Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2010 (ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ) Νο 9!!!


Recommended Posts

ρενατα μονο απο φαρμακειο

το δικο μου λεγεται frezylac και ειναι της FREZYDERM

πινουμε το νουμερο 2 γιατι εχει και περισσοτερο σιδηρο, αλλα το νουμερο ενα ηταν νομιζω πιο νοστιμο (δοκιμαζω τα παντα των παιδιων) εχει καπου 16 ευρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 961
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΟΥΧΟΥ. ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ. ΔΕΝ ΘΥΜΟΤΑΝ ΚΑΝ ΟΤΙ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ..ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΙΕΙΤΕ ΚΑΙ ΓΑΛΑ ΕΒΑΠΟΡΕ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ.... ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΥΠΩΣΕ.

ΘΑ ΠΑΩ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.

ΚΑΛΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΓΩ ΑΛΕΚΑ ΟΤΙ ΜΕΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ. ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΣΥ ΕΜΕΝΕΣ ΠΑΛΙΑ ΑΓΡΙΝΙΟ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ. ΠΑΝΤΩΣ Η ΡΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΜΕΡΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΣΥ ΑΛΕΚΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΠΟ 2 Ή 3 ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ? ΑΝ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΞΕΝΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΞΥΠΝΗΜΑ. ΑΛΛΑ ΔΙΝΩ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ. ΕΣΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΗ ? ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΣ 9 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.

ΚΙ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΚΙΣΜΕΤ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΝ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΚΙΟΛΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρενατα εγω 2 φορες την θηλαζω μια το πρωι μολις ξυπνησει και μια το βραδυ πριν κοιμηθει και εχω γλυτωσει τα ενδιαμεσα βυζακια!σκεφτομαι για χρονο γιατι μετα μπορει να πιει και φρεσκο γιαυτο θα το κρατησω το θηλασμο. παμε για μαμ τωρα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΚΡΙΒΟΥΤΣΙΚΟ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΑΜΜΥ!!

ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΡΩΝ 2 ΓΕΥΜΑΤΑ ΟΚ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ=3,5 ΚΟΥΤΙΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΦΑΓΑΝΟΥΛΗΣ! ΜΕ ΤΑ 16 ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΠΑΘΕΝΑ ΣΟΚ!! ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΕΦΤΙΑΧΝΑ!!

ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΩΣΕΙ ΣΑΝΙΛΑΚ! 9 ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΟΥΤΙ!!

ΕΓΩ ΡΕΝΑΤΑ ΛΕΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΟΛΟΥΝΤΑΙ Κ ΣΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΛΑ Κ ΦΤΗΝΑ!!

ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΤΟΙΧΟΥ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ!!! ΤΑ ΣΤΟΛΙΣΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ ΟΜΟΡΦΑ!

ΠΗΡΑΜΕ Κ DVD ΡΟΥΝΤΟΛΦ ΤΟ ΕΛΑΦΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ! ΤΑ ΒΑΛΑΜΕ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΧΑΖΕΥΕ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ! ΧΙΧΙΧ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με για τα ψώνια σας Έλενα!!!

Κορίτσια και εγώ θηλάζω και ενδιάμεσα στη μέρα αλλά το βράδυ δεν ξυπνάει καθόλου τώρα..μετά από κάθε γεύμα θέλει βυζάκι..του δίνω νερό και δεν το θέλει...σήμερα τον άφησα να διψάσει..του έδωσα νερό ήπιε ελάχιστο και μετά τίποτα..τον εβαλα στο στήθος και το καταβρόχθισε!!!

Ρενάτα μου η μία παιδίατρος που έχω με ρώτησε μέχρι πότε θα θηλάζω και της είπα όσο πάει..σίγουρα θέλω μέχρι το χρόνο..αλλά μου είπε ότι επειδή είναι αγόρι είναι καλά να απογαλακτιστεί νωρίς!! :shock::shock: Τώρα τί να πω...θα ρωτήσω και τον άλλο γιατρό που έχουμε και που θα πάω την Πέμπτη μαλλον για εμβόλια, να δω τί θα μου πει για το θέμα της μαμακίασης!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμας κοριτσια. Σημερα στο νησι μας εχει ηλιο ευτυχως για να βαλω πλυντηριο να μαζεψω και του μπαμπα μας τα ρουχα σιγα σιγα. Εχω αρκετες δουλειες αφου με το κρυο αυτες τις μερες τα παραμμελησα ολα. Μακαρι να παω και καμια βολτα για να παρω παπουτσακια... Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.............Πόσα γραψατε καλέ????????? [smilie=wav.gif]

Εγω θηλάζω πρωι μεσημερι και βραδυ............Μεσημέρι γιατί ακομα δεν αρχίσαμε τις σουπες σε 2 βδομάδες θα κόψουμε και το μεσημεριανο βυζακι..............Κοψαμε και το βυζι το βραδυ και αν ξυπνησει κατα τις 4-5 του δινω νερακι το πινει και ξανακοιμάται............

