Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

πω πω καρμεν χωρις ρευμα με τετοιο καιρο δραμα θα ηταν...

εμεις καλα.παιξαμε ξεπατωθηκαμε κυληστηκαμε στα πατωματα κ τωρα κοιμουνται ξερες.παλευω λιγο με την τετη που κανει κωλοτουμπες μεσα στην κουνια αλλα τα καταφερα.τις εβαλα κατι μαξιλαρια στο πλαι να σφηνωσει κ να μην μπορει να γυρισει κ οταν κοιμηθηκε τα εβγαλα.

α δεν σας ειπα.ο αντρας μου για τη γιορτη μου μεθαυριο θα μου κανει δωρο το αεροτσινο!!!το αεροτσινο ειναι μια συσκευη που φτιαχνει αφρογαλα για καπουτσινο!τρελαινομαι για καπουτσινο.στο σπιτι ομως εχουμε της νεσπρεσσο μονο για εσπρεσσο κ ετσι αναγκαστικα πινω ελληνικο!τωρα ομως!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τσα! εδώ είμαι, μπαινοβγαίνω.

τώρα πάω να κάνω σύνδεση "νεροχύτη" - "κουμπαρά" - "αποχέτευσης" με καμιά αγελάδα.

κις γιου ολ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Ελευθερια μου ΄ποιος την χαρη σου. Θελω κ εγω καπουτσινοοοοοοοοοοοοοοο αλλα περιοριζομαι στα φακελακια απο το σουπερ χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θελω να σας ψυχοπλακωσω αλλα μολις εμαθα ενα δυσσαρεστο νεο κ εχω στεναχωρηθει πολυ.

εχουμε ενα φιλικο ζευγαρι με ενα κοριτσακι 4 περιπου.το πηραν οι παππουδες του της μαμας κ πηγαν ταξιδι στην αγγλια να δουν το αλλο τους παιδι.πηγαν γυρισαν κ δεκα λεπτα εξω απο την πατρα στον κωλοδρομο τρακαραν.η γιαγια σκοτωθηκε ακαριαια, ο παππους δεν τη βγαζει κ το παιδακι ευτυχως ειναι καλα.νοσηλευεται αλλα ειναι καλα.τι να πω ρε παιδια;

παναγιτσα μου να ειμαστε καλα κ τιποτα αλλο.δεν το χωραει ο νους μου.

κ παλι σορρυ αν σας ψυχοπλακωσα αλλα μολις με πηρε ο κωστας κ μου το ειπε κ τρελαθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν τι να πω ρε συ αυτα ειναι τα δραματα της ζωης αν ειναι δυνατον να πανε κ να ρθουν κ να το παθουν λιγο πριν γυρισουν? αυτη η μαμα που εχασε την μαμα της κ ποιος ξερει ο μπαμπας κ το κοριτσακι στο νοσοκομειο? δραμα πραγματικα.

Ειδες μεχρι κ εκει εβαλα την νυφη μου φωτο. Ειναι που σκεφτομαι συνεχεια τι θα κανουμε με το κουταλι οταν ερθει η ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω να δεις πως το σκεφτομαι!εσυ κοντευεις κιολας.εγω μετα τις 6 γεναρη θα ξεκινησω.μεχρι κ που θα καθονται,πως,κ τι θα φορανε εχω σκεφτει...κ εννοειται οτι δεν θα ειμαι μονη μου!

χαχα λες κ ετοιμαζομαι για τον πολεμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω βασικα ειχα της κορης ενα καθισμα φαγητου κικο το οποιο το χρησιμοποιω τωρα ως ριλαξ κ το ιδιο πηρα κ του αλλου μπεμπη αλλο ενα κ ετσι εχω τα ψηλα καθισματακια φαγητου που τωρα τα χρησιμοποιω κ καθονται με παιχνιδακια κ μετα θα τους ταιζω εκει. Απλα πρεπει να προσεξεις στο φρουτο γιατι βαφουν ολα τα ρουχα. Κ μεις 26 ειναι να ξεκινησουμε αλλα αν δεν παμε πουθενα μπορει να τους δωσω την μερα των χριστουγεννων λιγο αλλα απο την αλλη επειδη μου φαινεται κ πολυ κοντα μαλλον απ οτι μου ειπε κ η αλλη παιδιατρος θα το ξεκινησουμε με το νεο ετος αντε πρωτη γεναρη του νεου ετους κ δυο κουταλιες.

