Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπακια Σεπτεμβριου-Οκτωβριου 2010


Recommended Posts

καλημερα μανουλιτσες καιρο εχουμε να τα πουμε...

anlou μου το αντρακι σου ειναι ιδιο με το δικο μου λες κ βλεπω τον μπεμπη μου...μπες στο προφιλ μου να δεις φωτο...ειναι ιδιο μιλαμε...

κ εμεις εχουμε κολικους κ το στομαχακι μας ποναει...αλλα κατα τα αλλα ειμαστε καλα πιασαμε κ τα 4 κιλα...ευτυχως ειναι πολυ ηρεμος σπανια κλαιει ακομα κ οταν ποναει απλα γκρινιαζει...κατι μου λεει πως μολις χρονιση την κατσαμε.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

παντος ειναι νευρικος αμα του κανεις κατι που δεν θελει στραβωνει τα μουτρα του κ σφιγκετε....αφου αμα μπορουσε θα μας τραβαγε κ καμια μπουνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 304
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

barbie μου με το καλο να παρετε ευχουλα κ σεις. αυτο που λες με μπανακι τοχω παθει 2 φορες..εκανε κακακια μεσα αλλα τη σηκωσα αμεσως κ ετσι δεν υπηρχε προβλημα..με τη λογικη αυτη ομως δε θα κανει ποτε μπανακι ε? αλλα ντουζακι..

ειδες για γαλατακι..οσο θηλαζουμε τοσο περισσοτερο γαλατακι ερχεται!! οσο για αγκαλιες νκ γω το ιδιο κανω..δε θελω να μαθει..βεβαια ερχεται ο αντρας μου κ η πεθερα μου κ την κρατανε αγκαλια πανω απο 1 ωρα..πιανεται το καημενο..κ μου τη δινει...δε θελω να την εχουν αγκαλια ολη την ωρα.γκρρρρρ....

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ καλως ηρθες...και γω 18/9 γεννησα το κοριτσακι μου..εδω θα τα λεμε!!

mammounaki μου κ εγω δεν θελω να μαθει στις αγκαλιες αλλα στο ιντερνετ διαβασα οτι πρεπει τουλαχιστον 3 ωρες την ημερα να το εχουμε αγκαλια το βοηθαει κ ψυχολογικα αλλα κ για κολικους....επειδη εμενα εχι κ παλινδρομηση πρεπει να το ταιζω κ μετα για 20 λεπτα να το κραταω στον θωρακα μου για να χωνεψει καλα κ να μην μου κανει εμετο δεν αρκει μονο να ρευτει αυτη η σταση του σωματος τους που δεν ειναι σε ευθεια το βοηθαει πολυ...δεν κακομαθαινουν ετσι απλα δεν θελει χωρις λογο με το που γκρινιαξει να το παιρνεις συνεχεια αγκαλια...θα βρω το αρθο στο ινερνετ κ θα το βαλω να το δεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia kai kalo mesimeri!!!

simera 3ipnisame apo tis 5 to proi to paidi mou ithele parea eleosssss kai afou me 3ipnise meta auti kimithime.... :evil: anlou moy poso mas lipoun i stogmes poy den voleuomastan me tin kilia kai griniazame alla kimpmastan mexri ta mesimeria :roll: 3ipnisa lipon stis 5 kai apo tis 6 arxisa kai kano kai tis doulies moy siderosa katharisa kai perimeno na ipodextho tin aderfi moy :ymparty::ymapplause:

pige o antroulis mou na tous paralavi apo to aerodromio se ligo tha arxiso na magireuo min moy erthoune pinasmeni ;) filakia se oles pao na teliose tis doulitses

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΙΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΧΤΕΙΣ!!ΦΑΝΤΑΖΟΜΕ ΤΗ ΧΑΡΑ ΣΟΥ!!ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ!!ΠΟΥ ΜΕΝΕΤΕ;;

se eyxaristo poli viki moy kai esy na xerese to paidaki soy menoyme stin kypron kai i aderfi moy athina

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκια μου καλημέρα. Καλορίζικο το καινούργιο θεμα και χρόνια πολλά λόγω της ημέρας....

