι κοιμούνται και τα χαλαρώσω και εγω...τα λέμε αργότερα!

Τις ευχές μου σε όλες τις μανούλες και τα μπεμπάκια τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα κοριτσακια!!!!

καρμεν το σπιτι σου ειναι πολυ ωραιο!!

καλα ο θεοφιλος τα σπαει!του κακοφανηκε με την κρεμα μωρε!!!αντε καλη συνεχεια!

κ εμεις περασαμε πολυ ωραια!το πρωι πηγαμε πρωτη φορα εκκλησια ολοι μαζι σαν οικογενεια.συγκινηθηκα παρα πολυ...μετα ηρθαμε ανοιξαμε τα δωρα μας κ ηταν πολυ χαρουμενα!!πιο πολυ απ ολους χαρηκε ο αντρας μου!!του πηρα ενα τηλεκατευθυνομενο ελικοπτερακι κ ακομα κ αυτη τη στιγμη καθεται μεσα στο σαλονι κ παιζει κ εχω ενα ελικοπτερο να αιωρειται πανω απο το κεφαλι μου!!!!!εχει πολυ πλακα!κανει σαν μικρο παιδι!!

το μεσημερι πηγαμε στην πεθερα μου.περασαμε πολυ καλα.ηταν κ αλλοι συγγενεις εκει!

τα διδυμομπεμπιδια αψογα!ολο γελιο κ χαρα!

τα αφησαμε εκει για σημερα!θα παμε σε κατι γιορτες αργοτερα κ θα παμε αυριο να τα παρουμε που εχουμε να παμε το πρωι σε παιδικο παρτυ κ το απογευμα παλι σε γιορτη!!

αυτα τα πολλα νεα!!σας μουρλανα!!

σας φιλω!καλα να περασετε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκα τι μου κανετε?

Εμεις εδω σπιτι ησυχια

δυστηχως η επιχειρηση κρεμα δεν παει κ πολυ καλα εκτος του οτι δεν ξερουν τι να κανουν με το κουταλι οκ κατανοητο, την βγαζουν εξω την κρεμα κ μετα την ξαναρουφανε αλλα μετα απο λιγο κουραζονται κ αρχιζει η γκρινια κ το κλαμμα. Με λιγα λογια παιρνουν απλα γευση κ μετα απο λιγο αρχιζουν τα δυσκολα. Ουτε χθες ουτε σημερα εφαγαν την ποσοτητα που τους εβαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιμενω σημερα την νονα του μπεμπη μου να τους φερει κ αυτη δωρακια ωχ θα γινει χαμος παλι. Στενοχωριεμαι λιγο με την κρεμα γιατι περιμενα οτι τουλαχιστον ο φαγανουλης ο Διονυσης θα τρελαινοταν απο την χαρα του αλλα... δεν ξερω αν ειναι και αυριο ετσι θα ρωτησω παιδιατρο αν κ θα παω Τεταρτη για τα εμβολια αλλα τουλαχιστον να ξερω τι να κανω αν ειναι να το αφησω λιγο ακομα. ΘΥμαμαι οτι κ η μεγαλη δεν επιανε το κουταλι κ το εβγαζε αλλα ολο κ κατι πηγαινε κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα κοριτσια μου!!!

καρμενακι πως παει η κρεμα??

ευχομαι καλυτερα!

2002 καλη αρχη με τους υπνους!!!

φριντομ βοηθεια σας ο εκκλησιασμος!

χαιρομαι που σας διαβασα χαρουμενες και ευχομαι να περασουμε ολες ομορφα και την πρωτοχρονια!

εμεις καναμε εεεεεεεενα φαγοποτι μα τι φαγοποτι!!!

ωραια ηταν γενικα.ηρθε και ο αδερφος μου ηρθε και η λιοτριβω...χαμος...ο αδερφος μου μονο που δεν την πλακωσε στο ξυλο.

αυτη εκατσε εφαγε μας περιεγραψε ποσο μοιαζουν σε αυτην (!) τα παιδια, ειπε τα κακα της λογια για το φαι μας και ποσο καλυτερα μαγειρευει αυτη, της ειπε και ο αδερφος μου οτι στην ηλικια της πως ειναι δυνατον να θυμαται οτι μοιαζει αφου ειναι τοοοοσο μεγαλη, και οτι το φαγητο της πολλες φορες εχει τριχες μεσα, και εφυγε μετα απο λιγο.

οι δικοι μου με πολλη αγαπη παντως της φερθηκαν παρολο που τους ειχα πει οτι ετσι και της καλομιλανε θα γινει χαμος...δενπειραζει καθαρισε ο μπραδερ!!!

χαχα!

τελοσπαντων...ματς νο2 την πρωτοχρονια...

αληθεια, για δωρο μου εφερε μια κορνιζα μικρη ,και στον αντρα μου ενα φουτερακι απο τα glou.

το βαδυ ηρθαν οι κουμπαροι και περασαμε πολυ ομορφα.

και εις αλλα με υγεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριστάκια μου χρόνια πολλά!!!!να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας!και του χρόνου με περισσότερα μωράκια(όσες αντέχουν)!!!!

χαίρομαι που περάσατε όλες οικογενειακά και όμορφα!εμεις κάναμε πολλές βόλτες με τα μωρουλίνια και την παραμονή το βράδυ και χθες μεσημέρι οικογενειακά με παππούδες, αδέρφια και πολληηηηηηη φασαρία από τα μωρουλίνια!θα σας τα πω αναλυτικά κάποια στιγμή!για να καταλάβετε σας λέω μόνο ότι τόσα τραπέζια με ότι μπορείτε να φανταστείτε και δεν πρόλαβα να φάω σχεδόν τίποτα!!!η πρωτοχρονιά δεν θα μου γλιτώσει, θα φάω όλη τη βασιλόπιτα μόνη μου!

καρμεν μην αγχώνεσαι με τις κρεμούλες, θέλουν λίγο καιρό να προσαρμοστούν. τα δικά μου στην αρχή δεν τα άφηνα να πεινάσουν πάρα πολύ γιατί δεν είχαν υπομονή για κουτάλι, δοκίμασε να τους δινεις την κρέμα λίγο νωρίτερα μήπως βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...