Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

ουφ τωρα ξεμπερδεψα!!

ειχα ολη μερα κοσμο σημερα!ξαδερφια,κουμπαρες,ξανα ξαδερφια!!τα μωρα το προγραμμα τους ομως κανονικα.απουσιες σημερα!

ο αντρας μου εχει παει εξω να δει μπαρτσελονα ρεαλ.λεει ειναι το ματσ του αιωνα!!καλα λεω κ εγω οτι πεις.τραβα καλυτερα εξω γιατι δεν αντεχω αλλο ποδοσφαιρο...

κ τωρα χαλαρα...

καρμεν μακαρι να ερθεις.κυπριακο εχει γινει ρε παιδι μου αυτη η απεργια.

ρε κοριτσια σε δυο μερες θα ειμαι στη ρωμη!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ "ΒΡΑΣΙΜΟ" ΑΛΛΑ ΠΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑΞΑΜΕ Π Α Λ Ι ΓΑΛΑ!!!!! Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΩΡΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΟ NOVALAC AR DIGEST. ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΙΣ ΣΤΕΡΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠ' ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΝΑΝΕ 45' ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 15 ΓΙΑ ΡΕΨΙΜΟ ΣΥΝΟΛΟ ΜΙΑ ΩΡΑ. ΟΤΑΝ ΤΑ ΤΑΪΖΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ!!!! ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ!!!!

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!! ΔΥΣΚΟΛΟΣ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΤΕΛΙΚΑ. ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΤΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ!!!! ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ, ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

ωραιο το δεντρο καρμεν! και το χρονου με το καλο στο αλλο σπιτι να το στολισεις μαζι με τα 3 ζουζουνια σου!

ελευθερια κουκλες! κουκλες!!!

βρε κοριτσια τωρα πια δεν τρωει πολυ ο μικρος μου αλλα αναπτυσσεται πολυ ο γλυκας μου.. τι να κανω... κανει 4 ή 5 γευματα τη μερα απο 150 εως 200 ml καθε γευμα... δεν ειναι πολυ νομιζω... η αδελφη του τρωει παντα 5 γευματα και ισως και 6..

αλικη δεν ειμαστε ψηλοι.. εγω 1,60 και ο αντρας μου 1,78 νομιζω...

ο μπαμπας μου ηταν ψηλος και τα αδελφια του... μαλλον πηρε απο εκει...

2002 ακομη παιδευονται τα μικρα σου γμτ... κι αυτο με το γαλα πια, δεν λεει να σας κατσει με τιποτα.... τι να πω ευχομαι να πετυχατε το σωστο τωρα και να τους περασει γρηγορα το κρυωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν τέλειο το δεντράκι σας!καλές γιορτές και πολλές βόλτες σου ευχομαι με τα μωρουλίνια και χωρίς ;)

ελευθερία είστε και οι 3 κούκλες!κι εγω νομίζω ότι σου μοιάζουν!

2002 ακόμη αναγωγές? εμένα που έκανε πολλές ο μικρούλης απ΄οταν αρχίσαμε το frisolac comfort και έκλεισε τον 3ο μηνα σταμάτησε τελείως. πότε ξεκινάτε κρεμούλες?σίγουρα θα είναι καλύτερα. γιατί αργούν τόσο να φάνε?δοκίμασες τις μεγαλύτερες πιπίλες στο μπιμπερό?εγω απ΄όταν τις πήρα τρώνε σε 10 λεπτά το πολύ.

σήμερα μας έφερε η νονά του μπέπμη χριστουγεννιάτικα φορμάκια και σκουφάκια. τώρα μένει μονο να στολίσουμε και να βγάλουμε φωτογραφίες!

