Μετάβαση σε περιεχόμενο

εμπρος εξωσωματικη και πισω απελπισια..


Recommended Posts

φαινεται πως δεν τη γλιτωνουμε! εχουμε κουραστει, εχουμε δοκιμασει διαφορα, μεχρι και εναλλακτικες θεραπειες, εχουμε περιορισει σε μεγαλο βαθμο ο αγχος μας... αλλα δεν γινεται τιποτα! ο γιατρος μου λεει πως αν ηταν να γινει αυτα τα 2 χρονια θα ειχε γινει, ας μην το ψαχνω αλλο, ας το αποδεχτω... μας βλεπει κουρασμενους, ξενερωμενους, εχει δει λεει πολλα ζευγαρια να χωριζουν μετα απο τετοια περιπετεια.. ειμαστε μικροι (33 φτασαμε), δεν εχουμε ιδιαιτερα προβληματα (εγω πολυκυστικες, ο αντρας μου χαμηλη κινητικοτητα).. γιατι να χανουμε χρονο? Προτεινει να δοκιμασουμε την εξωσωματικη , ειναι σχεδον βεβαιος οτι ολα θα πανε καλα , οτι ετσι θα αποφυγουμε παραπανω ταλαιπωρια κι οτι αργοτερα θα καταφερουμε πολυ πιο ευκολα δευτερη εγκυμοσυνη!!

καταλαβαινω τι λεει, εχω αρχισει οντως να στεναχωριεμαι περισσοτερο και να κουραζομαι και να χανω τον ενθουσιασμο μου για να το παλεψω, απλα δυσκολευομαι να το παρω αποφαση, να

βγαλω απο το μυαλο μου οτι η εξωσωματικη ειναι ενας ψυχρος και ιατρικοποιημενος τροπος να συλλαβεις το παιδι σου...ομως θελω τοσο αυτο το παιδι! μηπως δεν εχει τελικα τοσο σημασια ο "τοπος" της δημιουργια του? μηπως τελικα εχει σημασια μοναχα η επιθυμια για αυτη τη νεα ζωη και ποσο παλευουμε για αυτην?

γραφω απλα γιατι ζηταω την υποστηριξη σας, ολες εσεις που το τολμησατε.. πως το καταφερατε? και οταν αγκαλιασατε επιτελους το μωρο σας, τα ξεχασατε πραγματικα ολα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημασια εχει να πετυχουμε τον στοχο μας ;);););) ....Η διαδικασια δεν παιζει μεγαλο ρολο....Οκ εχει δυσκολιες αλλα δυσκολιες υπαρχουν παντου!!!!Θελει υπομονη,ηρεμια,ψυχραιμια και καλη ψυχολογια!

Ειμαι εγκυος σε διδυμα απο εξωσωματικη.....αν θες μπορεις να μπεις στο <εξωσωματικη ποιες ξεκινησαμε παρεουλα>,ολες μαζευομαστε εκει,τα λεμε και μας φευγει (οσο γινεται) το αγχος...Θα χαρω να σε "δω" και εκει :) .

Φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο εμενα.Ειμαι ηδη 33 και το δικο μου ιστορικο στις προσπαθειες ειναι 2 χρονια.Ελπίζω σε 3 σπερματεγχυσης, καποια να ειναι τυχερη, διαφορετικα και εμενα ο δρομος μου ειναι η εξωσωματικη.Οντως αν το σκεφτει κανεις ειναι ενας ετοιμος ερωτας μεσα στο γυναικειο κορμι μας, αλλα θα ειναι ΔΙΚΟ ΜΑΣ!Τρεμω στην ιδεα πως μπορει να φτασω εκει, αλλα θα το κανω γιατι ενα μωρο ειναι σκοπος ζωη και θα μας δωσει και ζωη!!!!Μη μασας λοιπον, προχωρα ακαθεκτη και το θαυματακι σας ερχεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy απλα θα σου πω welcome to the club-->

να ξερεις οτι ειμαστε πολλες που τα περναμε-τα περασαμε-θα τα ξαναπερασουμε.

εγω ειμαι απο τις 'τυχερες' αν θα μπορουσε να το πει ποτε αυτο κανεις για μια γυναικα που προσπαθει και ξαναπροσπαθει για εκεινο που θα επρεπε να ειναι το αυτονόητο-

Εισαι στην φαση που αρνεισαι την κατασταση που ξεπροβάλλει μπροστα σου. ακολουθει η αποδοχη όμως- και μετα ερχεται το πείσμα.

