Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

ξανα στα γρηγορα κ δεν σας διαβασα αναλυτικα Ελσα δεν θυμαμαι αν σ εχω ευχηθει για τα ζουζουνια σου να τα εκατοστησουν. Βιβη ευχαριστω που ρωτησες πραγματικά. Νιου μαμμυ μου ολα καλά?

Αλικη φανταζομαι τι θα γινεται με τις κρεμες.

Ελευθερια καταρχην τελειο το φορμακι κ υπερευχαριστουμε αλλα το κορυφαιο ηταν η καρτα που την εχω βαλει στο ψυγειο με μαγνητακι ολα τα λεφτα.

Βασιλική πραγματικα μακαρι να ειμασταν ολες λιγο πιο κοντα θα ηταν ωραια.

Εμεις θα ξεκινησουμε συντομα κρεμες μεχρι το τελος του μηνα λιγο λιγο κ βλεπουμε κ μου ειπε η παιδιατρος οτι θα κοιμουνται ακομα περισσοτερο μετα οποτε τι χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα

πολλα νευρα

με πηρε τηλ μια συγγενισα αγαπημενη (η λιοτριβω) και μου ειπε οτι η ταδε ανηψια της που εχει 3 χρονων παιδι παει προς 4 -και ακομα το θηλαζει- οτι της ειπε λεει οτι εγω που δινω κρεας στα δικα μου ειμαι εγκληματιας

μηπως να γινω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρμενσίτα χαίρομαι να ακούω οτι είναι καλύτερα το μπεμπέδι κι εσύ.

Δηλαδή με τις κρέμες κοιμούνται περισσότερο;;;;; θα ξεκινήσω τώρα κιόλας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αστειάκια, αστειάκια.

Τέλος πάντων. Αύριο θα αφήσω άντρα και μάνα, λέω δηλαδή, και να ξαμοληθώ στην πόλη για δουλειές, δηλαδή τι δουλειές, ψώνια, δηλαδή τι ψώνια, δώρα.

Έχω κάνει μία ψιλολίστα και θα προσπαθήσω να κινηθώ συντονισμένα, και να προλάβω να πιω και καφέ, χα!

Στο τέλος θα βάλω και όλα τα δώρα των μωρών κάτω από το γνωστό πλέον δέντρο και το βράδυ των Χριστουγέννων θα τα ανοίγω και θα τους τα δείχνω γεμάτη έκπληξη σαν να μην ξέρω τι έχουν μέσα. (έ-χεις χα-ζέ-ψει..)

Ξέρετε οτι μ' αυτά και μ' αυτά (αυτά κι αυτά είναι ο μπέμπης που αρρώστησε, η μαμά μου που αρρώστησε, το σεμινάριο του Αλέκου) δεν έχω πάει αφού σαράντησα στο γιατρό. Με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει: Βιβή, πενηντάρησες, τι θα γίνει, θα έρθεις ή το σκ που θα έρθω να σας δω να φέρω και τον υπέρηχο;;

Ελπίζω να πάω προτού εξηνταρίσω αλήθεια..

Α! Κάποια τσέπωσε την ορχιδέα της. Μπράβο, μπράβο συμπεθέρα...... Είδες;; σου έφερε και λελουδικό το πεθερόπληκτό σου.. (μη βρίζεις σ' ακούω!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω, πω, ακόμα το θηλάζει;; δεν ξέρει οτι το παιδί αποκτά έτσι σύνδρομα που δύσκολα του φεύγουν;; πω, πω, τι μου λέτε καλέ θεία (λιοτρίβω - αλήθεια δε μου είπατε, έβγαλαν τελικά καρπό τα μπονσάϊ;) αυτό είναι τραγικό για το παιδί, τόσο μεγάλο και να βλέπει τα μαστάρια της μητρός του, πω, πω, πάει και στον παιδικό και του δίνει κολατσιό;;;;;;

Άντε, που κάθεσαι και σκας. Άντε που θες να γίνεις κι εγκληματίας για τη λιοτρίβω τη μουσταλευριά.

Έχεις 2 παιδιά να νοιαστείς, χέστην τη θειάκο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζα!!!Ολες οι μανούλες βόλτες κάνετε?

Εμεις τώρα χαλαρώνουμε,άπαντες κοιμούνται και το βράδυ μας ήταν κάπως :?: πιο καλούτσικο...λέμε τώρα!!!

2002 -δεν θυμάμαι το όνομά σου , συγνώμη,σε ευχαριστώ για όσα έγραψες δεν με κούρασες καθόλου και πήρα θάρρος!!!

Ελσα,έσκασα στα γέλια με τις κόρες σου και τους γιακάδες!!!!Και εγώ το γιό μου το μεγάλο κεφαλοκλείδωμα του κάνω για να τον αλλάξω!!!

Κάρμεν περαστκά στο αγοοράκι σου και με το καλό να ξεκινήσετε κρεμούλες!!!!

