Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

μπουένας τάρδες (σε κάνω προετοιμασία για Ισπανία)

Έλσα, να την στρώσεις τη μανούλα να φτιάξει μπερεδάκια για τα κοριτσάκια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναί το έπαιζε πολύ!!!! και για αυτό το κράτησα.

Και θυμάμαι ότι όταν το έπαιζε και μετά το άφηνε, αυτό έκλεινε μόνο του μετα απο λίγη ώρα λεγοντάς γεία σου.Κάποιο βράδυ λοιπόν τις πρώτες μερες που το πήραμε ενω είχα βάλει τον μικρό για ύπνο ξαφνικά ακούσαμε μες την ησυχία...γεία σου!!!!!!!! :shock:

καληνύχτα πάω να απλώσω ρούχα :evil::evil: Ελπίζω αύριο να έρθει επιτέλους το πλυντήριο-στεγνωτήριο και να τελειώνω με αυτόν τον βραχνά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έτσι την είχαμε πατήσει εμείς ένα βράδυ στους κουμπάρους (αναδεχτός του άντρα μου). παίζαμε μπιρίμπες και είχαμε την ενδοεπικοινωνία. μέσα στην ησυχία ακούγεται μια φωνή αντρική και βαριά που είπε κάτι που τώρα πια δεν θυμάμαι, αλλά ήταν ολόκληρη πρόταση. κοιταχτήκαμε όλοι έντρομοι. ποιος ήταν μέσα στο σπίτι και δη στο δωμάτιο του παιδιού;;;;;;

αλλά μετά συνειδητοποιήσαμε οτι με τις ενδοεπικοινωνίες και τα gps υπάρχει μπλέξιμο..

έπρεπε να μας βλέπατε σαν πρώτη αντίδραση όμως..

άντε κι εσύ να ακούς ένα γεια σου μέσα στη νύχτα..

τρομακτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γκουντ μορνινγκ κοριτσακια εγω δεν ξαναμπηκα κ γιατι με ειχε χαλασει η ιστορια αλλα κ γιατι ειχα παλι επισκεψεις για την γιορτη του αντρα μου. Τι στα μουτρα μου καλέ? η πατουσα? χαχαχα

λοιπον μη λες για διαιτα γιατι εγω κ αν πρεπει να στρωθω. Οσο για τα σκουφακια κ αυτα χαρας το κουραγιο σας εγω ειμαι αχρηστη δεν ειμαι για τετοια δυστηχως.

Οι μπεμπηδες ευτυχως κοιμηθηκαν καλα αλλα η μεγαλη απο συναχι καργα κ φοβαμαι μη κανει κανενα πυρετο κ μου κολλησει κ τους αλλους. Δωρο θα τους παρω κ εγω αλλα δεν ξερω τι. Αυτο το σκυλακι εγω την πατησα ακριβως οπως η Ελσα το ειχα αλλα το επλυνα μιας κ το ειχε ζωγραφισει η ζετα κ τωρα ουτε μιλια ουτε λαλια το κακομοιρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες και πανεμορφα μπεμπακια!!!

new mammy ελπιζω να μην ειναι τιποτα ... στα χειλακια της μικρης σου!

albiz πολυ ωραια (και πανακριβα) τα σκουφακια αλλα και το σκυλακι~!!!

τι δουλεια κανεις απο το σπιτι? καλη φαση τωρα με τα μωρα να εργασεσαι στο σπιτι...

ουτε εγω εχω αποφασισει τι θα τους παρω για τα χριστουγεννα... κι εγω τους παιρνω παραμυθια και χθες τους διαβασα κιολας ενα...