Οταν το παρεις αποφαση θα εχεις ξεχάσει το ποσο σοκαριστικό ηταν να το αποδεχτεις.

εγω θα σου πω οτι ειμαστε πολλες γυναίκες κοντά σου- η καθε μια με το/τα προβλημα/τα της, τις αποτυχίες της, τις στεναχώριες και τις απογοητευσεις, αλλα να ξερεις ότι κάποια στιγμή το μωρακι θα έρθει-ειναι και θεμα τυχης και ευνοικων συγκυριων η επιτυχία- θελει γερα νευρα και κότσια.

να εισαι δυνατή και αισιοδοξη.

εγω ευχομαι η τυχη να ειναι με το μέρος σου και οι συγκυρίες να ειναι τοσο ευνοικες που να μην χρειαστει να επαναλάβεις καμία προσπάθεια :)

good luck

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μου καλησπέρα!!!

Ο τρόπος και ο τόπος που συλαμβάνεται ένα μωρό δεν σε κάνει λιγότερο ή περισσότερο γονιό.Εξάλλου και όταν ακόμα προσπαθείς με "φυσιολογικό τρόπο" για καίρο δεν ζείς πια και τον έρωτα της ζωής σου,εξαρτώμενη απο το ημερολόγιο και το ρολόι ;)

Όταν θα πάρεις το μώρό σου για πρώτη φορά αγκαλιά όλα αυτά θα σου φαίνονται ασήμαντα.Και θα είναι μόνο η άρχη. Η χαρές (που είναι άπειρες) οι στεναχώριες (που επίσης είναι πολλές) το κλάμα του, το γέλιο του, το βλέμα του, τα χεράκια που θα απλώνωνται προς τα σένα ζήτώντας την ασφάλεια της αγκαλίας σου,και τόσα τόσα άλλα αυτά είναι που θα σε κάνουν γονιό.

Θέλει υπομονή και ψυχραιμία για να φτάσεις τον στόχο σου.όταν φτάσεις όμως εκεί θα τα ξεχάσεις όλα σε μια στιγμή.

Καλό κουράγιο και να θυμάσαι ότι δεν είσαι μόνη σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy κοριτσάκι μου κι εγώ μαμά από εξωσωματική, στα 33 γέννησα το αγοράκι μου. Αυτές τις σκέψεις και τα συναισθήματα όλες μας τα νιώσαμε και πριν μπούμε σ 'αυτή τη διαδικασία και κατά τη διάρκεια. Σε διαβεβαιώνω όμως, ότι όταν έρθει το θετικό αποτέλεσμα και μάλιστα η ώρα που φέρνεις στον κόσμο αυτή τη νέα ζωή, τα αφήνεις όλα πίσω σου και χαίρεσαι αυτό που δημιούργησες με τον άντρα σου. Απομυθοποίησε λιγο τη διαδικασία, δεν είναι δα και κάτι φοβερό, φέρνουν δίπλα δίπλα το γενετικό σας υλικό και απλά το βοηθούν να ενωθεί. Δεν είναι και αστροφυσική! Δεν θα σε παραμυθιάσω ωστόσο πως η προσπάθεια δεν έχει άγχος, πως δεν σε φθείρει ψυχικά, πως δε δοκιμάζονται οι αντοχές σου, ακόμα και η σχέση με τον άντρα σου, αλλά θα σου τονίσω ότι το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει, να γίνετε γονείς και να νιώσετε το υπέροχο συναίσθημα να μεγαλώνετε απο κοινού ένα παιδί. Ψηλά το κεφάλι, τα προβλήματα είναι για τους ανθρώπους, και δόξα τω Θεω στην εποχή μας η επιστήμη ε'ιναι με το μέρος μας για να συνδράμει. Καλή επιτυχία λοιπόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι κορίτσι μου.............

Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω λιγάκι με τον τίτλο.............

Γιατί απελπισία??? Εεεεεεε???? Που έχει προχωρήσει τόσο πολύ η Επιστήμη και μπορεί να βοηθήσει κάθε γυναίκα να γίνει μανούλα????? Χμ........ για σκέψου το λιγάκι.........