Πρεπει να παρω κ την Βιλμα να μου πει παλι ακριβως γιατι μου ειχε πει βανιλια, κ να την ρωτησω κ για τα εμβολια του επομενου μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχήν τα μωράκια σας είναι για μοντέλα, όλα, χωρίς υπερβολή!και με τρομερή άνεση στον φακό!

δεύτερον τί την θέλεις την παλιοαράχωβα ελευθερία μου. μύκονος του χειμώνα κι έτσι, ψωνάκια θα γίνουν τα μωράκια από τώρα? είπαμε φωτομοντέλα αλλά νωρίς είναι ακόμη!ζαγόρια χαλαρά και οικογενειακά!ΖΑΓΟΡΙΑ ΖΑΓΟΡΙΑ!!!

τρίτον έχω τις μαύρε μου εδω και λίγες μέρες!θέλω να γκρινιάξω αλλά είμαι συνέχεια μονη μου οπότε λέω να γκρινιάξω σε σας!οι απαιτήσεις των μωρών συνέχεια μεγαλώνουν, ο μικρός με θέλει συνέχεια πάνω απ΄το κεφάλι του, δεν μπορώ να στρίψω και γκρινιάζει(βλέπε γεωργία). η μικρή θέλει συνέχεια να είναι καθιστή αλλά δεν μπορεί ακομη μονη της και πρεπει να την κρατάω. ο άντρας μου δουλεύει από τις 7 και γυρνάει το νωρίτερο στις 7 το βράδυ κομμάτια. οπότε είμαι συνέχεια μονη μου. κάποια έλεγε ότι αισθάνεται σαν ανύπαντρη μητέρα, μια απ΄τα ίδια κι εγω! προσπαθώ να κάνω καμια δουλεια αλλά δεν προλαβαίνω και το σπίτι είναι μονίμως χάος. τα νεύρα μου κρόσια. αυτά προς το παρόν για να μη σας πρήξω περισσότερο!

βέβαια διάβασα αυτό που έγραψε η ελευθερία για το ατυχημα και συγκλονίστηκα. άδικα γκρινιάζω αλλά με έπιασε τώρα, δεν είμαι και τύπος που γκρινιάζει(αλήθεια!!!) και μου μαζεύονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστηχως ΑΛικη μου σε καταλαβαινω απολυταααα. Κ εμενα δυστηχως δεν ερχεται ποτε νωρις κ αν ερθει η που θα ξαπλωσει νωρις η που θα κανει μπανιο κ θα παει σε φιλους οποτε παλι μονη. Ουτε για ψωμι δεν μπορω να παω οποτε... δεν το συζητω για ψωνια παντα σαν την τρεληηηηηηηηη

οσο για το σπιτι χμ τι να πω αστα να πανε κ μενα μενουν πισω οι δουλειες γιατι επισης κ οι δυο θελουν να ασχολουμαι μαζι τους κ το ιδιο κ η μεγαλη η οποια τωρα δεν εχει βγει καθολου εδω κ μια εβομαδα κ σκυλοβαριεται οποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερια αυτα ειναι τα καρεκλακια φαγητου που σου λεω που προς το παρον οπως φαινεται τα χρησιμοποιω σαν ριλαξ για να ειναι κ ψηλα κ να μην σκυβω να παιζω μαζι τους κ να τους βαζω πιπιλες απλα τους εχω βγαλει τους δισκους απο μπροστα που ακουμπαμε το πιατο. Το ενα το ειχα κ το αλλο το πηρα τωρα.

Που εισαστε καλεεεεεεεεεε τσουπριτσες? Ελσα Βιβη κορες νιουμαμμυ που εισαστε καλε?

Εμενα γεννησε μια φιλη μου χθες το εμαθα πριν λιγο ηταν να γεννησει μεχρι 21 κ γεννησε χθες φυσιολογικα 3600 κοτζαμ αντρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια τα καρεκλακια!

θα παω κ γω να τσεκαρω αυτες τις μερες τι γινεται.

ολγα θελω πολυ να ερθω ζαγορια κ επισης πολυ περισσοτερο μετσοβο που δεν εχω παει αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα!

