Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπακια Σεπτεμβριου-Οκτωβριου 2010


Recommended Posts

ΑΝΤΕ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΦΟΡΟΥΜ...ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΙ ΚΟΛΙΚΟΙ ΠΟΤΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΣΥΝΗΘΩΣ??ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΟΝΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ?ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Κ 24ΩΡΑ ΟΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΙ ΤΗΝ ΠΛΕΝΩ ΜΕ ΝΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΒΑΜΒΑΚΙ ΚΑΤΩ...ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΑΣΩ???ΟΥΦ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 304
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhmera manoyles me ta glyka morakia sas!!!!mpeno kathe mera kai diavazo alla den prolaveno na perno meros stis koyvedoyles sas giati ospoy na thilaso na ntiso ta paidia gia to sxoleio na xathilaso na kano tis doyleies na xanathilaso na na na na na ........poy xronos 4 paidia enas adras kai ena skyli theloyn poly ora.kala na eimaste kai tha ta rithmisoyme ola.Eri moy ego apo to proto moy paidi exo ena petsetaki poy mpenei se mia syderenia vash kai to vazeis mesa sto mpanaki toy .to xaploneis apono kao exeis etsi kai ta dyo soy xeria elefthera.den kanei polla 2,5 -3 evro apo to jambo.filaki se oles kai ola ta mopoylinia sas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλιτσες!!!!τι κανετε???πως ειναι τα μπεμπακια μας σημερα???

μαμουνακι ευχομαι να ειστε παντα ευτυχισμενοι και αγαπημενοι!!!!!

μανιανα μου σε καταλαβαινω απολυτα, εγω με ενα και τα χω παιξει...φανταζομαι εσυ με 4!!!!! Που να βρει χρονο να χαζολογας εδω μαζι μας....??? αληθεια πως ειναι ο μικρουλης σου??ειναι ηρεμος τουλαχιστον?

μπαρμπι μου ανυσηχησα τοσες μερες που δεν μπηκες!!!!!Τα 400 γραμμαρια ειναι πολυ καλα που πηρα η μικρουλα σου....απο 200-300 ειναι το φυσιολογικο, εεε και λιγο παραπανω δεν κανει κακο...θα τα παρει σε μποι!!!χιχιιχ

ρανια μου οι κολικοι αρχιζοθν τις πρωτες εβδομαδες συνηθως και κυριως ταλαιπωρουν τα αγορακια..οσο για το μπανακι ειλικρινα και εγω ακομα μετα απο τοσο καιρο με τον αντρα μου τον κανουμε μπανιο, αν και αυτο το πετσετε που ειπε η μανιανα ειναι πολυ καλο και βολικο!!!!θα την ξαπλωνεις την μπεμπουλα σου μεσα στο μπανακι πανω σε αυτο και σιγα σιγα θα την πλενεις!!!!

μιρια μου καταρχην εισαι πολυ τυχερη που η μικρη τρωει ανα 4 ωρες και δεν ξυπναει κιολας...εγω οταν εχει φαει ο μικρος και εχει κανει κακα για να μην μου βγαλει γαλα, παιρνω μια λεκανιτσα με χλιαρο νερο και ενα πανακι και τον πλενω ετσι..

σταγοναααααααακι μου καλως μας ηρθες!!!!!!!τι κουκλος ειναι ο μικρος ??????τον ειδα στην φωτογραφια και ειναι απιστευτη φατσα...να σου ζησει αγαπη μου, και να ναι παντα καλα..ολη η οικογενεια να στε παντα ευτυχισμενοι!!!!!

κατερινακι μου εσυ ρωτησες αν θυμαμαι καλα για τις ωρες ταισματος..εγω τον ταιζω ανα 3ωρο αν και θα προσπαθησω να οτυ το κανω 4ωρο τωρα...αν σας εχει πεσει ο ικτερος λογικα θα σου πει ο παιδιατρος να μην το ταιζεις το βραδυ παρα μονο αν ξυπνησει μονο του...

