Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

"Τι εχει το κεφαλι του παιδιου δεν το στηριζει? ε ειναι απο τις μαλακιες που ακουει απο σενα κ γι αυτο επεσε (ετσι θα λεγα η κακουργα)"Κάρμεν τέλειο!!!!!!!

Πάντως αλήθεια είναι οτι οταν γινόμαστε μανούλες πρέπει να βγάζουμε δόντια!!!!!

Ελευθερία γουελκαμ το δε κλαμπ!!!! Το ίδιο κάνει και ο μπέμπης μας. Υπομονη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γιωργια ασε.....

μωρε καρμεν θα ειναι ωραια για τη μικρη ρε γμτ.κ γω θα την μπαμπουλωνα κ θα την πηγαινα αλλα μην σε ξεσηκωνω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!

κοριτσια ευχαριστω πολυ για ολες τις συμβουλες! η αληθεια ειναι οτι φταιω κι εγω οπως λετε-και κυριως εσυ φριντομ μου-γιατι δεν τους απανταω κτλ κτλ αλλα το θεμα ειναι οτι απαντησα καποιες φορες και μετα εβγαινα και κακια εγω, καταλαβες>?

πολλες φορες απαντησα φριντομ μου! πολλες! και ολο και πιο κακια εγω!

η λυση ειναι να μην τους βλεπω! γινεται ομως???

και ναι οντως βγαζω μια στενοχωρια γιατι οταν εχω παντρευτει εναν ανθρωπο και το σοι του με λεει διαφορα νιωθω λιγο περιεργα.καταλαβες? και ετσι τωρα παριστανω την αδιαφορη και να δουμε τι θα γινει...

οταν παλιοτερα τους ειχα απαντησει, ο αντρας μου ελεγε οτι δεν κατανοω τον κάλο τους και κακως γιατι πρεπει να ειμαστε υπερανω κτλ κτλ (μαλακιες). παντως να σας πω το σοι του αντρος μου ειναι γενικοτερα σαλταρισμενο κι ετσι πρεπει να κανω αυτο που λετε να τους γραφω λιγο περισσοτερο. το δυσκολο ειναι να τους ξαποστειλω ομως για πολλους λογους...τη λιοτριβω δεν γινεται γιατι δεν εχει παιδια και νομιζει οτι ο αντρας μου ειναι το παιδι της (αρα πεθερα μου-καλο ε?) και το υπολοιπο σοι ειναι με δοσεις σε γιορτες...οπου και ακουω τα περισσοτερα καλα λογια.

τι να κανεις...

για δωρο που ρωτατε οχι δεν εφερε και πηρε και απο μενα κατι τσαντες που μου εκαναν δωρο απο το φαρμακειο γιατι της αρεσαν.

ε κι εγω τις τις εδωσα γιατι τις ζητησε ετσι:

"μηπως θελεις να μου δωσεις τις τσαντες αυτες απο το φαρμακειο? νομιζω οτι ειναι για μεγαλυτερες κυριες"

και τις λεω "ναι κι εγω για τη γιαγια μου τις ειχα παρει αλλα παρτε τες εσεις"

και λεει: "ζει η γιαγια σου??" χαχαχαχαχα!!!!

και της λεω "ναι ισα εισαστε" χαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου. Τι μου κανετε? εμεις εδω ακομα μεσα τελικα δεν πηγαμε πουθενα. Αυριο επιτελους αν εχει καιρο θα πρεπει να παω για δουλεια γιατι δεν με παιρνει να καθομαι αλλο κ εκτος των αλλων εχω σκυλοβαρεθει μεσα. Μ εχει πιασει λιγο μια μελανχολια απο την μια που ξερω οτι θα κανουμε μονοι μας χριστουγεννα αλλα απο την αλλη δεν θελω να παιζω θεατρο κ με ασχετους οποτε...

τα μωρακια νωρις νωρις κοιμηθηκαν αποψε κ μαζι κ ο μπαμπας. Κ εγω εδω βαριεμαι. ΤΙ μου κανετε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!

Δεν σας εγκατέλειψα, απλώς είχα...τεχνικό πρόβλημα!!!Το καμάρι μου η Ελένη μου έσπασε τα γυαλιά και μόλις και μετα βίας μπορούσα να διαβάσω κανα δυό γραμμές απο αυτά που γράψατε!!Απο εχθες το πρωί ούτε υπολογιστη, ούτε τηλεόραση, και αφού έσπασα τα νεύρα του άντρα μου που έβλεπε ταινία ρωτώντας συνέχεια τι γίνεται τώρα μου τα κουτσοκόλησε μέχρι να φτιαξω καινούργια!!!

