Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2010 (ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ) Νο 9!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια....

Συγνώμη αλλά θα ασχοληθώ μόνο με τη Ρενάτα μας...

Ρενάτα μου στεναχωρέθηκα πάαααααααααααρα πολύ με αυτό που περνάς.... Νομίζω ότι πρέπει να το ξανασυζητήσεις ξανά και ξανά με τον άντρα σου και θα βρείτε τη λύση....

Σε περίπτωση που καταλάβει όλα ΟΚ....

Σε περίπτωση όμως που δεν καταλαβαίνει, προσπαθησε να μιλήσεις με τους ανθρώπους (εκτός από τον άντρα σου) που είναι πιο κοντά σου.... Νομίζω ότι αυτοί είναι οι γονείς σου.... Είμαι σίγουρη ότι (αν και λογικά θα στεναχωρηθούν) θα καταλάβουν....

Στην τελική, σημασία δεν έχει το όνομα... Και το χειρότερο όνομα να του δώσεις θα το αγαπάνε όλοι το ίδιο!!! (δεν το συζητώ για σένα, φυσικά και τον λατρεύεις τον κούκλο σου)

Ηρέμησε και προσπάθησε να εξηγήσεις όσο πιο λογικά αλλά και παράλογα μπορείς στον άντρα σου τον ουσιαστικό λόγο για τον οποίο θέλεις να δώσεις το όνομα αυτό στο μωράκι σου (πέρα από μπαμπάδες, πεθερούς κλπ)...

Όσο για το σπίτι (πάνω-κάτω κλπ) σε καταλαβαίνω απόλυτα.... Προσπάθησε να μη δίνεις σημασία (ξέρω από πρώτο χέρι πόσο δύσκολο είναι)... Το δικό μου λάθος (το μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου) ήταν να πάω να δουλέψω στην εταιρεία του πεθερού μου... Ξέρω πώς είναι να πρέπει να νιώθεις "υποχρεωμένη"... Και το χειρότερο είναι ότι πρέπει να νιώθεις υποχρεωμένη σε άτομα που θα έπρεπε να τα προσφέρουν όλα απλόχερα (όπως κάνουν οι γονείς μας σε εμάς)...

Για να καταλάβεις, τα πεθερικά μου είπαν στον άντρα μου να τους κάνω μια λίστα με τις πάνες, κρέμες, κρέατα που παίρνω για το μωρό για να μας τα παίρνουν αυτοί!!! Λες και είμαστε τίποτα ζητιάνοι!!! Βρε άνθρωπε αντί να μας τα παίρνεις, δώσε 100€ παραπάνω στο ίδιο σου το παιδί (τον άντρα μου δηλαδή) για να νιώθει και ότι μπορεί να προσφέρει τα πάντα στο μωρό του!!! Εννοείται ότι του είπα (του αντρός μου) ότι για το μωρό ψωνίζω ΜΟΝΟ ΕΓΩ!!!!!! Γιατί ξέρετε κορίτσια αρχίζει και η ανάκριση τύπου: "Πόση κρέμα τρώει (μεζούρες)?" και "Για πόσες μέρες φτάνει δηλαδή?" και "Για ένα μήνα πόσες πάνες θέλετε?" Δηλαδή αν ξεχεστεί παραπάνω ο μικρός και μου τελειώνουν οι πάνες θα πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο για να μου αγοράσουν!!!!! Αφήστε που ποτέ δεν με έχουν δώσει "δικαίωμα" να ζητήσω κάτι! Αντιθέτως, ο πεθερός μου με θεωρούσε πολύ λίγη για το γιο του (δηλαδή ότι ήθελα να του φάω λεφτά!!!!!! Ήμαρτον κύριε που τον ξέρω από 16 χρονών!!!!! Τι σχέση έχουν τα χρήματα σε αυτές τις ηλικίες μπορείτε να μου πείτε?!?!?!?!?!?!) Αμάν, σας έπρηξα... Ξύθηκαν πληγές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 961
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρενάτα μου καλά κάνεις και μας τα λες..Εδώ είμαστε και για αυτά όχι μόνο για τα αχαχούχα..

