Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

2002 εγω εχω βαση που οταν πια το παιδακι δεν χωραει στη λεκανιτσα βαζεις την βαση μεσα στην μπανιερα

και αφου αρχισςει να καθεται παιρνεις αλλη βαση για καθιστο μωρο

απο το τζαμπο την πηρα εγω 5 ευρω νομιζω.

και τα εχω το δωματιο τους απο την πρωτη μερα μονο που μετα ο μπεμπης μετακομισε στο σαλονι γιατι ουρλιαζει μες τη νυχτα δεν κλαει απλα, και ξυπναει το κοριτσι που ειναι καλυτερη στον υπνο.

εχω ενδοεπικοινωνια αλλα δεν την χρησιμοποιω παντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

new mammy το κιντερτέ απ' ότι καταλαβαίνω είναι χαμομηλάκι; γιατί θελεις να το δώσεις;;

γιατί δεν μπορώ να σε κάνω φιλενάδα μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μετα απο μαρτυριες εθεαθη η καρμεν με τα τρια παιδια ντυμενα με μπολουζακια "Τζώρτζια, η μονη ελπιδα για τον τοπο μας" να γυρναει στα σοκακια του νησιου με κρεμασμενες σημαιες στο διδυμοκαροτσο τη ζετα να φωναζει "ψηφιστε την γιαγια μου,ψηφιστε τη γιαγια μου" κ η καρμεν να πεταει αριστερα κ δεξια φειγ βολαν με μηνυματα ελπιδας για το νησι!!!!!

οι πηγες μου ειναι εγκυρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και για να εξηγηθουμε απο τωρα στις επομενες εκλογες θα εχω φροντισει να συντονισω ομαδα κ να σας κανω κ τα εισητηρια να ρθειτε να την βγαλουμε δημαρχο ε? ετσι για να μην ξεχνιομαστε [smilie=wav.gif] [smilie=laughing6.gif] [smilie=laughing6.gif] [smilie=laughing6.gif] [smilie=laughing6.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω Πω μάτι!!!!!!!!!

Καλά έτσι και δεν βγει η Τζωρτζια αυριο όλο το νησί θα είναι ταύλα απο το μάτι!!!!

Κάρμεν εσύ και τα παιδιά καλού κακού να κυκλοφορείτε με τεράστια ματόχαντρα σαν αυτά που κρεμάμε στα σπίτια γιατί εσείς θα την πληρώσετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε φιλενάδες τί έχετε κάνει, δεν σας προλαβαίνω!

καρμεν ποιός στη χάρη σου, νύφη δημαρχίνας ρε θηρίο???δεν πήγε στράφι ο αγώνας που έκανες!

εγω είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα. μεταφέραμε τα μωράκια στο δωμάτιό τους και έγινε τέλειο, όπως το φανταζόμουν όταν ήμουν έγκυος. βέβαια σήμερα πρώτο βράδυ χωρίς τα μωρουλίνια δίπλα μου θα μου κακοφανεί, ασε που από το άγχος θα με φάνε οι διαδρομές!απ΄ότι φαίνεται έχει καλό κάρμα το δωματιάκι τους, κοιμήθηκαν και το μεσημέρι και τώρα το βράδυ σαν πουλάκια σε 5΄!

επίσης χθες πρωτη φορά βγήκα με τα μωράκια μόνη μου και το ευχαριστήθηκα. βέβαια μέχρι να ξεκινήσουμε ίδρωσα. πρώτα κατέβασα το καρότσι, το άνοιξα και το άφησα στην είσοδο. μετά πήρα τα μωρά με τα καθισματάκια αυτοκινήτου τα κατέβασα, τα έβαλα στο καρότσι και άφησα τα καθισματάκια στην είσοδο (ευτυχώς τα βρήκα εκεί όταν γύρισα!).

αύριο δουλεύω!!!μάλλον χαίρομαι αλλά δεν είμαι σίγουρη, θα σας πω αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααααααα

καταρχην τα συγχαρικια μου στην πεθεροπληκτη καρμεν

καρμεν το "καρμεν" απο που το πηρες???γιαγια?? και ελληνιστι ποιο ονομα ειναι?

