Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

Κάρμεν δεν κοιμούνται καλά. Εγώ έχω βάλει μια τάβλα απο τη μια πλευρά της κούνιας για να είναι πιο ψηλά και αυτό βοηθάει αρκετά, αλλά γενικά δυσκολεύονται. Πάω να κάνω μπάνιο τα ζουζούνια. Α, ξέχασα να σας πώ οτι τους άλλαξα το πρόγραμμα και τώρα το τελευταίο γεύμα είναι στις 10 και μετά στις 7.30 το πρωι!!!!! Τέλεια πήγε η αλλαγή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

περαστικα στα αρρωστα μωρακια κ κουραγιο στις μανουλες!!

μιλαμε για τρελη κακοκαιρια.γινεται ο κακος χαμος.καλα αλλη φορα δεν ξαναμιλαω...οτι λεω γινεται....θα μιλαω για λεφτα!!!

πηγα σουπερ κ κοιταγα τις κρεμες.μαλλον θα παρω της μιλουπα βανιλια ριζαλευρο αφου παιρνω κ το γαλα της μιλουπα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

γιωργια ειδες που πηγε καλα το προγραμμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ παλιιι

ειχα απογοητευτει κ λεω τι στο κορακα εκανε λες κ τον σφαζανε κ λεω μωρε να του δωσω λιγο ξενο γαλα με το μπουκαλι μηπως δεν εχω γαλα η μηπως επειδη εχει τετοιο μπουκωμα μιας κειναι πιο ζορικος ο θηλασμος να πιει λιγο να χορτασει αν ειναι κ βλεπουμε. Τελικα του εδωσα ξενο κ ηπιε αλλα 70 γρ μιας κ ειχε θηλασει πριν μια ωρα. Λεω μετα ασε να βαλω κ εγω το θηλαστρο να δω μηπως δεν εχω γαλα. Κ εβγαλα κ εγω αλλα 70 γραμμαρια αρα με λιγα λογια ο κυριος δεν μπορει λογω μπουκωματος να ρουφηξει οσο θελει. Τωρα ειναι στην κουνια του ηρεμος προς το παρον κ μιλαει στα παιχνιδια του μες στην καλη χαρα. Τι να πω στην αρχη στενοχωρηθηκα γιατι λεω παει το γαλα μου αδειασε η δεξαμενη. Αλλα απ οτι φαινεται δεν φταιει αυτο γιατι ο αλλος πως κοιμαται? κ γι αυτο εκανα κ το πειραμα με το θηλαστρο. Εστειλα κ μυνημα στην παιδιατρο κ μου ειπε να του βαζω δυο σταγονες οτριβιν πρωι μεσημερι βραδυ.

Νιου μαμμυ το ρουφηχτηρι το εχω παρει απο το φαρμακειο οτρισαλιν αν δεν κανω λαθος λεγεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ιδιο ρουφηχτηρι εχουμε αλλα εμενα δεν κανει δουλεια

η δεν εχουμε τοσες μυξες

η δεν εχω μαθει να ρουφαω( τι σκατα τοση εκπαιδευση....... :oops: )

καρμεν καλυτερα δεν ειναι τωρα που ειναι αρρωστουλη ςνα του δινεις με το μπιμπερο?

σας φιλω καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τελικα φαινεται πως οσο εχει τοσες πολλες μυξες που δεν μπορει να ανασανει μαλλον θα πρεπει να του δινω μπουκαλι η έστω να βγαζω το δικο μου να του το δινω στο μπουκαλι. Ακομα παιζει παντως αλλα ηρεμος. Ελπιζω να κοιμηθουμε. Το ρουφηχτηρι με βοηθαει πολυ αυτο αλλα μηπως δεν βαζεις αρκετο ορο? η δεν εχει μυξες η ειναι ξερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπες υπνο.

μπαμπας ταβλα στον καναπε.

μαμα εφαγε σαλατα λαχανο καροτο κ βλεπει τον παρλιαρο να φτιαχνει γλυκα (ελεος!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

εχει τρομερη μερα με τρομερο κρυο!!δεν ειναι να πας πουθενα!

