Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΩΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΒΡΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ;;;


Recommended Posts

ναι τζουλια ειδα οτι το εγραψες.

απλα συνεχισα την πολυλογια μου γιατι το εχω ψαξει αρκετα το θεμα, λογω του οτι ο μικρος μου μεχρι και σημερα εχει φεριτινη 2

αχ αγγελικη συμφωνω απολυτα μαζι σου... ετσι πρεπει να ειναι η διατροφη τους γενικα κ αυτο προσπαθω να κανω

αλλα εχει σχεση παθους με το γαλα

το πρωι πινει 300 μλ

το βραδυ πινει αλλα 300 μλ

κ το μεσημερι αλλα 250

και δεν ξερω πως να του το μειωσω..

αχ τζουλια τα παιδακια μας να ειναι παντα γερα.. τιποτα αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εχθες δοκιμασα ενα "ενισχυμενο "γαλα με ρυζαλευρο και αμυλο...τελικα του εδωσα το αλμιρον goodnight το οποιο φανταστηκα οτι αφου εχει ρυζαλευρο ειναι ενταξει σε αραιωση κλπ....

ηπιε στις 10.30 150 μλ αλλα με το ζορι νυσταζε παρα πολυ...ε στις 4 ακριβως ξυπνησε εκλαιγε και ηπιε ενα μπουκαλι 240 μλ(απο το απλο γαλα)...ρε κοριτσια παλι οταν του το εδωσα ακουγα γουργουρητο απο το στομαχακι του...φφφφφφφφφφφφ τι νακανω;;;Αγγελικη προτεινεις να δοκιμασω χαμομηλι ;;;;;εντωμεταξυ σκεφτομαι για 2ο παοδακια αλλα πως αν δεν στρωσει ο υπνος του;;;;σε αυτον ειχα πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη και αν μου τυχει παλι κατι τετοιο κι εχω και την αυπνια θα ειναι θεμα...Αγγελικη σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου για το ενδιαφερον σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλακι εγω το βλεπω λογικο να πειναει στισ 4 τα ξυμερωματα ...ολα οσα ξερω ( και με μπουκαλι και χωρις ) ξυπνανε πρως τα χαραματα για να φανε .ειναι και μικρο ακομα ,εισα παρα πολυ τηχερη που ξυπναει μονο μια φορα .πιστευω οτι αφου ακουσ κιολας να γουργουριζει η κοιλιτσα του να μην το ταλεπορισεισ με χαμομιλια ...θελει να πιει γαλα .οσο για δευτερο που λες εγω σου προτεινω να περιμενεισ να μεγαλωσει λιγο ακομα ....πιστεψεμε δεν εχεισ δει τιποτα ακομα ειναι πολυ δυσκολο να εισαι εγκυοσ και να εχεισ ενα τοσο μικρο παιδι .στο λεω αυτο γιατι αν και πολυ μεγαλυτεροσ ο δικοσ μου εχω προβλημα και φαντασου οτι ο δικοσ μου καταλαβενει πια οτι του λεω ,εσενα μολισ αρχισει να περπαταει θα τρεχεισ απο πισω του σαν τρελη και δεν θα σε καταλαβενει κιολασ .

φιλικα στο λεω το περιμενε . δωσε χρονο τωρα σε αυτο το παιδι ακουσε τισ αναγκεσ του και κατανοησε τησ σε χριαζετε παρα πολυ ακομα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη σ'ευχαριστω για τη συμβουλη σου.η αληθεια ειναι οτι πιο πολυ με πιεζει ο αντρας μου ο οποιος φυσικα ειναι εξω απο τον χορο...κι εγω θελω να μεγαλωσει λιγακι να συνεννοουμαστε τουλαχιστον αλλα θα δουμε πως θα παει κιολας...βασικα θελω να περπατησει πρωτα και να στρωσει ο υπνος του λιγο.εγω σκεφτομουν να γινει πρωτα 1,5-2 χρονων ο μικρος μου και μετα..ιδωμεν...οταν ο ανθρωπος κανει σχεδια ο Θεος γελαει αλλωστε αυτα τα πραγματα δεν συμβαινουν και αμεσως.