Εγώ προσπαθώ 2 χρόνια κι εντός ολίγων μηνών σκέφτομαι να προχωρήσω κι εγώ σε Εξωσωματική...... σαφώς δεν έχει τη μαγεία..... να νιώσεις πως μπορείς να συλλάβεις μόνη σου αλλά..... ο Θεός είναι μεγάλος...... θα έρθει το θαυματάκι!!!!!!!!!!!!!!!

Ψηλά το κεφάλι......

Αισιόδοξη σκέψη..........

Κι όλα θα σου πάνε πολύ-πολύ καλά............

Να βλέπεις τη θετική πλευρά των πραγμάτων...........

Μία γεμάτη αγκαλιά....... από το δικό σου μωρό...............

Για φαντάσου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν είναι υπέροχη εικόνα καλή μου????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ την...εγω ειμαι στην φαση της 3η εξωσωματικης....στην αρχη κι εγω απελπισμενη

ημουν και ολα αυτα που σιγουρα σκεφτονται ολοι...γιατι ετσι εμεις και γιατι σε αλλους

να ειναι ευκολο κλπ κλπ...περα απο το οτι με βοηθησαν τουτα τα παλιοκοριτσακια εδω....

με προσγειωσαν και αλλοι ανρθωποι που περνουσαν φαση αρρωστιας και λοιπων δυσαρεστων

πολυ δυσαρεστων καταστασεων...και μου πεσαν τα μουτρα που τολμησα να στεναχωρηθω

για κατι ΤΕΤΟΙΟ!!!!!

Μην ξανα λεω οτι ειπαν τα κοριτσια...συμφωνω συμφωνω και ευχομαι ΣΥΝΤΟΜΑ...πολυ πολυ ΣΥΝΤΟΜΑ

τα καλυτερα αποτελεσματα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...... σαφώς δεν έχει τη μαγεία..... να νιώσεις πως μπορείς να συλλάβεις μόνη σου αλλά..... ο Θεός είναι μεγάλος...... θα έρθει το θαυματάκι!!!!!!!!!!!!!!!

Πιπιτσακι μου,ξερεις ποσο σε συμπαθω αλλα θα διαφωνισω :x:x:x .....

Στην δευτερη,τελευταια και επιτυχημενη μου προσπαθεια εκανα τεστ φαρμακειου πριν την χοριακη,γιατι ημουν σιγουρη για την αποτυχια!!!

Δεν φανταζεσαι πως εκανα οταν ειδα το κουτακι του τεστ να λεει <εγκυος 2-3 εβδομαδων>!!!!!!!!

:o):o):o):o)8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Η μαγεια μιας εγκυμοσυνης ειναι η ιδια ακριβως...το αποτελεσμα μας ενδιαφερει ολες...ολα τα υπολοιπα ξεχνιουνται!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσακι μου,ξερεις ποσο σε συμπαθω αλλα θα διαφωνισω :x:x:x .....

Στην δευτερη,τελευταια και επιτυχημενη μου προσπαθεια εκανα τεστ φαρμακειου πριν την χοριακη,γιατι ημουν σιγουρη για την αποτυχια!!!

Δεν φανταζεσαι πως εκανα οταν ειδα το κουτακι του τεστ να λεει <εγκυος 2-3 εβδομαδων>!!!!!!!!

:o):o):o):o)8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Η μαγεια μιας εγκυμοσυνης ειναι η ιδια ακριβως...το αποτελεσμα μας ενδιαφερει ολες...ολα τα υπολοιπα ξεχνιουνται!!!!!!!

Έτσι είναι κοριτσάρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ που διαφώνησες μαζί μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εφόσον βιώνεις εγκυμοσύνη....... σαφώς και ξέρεις πολλά περισσότερα από μένα!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλούρες!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ την...εγω ειμαι στην φαση της 3η εξωσωματικης....στην αρχη κι εγω απελπισμενη

ημουν και ολα αυτα που σιγουρα σκεφτονται ολοι...γιατι ετσι εμεις και γιατι σε αλλους

να ειναι ευκολο κλπ κλπ...περα απο το οτι με βοηθησαν τουτα τα παλιοκοριτσακια εδω....

με προσγειωσαν και αλλοι ανρθωποι που περνουσαν φαση αρρωστιας και λοιπων δυσαρεστων

πολυ δυσαρεστων καταστασεων...και μου πεσαν τα μουτρα που τολμησα να στεναχωρηθω

για κατι ΤΕΤΟΙΟ!!!!!