σας βαζω φωτο τα μωρακια...τα μουρλανα ολο το πρωι..τους εβγαζα σε ολες τις στασεις!

post-10130-13873935751856_thumb.jpg

post-10130-13873935752671_thumb.jpg

post-10130-13873935753485_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειες φωτοςςςςςς καλα Ελευθερια στο ξαναλεω θα ρθω να την κλεψω αντι να την κλεψει ο γαμπρος θα την κλεψει η πεθερα. Κ σ εμας ψοφο εχει κ ετσι που ειναι κιολας δεν παμε πουθενα

καλα βεβαια εχω παθει ψυχοπλακ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσωπικά δε με νοιάζει. οτι θέλετε. άλλωστε τα άτομα που μιλάμε εδώ είμαστε συγκεκριμενα.

να σας πω,

ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΠΡΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ - ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ;;;;;; ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΟΡΕΣΩ ΤΗ ΒΕΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί ιδιωτική, έχουμε τίποτα καινούριο?δεν έχω αντίρρηση αν θέλετε, μην ξεχάσετε μονο να με ενημερώσετε και σας χάσω!

κατάσκοπε βιβή εννοείς ότι δεν ξεπρήστηκαν από την εγκυμοσύνη???δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί εμενα δεν είχαν πρηστεί καθολου, φορούσα τη βέρα σε όλη την εγκυμοσύνη, μονο για 2-3 μέρες όταν γέννησα πρήστηκαν τα πόδια μου.

ελευθερία είναι τέλειες, τέλειες οι μικρούλες! το ίδιο και η μαμά η χρυσοχέρα, φαντάζομαι τα σκουφάκια εσυ τα έφτιαξες!

υπομονή με τις μυξοροφίχτρες και περαστικά!πάντως απορώ που το λέτε με τόση ψυχραιμία, εγω ακούω μυξορουφίχτρα και τρέχω!κανουν κυριολεκτικά σαν να τα σφάζω, αφού δοκίμασα και σε μενα να δω γιατί κάνουν έτσι αλλά δεν κατάλαβα κάτι!

γεωργία εντάξει το καιν ούριο πρόγραμμα?εχω ξεκινήσει να το κάνω κι εγω. τα βάζω για ύπνο 8.30-9 όπως πάντα αλλά εδω και λίγες μέρες ξυπνάνε κατά τις 10 οπότε τα ταίζω για να ξανακοιμηθον και μετά περίπου 8 το πρωί. ρε κορίτσια σας έχω ξαναπει ότι η μικρούλα μου είναι πολύ νευρική τον τελευταίο καιρό.ειδικά το βράδυ την βάζω για ύπνο και αρχίζει και κοπανιέται και μετά αρχίζει τα κλάματα.2-3 φορες μεσα στη βδομάδα κοιμήθηκε τελικά στις 11!αυτη την έβαζα για ύπνο και σε 3 λεπτά είχε κοιμηθεί, τώρα γιατί έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα εγω τη βερα την εβαλα οταν τα παιδια ηταν 4 μηνων

ιδιωτικη καλυτερα

μεσα κι εγω

αλλα πως?

φριντομ οι κορες ειναι τελειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Ελευθερία, κούκλες είστε, τα μωρά έχουν τη γλύκα του προσώπου σου αποτυπωμένη, δεν ξέρω τι άνθρωπος είσαι, αλλά βγάζεις μία γαλήνη.

συμπεθέρα δε με βλέπω ούτε το καλοκαίρι να τη φοράω. μου πήρε δώρο δαχτυλίδι αλλά κι αυτό στο κουτί έχει μείνει. δηλαδή και να μου' κανε θα το φόραγα για να ξεπανιάσω τα μωρά;; άει στο καλό. έχω κάτι νεύρα σήμερα.

Ε, Κάρμεν, πως πάει εκεί; κι εσύ Έλσα;; πές μας τα νεώτερα για υγεία κοριτσιών και στεγνωτήριο.

