Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

καρμενακι παλι βασανα με τον μπαμπα? κουραγιο κοπελα μου...

εμεις σημερα καλοδεχτηκαμε τους γονεις μου οι οποιοι ηρθαν με τα χιλια μιρια δωρα και ντρεπομουν μονο που τα εβλεπα. οταν σας λεω γεμισε το σαλονι τσαντες το εννοω! μιλαμε ολο το σαλονι! δεν χωρουσα να περασω! αντε να περασουμε ομορφες γιορτες και καλα Χριστουγεννα ολες μας με τα παιδακια μας και τις οικογενεις μας!

λοιπον για αυτα που συζηταμε...

συμπεθερακι μου το φρεζιλακ παιρνουμε ναι και απο την αρχη το εκανα κι εγω οπως το λεει το κουτι. μετα με τα πολλα ξενυχτα ηταν μεγαλη ταλαιπωρια να κανω ολο αυτο(2 φορες ανοιξε - κλεισε το μπουκαλι) μεσα στη νυχτα και απλα εβαζα καυτο νερο σε πολυ μικρη δοση π.χ. 40 μλ περιπου και αλλα 100-120 χλιαρο ή προς το κρυο(στο ιδιο μπουκαλακι και μετα αναδευση). βασικα αυτο με το νερο δεν ξερω αν παιζει καποιο ιδιαιτερο ρολο στην παρασκευη του γαλακτος απλα νομιζω οτι εχει να κανει με τα μικροβια που επειδη ειναι σε σκονη το γαλα υπαρχει πιθανοτητα υπαρξης μικροβιων και ετσι τα καιμε με καυτο νερακι αποστειρωμενο και με το υπολοιπο κρυο η χλιαρο.αλλα μισο μισο οπως το λεει το κουτι σου λεω το εκανα πολυ λιγο γιατι δεν παλευοταν.επισης επειδη το δοκιμασα, να ξερεις στη γευση δεν αλλαζει τιποτα ειτε ετσι το κανεις ειτε αλλιως. ειναι πολυ ¨ξανθο" αυτο που ειπα τωρα ε?

για την αλοιφη στα δοντια που λετε κι εγω την εχω αλλα επειδη κι αυτη την εχω δοκιμασει εχω να πω οτι δεν διαρκει και σε λιγα λεπτα περναει η δραση της. δεν ξερω αν συμβαινει το ιδιο και στο στομα του μωρου.αλλα πιστευω οτι ειναι μικρη η ανακουφιση και την δινω πολυ σπανια (να εχω δωσει δλδ τρεις φορες ολες κι ολες)

για τα λαχανικα εγω βραζω τα παντα καθε μερα και δεν κραταω τιποτα στην καταψυξη. παντα σε μικρο κατσαρολακι.

για το αλεσμα 3 χρονων μου ακουγεται υπερβολη-αλλα μην ξεχνατε για την αλλη που σας ελεγα οτι θηλαζει ακομα το παιδι της 3 χρονων επομενως ολα ειναι πιθανα!

ελσα με΄γεια τα τζαμια.

2002 αυτο με το ταυτοχρονο ρεψιμο πολυ με εντυπωσιαζει.

καληνυχτα κορασιδες και εις αυριον με υγεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν συμπεθεράκι σε "διάβασα" ανανεωμένο, χαρούμενο και ανάλαφρο. Να έρχονται πιο συχνά οι γονείς σου. Να περάσετε όμορφα και να χαρείτε και να γελάσετε και τα δώρα τους να πιάσουν τόπο και να σου αρέσει και το πιο μικρό από αυτά..

Καρμενσίτα, τι να σου πω. Να κάνεις υπομονή; Να κάνεις βρε κοριτσάκι. Αλλιώς δεν την παλεύεις.