Έχω μπόλικες μέρες να σας γράψω .... Πριν 2 μέρες έφυγε η μητέρα μου γιατί είχε κάποιες δουλειές και τώρα έχω αναλάβει μόνη μου την σκυτάλη (-|[smilie=sleepy1.gif]

Ο μικρός είναι καλός.Ξυπνάει απο μονος του κάθε 2 με 3 ώρες... οπότε το βράδυ δεν χρειάζεται να τον ξυπνάμε εμείς...Του δίνω αρκετό συμπλήρωμα και που και που με θηλασμό... Ο αφαλός μας έπεσε πριν 4 μέρες και ο παιδιάτρος είπε να συνεχίσουμε να τον καθαρίζουμε με καθαρό οινόπνευμα για 4 μέρες και μετά να τον κάνουμε μπάνιο κανονικά... Μεχρι στιγμής τον καθαρίζουμε πάνω στην αλλαξιέρα με σφουγγάρι και νερό...Miria μήπως να δοκίμαζες να την πλύνεις πρώτα και μετα να την ταίσεις? Πίστεύω ότι είναι πιο ανακουφιστικό αυτό για τα μωράκια...

Kat εγώ είχα πάρει 17 κιλά.Εφυγα απο το μαιευτήριο με -8 κιλά και τώρα έχω χάσει συνολικά 10,5 κιλά....6,5 κιλά μου μένουν ακόμα... Πιστεύω πως θα καταφέρουμε να τα χάσουμε...

Σχετικα με την αποστείρωση που αναφέρετε εγώ έχω της chicco και στις οδηγίες δεν αναφέρει πουθενά ότι μετα την αποστείρωση πρέπει να τα βάζουμε στο ψυγείο...Αυτό πρέπει να γίνει απαραιτήτως?

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ καλωσόρησες στην παρέα μας και να ζήσει το καινούργιο μέλος... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammounaki μου κ εγω δεν θελω να μαθει στις αγκαλιες αλλα στο ιντερνετ διαβασα οτι πρεπει τουλαχιστον 3 ωρες την ημερα να το εχουμε αγκαλια το βοηθαει κ ψυχολογικα αλλα κ για κολικους....επειδη εμενα εχι κ παλινδρομηση πρεπει να το ταιζω κ μετα για 20 λεπτα να το κραταω στον θωρακα μου για να χωνεψει καλα κ να μην μου κανει εμετο δεν αρκει μονο να ρευτει αυτη η σταση του σωματος τους που δεν ειναι σε ευθεια το βοηθαει πολυ...δεν κακομαθαινουν ετσι απλα δεν θελει χωρις λογο με το που γκρινιαξει να το παιρνεις συνεχεια αγκαλια...θα βρω το αρθο στο ινερνετ κ θα το βαλω να το δεις...

ntoraki καλως ηρθες..καλε ειδα τη φωτο κ νομιζα οτι ηταν η ανλου που αλλαξε φωτο..ειναι ΙΔΙΟΙ!!!!

Συμφωνω με αυτο που λες..εγω θηλαζω αποκλειστικα...οποτε την εχω αγγαλιτσα κ περιπου 15 λε[πτα να ρευτει..χαδακια...κ μετα κρεβατακι..

οι αλλοι την παιρνουν με το που ξυπνησει ή αφου ρευτει κ κοιμαται πανω τους 1ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκια μου καλημέρα. Καλορίζικο το καινούργιο θεμα και χρόνια πολλά λόγω της ημέρας....