χρησιμοποιητε ενδοεπικοινωνια κοριτσια? εγω τον μικρο τον εχω παει στο δωματιο τους αλλα δεν βαζω την ενδοεπικοινωνια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy αυτο με τα χειλακια που λες δεν ρωτας κ καποιον αλλον? γιατι ειναι κριμα να το ποναει το παιδακι χωρις λογο. Μηπως καποιος αλλος να ηξερε να σου πει κατι παραπανω γιατι κ μερικοι παιδιατροι κανουν χειροτερο κακο κανουν οτι τα ξερουν ολα αλλα... ειναι κριμα να το ζοριζει το παιδακι ετσι κ να μην εχει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα εχει βγαλει φοβερη μερα κ το σαββατοκυριακο δινει πολυ παλιοκαιρο αλλα δυστηχως δεν μπορω να παω πουθενα γιατι η κορη εχει τα χαλια της. Μ αρεσε το μεσημερι να επαιρνα το καροτσι κ να τους πηγαινα μια βολτα αλλα... θα δουμε. Προς το παρον εχει γκρινια κ ο Διονυσης μου κοιμαται ακομα ταβλα. Ναι το παλιοτομαρο απο χθες τις 7,30 γιατι νυσταζε κ νωρις νωρις. Τον ταισα 11 κ 7 κοιμισμενο κ κοιμαται ακομα. Σε λιγο θα τον ξυπνησω μου φαινεται γιατι παραειναι να κοιμαται τοσες ωρες. Η πατουσα αυτη η τεραστια ειναι του Θεοφιλου χααχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,

Καρμενσίτα, να' ναι καλα η πατούσα του παιδιού, να μεγαλώνει και να' χει γνώση να δίνει κλωτσιές εκεί που χρειάζεται..

Βασιλική, η δουλειά έχει σχέση με το κομπιούτερ όπως θα φαντάζεσαι. Με ειδικά μηχανήματα ακούω κάποια πράγματα και τα γράφω. Λέγεται απομαγνητοφώνηση. Δε βαριέσαι, με τα μωρά είναι δύσκολο, πολύ δύσκολο. Ζορίζομαι πολύ να συγκεντρωθώ. Αν ακούσω κλάμα, παρόλο που φοράω ακουστικά για να ακούω το κείμενο που πρέπει να απομαγνητοφωνήσω, σηκώνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, πρόλαβα να μπω και σήμερα.

Αυτό το σκυλάκι που λέτε τους το πήρε δώρο ο άντρας μου μόλις σαραντήσαμε!!!!!!!!!!

Εγώ 3 μηνών τους πήρα βιβλία και ο μπαμπάς μου μας κοιρόιδευε και τους 2.

Κορίτσια τα μωράκια σας κάνουν τούμπα από μπρόμυτα ανάσκελα και αντίστροφα. Εμένα 5 μηνών και δεν κάνουν τίποτα οι τεμπέλες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soula εμεις γυρναμε κ ιδιως ο Θεοφιλος που ειναι πιο αδυνατουλης αυτος γυρναει απο ανασκελα μπρουμυτα κ αναποδα σαν σκουλικακι. Βιβη μου οσο γι αυτο για τις κλωτσιες μου φαινεται οτι δεν θα δισταζει ειναι ζορικουλης κ καλα κανει απ οτι φαινεται γιατι οποιος ειναι ευαισθητος τον τρωνε οι αλλοι.

Ελευθερια που εισαι σημερα????? Ελσα πως ειστε εσεις? Αλικηηηηη? τι κανετε? εγω που ελεγα οτι θα διαγραφτω τελικα ειμαι μερα νυχτα μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαστε μια χαρά προς το παρόν χτες και σήμερα δεν τους έδωσα καθόλου γιατί έχει σταματήσει ο βήχας και οι μυξούλες είναι ελάχιστες, μόνο όταν κλαψουρίζουν.

όμως δεν ξέρω τι έχει πάθει η μεγάλη μου και τις τελευταίες μέρες θέλει συνέχεια αγκαλιά!!!!