Γεωργία κι εμένα με εντυπωσίασε το ντάμπλ ρέψιμο. Για δώσε κατευθύνσεις (εδώ εγώ δεν κάθομαι μόνη μου με δυο μωρά, θέλω και να τα ρέψω ταυτόχρονα - έλα με το 3 να' ρχονται τα φάσκελα.. 1 - 2 - 3)

Αύριο Θεού θέλοντος και μωρών επιτρεποντων πάω στα κομμωτήρια, να βάψω παρακαλώ μαλλί, όχι απλώς ίσιωμα, θα κάτσω με τις ώρες εκεί μέσα. Θα διαβάσω και τα περιοδικά μου να "μορφωθώ". (αυτή είναι η ιεροτελεστία του κομμωτηρίου)

Μετά λέω να πάω από την παλιά μου δουλειά (αυτή της σύμβασης) να δω την παλιοπαρέα να γουστάρουμε λιγάκι.. χε! χε! α! έχω να πάω και από το ΙΚΑ να πάρω το μύριο όβολο.

Θέλω να πάω και καλτζεντόνια να αγοράσω της κορασίδας καλσόν (θέλω να βρω κάποια που είδα στο διαδίκτυο που φαίνεται λες και έχει και παπουτσάκι - μπαρέτα). Θέλω να πάρω και δώρο της σίστερ μου από το φολί - φολί.

Αυτά τα ολίγα. Τίποτε δεν θα προλάβω καημένε, δε βαριέσαι. Υγεία.

Α! Ελευθερία, αγόρασα και τούλι για να πειραματιστώ με την τούτου φούστα. Σε γενικές γραμμές μου ψιλοπιάνει το χέρι, ζωγράφιζα παλιότερα. Τώρα κάτι παιδικά έκανα για τα μωρά.. Έχω χάσει την έμπνευσή μου.

Τέλος πάντων. Αυτά γι' απόψε. Νέο επεισόδιο αύριο.

Θέλω να καπνίσω! Πως θέλω να καπνίσω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρούδιαααα!!!!!!!

Στο σπίτι όλοι κοιμούνται και εγώ κάνω την κουκουβάγια απο τις 6:30!!!

Εβαλα και το πλυντήριο με χρονοκαθηστέρηση στις 5 (να κάνουμε και λίγη οικονομία)και ξαφνικά ξύπνησα και ακουσα ένα θόρυβο χ....κα απο τον φόβο μου μεχρι να συνηδητοποιήσω ότι ήταν το πλυντήριο που έστιβε :lol::lol::lol:

Νιου μάμμυ τι έγινε;; Ηρθαν ενισχύσεις και πήραμε τα πάνω μας;;;;

Καλώς τα δέχτηκές!! Αντε να ανασάνεις και εσύ λίγο!!!

Λοιπόν το επόμενο βήμα είναι να καλέσεις την θεία λιοτρίβω για καφέ (μη χ..σω), να της δείξεις όοολα αυτα που σου φέρανε και μετα να της πείς:Θεία μου σας σκέφτηκα και εσάς (ξέρω και πόσο καρμοίρω είστε και όλο και κάτι θα θέλατε να τσιμπίσετε) και μια και τα ρούχα σας πέφτουν μικρά και τα παιχνίδια δεν είναι για την ηλικία σας σας κράτησα τις σακούλες να τις πάρετε φεύγοντας!! ;);)

Α!!μην νομίζεις και εγώ δοκιμάζω ότι δίνω στα παιδιά...μέχρι και τα φάρμακα!!!Για αντιπυρετικό έχω καταλήξει στο παναντόλ γιατί...μου άρεσε περισσοτερο η γεύση!!!!Τζέλ για τα δόντια έχω το bexident bebe που έχει παρόμοια γεύση με το παναντολ και το δοκίμασα μια φορά που πονούσαν τα ούλα μου όταν ήμουν έγκυος.Μουδιάζει την περιοχή ελαφρά και κρατάει περίπου καμια ώρα!!Δεν το δίνω συνέχεια μόνο όταν βλέπω ότι είναι κάποιο δόντι έτοιμο να σκάσει και είναι πολύ ανήσυχες.