Μην ξανα λεω οτι ειπαν τα κοριτσια...συμφωνω συμφωνω και ευχομαι ΣΥΝΤΟΜΑ...πολυ πολυ ΣΥΝΤΟΜΑ

τα καλυτερα αποτελεσματα !!!!

συμφωνω απολυτα!

ευχομαι να πανε ολα καλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσουλινακι μου :-*:x:-*:x:-*:-*:x:-*:x:-*:x:-*:x

Δε μου λες Γλυφιτζουράκι μου............

Σε πήρανε από το Γιατρό για νέο ραντεβού???? Ή όχι ακόμη????

Ωχ.... ελπίζω να μην σε άγχωσα ε........

Με συγχωρείς εάν το έκανα.......

:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μου λες Γλυφιτζουράκι μου............

Σε πήρανε από το Γιατρό για νέο ραντεβού???? Ή όχι ακόμη????

Ωχ.... ελπίζω να μην σε άγχωσα ε........

Με συγχωρείς εάν το έκανα.......

:?:?:?

ναι καλε με πηρανε.....πρωι-πρωι...ειναι πολυ τυπικοι.

σημερα 10.30 το βραδυ το νεο ραντεβου.......κουφαθηκες;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλε με πηρανε.....πρωι-πρωι...ειναι πολυ τυπικοι.

σημερα 10.30 το βραδυ το νεο ραντεβου.......κουφαθηκες;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλέ.....................

Είναι σοβαροί??????????????????????????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Σε ταλαιπωρούνε νυχτιάτικα?????????????

Έλα Παναγία μου!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy μου ξεκινάω τη 3η εξωσωματική ενω "θεωρητικά" δεν έχω πρόβλημα, έχω κάνει κ όλα τα προηγούμενα της εξωσωματικής χωρίς ποτε να σκεφτώ αν είναι σωστός ο τρόπος. Για να γελάσουμε κ λίγο από το αυτί να μου βγάζανε το μωρό μέσα θα ήμουν....το μόνο που με απασχολεί είναι οι επιπτώσεις των φαρμάκων αλλά επειδή το θέλω ΠΑΡΑ πολύ προχωράω κ κάνω το σταυρό μου να τα καταφέρω σύντομα...

Είμαι σίγουρη ότι η κάθε μια απο εμας σου κάναμε το συννεφάκι να σκορπίσει απο το κεφαλάκι σου, να είσαι σίγουρη ότι θα τρελαθεις απο τη χαρά σου όπως κ εγω κ όλες μας. Προχώρα απενεχοποιημένη κ όλα θα έρθουν θετικά...το εύχομαι απο καρδιάς.

Υ.Γ. ομοιοπαθούσα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.ισως μιλαω εκ του ασφαλους καθως μολις στο δευτερο μηνα προσπαθειων εμεινα εγκυος σε διδυμα!!!!

ολοι οσοι με βλεπουν με τα δυο μωρα το πρωτο που με ρωτανε ειναι:εκανες εξωσωματικη;

κ εκει τα παιρνω πολυ ασχημα ρε κοριτσια.κ τι εγινε δηλαδη αμα τα εκανα με εξωσωματικη;πειραζει κανεναν;μηπως δεν θα ημουν καλη μανα;μηπως δεν θα γινουν σωστα παιδια;τι ειναι αυτα ρε σεις εν ετει 2010;

η επιστημη εχει εξελιχθει για αυτον ακριβως το λογο.να βοηθαει τους ανθρωπους να κανουν τη ζωη τους καλυτερη.κ απορω με τα ζευγαρια που το σκεφτονται κ εχουν αμφιβολια για να κανουν εξωσωματικη.εγω ουτε καν θα το σκεφτομουν.το να αποκτησεις παιδι ειναι ο σκοπος.ο τροπος ειναι αλλο θεμα.κ οχι το πιο σημαντικο.

για αυτο μην κολλατε κοριτσια.αξιοποιειστε οσα μεσα εχουμε κ ευτυχως που τα εχουμε κ με το καλο να γεννιουνται υγιη μωρακια να κανουν ευτυχισμενους τους γονεις τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ ολες τις ομοιοπαθουσες (!) για τη στηριξη σας και ολες αυτες που τα καταφεραν για την ελπιδα που μου δινετε. οταν ξαναδιαβαζω τις σκεψεις μου μεσω του φορουμ ομολογω οτι ακομα κι εμενα ολα μου ακουγονται πιο δραματικα! ομως πραγματικα δεν φανταζομουν ποτε οτι το πιο δυσκολο πραγμα σε αυτην την περιπετεια ηταν να παιρνεις αποφασεις και να απενοχοποιεις τις σκεψεις σου (και παραλληλα βεβαια να προσπαθεις να μην χωρισεις με τον αντρα σου!!!)

