Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο9


Recommended Posts

Kαλημερα κοριτσακια! Γιωργακη να χαιρεσαι τη μανουλα σου!

Οι εγκυούλες πως πατε? Τα κοριτσακια στην αναμονη? Girl84 αντε λιγες μερουλες μεινανε και ελπιζω να εχουμε χαρες και πανηγυρια!!!

Αννουλα Συγχαρητηρια! Να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!!!

Νicol μου σουπερ το σπορακι σου!! Αντε αντε να ακουσετε και καρδουλα!

Ευακι μου , κοριτσακι μου μπορω να καταλαβω απολυτα πως αισθανεσαι! Και εγω μια απο τα ιδια. Ειμαστε απο τις παλιες εδω που δυστυχως δεν τα εχουμε καταφερει ακομα! Ελπιζω πως θα τα καταφερουμε καποτε και εμεις!!!

Συγχωρεστε με που δεν μπαινω συχνα να σας γραφω, αλλα πρναω τη φαση μου αυτο το διαστημα και δυστυχως δεν εχω και την καλύτερη ψυχολογια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 842
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερααααααααααααααα!!!Κι εμεις ξυπνησαμε και εξω ειναι οοοολα ασπρα!!Αφου ηθελα να παω για εξετασεις αιματος σημερα αλλα δεν το κουναω απο το σπιτι!!!!

Αννουλα μου μια χαρα τα πονακια.Δε σημαινουν τιποτα αρνητικο αλλα οτι η μητρα μεγαλωνει.Εγω ειμαι στη 13η εβδομαδα κι ακομη εχω!!!

Eyeore71 μου επιτελους ειμαι μια χαρια!Ουτε ναυτιες ουτε εμετοι και αναγουλες!Μονο ανορεξια!!Οσο για τον Αγιο Βασιλη ειμαι σιγουρη οτι φετος και σε σενα και στις γλυκιες μας Βασουλα και Μπαρτσελονιτα θα τα φερει τα δωρακια-μωρακια σας γιατι το αξιζετε πραγματικα!!!

Οι υπολοιπες κουκλιτσες και ο χαζομπαμπας μας πως ειστε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!τΙ ΚΑΝΕΤΕ???

Ευακι μου εχει δικιο ο γιατρος σου..εφοσον δεν υπαρχει καη ανταποκριση στα φαρμακα να το παλεψετε με φυσικους!!!!και θα κερδισεις γλυκεια μου!!!!!!!!!!ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ..ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ!!!!!!κΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥς ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ.

Και εσυ και η Βασω και η Βαρτσελονιτα και ολα τα κοριτσακια του χρονου θα στε η μανουλες η εγκυουλες!!!!!!!!!Θα δειτε...Απλα μας ταλαιπωρουν λιγο ακομη..

Εγω περυσι τετοιο καιρο εκλαιγα συνεχεια ηταν οι χειροτερες μου γιορτες και προπερσι...τωρα το αγγελακι μας θα γινοταν 2 χρονων :( ...Τωρα ειναι εκει ψηλα μαζι με τον Θειο του και μας προστατευουν...

Ακομη δεν το χω πιστεψει οτι τα χω καταφερει,οτι μεσα μου χτυπα μια καρδουλα..μου φαινοταν τοσο μακρινο αυτο το ονειρο και ομως ειναι αληθεια και αφορα εμενα οχι καποια αλλη..

Μην το βαζετε κατω..ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ!!!!!!!!!!!

θα ναι η ευχη μου φετος στον Αγ.Βασιλη..Και πιανουν οι ευχες μιας γκασρουλας ε???

Σοφιτσα μου και υπολοιπες εγκυουλες τι κανετε??

Γιωργακη να χαιρεσε τη μαμα σου!!!!!!!

