Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2010 (ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ) Νο 9!!!


Recommended Posts

αν ειμαι για ψωνια και πεινασει παω σε μια καφετερια και καθομαι παραγγελνω μαζι με το καφε μου να μου ζεστανουν το βαζακι και μολις ειναι ετοιμο βγαζω σαλιαρα και πιατοκουταλο και τη ταιζω σιγα τι να λεει! και φυσικα της τραγουδαει και ολη η καφετερια μεχρι να φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 961
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάρες μου τί κάνετε?

Κορίτσια σας είπα ότι έχουμε δυο γιατρούς έτσι? Ο ένας είναι ο κανονικός μας, αυτός που τον παρακολουθεί από το μαιευτήριο, έχει νοσοκομειακή εμπειρία από νοσοκομείο παίδων της Πάτρας και γενικά του έχουμε πολλή εμπιστοσύνη.Η άλλη είναι η γιατρός του ΤΕΒΕ που πάω απλώς για να μου γράφει τα εμβόλια και τον είδε και προχθές που έλειπε ο γιατρός μας και με συμβούλεψε για τον φυσ.ορό..Και μας είπε ότι το ματάκι του το ένα "φεύγει" λίγο..Με είδε που έμεινα άγαλμα, και μου λέει είναι φυσιολογικό μέχρι 6 μηνών και θα φύγει..Εγώ δεν το παρατήρησα ποτέ αυτό..απλά κάποιες φορές που θηλάζει και κοιτάει κάτι στη μπλούζα μου που είναι υπερβολικά κοντά του, τότε τον βλέπω που ελάχιστα αλληθωρίζει..αλλά το θεωρούσα φυσιολογικό..και μένα που είμαι μια χαρά, άμα κοιτάξω κάτι που είναι μπροστά στη μύτη μου, θα αλληθωρίσω..και μου είπε άμα κλείσει 6 μηνών και συνεχίσει να το πάμε σε οφθαλμίατρο..εγώ θέλω να τον πάω από τώρα αφού μείνανε 9 μέρες για να κλείσει 6 μηνών..πόση διαφορά θα κάνει σε 9-10 μέρες? Τον παρατηρώ συνέχεια και μου χει γίνει εμμονή..το έψαξα στο internet και λέει ότι μέχρι 6 μηνών είναι φυσιολογικό αλλά και πάλι ανησυχώ..Πάντως στις φώτο που του βγάζω, δεν φαίνεται κάτι τέτοιο, αλλά εγώ τώρα το βλέπω συνέχεια..Ο άντρας μου μου λέει να πάμε στο γιατρό, αλλά δεν είναι τίποτα..το ίδιο και η μαμά μου..και τον βλέπουν μια χαρά...Θα σκάσω..Ο γιατρός μας ο άλλος δε μας είπε ποτέ τίποτα..Δεν αντέχω..τον κοιτάω συνέχεια και εστιάζω στα μάτια του, τα οποία εγώ τα βλέπω συνέχεια κάπως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα παπακια στη σειρα...... :lol::lol::lol::lol:

ετσι για να γελασουμε λιγο.... :lol::lol:

μαριαχαρ δεσ το αυτο με το ματακι αλλα λογικα δεν θα ειναι κατι...αν ηταν θα σου ελεγε η γιατροσ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΝΗΣΙ.... :)

ΤΟ ΜΕΛΙΝΑΚΙ ΤΟ ΧΑΡΙΣΑ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑΚΑ ΤΟΥ.... :lol::lol:

ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑΝΙ ΣΕ ΛΙΓΟ...ΕΓΩ ΣΧΟΛΑΣΑ :D:D:D

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!! :D

ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΥ ΕΔΩ!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑΝΥ Κ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΤΟ ΝΗΣΙ!!!!

ΜΑΡΙΑ ΠΑΡΕ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΤΗΛ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ Κ ΠΕΣ ΤΟΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Η ΤΟΥ ΤΕΒΕ!!!ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΚ ΜΕΤΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟΝ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ!

ΕΞΑΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΥ Κ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΤΗΣ!!! :lol:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΑΤΕΕΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ Κ ΝΑ ΑΛΙΘΩΡΙΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΚΑΤΙ! Κ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!