σας ευχαριστω πραγματικα, βοηθαει να μην νιωθεις μονη.. ευχομαι ολα να πανε καλα για ολες μας.. ευχομαι να ειμαι τουλαχιστον τυχερη στη διαδικασια της εξωσωματικης κι ευχομαι ολα αυτα να μας κανουν στο μελλον ακομα καλυτερους γονεις.. σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.ισως μιλαω εκ του ασφαλους καθως μολις στο δευτερο μηνα προσπαθειων εμεινα εγκυος σε διδυμα!!!!

ολοι οσοι με βλεπουν με τα δυο μωρα το πρωτο που με ρωτανε ειναι:εκανες εξωσωματικη;

κ εκει τα παιρνω πολυ ασχημα ρε κοριτσια.κ τι εγινε δηλαδη αμα τα εκανα με εξωσωματικη;πειραζει κανεναν;μηπως δεν θα ημουν καλη μανα;μηπως δεν θα γινουν σωστα παιδια;τι ειναι αυτα ρε σεις εν ετει 2010;

η επιστημη εχει εξελιχθει για αυτον ακριβως το λογο.να βοηθαει τους ανθρωπους να κανουν τη ζωη τους καλυτερη.κ απορω με τα ζευγαρια που το σκεφτονται κ εχουν αμφιβολια για να κανουν εξωσωματικη.εγω ουτε καν θα το σκεφτομουν.το να αποκτησεις παιδι ειναι ο σκοπος.ο τροπος ειναι αλλο θεμα.κ οχι το πιο σημαντικο.

για αυτο μην κολλατε κοριτσια.αξιοποιειστε οσα μεσα εχουμε κ ευτυχως που τα εχουμε κ με το καλο να γεννιουνται υγιη μωρακια να κανουν ευτυχισμενους τους γονεις τους

λιονταρακι!!! να σου ζησουν τα διδυμακια!!! συγχαρητηρια... και μη μασας , ολοι ρωτανε σαν χαζοι γιατι ποτε δεν εχουν σκεφτει οτι καποια πραγματα δεν ειναι δεδομενα!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι κορίτσι μου.............

Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω λιγάκι με τον τίτλο.............

Γιατί απελπισία??? Εεεεεεε???? Που έχει προχωρήσει τόσο πολύ η Επιστήμη και μπορεί να βοηθήσει κάθε γυναίκα να γίνει μανούλα????? Χμ........ για σκέψου το λιγάκι.........

Εγώ προσπαθώ 2 χρόνια κι εντός ολίγων μηνών σκέφτομαι να προχωρήσω κι εγώ σε Εξωσωματική...... σαφώς δεν έχει τη μαγεία..... να νιώσεις πως μπορείς να συλλάβεις μόνη σου αλλά..... ο Θεός είναι μεγάλος...... θα έρθει το θαυματάκι!!!!!!!!!!!!!!!

Ψηλά το κεφάλι......

Αισιόδοξη σκέψη..........

Κι όλα θα σου πάνε πολύ-πολύ καλά............

Να βλέπεις τη θετική πλευρά των πραγμάτων...........

Μία γεμάτη αγκαλιά....... από το δικό σου μωρό...............

Για φαντάσου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν είναι υπέροχη εικόνα καλή μου????????

PITSAZOUZOUNA

η εικονα ειναι τοσο τελεια που καμια φορα με πιανουν τα κλαματα μονο που τη φανταζομαι!

οσο για τον τιτλο.. ναι .. λιγο απαισιοδοξος αλλα εννουσα οτι στη φαση που ειμαι νιωθω οτι δεν εχω αλλη επιλογη και δυσκολευομαι να το δεχτω αυτο ειναι ολο... μπροστα μου εχω την εξωσωματικη και πισω ολη αυτη την απογοητευση που νιωθουμε μεχρι σημερα.. αν δεν κανω μια προσπαθεια εξωσωματικης τι μου μενει? ενα θαυμα που μπορει ποτε να μη συμβει...

σ 'ευχαριστω και παλι, φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ πραγματικα καμαρωνω τα μωρακια σου κ συμφωνω με ολα οσα εγραψες!!!!