Έχω μπόλικες μέρες να σας γράψω .... Πριν 2 μέρες έφυγε η μητέρα μου γιατί είχε κάποιες δουλειές και τώρα έχω αναλάβει μόνη μου την σκυτάλη (-|[smilie=sleepy1.gif]

Ο μικρός είναι καλός.Ξυπνάει απο μονος του κάθε 2 με 3 ώρες... οπότε το βράδυ δεν χρειάζεται να τον ξυπνάμε εμείς...Του δίνω αρκετό συμπλήρωμα και που και που με θηλασμό... Ο αφαλός μας έπεσε πριν 4 μέρες και ο παιδιάτρος είπε να συνεχίσουμε να τον καθαρίζουμε με καθαρό οινόπνευμα για 4 μέρες και μετά να τον κάνουμε μπάνιο κανονικά... Μεχρι στιγμής τον καθαρίζουμε πάνω στην αλλαξιέρα με σφουγγάρι και νερό...Miria μήπως να δοκίμαζες να την πλύνεις πρώτα και μετα να την ταίσεις? Πίστεύω ότι είναι πιο ανακουφιστικό αυτό για τα μωράκια...

Kat εγώ είχα πάρει 17 κιλά.Εφυγα απο το μαιευτήριο με -8 κιλά και τώρα έχω χάσει συνολικά 10,5 κιλά....6,5 κιλά μου μένουν ακόμα... Πιστεύω πως θα καταφέρουμε να τα χάσουμε...

Σχετικα με την αποστείρωση που αναφέρετε εγώ έχω της chicco και στις οδηγίες δεν αναφέρει πουθενά ότι μετα την αποστείρωση πρέπει να τα βάζουμε στο ψυγείο...Αυτό πρέπει να γίνει απαραιτήτως?

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ καλωσόρησες στην παρέα μας και να ζήσει το καιούργιο μέλος... :D

λετισια αν θες να διατηρηθουν αποστειρωμενα για 24 ωρες βαλτα ψυγειο. αλλιως χαλαει η αποστειρωση...ή θα χρησιμοποιιησεις το μπιμπερο αμεσως για γαλα ή το συναρμολογεις κ το βαζεις ψυγειο...ρωτα κ παιδιατρο να σου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ;;

ΕΜΕΙΣ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΛΑΙΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ...ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΟΥΛΙΕΣ Κ ΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΔΙΑΦΟΡΑ....ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΠΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΛΑΙΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΚΩΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΖΗΛΕΥΕΙ Η ΜΙΚΡΗ....ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ;;;ΜΕΛΑΝΧΟΛΩΩΩΩΩΩ..... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα και από εμένα!

Εμείς σήμερα ξυπνήσαμε στις 4 φάγαμε και κοιμηθήκαμε μέχρι τις 10. Εγώ βέβαια πιο νωρίς γιατί έχω και το άρμεγμα :lol:

Βικουλίνι υπομονή! Θα έρθουν σε λίγο οι μέρες που θα μπορείς να τα παίρνεις και τα δύο και να πηγαίνετε βολτίτσες! Κουράγιο κορίτσια θα περάσουν αυτές οι μέρες και μετά θα τις θυμόμαστε τόσο μακρινές όπως εκείνες τις μέρες που είμασταν εγκυούσες!

Μαμουνάκι εσύ που είσαι πολύ ενημερωμένη σε αυτά, τι χρειάζεται για να πάω στο ΙΚΑ να πάρω το επίδομα λοχείας? Μήπως ξέρεις και για τον ΟΑΕΔ? Θέλω να πάω αυτή τη βδομάδα στο ΙΚΑ.

Ντοράκι τι κάνετε? Πως τα περνάτε? Σίγουρα υπάρχουν αρκετές αγκαλίτσες μέσα στη μέρα, αλλά αν αυτό γίνει συνήθεια και κάθε φορά που κλαίει τα παίρνουμε αγκαλιά αυτά καταλαβαίνουν και ξέρουν ότι μόλις κλάψω κάποιος θα με πάρει αγκαλιά! Στην αρχή επειδή δεν ήξερα τι ήθελε κάθε φορά που έκλεγε την έπαιρνα αγκαλιά με αποτέλεσμα αυτή να έχει συνηθήσει έτσι.

Μίρια μου καλώς τους δέχτηκες!