Όσο για το άλεσμα...έχω αρχίσει τα ζυμαρικα, το ρύζι, να τα βάζω τελευταία στο μούλτι, τα δίνω μια δύο γυρισιές ίσα ίσα να σπάσουν και τα δίνω έτσι. Τον δε τραχανα όπως είναι χυλομένος...και τώρα θα αρχίσω να χοντροαλέθω τα λαχανικά σιγα σιγα!!!

Αυτά προς το παρόν...και πάλι καλημέρα σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μποτζορνο σινιοριτες.

ευχαριστα τα νεα σας...

βιβη στο ξαναλεω.κοιτα να καθεσαι σιγα σιγα μονη με τα παιδια.θα δεις μεγαλη αλλαγη στο πως χειριζεσαι τις καταστασεις.κ ουτε φασκελα θα χρειαζεσαι ουτε τιποτα.

κ κοιτα μην παραμορφωθεις απο τα περιοδικα.εγω βλεπω ολα τα κουτσομπολιστικα απο το πρωι μεχρι το απογευμα κ πολυ γουσταρω!!!!!!οταν δουλευα δεν μπορουσα να τα δω κ στεναχωριομουν!!!!

πηρες κανα βιβλιο να διαβασεις;εμενα μου εφεραν στη γιορτη μου ενα του μουρακαμι κ το εχω ξεκινησει.καλο ειναι.

καρμεν κουραγιο...κατα το μανα κουραγιο....

νιου μαμμυ πολυ χαιρομαι με τα δωρα!!!ειναι ωραιο το κλιμα μωρε ετσι μεσα στο σπιτι!!

ελσα τι επαθες καλε με το πλυντηριο;;;χαχαχα!!!καλο!!!

υ.γ. θυμαστε που σας εγραφα οτι θα κανω δωρο εκπληξη στον αντρα μου ενα μπλουζακι με φωτο των μωρων;;;ε οταν σας το εγραψα το αφησα ανοιχτο φατσα φορα το πισι κ φαινοταν.κ καποια στιγμη εκατσε ο κωστας χωρις να τον δω κ το διαβασε!!!! :lol::lol::lol::lol:

μα τι βλαμενη ειμαι...κ ολες αυτες τις μερες να του λεω τα μωρα θα σου κανουν δωρο εκπληξη...

ε κ δεν κρατηθηκε χτες κ μου λεει:εγω ξερω τι ειναι...σιγα μην ξερεις του λεω...ε κ με τα πολλα μου το ειπε οτι το διαβασε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία :lol::lol::lol: πάει η έκπληξη περίπατο!!!!!

Ασε με το πλυντήριο έπαθα μεγάλη πλάκα!!!μες στην ζαλούρα μου νόμιζα πως ήτανε σεισμός!!!!πως δεν τους ξύπνησα όλους να πάρω και τα μωρά παραμάσχαλα και να τρέχω σαν την τρελή μες στο άγριο ξημέρωμα!!!!! :lol::lol::lol:

Δεν πάμε καλάααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα,

χα! χα! χα! χα!

Έλσα με το πλυντήριο και Ελευθερία με το δώρο του άντρα σου.

Ωραίες είμαστε ώρες - ώρες.

Φεύγω. σι γιου λέϊτερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλο αλο!!!!Κορίτσια το ταυτόχρονο ρέψιμο δεν είναι και ότι καλύτερο γιατί όταν βγάλουν γίνεσαι χάλια!!! Αφήστε που είναι οτι χειρότερο για τη μέση!!!!!

Καλ'ως τους δέχτηκες τους δικούς σου κοπελίτσα και να περάσετε τις τέλειες γιορτές λκαι συμφώνω απόλυτα με την Έλσα για τη θεια τη λιοτρίβω!!!!

Κοριτσια αυτά προς το παρόν. Τα υπόλοιπα αργότερα γιατι τα μικρά σεληνιάστηκαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβή καλά να περάσεις!!

