Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 21!!!!!-για περισσ. ύπνους!!!!


Recommended Posts

Ax Λενακι εχω ανατριχιασει ολοκληρη!!!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Πραγματικα..Οτα μεγαλωσει λιγο η Αννυ θα την βαζω να σκοτωνει οτιδηποτε κανει(ή ιιισως κανει) κρατς... :ymsick::ymsick::ymsick:

Ηδη της εχω μαθει να κανει ΠΑΤ με το ποδι!! :lol: Επομενο μαθημα "το μαζευουμε με χαρτακι"...Το "πεταμε στα σκουπιδια" το ξερει...Μετα θα της μαθω το "καθαριζουμε με ντετολ"! :lol:

Γιατι αγχωνεσαι βρε κοριτσι μου?Αφου ολα καλα θα πανε!

Ο Τολης ειναι θηριο!Θα τα καταφερει σε ολα!

Θα ξεπερασει μια χαρα την εγχειρηση,θα τον παρουν σε καλυτερη δουλεια με 3πλασιο μισθο κ ταυτοχρονα θα σου στειλει κ τις καλυτερες του κολυμβητριες! :D:D (ασε που το εκανες ΠΟΛΥ νωρις)

Ελα ανεβααααα!!!!!

Το μεσημερι την ξυπνησανε τελικα... :evil:

Γωγω εισαι απιστευτη!!!! :lol::lol::lol:

Αλλα κ η θεια μια χαρα!Αφου σου απαντησε "καλα κανατε"!!!

Εγω σαν στριμμενη ψιψινελ στα 70 μου θα λεω "Καλα τβ δεν εχετε?Το ξεζουμισες το ανηψακι μου καλε!" :D

Αθηνα δωσε ενα φιλι στην στρουμφιτουλα σου!!!!!!Ψυχη μου...Να ειναι παντα καλα!

Γνωριζει καμια για το αυτοκολλητο που ρωτησα?Ευχαριστωωω!!!

Μιτσακι καλα αποτελεσματα!!!Περιμενω νεα!

Ιουλια σημερα σε σκεφτομουν...Βλεπεις η Αννυ εφαγε 2 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ φετουλες μπανανα! :))8-}

Χρυσα μου μηπως καλη μου δεν χρειαζεται τοση καθαριοτητα?Οκ ξερω πως εχει αλλεργια στη σκονη...

Αλλα...Καθε μερα? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τζα!!!!

Ήρθα και γω!!!!

Αναστασία λέγεται emla patch. To βάζεις στην περιοχή που είναι να γίνει το εμβόλιο σίγουρα μια ώρα νωρίτερα. Το κουτάκι έχει 2 και κάνει περίπου 8-9 ευρώ αλλά μπορείς να το γράψεις και στο βιβλιάριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α και λενα μου μην αγχωνεσαι με την επεμβαση του Τολη ,ο πατερασ μου την εκανε 60 χρονων και την επομενη μερα ηταν περδικι .ειναι επεμβαση ρουτινας .Α και το τεστ ηατν εντελοσ ακαιρο ...ακομα και να εισαι ουτε το σωμα σου δεν το ξερει ακομα ,δεν εχει αρχησει καν να εκκρινει την ορμονη καλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα δικά μου τώρα!!!

Το πρωίείχα γυναίκα στο σπίτι και την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια!!!

Πήγα ψώνησα την Ειρήνη! Φουλ γκαρνταρόμπα! Το καταευχαριστήθηκα! Τώρα θέλω να της πάρω κανα 2 ζευγάρια παπούτσια ,ένα παλτουδάκι γιατί έχει μόνο μπουφάν και ό,τι άλλο μου γιαλύσει το μάτι...

Πήρα και στο νινί πραματούδια! Ένα φουλ σετ παντελονάκι,μπλουζακι ,φανελάκι,γαντια κάλτσες, σκουφάκι,παπουτσάκια και ένα έξτρα φορμάκι, εσώρουχο και καλτσάκια!!! Είναι τόόόόόόσο μικρά!!!