εγω κοριτσια περασα ενα σαββατοκυριακο που να παει και να μην ερθει

σημερα ειχαμε οικογενειακη υποχρεωση να παμε σε βαφτιση και πηγαμε ολος ο λαος

ηρθε και ο πεθερος εκει-ο οποιος δεν ηρθε μετα στο τραπεζι και δεν μας χαιρετησε οταν εφυγε απο την εκκλησια-καλο ε?ολοι εν τω μεταξυ να ρωτανε πως θα βγαλουμε τον μπεμπη, και ο αντρας μου ελεγε εν ξερω δεν εχουμε αποφασισει...

πολυ κουραση-εννοειται δεν ψηφισα- και εννοειται πως το σοι μου εσπασε τα νευρα για αλλη μια φορα

ηταν μια ξαδερφη εκει του αντρα μου η οποια ειναι πολυ σιχαμενη και μου ελεγε ολο μαλακιες για τα παιδια

υποψην ειναι 50 χρονων ζωντοχηρα

ελεγε μαλακιες του τυπου οτι η μπεμπα ειναι πιο ομορφη απο τον μπεμπη και αυτος λιγοτερος ομορφος και μοιαζει σ εμενα (μεταφραση: εισαι ασχημη και ο μπεμπης σου εμοιασε)

η μαμα σου εφυγε πως τα καταφερνεις? (μεταφραση: εισαι ανικανη να κουμανταρεις δυο παιδια)

γιατι πας το καροτσι βολτα να κοιμηθουν δεν κοιμουνται μονα τους? (μεταφραση: εισαι ανικανη να τα κοιμισεις μονα τους?)

θα ερθω σπιτι να δω πως το φτιαξατε (μεταφραση: ξερει οτι δεν εχουμε φτιαξει τιποτα στο σπιτι λογω του πεθερου που ολο λεει βλακειες και μπορει ανα πασα στιγμη να φυγουμε)

και αλλα πολλα τετοια

το μονο καλο της υποθεσης χτες ο μπεμπης κοιμηθηκε και ξυπνησε στις 5 το πρωι για γαλα

για να δουμε...

α μην ξεχασω να σας πω οτι ο καλος μου πεθερος εθεαθη με δωρο να στην βαφτιση, πιθανοτατα καποιο ρουχαλακι marasil ελεγε η τσαντα

λετε να περιμενει να βαφτιστουν τα παιδια για να μας φερει κι εμας κατι? προς τα παρον μας φερνει τα τρια του.

και την τελευταια φορα μην ξεχασω να πω οτι μου ειπε να κοψω τα μαλλια του γιου μου γιατι ειναι πολυ μακρια....αβαπτιστος ο μικρος ετσι???

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους ο αντρας μου αφησε τον υπολογιστη να μπω κ εγω λιγο.εχει ερθει ενας φιλος μας κ εφτιαχναν κατι προγραμματα στο πισι κ το ειχαν παρει μονοτερμα. ε καποια στιγμη λεω ρε παιδια τι θα γινει;;;;;;

ε αφου δεν φτανει που βλεπουμε τις εκλογες στην τιβι τις εβλεπαν κ στον υπολογιστη!καψιμο αυτοι οι αντρες ρε παιδι μου!

γωγωαλικηολγα τι δουλεια κανεις;;;;απο τοσο νωρις θα πας ε;;;αντε καλη αρχη κ καλη επιτυχια!

νιου μαμμυ φιλακια!!

καρμεν συγχαρητηρια για την νεα δημοτικη συμβουλο του νησιου!θα σας φερει νερο στο νησι;;;;θα φτιαξει το νεο λιμανι;;;θα μου κανει δωρο μια βιλα στην ανωγη;;;;;;;

εμεις ειμαστε πολυ καλα!πηγα πρωι πρωι κ τις πηρα απο τη γιαγια τους, πηγαμε βολτα κ σπιτακι μας!!!!!