Ακριβώς αυτό που λέει η Στέλλα..αυτός θα το έχει βάρος, εσύ όχι? Πές του πώε θα δει μετά τον πατέρα σου στα μάτια μετά από αυτό? Αφού το περίμενε να ακούσει το όνομα του που δεν το ξανάκουσε..Εξήγησε του ότι δε θα είχες πρόβλημα με το όνομα του πεθερού αν γινόταν αυτή η συνεννόηση από την αρχή..αλλά πές του ο στεναχωρημένος και αδικημένος θα 'ναι ο πεθερός του που άλλα του τάξατε και άλλα θα κάνετε..αυτό είναι πιο βαρύ από το να του το ξεκαθαρίζατε από την αρχή.. Και όσο για αυτό που λες αν αλλάζει εύκολα γνώμη..ένα έχω να σου πω..άμα βάλει το χεράκι της πεθερά ή/και κουνιάδα γίνεται η νύχτα μέρα..και άμα ξέρουν και το κουμπί του..

Συμφωνώ και με τη Γεωργία..στη "χειρότερη" περίπτωση μίλησε στους δικούς σου και θα καταλάβουν..το εγγόνι τους το αγαπούν γιατί είναι παιδί σου και με όποιο όνομα και να έχει..θα πικραθούν λίγο με τον άντρα σου αλλά θα καταλάβουν και δε θα θέλουν να βάλουν λάδι στη φωτιά..απλά άμα είναι δουλειά εκ των έσω..θα ξαναανακατευτούν..και ξανά..και ξανά...

Ουφ καλέ μου Θεούλη, έχω και εγώ γιο..άμα είναι να ανακατεύομαι και να βασανίζω έτσι τη νύφη μου..φώτισε με να δέσω μια πέτρα στο λαιμό μου και να πάω να πνιγώ..σε παρακαλώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου, εμείς δεν το δηλώσαμε στο ληξιαρχείο όταν γεννήθηκε.... Δεν μας είπαν τίποτα (εκτός αν το είπαν στον άντρα μου και δεν το έκανε γιατί δεν ήθελε να του δώσουμε το όνομα του πατέρα του - για να καταλάβαιτε δηλαδή :lol::lol::lol::lol::lol: ) Τώρα θα πάμε να το δηλώσουμε με το χαρτί που πήραμε από την εκκλησία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΠΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.... Κ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ!!!!

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΘΟΤΙ ΠΟΛΛΥ ΝΕΥΡΙΚΙΑ Κ ΑΝΑΠΟΔΗ :D ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΚΟΨΑ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ!!! Κ ΑΣ ΜΕ ΒΛΕΠΥΝ ΓΙΑ ΚΑΚΙΑ Κ ΑΝΑΠΟΔΗ! ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΔΕΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΙΚΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΥΡΩ ΑΛΛΑ ΤΟΝΓΙΑΝΝΗ!!!! Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΠΟΙΑ!!!!

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ! Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΕ ΗΤΑΝ Κ Η ΤΕΛΕΥΤΕΑ ΤΟΥ!!!!! ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΞΑΝΑ!

ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕ ΖΕΥΓΑΡΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ!!! ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΤΕ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΙΜΑΤΑ Η ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΜΕ ΤΟ ΚΑΚΟ! ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΛΕΩ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ :arrow: ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΘΑ ΣΑΙ!ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΣΥ ΘΑ ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΦΑΣΑΡΙΑ! :lol::lol::lol:

ΚΑΚΙΑ Ε????? ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ! ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ! Κ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΩ ΜΥΓΑ ΣΤΟ ΣΠΑΘΙ ΜΟΥ! ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΑΛΛΙΩΣΚ ΤΡΑΒΗΞΑ ΠΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΗΡΑ ΑΝΑΠΟΔΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα πραγματικά και ειλικρινά έχεις τα ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! Σε θαυμάζω που λες ότι τους έκοψες τον αέρα..Μπράβο σου..Εγώ δυστυχώς ακόμα κάνω μπεεεεεεε (όσο αφορά την αντίδραση μου στους γύρω γύρω)...και φαίνετε Ρενάτα μου ότι θα σου βγάλω και σενα μια κάρτα μέλους να μου κάνεις παρέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΜΑΡΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΘΕΡΙΚΑ! Η ΠΕΘΕΡΑ ΗΤΑΝ ΠΕΘΑΜΕΝΗ Κ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΗΡΩΣΑ :lol::lol::lol: ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ!!!!! Ε ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΒΡΕΘΗΚΑ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ!!!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣ Κ ΤΟ ΣΑΣ Κ ΠΑΝΤΑ ΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΕΣ!!!! ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ ΓΑΙΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ!