Πω πω σημερα αργησε πολυ να κοιμηθει ο Δημητρης κοιμηθηκε κατα της 12 μου εβγαλε την ψυχη.....

Λοιπον Θαλεια μου και μενα μου τα εκανε αυτα.....του εβαζα 1 κολοκυθακι 1 πατατα 1 καροτο και κοτοπουλο η μοσχαρι μετα σκεφτηκα οτι ισως δεν του αρεσει το κολοκυθακι και τωρα του βαζω μισο κολοκυθακι 1μιση πατατα 1 καροτο και το κρεατακι μας...ε σου λεω οτι το κατασπαραζει πλεον!!!!

Μαρακι να πας να το ψαξεις εγω παντος δεν θα το αφηνα ετσι............

Αλεκα ειχες ξαναγραψει για το βαζακι και ξεχασα να σου πω κατι....δουλευω σε σουπερ μαρκετ και η κοπελα που εχουμε στο κρεοπωλειο ειχε τελειωσει την σχολη των κρεοπωλων....μου ειχε πει κατι για το κρεας και γενικα για τα φαγητα που με ειχε ψιλοφρικαρει........οταν λεει μαγειρευουμε ενα φαγητο και ειδικα το κρεας αν το βαλουμε στο ψυγειο μετα για να το καταναλωσουμε πρεπει το φαγητο μας οταν το ζεστανουμε να φτασει σε θερμοκρασια βραζμου γιατι τοτε μονο σκοτωνονται ολα τα βακτηριδια και οι μικροοργανισμοι που εχουν αναπτυχτει ειδαλος μπορει να παθουμε πολυ σοβαρες γαστροισοφαγικες παθησεις.....και γω του μαγειρευω για 2 μερες αλλα οταν ειναι να του δωσω το ιδιο φαγητο την επομενη μερα το φγαζω απο το ψυγειο και το βραζω κατευθιαν....σκεψου λιγο καλυτερα αυτο με το βαζακι :!::!::!::!::!:

Και τωρα να σας ρωτησω βρε κοριτσια εχει τωρα κανα 2 βδομαδες που ο μικρος καμια φορα δεν ξυπναει το πρωι να φαει γαλα και κοιματε μεχρι τις 11 που ειναι η ωρα του φρουτου και γω δεν τον ξυπναω για γαλα.....λετε να κανω γκαφα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τρωω πρωινο και ετοιμαζομαι γρηγορα γρηγορα να παω να παρω την ανεργια μου εχω τοσο πολυ αγχος αν τελικα εγκριθηκε και μετα εχουμε ενδοκρινολογο για τη μικρη και μετα θα περιμενω ναρθει η περιοδος και να παω και γυναικολογο και σχεδον τελειωσα!!!

Μαρια πηγαινε σε οφθαλμιατρο γιατι ακρη δεν θα βγαλεις. Εμενα τοτε με το θυρεοειδη της μικρης με πανικοβαλλαν τοσο που μονο αθηνα θα γινοταν καλα η μικρη και ημουν κακη μανα που την αφησα μεχρι 2 μηνων χωρις θεραπεια. Γιαυτο πηγαινε σε οφθαλμιατρο για νασαι σιγουρη.