Στο θέμα του σαββατοκύριακου τώρα... νιου μάμμυ καμια φορά σε τέτοια άτομα και το να απαντήσεις ακόμα είναι χάσιμο χρόνου απλώς...δεν δίνεις σημασία και αποφεύγεις τα πολλά πολλά.Ετσι και αλλιώς δεν πρόκειται να καταλάβουν...το ρετιρέ είναι ακατοίκητο!!! ;)

Σε τέτοιες περιπτώσεις (και έχω αρκετές) κάνω το εξής: συνήθως απαντάω με χιούμορ και ειρωνεία (όπως έκανες στην περίπτωση τσάντα).Επειδή τέτοια άτομα δεν έχουν χιούμορ και δεν είναι και 1ης εξυπνάδας παίρνουν το βλέμα του βοδιού γιατί δεν καταλαβάινουν τίποτα και εγώ το ευχαριστιέμαι αφάνταστα!!!

Και μόλις φύγουν αρχίζω με τον αντρα μου το θάψιμο και το καταδιασκεδάζουμε!!!

Γιατι το πιο σημαντικό είναι να μην χαλάς την σχέση σου με τον αντρα σου!!!

Και άσε τις φώκιες να λένε...

Αλλαγή θέματος...Σήμερα ο γιός μου είχε γιορτούλα με το σχολείο του! Ήταν πολύ ωραία και όπως καταλαβαίνεται καμάρωνα σαν γύφτικο σκερπάνι!!! όλα τα λεφτά όμως ήταν τα μικρούλια τα 2χρονα!!!

Αφασία...άλλο απο 'δω, άλλο απο κει, άλλο έκλαιγε, άλλο χερετούσε...μια γλύκα ήτανε!!!!

Αυτά προς το παρόν...γιατι έγραψα και ολόκληρο μυθηστόρημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρετώ όλες τις φιλενάδες (γειά σου Έλσα μυθιστορηματογράφε μας),

Λοιπόν, συμπεθέρα μάμμυ, όταν εγώ αντιμετώπιζα τα "χοντρά" προβλήματα θυμάμαι που τρελαινόμουνα κι ενώ είχα δίκιο δεν το' βρισκα ΠΟΥΘΕΝΑ. Ο κερατάς ο ζημιωμένος ήμουνα. Να βράσω και την περηφάνια μου και την ανωτερώτητά μου και όλα μου..

Εγώ ήθελα να ξεκατινιαστώ. Το όφελός μου όμως ποιο θα ήτανε;; Μηδέν, zero, nada.

Μου έλεγε η μαμά μου: "Είσαι νευρική και χάνεις το δίκιο σου"

Μου έλεγε η κουμπάρα μου: "Όταν είσαι σε έξαλλη κατάσταση, θα παίρνεις εμένα τηλέφωνο και θα μου τα λες, στο σπίτι σου δεν θα επιβαρύνεις με τέτοιες κουβέντες".

Μάμμυ μου έτσι έκανα. Μιλούσα συνεχώς μαζί της. Τα έλεγα, τα έλεγα. Νευρίαζα, έβριζα, απειλούσα, δεν πάει ο νους σου.. (εδώ που τα λέμε, πάει)

Αυτό να κάνεις, να τα γράφεις εδώ. Βλέπεις υπάρχει ανταπόκριση με μας. Και αν έχεις και κάποια φίλη, κάποια κοντινή σου που μπορεί να ανεχτεί τέτοιες κουβέντες, βουρ!

Θα δεις οτι και με τον άντρα σου θα αλλάξει το πράγμα. Την πρώτη φορά που θα δει άλλη αντίδραση δεν θα το καταλάβει, όμως με τον καιρό θα δεις κι εσύ διαφορά από τη μεριά του. Μη νομίζεις όμως και μην αυταπατάσαι οτι θα σου το αναγνωρίσει ποτέ.

ΠΑΡΤΟ ΑΠΟΦΑΣΗ, ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ, ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟ ΔΙΑΛΥΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΠΙΑ.

Νιώσε την δύναμή σου και μην αφήνεις τη δύναμη μιας άλλης γυναίκας να σου κάνει κουμάντο στο δικό σου σπιτικό.

Υ.Γ. Ελευθερία, το λιοτρίβω είναι της μάμμυ, εγώ έβγαλα το μουσταλευριά στη θειάκο.

2ο Υ.Γ. Οταν έρχονται στο σπίτι κάτι "τέτοια", μπαίνουν μέσα και χαιρετάνε "Γειάάάά σαςςςςςς!!!!!!!" όλο χαρά. Απαντάει η Βιβή σας λοιπόν, "Γειάάάάά σαςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" με περισσότερη χαρά.

Οχι που θα με σκάσεις εσύ. Εγώ θα σε σκάσω μωρή σαρανταποδαρούσα, ποντικομαμή.

Τέλος.

