Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΥΚΟΜΑΝΟΥΛΕΣ.......VOL 5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕΝΑΜΕ ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΜΟΝΗ ΜΑΣ Κ ΕΜΕΙΣ...ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΝΑ ΠΩ...!!

ΣΑΜΠΑΝΙΑ Κ ΦΡΑΟΥΛΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ!!!!!!!!!!ΧΙΧΙΧΙ!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ γωωωωω!!!!!!!!!!!!!

βικυ παιδι μου ξεμυαλιστηκες????? :lol::lol::lol:8-}8-} ωραια ειναι να βρισκετε καπου καπου χρονο να μενετε μονοι σας!!

εμεις σημερα λεμε να παμε για φαγητο!!!ανυπομονω να κοιμηθουν τα παιδια να φυγουμεεεε!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικουλινι μου μην στεναχωριεσαι που δεν μπορειτε να πατε πουθερνα κ νιωθεις εξανλτημενη!!ειναι πολυ μικρουλι το μωρακι σας ακομα μωλλεεεεε!!οταν μεγαλωσει λιγο θα το αφηνετε στη μαμα σου αν μπορει κ θ'αρχισετε παλι τις βολτουλες κ θα ξεκουραστεις κ συ με τον καιρο!!ετσι ειναι παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ γωωωωω!!!!!!!!!!!!!

βικυ παιδι μου ξεμυαλιστηκες????? :lol::lol::lol:8-}8-} ωραια ειναι να βρισκετε καπου καπου χρονο να μενετε μονοι σας!!

εμεις σημερα λεμε να παμε για φαγητο!!!ανυπομονω να κοιμηθουν τα παιδια να φυγουμεεεε!!!!!!!! :D:D:D

εγω???ποτε.... :D:D:D:D

καλα να περασετε φιλεναδαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου!! Τι κανετε??

Εμεις τα ιδια.Αρχισα να μαζευω καποια ψιλοπραγματα για την μετακομιση και παραλληλα τρεχουμε και για ψωνια για τον μικρο.Ανυπομονω να μετακομισω,να στολισω το σπιτακι μου και να υποδεχτω το μωρουλι μου! :)

Σταμμυ μου χρονια πολλα και απο εμενα για την γιορτη σου εστω και ετεροχρονισμενα. :) Να εισαι παντα γερη και να χαιρεσαι την οικογενεια σου.

Ανδριανουλα μου εισαι μια τελεια σοφερινα!! Μην φοβασαι τιποτα!! Θα το παρεις με την πρωτη το διπλωμα!Καλα να περασετε σημερα!

Βικακι μου ερωτευμενακι μου επισης να περασετε τελεια σημερα με πολλα γουτσου γουτσου! ;) Αχ εγω ξεχασα και πως γινεται! :lol:

Βικουλινι μου ηρεμησατε λιγο ε?? Καθε μερα θα ειναι και καλυτερα.Υπομονη.

Ιωαννακι μου πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα με την αυχενικη! Αντε στην επομενη επισκεψη θα δειτε και το φυλο.Αν και κατι μου λεει κοριτσι θα κανεις! :)

Τονακι μου πως πας εσυ?? Φουσκωνεις??

Φιλακια κοριτσαρες μου σε οοοοολες!!! Δεν εχω πολυ χρονο να γραψω! :YMHUG::-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;

ΒΙΚΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΩΣ ΠΗΓΕ Η ΒΡΑΔΙΑ;;;

ΑΝΤΕ ΦΛΩΡΙΑΝΑ ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΤΟ ΜΙΚΡΟ;;;ΛΙΩΣΕ ΣΟΚΟΛΑΤΑ Κ ΕΣΕΙΣ [smilie=sign19.gif][smilie=sign19.gif]:lol::lol::lol::lol:

ΑΝΤΡΙΑΝΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ;;;ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ...ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΕΡΧΕΤΕ Κ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ...ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΤΑΧΤΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ Κ ΜΕΤΑ ΟΚ...ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ!!!ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ;;;;

ΛΕΝΑΚΙ;;ΦΑΝΤΑΖΟΜΕ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ!!!ΑΝΤΕ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Κ Ο ΜΠΟΜΠΙΡΑΣ!!

ΤΖΟΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ....ΠΩΣ ΠΑΣ;;;

ΤΟΝΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΣΠΑΚ ΟΠΟΙΑ ΞΕΧΑΣΑ...

ΦΙΛΟΥΡΕΣ!!

Α!!ΕΚΕΙΝΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ''ΑΝΤΡΙΑΝΑ'' ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ;;

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ;;;ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααα μανουλιτσες???τι κανετε???

χτες πηγαμε για φαγητο!!τελεια περασαμε!!ξεσκασαμε κιολας!!!! :D

βικουλινι μου καλα πανε τα μαθηματα!!ε χτες μαθαμε κ την οπισθεν κ με ειχε συνεχεια να κοιταζω απ'το πισω τζαμι...ζαλιστηκα!!ολοκληρο δρομο με οπισθεν!!ασε που ηταν κ νυχτα κ πηγαινα σαν μεθυσμενη αφου δεν εβλεπα τη γραμμη κυκλοφοριας!!αααχχχ κ βαααχχχ!!!!! :lol::lol::roll:

ιωαννακι τωρα ειδα οτι εκανες αυχενικη διαφανεια!!πολυ χαιρομαι που ολα ειναι καλα!!! :)

λενακιιι μου κουραζουν λιγακι οι μετακομισεις,αλλα απ'την αλλη χαιρεσαι κ ανυπομονεις να μπεις στο καινουριο σπιτακι,να τακτοποιησεςι τα πραγματα σου!!!να φτιαξεις ντουλαπια,να το διακοσμησεις!!!εμενα μ'αρεσουν πολυ αυτα!!ασχετο βεβαια που καθε βραδυ πεφτεις ξερη απ'την κουραση!!!χαχαχαχα!!!! :lol::lol:

τι νεα οι υπολοιπες?? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα δεν σηκωνόμουν με τίποτα και πάλι!! (-| Δεν ειμαι καλά… θέλω διάλειμμαα..! :-t

Καλέ τι κουβέντα πιάσατε για σοκολάτες χαχαχαχα!!! [smilie=pottytrain1.gif]

Ειμαι δουλειά και βαριεμαι τρελά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε;;;

Εγω είμαι λίγο στεναχωρημένη :cry::cry: Συζητησαμε εχθές με τον Τασούλη μου για δεύτερο νινάκι και να ξεκινήσουμε από τώρα να προσπθούμε κλπ. Δεν μου φάνηκε θετικός ρε κορίτσια, βέβαια ούτε και αρνητικός... Μου είπε πως σκεφτόταν και το ενδεχόμενο να μην κάνουμε δεύτερο :cry::cry::cry::cry: γιατί λέει ότι δεν εχω υπομονή και ακόμη και τώρα που είναι μόνος του ο Δημήτρης πολλές φορές του φωνάζω, εκνευρίζομαι και κουράζομαι (δεν εχει κι αδικο :oops::oops::oops: ) πόσο μαλλον με δύο!!! Πως θα φεύγουμε μόνοι μας κανένα ΣΚ, ποιος θα κρατάει και τα 2 παιδιά;; Θα κλειστούμε μέσα για τουλάχιστον 2 χρόνια ακόμα!!! Μετά είναι και το οικονιμικό κομμάτι. Πως θα μεγαλώσουν 2 παιδιά με τα σχολεία τους,τα φροντηστηριά τους, τα έξοδα τους κλπ, δεν μας τρέχουν κι από τα πατζάκια :cry::cry: . Εγώ του απάντησα ότι είναι άδικο να μεγαλώσει ο μικρός μόνος του χωρίς αδερφάκι και ότι κάνουμε σημαντικά βήματα με την τιμωρία και την υπακοή (εχθες έκατσε time out 2 λεπτά!!!). Επίσης του είπα ότι στο μεγάλωμα των παιδιών δεν θα είμαι μόνη μου, θα είναι κι αυτός εκει!!! Όσο για το οικονομικό κομμάτι, εγώ έχω μια αρκετά καλή δουλειά και εκείνος επίσης είναι σταθερή η δουλειά του, δεν φοβάται μην τον απολύσουν!!! Αν ο καθένας σκεφτόταν έτσι κανεις δεν θα έκανε παιδιά!!! Οι οικογένειες που έχουν 5,6 ακόμα και 10 παιδιά τι κάνουν;; Τελικά μείναμε στο να ξεκινήσουμε προσπάθειες από το νέο έτος για να μην γεννήσω καλοκαίρι και χάσουμε τις διακοπές :oops::oops: .