Βασιλική σε ευχαριστώ , φιλάκια στο γιο το βάρβαρο που έστρωσε λοιπόν! ;)

Ελευθερία , τέτοιες κούκλες που είναι πως να μην τις πάρουν για διαφήμιση?Συμφωνώ βέβαια με τη Βασιλική και την Ελσα όσο αφορά το όλο σκηνικό...

Αlbiz-κλασικά πάλι όνομα δεν ξέρω....συγνώμη να πας στον γυναικολόγο!!!Εγώ θα πάω την Πέμπτη!!

Και αυρίο θα αφήσω - ελπίζω- τα μωρά στον άντρα μου και την πεθερούλα και θα πάρω την μανούλα να πάμε κέντρο για΄ψώνια = δώρα και πολύ χαίρομαι....Εχω αφήσει ήδη γαλατάκι για να έχουνε τα αγοράκια μου!

Παω να φάω και κανένα μελομακάρονο,δεν έφαγα!!

Α!!!ΧΘες έφτιαξα ένα Χριστουγεννιάτικο μπισκοτόσπιτο και το διακόσμησα με γλάσσο και άπειρα καραμελάκια και σοκολατάκια!!θα το δώσω στην κουμπαρούλα μου!!!Εγινε πολύ ωραίο!!( νομίζω!!! :roll: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυυ τετοια μερα πριν απο 6 χρονια τετοια ωρα ημουν μ ενα νυχτικο κ ειχα τις φιλες μου κ κουτσομπολευαμε κ χασκομπουριζαμε ενω γινοταν ο κακος χαμος απο την κακοκαιρια εξω κ με ετοιμαζανε για νυφουλα. Ναι ναι πανε 6 χρονια εγγαμου βιου κ συνολικά 11 παρακαλώ τα οποια τα κλεινουμε τον αλλο μηνα.

Οσο για τον γυναικολογο τι να πω εγω δεν πηγα. Ειπα του γιατρου μια μερα που τον ειχα δει του λεω τι θα γινει να ρθω να με δεις? κ μου λεει γιατι με πεθυμησες? ολα καλα ειναι δεν χρειαζεται μου λεει μετα μονο αργοτερα για τεστ παπ.

Που ειστε κοριτσακια μου? Εμεις ειμαστε λογο κακοκαιριας τοσες μερες μεσα. Χθες γιορταζε ο μπαμπας μου αλλα δεν πηγαμε εφοσον δεν καταλαβαινει. ΤΟυ χρονου τετοια μερα βεβαια θα γιορταζω κ τον δικο μου τον Διονυση κ μετα καπακι επετειος κ 21 γενεθλια εγω ....

Τι κανετε κοριτσακια μου? κοιμηθηκατε καλυτερα βλεπω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kάρμεν?Είστε καλύτερα από οτι κατάλαβα!

χρόνια πολλα στον μπαμπά σου , αν και μάλλον είναι αρρωστούλης....λυπάμαι και ελπίζω σε οτι καλύτερο!

Ωστε όταν έγινες νυφούλα γινόταν ο κακός χαμός?Γούρι λένε είναι και η βροχή για να στεριώνει ο γάμος...

Και σε μένα έβρεχε- για το στεργιώνει δεν παίρνω και όρκο!!! :mrgreen:

Οπότε για την επέτειό σας,εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα , να είστε πάντα ερωτευμένοι , ενωμένεοι σαν μια γροθιά και να καμαρώνετε τα αγγελούδια σας καθώς μεγαλώνουν!Μόνο χαρές και υγεία γύρω σας!!!

Πολλα φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλες μου!!!

καρμεν μου να ειστε παντα μαζι κ ευτυχισμενοι κ να χαρειτε την οικογενεια σας!!!

κ χρονια πολλα για το μπαμπα σου.κ μην νομιζεις οτι δεν καταλαβαινει.μπορει να μην πιανει λογικα τι γινεται αλλα σιγουρα νιωθει πραγματα.

ευη μια χαρα εισαι!!!θα μπεις κ σε ρυθμους σιγα σιγα κ σε λιγο θα σου φαινονται ολα πανευκολα!!

βασιλικη ρε γμτ ζηλευω!!!!!

νιου μαμμυ σορρυ για χτες αλλα ειχε κανει ο ποδοσφαιροπληκτος κατασχεση στο πισι κ μετα αυτο εκλεισε!!!χιχιχι!!!!κ δεν μπορουσε να δει!!!χιχιχιχι!!!επιασαν τα βουντου που εκανα!!!

εμεις πηγαμε οικογενειακως σουπερ μαρκετ κ τζαμπο.πηραμε τα χριστουγεννιατικα μας δωρα κ τα βαλαμε κατω απο το δεντρο!!!στα μωρα πηραμε για την τετη ενα παιχνιδακι πεταλουδιτσα με μουσικες διαφορες κ ηχους.στην ευα ενα εκαπιδευτικο βιβλιο με ηχους.τους πηρα επισης κορδελες για τα μαλλια κ τελος......τα πρωτα τους κουταλακια κ πιατακια τωρα που πλησιαζει ο καιρος για τις κρεμες!!!!!