Κυρίως την πιάνει το απόγευμα και αν δεν την πάρω αγκαλιά σπαράζει στο κλάμα!!!!!!!!Απο κοντά και η άλλη που βλέπει την αδερφη της συνέχεια αγκαλιά και ζητάει και εκείνη, και έχω και τον μεγάλο που όλη την ώρα είναι μαμα έλα να παίξουμε, θελω νερό, θέλω φαί!Τι να τον κάνω τον κακομοίρη παιδάκι είναι και αυτό θέλει την προσοχή μου.Τα 'χω ψιλοπαίξει αυτές τις μέρες!!

Για τις άλλες δεν ξέρω αλλά η Ελευθερία φαντάζομαι είναι μπροστά στο ψυγείο και σκέφτεται θα φάω, δεν θα φάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε συ Ελσα μου ειναι ζηλια διαπιστωμενη εμενα θυμαστε που σας ελεγα για την μεγαλη που κατουριοταν. Το εκοψε κρατησε μια εβδομαδα αλλα αυτες τις μερες ειναι επισης γαντζωμενη πανω μου. Χθες βραδυ που ειχε γκρινια δεν ηθελε να ξεκολλησει απο πανω μου κ να γκρινιαζουνε κ οι μικροι κ με λιγα λογια πανικ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν έχω θέμα ζήλιας απο τον μεγάλο ίσα ίσα...Προχθες μου ζήτησε να του κάνω χυμό και κατάφερα να κάνω 1 ώρα μετα, του εξήγησα ότι δεν μπορώ αμέσως και περίμενε το πουλάκι μου χωρίς να γκρινιάζει αντίθετα έκανε ένα σωρό χαζομάρες για να κάνει τα μωρά να σταματήσουν την γκρίνια.Απλώς εγώ αισθάνομαι ασχημα που τον παραμελώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ασε αυτο το θεμα κ εμενα με καιει. Εγω αισθανομαι οτι δεν αφιερωνω αρκετο χρονο σε κανεναν. Δηλαδη θελω να παιξω κ με την μεγαλη αλλα συνηθως ξυπνανε οι μπεμπηδες εκεινη την ώρα μετα θελω να ασχοληθω κ μ αυτους αλλα δεν προλαβαινω παιζω λιγο με τον εναν λιγο με τον αλλον κ στο τελος αισθανομαι οτι παρολη την κουραση μου κανενας δεν ειναι ευχαριστημενος κ εγω μενω με τις τυψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΤΡΩΜΕ ΣΤΙΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 13 ΣΤΙΣ 6 ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 8 ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ. Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΡΩΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 11 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ. ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ. ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε σεις γλωσσοκοπανες μια βολτα ειπα να παω κ εγινε χαμος!!!

ελσα παιζεις με τον πονο μου;;;;;;;;;;

αλλα καλα τα παω.ψητο μπιφτεκακι κ αγγουρακι για σημερα.κ στον αντρα μου εφτιαξα αρακα...μπλιαξ....ετσι γιατι του κραταω ακομα μουτρα!!!!αν κ θα ληξει το απογευμα η καραντινα...εχω γυμναστηριο....

ειχαμε φυγει ολο το πρωι κ ηρθαμε στις δυο..ε μεχρι να ταισω κοιμησω μαζεψω το μπουρ...λο εδω μεσα!!!να μαγειρεψω να φαω...ουφ....τωρα εκατσα.....

το μικρο μου το παιδακι σημερα ξυπνησε στις 8 κ 15....το γλυκο μου.....

το μεγαλο μου το παιδακι σημερα ξυπνησε στις 6....το γλυκο μου......!!!!!!αλλα που θα παει θα τον ξναβρει τον παλιο καλο της εαυτο!!!

σχολια:

καρμεν ελσα πρεπει να ειναι δυσκολο να εχεις κ μεγαλυτερο παιδακι.απο θεμα διαχειρισης χρονου εννοω.εδω με δυο καμια φορα νιωθω ενοχες.μηπως παιρνω το ενα περισσοτερο αγκαλια;μηπως του φοραω πιο ωραια ρουχα;διαφορα τετοια....