με τις κρεμούλες προχωράμε ταχύτατα, ο μικρούλης όταν κατάπινε άνειγε στο στοματάκι να του βάλω κι άλλο. ήπιε μόνο 50 μλ γάλα μετά και του έδωσα και νεράκι. εννοείται ότι το ήπιε με λαιμαργία, ότι τρώγεται του αρέσει! η μικρή προτιμάει το γαλατάκι της αλλα που θα πάει θα συνηθίσει κι αυτή. πάντως αμέσως μετά την κρέμα κοιμούνται. μέχρι και για μεσημέρι κοιμήθηκε ο μπέμπης τελείως μόνος του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τσουπριτσες μου κ γλυκομπεμπιδια μουυυυυυυυυ

Ελευθερια μου φτου φτου κουκλεςςςςςςςςςς

Ετοιμαζω πραγματα επιτελους γιουχουυυυυυ φτιαχνω της μικρης που θα την αφησω στην μαμα μου κ μετα θα φτιαξω την δικη μου κ των μωρουλινων. Κοιμουνται ευτυχως. Μου ειχαν κοψει τον μεσημεριανο υπνο αλλα την ψιλιαστικα κ δεν τους ξαναφησα το μεσημερι στο σαλονι κ ετσι μολις τους βαλω στην κουνια τους κοιμουνται ενα τριωρακι καργα τι ευτυχια. Βεβαια τωρα που θα παμε Πατρα κ θα ξεσαλωσω στα ψωνια θα κοιμουνται στο καροτσι ελπιζω. ΓΙα να δουμε. Παντως στο καραβι αυριο θα παρω καμπινα γιατι δεν γινεται αλλιως να μαστε ανετα κ να μπορω να τους κοιμησω κ να τους θηλασω. Να αραξω κ εγω να μαι χαλαρη γιατι μολις φτασω εχει τρεξιμοοοοο.

ΑΛικη μια χαρα σε βρισκω με τις κρεμες. 2002 ελπιζω να στρωσετε κ με το γαλα λιγο λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω τρελο πονοκεφαλο.μα τρελο ομως.πηρα τωρα ενα μεσουλιντ να δουμε τι θα γινει.ευτυχως τα μωρα κοιμουνται.

καρμεν πως το σκεφτεσαι για αυριο;;;εγω θα κατεβω κεντρο κατα τις 11,30 με 13,30 περιπου.μετα θα ειμαι σπιτι μεχρι τις 5,30 περιπου που θα φυγω κ θα παω τα μωρα στην πεθερα μου.ελα βρες ενα μισαωρακι κ για μας ε;;;;;τα μωρα δηλαδη μου το ειπαν που θελουν να δουν τους φιλους τους!!

εγω το πρωι θα ειμαι για καφε κ κατι ψιλα ψωνια.αν θες μπορουμε να πιουμε καφε κ μετα ξεκινας ψωνια.αν κ πιστευω καλυτερα να κανεις τα πρωινα σου ψωνια να ερθεις σπιτι μου το μεσημερι να ξεκουραστεις να θηλασεις κ τα μωρα κ μετα συνεχιζεις!!!αντε με το καλο να ερθεις να σε δουμε επιτελους!!

2002 ακομα μωρε με τα γαλατα παλευεις;;

αλικη μπραβο τα μωρακια με τις κρεμες...η μπουμπου με τις ματαρες στο παιζει δυσκολη;;θελει να κανει κορμι μοντελου!!!

εμεις εχουμε αργια σημερα λογω του αγ.ανδρεα που ειναι πολιουχος κ ειναι ολα νεκρα!