Και εγώ κορίτσια ζυγίστηκα σήμερα έχω ακόμα 4 κιλά για να χασω. Βέβαια πρέπει να χάσω άλλα 5 τουλάχιστον για να γίνω όπως ήμουν όταν παντρεύτηκα. Θα τα καταφέρουμε πιστεύω, με τόσο τρέξιμο που κάνουμε όλη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ?ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!! :D:D ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΙΝ Η ΜΠΑΡΜΠΙ ΚΑΙ Η ΑΝΛΟΥ ΠΗΡΑΝ ΕΥΧΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΒΟΛΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ.ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΕΥΧΗ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΒΓΩ ΕΓΩ.ΟΤΑΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕΣΑ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ :cry::cry: ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ ΜΟΥ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΝΑ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΜΟΥ.ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ :? ΔΕΙ ΤΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 20 ΚΙΛΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΚΟΙΛΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ.ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΦΙΛΟΙ ΣΤΟ FB ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΥΝ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΣΩ ΦΙΛ :? ΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταγονίτσα μου και εγώ τη μισή ευχή έχω πάρει, την μπέμπα την έχω βγάλει μόνο για να την παώ στη γιατρό. Τι λένε τα παιδάκια σου για το καινούργιο μέλος? Πως τους φαίνεται?

Σήμερα ήρθαν οι αδερφούλες μου και είδαν την μπεμπούλα μετά από έναν μήνα που δεν την είχαν δει και τρελάθηκαν. Καλά πολύ χαζοθείες! Μου είπαν ότι από τα μωράκια της οικογένειας είναι το πιο όμορφο! :D

Καλά εγώ που είμαι κουκουβάγια, αλλά για να το λένε και οι θείες μήπως έχουν δίκιο? :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααααααααααααααααα μανουλιτσες και μπεμπεκια!!!!!

τι κανετε????? εμεις σημερα πεσαμε για υπνο στις 12 και ξυπνησε 6 μιση για να φαει, και τωρα ξανακοιμαται...αλλα εγω δεν εχω υπνο, οποτε εφτιαξα εναν καφε και καθομαι στο μπαλκονι.... μπρρρρρρρρρ κανει πολυ κρυο, αλλα μεσα στο σπιτι απαγορευεται το καπνισμα ρητως!!!Οποτε βγαινουμε εξω....καλα να παθουμε :D:D:D

Σημερα περιμενω μια φιλη μου κομμωτρια να μου κανει ενα μικρο beaute..θα βαψω το μαλλι και θα παρουμε και λιγο την ψαλιδα..χιχιιχι

εχθες κοριτσακια ημουν ολη μερα στην κουμπαρα μου με το μωρο...μιλαμε το κατα ευχαριστηθηκα!!!!Γυρισαμε σπιτι μονο οταν μας τελειωσε το γαλα..

Ντορακι μου εμεις τα παμε πριβε...ειδα και τις αλλες φωτο απο το μαιευτηριο που χεις και ειδικα σε αυτες ειναι ιδιοι :o:o χαχαχα απο δευτερα που θα παει ο αντρουλης μου για δουλεια κερναω καφε μιας και ειμαστε και γειτονακια ...και θα θελω και παρεουλα!!!!!!!!!

μιριακι μου καλως του δεχτηκες!!!!!!αντε θα χεις και παρεουλα τωρα...ποσες μερες θα κατσουν???

βικουλινι μου και γω το χω νιωσει αυτο...απογνωση!!!!!Οταν κλαιει, και κλαει συνεχεια με τους κολικους τρελλλαινομε...νιωθω οτι ειμαι αχρηστη και νευριαζω...και εκεινος κλαει πιο πολυ και εκνευριζομαι και με τον μπεμπη!Αλλα εχω βρει κολπο...παω τον βαζω στην κουνια του, και αναβω το μπιστολακι...με τον θορυβο ηρεμει...οποτε βγαινω και γω στο μπαλκονι και κανω ενα τσιγαρο και ηρεμω και εγω...!!!

μπαρμπι μου σχετικα με το ικα χρειαζεσαι το πιστοποιητικο γεννησης του παιδιου που σου βγαλαν στο ληξιαρχειο και το βιβλιαριο σου!!!!!!