Κάλα σήμερα είναι η μέρα μου!!!Αγχώθηκα πως δεν θα τα προλάβω όλα το απόγευμακαι έπρεπε να πάω το πρωί σουπερ μάρκετ.Το θέμα είναι πως δεν χωράει το διπλό καρότσι στους διαδρόμους και έτσι έβαλα την μια στο μονό και την άλλη στον μάρσιπο!!Το αποτέλεσμα...κοψομεσιάστικα...και το κερασάκι στην τούρτα...μπαίνω στην οικοδομή και βλέπω ότι το ασσανσέρ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!! Ευτυχώς εκεί που ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάματα ήρθε μια γειτόνισσα και με βοήθησε!!!!

Αμα δεν σε θέλει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ παλι!!!

ηρθαμε απο τη βολτα μας!!!

αχ ειναι τοσο τελεια τα φετινα χριστουγεννα!!!ολα ειναι τοσο διαφορετικα!!

εντυσα τα μπεμπακια παλι αγιοβασιλιτσες (με τη δευτερη στολη-εχουμε τρεις!!!) κ βουρ εξω!!!

εχει κ φανταστικες μερες!

πηγαμε ειδαμε τη φατνη τους αγιους βασιληδες το γκαμυ μπεαρ!!!

τωρα τις εχω βαλει στο ριλαξ κ κοιταει η μια την αλλη γελανε κ κατι λενε!λετε να με θαβουνε;;;;;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να' μαι κι εγώ,

έβαψα τη μαλλούρα, ψώνισα και λίγα πραγματάκια ακόμη.

Ελευθερία ένα έχω να πω: Είσαι πορτογύρω.. Χα χα καλά κάνεις.

Πάντως δεν μου είναι και ΠΟΛΥ εύκολο να μείνω μόνη μου για ώρες. μένω για 1 - 2 ώρες, δεν το συζηγτώ, αλλά για παραπάνω.. Μου τυχαίνει ρε παιδί μου και κλαίνει αντάμα. η μπέμπα πάει να σκάσει από το κλάμα, ο άλλος κλαίει σαν υστερικός.. τι να πω; κι εγώ θέλω να βρω τις άκρες μου, θα νιώσω πιο αυτόνομη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όντως είναι πολύ διαφοερτικά τα φετινά χριστούγεννα!κι εγω είμαι μες την τρελή χαρά!ξεκίνησα και τα ξεσαλώματα!χθες άφησα τα μωρά με το μπαμπάκα τους και βγήκα βράδυ έξω με τις φίλες μου, 4 γυναίκες, κανονικό ladies night!πέρασαμε τέλεια αλλά κοιμήθηκα 2.30 :shock::shock: και είμαι κομμάτια!κι ο αντρούλης ταλαιπωρηθηκε λίγο βέβαια γιατί τα μωρά γκρίνιαζαν μέχρι τις 11 αν και τους είχα πει να είναι ήσυχα να μην τρομάξουν το μπαμπά και δεν τα ξανακρατήσει!

νιου μαμι πολύ ανανεωμένη ακούγεσαι, σου έκανε πολύ καλό που ήρθαν οι γονείς σου, να περάσετε τέλεια!

βιβή με γεια το μαλλί! για να μείνεις μονη σου πρέπει να ρισκάρεις και λίγο πανικό, δεν γίνεται αλλιώς!ψάξε να βρεις τρόπους να σταματάνε το κλάμα χωρίς αγκαλιά. με κούνημα στο ριλαξ, κουδουνίστρες και τέτοια. εγω αυτό έκανα για να μπορώ να τα ησυχάζω και μόνη μου χωρίς να τα παίρνω αγκαλιά. και τα δικά μου γκρινιάρικα είναι αλλά τις περισσότερες φορές προτειμώ να είμαι μονη μου.

αχ ρε καρμενίτσα υπομονή, δεν έχω κάτι άλλο να πω!

