Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο5


Recommended Posts

κοριτσακια συμφωνω και εγω για τα χρωματα,το μωρο θελει να βλεπει εντονους χρωματισμους και υπαρχουν μελετες που δειχνουν το ποσο επηρεαζουν τα χρωματα και την δικη μας ζωη αλλα και των μωρων,σαφως το δωματιο ειναι προσωπικη αποψη του καθενος,και το τι γουστο εχει ο καθε ενας,εγω για αυτο ειπα πριν οτι μαρεσουν και τα μοντερνα σαν αυτο που θα κανω με τα καδρακια αλλα και αργοτερα θα του κανω και με παιδικες φιγουρες ειναι αναλογα τι θελει ο καθε ενας!Σαμι ναι και εγω ειχα ζαλιστει καποια στιγμη στην αγορα,αλλα ευτυχως ημουν μεσα σε μαγαζι και οχι στο δρομο,οσο για το σπιτι αποφασισαμε ναμεινουμε τελικα εδω γιατι θα μας φτιαξει το σπιτι η σπιτονοικοκυρα!Με επιασε και εμενα μια λιγουρα και χτυπησα δυο μικρα γκοφρετακια... :!::!::!::!::!::!::!:Οσο για τα υποκοριστικα,τα μωρα καταλαβαινουν οτι και να τα λες οποτε συμφωνω οτι πρεπει να τα μιλας σαν μεγαλος οταν μιλας σοβαρα και θες να επιβληθεις,στις τρυφερες στιγμες ομως ποια μανουλα δεν θα μιλησει με υποκοριστικα στο παιδακι της??Οποια το καταφερει μπραβο της...Λολλι σε λιγο θα μιλαμε και για τους φοβους μας για οταν το στειλουμε στο σχολειο.. :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 847
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμένα πάντως με κοροιδεύει ο άντρας μου όταν του λέω: θα κάνουμε βόλτα με την μπέμπα και θα ερχόμαστε από το γραφείο σου και θα σου λέμε ένα 'γεια' και μετά θα πηγαίνουμε για ψώνια κλπ κλπ...και να φτιάχνουμε τα μαλλιά μας (εντάξει το τραβάω και εγώ) και εσύ θα μας δίνεις λεφτά (έχει ένα κόλημα ο δικός μου με το να βγάζει πολλά λεφτά και εγώ τον ΄δουλεύω' γιατί πατάω στο ευαίσθητο σημείο του :lol::lol: )

και μου λέει ότι ζω σε άλλη διάσταση και σε άλλο κόσμο γιατί πριν γίνουν όλα αυτά έχουμε μου λέει: ΞΕΝΥΧΤΙΑ, ΚΛΑΜΑΤΑ, ΠΑΝΕΣ (εντάξει δεν χρησιμοποιεί τόσο 'κόσμιες' εκφράσεις που χρησιμοποιώ εδώ...και κάνει και τους αντίστοιχους ήχους :lol::lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νένα και εγώ σε μαγαζί ήμουν και με βοήθησε η πωλήτρια...ωραία ήταν η σοκολάτα της :lol::lol: )

έχεις χαμηλό αιματοκρίτη? ή μήπως απλά ήσουν νηστική?

Λοιπόν εγώ ανησυχώ γιατί μου κάνει ορθογραφικά λάθη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΜΑΝΘΑ σε μας γινεται το αντιθετο......εγω ειμαι η συγκρατημενη της υποθεσης ενω ο αντρας μου σκεφτεται το καλοκαιρι...... :shock::shock::shock::shock: Θα βγαζει,λεει,τις γυναικες τους στην παραλια με τα στρινγκ μπικινακια τους,τα καπελινα τους κ τα κορδελακια τους!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν πριν λίγο έκανε ορθογραφικά λάθη! τώρα ανησυχώ γιατί χρωστάει μαθήματα στο πανεπιστήμιο...θα πάρει άραγε πτυχίο στην ώρα της :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λόλλη εγώ θα την βγάζω topless για αρχή... :lol::lol::lol::lol:

λοιπόν εμένα ο δικός μου το έχει προχωρήσει...λέει θα την βγαζει στα μπαρ για να της μάθει πώς να κινείται στα μπαρ και όταν της την πέφτουν να μην ενδίδει κλπ κλπ....ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ...και του λέω: εσύ θα της το μάθεις? Πώς ακριβώς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαμι ηταν μαλλον απο τον αιματοκριτη γιατι ειχα φαει...Αχ βρε λολλι φανταζομαι ο αντρας σου τρελα με τις μικρες,εδω ο δικος μου ενα ειναι και τρελενεται και μαλιστα μου λεει καλυτερα που ειναι αγορι γιατι αν ηταν κοριτσι(εχει πολυ αδυναμια στα κοριτσια)θα του ειχε παρει τα σωβρακα,οτι δεν του πηρα εγω θα του τα επερνε η κορη του!!!! :):):)Σαμι πλακα εχει ο αντρας σου :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νένα αυτό εννοώ που λες όταν λέω ότι δεν ξέρω αν θα καταφέρω να μην της μιλάω μωρουδιστικα...

πως θα αντισταθώ??? :D:D:D αυτό πάντως που δεν μου αρέσει είναι να μιλάνε οι γονείς στα παιδιά σαν να είναι τελείως μωρά ενώ είναι πχ...5-6 ετών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΕΚΔΟΤΟ

Ενας παππους 80 χρονων παει σε μια ασφαλιστικη και ζηταει να κανει ασφαλεια ζωης......

ασφαλιστης : Κυριε ειστε 80 ετων....τι την θελετε την ασφ. ζωης;

παππους : Θα κανω ενα ταξιδι στο εξωτερικο με τον πατερα μου ....δεν ξερεις τι γινεται!

ασφαλιστης : Με τον πατερα σας;;;; Ποσο ετων ειναι;;;

παππους : 130 ειναι...

ασφαλιστης : !!!!! μαλιστα....και για ποιο λογο θα πατε στο εξωτερικο;

παππους : θα παμε για τον γαμο του παππου μου!

ασφαλιστης : Για τον γαμο του παππου σας;;;;;;;;;;;;;;;;; Καλα,ποσο χρονων ειναι και παντρευεται;;;;;;

παππους : 180 ειναι αλλα τον πιεζουν οι γονεις του για τον γαμο!!!!

=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΕΚΔΟΤΟ

Ενας παππους 80 χρονων παει σε μια ασφαλιστικη και ζηταει να κανει ασφαλεια ζωης......

ασφαλιστης : Κυριε ειστε 80 ετων....τι την θελετε την ασφ. ζωης;

παππους : Θα κανω ενα ταξιδι στο εξωτερικο με τον πατερα μου ....δεν ξερεις τι γινεται!

ασφαλιστης : Με τον πατερα σας;;;; Ποσο ετων ειναι;;;

παππους : 130 ειναι...

ασφαλιστης : !!!!! μαλιστα....και για ποιο λογο θα πατε στο εξωτερικο;

παππους : θα παμε για τον γαμο του παππου μου!

ασφαλιστης : Για τον γαμο του παππου σας;;;;;;;;;;;;;;;;; Καλα,ποσο χρονων ειναι και παντρευεται;;;;;;

παππους : 180 ειναι αλλα τον πιεζουν οι γονεις του για τον γαμο!!!!

=))=))=))=))

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ μου αρεσουμε!!! απο εκει που λεγαμε παναγια μου να ναι ολα καλα και ζουσαμε μονο για τον επομενο υπερηχο, σε λιγο θα ξεφυτρωσουν συμπεθερια εδω μεσα να τα παντρεύουμε :D:D:D !! εεε ρε τι εχουμε να γινουμε!! παντως πλακα πλακα, χτες μιλουσα με μια φιλη μου (ανυπαντρη και ζωηρουλα) και οσο ακουγα τα πικαντικα νεα της, σκεφτομουν τι θα εκανα αν ο γιος μου πεσει σε μια τετοια!!!!! ~x(~x(~x( μετα το σκεφτομουν και γελουσα μονη μου αλλα μεσα μου πραγματικα με απασχολουσε!!! λες και αυριο θα τον παντρευα!!! ;;);;);;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως εχω αιματοκριτη στο πατωμα αλλα ζαλαδες δεν εχω... :shock:

τα γουτσου γουτσου ειναι χαριτωμενα μωρε- εγω θα της μιλαω οπως νιωθω- απλα οταν αρχισει τα λογακια θα τα περιορισω- θα τα κρατησω σαν κωδικα δικό μας..κωδικας αγάπης! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαζω και εδω το θεμα μηπως και δεν το ειδατε,εχετε καποια εμπειρια απο γνωστους ή συζηγους πανω στο θεμα της κιρσοκηλης,εχει ενα πολυ δικο μου ατομο εχω καταστεναχωρεθει και μονο καποις που το εχει περασει μπορει να βοηθησει ως προς τη θεραπεια και τα λοιπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Νενάκι δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά ο άντρας μιας συναδέλφου είχε κιρσοκηλη και έκανε εγχείρηση αλλά δεν βελτιώθηκε καθόλου αλλά αυτός είχε μεγάλο πρόβλημα, δηλαδή οι δείκτες των σπερματοζωαρίων (δεν θυμάμαι ακριβώς ποιοι) ήταν πολύ χαμηλοί και αυξήθηκαν λίγο μόνο...ο δικός σου άνθρωπος που λες έχει πολύ πιο ανεβασμένους δείκτες...ίσως κάθε περίπτωση να είναι διαφορετικη..όπως λες, μόνο με προσωπική εμπειρία μπορεί να απαντήσει κάποιος και αν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το σπερματοδιαγραμμα βγηκε καλο 60.000.000 σπερματοζωαρια και απο αυτα τα 50% ενεργα,τωρα θα κανει και μια αλλη εξεταση δεν ξερω ακριβως πως λεγαται παντως εκει εξεταζεται η μορφολογια του σπερματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο αντρας μου εχει κυρσοκοιλη- αλλα δεν την εγχειρησε Νενα- ακριβως γιατι οι γιατροι λενε οτι δεν ειναι σιγουρο οτι θα δεις βελτιωση στο σπερμα- καλο σπερμα εχει ο γνωστος σας μωρε νομιζω.

πολυ συχνο φαινομενο --

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα οπως και να εχει θα το ψαξει και αλλο το θεμα.Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!Κοριτσια επαθα σοκ ανεβηκα στη ζυγαρια,ειναι δυνατον να εχω παρει 3 κιλα σε 8 μερες???Δηλαδη μεχρι τωρα εχω παρει 9,5 κιλα,δεν το πιστευω οπως παω θα βαλω 20 κιλα στο τελος,πρεπει να προσεξω πολυ απο εδω και περα και να ακουλουθησω ενα σωστο προγραμμα διατροφης!!!Αιντε να δουμε!!! :?:?:? Καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!

ΝΕΝΑ σου απαντησα πριν λιγο στο θεμα που ανοιξες....Μην στεναχωριεστε κ μην ανησυχειτε...Ειναι πολυ συχνη η κιρσοκηλη...πολλοι την εχουν κ ουτε καν το ξερουν κ μια χαρα γονιμοι ειναι ;););)

Θα σου πω το πιο απλο (που μας το ειπε ο μικροβιολογος μας και ο ουρολογος) ακομα και 1 σπερματοζωαριο ζωντανο να υπαρχει θα την κανει την δουλεια του,γιατι την ουσια 1 χρειαζεται....

Αν σου γραψω τα ποσοστα του δικου μας σπερμοδιαγραματος δεν θα ξερεις τι να κανεις....να κλαψεις....; να γελασεις....;

Κατα τα αλλα τι κανετε κορτσουλια μου; Οι κοιλιτσες ειναι τουμπανο;Ειναι καλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα! ξυπνησατε? εγω σηκωθηκα πριν καμια ωριτσα, εφαγα τα δημητριακα μου με γαλατακι και τωρα χαζευω τηλεοραση...θα λειπει και ο αντρας μου μεχρι αργα το βραδυ.. να δω πως θα περασει η μερα! το απογευμα θα παω στα σεμιναρια που διοργανωνει το mothercare με μαιες να δω τι θα συζητησουμε, να περασει και λιγο η ωρα μου! εχει παει καμια? αλλαξε και το τικερακι μου σημερα.. πολυ μου αρεσει!! :D:D