σταγονακι μου και συ οταν παρεις ευχουλα θα βγαινεις εξω...μην απογοητευεσαι...αλλωστε για αυτο υπαρχουν οι κουβερτουλες...θα τον τυλιγεις καλα και βουρρρρρρρρ για βολτιτσες!!!!!!

λοιπον παω μεσα γιατι με βλεπω να μεταλασσομαι σε παγωτο....χαχαχα

γφιλακια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααα ξεχασα....σταγονακι αυτο που ειπες για το εντερο..νομιζω ειναι φυσιολογικο, και γω πονουσα το πρωτο δεκαημερο!!!!!Αν σκεφτεις τι στριμωγμα ειχαν φαει ολα μεσα μας για να χωρεσουν τα μπεμπακια!!!!!Αν πονας πολυ ομως και δεν το αντεχεις μιλα και με εναν γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και κατι τελευταιο...λετισια μου ουτε εγω τα βαζω στο ψυγειο...αν και στην αρχη τα εβαζα τωρα απλα τα αποστειρωνω, οταν στεγνωσουν τα κλεινω με τα καπακια τους και τα αφηνω στον παγκο της κουζινας... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδίτσες καλησπέρα! τι κανουν τα ζουζούνια σας??

εμεις όλη μέρα σήμερα είμαστε ανύσηχες και όλο πεινάμε!.Σκέφτομαι ότι μπορεί να μην έχω αρκετό γάλα και γι αυτό το μωράκι μου μάλλον δεν χορταίνει. Δεν θέλω όμως να του δώσω ξένο (οχι οτι το ξένο είναι κακό, εξάλου και εγώ με ξένο μεγάλωσα!), απλά όσο έχω γάλα θέλω να συνεχίσω να την θυλάζω. Μάλλον θα αρχίσω να βγάζω με το θύλαστρο και να της δίνω συμπλήρωμα... αλλά που χρόνος για άρμεγμα!. Εμείς σήμερα φορέσαμε τα πιο χειμερινά μας ρούχα (ναι έπιασε επιτέλους κρύο και στην κρήτη!) και τώρα πρέπει να φυλάξω όλα τα βαμβακερά κορμάκια που της είχα πάρει γιατι απο δώ και πέρα θα φοράμε τα βελουτέ μας!!!!!!!!!!'Βρε κορίτσια κάνουν και σε σας αναγωγές τα μπεμπάκια σας? εμένα σχεδόν σε κάθε γέυμα μου βγάζει αρκετό γάλα (γι αυτό και αλλάζουμε καθε τρείς και λίγο-ούτε η Μαρία Αντουανέτα να ήταν η μικρή!)? Ασε που μόλλις την βάλω στο κρεβάτι της βγάζει γαλα και στο σεντόνι με αποτέλεσμα να πρέπει να της αλάζω και τα σκεπάσματα!!!!!!!

χθές το βράδυ μου ήρθε να στραγκαλίσω τον άντρα μου!!!!! το μωρό έκλαιγε μια ώρα (κανεις δεν ξέρει το λόγο!) εγώ της άλλαζα τα σεντόνια και αυτός ρουχάλιζε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::o

στο τέλος αφού του έχωσα μια ξεγυρισμένη σκουντιά :evil::evil: (ακόμα έχω τύψεις !) του πάσαρα την μικρή και τον ανάγκασα να την κουνάει μέχρι να την αποκοιμήσει και εγώ έπεσα υποτίθεται για ύπνο η κακούργα μάνα. :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! :):):):):)

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ Η ΜΙΚΡΗ ΕΝΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΤΑΙΣΜΕΝΗ, ΑΛΛΑΓΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑ!!ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΛΑΔΙ, ΕΚΛΑΙΓΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 14.00 ΠΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ. ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΣΟ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΤΡΩΓΕ Η ΕΠΙΝΕ ΤΣΑΓΑΚΙ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ??? ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΕ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ..ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΔΥΜΑΝΗ...

ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗ ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΤΗ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ. ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΛΕΙΣΤΟ!!!ΔΕ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΙΣΩ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ. ΑΠΛΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.. :roll::roll:

ΟΣΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΗΜΑΣΤΑΝ 9 ΜΗΝΕΣ ΑΥΤΙΚΟΛΛΗΤΟΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΑ "ΠΑΡΑΤΑΜΕ" ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΟΥΣ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ?? :mrgreen::mrgreen:

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕ ΤΡΕΧΕΙ ΤΟ ΛΑΜΟΓΙΟ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΜΑΡΙΑΣΟ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ!!!ΑΠΟΡΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΑΥΤΟ , ΕΓΩ ΞΥΠΝΑΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΗΧΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕ ΞΥΠΝΑΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΛΑΕΙ ΕΝΤΟΝΑ.

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΓΑΖΕΙ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕ ΤΗ ΠΑΡΩ ΧΑΜΠΑΡΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια... Απ'ότι βλέπω κάποιες απο εμάς περνάμε λίγο δύσκολα με τα μωρά μας... Ευτυχώς ο δικός μου δεν πρέπει να έχει ακόμη τουλάχιστον κολικούς αλλα σήμερα ήταν κάπως ανήσυχος και αρχίζω να καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να καθησυχάσεις ένα μωρό που διαρκώς κλαίει.... :o

Υπομονή και τίποτα άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΗΣΥΧΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΧΘΕΣ ΔΙΟΤΙ ΕΒΓΑΖΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΗΣ ΠΙΟΝ.ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΚΟΛΙΡΙΟ Κ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΣΥΧΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΡΔΙΑ!!!ΑΠΟ ΜΟΛΥΝΣΗ ΜΑΣ ΕΙΠΕ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΠΗΡΕ 500 ΓΡ ΚΑΙ ΨΗΛΩΣΕ 5 ΠΟΝΤΟΥΣ.ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΘΗΛΑΖΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΑΚΟΜΑ!!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΩ!!!!!!ΞΕΡΩ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΓΩΗΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΤΣΙΓΑΡΟ!!!!ΟΥΦ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ??ΜΙΑ Η ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ ΑΤΟ ΣΠΙΤΙ..ΜΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ.ANLOU ΚΑΛΟ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟΟΟΟΟ ΜΕ ΚΑΦΕ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANLOU ΚΑΛΟ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟΟΟΟΟ ΜΕ ΚΑΦΕ????

xaxaxaxaxa suuuuuuuuuuuuper!!!!eilikrina min niwtheis asxima...einai apolita fusiologiko pou den antexeis....egw tha eixa frikarei tin prwti vdomada..min sou pw nwritera!!!!!kai pistepse me den ntrepomai katholou pou to lew...!

koritsakia mou kalimera loipon se oles!!!!simera tha pame gia pswnia me ton mpempi sta jumbo kai meta tha gurisoume spiti..tha mazepsoume ta pragmatakia mas kai tha etoimastoume giati aurio prwi prwi pame thiva!!!tha katsoume kana triimeraki stous goneis mou...kai den tha xw internet!!!opote mpika na saw euxithw kala na perasete to sk sas !!! tetarti pisteuw tha mai pisw giati exw na paw ston giatrouli mou na me koitaxei twra pou sarantisa kai na xekinisw fusiotherapeies gia to gonataki mou!!!!!! loipon polla filakia sta zouzounakia kai stis pio glukes manoules!!!!!!! tha mou leipsete.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαρβαρα για ικα καταρχην θα πας στο τμημα που βγαζουν οικογενειακο βιβλιαριο. εκει θα εχεις το βιβλιαριο σου και του αντρα σου κ μια φωτοτυπια ληξ.πραξης...(ΠΡΟΣΟΧΗ..αν εισαι ικα συμφερει να το γραψεις το παιδι σε σενα και οχι στου αντρα σου γιατι παιρνεις περισσοτερα λεφτα στο επιδομα..ομως θα χρειαστεις υπευθυνη δηλωση του αντρα σου οτι θελει να ασφαλιστει το παιδι σε σενα)

μετα θα πας για το επιδομα λοχειας οπου εκει δινεις τα 2 γνησια ληξ.πραξης, το "σημειωμα" και το βιβλιαριο σου...και παιρνεις την επιταγουλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Τι κάνετε? Εμείς έχουμε μυξούλες! Μας κόλλησε ο πατερούλης μας!