Στελλα μηπως ειμαστε λιγο υπερβολικη για τα μωρα μας??? Εχεις δικιο αλλα ειναι ολα πολυ τραβηγμενα και λιγο με ξενιζουν. Οσο για το γαλα που λες και εμενα η σκατουλα μου τα κανει αυτα ειχα ρωτησει το γιατρο μου και μου ειπε υποχρεωτικα να πινει γαλα για να μην το κοψει και ετσι κατα τις 9 την σηκωνω και την θηλαζω και συνεχιζει τον υπνο της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! ΑΛΕΚΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΟΑΕΔ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΜΑΚΕΣ ΕΚΕΙ....ΕΜΕΙΣ ΧΘΕΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΦΑΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ 70 ΓΡΑΜ. ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΝΑ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ ΣΑΝΙΤΑΣ, ΧΑ ΧΑ! ΚΡΙΤΣ ΚΡΑΤΣ Η ΜΑΙΡΟΥΛΑ ΜΠΟΥΚΩΝΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΛΟΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ. ΕΧΩ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΦΕΥΓΩ ΜΕ ΜΙΣΟ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑ [smilie=bom.gif][smilie=bom.gif][smilie=bom.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μεστην τρελλή χαρά η μάνα..................Ψες κοιμήθηκε κατευθείαν στις 9 με 4 λεπτά νανουρίσματος μόνος του...........Μόνος του έκανε ααααααααα ααααααα αααααααααα και τέζα..........Δεν έφαγε πολύ πριν κοιμηθεί μόνο 50 μλ ( η μανα μου φταιει φυσικά που δεν του κρατάει πρόγραμμα και τον ταίζει συνέχεια ) τον είχε ταίσει στις 6 και μετά δεν ήθελε............Έτσι άντεξε μέχρι τις 5,5 που ήθελε γάλα, έφαγε και ύπνο μέχρι τις 8............Ρίξαμε κι άλλον καυγά με τη μανα μου...........Τις λέω τον τάισα το πρωί στις 9 θα του δώσεις την κρέμα του στη 1 το πολύ αν πεινάσει 12,5...........Μου λέει πρέπει να φάει το μωρό στις 11!!!!!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Θα με πιάει η κρίση!!!!!!!!!!!!!!!

Πάντως και ο άντρας μου εχει συνέλθει γιατί χτες ήτανε χάλια..........δεν του γελούσε ο Ορέστης λέει και του κακοφάνηκε που κάναμε τη μέθοδο...........τώρα όμως από την 3η μέρα και έμαθε να κοιμάται μόνος του και όλη τη νύχτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Είναι τέλεια!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!

ΣΤΕΛΛΑ Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΞΥΠΝΗΜΑ ΓΙΑ ΓΑΛΑ!!!! Κ ΟΤΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ 500ΜΛ

ΜΙΚΑ ΜΠΡΑΒΟ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ!

ΑΛΕΚΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΡΤΟΥΡΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ!

ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΜΑΡΙΝΑΚΙΙΙΙ!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΡΙΝΑ ΕΙΔΕΣ ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ Κ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ????? ΣΤΟ ΧΑ ΠΑΙ ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΚΛΗΡΗ! :P ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΑΙΖΕ ΤΟΝ ΜΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ!!! ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΩ 11 ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑΙΖΕΤΕ ΣΤΑΝΤΑΡ ΩΡΕΣ Κ ΟΧΙ ΜΙΑ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΑΛΛΙΙΩΣ! ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΙΩΘΕΙ ΠΟΙΟ ΑΣΦΑΛΕΣ ΟΤΑΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΡΟΥΤΙΝΑ ΙΕΡΟΤΕΛΕΣΤΙΑ!!!!

ΕΞΗΓΙΣΕ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΕΚΤΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ Κ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ!

ΒΑΛΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΒΟΛΕΥΟΥΝ Κ ΟΧΙ 12,30 Η ΩΡΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΦΑΓΑΚΙ ΘΑ ΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΔΗΛ ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ??????????

ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ :arrow: 7 ΓΑΛΑ, 10,30 ΦΡΟΥΤΟ, 2 ΦΑΓΑΚΙ 6ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ 11ΓΑΛΑ!!!! ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΑΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΠΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΤΣΑΙ Κ ΣΤΙΣ 11 ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ!!!! Κ ΣΤΙΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΓΑΛΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ Κ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑΝΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10!!!

ΓΙΑ ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΑΠΟΦΑΣΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες,

εδώ βρέχει, και γενικά ο ουρανός είναι μουντός..

Θα το κοιτάξω οπωσδήποτε..εδώ σας λέω μου έχει γίνει εμμονή..θα το πω στο γιατρό του, που τώρα λείπει σε σεμινάριο και περιμένω να γυρίσει, αλλά θα του πω να μου συστήσει και κανένα καλό οφθαλμίατρο να τον πάω..ας πάω και ας μου πει δεν είναι τίποτα..να κοιμάμαι ήσυχη τα βράδια..

Μαρίνα μου συγχαρητήρια!!Άντε καλή ξεκούραση και καλούς ύπνους από δω και να πάει!