κοριτσακια πλεον φανταζομαι ολες νιωθουμε τα μικρουλινια μας, εχει αρχισει καμια κοπελα να το νιωθει να κινειται? εγω μεχρι τωρα νιωθω απλα χτυπηματακια ποτε σε ενα σημειο ποτε σε ενα αλλο, αλλα οχι κινηση!! η κινηση λενε οτι ειναι το πλεον συναρπαστικο!!! :D:D:D σαν να νιωθεις ενα ψαρακι να κολυμπαει μεσα σου!!! αααχχχ.... υπομονη... θα ερθει κι αυτο!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Νένα αυτό που λες με τα κιλά το παρατήρησα και εγώ...έχω κλεισει τα 3 κιλά σήμερα το πρωί που ζυγίστηκα και πίστεψέ με δεν έχω φάει ούτε μια φορά σουβλάκι, πίτσα, σοκολάτα (παρά μόνο χθες που ζαλίστηκα) και γενικά προσέχω αρκετά και δεν έχω μεγάλη όρεξη (συνήθως...). Από ότι κατάλαβα τα κιλά κάποιες φορές μπαίνουν με τον αέρα...Πρέπει να βρεις τι ακριβώς είναι αυτό που σου ανεβάζει την ζυγαριά και να το περιορίσεις... πχ, είναι το αλάτι? τα γλυκα? μήπως τρως αργα το βράδυ?

Εγώ ξέρω ότι είναι το παραπανήσιο ψωμί που τρώω καμιά φορά με την σαλάτα (τι να κάνωωωωωωω που πέφτει μέσα στην σαλάτα το ψωμί μόνο του και εγώ το μαζεύω :lol::lol::lol: κοινώς 'βούτα'...μα από μόνο του πέφτει σας λέω!!!! εγώ απλως το μαζεύω χιχι)

Σήμερα δουλεύω από το σπίτι και είμαι πολύ χαρουμενη για αυτό! :D:D Σχεδιάζω μια πολυκατοικία και προσπαθώ να την ΄χωρέσω' στα νόμιμα... :):):)

ααα και χθες ήρθε και η γυναίκα που καθαρίζει και έχω και σπίτι που λάμπει! αχ αυτές είναι μέρες!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ φουσκάκια!

ΣΟφουκι θα πας σε σεμιναριο?? καλη φασηηη!

Νενάκι -τα κοιλάκια καλό μου- δεν ειναι απο το φαγητο- ειδικά τωρα πια- ειναι το μπεμπε και η μητρα- τα υγρα- ο πλακουντας- ολα μεγαλωνουν- τα κιλα ανεβαινουν μονα τους απο τωρα κ στο εξης- και να λιμοκτονησεις- παλι θα βαλεις!!έγκυες ειμαστε καλε το ξεχάσατε??? :lol:

εγω ειμαι +10 αλλα με χωραν ολα τα ρουχαλακια μου- τα κουμπώνω κατω απτην κοιλια- απλα αποφευγω να πιεζομαι- και φοραω τα πολυ ανετα.με βλεπω να χτυπάω καμια 20αρα μεχρι το τελος.

Ποιο κορτσουδι ρωτησε αν νοιωθει καμια το μωρακι να κινειται- εγω το νιωθω και να κουνιεται και να κλωτσαει- και το βλεπω κιολας! [smilie=blob10.gif] χθες το βραδυ βλεπαμε τηλεοραση κ την παρατησαμε για να παρακολουθουμε το ψαρακι!! εγω παντως οταν κινειται το νιωθω σαν ενα κενο που μετατοπίζεται- οταν συμβαινει αυτο ξερω οτι θα φαω κ κλωτσια σε δευτερολεπτα!!τρελα ειναιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα ηρθα να σας δωσω μια συμβουλη και αν θελετε ακουστε την, εχει αποτελεσματα παντως

για οσες εχουν ηδη κιλακια προ εγκυμοσυνης οποτε θελουν να κρατηθουν λιγο τωρα να μην ξεχειλωσουν απλα ΚΑΝΕΤΕ την διαιτα της ΠΑΝΑΓΙΑΣ!!! δηλ φατε οοοοτιιιι θελετε....οσο θελετεεεεεεεεε και μετα πειτε ΑΧ Παναγιά μου κανε να μην παχυνω!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα ηρθα να σας δωσω μια συμβουλη και αν θελετε ακουστε την, εχει αποτελεσματα παντως

για οσες εχουν ηδη κιλακια προ εγκυμοσυνης οποτε θελουν να κρατηθουν λιγο τωρα να μην ξεχειλωσουν απλα ΚΑΝΕΤΕ την διαιτα της ΠΑΝΑΓΙΑΣ!!! δηλ φατε οοοοτιιιι θελετε....οσο θελετεεεεεεεεε και μετα πειτε ΑΧ Παναγιά μου κανε να μην παχυνω!!!!!! :lol::lol::lol:

Ωχ Παναγια μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...