κουκου μια χαρα σας βρισκω.να μπαινεις πιο συχνα να μας λες τα νεα σου.

α καρμεν που λες για τους χρηστες απο κατω ναι απ οτι νομιζω ειναι αυτοι που διαβαζουν τη συγκεκριμενη κατηγορια.αλλα σιγα κ τι εγινε;στο διαδικτυο ειμαστε.εννοειται οτι μπορει να μας διαβαζει ο καθενας.αυτο αλλωστε το ξερουμε.κ ειτε το κανουμε ειτε οχι.μια φορα παλιοτερα ειχα μπει απο περιεργεια σε μια αλλη κατηγορια ετσι για να δω πως ειναι μαμαδες με παιδια μεγαλυτερης ηλικιας κ παραπονιοντουσαν κ θυμωναν γιατι λεει τις διαβαζουν κ αλλες απο το μαμμυ κ να κλειδωσουν το δικο τους το θεμα να ειναι πριβε κ τετοια.κ το καλο ειναι οτι μια κοπελα που τα ελεγε τη βλεπω απο κατω σε μας συνεχεια να μας διαβαζει :lol::lol::lol:

εμενα παντως δεν με πειραζει.εδω βαζω φωτο των παιδιων μου στο διαδικτυο.το να διαβασει καποιος τα νεα μου ειναι δικη μου ευθυνη κ το ξερω.δικη μου αποψη ετσι;;;;

αυτα προς το παρον...επανερχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαλου Ελευθερια πορτογυρω που ησουν βολτουλα ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωω.

Ναι το καταλ

κουκου μια χαρα το προγραμμα πολυ καλα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που το θυμηθηκα....ρε σι βιβη δεν πιστευω να εισαι κατασκοπος της CIA;;;;ακους διαφορα πραγματα κ τα απομαγνητοφωνεις;;;;;;ελα ρε!!!!παντα μου αρεσαν οι κατασκοπικες ταινιες κ ειδικα οι γυναικες κατασκοποι.....με ταξιδια στο βερολινο κ στην πραγα....με μπερε κ καπαρντινα μπερμπερυ....

παει το χασα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΟΛΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΩΝΑΖΕΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Η ΣΥΝΗΘΩΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ. ΤΕΣΠΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΣΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΡΩΝΕ. ΣΤΙΣ 21 ΝΟΕΜΒΡΗ ΕΙΜΑΣΤΑΝ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΗΤΑΝ 7 ΚΙΛΑ /62 ΕΚΑΣΤΟΣΤΑ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ 6300/64,5 ΕΚΑΤΟΣΤΑ. ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Albiz, μπα ακόμη δεν το παίζουν, αλλά το πατάω εγώ και το ακούνε, τώρα τελευταία άρχισαν να το πατάνε μόνα τους, αλλά τυχαία.

Κουκου δεν ξέρω από κιλά αλλά από ύψος είστε μια χαρά, εμείς είμαστε 7250 και 65εκ. η μία και 67 η άλλη, οπότε σαν αναλογία ύψους βάρους καλά μου φαίνεται τι να πω!!

Τι τέλειο πρόγραμμα φαγητού είναι αυτό εμείς μέχρι 4 μηνών τρώγαμε 5-6 γεύματα την ημέρα, τώρα είμαστε στάνταρ στα 5 γεύματα από 150ml. Κάθε μωρό είναι διαφορετικό , τρώει όσο και οποτε θέλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ κουκου σοβαρα μιλας τωρα;;;;;;τι τα ταιζετε ρε παιδια;;;;;εμενα ειναι 5 μηνων κ δεν ξεπερνανε τα 6,5 κ οι δυο μαζι!!!!!να σου ζησουν κοπελα μου.φτου φτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις εκανε σεισμο κ τα μωρ κοιμουνται....τα ειδα ολα....αμαν τι θα κανω αμα κανει κανα δυνατο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...