Μίκα συγχαρητήρια!! Έτσι σιγά σιγά θα συνηθίσει η μικρούλα!!

Αλέκα μου άντε καλή επιτυχία και καλά ξεμπερδέματα με τη γραφειοκρατία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩ ΤΗΣΗ!!!! ΣΟΥΛΑΤΣΑΡΙΖΑ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙΑ Κ ΕΠΕΣΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΙΑ ΠΗΡΕ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ 320 ΕΥΡΩ!!! ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΜΑ????

ΤΟ ΠΗΡΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ???????

Α ΚΑΙ ΘΑΛΕΙΑ ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΣΟΥ!! ΩΡΑΙΑ ΦΑΣΗ ΤΟ ΘΕΡΜΟΣ!! ΠΟΣΟ ΤΟ ΠΗΡΕΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε? ;);););)

στελιτσα θα δοκιμασω να του δωσω τις γευσεις ξεχωριστα να δω πια δεν του αρεσει

θα τα βρασω μαζι αλλα θα τα πολτοποιησω χωρια αυριο ομως γιατι το σημερινο ειναι ετοιμο !!!

στελιτσα και εγω το ξυπναω για γαλα και μετα ξανακοιματε αν θελει :oops::oops:

περασαμε το πρωινο μας αγκαλιτσα (πρωτοφανες αυτες τι μερες γιατι ο νικολας δεν ειναι παιδι της αγκαλιας )

μαρακι δες το αυτο με τα ματακια του παιδιου και εγω παρατηρησα κατι εδω και 2-3 μερες στο νικολα με τα ματακια αλλα θελω να το παω σε γιατρο να βεβαιωθω αν και ο αντρας μου που τον βλεπει μου λεει οτι ειμαι υπερβολικη :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

αλεκα καλη ευκολια στα τρεχαματα

μαρινακι μια χαρα ο ορεστης ειδες πως κοιματε μονος του μονο ταλαιπωριοσουν τοσο καιρο τωρα και ενα προγραμμα στην διατροφη και ολα οκ

εμενα το προγραμμα μοιαζει λιγο με της ελενας 7.00-7.30γαλα 10.30-11.00 φρουτοκρεμμα 14.00 φαγακι 17.30-18.00 κρεμα και 21.00 εως τις 22.00 το αργοτερο θα εχει φαει το τελευταιο γαλα

μικα μπραβο με την μικρη σιγα σιγα θα τρωει καλυτερα!!!

ελενακι δεν ειχα ακουστα τετοιο επιδομα και βασικα εγω γενησα φυσιολογικα οποτε δεν ξερω

το θερμος τον πηρα απο το τζαμπο 30 €

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κοπελιεσ ;)

μαρακι εχω ακουσει οτι καμια φορα μπορει να τεμπελιασει το ενα ματι αλλα δεν ξερω τι μπορεισ να κανεισ καλυτερα κ εγω θα σου ελεγα να πασ στο γιατρο ειναι δεν ειναι κατι :roll:

εγω αν βγω εξω κ πινασει ο μικροσ εχω μαζι μου ενα βαζακι αλλα με φρουτα γιατι με το φαι εχω τισ αμφιβολιεσ μου :? υπαρχουν κ τα μπισκοτακια τισ νεστλε ,μπορητε κ αυτο να φτιαξετε

http://www.sintagespareas.gr/sintages/m ... fiias.html

εγω του εφτιαξα βραστο αλλα αντι για ολοκλυρο το μοσχαρι του το εβαλα σε κιμα κ το τσακισε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα!

στα γρηγορα τωρα μια κι εδω γινεται χαμος...

Thena τι εννοεις εβαλες κιμα??

επισης κοριτσια να ρωτησω κατι??μου ειπε η παιδιατρος οτι δεν κανει να ταιζω τα μωρα ξαπλωμενα την νυχτα γιατι ετσι το εκανα μεχρι τωρα.εσεις ετσι το κανετε?

η προηγουμενη παιδιατρος ειχε πει οκ να το κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα διδυμομανουλα τι κανουν τα παιδακια σου?