κ επισης πηραμε κ την πρωτη τους κρεμα!!!πηρα της μιλουπα βανιλια ρυζαλευρο.ειμαι ικανοποιημενη απο το απταμιλ κ λεω να συνεχισω με την ιδια εταιρεια κ βλεπουμε!!!

παω γυμναστηριο...τα λεμε το απογευμα κορασιδες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!

κι εμεις σημερα ψωνισαμε χριστουγεννιατικα δωρακια στα μπεμπακια μας!

ζετουλα παντα ευτυχισμενοι να εισαστε και να χαιρεστε τα υπεροχα παιδακια σας!

ευη μια χαρα πας! αφου φτιαχνεις και σπιτακια...! εγω επι 2 μηνες δεν ειχα μπει στην κουζινα ουτε για να ζεστανω φαγητο....

θηλαζεις απ οτι καταλαβα ε; μπραβο και σε σενα λοιπον!

ελευθερια και του χρονου να ψωνισετε στα μπεμπινια σας!!! σκεφτομουν οταν τους ψωνιζα οτι του χρονου θα τα ξετυλιγουν μονα τους.. και θα καταλαβαινουν τα παιδακια μας!!!!!!!!!

βιβη κι εγω στο γιατρο ειχα παει επειδη εβγαλε δυο μερες λιγο υγρο η τομη μου..

μονο την τομη ειχε κοιταξει.. τιποτε αλλο...

παπ μου ειπε στους 4-5 μηνες... μετα τις γιορτες θα παω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χελόου μαμούλες,

λοιπόν, το πρωί τους το έσκασα, ήρθε η μαμά μου κι έμεινε με Αλέκο και βγήκα με κουμπάρα για ψώνια. Αγόρασα κυρίως δώρα για Σπύρους, Σπυριδούλες, Στέφανο (Νινάκος γλύκας αυτός που λέει το μπέμπη Μιχανάκη).

Αγόρασα και στο γιατρό μου ένα γούρι και αρκετά άλλα ψιλολοίδια, α! και πυτζάμες μου πήρα χριστουγεννιάτικες από το Ιντιμισιμι και του αγοριού μου του μεγάλου του αγόρασα παπά Κάμπερ που του αρέσουν.

Ξετρακιάστηκα δηλαδή!!

Αγόρασα και της μπέμπας μία τζιν φούστα όλο τρέλα, καλσόν, τσιμπίδια (νωρίς αλλά ας τα' χουμε). Ακούς new mammy; με προίκα θα στο δώσω το κορίτσι..

Ο μπέμπης την έβγαλε μόνο με 3 ζεύγη κάλτσες. Δεν πειράζει, την άλλη φορά είχα ρίξει τη μπέμπα.

.

Καρμενσίτα πολλές ευχές για τις γιορτές και τις επετείους, για τα γεννέθλια στην ώρα τους.

Εγώ των μωρών ακόμα δεν αγόρασα δώρα γιατί αυτά που ήθελα μου τα πήρε η αδελφή μου με την πρόφαση "να μην παίρνω βλακείες". Παρόλα αυτά το δέντρο από κάτω γεμίζει από τα δώρα που τους παίρνουν οι άλλοι, ρουχαλάκια αρκετά κι ένα γυμναστήριο, ένα εκπαιδευτικό βιβλίο και το σκυλάκι που λέγαμε.

Δεν ξέρω τι να τους πάρω, θέλω κάτι, έτσι για το καλό.

Αυτά. Ήταν πολύ ωραία έξω, αν κι έκανε καταστρόφ. είδα πολύ κόσμο, γνωστούς, άγνωστους.

Τα λέμε πάλι λέϊτερ.

Εύη, Βιβή με λένε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή χάρηκα!

Κούκλες που κάνατε ψώνια, άντε και του χρόνου με υγεία!

Κορίτσια τους ταισα και επειδή ο ένας γκρινιάζει τον έχω λίγο στο στήθος...και είπα να δω αν εμφανιστήκατε!

θα ήθελα να διεκρυνίσω κάτι.Δεν θηλάζω αποκλειστικά όπως η Κάρμεν,αυτή είναι ΄΄ ήρωας΄΄,οπότε μη μου λέτε μπράβο!

Τους θηλάζω ταυτόχρονα και άπό τα δύο στήθη για μισή ώρα και μετά τους δίνω συμπλήρωμα.Αυτο συμβαίνει διότι ο ένας μπέμπης δεν ήταν συνεργάσιμος και δε θηλαζει σχεδόν καθόλου,με αποτέλεσμα να έχω γαλατάκι για ένα παιδάκι ουσιαστικά!Για να μην αδικήσω κανέναν το κάνω μισό μισό , αν και ο άλλος μπέμπης θηλάζει άψογα...Ετσι πορευόμαστε και όσο πάει.Δεν τα κατάφερα για άλλη μία φορα,βλέπετε ακόμα κουβαλάω τύψεις από την εξέλιξη του θηλασμόυ με το πρώτο μας παιδί!