α ξέχασα, σήμερα έφαγαν πατάτα για μεσημεριανό!σκηνές απείρου κάλους, ήταν κι η αδερφή μου σπίτι και πάλι δεν μπορούσαμε να τα κάνουμε καλά!πεινούσαν πολύ και δενν ήθελαν με τίποτα το κουτάλι, πήγε το κλάμα σύννεφο!ασε που όλο το πρωί ήμουν στην κουζίνα, να τρίβω φρουτόκρεμα να βράζω πατάτες να πλένω μπλεντερ και πιάτα κι αυτά να κλαίνε [smilie=banghead.gif]

τώρα είμαι με τον μπεμπάκο στο κρεβάτι μου και παίζουμε, είναι ένας άγγελος όταν δεν κλαίει και βρίσκω ευκαιρία για παιχνιδάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τσουπρες!

με΄γεια τα μαλλια!!!!

που λετ κοριτσια κι εγω ειχα την μαμα στην αρχη για βοηθεια, αλλα τωρα πια που ειμαι μονη μου βλεπω οτι τα παιδια μπαινουν στην σειρα που θελω και ταυτοχρονα μπαινω κι εγω στη σειρα που πρεπει ως μαμα.

αυστηρο προγραμμα εννοειται και οχι πολλα χαδακια κτλ που οπωσδηποτε μια γιαγια τα προσφερει.

συμπεθερακι κι εμενα η συμβουλη ειναι καποια στιγμη να προσπαθησεις μονη για να μαθουν και αυτα να απαιτουν λιγοτερα. αν τα μαθεις τωρα που ειναι μικρα να απαιτουν πολλα, θα ειναι πιο δυσκολο μεγαλωνοντας να τα κουμανταρεις.

εμενα τωρ απου ηρθαν οι δικοι μου ναι μεν ειμαστε μες την καλη χαρα αλλα περιοριζω παρα πολυ αυστηρα τις αγκαλιες και τα συναφη ξεμυαλισματα.

δεν το συζητω οτι στην αρχη θα ειναι μανικι-για εμενα ηταν διαβολοεβδομαδα που λενε και στο στρατο- αλλα μετα μπηκαμε σε καλη σειρα.

δεν ξερω αν θα προλαβω να ξαναμπω σημερα...αυριο θα "τα πουμε" μεταξυ μας ε(τα καλαντα)???

φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε διαβασα αυτο που εγραψα και μου φανηκα σαν τον χιτλερ...

δεν εννοω οτι δεν τα αγκαλιαζω κτλ απλα τα μαθαινω να παιζουν στα παρκακια, μεταξυ τους, τους βαζω και λεμε τραγουδακια, κτλ και τις αγκαλιτσες τις κανουμε εδω κι εκει, οχι ολη μερα χαδια και φιλια.

α επισης να σας πω οτι πηρα το tivo και τους βαζω τα χριστουγεννιατικα και εχουν παθει κυριολεκτικα.

οπως επισης επαθαν με ενα παιχνιδακι που ειχε το tivo που το ακουμπανε και βγαζει μουσικουλα. οποια θελει ας το παρει εχει πλακα.

το βιβλιο δεν το θελει καμια ε?>

θα το χαρισω αλλου.

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hallo girls τι μου κανετε? μπηκα να πω ενα καλησπερα. Πολυ χαιρομαι που διαβαζω τα ευχαριστα οτι ασχολειστε κ με τον εαυτο σας κ τετοια. ΕΙναι πολυ σημαντικο να χει καλη διαθεση η μαμα.

Νιου μαμμυ μου καλως τα δεχτηκες κ καλες γιορτες να περασετε με τους δικους σου βγαλε κ μια φωτο με τα μωρα χωμενα μες στα δωρα κ οταν ξαναρθει η γλυκητατη θεια κορνιζαρισε τη κ βαλτη στο σαλονι να την τρωει στη μαπα.

Εγω δυστηχως δεν εχω χρονο για να παω πουθενα ουτε κομμωτηριο ουτε τιποτα. Ηθελα πολυ να παω να φτιαξω λιγο το μαλλι για να φτιαξει κ το κεφι μου αλλα... Αν μου μεινει καθολου χρονος αυριο θα το κανω μονη μου. Προς το παρον χαζευα φωτος των μωρων πως ηταν κ πως αλλαξαν μεσα σε λιγους μηνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρμενσίτα είναι καλύτερα τα πράγματα σήμερα;;

Να βρεις κοπέλα που έρχεται στο σπίτι. Αυτό να κάνεις. Και να πας να αγοράσεις μία μάσκα προσώπου, και τον καραγιοζάκο θα κάνεις στα παιδιά και θα νιώσεις το δέρμα σου πιο απαλό.