παντως για το θεμα αντρας εγω αμα πω κατι θα πεσει φωτια να με καψει.γιατι μπορει καποιες φορες εμεις να γινομαστε κωλος αλλα στα παιδια ειναι κυριος.ερχεται στις 5 κ απο κει κ μετα ασχολειται αποκλειστικα με τα παιδια.παιζει μαζι τους,τα ταιζει,τα αλλαζει κ το κυριοτερο καθεται μαζι τους αμα θελω να παω εγω καπου.κ γυμναστηριο παω,κ βολτες κ σινεμα.οχι συνεχεια αλλα παω.του εχω εμπιστοσυνη...οχι τυφλη αλλα ξερω οτι δεν θα τα αφησει κ να παθουν τιποτα!στις αρχες του ηταν πολυ δυσκολο γιατι περασε επιλοχειο (σοβαρα το λεω,θυμαστε κατι παλια σκηνικα).μετα τους 2,5 μηνες ομως πηρε τα πανω του.ενταξει τα βραδυα δεν σηκωνεται αλλα ειπαμε.δουλευει το πρωι.δεν μπορω να πω.τα πραγματα ειναι πολυ καλα τωρα πια.

γενικα πιστευω μεχρι στιγμης ειμαστε καλα σαν οικογενεια.κανουμε πολλα πραγματα μαζι,αλλα κ μονοι μας οταν μπορουμε.βεβαια εχουμε κ τις δυσκολες στιγμες αλλα ευτυχως περνανε.

για το ατυχημα που σας ελεγα πριν εχει γινει χαμος ρε γμτ.ολοι λενε που αφησαν το παιδακι να παει ταξιδι με τους ηλικιωμενος.κ αυτος ο χριστιανος ειναι 70 χρονων.λενε οτι κοιμηθηκε στο τιμονι.κατηγορουν τους γονεις του παιδιου ολοι.παλι καλα που ειναι καλα το παιδακι.τι να πω δεν ξερω.εγω λω η κακια η ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας!

Είμαι κομμάτια απο την κούραση...κυριολεκτικά δεν έχω κάτσει πάνω απο δέκα λεπτά σήμερα...και έχω να σιδερώσω :shock:

Ευτυχώς δείχνει να βελτιώθηκε η κατάστση με την Χριστιάννα μου και δεν είχα να την αλλάζω κάθε λίγο όπως εχθές!!!

Αλίκη μου υπομόνή μόνο αυτό μπορώ να σου πώ...σιγά σιγά θα στρώσουν τα πράγματα!!!

Τα λέω για να τα ακούω και εγώ ;) Αν και εγώ έχω και βοήθεια κάποιες φορές και ο μπαμπάς μας είναι η καλύτερη μπειμπι σίτερ.Απλώς κάποιες μέρες όπως σήμερα έρχεται για λίγο το μεσημέρι, να φέρει τον μικρό απο το σχολείο, να φάμε να ξαπλώσει λίγο και να ξαναφύγει για να έρθει το βράδυ αφου έχω βάλει τα μωρά για ύπνο.Όταν όμως είναι σπίτι ασχολείτε πολύ και με τα τρία!!!

Αλλαγή θέματος. Και τα δικά μου τα κερεκλάκια τα χρησημοποιούσα σαν ριλάξ πολές φορές αν και στις δικές σας ηληκίες, ήταν καλοκαίρι,ζέστη και δεν ήθελάν καθόλου το ριλάξ.

Αααα!!!!Ξεχασα να σας πώ το πιο σημαντικό...η Χριστιάνα μου έκανε σήμερα δύο μικρά βηματάκια ΜΟΝΗ της!!! Μετά φώναξε ο μπαμπάς μας χεσμένος απο την χαρά του το τρόμαξε το παιδί και κάθησε...

Αχ τα μωρά μου χρονίζουν μεθαύριο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα ξαι από εμάς!

Κάρμεν και Ελευθερία ευχαριστώ για τις ευχούλες σας!

Μόλις τα ταισα για βράδυ ,ο ένας κοιμήθηκε , ο άλλος νιαουρίζει,αχ δεν τα παίρνει καθόλου ευκολα ο ύπνος....Εδωσα και συμπλήρωμα σε γάλα αλλα δεν φταίει αυτό....

Ο μεγάλος δεν ήθελε να κοιμηθεί,από τις 10 παρά τώρα τον καταφέραμε.

Που να μην με βοηθούσε και ο άντρας μου...

Σήμερα σαραντίσαμε!!!!

Το πρωι είχα γυναίκα για τις δουλειές του σπιτιού και επειδή ήταν και η μαμά μου κατάφερα να πάω στο σούπερ μάρκετ.

Αυτα τα συγκλονιστικά νέα μου.... Φιλιά σε όλες! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα ειναι τα νεα σου ευη μου!θα μπουν σε σειρα τα μπεμπακια θα δεις!δεν βλεπεις κ εμας τωρα πια;πεταμε!!!που να μας εβλεπες στις αρχες!πανικ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πάλι πως νομίζω πως από τις αρχές πετούσατε? :oops:

Μάλλον βιάζομαι ε???? :P

Πάντως αν θυμηθώ τον εαυτό μου στο πρώτο μου παιδί,ενώ ήταν το τέλειο παιδάκι και στο θηλασμό και στον ύπνο,όλα μου φαινότανε βουνό,νόμιζα πως δεν θα ξαναβγαινα απ'ο το σπίτι...