Κοριτσακι πλησιαζουν οι μερες για το θετικοοοοοοο σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας φιλω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαι ξάπλα δηλαδή; Γιατί;

Οχι καλο μου δεν ειμαι ξαπλα τελειως....(ευτυχως). Ειμαι σε κατ οικον περιορισμο :lol::lol::lol::lol: με μοναδικη διαδρομη κρεβατι-καναπε-τουαλετα :lol::lol::lol: οπως καταλαβαινεις δεν κανω ουτε δουλειες στο σπιτι...ουτε τιποτα,απλα καθομαι και θα καθομαι μεχρι να ερθει η ωρα του τοκετου!

Μετα απο την αιμορραγια που ειχα στο 1ο τριμηνο καναμε και περιδεση τραχηλου κ <εσφιξαν> τα πραγματα....

Ευχομαι ο Αγιος Βασιλης να μην ξεχασει καμια φετος!!!!! Μπορει να σας το καθυστερησει λιγακι το <δωρο> σας αλλα δεν θα σας ξεχασει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Πήζω αυτές τις μέρες στη δουλειά, το βλέπω θετικά πάντως γιατί με βοηθάει να μην σκέφτομαι συνεχώς το μπεμπέ μου και να αγχώνομαι! Σήμερα έχω ξανά επίσκεψη στον γιατρό μου. Λογικά την επόμενη εβδομάδα θα ακούσουμε καρδούλα, το περιμένω πώς και πώς.

Οι κοπέλες που είστε εν αναμονή, να έχετε θετική σκέψη, πίστη και αισιοδοξία. Όλα θα πάνε καλά, το 2011 θα είναι η χρονιά σας σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα γιαννενα παντως το χει στρωσει για τα καλα!αν κ ειμαι ολιγο εσωκλειστη λογω του κρυου,ε!σημερα θα βγω λιγο ετσι να το πατησω.βασουλα μου κ εγω περυσι τετοιο καιρο ετσι ημουν αλλα δε το βαλα κατω.οτι κ να γινει εμεις μωρακι θα κανουμε.απλα καθυστερουμε λιγο.φιλια πολλα κ κεφαλι ψηλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!καλα ειμαστε...εσυ μπουμπουκα?ποτε ειναι η ΜΕΓΑΛη μερα?

διαβαστε ανεκδοτακι : Μιά φωνακλού. κακάσχημη, κακιά και ξυνή γυναίκα μπαίνει στο Wal-Mart με τα δύο παιδιά της, φωνάζοντάς τους διαρκώς με δυσάρεστο τρόπο από την είσοδο. Ο επί της υποδοχής του Wal-Mart της λεει χαρούμενα:

"Καλή σας μέρα και καλώς ήλθατε στο Wal-Mart. Χαριτωμένα παιδάκια έχετε. Δίδυμα είναι;"

Η απαίσια γυναίκα σταμάτησε να φωνάζει ίσα-ίσα για να πεί,

"Διάολε δεν είναι δίδυμα. Το μεγαλύτερο είναι 9 και το άλλο είναι 7. Πως σούρθε ότι είναι δίδυμα; Τυφλός είσαι ή χαζός;"

"Ούτε τυφλός είμαι ούτε χαζός κυρία μου" απάντησε ο επι της υποδοχής. "Αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι κάποιος θα σε πήδαγε 2 φορές." :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γαιδαρακοοοοοοοοο τωρα ειδα οτι ειχες γραψει σε αλλη σελιδα

Βασουλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι κλπ κοριτσιααααααααααααααα γιουχουυυυυυ!!!

χιονιζει στις περιοχες σας??? Εμας τιποτα!!!!! Θα ηθελα τοπικο χιονι...στην γειτονια μου δηλ, μπορωωωω???

Γαιδαρακο πολυ καλο αυτο που κανεις τωρα να μαζεψετε ωαριακια και να βαλεις περισσοτερα!!!!