ΑΝ ΤΑ ΣΒΥΣΕΙΣ ΚΑΙ 3η ΦΟΡΑ ΘΑ ΣΕ ΠΕΛΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΠΙΣΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν μου τι εχεις;τι ρωταω κ γω μωρε η χαζη;αλλα στεναχωριεμαι να σ ακουω ετσι.

νιουμαμμυ κ γω το εχω δει το τιβο τι εχει κ θα το παρω αυριο.το βιβλιο το πηρα.η αδερφη μου δουλευει σε βιβλιοπωλειο.μου το εδωσε να το διαβασω κ θα το παω πισω.ενταξει δεν λεει κ καμια σοφια ή πατεντα τελικα.μονο αυτο με τους χρονους.αλλα εμενα δεν εχει προβλημα η μικρη να κοιμηθει.αντιθετα θα ελεγα.αυτα τα ξυπνηματα μεσα στη νυχτα θελω να κοψω.αν κ χτες ξυπνησε μονο μια φορα κ μετα κατευθειαν στις 8.

ματα χαρι βιβη τι σημαινει θα σε πελισω;θα σε πεταξω;να μαθαινω κ ξενες γλωσσες!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσοχέρα Ελευθερία ναι, πελίσω = πετάξω

Δηλαδή να ακυρώσω την παραγγελιά μου στο βιβλίο;

Λέει τριχούλες τελικά ε;; όταν λες για τους χρόνους, εννοείς, όταν κλαίει το μωρό να περιμένεις 10 λεπτά και μετά να πας; τέτοια πράγματα;; Δεν το θέλω. Δεν το θέλω.

Αχ Τυχερούλα, αν η αδελφή μου δούλευε σε βιβλιοπωλείο θα είχα διαβάσει όλους τους κλασσικούς και ότι μπεστ σέλερ κυκλοφορούσε..

Σας καληνυχτίζω με αγάπη. Εύχομαι και ύπνον αλαφρή.

Θα σας μάθω κι άλλες λέξεις αν θέλετε. Τι σόι παρεάκι είμαστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου. Ωραια αλλαγη στο μαμμυ πιο χριστουγεννιατικο μας εγινε.

Βιβη μου ουτε εγω την ηξερα την λεξη. Νιου μαμμυ μου τι κανεις? οι υπολοιπες κοπελιες μας?

Ελευθερια μου τιποτα απλα ειμαι λιγο πεσμενη μ ολα αυτα γιατι αναγκαστικά θα κανουμε χριστουγεννα μονοι μας εδω στο σπιτι κ ειναι μερες για βαβουρα κ παρεα κ εμεις θα μεινουμε εδω. Βεβαια θα εχουμε τα μωρα μας οποτε ας μην μιλαω απλα δεν θα ημαστε με τους δικους μας να πουμε οτι κατι αλλαζει βασικα λιγο πολυ θα ειναι για μας μια καθημερινη μερα εκτος απ το οτι θα ανοιξουμε τα δωρακια. Μου ειπε η μαμα μου οτι θα προσπαθησει αν κανονισουμε τιποτα να μου τους κρατησει ενα βραδυ να παμε πουθενα τουλαχιστον να ξεδωσουμε λιγο αλλα κ αυτο ειναι λιγο δυσκολο τελος παντων.