Γκουντ νάϊτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Τι νέα κοπελιές;;;Εμείς είχαμε ένα σχετικά ήσυχο βράδυ. Ο μπεμπούλης ξύπνησε κανα δυο φορές, αλλά με πιπιλίτσα κοιμήθηκε αμέσως. Η μπεμπούλα την κρεμούλα εχθές την έφαγε αδιαμαρτύρητα #:-s . Το βράδυ ήμουνα μόνη μου και τα ταϊσα και τα έρεψα και τα 2 ταυτόχρονα για να μην τους χαλάσω το πρόγραμμα. Σήμερα τα χέρια μου είναι πιασμένα γιατι και τα 2 μαζί είναι 14 κιλά σχεδόν!!!! μεγαλώσανε τα ζουζουνάκια μου και βαρύνανε.

Το απόγευμα τα ντύσαμε Αγ. Βασιλάκια με τα φορμάκια τους και με τα σκουφάκια τους και ήταν κουκλια!!! (αντικειμενικά μιλώντας πάντα!!!! ;);) )Ανυπομονώ πάρα πολύ για τα πρώτα μας Χριστούγεννα!!!! Το δεντράκι μας έχει τα δωράκια τους και είμαστε έτοιμοι!!!

Σήμερα θα πάω τον μπεμπούλη για το εμβόλιο του και θα τον ξανακούσει ο γιατρός. Δεν έχει βήχα ούτε μυξούλες, αλλά καμιά φορά μέσα στην ημέρα τον ακούς να κάνει φρρρ. Κοντεύουν 2 μήνες ρε γαμώτο, που θα πάει αυτή η κατάσταση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα!!!!

ερχονται!ερχονται!!!

τα χριστουγεννα!!!!ναι ναι!!!ερχονται!!!

εμεις πολυ καλα!

ξυπνησαμε μονο δυο φορες κ εμεις αποψε αλλα μετα τις 6 οποτε δεν μου πολυφανηκε.ομως δεν ξυπνησε η μικρη η τετη.....αλλα η ευα!!!!αβυσσος η ψυχη των διδυμων!!!!!

γιωργια δεν θυμαμαι που μενεις.σε καποιο χωριο κοντα στις σερρες αν δεν κανω λαθος ε;;;;;

βρε ελσα μυωψ;;;;τοσο πολυ;;;κ γω εχω μυωπια αλλα λιγο.1,75 περιπου σε καθε ματι.αλλα σπανια τα φοραω τα γυαλια.

παω λαικη κ λοιπα τοπικα ψωνια.σι γιου λεητερ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα δυστηχως κοριτσακι μου κρατανε αυτα τα πραγματα αυτες οι αδιαθεσιες κ τα κρυωματα δεν φευγουν ευκολα. Κ εμεις ειμαστε τοσες μερες τωρα κ ακομα δεν εχουν καθαρισει ουτε η μεγαλη ουτε ο μπεμπης κ τους δινω κ σιροπι κ σταγονες κ μυξορουφηχτρα κ ολα.

Βιβη εγραψες παλι.

Ελευθερια που εισαι που ειναι οι θεες μου?

μολις βαλω του θεοφιλου το φορμακι θα βαλω φωτο δεν το ξεχναω. Η καρτα παραμενει στο ψυγειο παντως. Απλα θεικη.

Εμεις σημερα το απογευμα μαλλον θα παμε στα γενεθλια της ανιψιας μου αλλα ακομα δεν ειμαι σιγουρη θα δειξει.

Δεν πηγα παλι για δουλεια οπως καταλαβαινεται μιας κ γινεται χαλασμος απο τον αερα εξω οποτε που να τους βγαλω να τους παω. Ευτυχως κ εχω κ φαγητο απο χθες κ δεν μαγειρευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα πολυ γελιο ελιωσα μολις εβγαλε ο θεοφιλος το κοτσιδι της μεγαλης. Ηταν κοντα του κ του εκανε σχεδια κ την βουτηξε απο το κοτσιδι κ δεν την αφηνε κ πεθανα στο γελιο ουτε να την βοηθησω δεν μπορουσα γιατι μου φανηκε τοσο αστειο. Κακουργα μανα θα πειτε αλλα ελιωσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ελσα μυωψ;;;;τοσο πολυ;;;κ γω εχω μυωπια αλλα λιγο.1,75 περιπου σε καθε ματι.αλλα σπανια τα φοραω τα γυαλια.

Αστιγματισμο έχω, και μάλιστα όχι πολύ, 1,75 το ένα και 0,50 το άλλο...Απλώς αυτή η διαφορά είναι που κουράζει τα μάτια μου.Δεν τα φοράω ποτέ έξω, αλλά ούτε τηλεόραση ούτε στον υπολογιστή μπορώ να κάτσω χωρίς γυαλιά!!!