Ευχομαι...ελα αφου ξερεις τι ευχομαι ΜΕ ΔΙΔΥΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONSTANTINA MOU KAI GW PINW TA CYCLACUR GIATI O KUKLOS MOU DEN EINAI KALOS APO TIS KYSTOULES STHN ARISTERH MONO WOTHIKI KAI EIXA STHN ARXH ROZ YGRA KATHE MERA MEXRI POU PIGA META TON PRWTO MHNA KAI FYGAN OI KYSTES KAI EIXA KANONIKOTATO KYKLO!! THA KATHARIZEIS FENETE!!!! POTE THA KANEIS THN EPOMENH PROSPATHEIA XEREIS PERIPOU????? GIA PIO LOGO SOU EIPAN DEN PETYXE H PRWTH ?????

mem, κοριτσάκι μου πραγματικά δεν ξέρω τί έφταιξε και δεν πέτυχε....Ο γιατρός μου να φανταστείς ήταν πολύ αισιόδοξος με εμένα και σχεδόν με είχε "σίγουρη" (που λέει ο λόγος,γιατί καμιά προσπάθεια δεν έχει 100% επιτυχία...). Έκανα πολλά ωάρια. Έφτασαν στο στάδιο των βλαστοκύστεων. Τοποθετήσαμε 3 (και άλλα 3 στην κρυοσυντήρηση) και κανένα δεν τα κατάφερε.Μα ούτε ένα???? Τί να πώ μάλλον "έπεσα" στο ποσοτό της αποτυχίας....Πρέπει να είμαι πολύ γουρλού ε ???? Κι εγώ πίστευα ότι αυτές τις γιορτές (μετά από τόσες γιορτές) θα γιορτάζαμε διαφορετικά....Anyway, πρέπει να παραμείνουμε θετικές και να σκεφτόμαστε την επόμενη μας "μάχη". Η αλήθεια πάντως είναι οτι πολύ θα ήθελα να ξαναπροσπαθήσω άμεσα, αλλά ο γιατρός μου είπε προσπάθεια ξανά (με τα παγωτίνια μου) μετά από κανα 3 κύκλους. Οπότε τώρα βρίσκομαι στο στάδιο της αναμονής για την επόμενη προσπάθεια μου....Εσύ πότε πάλι προσπάθεια?

κοριτσάκια μου υπόλοιπα (εγκυούλες και μή) και το αγόρι της παρέας μας τί μου κάνετε? Να περνάτε πολύ πολύ όμορφα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kwstantinoula m ola kala tha pane!

i 2i fora einai diki s kopela m!

eimai sigouri!

tha to petixoume to pothito apotelesma kali m tha to deis!

xekourasou twra kai gemise tis mpataries s gia na upodexteis to/ta bebe:)

upoloipa koritsakia m ti m kanete?

ola kala?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.να ρωτησω κατι.εχετε κανει ολες εξετασεις θρομβοφιλιας?κ παιρνετε σαλοσπιρ η ενεσεις ηπαρινης?γιατι εγω ενω εχω κανει το προγεννητικο ελεγχο δεν εχω κανει για θρομβοφιλια παρολο που ειχα παλινδρομη καθως κ ο γιατρος που μου χε κανει την αποξεση κ ο γιατρος της εξωσωματικης αλλα κ ο γιατρος μ που με κουραρε δε μου το προτειναν καν καθως μου ειπαν πως ως τις 3 παλινδρομες το γεγονος θεωρειται τυχαιο.για πειτε μου τις γνωμες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααα!!