Σημερα εχει κ πολυ παλιοκαιρο κ δεν ξερω πως θα παω να κανω ενα σωρο δουλειες που εχω. Η μικρη γκρεμιζει συνεχεια κ δεν εχω ουτε διαθεση να μαζεψω κ περιμενω κ επισκεψεις την επομενη των χριστουγεννων θα ρθει η νονα του Θεοφιλου με την μαμα της κ την αδερφη της για να φερουν δωρακια στα παιδια κ δεν εχω ουτε χωρο σε μια σταλια σπιτι. Τελος παντων μην σας μαυριζω κ εσας μερες που ειναι. Θα προσπαθησω για το καλυτερο τουλαχιστον για τα παιδια κ μπορει να τους ξεκινησω κ την κρεμουλα αυριο ετσι να πουμε οτι γιορτασαν χριστουγεννα χιχι αλλα θα δουμε πως θα τους φανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και Χ Ρ Ο Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α ! !

καλες γιορτες να εχουμε με τα κουκλακια μας! τωρα πια τα χριστουγεννα αποκτησαν αλλο νοημα!!!!!!!!!!!

βλεπω βολτες, κομμωτηρια... τελεια!!!!

εμενα ο μικρουλης εχει λιγο γκρινια και φουσκωμενο ουλο.....

κι εχει συνεχεια ζουμερα κακακια... ειναι λεει επειδη ετοιμαζει δοντακι!!!

σημερα θα παω κι εγω να σιαξω μαλλι .. μιας και την κυριακη ειναι βγω με φιλες.. ελπιζω να κρατησει...

σας ευχομαι τα καλυτερα γι αυτες τις μερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα...τι ωραιο ειναι καλε το μαμμυ.....ααα.....

βασιλικη τελεια τα αγιοβασιλακια σου!!!

καρμεν μου τι στεναχωριεσαι κοπελα μου;δεν βλεπεις που εχεις μια μεγαλη κ χαρουμενη κ υγιη οικογενεια;;;τι αλλο θες;;;τα εχεις ολα!!!ξερω κ μενα μ αρεσει να ειμαι με κοσμο αλλα δυο μωρα ειναι υπεραρκετος κοσμος!!!

κ μεις τελειως χαλαρα θα περασουμε μην νομιζεις.αποψε θα ερθει μια φιλη να κατσουμε κ αυριο το μεσημερι θα παμε σπιτι της πεθερας μου.

α αυριο θα παμε εκκλησια!!!με τα μωρακια!!κ μετα θα ερθουμε να ανοιξουμε τα δωρα!!!

βιβη κοιτα περιληπτικα το βιβλιο λεει τα γνωστα.συγκεκριμενη ρουτινα υπνου,μπανιο,ταισμα,χωρος.απλα εχει εναν πινακα με ημερες κ χρονους ελεγχομενου κλαματος.πχ σου λεει:την πρωτη μερα εκπαιδευσης (ετσι το λεει) την πρωτη φορα που το ακους να κλαιει πας μετα απο ενα λεπτο.την επομνη μετα απο 3 λεπτα.την επομενη κ λοιπα μετα απο 5 λεπτα.

τη δευτερη μερα την πρωτη φορα που κλαιει πας μετα απο 3 λεπτα,την επομενη απο 7 και παει λεγοντας.η εκπαιδευση διαρκει 7 μερες.κοιτα παρτο να το χαζεψεις αν θες.10 ευρω εχει.

οσο για την αδεφη στο βιβλιοπωλειο.....εχω περασει τρελες ωρες εκει μεσα....

ρε κοριτσια δεν ξερω αν σας συμβαινει κ εσας.ειδικα τωρα στις γιορτες οταν βλπω κατι στην τηλεοραση για καποιο ανθρωπο που εχει προβληματα αμεσως με παιρνουν τα κλαματα.καλα δεν το συζητω για οτι εχει να κανει με παιδια.πολυ ευαισθησια.βλεπω τωρα ενα ρεπορταζ για αστεγους κ εχω πλανταξει πρωι πρωι.... :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρμενσίτα,

έχεις πάρει πολλά κιλά μπογιά και τα βάφεις όλα γύρω σου. ΜΑΥΡΑ. Δε σου λέω οτι δεν είναι, δε σου λέω οτι έχεις άδικο..

Εσύ όμως, όπως πολύ σωστά παρατήρησε η Έλσα, είσαι πολυμηχάνημα. Καλά ήτανε να βγείτε, αλλά να σου πω τη δική μου εκδοχή.