θελω κ αλλα να γραψω αλλα ο πονοκεφαλος καλα κρατει.σι γιου λεητερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερια κρατα γεράαααα. Κοιτα να δεις θα παρω καμπινα επιτιδες για να μπορεσω να τους θηλασω μεσα κ να μην εχω προβλημα ετσι ωστε να πρεπει να ξαναφανε κατα τις δυο κ να μην τρεχω. Θα ρωτησω αν μπορω με καποιον τροπο να παω κατευθειαν για τις εξετασεις αιματος αν κ θα χω κ τα πραγματα κ δεν ξερω πως θα γινει γιατι αλλιως το μονο που γινεται ειναι να παρω κατευθειαν ταξι απο το λιμανι για το σπιτι του αδερφου μου ν αφησω τα πραγματα κ να κατεβω καπακι για τις εξετασεις ετσι ωστε τουλαχιστον 12,30 περιπου να ειμαι φριι μεχρι το μεσημερι που θα πεινασουν. Ερωτηση κρισεως γιατι δεν θυμαμαι καλα. Αν δεν κανω λαθος στα μαδερκερ δεν μπαινουμε με το διδυμοκαροτσο ε? ρωταω για να δω τι μπορω να κανω χωρις τον αδερφο μου. Θ αφησω κ για την Πεμπτη ψωνια δεν με πολυανχωνει απλα μου τρωει παντα πολυ χρονο η Βιλμα κ επειδη θελω να μου γραψει κ το προγραμμα φαγητου μεχρι ενος χρονου φανταζομαι οτι θα ναι ακομα χειροτερα. Λεω να της πω αν δεν εχει προβλημα να παω πεμπτη πρωι της εχω στειλει μυνημα οποτε απο αυτην εξαρταται το προγραμμα μου. Παντως εκεινη την ωρα που θα τελειωσω τις εξετασεις αν παω τελικα θα βρεθουμε οπωςδηποτε αγ νικολαου δεν το συζητω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα μοδερκεαρ μπαινεις.εγω εχω μπει πολλες φορες.ενταξει μπορει να ριξεις κατι κατω αλλα δεν τρεχει κ τιποτα.θα σε βοηθησουν κ αυτες στο μαγαζι.το κακο στα μοδερκεαρ οπως κ στα πρεναταλ ειναι οτι δεν εχουν ανσανσερ να ανεβεις στον πανω οροφο!!καλα λεω μαγαζια για παιδακια κ αν θελει μια μαμα να παει με το καροτσι κ το μωρο της δεν μπορει να ανεβει πανω.οτι δει κατω.. @-)@-)

οποτε αυριο με παιρνεις τηλ.κ εγω καπου εκει θα ειμαι.

καλα στη βιλμα υπολογισε κανα πενταωρο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καφεδάκι αγίου νικολάου κανονίζετε πολιοκόριτσα εεε?ελπίζω να σας βγει το πρόγραμμα. θέλω κι εγω πάτρα, ζηλεύω!4 τέλεια χρόνια πέρασα εκει, δεν ξεχνιέται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογιστική. αχ, τί μου θυμήσατε!έτσι μου ρχεται να πάρω τα μωρουλίνια και να έρθω!τόση άδεια πηγαίνει χαμένη, ούτε ένα ταξιδάκι :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε λογιστικη;;;εγω σπουδαζα απο πανω σας!!!!κοινωνικη εργασια!!ισογειο εσεις...τριτο εμεις....

ποτε ησουν πατρα;εγω σπουδαζα 98-2002...πω πω ποσα χρονια πανε ρε σεις;κ εφτασα 31 ετων!

α την πεμπτη εχω γενεθλια!κ θα ειμαι Ρωμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ελευθερία λες να γνωριζόμαστε και να μην το ξέρουμε???99-2003 εγω! τα καλύτερα γενέθλια θα κάνεις φέτος, τέλεια η ρώμη!

βιβή μου δεν ξέρω, εμεις πάντως μισή ωρίτσα κάνουμε στη γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη η παιδιατρος μας ειναι κομματι συλλεκτικο!!!ενταξει ειναι κ δυο παιδια αλλα ειναι πολυ σχολαστικη κ εξεταζει με λεπτομερεια τα παιδια.να φανταστεις εγω πηγα προχτες 11κ εφυγα 2!φαντασου να σου δωσει κ προγραμμα φαγητου!!αλλα ειναι πολυ καλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το φανταζεσαι να γνωριζομαστε;;;αλλα δεν θυμαμαι να εκανα παρεα με λογιστες.ε κ τοσες φωτο που εχω βαλει δεν θα με αναγνωριζες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε τόσα χρόνια σε είχα από πάνω μου και δεν το ήξερα!δεν τα πάω και πολύ καλά με τις φυσιογνωμίες, ξεχνάω εύκολα!ενας φίλος μου μου έλεγε ότι όταν γυρίσει από φαντάρος δεν θα τον θυμάμαι!!!καταλαβαίνεις ότι είναι αδύνατο να καταλάβω κάτι από τις φωτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσα να μαι κ εγω παλι πισω. Αντε κατεβητε αυριο ολες πατρα για καφε. Κ εμενα τωρα που εφτασε η ωρα βαριεμαιιιιιιιιιιι. Οσο σκεφτομαι τις εξετασεις αιματος κ τοση ωρα στην παιδιατρο με πιανει πλακα.