Αννουλα απ'οσο ξερω οταν εισαι εγκυος οι εξετασεις που γινονται ειναι συγκεκριμενες και η θρομβοφιλια ειναι μεσα σε αυτες.Εγω αφου εμεινα τελικα εγκυος,στην 6η εβδομαδα εκανα εξετασεις για θρομβοφιλια,ερυθρα,τοξοπλασμα,κυτταρομεγαλοιο,καλλιεργεια κολπικου υγρου,γενικη αιματος και ουρων και καποιες ακομη πολυ εξειδικευμενες που δεν τις θυμαμαι.Και αυριο θα ξανακανω να φανταστεις.Κ με αλλες κοπελες και φιλες μου που εχω μιλησει τις ιδιες εκαναν.Οσο για το σαλοσπιρ οι γνωμες διχαζονται.Μετα την εμβρυομεταφορα ξεκινησα κι εγω να παιρνω και ακομη δεν μου τα εχουν κοψει.Απο το κεντρο εξωσωματικης μου ειχαν πει οτι θα μου πει ο γυναικολογος μου ποτε.Εδω ο γυναικολογος μου στο νοσοκ. μου ειπε οχι ενω ενας αλλος που επισκεφθηκα μου ειπε οτι δεν εχει αποδειχθει οτι βοηθαει το σαλοσπιρ στις καθ'εξιν αποβολες και πως ουτως ή αλλως τωρα πια καλο ειναι να τη κοψω γιατι μπηκα στην 13η εβδομαδα.Ασε που η μυτη και τα ουλα μου αιμοραγουν ολη την ημερα...Και δεν ξερω τι να κανω..Αυταααααααα!Σε ζαλισα?Ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω κανει για θρομβοφιλια παρολο που ειχα παλινδρομη καθως κ ο γιατρος που μου χε κανει την αποξεση κ ο γιατρος της εξωσωματικης αλλα κ ο γιατρος μ που με κουραρε δε μου το προτειναν καν καθως μου ειπαν πως ως τις 3 παλινδρομες το γεγονος θεωρειται τυχαιο.για πειτε μου τις γνωμες σας

Ε βεβαι αυτοι θαποναγαν?Αυτοι θα εχανα τα μωρα τους??Αυτοι θα επεφταν στα πατωματα??

Οχι αυτοι το χαβα τους τυχαιο γεγονος!!!!!! :x

Τα νευρα μου με αυτες τις ανευθυνες διαγνωσεις!!!!!!!!!!!!!!!!

Οπως και στις εξωσωματικες μετα τις 3-4 λεει κανουμε εξετασεις???γιατι να ξοδευομαστε??Λες καιμε τις εξωσωματικες δινουμε λιγα!!!!!!

Τι ανθρωποι ειναι αυτοι??

Αννα μου τη γνωμη μου στην ειπα..για μενα ειναιμια πολυ βασικη εξεταση που πρεπει να γινει ολοκληρωμενη οχι αυτες οι λιγες που βαζουν στον προγεννητικο....εγω να φανταστεις ειχα κανει στο Ιπποκρατειο και ο γιατρος μου πε πως ηταν ολοκληρωμενες..και στο αρεταιειο οτι δεν ηταν..και τις ξανακανα και τελικα ειχε δικιο κ τωρα κανω ηπαρινη..στην προηγ δεν εκανα τιποτα!!!!!!

Φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για το σαλοσπιρ οι γνωμες διχαζονται.Μετα την εμβρυομεταφορα ξεκινησα κι εγω να παιρνω και ακομη δεν μου τα εχουν κοψει.Απο το κεντρο εξωσωματικης μου ειχαν πει οτι θα μου πει ο γυναικολογος μου ποτε.Εδω ο γυναικολογος μου στο νοσοκ. μου ειπε οχι ενω ενας αλλος που επισκεφθηκα μου ειπε οτι δεν εχει αποδειχθει οτι βοηθαει το σαλοσπιρ στις καθ'εξιν αποβολες και πως ουτως ή αλλως τωρα πια καλο ειναι να τη κοψω γιατι μπηκα στην 13η εβδομαδα.Ασε που η μυτη και τα ουλα μου αιμοραγουν ολη την ημερα...Και δεν ξερω τι να κανω..Αυταααααααα!)