Από τη χαρά μου έβγαλα και όλα τα πρωτόρουχα-σελτεδάκια-πάνες κλπ που έχω από την Ειρήνη και τα έπλυνα! Τώρα στεγνώνουν στο στεγνωτήριο και αύριο με το καλό θα τα σιδερώσω για 2η (η 1η ήταν στην Ειρήνη) και τελευταία φορά! :lol::lol::lol::lol:

Ανυπομονώ να ξαναβγώ στην αγορά να πάρω και τα υπόλοιπα εξτραδάκια που χρειάζομαι!!!!

Νατάσα να χαίρεσαι τον Μιχαλάκη σου! Να ναι πάντα ευτυχισμένος και γερός! (Φτου σου και πάλι φτου σου να μη σε ματιάσω!!!!)

Λένα χαλάρωσε ρε κοπελιά! Πιές κανένα τσάι!!!

Κάπνισε κανένα τσιγαράκι :lol::lol::lol::lol: για να σου περάσει!!!

Χρύσα και συ...

Είπαμε....

Αφροδίτη το παστίτσιο για αύριο θα το έκανες;;;

Μιαμ μιαμ...

Αυχενική πότε έχεις;;;

Αναστασία να χαίρεσαι και συ τον Σπυράκο σου και να τον καμαρώνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti einai ayto koritsia?

Είναι αυτοκόλλητο που το βάζεις πριν κάνει εμβόλιο το μικρό. Προκαλεί τοπική αναισθησία και έτσι δεν καταλαβαίνει πόνο από το τσίμπημα και το υγρό που μπαίνει!

Επειδή τώρα είδα το mail σου...

Όταν κάνω καμία θα σου στείλω φωτό!

Θα σου στείλω κιάλλες όμως....

;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι αυτοκολλητα γαι να μην ποναει το εμβολιο .

ο μικροσ εχει σκασει να βαλει το βυσμα του ποντικιου στο λαπτοπ .....αλλα δεν ταιριαζει και το σκαλωνει οπως νανε .

για το βραδυ θα το εκανα αλλα θα το κανω αυριο .στισ 17 εχω ...αντε να δω αν δουμε τι ειναι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!ειπα να μπω βιαστικα,νυσταζω απο τωρα :? !

Αναστασια εγω δεν τα πηρα τα αυτοκολλητα,επειδη το αντρακι μου κλαιει μολις δει το στηθοσκοπιο..οποτε..!αφου να φανταστεις τετοια νευρα εχει,που μολις τον τσιμπησει η βελονα δε διαφοροποιειται καθολου η ενταση του κλαμματος! :shock: σαν να μην εγινε κατι διαφορετικο!!!!!!

κ φυσικα ΑΜΕΣΩΣ μολις βγουμε απο την πορτα του παιδιατρου χαμογελαει!!!τί να πω..

ευχομαι σε εσας να κανει δουλεια!!το mmr θα κανετε;

αντε,τωρα κ ολοκληρη την μπανανα!κ λιγο αχλαδακι!! ;)

βρε Λενα μου τί αγχος..ολα καλα θα πανε κοριτσι μου!για το τεστ..περιμνε καλε λιγο!ποτε περιμενεις κανονικα να αδιαθετησεις;

χρυσα μονο που σε διαβαζω,αχρηστη νιωθω! :oops: εγω σημερα εβαλα ηλεκτρικη κ ενιωθα Η νοικοκυρα!χα χα!!επισης,εχω παντα ανοιχτη,σε ανακληση,μια μπαλκονοπορτα,ωστε να αεριζεται ολη μερα το σπιτι,εκτος απο τα πρωινα που ανοιγω..μα καθε μερα ξεσκονισμα;;;φυσικο ειναι να κουραζεσαι,το περιεργο θα ηταν να ησουν ξεκουραστη βρε κοριτσι μου..

μηπως να κοιμοταν πιο συχνα ο χριστοφορος στον κατω οροφο;;;;;;;;;; :lol::lol::lol:

ασχετο,ο αποχυμωτης σας βολευει;ο γιωργος επινε χυμο πορτοκαλι,πολυ χαιρομουν..εστυβα 1 καθε μερα μετα το φαγητο του..μεχρι που εβγαλε κατι εξανθηματα κ μαλλον εχουμε αλλεργια..θα κανουμε αιματολογικες να δουμε..οποτε σκεφτομαι για αποχυμωτη..αξιζει ή ειναι πολυ παχυρευστο αυτο που βγαινει;;τωρα αυτο καπως μου φαινεται που το διαβαζω :roll::roll::lol::lol: ,αλλα καταλαβατε τί θελω να πω!

καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως εχω αφρο μου..αλλα πολλα εξαρτματα,ε;τεσπα,να παρω αν ειναι,τοσα πραγματα εχουμε που δε χρησιμοποιουμε,το πολυ πολυ αλλο ενα!ευχαριστω! :)

η κοιλιτσα πώς παει;το σπορακι;;!!

φιλάκια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tza..

καλε οχι καθε μερα..μερα παρα μερα ξεσκονησμα και ηλεκτρικη, να μην εχει χνουδια..χαλαρα..καθε μερα θα ειχα φλομωσει τον Χ στα Ζιρτεκ τα ξοζαλ και τα αεριουσ,,

λοιπον εχουμε οηρετο...

ανεβηκε απο κατω με 37,7 τιποτα εγω...πηγε 38,2 σε 10 λεπτα, τον εκανα ντουζακι με νερο και ξυδι επεσε ξανα στο 37,7 αλλα μεσα σε 15 λεπτα πηγε 38,5, εδοσα ντεπον..παραμηλαει...

τον παρακοιλουθω...δεν θελω να παμε νοσοκομειο...σηημερα εχει γεννικη εφημερια το παπαγεωργιου και θα γινετε ο κακος χαμος εκει.

Ιουλια αμα παρεις τα φαρδια καλαμακια μια χαρα βολευει, εγω κενω στον αποχυμοτη του Χ και τα πινει μια χαρα , εκανα και γρανητες το καλοκαιρι και ηταν μουρλια

Αναστασακι πως παει η Αννι με την διατροφη;;;

Νατασα φιλια

Αφρο πως εισαι;;;;

Οποια ξεχασα σορυ

εκανα αρακα για αυριο..αλλα θα βγαλω και κοτοπουλο να κανει η πεθερα του μικρου..τελευταιο μπουτι..πρεπει να παω ειτε λαγκαδα ειτε Χαλκιδικη για προμυθιες ..ελπιζω να μου τα δωσουν παλη μαδημενα

Τα φιλια μου παω να την πεσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε χρυσα μου τί νοσοκομειο λες;;για εναν πυρετο σημερινο κιολας θα τρεχετε το παιδι;; :shock::shock:

ααααα!πολυ αγχος λεμε!θα σε μαλωσω!περαστικα σας!κ στους δυο! ;):)

φημιζεται ο λαγκαδας για τα κοτοπουλα;;κ παω καθε μερα καλε!δε το ηξερα!για πες!!!

εγω παιρνω απο ενα κρεοπωλειο στη στοα,τελεια!

αν αραιωνω ισως με νερακι τον χυμο;το λεω επειδη ο γιωργος τον επινε συνηθως απο το εκπαιδευτικο οτηρακι,με το καλαμακι ρουφουσε λιγο κ μετα επαιζε,ενω απο το ποτηρακι μονορουφι!

αντε,τωρα σας καληνυχτω σοβαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!!!

αφηστε σημερα τι επαθα....

γυρνωντας απο την φυσικοθερπεια παμε στο παρκινγκ,ανοιγω την πορτα του αυτοκινητου και οπως κρατουσα τον σπυρο απο το χερακι το αφηνω για να τον παρω αγκαλια να τον βαλω στο καθισμα του.

τοτε κοριτσια μου κανει ενα σαλτο ο μικρος και αρχιζει να τρεχει προς τον δρομο :o εκει εκανα την χειροτερη μακακια της ζωης μου

αντι να του βγω απο μπροστα να του κοψω τον δρομο ετρεξα ασυναισθητα απο πισω του...ο μικρος βγηκε στον δρομο και ερχοταν αυτοκινητο :o:o:o ακομη δεν ξερω πως εκανα το σαλτο και τον αρπαξα!!!!!!