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ κοριτσάκια μου, αλλά έχω τον καημό μου. Από εκεί που στις αρχές σκφτόμασταν για 3 παιδιά, τώρα με το ζόρι μιλάει για το δεύτερο :cry::cry:

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκό μην στεναχωριέσαι είναι φυσιολογικά όλα αυτά που περιγράφεις.

Το να φέρεις ένα παιδί στον κόσμο είναι το πιο σημαντικό πράγμα, εξάλλου το ξέρεις κι εσύ αφού ζεις ήδη την εμπειρία. Ναι, θα σας περιορίσει για αλλά 2 χρόνια το δεύτερο παιδί, αλλά εννοείται ότι το να κάνεις παιδιά σε βάζει σε έναν άλλου είδους δρόμο, με διαφορετικές προτεραιότητες και συνήθειες.

Είναι φυσιολογική η αντίδραση του άντρα σου γιατι ένα δευτερο παιδί θα αλλάξει κατά πολύ την ζωή και των τριών σας. Είναι λογικό να εμφανίζονται ανασφάλειες.

Εμείς πάντως Φλωριάνα –επειδή είμαστε περίπου στην ίδια θέση- ενώ το καλοκαίρι λέγαμε ότι νωρίς είναι ακόμη και τέτοια, τώρα κάνουμε συνεχώς γόνιμες συζητήσεις για δεύτερο και σταματήσαμε την προφύλαξη..

Ίσως θέλει τον χρόνο του, συζητήστε ήρεμα για να σας οδηγήσει η κουβέντα στο σωστό δρόμο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε;;;

Εγω είμαι λίγο στεναχωρημένη :cry::cry: Συζητησαμε εχθές με τον Τασούλη μου για δεύτερο νινάκι και να ξεκινήσουμε από τώρα να προσπθούμε κλπ. Δεν μου φάνηκε θετικός ρε κορίτσια, βέβαια ούτε και αρνητικός... Μου είπε πως σκεφτόταν και το ενδεχόμενο να μην κάνουμε δεύτερο :cry::cry::cry::cry: γιατί λέει ότι δεν εχω υπομονή και ακόμη και τώρα που είναι μόνος του ο Δημήτρης πολλές φορές του φωνάζω, εκνευρίζομαι και κουράζομαι (δεν εχει κι αδικο :oops::oops::oops: ) πόσο μαλλον με δύο!!! Πως θα φεύγουμε μόνοι μας κανένα ΣΚ, ποιος θα κρατάει και τα 2 παιδιά;; Θα κλειστούμε μέσα για τουλάχιστον 2 χρόνια ακόμα!!! Μετά είναι και το οικονιμικό κομμάτι. Πως θα μεγαλώσουν 2 παιδιά με τα σχολεία τους,τα φροντηστηριά τους, τα έξοδα τους κλπ, δεν μας τρέχουν κι από τα πατζάκια :cry::cry: . Εγώ του απάντησα ότι είναι άδικο να μεγαλώσει ο μικρός μόνος του χωρίς αδερφάκι και ότι κάνουμε σημαντικά βήματα με την τιμωρία και την υπακοή (εχθες έκατσε time out 2 λεπτά!!!). Επίσης του είπα ότι στο μεγάλωμα των παιδιών δεν θα είμαι μόνη μου, θα είναι κι αυτός εκει!!! Όσο για το οικονομικό κομμάτι, εγώ έχω μια αρκετά καλή δουλειά και εκείνος επίσης είναι σταθερή η δουλειά του, δεν φοβάται μην τον απολύσουν!!! Αν ο καθένας σκεφτόταν έτσι κανεις δεν θα έκανε παιδιά!!! Οι οικογένειες που έχουν 5,6 ακόμα και 10 παιδιά τι κάνουν;; Τελικά μείναμε στο να ξεκινήσουμε προσπάθειες από το νέο έτος για να μην γεννήσω καλοκαίρι και χάσουμε τις διακοπές :oops::oops: .

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ κοριτσάκια μου, αλλά έχω τον καημό μου. Από εκεί που στις αρχές σκφτόμασταν για 3 παιδιά, τώρα με το ζόρι μιλάει για το δεύτερο :cry::cry:

Φιλάκια σε όλες.