άει στο καλό σήμερα, για να μην πω αυτό που ακόυγεται συνέχει από το στόμα του Ζήκου στο, ΤΗΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια στα γρηγορα να σας πω:

ερχεται ενας φιλος μας φωτογραφος κ θα μας κανει επαγγλεματικη φωτογραφηση οικογενειακη!!!!!!!!

ντυθηκα στολιστηκα κ περιμενω!!!

τα λεμε αργοτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε θελουμε να δουμε λοιπον τις επαγγελματικες φωτος.

Αλικη μου δυστηχως πρεπει να ομολογησω οτι συμπασχω ο Διονυσης μου ηταν ο τελειοτερος στον υπνο αλλα πλεον τον βαζω κι οπως λες κοπανιεται κ αυτο ξεκινησε τωρα με το συναχι κ δεν καταλαβαινω το γιατι. Εμεις κοιμομασταν 7,3ο με 8 κ αποψε ο κυριος κοιμηθηκε πριν δεκα λεπτα δηλ σχεδον 9,30 τι να πω δεν ξερω τον λογο.

Βιβη ουτε εμενα ειχαν πρηστει δεν ξερω τι να σου πω αλλα μηπως να ρωταγες τον γιατρο σου?

Ελεγα για ιδιωτικη γιατι ετσι κ αλλιως ξερουμε πλεον ποιες ειναι το παρεακι μας κ θα τα λεμε ακομα πιο ανετα γιατι βλεπω κατι περιεργα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ηταν τελεια!!!!!!!!!!!!

βγαλαμε 1000 φωτογραφιες!!!

μιλαμε χαμος!εβαζα ρουχα εβγαζα ρουχα στα μωρα σε ολα τα δωματια σε ολες τις στασεις!

θα τις ξεδιαλυνω αυριο και θα βαλω καμια να δειτε.

που θελετε να γινετε ιδιωτικη ομαδα...λες κ ξερετε πως!!!ελα μωρε καλα ειμαστε ασε μην χαθουμε κ ψαχνομαστε!

πως ειναι το παιδι καρμεν;καλυτερα;

βιβη κ γω ειχα πρηστει στα δαχτυλα.αμεσως ομως ξεπρηστηκα.α κ επισης δεν εχω βερα!!!

πινω τη σαγκρια μου κ σας φιλω...αφου δεν τρωω τουλαχιστον ας πιω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πειραζει, μικρή είσαι ακόμα.

κοιτάζω στο ιντερνετ για τουτου φούστα, είναι όντως πανεύκολο.

και τα σκουφάκια είναι τέλεια. θα πω μαμά μου να μου φτιάξει. εσύ τα έφτιαξες βρε θηρίο;;;;;

που έμαθες να ράβεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Λοιπόν το πρόγραμμα μας πάει μια χαρα!!!! Βέβαια ο μπεμπούλης δεν κοιμάται καθόλου καλά, αλλα του φταίει το μπούκωμα και όχι το πρόγραμμα. Ξαναδοκιμασα να δώσω κρέμα στη μπεμπούλα μου σήμερα και η μαγουλήθρα μου έφαγε μια χαρά τωρα που δεν φώναζε μέσα στο αυτί της ο μίρλας!!!

Τώρα κοιμούνται κι εγώ πίνω το ποτάκι μου βλέπωντας ΝΕΤ. Ελπίζω απόψε ο μπεμπούλης να μην μας κάνει τα χθεσινά που δεν μας άφησε να κοιμηθούμε σχεδόν καθόλου απο τις 2.30 και μετά.

Όσο για τη συζήτηση, δεν έχω ούτε εγώ αντίρρηση, αλλα ενημερώστε με γιατί απο τότε που άλλαξε το μαμμυ, δεν είχα καθόλου χρόνο να το επεξεργαστώ και δεν ξέρω που πάνε τα 4. Σας καληνυχτώ και εύχομαι όλες μας να έχουμε μια ήσυχη και ξεκούραστη νύχτα.

Υ.Γ. Ελευθερία για ακόμα μια φορά είστε και οι 3 κούκλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Το στεγνωτήριο τέλειο!!!Εσώρουχα το πρωί πλύσιμο το μεσημέρι στην ντουλάπα!!