μου κοπηκαν τα ποδια ακομη δεν εχω συνελθει και το περιεργο ειναι οτι χθες το βραδυ το ειδα στον υπνο μου οτι τον προλαβα στον δρομο απο αυτοκινητο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια επαθα σοκ...Ευτυχως ολα οκ...

Νατασακι μου καταρχην σ'ευχαριστω για την πληροφορια!

Θα της το βαλω στο μπουτακι!Θα ειμαι μονη μου(χωρις τον Α) αυριο στο γιατρο κ

θα ειναι καλυτερα αν δεν πονεσει...

Μεγεια!!!!Χαιρομαι τοοοοσο πολυ για σενα κ..Την χαρα σου!!!Μονη σου πηγες?Εννοω ειχες παρεα?

Γτ τα πλενεις για 2η κ τελευταια??μετα το κλεινεις το..."μαγαζακι"?¨η το 3ο θα ειναι αγορΙ? :D

Ιουλια μου ναι το ΜΜR θα κανουμε!Κ εμενα κλαιει με το που της μιλησει ο παιδιατρος!

Κ εκεινος της λεει ΚΑΘΕ φορα "Ναι κυρια μου!Τωρα κλαις αλλα σε λιγους μηνες θα μου δειχνεις μεχρι κ το βρακι σου!"

Κοριτσια σορρυ που θα το πω αλλα αυτα τα τικερακια σας ειναι λιγακι τρομακτικα!(αυτα που τα λεει γκρεμλιν η Γωγω :lol: )

Χρυσα περαστικα..Ας πεσει γρηγορα ο πυρετος...

Η Αννυ συνεχιζει το ιδιο βιολι...Αλλες μερες τιποτα αλλλες λιγο...

Της εκανα κ κουλουρακια που ειπε η Βενη...Αντε να φαει μισο ολη μερα!

Σημερα εφαγε λιγη κοτοσουπα...Παλι καλα!(κ εγω την υπολοιπη γτ την εκανα πεντανοστιμη!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα ξεχασα

γιατην παρασκευη στις 19 του μηνα που εχουμε ραντεβου για καφε??? και τι ωρα???? εχει ρεπο ο αντρας μου και κατα 99% να ερθω κι εγω μονη να το ευχαριστηθω!!!!

ενημερωστε μεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια δεν σασ προλαβενω .

χρυσα μου γιατι να τον πας νοσοκομειο για τοσο λιγο πηρετο ? θα περασει .

αναστασια μου τι ηταν και αυτο κοριτσακι μου !!!! φανταζομαι ακομα τρεμεισ ,δεν θελω ουτε να το σκευτομαι .

τον εβαλα για νανι (ξυπνησαμε αργα το απογευμα) και τωρα παω να την πεσω και εγω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε αναστασι.... αντε εγω βαζω τον αντρα μου.. εσυ θα βαζεις την τσαχπινουλα να κανει τις βρωμοδουλειες??? φτου σου!!!!

εγω για το αυτοκολλητο δε σε αγνοησα, απλα δεν ξερω τι ειναι αυτο

κοτοσουπιτσα ξηγηθηκες ε??? μιαμ μιαμ

κοριτσια ειλικρινα δε μπορω αλλο, γινεται να παει κατι καλα?? γινεται????

ρε η θουλη που ειναι??

ιουλια εμεις παιρνουμε κοτοπουλα απο ενα γνωστο που φερνει δικα του, και ειναι πεντανοστιμα

περιοδο περιμενω τη δευτερα σε μια βδομαδα δηλαδη

το εκανα νωρις το τεστ το ξερω

ελπιζω ολη αυτη η αδυναμια που νιωθω τις τελευταιες μερες να ειναι απο μπεμπε αλλιως πρεπει να παω να δω το σιδηρο μου, θα εχει παει στα πατωματα παλι

αμαν ρεσυ χρυσα

πολυ στεναχωριεμαι που ειναι ακομα αρρωστουλικο το μαναρακι

παιδια εγω θα τον ειχα παει στο νοσοκομειο, χωρις να θελω να αγχωσω τη χρυσα αλλα ειμαι υστερικη με το παιδι σε κατι τετοια

ετσι καναμε κ περσυ και τζαμπα μειναμε μια βδομαδα στο νοσοκομειο, μας ελεγαν τις παπαριες τους και μας ειχαν κλεψει τη μιση ζωη

ρεσυ μπεμπουλης!!!! αμαν κοπελα μου!!!!! θα κατατρομαξες!!!!