καλημέρα σε όλες.

μη στεναχωριέσαι όλα θα γίνουν στην ώρα τους,απλά να ξέρεις πως αν όντως δεν έχεις βοήθεια ούτε απο τον άντρα σου,θα φτάσεις στα όρια κρίσης... θα ξεχάσεις πως είναι να είσαι ζευγάρι για λίγο καιρό μέχρι να μπείτε σε σειρά,θα είναι δύσκολα,αλλά αν πραγματικά το θέλεις κάνε τουλάχιστον άλλο ένα αξίζει τον κόπο.

όσον αφορά το οικονομικό είναι ένα σοβαρό θέμα ,αλλά σκέψου πως αν έχουμε υγεία όλα γίνονται σιγα σιγά αρκεί να κάνουμε ενα καλό κουμάντο.

τα λέμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

τι κανετε κοριτσουδιααααααααααααα????

αντριαννα καλα κανατε κ βγηακατε βολτουλα το ειχατε αναγκη

ερη τι κανεις?????????????????

βικουλινι :D:D:D:D ωραια περασαμε

φλωριαννα μου εγω δεν μπορω να εχω αποψη σε αυτο γιατι σε πολλα συμφωνω με το αντρα σου....

πολλες φορε ακουγετε εγωιστικο οταν λεω δεν θελω δευτερο αλλα 1 ο χαρης με καλυβει απολυτα

κ ο αντρας μου εχει μια παρα πολυ καλη δουλεια αλλα τα πραγματα αλλαζουν κ δεν ξερεις τι σου ξημερωνει κ τωρα ναι δεν εχουν τοσα εξοδα αλλα μετα που αρχιζουν τα σχολεια κ τα λοιπα δεν θελω να του λειπει τιποτα

τωρα απο τη μια εχω την πολυτελεια να καθομαι σπιτι μου κ να ξηνομαι που λεει ο λογος κ να επιλεγω ποτε θα δουλευω κ να μεγαλωνω τον χαρη με ενα δευτερο θα χρειαστει να δουλευω κ εγω πολλες ωρες

ποιος ο λογος να κανω ενα δευτερο για να τα μεγαλωνει η μαμα μου???απλα για να πω οτι εχω 2??

συγνωμη κοριτσια αυτη ειναι η αποψη μου...σκεφτομαι κ εμενα αν δεν ειναι καλα η μαμα δεν ειναι κ υπολοιποι στην οικογενεια ισως πολλες ειναι αντιθετες με τι γνωμη μου αλλα δεν αλλαζει συγνωμη που σας επρηξα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου. Το ξέρω πως θα είναι δύσκολα τουλαχιστον στην αρχή, ξέρω και εγώ πως σκέφτεται ο άντρας μου, τολμώ να πω πως σκέφτομαι κι εγώ πολλές φορές ετσι, όμως σκέφτομαι και τον μικρό μου που δεν θέλω να του στερίσω το αδερφάκι του :cry::cry: .

Ελπίζω να το ξανασκεφτεί. Τα παιδιά όσο δύσκολο κι αν είναι φέρνουν χαρά στο σπίτι. Τουλάχιστον εγώ έτσι το σκέφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΑΚΙ μου, τα περάσατε ωραία εχθές εεεε;;; ;);););););) Αντε πάντα τέτοια!!!!!

Πάντα σκεφτόμουν από μικρή ότι θα έχω πολλά παιδιά!!!! Συμφωνώ όμως και με εσένα Βικάκι μου. Δεν θέλω όμως ο Δημητράκης μου να μεγαλώσει μόνος του. Εγώ εργάζομαι όυτως ή άλλως είτε με ένα παιδάκι είτε με 2!! Το μόνο που σκέφτομαι ως αρνητικό (λέμε τώρα) είναι τα έξοδα!!! Όμως οι γονείς μας ήταν σε πιο δύσκολη θέση και παρόλα αυτά κάνενα τουλάχιστον 2 παιδιά!! Αυτοί πως τα βγάλανε πέρα;; Μήπως τα θέλουμε όλα δικά μας;; Και παιδιά και ξεκούραση και διακοπές και λεφτα;; Δεν είμαι ο Λάτσης άλλα ίσως έχω πιο πολύ αγάπη να δώσω!! Θα μου πεις δεν τρώγεται η αγάπη, αλλά χωρίς αγάπη έχεις όρεξη να φας;;;; Ιδού η απορία!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο για τους γονεις μας αλλα αλλοι καιροι οταν βλεπεις οτι ολα εχουν φτασει στο θεο κ σαν χωρα παμε απο το κακο στο χειροτερο δεν ειναι κριμα να ταλαιπωρηθουν τα παιδακια μας...