ρε κοριτσια κοιμουνται τοσο νωρις τα μωρα σας;;;εγω τις ταιζω 6:30 παιζουμε κοιμουνται καμια ωρα μεχρι τις 8:30 μετα ξυπνανε λαγοκοιμουνται παλι κατα τις δεκα κ μεχρι τις δεκα κ μιση τις εχω ταισει κ πεφτουν ξερες μεχρι το πρωι τοτε.δεν κοιμουνται απο νωρις θελω να πω.μπορει βεβαια επειδη εγω τους εχω φτιαξει ετσι το προγραμμα ανα τετραωρο να εχουν συνηθισει ετσι.

λοιπον καληνυχτιζω.....φιλακια στα μπεμπακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία, είναι 12 η ώρα και πριν μία ώρα περίπου ησυχάσαμε. τώρα θα ξαναταίσουμε γύρω στις 2 τα ξημερώματα. ξεκίνησαν το φαγάκι από τις 9 και καταλήξαμε 11. θα μου πεις νωρίς είμαστε, εντάξει, αλλά θα ήθελες να κοιμούνται πιο νωρίς τα μπεμπεδάκια σου; ξεκουράστηκες το σκ που είχαν πάει εκδρομή οι μικρούλες;;

new mammy, πες τι ιδέες έχεις για το όνομα του γαμπρούλη μου. (μου έστειλες μηνυματάκι στο τσατ, αλλά ήμουν στα ιδιαίτερα διαμερίσματα και το είδα πολύύ μετά, σόρρυ συμπεθέρα)

Καρμενσίτα συγχαρητήρια για την πεθεροκαημένη Τζώρζια - Ζωρζέτ (η άθλια - εγώ - βλέπει την ΠΑΤΤΥ, έλα ρε παιδιά, την ώρα που ταίζω τη μπουμπού, και υπάρχει εκεί μία Κάρμεν που χαιδευτικά την φωνάζουν Καρμενσίτα) + (αυτά τα μπεμπέ θα με κάνουν να πιάσω πάτο!!!! δε φτάνει που κυκλοφορώ με την πιτζάμα ολ ντεϊ έβρι ντέϊ..).

Αυριο πάμε να πάρουμε την ευχή του σαραντισμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξεκινάω κανονικα δουλειά, προς θεού!!!μια εβδομαδα θα παω μόνο και μετα τον σεπτεμβριο. δημοσιος υπαλληλος ειμαι(τελωνειακος).

τα μικρουλια κοιμουνται νωρις, 9 το πολύ, γιατι δεν τα αφηνω να κοιμουνται οποτε θελουν. δηλαδη κοιμουνται το μεσημερι αλλα το απογευμα δεν τα αφήνω, και να τα πάρει ο ύπνος τα πειράζω και τα ξυπνάω! εχω γίνει πολύ bitch μάνα αλλά όταν τα άφηνα με ελεύθερο πρόγραμμα δεν τα έβγαζα πέρα, μπορεί να μας έπερνε και 12.30 να κοιμηθούν. ταλαιπωρηθηκα να τα βάλω σε πρόγραμμα αλλά τώρα κοιμουνται 1-2 ώρες το μεσημέρι και το πολύ στις 9 το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και Όλγα πότε κατάφερες να τα βάλεις σε μία σειρά;; γιατί εδώ είναι πολύ μικρά νομίζω για να τα ξυπνάω ας πούμε το απόγευμα. ή κάνω λάθος;;

πάντως Κάρμεν ακολούθησα τη συμβουλή σου, η μπέμπα στην κούνια κι έκλαιγε και την ντάντεψα λιγάκι εκεί, δεν την σήκωσα αγκαλίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβή νομίζω ότι είναι πολύ μικρά για πρόγραμμα τα ζουζουνάκια σου. εγω ένα μήνα έχω που ξεκίνησα τη μέθοδο "χιτλερ". όταν ήταν στην ηλικία των δικών σου γινόταν σφαγή όλο το 24ωρο, είναι λίγο απαιτητικά τα μικρούλια μου αλλά δεν ξέρουν με ποιόν τα έβαλαν!για 3 μήνες κέρδιζαν αυτά τις μάχες αλλά τώρα άρχισα να παίρνω κεφάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα, χα, μπράβο Όλγα, δυναμικά με τσαμπουκά.