αυριο σχολειο κ δε μπορω, δεν εχω διαθεση για τιποτα

σας φιλω κοριτσαρες καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλείνουν τα μάτια μου!!! i-)

Μπήκα να σας πω ότι τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης είναι τέλεια!!! [smilie=blob3.gif]

Είμαστε όλοι πολύ χαρούμενοι, το ανιψάκι είναι υγιέστατο και είναι αγοράκι!!! (παρότι η αυχενική είχε δείξει κορίτσαρο!) :lol:

Ελπίζω όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους και να είναι η τελευταία περιπέτεια στη ζωούλα του! :D

Καληνύχτα γλύκες μου!!! Θα τα πούμε αύριο!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας,

Μιτσάκη μπράβο, ωραία νέα, είδες λοιπόν που δεν ήταν τίποτα?! ;)

Αναστασία και η δικιά μου έτσι στα ξαφνικά εξαφανίζεται, τα μάτια μου ΠΑΝΤΑ είναι πάνω της!!! οπουδήποτε και αν πάμε κσι τρέχει τόσο γρήγορα που δεν την προλαβαίνεις!!!!

και σε μας το αυτοκόλλητο δεν θα έκανε τίποτα, ειδικά στον γιο μου, έκλαιγε και που έβλεπε το κτήριο, φανταστείτε τον γιατρό!!! :lol::lol::lol::lol::lol: , μια φορά, ήμουν ακόμη έγκυος και τον πήγα, πάω να ανπίξω την πόρτα της εισόδου και δεν ήθελε να μπει, το τι τράβηξα δεν λέγεται, και δεν μπορούσα να τον πάρω και αγκαλιά!!!! είχα μια κοιλάρα να......!!!

και εμένα δεν μου αρέσουν τα τικεράκια της εγκυμοσύνης, αυτό το μαύρο δλδ, δεν υπάρχει άλλο χρώμα?

σήμερα έχουμε σχολείο και πώς βαριέμαι να τους ξαναδώ όλους!!!!

Συμπεθέρα δεν ξέρω για κάποιον λόγο τα παιδιά ακούν τον μπαμπά τους και εμένα με γράφουν, μάλλον τους μιλά πιο αυστηρά....με το που λέει στην μικρή θα φας ή θα πας στην κούνια σου η μικρή κάθεται στην καρέκλα!!!! :lol::lol::lol:

και στον Λουκά το ίδιο (όχι βέβαια για την κούνια)!!!!

εγώ πρέπει να μιλήσω πολλές φορές για να έχω αποτέλεσμα και γενικώς αισθάνομαι κουρασμένη (ψυχολογικά) και δεν μπορώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

μιτσακι αντε αυτα ειναι πολυ καλα νεα..με το καλο το ανηψακι!!!!!

χα αργυρω μου εμενα ουτε τον μπαμπα του ακουει μας εχει γραμμενους και τους 2 :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, όλη μέρα μανούλα!!! :ymblushing::-*:x

Σημερα δεν σηκωνόμουν με τίποτα από το κρεβάτι… (-|

Ολο στριφογυρνούσε στο μυαλό μου να μην έρθω δουλειά και να κάτσω σπίτι με το νινάκι μου!

Έχει τόσο πλάκα O:-) αλλά έχω θέμα με την συμπεριφορά του.. :twisted: Τα θέλει όλα δικά του! :twisted:

Φοβάμαι μη το χάσω το παιχνίδι όταν γελάω με κάτι με το οποίο ΔΕΝ θα έπρεπε να γελάω… :roll:

Σήμερα το πρωί μου έβγαλε το γάλα του… :shock: Του το άλλαξα εδώ και 6 μέρες και σήμερα το έβγαλε… :|

Δεν έχει τίποτα μόνο αυτό έκανε…

Αργυρώ μου που να δεις σε μένα πως δεν πιάνουν οι κουβέντες! :-@

Μιτσάκι μπράβο βρε συ για τα νέα! Κ εγώ μαζί σου εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία περιπέτεια για το πλασματάκι. [smilie=angel13.gif]

Σκέπτομαι και εγώ να τον φέρω τον μικρό στην συνάντηση γιατί δεν παίζει να τον αφήσω την Παρασκευή..