Αν αποφασίσουμε να βγούμε (που δεν) θα έχω το μυαλό μου πίσω στα μωρά γιατί δεν μπορώ να τα εμπιστευτώ πουθενά. Αν αποφασίσουμε να βγούμε, επειδή δεν έχω φτάσει στα κιλά που ήμουνα, δεν χωράω πουθενά (δεν χωράς πουθενά, πουθενάάάά) οπότε θα έχω και δεύτερο πρόβλημα, τι θα βάλω;;;;;;;; και μάλιστα μέρα γιορτής όπου όλοι θα φοράνε τα "καλά" τους;

Τρίτο πρόβλημα, όπου και να πάς θα έχει πολύ κόσμο και τσιγαρίλα (στο λέει αυτό πρώην καπνίστρια) και θα σε στριμώχνουν και θα σε καίνε.

Τέταρτο πρόβλημα.. δε μου' ρχεται, αλλά σίγουρα υπάρχει.

Πρόταση: Γιατί δεν κανονίζεις ρεβεγιόν στο σπίτι; να καλέσεις μερικούς καλούς φίλους και να περάσετε όμορφα. Τι κι αν είναι μικρό το σπίτι; Τούμπες θα κάνετε; Θα φάτε. Θα παίξετε κανένα παιχνίδι ή χαρτιά. Ας κοιμότανε εμένα τα δικά μου και σου' λεγα εγώ αν ήθελα να βγω να ξενυχτίσω..

Αλλά είναι το άπιαστο στη μέση.. Το καλοκαίρι (έγκυος) λέω του Αλέκου: Πάνε τώρα τα beach barια για μας, τελείωσαν..

Και μου απαντάει: Γιατί πριν μείνεις έγκυος πηγαίναμε πολύ;;

Και ξαναλέω: Όχι, αλλά αν θέλαμε, πηγαίναμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελευθερια τα αγιοβασιλακια μου σε ευχαριστουν για τα καλα σου λογια!!!

ολες εχουμε υπεροχα αγιοβασιλακια!!!!!!!

albiz πολυ σε παω.. εισαι μεγαλο ξεπατοκαλαθο κι εσυ....

εισαι στο μεταβατικο σταδιο τωρα.. θα δεις κι αλλη βελτιωση με τα μωρα..

οσο για τα μπιτς μπαρ.. εννοειται οτι θα ξαναπαμε και θα εχουμε και τα μωρα μας μαζι να μαθαινουν...

οσο για το βιβλιο... θεωρω οτι για διδυμα που κοιμουνται στο ιδιο δωματιο.. ειναι ακυρο...

αν αφηνω 4-5 λεπτα το ενα να κλαιει... το πρωτο που θα καταφερω θα ειναι να ξυπνησει και το αλλο, να εκνευριστει και μετα να προσπαθω να το εφαρμοσω και στα δυο...

μια χαρα ειμαστε και χωρις το βιβλιο.. αλλωστε καθε παιδι ειναι διαφορετικο και ειναι γονιδιακο το θεμα... πλεον ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ!

εχω δυο μωρα που αντιδρουν τελειως διαφορετικα απο την πρωτη μερα της γεννησης τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ αλλη καινουργια λεξη....τι ειναι καλε το ξεπατοκαλαθο;;;;;;;;;

εμενα παλι κοριτσια τα μωρα εχουν ακριβως τον ιδιο χαρακτηρα,κανουν ακριβως τις ιδιες κινησεις οταν τρωνε,οταν κοιμουνται,κλεινουν κ ανοιγουν τα ματια τους την ιδια ωρα,βαζουν το ιδιο δαχτυλο στο στομα.εχω παθει σοβαρη πλακα με ολα αυτα.

με λιγες αποκλισεις βεβαια πχ η τετη ειναι λιγο πιο ανησυχη στον υπνο λιγο ομως τα κανουν ολα ιδια!!!!

α κ το βιβλιο λεει για εκπαιδευση μετα τον 6ο μηνα.χεστο βιβλιο μωρε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...