πόσο χαζή και αχάριστη ήμουν....

Τώρα μου φαίνονται όλα δια μαγείας πολύ πιο ευκολα,κάνω μπάνιο άνετα,σχεδόν περιποιούμαι τον εαυτό μου όπως πριν και προλαβαίνω να κάνω ψιλοδουλεις και μου φτάνουν τα 3ωρα-ουσιαστικά 2ωρα - ανάμεσα από τα ταίσματα.... τι να πω...πόσο χαζή ημουν στην πρώτη γέννα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια , δυστυχώς σας καληνυχτίζω...

Ο ζωηρούλης δεν κοιμήθηκε ακόμα και ακούω ήδη τον άλλον να σκούζει...

Αλλαγμένοι είναι,ταισμένοι είναι,από θερμοκρασία μια χαρα....αλλά....αγκαλιτσα θέλουν!:((:((

Κορίτσια πολλές φορές τα αφήνω να κοιμούνται ώρες στο στήθος μου,όταν τα θηλάζω ξαπλωτη.Ετσι δεν ξυπνάνε καθόλου και δεν γκρινιάζουν!

Αλλα ξέρω οτι είναι μεγάλο λάθος.....Μαλώστε με αλλα δεν ξέρω πως να το κόψω....

Μάλλον με βολευει γιατί κοιμάμια και εγώ , αλλα γενικά δεν το υποστηρίζω σαν θέση.... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ελευθερία μου στην γιορτή σου είναι γεννημένα τα κορίτσια μου!!Θυμάμαι όταν με πήρανέ για το χειρουργείο,12 παρα κάτι την νύχτα, περιμέναμε τον γιατρό μου και ήταν όλοι λίγο ανύσηχοι για το πως θα εξελιχθουν τα πράγματα ο αναισθισιολόγος ήρθε και μου είπε: τα παιδιά σου θα γεννηθούν του αγίου Ελευθερίου, και 'συ και αυτά έχετε την προστασία του όλα καλά θα πάνε... έτσι και έγινε 15 Δεκεμβρίου 12:32 βγήκε η Ελένη μου και 12:34 η Χριστιάνα μου!!!

Ευη να σου ζήσουν τα αγοράκια σου!!!!Μια χαρά σας βρίσκω!!!

Πάντως και εγώ τώρα σκέφτομαι πως μου φάινονταν όλα βουνό στο 1ο και γελάω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία, εσύ δεν πήρες για λίγο το Νοβαλάκ;;

Γιατί το πήρες; έπαιρνες πριν το Φριζολάκ και πήρες το Νοβαλακ; θυμάμαι που ανέφερες οτι θα ξαναγυρίσεις στο Φριζολακ Κόμφορτ.

Ο μπεμπάκος μου δεν μπορεί να βρει την άκρη του με τα σκατογάλατα και ταλαιπωρείται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εύη να σου ζήσουν τα αντράκια σου, να τα χαίρεσαι!υπομονή, κάθε αρχή και δύσκολη! αλλά εσυ είσαι παλιά έτσι κι αλλιώς και δε μασας!εχω διαβάσει ότι δεν είναι καλό να τα κοιμίζεις αγκαλιά γιατί αν συνηθίσουν μολις τα αφήνεις ξυπνάνε. επίσης ότι οταν ξυπνάνε στη διαρκεια της νύχτας δεν τα ξαναπαίρνει μονα τους ο ύπνος. βέβαια αν είσαι κομμάτια σε καταλαβαίνω, κάνεις ότι μπορείς για να ηρεμίσεις λίγο!

έλσα με το καλό να πάτε τον πρώτο σας περίπατο!αχ σε λίγο έχουν γενέθλια, οι μικρούλες έγιναν γυναίκες!

εγω δεν τα έχω με τον άντρα μου αλλά με τη μοναξιά. όταν είναι σπίτι κάνει τα πάντα αλλά δεν είναι ποτέ εδω και με χαλάει που δεν κάνουμε πράγματα όλοι μαζί σαν οικογένεια. περιμένω τα χριστούγεννα που έχουν διακοπές στο σχολείο και θα δουλεύει μονο σε μια δουλειά, κάτι είναι κι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...