Αχ Μπεμπούλη είχα μια φάτσα λες και έβλεπα θριλερ την ώρα που διάβαζα τι πέρασες! Πραγματικά ο διάολος έχει πολλά ποδάρια που λένε! :shock::shock:

Φιλάκιααα, καλημέρααα!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία και τον άντρα μου καμμιά φορά δεν τον ακούνε με την πρώτη, αλλά σηκώνεται, πάει κοντά τους και τους μιλά....ένας φίλος μας παιδοψυχολόγος μας είχε πει ότι πρέπει να επιμείνουμε μέχρι το παιδί να μας απαντήσει και πολύ σημαντικό είναι να έχουμε επαφή μάτια με μάτια με το παιδί!

αποφάσισα να πάρω παιδικό κάθισμα για το ποδήλατο, να βάζω την μικρή μέσα πάνω και να πηγαίνουμε βόλτα στο δάσος, για να κάνω και κάποια άσκηση......θα μου πείτε τώρα χειμωνιάτικα το θυμήθηκα? ολόκληρο καλοκαίρι? απλά και τώρα έχω τους ενδοιασμούς μου (σε περίπτωση που πέσω κ.λπ.) θα δούμε όμως πώς θα πάει, δεν είναι και ακριβό, κοστίζει 20 ή 30 ευρώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσάκη πήγες στον γιατρό? βλέπω είσαι 7 εβδο.

εμείς την είχαμε χάσει την μικρή σε πολυκατάστημα, την ψάχναμε και τελικά ήταν έξω από το ασανσέρ, πάτησε το κουμπί και περίμενε να ανοίξει η πόρτα!!!! :o:o:shock::?

με βλέπει ένα ζευγάρι αλαφιασμένη και με ρωτά "ψάχνετε ένα παιδάκι?" λέω ναι, εκεί είναι μου λένε!!!....έπαθα πλάκα όταν δεν την βρίσκαμε!!!! στο εξής ΠΟΤΕ τα μάτια αλλού παρά μόνο πάνω της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αποφάσισα να πάρω παιδικό κάθισμα για το ποδήλατο, να βάζω την μικρή μέσα πάνω και να πηγαίνουμε βόλτα στο δάσος, για να κάνω και κάποια άσκηση......θα μου πείτε τώρα χειμωνιάτικα το θυμήθηκα? ολόκληρο καλοκαίρι? απλά και τώρα έχω τους ενδοιασμούς μου (σε περίπτωση που πέσω κ.λπ.) θα δούμε όμως πώς θα πάει, δεν είναι και ακριβό, κοστίζει 20 ή 30 ευρώ!

Ειναι τέλεια αυτά τα καθισματάκια!!! Δεν είχα δει ποτέ και τα είδα στο διημερο που πήγα στους Δελφούς με τον αντρα μου! Ειχαμε κατέβει για καφέ στην Ιτέα και εκεί όοολα τα ποδήλατα είχαν θέση για το μωρό πίσω!

Εντυπωσιάστηκα μ'αρεσαν τόσο πολύ!