Ερώτηση-οταν κάνετε προβολή για περισσότερα εικονίδια - φατσούλες από τις σελίδες πως τα φέρνετε στο κείμενο?Το κάνω και χάνω όσα έχω γράψει....

Πείτε καμιά ιδέα για αντρικό δώρο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι τυψεις εχεις ρε συ ευη;;;που παλευεις να θηλασεις ταυτοχρονα δυο παιδια;;;

αυτο το πραγμα με τις τυψεις που δεν θηλασαμε δεν το καταλαβαινω.μηπως δεν μεγαλωσες με αγαπη το πρωτο σου παιδι ή τωρα τα μικρουλια κ με το μπιμπερο;

δεν λεω οτι εννοειται για την υγεια του παιδιου ειναι καλυτερα να θηλασεις αλλα αν δεν γινοταν τι πρεπει να κανεις;να το κουβαλας βαρεως;δεν το νομιζω.

κ γω θα ηθελα να θηλασω.ισως βλακεια μου που δεν το προσπαθησα.αλλα σε καμια περιπτωση δεν νιωθω οτι εκανα κακο στα παιδια μου.τα αγαπαω τα λατρευω κ θα κανω τα παντα γι αυτα.δεν νομιζω οτι εχει να κανει με το θηλασμο αυτο.

αυτη ειναι η γνωμη μου.

γι αυτο απολαυσε το οσο μπορεις κ μην νιωθεις ασχημα.κανεις οτι καλυτερο μπορεις!!!!

οσο για το δωρο δεν ξερω αν προσανατολιζεσαι σε ρουχο αλλα εμενα μ αρεσουν οι αντρικες καζακες.κ τωρα στις γιορτες συνδυαζονται κ με καλα κ με πιο προχειρα ρουχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες μουυυυυυυυ τι μου κανετε καλες μου? ολες καλά? τα μπεμπιδια μας καλά?

Ευη να σαι καλα κ μην αισθανεσαι τυψεις γιατι να αισθανεσαι τυψεις απλα θα σου ελεγα εκεινον που θηλαζει καλα να τον συνεχισεις οσο παει χωρις να του δινεις ξενο οσο τραβαει απο το στηθος τοσο θα εχεις γαλα. Κ μενα ο ενας τρωει πολυ λιγοτερο κ γι αυτο ακριβως κ εχουν ενα κιλο διαφορα ενω γεννηθηκαν με ιδιο βαρος αλλα δεν χρειαστηκαμε συμπληρωμα τους βαζω συνεχεια κ οσο χορτασουν το βαρος τους απ οτι μου ειπε η παιδιατρος ειναι αψογο. Τωρα που πηγαμε ταξιδι για να δω τον αρρωστουλη μου λεει φερτον να τον ζυγισουμε κιολας κ το σκατο εχει παρει σε δεκα μερες μισο κιλο οποτε καλα ειμαστε. ΓΙ αυτο θα σου ελεγα του φαγανουλη σου να μην του δινεις ξενο αστον μονο με το δικο σου κ αν ο αλλος δεν χορταινει η δυσανασχετει δινε συμπληρωμα αλλα νομιζω πως αν επιμεινεις θα εχεις γαλατακι κ για τους δυο.

Κ εμεις πηραμε κουταλακια κ πιατακια κ τελος του μηνα κρεμουλες το απογευμα κ πιστεψτε με στενοχωριεμαι που θα χασω εναν θηλασμο κ μετα με το φρουτο αλλον εναν.

Κ εμας το δεντρο απο κατω αρχιζει κ μαζευει δωρα. Του αντρα μου δεν ξερω τι να του παρω αλλα μαλλον τιποτα μιας κ φτιαχνουμε το σπιτι κ δεν ειναι κ τοσο ευκολο αλλα τα εχει κ ολα οποτε... μπορει να του παρω δυο καλα μπουκαλια κρασι που του αρεσει. Της κορης της πηρα το σακιδιο της ντορας την εξερευνητριας που μιλαει κ της πηραν δωρο κ μια μεγαλη κουζινα οι θειοι της κ τα εχουμε κατω απο το δεντρο. ΠΕριμενω κ ενα εκπαιδευτικο λαπτοπακι που της ειχα παραγγειλει κ αλλο ενα για τον αναδεξιμιο μου. Α κ στου ςμπεμπηδες εκτος απο τον σταθμο δραστηριοτητων τους πηραμε κ τον μικυ τον παραμυθά που λεει παραμυθια κ τραγουδια κ ειναι κ αυτος κατω απο το δεντρο χιχι. Δεν εχω πολλα ακομα μιας κ δεν υπαρχουν κ πολλα φραγγα για πολλα πολλα. Λεμε να βγουμε κ μια μερα μες στις γιορτες αν ολα πανε καλα αλλα για να δουμε. Ουτε κομμωτηριο δεν θυμαμαι πως ειναι να πηγαινεις το εχω ξεχασει κ αυτο κ θελω να παω αλλα ειναι κομματι δυσκολο με 3 παιδια. Θα δω αν ειναι καλυτερα κ οι μπεμπηδες κ ο καιρος μηπως παω παραμονη χριστουγεννων μαζι με την μεγαλη κ αφησω τους μπομπηρες στο μαγαζι.