χμχμ εμ Ελευθερια μου νομιζω οτι θα αναγκαστω να πω κανενα ψεματακι στην ΒΙλμα για να την σκαπουλαρω νωριτερα γιατι κλεισαμε για Πεμπτη 12 η ώρα οποτε μεχρι το βραδυνο καραβι εκει θα ειμαι. Σκεφτομαι να της πω οτι εχω κανενα ραντεβου κατα τις 2,30 αλλιως την εβαψα. Δεν αντεχω ειναι τελεια μεν φοβερη οσο δεν παει αλλα λιγο τοσες ωρες.... ο αδερφος μου που θα ρθει μαζι θα παθει πλακα χαχα δεν του λεω τιποτα αλλιως θα την κανει μ ελαφρα πηδηματακια. Σκεφτομαι λοιπον να μην κλεισω αυριο κατευθειαν για τις εξετασεις αλλα να τους πω για πεμπτη πρωι πριν την Βιλμα ετσι ωστε αυριο να κανω τα ψωνια μου κ οτι μεινει αν μεινει λιγος χρονος πεμπτη απογευμα τρεχοντας αν κρατησει ο αδερφος μου με την κοπελα του τους διδυμομπομπιρινους. Θα παρω αυριο απο το καραβι τηλ για τις εξετασεις κ θα δω πως θα παει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι βλέπω λογικά όλες μαζί θα το πάρουμε τέλος του μήνα που μπαίνουν τα επιδόματα    εγώ δεν δικαιούμαι κάτι άλλο πέρα από το επίδομα γέννας 
    • Όχι μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να τον ταίσω γτ βγαίνουμε αφού θηλάσω! Ούτε αλλαγή πάνας! Αγχώνομαι λίγο αλλά θα γίνει και αυτό!
    • Οχι δεν την έχω δοκιμάσει εκεί στον γάμο θα την χρησιμοποιούσα πρώτη φορά δεν ξέρω αν είναι βολική παντως με σεντονάκι κουβεντούλα δεν έχω βολευτεί 
    • Κι εμένα το Ι - Μέλανι μου φαίνεται σωστότερο, γιατί πάντοτε υπερτερεί η απλούστερη ορθογραφία στα ελληνικά.  Αν το γράψεις με η, παραπέμπεις στο Μελάνη (δεν το γνωρίζω ως όνομα), αυτόματα αλλάζεις το όνομα της μικρής, γιατί όπως λες κι εσύ και όπως ειπώθηκε, άλλη σημασία έχει το Μελάνη και άλλη το Μελπομένη. Παρεμπιπτόντως το θηλυκό του αρχαίου μέλας είναι μέλαινα. Μάλλον απλουστευμένο το χρησιμοποιούν οι Κύπριοι.  Κι εγώ πάντως Μένη ή Μέλπα ξέρω ως υποκοριστικό της Μελπομένης. Πολύ μελωδικό όνομα. Να την χαίρεστε!
    • Εμ γι' αυτό μου χτύπαγε η καμπάνα εμένα με τη συζήτηση που είχαμε σε προσωπικό επίπεδο. Αλλά, μην ξεχνάς πως κι εμένα η εγκυμοσύνη μου, με βρήκε σε περίοδο ανεργίας και μέχρι στιγμής μια χαρά έχω καταφέρει να τα βολέψω. Από πέρυσι το Δεκέμβριο περνάω την ΠΙΟ ευτυχισμένη περίοδο της ζωής μου!!! Υ.γ. η φωτογραφία είναι από την Κυριακή που μας πέρασε και γίναμε ενός μηνός!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...