Εγώ δεν έπαιρνα σαλοσπίρ αλλά παιδική ασπιρίνη και την έπαιρνα μέχρι που μπήκα στον 9ο χωρίς να έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα (ούτε θρομβοφιλία). Μου την είχαν ξεκινήσει από το κέντρο εξωσωματικής και μου σύστησαν να την συνεχίσω δύο γυναικολόγοι που με παρακολουθούσαν. Πάντως εμένα δεν μου δημιούργησε προβλήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πηρα ξανα τη γυναικολογο που με παρακολουθει.κ την εβαλα κ πηρε τηλ το γυναικολογο της εξωσωμ.μου ειπαν να κανω τις ενεσεις ηπαρινης clexane μιας κ στην ασπιρινη (αρα κ στο σαλοσπιρ)ειμαι αλλεργικη.απο αυριο τις ξεκιναω.εγω σα να αγχωθηκα ομως τωρα.μηπως χαθηκε πολυτιμος χρονος?μην εγινε καποια ζημια ηδη?δικιο εχεις κατερινα μου.αλλα οπου κ να πηγα μου παν οτι δε χρειαζεται να κανω θρομβοφιλια ακομη.μιας κ δεν εχω πολλες αποβολες στο ενεργητικο μου.εκτος της παλινδρομης κυησης που οπως ειχα προαναφερει ειχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εμένα από σήμερα η αγωνία μου χτυπά κόκκινο. Η χοριακή μου μια χαρά, με πολύ ικανοποιητική τιμή και καλό ρυθμό αύξησης. Ωστόσο, στον υπέρηχο ο σάκος κατά τον γιατρό δεν είχε το μέγεθος που θα έπρεπε να έχει για εγκυμοσύνη 6,5 εβδομάδων. Η τιμή της χοριακής σχεδόν αποκλείει την πιθανότητα εξωμήτριας κύησης, ο γιατρός θεωρεί πως το πιθανότερο είναι ότι η ανάπτυξη του εμβρύου είναι 1-2 εβδομάδες μικρότερη από την κανονική. Είπε να ξανακάνω χοριακή και υπέρηχο την επόμενη Τετάρτη και τότε θα εξακριβωθούν τα πάντα. Σύμφωνα με αυτόν, σε αυτά τα πρώιμα στάδια της κύησης μετρά πάνω από όλα η χοριακή, η οποία είναι πολύ καλή. Εμένα όμως με άγχωσε (χωρίς να το θέλει βέβαια) τρελά και κοντεύω να τρελαθώ. Θέλω να τον πιστέψω αλλά το μυαλό μου πάει στο κακό. Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία, τι μπορεί να είναι;

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι. Όλα καλά θα είναι. Κι εμένα στον 1ο-2ο υπέρηχο αν θυμάμαι καλά μου είχαν πει ότι φαινόταν λίγο μικρότερο από το αναμενόμενο. Τελικά μια χαρά αναπτύχθηκε. Μάλιστα από τον 3ο μήνα και μετά μου έλεγαν το αντίθετο, ότι στους υπερήχους φαινόταν στις μετρήσεις 1-2 βδομάδες μεγαλύτερο!!! Μέχρι και για σάκχαρο με ρώτησε ο γιατρός αν έχω για να καταλάβουν γιατί φαίνεται μεγαλύτερος. Τελικά είναι απλά ψηλό παιδί!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia m!

ti m kanete?

papitsa m min anisixeis koritsi m!

afou i xoriaki s einai mia xara tote simainei pws i egkimosini proxwraei swsta!

annoula m kane oti s leei o giatros s kopela m kai ola tha pane teleia!