Σημετα παλι του εδωσα το "ενισχυμενο"γαλα αλλα δεν μου διαλυθηκε καλα...σβολιασε και δυσκολευοταν ο κακομοιρης πολυ να το πιει...στο τελος επειδη νυσταζε πολυ τα παρατησε και ηπιε μονο 160μλ..μαλλον θα επιστρεψω στο απλο του γαλα.

Αληθεια ειναι φυσιολογικο που μου ξυπναει για γαλα σε αυτην την ηλικια οπως γραφεις;αλλοι μου λενε πως δεν δικαιολογειται 10 μηνων να ξυπναει για γαλα.Επισης ρε κοριτσια το πρωι οταν ξυπναει π.χ. 7,30 να του ξαναδινω γαλα ενω εχει πιει στις 4;;;η παιδιατρος μου πε ναι...εγω παλιοτερα περιμενα ννα παει 9 και του εδινα απαυθειας φρουτο, αλλα τωρα του δινω και οταν ξυπναει το πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ εγω δεν τα μπορω αυτα τα ενισχυμενα γαλατα...

παντως η αφροδιτη στα λεει πολυ καλα...

κανε λιγο υπομονη ακομα, περιμενετε να μεγαλωσει το μικρο σας...

το καθε παιδι ειναι διαφορετικο, αλλα σταματανε να ξυπνανε για γαλα απο 40 ημερων, αλλα (οπως και ο δικος μου) συνεχιζουν ακομα και ξυπνανε.. εμενα προσωπικα δε με πειραζει, του δινω γαλα

σου ειχα γραψει παραπανω εναν πολυ καλο κ ευκολο τροπο για να του το κοψεις, δεν ξερω αν το διαβασες. εγω δεν το εχω κανει αλλα μου το εχουν πει κοριτσια που το εκαναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολοι θα σου πουν πολλα ,ολεσ οι νεεσ μανουλεσ ακουσαμε και ακουμε τουσ παντεσ να εχουν αποψη και να ξερουν καλυτερα πως ειναι ΟΛΑ τα μωρα του κοσμου !!!!!

το σωστο ειναι η καθε μανουλα να βλεπει τισ αναγκεσ του παιδιου τησ και να μην ακουει τουσ καλοθελητεσ ...καθε παιδι ειναι διαφορετικο και δεν υπαρχει απολυτο κανει η δεν κανει ,σωστο η λαθοσ .

στισ 4 το πρωι ειναι μια λογικη ωρα που πειναει ,πολλα μωρα ξυπνανε τετεια ωρα για μαμ μεχρι μεγαλα ,και οχι δεν ειναι μεγαλοσ ο δικοσ σου ειναι πολυ μικροσ ακομα .ακομα και ο δικοσ μου που εχει φτιαξει πια το προγραμμα του 4 ξυπναει για μαμ .αλλα παιδακια μπορει να εχουν πιο βαρυ υπνο να μην τα ενοχλει που πεινανε και να κοιμουντε ,μπορει αργοτερα και ο δικοσ σου αφου παει τοσο καλα απο τοσο νωρισ να μην το εχε αναγκη ...τωρα ομως ακομα το εχει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες.ουτε εμενα με ενοχλει να ξυπναω να του φτιαχνω ενα γαλα απλα το θεμα ειναι πως συνηθως κλεινει διωρο απο την ωρα που ξυπναει για να ξανακοιμηθει...αυτο με κουραζει.

επισης δε μου ειπατε το γαλα γυρω στις 4 θεωρειται το "πρωινο "του και καλα;;;η να του δινω κανονικα και οταν ξυπναει γυρω στις 7.30-8;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα εγω στην ηλικια που ειναι ο δικος σου του ξαναδινα

τωρα που σηκωνεται κατα τις 6.30 το θεωρω το πρωινο του και δεν του καναδινω

αλλωστε πινει τοσο πολυ γαλα που δεν το θεωρω απαραιτητο

η αφροδιτη τα ειπε παρα πολυ ωραια παντα συμφωνω μαζι της!