Απλά θα προσέχεις Αργυρώ μου, δεν σε φοβάμαι. Εγώ θα το έκανα 100%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου αν σε σουβλιζει στη μήτρα κοντά τότε πάρε τηλέφωνο τον γυναικολόγο...εμένα μου έδινε utregostan όταν είχα έντονη ενόχληση....
    • Μαζί σου...πάρε μια δεύτερη γνώμη, μίλα με έναν άλλο γιατρό για να νοιώσεις πρώτα απ' όλα εσύ ασφάλεια μέσα σου. Είναι πολύ βασικό να έχεις μια καλή επικοινωνία με τον γιατρό σου!  Αναμένουμε νέα σου...  
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!  Δεν σου έγραψα για τα πεθερικά γιατί καλώς ή κακώς δεν έχω τέτοιες εμπειρίες.. έχω όμως εμπειρία από κακεντρεχεις ανθρώπους που δεν έχουν ποτέ μια καλή κουβέντα να πουν στην καλύτερη περίπτωση για να μην πω κάτι χειρότερο.. καταλαβαίνω ότι λόγο συγγένειας δεν μπορείς να τους απομακρύνεις ή να απαντήσεις όπως θα ήθελες, παρόλα αυτά η δική μου στάση απέναντι σε τέτοιους ανθρώπους είναι αυτή ακριβώς, να κρατάς σε απόσταση τέτοιους ανθρώπους, να προφυλάσσεις τα παιδάκια σας, τον εαυτό σου και τη σχέση σου με τον άντρα σου. Για εμένα δεν υπάρχει τίποτα σημαντικότερο από την οικογένεια, την δική μου οικογένεια, αυτή που εγώ έχω δημιουργήσει με τους ανθρώπους που θέλω κοντά μου. Όλοι οι υπόλοιποι "από μακριά και αγαπημένοι" ακόμα και αν είναι συγγενείς εξ αίματος.. Θα σου πω και κάτι που με βοήθησε η ψυχοθεραπεία να καταλάβω.. μη περιμένεις να αλλάξουν οι άνθρωποι, αυτοί είναι αυτοί που είναι, με τα καλά και τα κακά τους.. το μόνο που μπορείς να αλλάξεις είναι οι προσδοκίες που έχεις από αυτούς..! Αφού ξέρεις ότι η πεθερά δεν πρόκειται να σε βοηθήσει με το παιδί, μην έχεις προσδοκίες να σε βοηθήσει.. η αλλαγή στο τρόπο σκέψης θα σε βοηθήσει να γλιτώσεις από την απογοήτευση και την στεναχώρια.. φυσικά εφόσον δεν έχουν σκοπό να σε βοηθήσουν τώρα με το παιδί στην ευαίσθητη κατάσταση που βρίσκεσαι δεν υπάρχει λόγος και να πηγαίνεις εκεί..! Σε περίπτωση που ερωτηθείς θα απαντήσεις την αλήθεια, στην κατάσταση που βρίσκεσαι χρειάζεσαι βοήθεια, δεν πρόκειται να σε βοηθήσουν οπότε γιατί να διακινδυνεύσεις την κατάσταση της υγείας σου με το να πηγαίνεις; Αν πληγωθούν είναι δικό τους πρόβλημα..! Και μην φοβάσαι να υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου, την οικογένεια σου και τις επιλογές σας μέσα σε αυτήν.. πάντα με ευγένεια! Φυσικά σε συνεννόηση από κοινού με τον άντρα σου.. γιατί είστε μαζί και πρέπει πάντα να είστε ενωμένοι και αγαπημένοι απέναντι σε όλους..! Για το θέμα των αιμορραγιών έχω να πω πολλά περισσότερα.. εγώ έχω αιμορραγίες από την 4η εβδομάδα.. πριν ακόμα προλάβουμε να δούμε σάκο.. και δεν σου μιλάω για λίγο αίμα στο σκούπισμα αλλά για ποσότητα κόκκινου αίματος που γέμιζε σερβιετα και λερωνομουν και στο παντελόνι, συνοδευόμενο από έντονους σφαχτες στη μήτρα.. πριν μερικές μέρες απλά φτερνιστηκα (!!) και αμέσως ένοιωσα κάτι να τρέχει από κάτω το οποίο συνοδεύτηκε από τους συνήθεις σφαχτες (σου μιλάω για πόνο που μόνο σε εμβρυϊκή στάση ηρεμεί μετά από διπλό παυσίπονο..) αλλά αυτή τη φορά μαζί με το αίμα είχα και πηγματα.. όπως καταλαβαίνεις πάγωσα ολόκληρη.. με έπιασαν τα κλάματα.. λέω τώρα το χάνω.. και όμως, δύο μέρες μετά που είδα το μωράκι μου, ήταν εκεί ακόμα γερό να "χτυπιέται" ολόκληρο πάνω κάτω χεράκια ποδαράκια με καρδιακή λειτουργία υπό την επήρεια "σπιντ"!! (By the way κορίτσια δεν εξηγείται διαφορετικά, κάτι "παίρνει" το μωρό και δεν μας δίνει!!