O THEOS KAI H PANAGIA THA VOITHISOUN!tha to deis!

oi alles gkastroules mas kala einai?

i nikol p exei xathei kale?

katerinaki m pame kala e?

sofitsa m pws perase o kairos kale?

kali sinexeia kopeles m kai oti kalitero egw euxomai se oles mas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πηρα ξανα τη γυναικολογο που με παρακολουθει.κ την εβαλα κ πηρε τηλ το γυναικολογο της εξωσωμ.μου ειπαν να κανω τις ενεσεις ηπαρινης clexane μιας κ στην ασπιρινη (αρα κ στο σαλοσπιρ)ειμαι αλλεργικη.απο αυριο τις ξεκιναω.εγω σα να αγχωθηκα ομως τωρα.μηπως χαθηκε πολυτιμος χρονος?μην εγινε καποια ζημια ηδη?δικιο εχεις κατερινα μου.αλλα οπου κ να πηγα μου παν οτι δε χρειαζεται να κανω θρομβοφιλια ακομη.μιας κ δεν εχω πολλες αποβολες στο ενεργητικο μου.εκτος της παλινδρομης κυησης που οπως ειχα προαναφερει ειχα.

Kαλημερα κοριτσακια και αγορακι!!!!

Αννα μου μην αγχωνεσαι οχι δεν χαθηκε χρονος..αν θυμασαι την Αννα Μαρια περυσι τις ξεκινησε σχεδονν 10η βδομαδα..Το ιδιο κ αυτη..υστερα απο 4 εξωσωματικη μια αποβολη εμεινε φυσιολογικα κ θρομβοφιλια εξεαση εν ειχε κανει δεν χρειαζοταν ειχε πει ο γιατρος...κ την εκανε μονη της αφου ειχε μεινει εγκυος φυσιολογικα λιγο πριν την 5η εξωσωματικη..και τελικα ειχε θρομβοφιλια..

Ολα πηγαν μια χαρα!!!!!

Παπιτσα μην αγχωνεσαι..ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Επόμενο υπέρηχο σε 1 εβδομάδα. Μου έγραψε και τις εξετάσεις του προγεννητικου να κάνω στο μεσοδιάστημα.  Η μαμά μου χάρηκε πολύ, αλλά τώρα με ζαλίζει, θα την πάρω εγώ, θα απλώσω εγώ τα ρούχα, μη εσύ αυτό και μη εκείνο 😂 Και δεν έχω χειρότερο πράγμα από αυτό, αλλά ξέρω ότι το κάνει από αγάπη.. Αναμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα τώρα από το ραντεβού σου ♥️  Εσύ τι πέρασες και πολύ ζόρικα το πρώτο τρίμηνο. Ελπίζω να μην μου αρχίσουν και εμένα οι εμετοί.. Ήδη σκέφτομαι μελλοντικά με την κοιλιά πως θα κοιμιζω την μικρή, που προς ώρας την κάνω πάνω κάτω στο σαλόνι αγκαλιά..  Εσένα η κορούλα σου έχει αντιληφθεί διαφορά στη στάση σου απέναντι της, με τις αγκαλιές κλπ;  Εγώ είμαι 7+5 τώρα, αλλά σκέψου ότι την προηγούμενη εβδομάδα που ακούσαμε καρδιά, δεν ήταν τόσο δυνατά και αυτό ακριβώς με αγχωσε. Άδικα προφανώς. Οπότε όχι κορίτσι μου, να μην αγχωθεις αν πας Παρασκευή και δεν την ακούσετε!! Αφού ξεκίνησαν και οι ναυτιες όλα θα είναι τέλεια και το σπορακι σου θα μεγαλώνει 🤗 ♥️♥️🧿🧿 Σε ευχαριστώ πολύ!! Την επόμενη Δευτέρα θα πάω πάλι μαζί με τις εξετάσεις που με έχει βάλει να κάνω. Ειλικρινά, ακόμα μου φαίνεται απίστευτο ότι είμαι έγκυος, ίσως επειδή προσπέρασα αυτό το στάδιο με τις χοριακες κλπ!! Με το καλό να υποδεχτείς και εσύ την μπεμπουλα σου γερή και υγιή στην αγκαλιά σου ♥️ 
    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...