Και μου ήρθε κουτί γιατί 2 μέρεες τρελό αέρα η απλώστρα δεν έμενε στην θέση της με τίποτα!!Το τελευταίο πλυντήριο που άπλωσα το ξαναέπλυνα γιατί μάζευα τα ρούχα απο το μπαλκόνι και όπως είμαι και μπροστά σε πάρκο γέμισαν χώματα!!

Τα κορίτσια μου είναι προς το παρόν καλά. Εγώ πάλι...με ποναέι ο λαιμός μου απο την Παρασκευή και εχθές δεν μπορουσα να κάνω τίποτα!!!Όλο το απόγευμα την πέρασα ξάπλα στον καναπέ μια να κοιμάμαι μια να ξυπνάω [smilie=sad4.gif]

Γιατι ιδιωτική;;;Και ποιός θα την κάνει;;;Τεσπα αν το κάνετε μέσα είμαι.

Μαμα και κόρες κούκλες και τα σκουφία τέλεια!!!Μπράβο Ελευθερία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Τα μωράκια μου απόψε κοιμηθηκαν από τις 2 τα ξημερώματα (γύρω στις 1 δώσαμε το τελευταίο γεύμα) συνεχόμενα μέχρι τις 6.30 όπου ξύπνησαν μαζί και κάνανε χαρές και τελικά στις 7 και κάτι που ξεκινήσαμε το φαγάκι τους.

Έλσα, μεγάλη δουλειά να μην ανησυχείς αν θα σου στεγνώσουν τα ρούχα. δεν το συζητώ. εμένα μου το πήρε ο πατέρας μου με το έτσι θέλω τώρα που ήμουν έγκυος, για να μη βλέπουν οι γείτονες τον Αλέκο να απλώνει τα ρούχα έξω (και καλά δηλαδή).

Γιορτάζει το νησί μας σήμερα. είναι του Αγίου Σπυρίδωνα. έχω αρκετούς με πρώτους την μικροκουμπάρα που θα μου βαφτίσει τη μπέμπα και τον πατέρα της που με παντρεψε. αλλά φυσικά δεν πάμε γιατί ο γιατρός είπε να αποφεύγουμε συνωστισμούς.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι σου εστειλα μυνημα.

Τι μου κανετε? εμεις καλυτερα λιγο ο μπεμπης. Η μεγαλη συνεχιζει βεβαια αλλα τι να κανω. Λοιπον ο μπεμπης σημερα μου ξυπνησε 7 η ωρα κ εφαγε κ μετα 11,30 παρακαλω.... επαιξε λιγο κ ξανακοιμηθηκε εικοσι λεπτακια κατα τις 12,30 κ απο τις 2 ταβλα παλι. Φτου φτου φτου. Κ ο αλλος μου ξυπνησε 8 κ εφαγε κ μετα 10,30 κ κοιμηθηκε επισης κανενα μισαωρακι εκει στις 12,30 κ επισης 2 για μεσημερι. Αλλα ας μην λεω πολλα.

Μ εχει φαει το σιδερωμα σημερα κλαψψψψψψψψψψ. Για την συζητηση το ειπα κ στην νιου μαμμυ μας τον λογο

απλα βλεπω διαφορα κ εντελει στο παρεακι μας ειμαστε 5-6 συγκεκριμενες γιατι κ καποιες αλλες που ηταν δεν ξαναμπηκαν οποτε γιατι να μας βλεπουν ολοι κ να μη μπορουμε να μιλησουμε ακομα πιο ανετα???? νομιζω οτι μονο η Ελευθερια που το ανοιξε αυτο μπορει να το κανει κ να μας ενημερωσει αν συμφωνουμε αλλιως να ρωτησουμε την Λενα. Μου κανει επισης εντυπωση που μας διαβαζουν κ μανουλες με μεγαλυτερα διδυμακια κ δεν μας λενε κ καμια συμβουλη απλα μας διαβαζουν

Ελευθερια περιμενουμε ακομα να δουμε φωτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...