να σου πω, κοιμαται στην κουνια του?

αν τον αφησεις εκει να κατσει μετα το γαλα του δεν τον ξαναπαιρνει ο υπνος?

να του δωσεισ να καταλαβει πως οτι και να κανει εσυ δε θα του δινεις πολυ σημασια

ειναι ωρα που κοιμομαστε και οχι ωρα που μιλαμε η παιζουμε

να προσπαθεις να μην του μιλας

να μην τον κοιτας απευθειας στα ματια

εγω ετσι εκανα

δεν του επαιρνε παντα τοση ωρα για να τον ξαναπαρει ο υπνος

τωρα απλα του δινω το γαλα

τον ακουμπαω στο κρεβατι του

μου γυρναει την πλατη

τουρλωνει κ το κωλαρακι και κοιμαται :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμαται στην κουνια του αλλα παντα τον αφηνω εκει κοιμισμενο...

αν τον αφησω μετα το γαλα

υπαρχουν δυο τινα

ή θα αρχισει να παιζει και στο τελος θα κλαει επειδη δεν του δινω σημασια

ή θα αρχισει αμεσως ν ακλαει

οποτε τον κοιμιζω στο καροτσι

ποτε δεν του μιλαω

ουτε του κανω χαρες κλπ

μερικες φορες μαλιστα του μιλαω και αυστηρα

αν αρχιζει να παιζει

αλλα...τελικα μου παιρνει πολυ ωρα να ξανακοιμηθει

εχθες ας πουμε που ηπιε το βραδυ μονο 160μλ

ξυπνησε στις 2 για γαλα

ηπιε 220 μλ

και ενω ηταν ετοιμος να κοιμηθει

πηγα να τον αφησω απευθειας στην κουνια του

ξυπνησε και μετα κοιμηθηκε μετα απο 1 ωρα στο καροτσι....

εχει πιαστει η μεση μου απο τη ν ορθοστασια να κουναω περα δωθε

απλα στο καροτσι δεν παιζει

προσπαθει να κοιμηθει

αλλα το ματι γαριδα ρε γμτ αν ξυπνησει

τεσπα

αλλες φορες κοιμαται πιο γρηγορα αναλογως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική είσαι διαιτολόγος???

Οχι δεν ειμαι διαιτολογος, σχεδον (χρωσταω την πτυχιακη μου) ψυχολογος ειμαι.

Απλα, απο την ωρα που αρχισε ο Ιασωνας τις στερεες τροφες και ιδιαιτερα απο τη στιγμη που παρουσιασε χαμηλο σιδηρο και αιμοσφαιρινη (μαλλον εχει στιγμα) ζαλιζω με ερωτησεις οποιον μπορω. 3 παιδιατρους (ο ενας ειναι και διατροφολογος), μια παλια μου συμμαθητρια που σπουδασε διαιτολογος αλλα δεν το εξασκει και ψαχνω πολυ και απο μονη μου, γιατι εχουν υπαρξει φορες που για μια απορια πηρα 4 διαφορετικες απαντησεις... και τελικα οτι και να λενε οι ειδικοι, οι μαμαδες πρεπει "να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα".

Αυτα που εγραψα στο προηγουμενο ποστ, ειναι αποσπασματα απο αρθρα ειδικων που προερχονται απο πηγες που θεωρω αξιοπιστες και γι αυτο και τις παραθετω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορω ομως να λεω τη γνωμη μου σα μαμα απο οσα ξερω απο παιδιατρους, δικο μου ψαξιμο και διαβασμα βιβλιων.

Ειπα εξ' αρχης οτι για τα ενισχυμενα γαλατα σε σκονη συχνα αναφερονται προβληματα... Επιπλεον δε βρισκω το λογο να αλλαξει γευση του γαλατος που προτιμαει ενα μωρο και ειναι καταλληλο για την ηλικια του και δεν του εχει δημιουργησει προβληματα ως τωρα με καποιο που εχει αγνωστα προσθετα και αλλη γευση. Αν θελει κανεις να δωσει στο μωρο του κατι πιο χορταστικο για βραδυνο μπορει να δωσει το γαλα του με αγλυκο ρυζαλευρο 1-2 μεζουρες χωρις να διμιουργηθει κανενα προβλημα αφου το ρυζαλευρο τυπικα εισαγεται στη διατροφη του μωρου απο 6 μηνων ή και νωριτερα. Αυτο σημαινει οτι ηδη ξερουμε αν του δημιουργει δυσκοιλιοτητα η καποιο αλλο προβλημα.