Το θεμα ειναι οτι κ η μεγαλη ειναι κρυωμενη αγρια κ δεν μ αφηνει να της βαλω τιποτα κ αυριο εχουν μια εκδηλωση εδω για το χωριο του αγ βασιλη που πρωτη φορα γινεται στο νησι κατι τετοιο κ απ οτι φαινεται δεν θα μπορεσω να την παω μιας κ το κανουν κ 6 η ωρα το απογευμα μες στο κρυο οι βλακες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζα!ταισα και να μαι!!!

Ευχαριστώ τις φιλεναδίτσες μου για την εμψυχωση.Κάρμεν αυτά που λες είναι ολόσωστα και πραγματικά λαου -λαου λέω να κόψω το συμπλήρωμα να δω που βρισκόμαστε.Ηδη ο φαγανός δυσανασχετει και δεν θέλει.Σε αυτό το γευμα έδωσα στο φαγανούλη λίγο συμλήρωμα 40ml και στον λεπτούλη καθόλου γιατί θήλασε καλα και κοιμήθηκε.Για να δούμε πότε θα πεινασουνε!! :|

Ελευθερία τι είναι οι καζάκες? :oops: Σε ρούχο προσανατολίζομαι,αν και μόνο σπορ φοράει ο αντρούλης μου.

Εμεις ακόμα δεν πήραμε δώρο σε κανένα παιδάκι μας...Αρχες της εβδομάδας μάλλον,εκτός αν δω κάτι εγώ αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που χαθηκατε καλε? εγω μονη κλασικα ο νατρας μου λειπει κ ετσι εχω καθισει κ βλεπω σεφερλη κ χασκογελαω αλλα ακουω μεσα την μεγαλη κ μιλαμε για πολυ βηχα

Ειδες Ευη? αν το παλεψεις κ το θελεις θα το κοψεις σε λιγο το συμπληρωμα. Δεν το λεω για το ξενο γαλα απλα εμενα μ εχει σωσει ο θηλασμος απο αποψη χρονου κ τετοια. Οπου κ να μαι καπως θα τους θηλασω χωρις να εχω γαλατα κ τετοια κ να παω καπου θα φροντισω να βρω καπου να τους θηλασω κ ετσι δεν ανχωνομαι κ πολυ για την ωρα κ τετοια.

Αχ τι θα κανετε Χριστουγεννα θα κανετε οικογενειακα?

εμεις θα μεινουμε εδω μονοι μας με τα παιδακια μας απ οτι φαινεται. Δεν με πειραζει τι να κανω απο το να παω να κανω μ ανθρωπους που δεν χονευω προτιμω να μεινω σπιτακι μου με τους θησαυρους μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσουπ εδω ειμαι κ γω!!

ολγα,γιωργια,ελσα που ειστε σημερα;;;;

νιου μαμμυ μου;;;;;

εμεις καλα.ειχε ερθει μια φιλη κ καθομασταν.τα μωρα νανακια.

εμεις χριστουγεννα θα παμε στην πεθερα μου το μεσημερι κ το βραδυ εχουμε γιορτες.ησυχα πραγματα.λεγαμε μηπως παμε τα παιδια απο παραμονη στην πεθερα μου κ παμε καμια βολτα αλλα δεν μαας κανει καρδια να τα αφησουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληνυχτιζω.....

νιου μαμμυ θα σε διαβασω αυριο......

σε ειδα......αλλα δεν προλαβαινω ......φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααα

να'μαι κι εγω...

λιονταρακι μου διαβασε με και απολαυσε με πως σταζω πικρη καφεινη απο την πολλη αγαπη που ελαβα σημερα...

καταρχην πριν αρχισω να γκρινιαζω για εκατοστη φορα να πω τα χρονια πολλα στη καρμεν μας και πραγματικα μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να εχει ο Θεος αυτην και την οικογενεια της καλα!

Για ακομη μια φορα να της πω ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που απο την Ιθακη οεο μου εβαλε τα παιδια μου να κοιμουνται το μεσημερι(ω ναι παει πολυ καλα το σχεδιο καρμενσιτα μου)!

ευη ακουω για θηλασμο αυτα που λες και ανατριχιαζω! μην ακουω ενοχες γιατι θα ξαναπω κι εγω τα δικα μου που εκανα με το θηλασμο και θα γινει του βυζιου εδω μεσα!

λοιπον εμεις Σαββατο σημερα και σαν σωστη αγαπημενη οικογενεια μαλωσαμε γιατι αραγε???

μα φυσικα γιατι θα ερχονταν μια αγαπημενη συγγενης παλι οεο!

τι ωραια που περναμε εδω εμεις!

λοιπον ηρθε η τυπισσα και να σας πω λιγες απο τις φανταστικες ατακες!