Ο γιατρός δε μου πε τίποτα για να κοψω το θηλασμο μόνο ότι θα μειωθεί από μόνο του............και έχει μειωθεί από τότε που είχαμε 5-6 γευματα τη μερα...........Εγώ πάντα του δινα ΝΟΒΑΛΑΚ γαλα όταν χρειαζόταν να του δωσω ξενο και ειναι και φτηνό 6 ευρώ..........Τώρα έχω 2 κουτιά ανοιχτά και μάλλον πάνε για κάλαθο αφού δεν μας χρειαζεται.............

Ξέρετε από πότε μπορούμε να δώσουμε φαριν λακτε???????Εμένα δε μου πε τίποτα ακόμα.......μόνο ριζάλευρο και φρουτόκρεμα τρώμε.............

Και στην Κύπρο έχουμε ήλιο και πολύ ωραίο καιρό σήμερα.........μετά από τις καταιγίδες που είχαμε...........

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΝΟΒΑΛΑΚ ΜΕ 6 ΕΥΡΩ????????????????????/ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΡΕ ΜΑΡΙΝΑ??????????????????

ΕΓΩ ΤΟ ΠΕΡΝΩ 11,10 ΕΥΡΩ!!!! Κ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΙΔΙΚΟ 16,20!!!!!!!!!1

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΑΛΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΕΚΕΙ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΜΑΡΙΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΦΑΡΙΝΑ Κ Τ Λ ΣΤΟΝ 8 ΜΗΝΑ! ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΜΩΣ ΕΙΔΗ ΔΙΝΟΥΝ!!!

ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΕΙ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΣΙΤΑΛΕΥΡΟ ΚΤΛ Κ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΝΩΡΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε εχει αλλες τιμες η Κυπρος απ'οτι εδω! εγω της ειχα παρει το ναν δεν το επινε, μετα το νατιβα καπως το ηπιε, τωρα αν χριαστει να της παρω θα της παρω το πιο φθηνο αν δεν θελει να το πιει θα μεινει νυστικη!

μαρινα τη φαρινα εμεις την ξεκινησαμε 5,5 μηνων γιατι το ρυζαλευρο μας προκαλουσε δυσκοιλιοτητα, αλλα κανονικα το συστυνουν μολις ξεκινησει και το κρεας και εχει κανονικο προγραμμα.

Ηρθε μια φιλη μου εδω στο σπιτι και ηπιε καφε ευτυχως που η μικρη κοιμοταν και καθισαμε με την ησυχια μας. Ο μπαμπας μας ως συνηθως λειπει! Πρεπει ομως να την κρατησει για να περασω στο κινητο μου για το gps τους καινουργιους χαρτες της Ελλαδας γιατι μας βλεπω να χανομαστε παλι πανω!!!

Ελενα αυτο που λες με το σιταλευρο ισχυει γιαυτο πρωτα διναμε ρυζαλευρο. Τωρα και εμας μας εκοψε τη μπισκοτοκρεμα και ξαναγυρναμε στη φαρινα ή ρυζαλευρο. Εσυ ποιο ρυζαλευρο περνεις? Βρηκε ο μπαμπας μας προσφορα της νεστλε βανιλια ρυζαλευρο 4ευρω και θα την ξεκινησουμε εναλλαξ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!

Και σε εμάς έχει ήλιο!!

Κουτουλάω...χτες το μεσημερι ο Κωνσταντίνος κοιμήθηκε 3 ώρες :shock: με αποτέλεσμα το βράδυ κάθε 1-2 ώρες να ξυπνάει και να έχει όρεξη ενώ εγώ πάλι όχι!!! Σηκωνόμασταν με βάρδιες με τον άντρα μου αλλά και πάλι είμαι κομμάτια...

Άντε Αλέκα πλησιάζουν οι μέρες που θα φύγεις και εσύ..Τί ωραία η προετοιμασία...Μου θυμίζεις όταν ετοιμαζόμαστε για Κύπρο!!!

Μαρίνα μου εμένα μου είπε 6,5 μηνών,σήμερα δηλαδή, να βάλουμε φαρίν λακτέ,αν θέλουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε μαρακι και εμενα 3 ωρες κοιμαται το μεσημερι αλλα το βραδυ μια χαρα πλεον 8;30 βαρια 9 να κανει νανι.