εγώ όταν αρνούνται να κοιμηθούν για βράδυ κάνω το εξής (χιτλερικό επίσης) ανάβω το φως κι αναγκαστικά κλείνουν τα ματάκια, δε μιλάμε όμως για περιπτώσης έντονου εκνευρισμού.

Πάντως προσπαθώ να μην μιλάω σιγά και να κάνω θόρυβο, καλά, δε σπάω και πιάτα, για να μην μαθαίνουν στο παραμικρό τσακ και ξύπνησα. Τι να πω, σιγά - σιγά θα μπούμε σε ρυθμούς (εύχομαι!) :P

Άντε και καλή δουλειά, να μας πεις εντυπώσης που θα κυκλοφορήσεις μόνη σου ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

και καλη μας βδομαδα!!!

ειμαι πρωινη πρωινη σημερα!!!

τα μωρα κοιμηθηκαν στις 10 κ κατι και ξυπνησαν .......στις 8 το πρωι!!! [smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif]

σερι ομως ετσι!!!!!!!!!αφου με το που ακουω την πρωτη μπουμπου ανοιγω τα ματια κ κοιταω οτι ειναι μερα εξω!!!!δεν το πιστευω!!!!

ε λοιπον σηκωθηκα τις ταισα κ μετα σηκωθηκα!!!ποσο πια να κοιμηθω;;;

αφου νιωθω τοσο ξεκουραστη που ξεκινησα τις δουλειες!!μεχρι κ σιδερο εβαλα!!!τελεια!!!

ειμαι κ χαρουμενη γιατι στην πατρα βγαλαμε δημαρχο εναν πολυ καλο ανθρωπο που εβαζε μονος του υποψηφιοτητα χωρις να τον υποστηριζει καποιο κομμα.παλια που ηταν στο λιμενικο εκανε παρα πολλα για την παραλιακη ζωνη της πολης.μακαρι να κανει πραγματα αν κ γενικα η κατασταση ειναι δυσκολη.

βιβη το βραδυ μην αναβεις ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ το φως!!!!ειναι πολυ μικρα τα δικα σου μην περιμενεις τιποτα ακομα.απλα θα δεις που σιγα σιγα μερα με τη μερα το προγραμμα τους θα γινεται καλυτερο.κ γω σε προγραμμα τα εβαλα μετα τον τριτο μηνα.αν κ να σου πω την αληθεια δεν ειχα ποτε ιδιαιτερα προβληματα.κ την ημερα καλα κανεις κ συμπεριφερεσαι κανονικα.πρεπει να ξεχωριζουν τη μερα με τη νυχτα.εγω κ το μεσημερι που τα βαζω για υπνο το πατζουρι το εχω ανοιχτο να μην ειναι σκοταδι κ μπερδευονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΜΑΣ. ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΒΑΛΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!! ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ, ΜΕΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΑ.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΩ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΩ ΤΣΑΝΤΙΖΟΝΤΑΙ, ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΘΑ ΣΤΕΝΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΡΙΛΑΞ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΙΝΗΣΕΩΝ. ΘΑ ΔΟΥΜΕ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ.ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΨΕ ΛΕΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ. ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ, ΕΧΕΤΕ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ; ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ. ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΕΣΤ ΝΤΡΑΙΒ ΑΠΟΨΕ. ΒΙΒΗ ΥΠΟΜΟΝΗ. ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ. ΕΜΑΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 50 ΗΜΕΡΕΣ ΒΑΛΑΝΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ. ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν εχω ενδοεπικοινωνια.

γενικα κοιμαμαι πολυ ελαφρια κ με το κιχ που κανουν τις ακουω.ειναι κ διπλα το δωματιο εχω τις πορτες ανοιχτες κ ειμαι ησυχη.

αντε καλη επιτυχια στο νεο δωματιο!μια χαρα θα ειστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...