Μαμουνάκι και Ανλου σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Μαμουνάκι σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερα να την γράψω στο ΤΕΒΕ που είναι ο άντρας μου. Και εμένα εκεί με είχαν οι γονείς μου και σχετικά με τους γιατρούς πιστεύω ότι είναι καλύτερα! Δεν ξέρω όμως ακόμα! Πρέπει να έχω αποφασίσει δηλαδή πριν πάω στο ΙΚΑ? Για τον ΟΑΕΔ ξέρετε τι χρειάζεται? Α και κάτι άλλο κορίτσια μήπως έχετε ακούσει τίποτα για την άδεια που δικαιούμαστε? Η αδερφή μου κάτι άκουσε ότι αυξήθηκαν οι μέρες στον ιδιωτικό τομέα? Μήπως έχετε ακούσει τίποτα?

Αυτές τις μέρες είμαι λίγο κουρασμένη! Η μικρή τώρα ξυπνάει και το βράδυ και δεν το πηγαίνει σερί όπως στην αρχή! Εγώ συνεχίζω το άρμεγμα και μέχρι στιγμής είμαι 4 γεύματα μπροστά. Οπότε αν θελήσω να πάω καμιά βολτίτσα δεν θα το έχω άγχος!

Κορίτσια της έχω πάρει ένα παιχνίδι αυτό που μπαίνει πάνω στο κρεβάτι και έχει μουσική και γυρίζουν κάτι αστεράκια από πάνω γύρω γύρω και κάθεται και το χαζεύει, άσε που την νανουρίζει πολλές φορές και η μουσική και το καλό? Έχει και τηλεχειριστήριο οπότε από μακριά χωρίς να σε δει μπορείς να το ξεκινήσεις και να το σταματήσεις! Πολύ καλό κορίτσια!

Όσο για το τσιγαράκι που λέτε Έρη και Ανλού και εγώ αν και δεν ήμουν φανατική καπνίστρια ένα την ημέρα και αν, πολύ θα ήθελα να πάω για ένα καφεδάκι με τις φιλενάδες μου και να κάνω και κανένα τσιγαράκι μαζί! Αλλά θα κάνω υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsaresssss epestrepsa stin parea mas.... pira apousia toses meres alla ti na kano itan edo i aderfoula mou kai ginotane xamos mesa sto spiti me dyo mora e pou na vro kai xrono na sas grapso alla tous eyxaristithika eixe kai 6 mines na tous do alla figane simera :( stenaxorithika pali pou figane alla ti na kanoune ax na mporousane na minoune perisoteres meres :cry: kala i mpempoula tous exei gini mia koritsara gia fagoma einai 2 xronon alla einai panourga ax to moro mou tha kano allo toso kairo na tous do....

kala sto spiti epikrati to xaossssssssssssss kala na einai i mikri mas to taktopieise mia xara.... prepi na arxiso na kathariso alla den 3ero apo pou na 3ekiniso lipon sas afino pao na kano tis doulies kai tha ta poume filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε που μόλλις την βάλω στο κρεβάτι της βγάζει γαλα και στο σεντόνι με αποτέλεσμα να πρέπει να της αλάζω και τα σκεπάσματα!!!!!!!

mariaso ego vazo aytes tis mikres tetragones petsetoules kato apo to kefalaki tis otan vgazi galataki na min lerononte kathe fora ta sentonakia kai allazo mono auti dokimase to einai diskolo na allazis kai na plenis synexia sentonakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια κορίτσια πότε σκέφτεστε να βαφτήσετε τα παιδάκια σας?

Εγώ έχω αρχίσει και το σκέφτομαι. Λέμε να κάνουμε τη βάφτιση ή την τελευταία Κυριακή του Μαϊου ή την πρώτη του Ιουνίου. Αποφασίσαμε να την κάνουμε στο νησί που καταγώμαστε στην Τζιά (Κέα) σε μια πολύ ωραία εκκλησία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...