Κατα τ' άλλα τι μου κάνετε;;;

Κάρμεν να σου πώ και εγώ σε περιπτώσεις αψιμαχίας περισσότερο γελάω παρά επεμβαίνω για βοήθεια...

Γεωργία μου δυστυχώς δεν ξεμπερδέυεις εύκολα...και οι δικές μου εκεί που είπαμε ούφ τελειώσαμε να σου πάλι μύξες η Ελένη...έλεος...φτού κι απο την αρχή...μυξορουφύχτρα και αερολιν μπας και προλάβουμε τα χειρότερα...θέλω να φύγω και για τις γιορτές τρομάρα μου...

Αυτά προς το παρόν...επανέρχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερακι σου εστειλα πμ!

κοπελιες μου υπολοιπες εχω να σας πω το εξης: ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ!

οποια θελει μαθηματα υπνου μεσημεριου να παει στην Καρμεν παρακαλω πολυ και κανω διαφημιση τωρα ναι!Ελπιζω να μου φτιαξει και το βραδινο αλλα εκει θα μου κανει κι αλλα ιδιαιτερα το Καρμενακι.ΕΕΕΕ????

καρμεν οταν δεν πας στη δουλεια παει αλλος για σενα η μενεις κλειστη?

ειναι και γιορτες γμτ κριμα θα ειχες δουλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέμε να πάμε κατα Δράμα μεριά...έχει η κουνιάδα μου σπίτι λίγο έξω απο την πόλη και θα πάμε εκεί 3 μέρες!!

Στην Δράμα έχει την Ονειρούπολη που στήνουν κάθε χρόνο και θέλω να πάω τον γιό μου...

Ελπίζω να μην μας προλάβει καμια αρώστια...

Συναγερμος ξύπνησαν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιου μαμμυ θενκσ!!!!

με το βραδυνο υπνο εχετε θεματα;;;;

ελσα τι ωραια θα ειναι στην ονειρουπολη.καθε χρονο το βλεπω στην τιβι κ το ζηλευω!!

κοριτσια πηγα σε ενα μαγαζι που φτιαχνουν μπολουζες κ διαφορα αλλα ξερετε κουπες κ τετοια με φωτο.κ θα φτιαξω μια μπλουζα του μπαμπα με τα μωρα να του την κανουν δωρο τα χριστουγεννα!!πλακα θα εχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ φριντομ κι εγω αυτο ειχα σκεφτει να του κανω του αντρα μου!

μπλουζακι σε αυτον αλλα και στα μικρα που να λεει ο μπαμπας μου ειναι τελειος η σουπερ η κατι τετοιο.

για πες κι εσυ καμμια ιδεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες παιδι μου;επικοινωνουμε εμεις!!!

κοιτα μεχρι εκει εφτασε η φαντασια η δικη μου.μια φωτογραφια απλα εκτυπωμενη.λες να γραψουμε τιποτα τετοιο:

μπαμπα ασε τη μαμα να παει διακοπες σε εξωτικο νησι για κανα μηνα κ κατσε εσυ μαζι μας να κανουμε παρτυ τα βραδυα!!!!

θα χωρεσει σε μπλουζακι ή καλυτερα να το κανουμε πανο;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε καρμεν συγκινηθηκα πολυ κοπελα μου!!!

ειστε πολυ ευτυχισμενοι οικογενεια!να ζησετε κ να ειστε παντα ετσι!!!

καλα ο διονυσης πολυ μουτρακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ ωραίο Καρμενσίτα, και του χρόνου να' στε καλά.

Α! Καρμενσίτα, θέλω τις συμβουλές που έδωσες στη μάμμυ για να κοιμούνται τα νινια το μεσημέρι.

Τα μπεμπόδωρα αυξάνονται κάτω από το δεντρίλι μας..

αχ τι ωραία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου, μου λείψατε αλλά ήμουν πολυάσχολη τις τελευταίες μέρες!επιτέλους έφτιαξε ο καιρός και τρελαθηκαμε στις βόλτες και την αγορά μωρά και μαμά!

καρμενίτσα είστε καλύτερα γιατί σας είχα αφήσει αρρωστούλια?

δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα νεα γιατί πρέπει να κάνω μπάνιο τα πιτσιποπάκια μου!

πάντως νιου μαμι πολύ γέλιο με το διάλογο με τη λιοτρίβω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπαμπα ασε τη μαμα να παει διακοπες σε εξωτικο νησι για κανα μηνα κ κατσε εσυ μαζι μας να κανουμε παρτυ τα βραδυα!!!!

θα χωρεσει σε μπλουζακι ή καλυτερα να το κανουμε πανο;;;;;;

:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...