1.το δεντρο σας ειναι πολυ μικρο δεν χωρανε τα δωρα απο κατω (σημειωστε εδω οτι το δεντρο δεν εχει δωρα απο κατω γιατι κανεις δεν εχει παει για ψωνια, επισης σημειωστε οτι το δεντρο μου ειναι 1.80)

2.τα μωρα δεν εχουν γουστο τωρα...να μεγαλωσουν περισσοτερο και μπορει να εχουν

3.(σχολιο στον αντρα μου) ενταξει μην στενοχωριεστε δεν τελειωσε η ζωη σας , να παρετε μια γυναικα να σας τα κραταει το βραδυ και να βγαινετε εξω

4.ο μπεμπης μισοκοιμοταν και λεει...το παιδι ειναι αρρωστο γιατι δεν στηριζει το κεφαλι του? (και αυτος μονο που δεν ροχαλιζε)

5.μου λεει...ο πατερας σου θα κανει εγχειρηση? αν δεν κανει θα πεθανει (την χολη που λεγαμε οτι εβγαλε αν θυμαστε...)

αυτα ας μην θυμηθω αλλα...

περασαμε ενα ακομα φανταστικο απογευμα σαββατου

ζητω τα σαββατοκυριακα στην πρωτευουσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2.τα μωρα δεν εχουν γουστο τωρα...να μεγαλωσουν περισσοτερο και μπορει να εχουν

τι λες ρε θειά παλάβω;;;; έχεις σαλτάρει από τον 5ο όροφο χωρίς αλεξίπτωτο;;

αλλά εσύ φταις μάμμυ μου, εσύ φταις. εμένα δε μου αρέσουν τα θέατρα (εκτός από τα πραγματικά) και τα αποφεύγω και δεν τα κάνω, αλλά μπήξε τα κλάματα όταν σου λέει για τον πατέρα σου, έτσι για να μάθει να ανοίγει το ρημάδι της. Δηλαδή, όπως και να το σκεφτείς, εσύ κάνεις την υπεράνω και την ανώτερη και ο καθένας σου λέει οτι θέλει κι επειδή εσύ δε μιλάς, λόγω ανωτερώτητας, το παίρνουν γι' αδυναμία και συνεχίζουν όλοι ακάθεκτοι.

Ξέρω εγώ απ' αυτά. Αν θυμάσαι τις μικρές πεθεροπληξίες μου.. θα καταλάβεις.

ΜΗ ΦΤΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΣΚΑΤΑΔΕΣ. ΤΕΛΟΣ!

Μπορεί να έχει αδυναμία στο να βάλει τα πράγματα στη θέση τους. Όμως αν σε βλέπει να θυμώνεις, αμύνεται κι εκείνος, ενώ, αν σε δει στεναχωρημένη (όπως έχεις κάθε δικαίωμα να είσαι όταν ακούς σκατιές) θα προσπαθήσει να υπερασπιστεί εσένα. Και μη γελάς, θα το κάνει κάποια στιγμή που δεν θα το πιστεύεις.

Σε φιλώ, σε φιλώ και σε ξαναφιλώ.

(είμαι μεγαλύτερή σου γι' αυτό άκου με, συμπεθέρα)

Α! η θεια το ρεζίλι σου έφερε κανένα δώρο ή τσάμπα έλεγε οτι δεν χωράει το δέντρο σου;;;;; να βράσω τους τσαμπατζήδες ρε.. (και πρόσεξε δεν απαιτώ να μου πάρει κανείς τίποτα,αλλά το βερεσε μου τη δίνει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι διαβαζουν τα αυπνα ματακια μου;;;;;;;(θα σας πω μετα γιατι τωρα εχουμε σοβαροτερα θεματα να ασχοληθουμε)

κ ξεκινω:

νιου μαμμυ μου θελω να πιστευω οτι γνωριζεις οτι σε συμπαθω ιδιαιτερως (κ ας μην σε λενε δημητρα κ ας μην εισαι καθηγητρια κ τελοσπαντων ας αιωρειται ενα πεπλο μυστηριου γυρω σου!!!).

γι αυτο οτι θα σου πω να ξερεις οτι το λεω με νοιαξιμο.

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ.

ναι αυτο που ακους.καλα να παθεις.τι την ηθελες τη λιοτριβω τη μουσταλευρια (βιβη θεικο!) μεσα στο σπιτι σου;ε;μηπως δεν ηξερες τι χολη θα βγαλει;γιατι της ειπες να ερθει.για να χαλασεις εσυ τη διαθεση σου;

κ καλα πες την εκανες τη μλκια κ της ειπε να ερθει.γιατι πουλακι μου δεν ανοιγεις το στομα σου να απαντησεις καταλληλα;κ ειμαι σιγουρη οτι τις απαντησεις τις εχεις.αλλα γιατι δεν τις λες;;;

τι σε κραταει;μπας κ σου κοβει κανα μηνιαιο τσεκ κ φοβασαι μην το χασεις;δεν νομιζω.σιγα μην την εχεις κ καμια αναγκη.οποτε;;;

ΓΙΑΤΙ;;;;;;;;;;

κ μετα....οκ εσυ δεν της απαντας για το χιψι λογο.μετα με τον αντρα σου γιατι τσακωνεσαι;αυτος τι φταιει;αυτος θα την πληρωσει τη νυφη;

γιατι αν εσυ φορτωνεις με τη θεια πεθερο μανα πατερα κλπ δεν λες τιποτα κ μετα μουρμουρας στον αντρα σου λογικο δεν ειναι κ αυτος να στραβωσει;

σου ξαναλεω αυτα στα λεω με αγαπη κ δεν θελω να σε στεναχωρησω.