Οκ εγω δεν το λεω φατσα φορα τυπου <γεια σας ειμαι εγκυος σε διδυμα απο εξωσωματικη> αλλα αν καποιος με ρωτησει θα το πω περηφανα!!!!!

Καποιος που με ρωτησε αν ειναι απο εξω/κη και απαντησα θετικα,τον ετρωγε ο αποτετοιος του και ρωτησε <ποιος ειχε προβλημα;> Η απαντηση μου ηταν <εσυ που ρωτας>.

Αρα καταληγω στο συμπερασμα οτι το <κολλημα μου> δεν ειναι η εξωσωματικη σαν διαδικασια,ουτε το προβλημα υπογονιμοτητας αλλα η αγνοια κ η αδιακρισια καποιων ανθρωπων!!!!!

Ειμαι πολυ χαρουμενη που καταφερα να μεινω εγκυος και να φτασω στον 5ο μηνα υστερα απο εξω/κη!!!!!

Twiggy μου ειναι λογικο να εισαι αγχωμενη..."μπλεκεις" σε μονοπατια που δεν ξερεις κ φοβασαι την διαδρομη...οταν ομως φτασεις στον προορισμο σου ολα θα ειναι ροδινα!!!!!

Φυσικα και δεν εισαι η μονη και ουτε εισαι μονη σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καποιος που με ρωτησε αν ειναι απο εξω/κη και απαντησα θετικα,τον ετρωγε ο αποτετοιος του και ρωτησε <ποιος ειχε προβλημα;> Η απαντηση μου ηταν <εσυ που ρωτας>.

=))=))=))=))=)) ΑΨΟΓΟ!!!!!!!!!

Όταν με βλέπουν μόνο με τις δίδυμες στο δρόμο και μένα με ρωτάνε αν είναι απο εξωσωματική.Απαντάω καμαρωτή ΝΑΙ!!!

Όταν έχω και τον γιό μου μαζί με ρωτάνε:Έχετε κληρονομικότητα στην οικογένειά;Και πάλι εγω καμαρωτή:ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑ 3!!!

Συνήθως γουρλώνουν τα μάτια :shock: κάνουν μεταβολή και φεύγουν!!! :lol::lol::lol:

Ο δρόμος της εξωσωματικής δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα...αλλά μήπως είναι η υπόλοιπη ζωή μας;;;;;;;;;;;;;;;;;

Καλή δύναμη και καλή συνέχεια σε όσες προσπαθείτε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

min skeftesai tipota twiggy!kai gw se liges meres arxizw diadikasia exwswmatikis!ok den lew oti den ta skeftika pote auta p esy anafereis!ta skeftika, provlimatistika alla ayto den me empodise sto na sinexisw kai na proxwrisw stin exwswmatiki!den filosofisa to ti esti exwswmatiki iatrika alla frontizw na skeftomai oti einai i amesi lisi gia na ftasw ston skopo m:stin apoktisi enos paidiou!

xerw oti gia kapoia zeugaria mia egkimosini mporei na einai anepithimiti, gia alla omws fantazei oneiro kai thavma!auto ligo me thlivei alla O MEGALODINAMOS kati xerei parapanw apo emas tous thnitous!

gi auto koritsaki m vazoume to stauro mas, kai tin voitheia Tou Theou kai Tis Panagias kai ola ma ola tha pane kala!eeee?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

=))=))=))=))=)) ΑΨΟΓΟ!!!!!!!!!

Όταν με βλέπουν μόνο με τις δίδυμες στο δρόμο και μένα με ρωτάνε αν είναι απο εξωσωματική.Απαντάω καμαρωτή ΝΑΙ!!!

Όταν έχω και τον γιό μου μαζί με ρωτάνε:Έχετε κληρονομικότητα στην οικογένειά;Και πάλι εγω καμαρωτή:ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑ 3!!!

Συνήθως γουρλώνουν τα μάτια :shock: κάνουν μεταβολή και φεύγουν!!! :lol::lol::lol:

Ο δρόμος της εξωσωματικής δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα...αλλά μήπως είναι η υπόλοιπη ζωή μας;;;;;;;;;;;;;;;;;

Καλή δύναμη και καλή συνέχεια σε όσες προσπαθείτε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω θα απαντούσα οτι κάνουμε εξωσωματική γιατί ο άντρας μου έχει βουλωμένες σάλπιγγες!!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...