Για τα νυχτερινα ταισματα, αυτο που ξερω εγω ειναι οτι οι περισσοτεροι παιδιατροι για υγιη και με σωστο βαρος μωρα συστηνουν απο τον 8ο μηνα τους να αρχισουν να περιοριζονται τα νυχτερινα ταισματα, με σκοπο μεχρι το 10 μηνα να εχουν σταματησει τελειως. Αυτη η πρακτικη δεν εχει να κανει με το να βολευεται η μαμα και να μην ξυπναει τη νυχτα αλλα με το να αρχισει να ρυθμιζεται το βιολογικο ρολοι του μωρου που γινεται σιγα-σιγα παιδακι.

Πασχαλακι!!!, ρωτησες τη γνωμη μου για χαμομηλι τη νυχτα. Θα σου απαντουσα, οπως και στο αρχικο μηνυμα, να μη του ξαναδωσεις γαλα 3-4 τη νυχτα και να του δινεις αγλυκο χαμομηλι ή χλιαρο νερακι.

Διαβαζοντας ομως αυτο:

"κοιμαται στην κουνια του αλλα παντα τον αφηνω εκει κοιμισμενο...

αν τον αφησω μετα το γαλα

υπαρχουν δυο τινα

ή θα αρχισει να παιζει και στο τελος θα κλαει επειδη δεν του δινω σημασια

ή θα αρχισει αμεσως ν ακλαει

οποτε τον κοιμιζω στο καροτσι

ποτε δεν του μιλαω

ουτε του κανω χαρες κλπ

μερικες φορες μαλιστα του μιλαω και αυστηρα

αν αρχιζει να παιζει

αλλα...τελικα μου παιρνει πολυ ωρα να ξανακοιμηθει

εχθες ας πουμε που ηπιε το βραδυ μονο 160μλ

ξυπνησε στις 2 για γαλα

ηπιε 220 μλ

και ενω ηταν ετοιμος να κοιμηθει

πηγα να τον αφησω απευθειας στην κουνια του

ξυπνησε και μετα κοιμηθηκε μετα απο 1 ωρα στο καροτσι....

εχει πιαστει η μεση μου απο τη ν ορθοστασια να κουναω περα δωθε

απλα στο καροτσι δεν παιζει

προσπαθει να κοιμηθει

αλλα το ματι γαριδα ρε γμτ αν ξυπνησει

τεσπα

αλλες φορες κοιμαται πιο γρηγορα αναλογως"

Πιστευω οτι ο λογος που ξυπναει τη νυχτα δεν εχει καθολου να κανει με το στομαχι του αλλα με τα αναμενομενα προβληματα υπνου που εχουν πολλα μωρα και οι γονεις τους μαζι...

Αν πιστευεις οτι πρεπει να περιμενεις να μεγαλωσει ακομα για να αλλαξεις αυτη την κατασταση και οτι αντεχεις ακομα, τοτε αυτο να κανεις. Σε αυτη την περιπτωση το αν θα του δινεις γαλα ή χαμομηλι ή νερο ή κρεμα μεσα στη νυχτα δεν παιζει κανενα ρολο.