Εγω εχω τη φαριν λακτε της νουνου τη μεγαλη συσκευασια 900γρ και ειμαι πολυ ευχαριστημενη και αναλογα με τα γουστα της μικρης ποτε της κανω νερουλη ποτε την κανω πιο πηκτη. Πανε πλεον οι μεζουρες και τα μετρηματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΤΟΥ ΞΑΝΑΠΩ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΚΡΕΜΕΣ! Ε ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟΥΣ 7!

ΑΜΑΝ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΥ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟ ΕΜΕΤΟ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΦΑΕΙ!!! ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΤΟΥ ΣΤΡΩΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!

ΑΝ Κ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΜΑΤΙΚΟ Σ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ Κ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΚΤΛ ΟΠΟΤΕ ΛΕΕΙ ΑΝ ΗΤΝ ΔΙΝΑΜΕ Κ ΠΟΙΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ! ΟΥΦ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ!

Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ! ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΙΝΕ!ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΣΕ ΟΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΕΧΕΙ ΦΡΙΞΕΙ Η ΚΑΗΜΕΝΗ! ΤΩΡΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 2ΧΡΟΝΩΝ!

Κ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ 3ΩΡΑΚΙ ΧΤΥΠΑΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω και τους δυο γιατρους που εχω στη μικρη λενε ακριβως τα ιδια πραγματα, για το αστερακι που λες πρεπει ναχουμε δοντακια για να το φαμε μονο τραχανα μπορουμε αλλα επειδη εχει αγελαδινο γαλα δεν μπορουμε ουτε αυτο. παντως στον ογδοο μου ειπε να της φτιαχνω σιμιγδαλοκρεμα με φρουτα για να ξεσυνηθιζει απο τις κρεμες του εμποριου μεχρι να φαμε το γιαουρτακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα κοιμάται 2 ώρες το μεσημερι και αυτές στη 1 ξυπνάει και τον νανουρίζω ξανά.Μέσα σε 2 λεπτά αποκοιμιέται για καμιά ώρα ακόμα!!

Χτες τον νανούρισα ξανά και κοιμήθηκε 3 ώρες..φθσικά άργησε να κοιμηθεί..έγινε 3.30 και ξύπνησε 6.30...Δεν ξέρω τί έφταιγε και είχε τόση γκρίνια..λέτε κνα δοντάκι? Το μόνο διαφορετικό ήταν ο ύπνος του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ 3 ΩΡΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΕΜΕΝΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΛΕΦΤΑ ΓΙΑ 10ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 20ΛΕΠΤΑ. ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 7 ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΕΙ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ, ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΥΠΝΟ ΞΑΝΑ ΣΤΙΣ 9.30 ΜΕ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΑΠΟΨΕ ΜΕ ΞΥΠΝΗΣΕ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ 3.00. ΟΣΟ ΠΑΕΙ ΞΥΠΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΤΟ ΦΡΙΣΟΜΕΛ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ. ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ.Α ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΘΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΙ ΑΥΤΑ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΛΕΝΑ.

ΜΑΡΑ ΚΙ ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ. ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ 20 ΜΕ 30 ML ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΒΥΧΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙ ΠΟΤΕ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟ ΣΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΗΜΑΣΙΑ.

ΑΛΕΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΣΕ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΧΡΟΝΙΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΘΕ ΝΥΧΤΑ.

ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΙΑΣΤΩ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ. ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΤΑΛΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ? ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ, ΕΝΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΑΙ ΠΛΥΜΜΗΡΕΣ. ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ. ΠΟΛΛΑ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΛΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑ Ο ΤΡΑΧΑΝΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΣ Κ ΧΩΡΙΣ ΑΒΓΑ ....ΑΛΛΙΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ!!

ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΝΟΥΝΟΥ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΜΕΤΑ ΠΗΡΑΜΕ ΜΙΛΟΥΠΑ ΜΕΤΑ ΠΗΡΑΜΕ ΝΘΤΡΙΤΣΙΑ Κ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ! [smilie=icon_puke_r.gif] [smilie=icon_puke_r.gif] [smilie=icon_puke_r.gif] ΟΠΟΤΕ ΤΙΣ ΤΡΩΕΙ Η ΜΑΜΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΑΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ!!! ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΠΡΑΜΑ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙΣ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ! 1 ΓΙΑ ΜΑΣ 1 ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΤΟΥ Κ ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΤΟΥ!!!!

ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΠΑΛΙ ΛΑΧΑΝΙΚΑ Κ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ! ΠΡΟΧΤΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΑΛΙ ΚΡΕΜΑ Κ ΠΑΛΙ ΕΜΕΤΟ ΕΚΑΝΕ! ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΤΙ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα που να εβλεπες το νουμερο 1 που επαιρνα και ειχε 19 ευρω η 18 σε καποια φαρμακεια

εκει να δεις

και στις αρχες πινανε πολυ λιγο και ολο εφτιαχνα γαλα (με τους κολικους που τρελαθηκαμε)

και χαλαγαμε 4 κουτια την εβδομαδα

.....

δεν μου λετε ρε κοριτσια για την δυσκοιλιοτητα κανει η φαριν λακτε? αληθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμμυ ακομα με την δυσκιλιοτητα παλευετε????? ΔΕΝ ΕΦΤΙΑΞΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΡΟΦΕΣ???

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΣΚΙΛΙΟΤΗΤΑ ΤΟ Σ ΙΤΕΛΕΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!!!

ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ! ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΣΟΥΠΙΤΣΑ Κ ΠΛΑΚΩΘΗΚΑΜΕ ΣΤΑ ΔΑΜΑΣΚΗΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΖΑΜΙ!!!!!!

ΤΩΡΑ ΤΡΩΜΕ Κ ΜΗΛΑ Κ ΜΠΑΝΑΝΕΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε γμτ εμεις περναμε πισογυρισμα αυτες τις μερες

μιλαμε για πολυ σφυξιμο...

χυμο πορτοκαλι δινεις???

τωρα τι βαζεις δηλαδη στην φρουτοκρεμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ κορεσ :D

εγω του εδινα το ΝΑΝ1 ειχε 13 ευρω κ τωρα το περνω απο s/m το ΝΑΝ2 ME 6.87 στον ΑΒ Βασιλοπουλο :) κ ειναι μια χαρα ;)

το μασημερι του φτιαχνω φαι για 3 μερεσ ,το βαζω στο ψυγειο δεν παθαινει τπτ ;)

ζυμαρικα κ φαριν λακτε συνιθοσ μετα τον εβδομο κ γιαουρτια μετα τον ογδοο εγω του εδωσα τη νουνου ειναι πολυ ωραια κ θα του φτιαξω αστρακια σουπέ με κιμα μοσχαρισιο κ λιγο ντοματουλα κ θα τρωει 3 μερεσ ;) μη μαγειρευουμε ολη μερα :mrgreen: .

εγω με τα βιολογικα γαλατα δεν πολυπιστευω :roll: ολα ειναι εμπλουτισμενα κ ποτε δεν ξερεισ τι εχει :roll: κανα κοτοπουλακι το περνω αλλα μεχρι εκει!

απο κακα ειμαστε καλα εδω κ κερο εστροσε πολυ τρωει κ φρουτα το πρωι οτι να ναι :lol:

μερικεσ φορεσ new mammy δεν φτενε τα φαγητα αλλα η κληρονομικοτητα :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά γράψατε πάλι................

Εδώ το ΝΟΒΑΛΑΚ έχει 6.65 μια χαρά...........εσείς στην Ελλάδα είναι και χάλια η οικονομία σας και δε λενε να ριξουν τις τιμές!!!!!!!!!!Συνεχίζουν οι μεγάλοι μεγάλοι να θησαυρίζουν!!!!!!!!Εμάς το ΝΟΒΑΛΑΚ πωλείται μόνο στα φαρμακεία.Κρέμα βανίλια και φρουτόκρεμα δίνω της ΝΟΥΝΟΥ 5-6 ευρώ κάνει.Τα πολλά λεφτά είναι στα πανιά!!!!!!!!!!17,5 ευρώ το κουτί............

Το δικό μας πρόγραμμα έχει ως εξής ξύπνημα στις 7-7,5 και βυζάκι.Κρεμούλα στις 10 και ύπνο για 2 ωρες τουλάχιστον.......Βυζάκι στις 1,5-2 και στις 3 ύπνο για 1 ωριτσα..........Στις 5 φρουτοκρεμα και στις 9-9,5 βυζάκι και υπνο..........Αυτά............Κακάκια 2-3 φορές τη μέρα......... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki φαι το μεσημερι δεν πρεπει να τρωει λεω γω τωρα :oops:

αλλα να κοιματε κ το πρωι 2 ωρεσ μπραβο στον ορεστη :mrgreen: εμενα 10-15 λεπτα κ αυτα στα χερια ετσι κ τον ακουμπησω κατο κλαιει :shock:

οσο γιοα τισ πανεσ κ εδω 19,9 εχουν τα παμπερσ ,μορε ολα ακρυβα ειναι κ γι αυτο παμε στα lidl κ γενικα σε φτυνεσ πανεσ ποσα πια να εχουμε για να δινουμε :|

καλε ασχετο απο ποτε εχετε ευρω? :oops::oops: εχω χασει επησοδια :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...