κ σιγουρα η αγαπη το παν αλλα αν δεν εχεις καποια εφοδια η αγαπη παει στο πλαι κ αρχιζει η μουρμουρα κ αν δει ειναι καλα οι γονεις δεν θα κ τα παιδια γιατι δυστηχως η κολωζωη μας εχει κανει με ενα αγχος να ζουμε κ βλεπουμε οτι τα πραγματα χειροτερευουν κ ολα ειναι αβεβαια....

θελω να το τονισω οτι ειναι καθαρα δικη μου γνωμη απλα πιστευω οτι δεν υπαρχει οριο η κανονας ποσα παιδια πρεπει να κανεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φλωριαννακι μου μην μου στεναχωριεσαι!!κοιτα ετσι οπως εχουν καταντησει τα πραγματα ολος ο κοσμος αγχωνεται!!για τα οικονομικα,για τα εξοδα,για τις ωρες που πρεπει να δουλευεουν κ οι 2 γονεις κ που θ'αφησουν τα παιδια!!ειναι δυσκολα δεν λεω!!αλλα αμα βαλουμε ολα αυτα μπροστα,δεν προκειται ποτε να καναμε παιδια!!!

εγω με τον σπυρο εχουμε μια διαφορετικη οπτικη!!!τα 2 μικρουλια δεν τα ειχαμε σχεδιασει κ αυτο ηταν το καλυτερο για μας,γιατι σιγουρα θα μπαιναμε κ μεις σε σκεψεις οικονομικων,πως θα τα καταφερουμε κ ολο θα το αναβαλλαμε!!!οταν ειπα στους γυρω μου οτι ειμαι εγκυος στο 2ο κ στο 3ο,ολοι μουρμουραγαν!κ θα κουραστεις κ δεν θα σας φτανουν τα λεφτα κ δεν θα ζησετε τη ζωη σας...ε τα γνωστα τωρα!!! :roll: εμεις κρυφογελαγαμε οποτε τους ακουγαμε να μοιρολογουν κ να απελπιζονται!!!εχουμε πιστη κ τωρα να, ειμαστε τριτεκνοι κ οσο μπορουμε τα καταφερνουμε!!!δεν αφηνει κανεναν ο θεος!!φυσικα αγχωνομαστε μην λειψει τιποτα στα παιδια μας,αλλα κ παλι κανουμε θετικες σκεψεις!!μα χρειαστει θα δουλεψω κ γω,ο σπυρος ειναι προθυμος να πιασει κ δευτερη δουλεια αν δυσκολεψουν τα πραγματα,ας μην τρωμε πολυ εμεις,αρκει να εχουν τα παιδια!!αλλα κ στο κατω κατω δεν τα θελουμε ολα!!ας μην εχουν 5 τζιν το καθε παιδι,ας εχουν 2 για να παρουμε κ στα αδερφια τους!!πιστευω μεγαλωνουν πιο αγαπημενα κ δεμενα τα παιδακια ετσι!!!μαθαινουν να μοιραζονται,να περιοριζονται σ'αυτα που εχουν για να ειναι ευτυχισμενο κ το αδερφακι τους!!εμενα παντως με συγκινει ολο αυτο!!!βεβαια θα κανουμε οτι μπορουμε να μην τους λειψουν ξενες γλωσσες,καποιο χομπι,εκδρομες με το σχολειο τους!!!δεν ξερω βρε κοριτσια,εμεις τα σκεφτομαστε αλλιως!!κ αυτο μας δινει δυναμη κ συνεχιζουμε!!!