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟΥΣ ΘΕΙΟΥΣ ΘΕΙΕΣ ΞΑΔΕΡΓΙΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΔΙΠΛΑ Κ ΠΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΥΜΗΘΙΚΑΝ ΟΤΙ ΖΕΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΟΝΟΟΟΟ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙ!!!! Κ ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΟΥΝ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑ! Ε ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΟΥΛΑ ΚΡΑΤΗΘΙΚΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΙΝΑ ΤΟΥΡΚΟΣ :twisted::twisted: ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΚΑΝΑΝ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΛΕΦΤΑ Κ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ Κ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΝ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΑΠΩΘΗΜΕΝΟ!!!

ΤΡΕΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΥΘΙΣΤΟΡΙΜΑ ΓΡΑΦΩ!!!!! Ε ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΑ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ :lol::lol: ΞΕΡΑΝ ΜΕ ΤΗ ΤΡΕΛΛΗ ΜΠΛΕΞΑΝ Κ ΤΟ ΦΟΒΗΘΙΚΑΝ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ με τον άντρα μου τα λέμε όλα..όλα μα όλα..και ο άντρας μου δεν το χε κρύψει.."ότι στη γυναίκα μου τα λέω όλα"..εκεί να δεις φαγωμάρα...στις αρχές αρχές σε όποιο σπίτι πήγαινα μου κάνανε με τρόπο πάντα κύρηγμα..αφού δεν μπορούσαν να κάνουν του άντρα μου επειδή είναι νευρικός και δε σηκώνει πολλά πολλά..και μου λέγανε..δεν είναι ανάγκη να του τα λες εσύ όλα..ότι βλέπεις και γίνεται δεν είναι ανάγκη να το μαθαίνει γιατί θα φωνάζει..ε αρχές τότε εγώ, πείστηκα και μετά από κάποιο καβγά που έγινε και ήμουν μπροστά, δεν του είπα τίποτα αφού φρόντισε η αδερφή του να μου πει χίλια δύο ότι δεν πρέπει με τίποτα να μάθει ο αδερφός της για τον καβγά..έρχεται το βράδυ να με πάρει και στη συζήτηση πάνω με ρωτάει αν εγινε τίποτα...εγώ κάνω την πάπια,την ανήξερη..έλα όμως που η καλή η αδερφούλα έτρεξε να το πει πρώτη στον αδερφό της για να φανεί καλή...ε και το μαθαίνω..δεν της είπα ποτέ τίποτα αλλά εμπιστοσύνη πια μηδέν..τί μιλάω στη μανάβισσα απέναντι, τί στην "αδερφή" μου...το ίδιο και το αυτό..ρίξαμε ένα καβγά γερό εκείνο το βράδυ, και φυσικά του είπα ότι αυτή μου είπε να μην πω τίποτα και τότε άρχισε να καταλαβαίνει ορισμένα πράγματα...Ή η κυρία να βάζει τη μάνα μου στο αυτοκίνητο και καλά να την πάει να πάνε βόλτα και να της πετάει μπηχτές του τύπου "δεν μπορώ να τις καταλάβω αυτές που φεύγουν μακριά από τη μάνα τους με τί ψυχή το κάνουν" (τότε η μάνα μου έμενε Κύπρο και εγώ εδώ και θέλαμε να πάμε και η αδερφή λιποθυμούσε στην ιδέα ότι θα αποχωριστεί τον αδερφούλη της και μας δημιουργούσε πρόβλημα) αχ..και μου το πε μετά η μάνα μου με χίλια ζόρια που την έβλεπα και έκλαιγε...την έφερα εδώ να μείνει και δε μπορούν να πουν και τίποτα.. αχχχχχ...δύο τα μυθιστορήματα Έλενααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!!

Πώς είστε?

Εγώ πήγα κομμωτήριο πρωί πρωί και τα έκοψα λίγο και τα ίσιωσα..

Τώρα κάνω δουλίτσες γιατί το απογευμα έχω δουλειά στο γραφείο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...