νιωθω ομως απο σενα οσο καιρο μιλαμε να βγαζεις ενα πραγμα πως να το πω ρε παιδι μου..μου βγαζεις φοβο κ πολυ αγχος με καποια πραγματα.μια στεναχωρια.οκ εχεις θεοστραβο πεθερο,βλαμενη θεια κ παει λεγοντας.εσυ γιατι σκας κοριτσι μου;

στειλτους στο διαολο ολους κ κατσε με τον αντρα σου κ τα παιδια σου ηρεμα κ καλα.

για πηγαινε διαβασε την ιστορια της βιβης παλι.για κοιτα την καρμεν που μεγαλωνει μονη της τρια παιδια κ δεν σκαει για κανεναν.μην πεφτεις για τους αλλους.κ κυριως μην προκαλεις θεματα στη σχεση σου με τον αντρα σου για τριτους,να πω οτι σκοτωνεστε για δικα σας θεματα οκ.αλλα οχι κ για τη λιοτριβω (ξαναλεω βιβη θεικο).

τελοσπαντων θα σου ελεγα κ αλλα αλλα δεν θελω να σου κανω υποδειξεις.αλλα σε συμπαθω γι αυτο στα λεω.κ ξερω οτι τα λεω απ εξω κ εκ του ασφαλους.κ οτι αν ηταν τοσο ευκολο οπως τα λεω θα το ειχες κανει κ μονη σου.αλλα ξερεις καμια φορα το μυαλο κολλαει κ ενω ξερεις τι πρεπει να κανεις απλα κολλας κ παραμενεις εκει να τρως στη μαπα το καθετι που σε ταραζει.

σε φιλω κ ελπιζω να μην σε στεναχωρησα κ κυριως να μην με παρεξηγησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Διαβάζω επεισοδιακό σαββατοκύριακο ε;;;

Νιου μαμυ, έκτος ότι συμφωνώ με τις προλαλλήσασες (μάλλον λάθος θα το έγραψα) έχω να σου πώ ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί όλες οι οικογένειες έχουν τέτοια κακά σπυριά στον κ.... γι αυτό δεν αξίζει να χαλάς τη ζαχαρένια σου και να τσακώνεσαι με τον άντρα σου για τέτοια θέματα. Μπορείς την ώρα που σου λέει η κάθε μπαμιο-θείτσα τα κουλά της να κοιτάς τα προσωπάκια απο τα θαυματάκια σου να ηρεμείς και να χαμογελάς απαξιοτικά και βάζω στοίχημα οτι αντί για εσένα θα βράζουν οι άλλοι!!!!!

Εμείς εχθές τυλίξαμε τα δωράκια των μωρών και τα βάλαμε κάτω απο το δεντράκι μας (το δικόμας χωράει, είναι 2.25 :lol::lol::lol::lol::lol: )!!!!!

Βέβαια το γυμναστήριο που τους πήραμε το βάλαμε κατευθείαν σε χρήση. Ο μπεμπούλης ασχολήθηκε 15' και μετα στο φτύσιμο!!!! Της μπεμπούλας της αρέσει ακόμα και παίζει!!!

Ο μπεμπούλης εχθές ήταν τόσο ήρεμος και την ημέρα και το βράδυ που τον ξεματιάζαμε και του βάζαμε θερμόμετρο γιατί νομίζαμε ότι δεν είναι καλά!!!!!

Εμείς τα χριστούγεννα μάλλον θα τα περάσουμε σπιτάκι μας με τα αγγελούδια μας μιας και είναι η πρώτη τους χρονια!!!

Το θέμα κρέμα με τον μπέμπη πάει τέλεια, αλλά η μπεμπούλα με το ζόρι τρώει 3 κουταλιές. Ούτε να την βλέπει δεν θέλει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hallo girls τι μου κανετε αγαπημενες μου? τα μπεμπιδια μας?