Σου προτεινα και την αλλη φορα να ριξεις μια ματια στο θεμα "καταρρεω" που γραφουν μαμαδες με μωρα/παιδια που δεν αλλαξαν ποτε τις συνηθειες του υπνου τους ουτε μετα το 12ο μηνα, ουτε μετα το 18ο, ουτε καν μετα τον 24ο. Εκει θα βρεις και τον τροπο που ελυσα εγω και 2-3 μαμαδες ακομα το προβλημα αυτο. Οι υπολοιπες ακομα καταρρεουν και το συζητανε. Το παρακολουθω το θεμα αν και δε γραφω πια εκει και μεχρι τωρα δεν ειδα καμια προοδο σε καμια αλλη μεθοδολογια που δοκιμαστηκε. Σου ξαναβαζω εδω το link αν θελεις να παρεις μια ιδεα τωρα και για οποτε απελπιστεις (που δε στο ευχομαι) να βρεις τον τροπο να σταματησει ο μικρος σου τα διωρα μεταμεσονυχτια παρτυ (καροτσοκουνημα) παρεα με τη μαμα.

http://www.mammyland.com/forum/9/15112

Στην τελικη ποτε δεν ξερεις... μπορει πραγματικα το δικο σου μωρο να προσαρμοστει απο μονο του σε καποια μεγαλυτερη ηλικια και να αποφασισει απο μονο του πως δε θελει γαλα ή να βλεπει τη μαμα του μεσα στη νυχτα.

Καλο κουραγιο στη μεση σου και καλη συνεχεια. Σου ευχομαι ολα να τακτοποιηθουν οπως θεωρεις εσυ οτι ειναι το καλυτερο. Φυσικα αν νομιζεις οτι μπορω να βοηθησω σε κατι, εδω ειμαι... στειλε κανενα π.μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες που σε ρώτησα, απλά και από την φώτο έχεις και λίγο το ύφος του γιατρού. Ψυχολογία μου άρεσε και εμένα αυτό ήθελα να σπουδάσω αλλά δεν τα κατάφερα. Αλλά τελικά καλύτερα γιατί νομίζω ότι θα τα έπαιρνα πολύ προσωπικά. Με παιδοψυχολογία έχεις ασχοληθεί?? ήθελα κάτι να σε ρωτήσω για αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες που σε ρώτησα, απλά και από την φώτο έχεις και λίγο το ύφος του γιατρού. Ψυχολογία μου άρεσε και εμένα αυτό ήθελα να σπουδάσω αλλά δεν τα κατάφερα. Αλλά τελικά καλύτερα γιατί νομίζω ότι θα τα έπαιρνα πολύ προσωπικά. Με παιδοψυχολογία έχεις ασχοληθεί?? ήθελα κάτι να σε ρωτήσω για αυτό.

Γιατι να παρεξηγηθω?

Εχω υφος γιατρου στη φωτο ε? Πλακα εχω... οτι εσβυσα τα 32 κερακια στα περσινα μου γεννεθλια και ακομα ειμαι χωρις πρωτο πτυχιο... το υφος εχω μονο... :lol::lol::lol: Κοιτα απο που προερχεται αυτο το αβαταρ...

P100318_181140.jpg[/attachment:20mqvtxv]

Για παιδοψυχολογια που με ρωτας, εκανα την πρακτικη μου σε κεντρο με παιδια με αυτισμο Και εκανα και 1-2 αποτυχημενες αποπειρες να δουλεψω βοηθητικα σε ειδικα σχολεια γι αυτο το λογο που λες... το επαιρνα πολυ προσωπικα στενοχωριομουνα και στην πρακτικη ειδικα εκανα 4 μηνες να κοιμηθω κανονικα νυχτα. Ετσι αποφασισα πως δεν ειμαι για τετοια και δεν προκειται ποτε να ασχοληθω επαγγελματικα με παιδια. Θεωρητικα εχω ασχοληθει πολυ με τα μαθηματα επιλογης στη σχολη και η πτυχιακη που υποτιθεται πως γραφω τωρα (ενω ειμαι στο mammyland), εχει θεμα τη Θεωρια Δεσμου κατα τη βρεφικη και παιδικη ηλικια και τις συνεπειες της κατα την ενηλικιωση. Ακομα, διαβαζω διαφορα απο την αναπτυξιακη και την παιδικη ψυχοπαθολογια επειδη μου αρεσει και περισσοτερο απο φοβο μην τα κανω σκ@τ@ με τον Ιασωνα. Δεν εχω ομως καμια ουσιαστικη επαγγελματικη ενασχοληση με την παιδοψυχολογια.

post-6-13873935374281_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική καλά έχω πεθάνει στα γέλοια δεν θα φανταζόμουν ποτέ ότι η φώτο είναι από γενέθλια.