για το ταισμα που λες εμενα 2 παιδιατροι μου ειπαν οχι ξαπλωμενο το παιδι γιατι κανουν ωτιτιδα σε τι ακριβως επηρεαζει δεν ξερω αλλα αυτο μου ειπαν και οι δυο το παιδι αγκαλια σε 45 μοιρες περιπου και το μπουκαλι 45 μοιρες περιπου απο το παιδι

αυταααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες!!!

ΤΡΕΧΩ ΤΡΕΧΩ ΤΡΕΧΩ ΤΡΕΧΩ!!!!!!!!!!

Ετοιμασίες για τη βάπτιση!!!

Έκλεισα και το φόρεμα!!!! Επειδή κάνω δίαιτα θα το πάρω την τελευταία εβδομάδα (μήπως χρειαστεί στένεμα...) Είναι μαύρο σατέν φόρεμα, λίγο πάνω από το γόνατο... Στη φούστα κάνει σούρες, είναι με τιραντάκι και στο επάνω (στο μπούστο και γύρω γύρω) έχει μιά φάσα από παγετούλες μαύρες και ροζ-σάπιο μήλο... Και από πάνω πήρα ένα πολυ ωραίο στενό και κοντό σακάκι (σαν μπολερό είναι πιο πολύ...)

Έκλεισα και γλυκάκια (προφιτερόλ)... Το κουτάκι είναι αυτό που σας δείχνω...

Σήμερα πήγα πήρα και ότι θα χρειαστώ για τη διακόσμηση του τραπεζιού με τις μπομπονιέρες... έκλεισα και τα βαπτηστικά, η μπομπονιέρες έτοιμες και τώρα στολίζω το σπίτι!!!!!!!!

Το δέντρο θα το κάνουμε το Σαββατοκύριακο παρέα με τον άντρα μου και τον μπομπιράκο μας!!!! Τώρα τον έχω στη μαμά μου γιατί θα πάμε για ψώνια... Ξεπαραδιάστηκα και ησύχασα..... χαχαχαχαχαχαχα

Από ότι πρόλαβα να διαβάσω σας παιδεύουν τα μαμούνια σας με τα φαγητά.... Υπομονή θέλει ... Μόνο υπομονή και επιμονή....

Μαρινάκι μου βλέπω μια χαρά με τους ύπνους!!! Μπράβο ο Ορεστάκος μας!!!

post-9464-13873935547205_thumb.gif

post-9464-1387393554734_thumb.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΓΕΩΕΡΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΑΝ ΨΑΧΝΟΜΟΥΝ Κ ΕΓΩ ΦΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ! ΩΡΑΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΚΟΛΛΗΤΟ! ΕΙΧΕ ΙΔΙΟ ΜΠΟΛΕΡΟ !!!

ΚΑΙ ΓΛΥΚΑΚΙΑ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΣΑ ΛΑΧΑΝΙ ΜΙΣΑ ΜΠΛΕ Κ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ ΓΛΥΚΑΚΙΑ ΜΕΣΑ! ΤΑ ΦΕΡΝΟΥΝ Κ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΑΡΤΟΝΕΝΙΟ ΚΟΥΤΙ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΧΕΔΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΑΖΟΥΛΑΚΙΑ! Μ ΑΡΕΣΕ

!

ΜΑΜΥ Κ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΤΑΙΣΜΑ ΞΑΠΛΩΤΑ! Κ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΕ ΤΟΝ ΠΕΡΝΩ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΜΟΥ Κ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ! ΝΑ ΧΕΙ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ...... ΞΕΡΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ...ΕΙΠΑΜΕ ΤΗΣ ΓΡΙΑΣ ΝΑ ΧΕΣΤΕΙ Κ ΑΥΤΗ ΞΕΚΟΛΟΘΗΚΕ???????