πιστευω δεν μπορουν να στηριχτουν οι γονεις στο οτι θα κανουν παιδια οοοτααν θα φτιαξουν τα πραγματα!!μπορει να μην συμβει ποτε αυτο???τι κανεις τοτε??ο σπυρος εχει μια αρκετα καλη δουλεια,ισως καποτε τη χασει,ισως βρει καλυτερη,ισως βρει πολυ χειροτερη..ε τι να κανουμε...κ παλι θα βρουμε λυση κ ολα θα γινουν!!!δεν ξερω..μπορει ν'ακουγομαι παραλογη!

καλα αυτο που σου λεει ο αντρας σου φλωριαννα μου οτι αφου νευριαζεις καμια φορα με το ενα,τι θα κανεις με τα 2,ε τα ιδια μου λεει κ η μαμα μου!!!κ με νευριαζει φυσικα!!!γιατι μπορει να φωναζω,αλλα τα καταφερνω πιστευω!!!ειναι πολυ λιγες οι φωνες μου σε σχεση μ'αυτα που κανω για τα παιδια μου κ αυτα που τους προσφερω!!!δεν ξερω...δεν μ'αρεσει αυτη η φραση ''πως να κανεις κ αλλο,αφου δεν αντεχεις με ενα??''!!θα παλεψεις με τον ευατο σου,θα βαλεις φρενο οταν μπορεις ετσι ωστε να περιορισεις τα νευρα σου!!ολα στο μυαλο μας ειναι!!!αν τα βαλεις κατω κ τα βρεις με σενα κ μπορεσεις να μειωσεις τα νευρα,γινεται!!!δεν νομιζω να ειναι λογος αυτος να μην κανει καποιος παιδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και δεν υπάρχει κανόνας Βικάκι, ο κάθε άνθρωπος έχει το δικό του κεφάλι και παίρνει τις δικές του αποφάσεις.

Πάντως εγώ δεν συφωνώ στο θέμα με τα έξοδα. Αναγκαστικά κάτι θα πρέπει να λείψει στο παιδι? Κατι τι? Κάτι υλικό σίγουρα. Για μένα αυτό δεν έχει σημασία. Θέλω να κάνω τον γιό μου απλά έναν καλό άνθρωπο. Θέλω να καταφέρω αυτό. Δεν θέλω να γίνει πρωταθλητής ή να γίνει τεράστιος καριερίστας.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μπορούμε να προσφέρουμε το καλύτερο στα παιδιά μας είτε έχουμε λεφτά είτε όχι.

Αρκεί να αναγνωρίσουμε τις πραγματικές ανάγκες.

«Αρκούδα… αρκούδα… για μενανε τραγούδα!!» χαχαχα το τραγουδάω από μέσα μου από το πρωί.

Μου έχει κάνει πλύση εγκεφάλου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις κρυφογελαγαμε οποτε τους ακουγαμε να μοιρολογουν κ να απελπιζονται!!!εχουμε πιστη κ τωρα να, ειμαστε τριτεκνοι κ οσο μπορουμε τα καταφερνουμε!!!δεν αφηνει κανεναν ο θεος!!φυσικα αγχωνομαστε μην λειψει τιποτα στα παιδια μας,αλλα κ παλι κανουμε θετικες σκεψεις!!μα χρειαστει θα δουλεψω κ γω,ο σπυρος ειναι προθυμος να πιασει κ δευτερη δουλεια αν δυσκολεψουν τα πραγματα,ας μην τρωμε πολυ εμεις,αρκει να εχουν τα παιδια!!αλλα κ στο κατω κατω δεν τα θελουμε ολα!!ας μην εχουν 5 τζιν το καθε παιδι,ας εχουν 2 για να παρουμε κ στα αδερφια τους!!πιστευω μεγαλωνουν πιο αγαπημενα κ δεμενα τα παιδακια ετσι!!!μαθαινουν να μοιραζονται,να περιοριζονται σ'αυτα που εχουν για να ειναι ευτυχισμενο κ το αδερφακι τους!!εμενα παντως με συγκινει ολο αυτο!!!βεβαια θα κανουμε οτι μπορουμε να μην τους λειψουν ξενες γλωσσες,καποιο χομπι,εκδρομες με το σχολειο τους!!!δεν ξερω βρε κοριτσια,εμεις τα σκεφτομαστε αλλιως!!κ αυτο μας δινει δυναμη κ συνεχιζουμε!!!

Μπράβο κοριτσακι μου, πραγματικά σας χαίρομαι!!! :x:x:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...