Ξέρεις μωρέ θέλω να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με ψυχολογία παιδιών δηλαδή πολλές απορίες έχω.

Θα προσπαθήσω να κάνω αίτημα φιλίας για να τα πούμε πριβέ. Ελπίζω να τα καταφέρω.

Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!καλα θα συμφωνησω κι εγω!!!!!!!!1εχεις πολυ υφος σοβαρο στη φωτο!!!χαχα πλακα εχεις!παρεπιπτόντως καλε τι κουκολς που ειναι ο γιος σου;;;;;;;;;;;;;φτου φτου!μιλαμε για πολυ φατσονι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Πασχαλακι!!!, ειναι πολυ αλητοφατσα ο Ιασωνας... και που να δεις τη συμπεροφορα του και τις γκριματσες του απο κοντα. Κι ο δικος σου με το καπελακι οπως τον εχεις στη φωτογραφια σουπερ μουρη ειναι. Κατσε να περασει ο χρονος και θα δεις γλεντια που εχετε να κανετε μιας και απο οτι καταλαβα εχει κι αυτος ισχυρη προσωπικοτητα σαν το δικο μου και ηδη κανει κανει τα κεφια του...

ΑΝΔΡΙΑΝΑ, σ' ευχαριστω κι εσενα... ειδες με τη φωτογραφια? Στην επομενη ομως που ο Ιασωνας ριχνει το ποτηρι με το κρασι και συγχρονως βαζει το χερι μεσα στην τουρτα, εχω αλλο υφος... Κριμα που ειναι πολυ κουνημενη η φωτογραφια μιας και ο μπαμπας-φωτογραφος ετρεξε να σωσει την καταστροφη.

Ειμαστε ηδη φιλες και ρωτα οτι θελεις. Να ξερεις παντως πως δεν ειμαι ο φωτεινος παντογνωστης και οτι στην ψυχολογια υπαρχον διαφορετικες αποψεις για τα ιδια θεματα λογω του οτι υπαρχουν πολλες σχολες-κατευθυνσεις που αλληλοτρογωνται.

Και η δικια σου κορουλα ειναι πολυ ομορφη! Σαν σουηδεζα μοιαζει τοσο ξανθια που ειναι... να την χαιρεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου..........εχθες ξυπνησε μια φορα κατα τη 1 η ωρα το πρωι, τον κοιμησα στο καροτσι(δεν ηπιε γαλα)...και ξανασηκωθηκε στις 7!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αχ Παναγια μου λετε να στρωσει ή ηταν απλα μια αναλαμπη;;;;;;;;;;;;;;;;για να δουμε!φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο! Πολυ χαιρομαι... ξερω τι απιστευτη ταλαιπωρια ειναι αυτα νυχτερινα ξυπνηματα που κρατανε ωρες. Μακαρι να συνεχισει ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

κι εμένα αυτό είναι το βάσσανό μου...βέβαια βιάζομαι λίγο γιατί ο μικρούλης μου είναι μόλις 1,5 μηνών κ θηλάζω. ξυπνάει τη νύχτα κάθε 3 ώρες για φαγητό. δεν θέλω να το κόψει αλλά να μειώσει λίγο τον αριθμό των γευμάτων. πιστεύω πως αν του δώσεις πιο βαρύ γάλα το βράδυ κ τον κοιμήσεις λίγο πιο αργά κάτι θα γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη ενα μωρο 1,5 μηνων δεν γινεται να του κοψεις γευμα...εμενα ειναι 1 χρονου θηλαζω και ξυπναει ακομα τα βραδια 3 και 4 φορες....αλλα δεν σκεφτομαι να του κοψω κατι το οποιο τον ευχαριστει και καλυπτει τις αναγκες του...οσο και αν γινομαι κομματια...

υπομονη ειναι πολυ πολυ πολυ μικρουλη το μωρακι σου για να μην ξυπναει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...