Ε ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΘΕΙ ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ!!! ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΚΑΤΟΥΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΥΑΛΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΚΑΝΕ 4 ΦΟΡΕΣ!!!!! ΠΟΣΑ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Ο ΚΟΛΟΣ ΤΟΥ?????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Γεωργία μου με για το φόρεμα! Ανυπομονούμε να το δούμε! Εγώ ακόμα δε βγήκα για ψάξιμο, παρά μόνο μια βόλτα προχθές αλλά δε δοκίμασα κάτι..απλά είδα ποιά μαγαζιά έχουν κάτι που με ενδιαφέρει και θα πάω σε κάποια φάση να δοκιμάσω..Ωραία και τα κουτάκια σας!! Εμείς ακόμα δεν κάναμε σχεδόν τίποτα..Οι κουμπάροι κάτω τυπώνουν την πρόσκληση..η οποία αποφασίστηκε να είναι σε καλό χαρτί και να μπει σε μποτούλα Χριστουγεννιάτικη και να δοθεί έτσι..και να τους μείνει και η μπότα να την κρεμάσουν στο δέντρο τους!! Τί λέτε για την ιδέα? Σήμερα με πήρε η κουμπάρα και μου είπε για το κείμενο της βάφτισης..και επειδή ο κουμπάρος μου είναι Κρητικός, είναι ποιηματάκι-μαντινάδα αλλά τώρα δεν το πολυθυμάμαι απέξω να σας το γράψω..

Θένα, μου άρεσε πολύ το site με τις συνταγές!!Μπράβο, ευχαριστούμε!!Μου άρεσε και η συνταγή με τα μπισκότα οδοντοφυίας που λέει..θα τη δοκιμάσω!!

Μάμυ δεν είναι σωστό εντελώς ξαπλωμένα..όχι μόνο το βράδυ..αλλά γενικά..γιατί η ευσταχιανή σάλπιγγα,ένα "σωληνάκι" που είναι υπεύθυνο για να απομακρύνει τα υγρά από το αυτί όταν υπάρχει μόλυνση και ενώνει το μεσαίο τμήμα του αυτιού με το ρινοφάρυγγα (περιοχή πίσω απο τη μύτη και προς το φάρυγγα), είναι ακόμα πολύ ευαίσθητη στα βρέφη και μπορεί η πίεση από το γάλα, και το γάλα, να δημιουργήσουν ωτίτιδα...Και εγώ που θηλάζω ξαπλωμένη βάζω κάτω από το κεφαλάκι του Κωνσταντίνου, το χέρι μου..

Καλή αρχή Έλενα!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ,μόλις μου τις στείλει θα σας την γράψω!! Βασικά αυτό σκεφτήκαμε, αφού θα είναι μέσα στις γιορτές και το κέντρο θα είναι ήδη στολισμένο, απλά να μην κάνουμε άλλα ντ'άλλων εμείς και απλά να προσθέσουμε σε αυτή τη διακόσμηση αφού πρώτα την ελέγξουμε..μην μας το στολίσει και περίεργα!! Θα γράφαμε αυτό στην αρχή "Μετά από 7 μήνες εντατική προπόνηση στη μπανιέρα μου, νομίζω πως ήρθε ο καιρός να βουτήξω σε πιο βαθιά νερά.Όσοι θέλετε να δείτε τη βουτιά μου, να ρθείτε την Κυριακή 2 Ιανουαρίου στην εκκλησία..." Ωραίο δεν ήταν και αυτό? Όποιας αρέσει, ας το χρησιμοποιήσει στις προσκλήσεις της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλιτσες!!!!!

Σημερα ο μικρος πολλα νευρα αφου αν μπορουσε να με βαρεσει θα το εκανε :lol::lol::lol: εσας τα μικρουλια σας εχουν νευρα η μονο το δικο μου βγηκε νευροσπασματικο;

Μαρακι με εστειλες με την περιγραφη σου για το ταισμα σουπερ επιστημονικο!!!!!

Πολυ ωραια η ιδεα της προσκλησης αλλα και γω ψηφιζω μαντιναδα.....

Γεωργια μεγια το φορεμα περιμενουμε να το δουμε....καλες ετοιμασιες!!!!!

Ελενα σου ειπε οτι πρεπει να πινει 500γρ.τουλαχιστον :shock::shock::shock: εμενα πινει 210 το πρωι και 210 το βραδυ και χωρτενει...δεν μπορω να του δωσω αλλο με το ζορι θα το βγαλει!!!!

Αλεκα ναι εχεις δικιο ειμαστε υπερβολικες αλλα σε ορισμενα πραγματα προτιμω την υπερβολη απο το να μου παθει καμια γαστρεντεριτιδα. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...