🤪🤣🤣🤣🤣). Θέλω να καταλήξω στο ότι καταλαβαίνω απόλυτα την ταραχή σου.. από την πρώτη στιγμή που είδα κόκκινο αίμα μέχρι και πριν μερικές μέρες παρόλο που έμαθα να βιώνω όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ως τώρα με αιμορραγίες και να το διαχειρίζομαι σχετικά ψύχραιμα... Δεν σημαίνει όμως ότι θα χάσεις το μωράκι ή ότι πρόκειται να το χάσεις.. δεν σημαίνει ότι πρέπει να υπάρχει κάποιος εξωτερικός παράγοντας που συντέλεσε στην αιμορραγία.. σίγουρα η ψυχολογία σου αυτή τη στιγμή και η κούραση που νοιώθεις δεν βοηθάνε.. αλλά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και ο παράγοντας...! Οι αιμορραγίες στο α' τρίμηνο είναι τρομακτικές αλλά αρκετά συνήθεις σε ποσοστό 15-25% των φυσιολογικών κυήσεων.. Παρεπιπτόντως το καφέ αίμα, όσο και να είναι σε ποσότητα, μη το φοβάσαι κάν!! Είναι παλιό αίμα που βγήκε τώρα.. ίσως και από το μπάνιο που πήγατε.. αλλά δεν έχει σημασία γιατί δεν χρειάζεται να το φοβάσαι, εγώ όταν δεν έχω αιμορραγίες έχω μόνιμα καφέ αίμα στο σερβιετακι με ροζ στο σκούπισμα... Όπως καταλαβαίνεις δεν συγκινούμαι καθόλου πλέον εφόσον ξέρω ότι δεν αποτελούν ένδειξη αποβολής..! Σίγουρα πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου και αν μπορείς να ξαπλώσεις για σήμερα και να ξεκουραστείς.. έχεις άνθρωπο να σε βοηθήσει με το παιδί τώρα; Προγεστερόνη σου δίνει; Πρέπει να σκέφτεσαι αισιόδοξα για το μωράκι μέσα σου.. και στο λέω για να το ακούω και εγώ που βρέθηκε ένα μεγάλο αιμάτωμα πίσω από το μωράκι και φοβάμαι πολύ δεν σου κρύβω.. όμως δεν είναι κάτι στο χέρι μας πέρα από το να ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού μας και να σκεφτόμαστε θετικά και πως όλα θα πάνε καλά!! Σου εύχομαι ολόψυχα να δείτε αύριο ένα υγιέστατο γερό μωράκι!! 🙏🙏🙏🙏 Όλα θα πάνε καλά!! 😘😘😘😘
    • Καλημέρα κορίτσια. Από εχθές έχω πολύ τυμπανισμό, σε σημείο που με χτυπάει σαν μαχαιριά από κάτω. Λέτε να είναι κάτι κακό??? 
    • Καλημέρα κορίτσια!  που λετε για το βάρος εγώ θα ήθελα πάλι ένα μωρό Μέχρι 3κιλα το πολύ για να το βγάλω πάλι εύκολα 😜! Είχα πάει εγώ υπέρηχο κ το έβγαλε 2700 κ γέννησα την επόμενη ήμερα 2500! Ήταν μια σταλιά αλλά πραγματικά βγήκε μονος του 🤪🤪 αλλά οπως λέει κ το @ditakiκανενα δεν έμεινε μέσα στην κοιλια! Κ εννοείται εμένα η γιατρος μ είπε δεν είναι μόνο το βάρος είναι όλα π πρέπει να βλέπονται αναλογικά δλδ το μηριαίο οστό η κεφάλι του όλα να αναπτύσσονται φυσιολογικά να συμβαδίζουν μεταξύ τους… @Apostolia88κοριτσι μου καλά έκανες να παρεις μια δεύτερη γνώμη! Αν δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου είναι το καλυτερο π μπορείς να κανεις!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...