λοιπον ξεκιναω καταρχην πολυαγαπημενη μου νιουμαμμυ ειπαμε δεν λεμε ευχαριστω. Βρε δεν ντρεπεσαι? ειμαστε εδω για να στεκεται η μια στην αλλη κ στα καλα κ στα κακα εχουμε γινει μια πολυ ομορφη παρεα δεν χρειαζονται τα ευχαριστω. Κ συνεχιζω. Ποια μα...κω σε συνχισε? ε? γιατι της το επιτρεπεις οεο? παιδακι μου εχεις γινει μανουλα τωρα οποτε θελει περισσοτερο τσαγανο απο δω κ μπρος. Δεν θ αφησεις να σε φανε θα τους φας εσυ κ τον πεθερο κ την γλυκιτατη αυτη συγγενισσα. Κ με την αλλη πες της οτι αν το ξερα οτι θα μου φερεις τοσα δωρα θα ειχα παραγγειλει το μεγαλυτερο δεντρο για να τα χωρεσει απο κατω αλλα με τοσα που φερες βολευει κ ενα μπονσαι. χιχι κακια.

Εγω εχω παψει να ανεχομαι κ δεν το παιζω εξυπνη αλλα οσο καιρο καταπινα κ αφηνα τους αλλους να μου την λενε κοντευα να παω απο καταθλιψη κ ειπα ε οχι δεν θα γινει αυτο. Τι εχει το κεφαλι του παιδιου δεν το στηριζει? ε ειναι απο τις μαλακιες που ακουει απο σενα κ γι αυτο επεσε (ετσι θα λεγα η κακουργα)

Ζωη με τον συζηγο εχω η μηπως εισαι κ μες στο κρεβατι μας κ βλεπεις? κ παει λεγοντας κ οσο για τον μπαμπα πολυ απλα λεω οτι κ οταν μου λενε κ για τον δικο μου. Δυστηχως ο καλος μας ο θεουλης κανει κ λαθη κ αντι να τιμωρει κατι φαρμακογλωσσες κ σκατοψυχες παιδευει αλλους ε τι να κανουμε εχει ο καιρος γυρισματα κ θα ρθει κ οι σειρα τους. Ετσι λεω εγω κ ετσι εχω βουλωσει την πεθερα μου.

Σορυ για τις κακιες αλλα τα ζωα τετοιου ειδους τα διποδα δηλαδη θελουν χτυπημα στη μουρη

Κ τωρα για κοπιαστε να φαμε το μενου σημερα εχει 1. κοτοπουλο φιλετο αλα κρεμ με λαχανικά

2. πατατοσαλατα, 3. μπροκολο, 4. ντιπ με ροκφορ, 5. σαλατα με κινεζικο λαχανο κοτοπουλο κρουτον παρμεζανα κ μελι κ τελος εχουμε κ ενα ριζοτο με πιπεριες κ καλαμποκι.

Ο αντρας μου μου λεει πριν εχουμε τραπεζι κ δεν το ξερω? αλλα ετσι ειχα ορεξη σημερα κ εκανα τα διαφορα μου.

2002 τι να πω η κορη σου μου θυμιζει κ την δικια μου που εκανε ακριβως τα ιδια. Εμας ετρωγε η σαλιαρα, ετρωγε το καρεκλακι, ετρωγαν κατι παιχνιδακια που ειχε το καρεκλακι αλλα οχι η κορη μου οποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν να ερθω να φαω;;;;;πειναω κ γω δεν μαγειρεψα τιποτα!!!δυο αυγα εκανα του κωστα κ μια χαρα ειναι!!!!εγω βαριεμαι να φαω!!!

κατεβηκαμε κεντρο σημερα.ηταν τελεια.ειχε φοβερη μερα κ περασαμε πολυ ωραια!βολτα,καφες,ψωνια.οικογενειακα πολυ!!!

τωρα τα μικρα εφαγαν.ειναι ετοιμα να κοιμηθουν κ περιμενω να παω κ γω για υπνο γιατι ειμαι αυπνη.

ρε γμτ η μικρη αρχισε παλι τα παλια.εκει που ειχε παρει σειρα κ ξυπναγε κατευθειαν κατα τις 7,30 τωρα παλι ξυπναει μεσα στη νυχτα κ μουρμουραει.ξυπνησε πρωτη φορα στις 3 κ μετα μεχρι τις 7,15 που την ταισα ειχα σηκωθει 6 φορες μετρημενες.σκ..α δηλαδη.

δεν ξερω τι εχει παθει.ενταξει δεν κλαιει μολις της βαζω την πιπιλα κοιμαται αμεσως αλλα ξαναξυπναει.

υπομονη λοιπον.

ευτυχως που δεν ειμαι κ πολυ του υπνου κ δεν με πολυπειραζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον ριζοδοντιαζει η καλή σου Ελευθερια μου.

Κ σε μας ειχε καλη μερα κ ηθελα να παω την μικρη το απογευμα σ αυτη την εκδηλωση για το χωριο του αγ βασιλη αλλα εχω τον αντρα μου που εχει λυσσαξει επειδη ειναι κρυωμενη αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχουν ξανακανει κατι τετοιο εδω περα κ δεν ξερω αν θα ξαναγινει κ ειναι τελειο για τα παιδακια κ ειχα σκοπο να την μπαμπουλωσω κ να την παω αλλα δεν το βλεπω μιας κ προς το παρον μου χει κανει τα νευρα κορδονια ο αντρας μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...