αληθεια ποσο τρωνε τα μπεμπακια σας καθε φορα???? ο δικος μου τα 120 μλ τα χει για πλακα τις περισσοτερες φορες..

λοιπον κοριτσακια παω να δω τι κανει.. φιλακια πολλαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλιτσες!!!!τι κανετε???πως ειναι τα μπεμπακια μας σημερα???

μαμουνακι ευχομαι να ειστε παντα ευτυχισμενοι και αγαπημενοι!!!!!

μανιανα μου σε καταλαβαινω απολυτα, εγω με ενα και τα χω παιξει...φανταζομαι εσυ με 4!!!!! Που να βρει χρονο να χαζολογας εδω μαζι μας....??? αληθεια πως ειναι ο μικρουλης σου??ειναι ηρεμος τουλαχιστον?

anlou mou mia xara einai gia thn ora ,giati ama megalosi tha ton perilavoyn ta aderfakia toy kai tha ton kanoyne kai ayton mpoympoyki san kai ta idia!!!gera na einai kai ola ta alla pernane poly grygora .as xaroyme tis kathe stigmes toys

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalo mesimeri sta koritsakia kai sta ninakia pos eiste koritsares simera ego exei duo meres exei dyo meres exo frikto ponokefalo to vradi den mporousa na kimitho apo ton pono :roll:

mamounaki na zisete kai na eiste panta eutixismeni kali mou!!!

ante pao na telioso tis fakes prin na 3ipnisi i mpempa kai ta leme...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια κάναμε την πρώτη μας επίσκεψη στη μαμά μου και μπορώ να εκμεταλλευτώ την περίσταση για να σας γράψω!

Ανλού μου χθες μέσα στη βιασύνη να σας γράψω ξέχασα να σου πω περαστικά! Ρε κοριτσάκι τι έπαθες και εσύ? Άντε εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Μαμουνάκι να ζήσετε! Να τα εκατοστήσετε! Να χαίρεστε το παιδάκι σας!

Έρη μου εγώ τη μικρή επειδή και εμένα ο άντρας μου αργεί να έρθει πήρα την απόφαση και την πλένω μόνη μου! Έχω και εγώ αυτό το καρεκλάκι το πετσετέ και την ξαπλώνω εκεί! Την πλένω και μετά ξεπλένω και στο τέλος που εκεί με έπιανε το άγχος πως θα την πλύνω από πίσω στο κεφάλι και στην πλάτη, αλλά την βρήκαμε τη λύση, κλείνω το ντουζ και ανοίγω τη βρύση της μπανιέρας και τη βάζω από κάτω και την ξεβγάζω! Μετά με το ένα χέρι έτσι όπως την έχω μπρούμυτα παίρνω το μπουρνούζι και την τυλίγω! Είναι μέχρι να πάρεις το κολάι μην αγχώνεσαι!

Ανλού ίσως πήρε τόσο γιατί τις προηγούμενες μέρες δεν είχε πάρει και τα αναπλήρωσε τώρα! Και εμένα πίνει γύρω στα 110- 130 κάθε φορά! Είμαστε φαγανούλες! Να σκεφτείς ότι χθες της έδωσα 100 δικά μου και της έφτιαξα και 30 συμπλήρωμα και το ήπιε όλο και αυτό! Άμα της είχα και άλλο ίσως το έτρωγε και αυτό! Τι να πω με το κοριτσάκι μου? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ?ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ(ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ)ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΟΣ.ΜΟΝΑΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ.ΤΟ ΒΡΑΙΔΥ ΞΥΠΝΗΣΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΙΣ 2.00 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΙΣ 7.00 ΤΟ ΠΡΩΙ.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ?ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΠΑΙΧΤΕΙ ΜΕ ΚΩΛΙΚΟΥΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΒΟΗΘΑΕΙ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΙΕΙ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΟΥΤΕ ΓΟΥΛΙΑ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ROOMING IN ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΕΦΑΡΜΩΣΕΙ ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕ ΜΠΕ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ(ΠΟΛΥΚΑΡΟΤΣΙ)ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΣΤΡΟΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΕΚΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΥΚΟΛΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ.ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ.ΑΑΑ!ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. :D:D ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΟΡΤΑΖΟΥΣΕΣ (ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ)...

ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ!!!ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΜΕΣΑ..ΚΛΑΨΨΨ.. :cry::cry::cry:

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 20 ΗΜΕΡΩΝ, ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙ 40ΝΤΗΖΟΥΜΕ!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ? ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΧΑΣΑ 10 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΦΟΥ ΘΗΛΑΖΩ. ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΠΡΗΖΟΜΑΙ ΓΙΑΙΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΜΟΥ!!! ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΕ ΠΥΤΖΑΜΕΣ...

ΑΦΟΥ ΠΕΣΕΙ Ο ΑΦΑΛΟΣ ΜΕΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ Η ΑΚΟΜΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalo mesimeri koritsakia kai xronia polla se oses giortazoun!! !

xthes pigame stin paidiatro.... to moro mou pire 120gr einai kala i einai liga?? mou fanikane liga

i kali mou epathe stomatitida to stomataki tis einai aspro kai i kakourga mana nomiza oti einai apo to gala vasika oli etsi nomizame mas edose kai vazoume stin pipila mas kati san tzel eytixos tis aresi kai den tin vgazi...

stagona exeis bali kamia fora to gala se mpimpero na dis poso dinis tou paidarou sou??

posa pinoun ta paidakia sas pou einai peripou 15 imeron?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera...

katerinaki meta to pesimo tou afalou mporeis na to kaneis kanonika mpanio, apla na tin skoupizeis kala kai na tis vazeis oinopneumataki gia liges meres akomi.

oso afora ta kila emena ena kilo mou xei meinei kai peritto na sas pw oti trww kanonikotata kai malista kathe apogeuma tsakizw kai mia sokolata...simera gia tin akriveia pigame sta max&perry kai phra tsoureki me sokolata galaktos kai mpiskoto, ena kilo sokolatakia apisteuta kai duo pastoules...etsi mwre gia tin ipoglukaimia!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

miriaki mou epeidi logw ikterou ta grafame ta geumata tou mpempi, eida oti stis 15 meres etrwge sta perissotera geumata tou 70ml, oxi ligotero alla spania perissotero...kai ana 3wro! esena logika prepei na ta pernaei an trwei ana 4wro... alla kai pali min anisixeis an trwei ligotero i mikroula sou...allwste kathe paidi einai diaforetiko!!!

barbie mou euxaristw polu....eyxomai kai gw na perasei grigora giati duskoleuomai me ton mpempi oxi tipota allo...xestika (signwmi gia tin ekfrasi) gia mena!!!!

koritsakia paw na xaplwsw kamia wra giati meta tha peinasei kai den xerw an tha xanakoimithei!!!

filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλενάδες καλησπέρα! χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!

αχ κορίτσάκια μου κοντέυω να καταρέυσω... το μωρό μου έχει κάνει την νύχτα μέρα... όλο το βράδυ εδώ και 4 μέρες κλαίει και θέλει συνέχεια να θηλάσει... το στήθος μου πονάει πάρα πολυ απο τον θηλασμό και τα μάτια μου μένουν ανοιχτά με δυσκολία..(στην κυριολεξία).

εχθες το βράδυ γύρο στις 4 η ώρα της έδωσα με γάλα με το μπιμπερό που είχα βγαλει με το ΄θηλαστρο γίρο στα 100 ml και έκλαιγε και ήθελε να φάει και άλλο.... :shock:

και σας έτσι κάνουν????

εντομεταξί μόλις φάει κανει κακακια και όταν την βάλω για να την αλλάξω κάνει αναγωγές και βγάζει το γάλα και μετά πρέπει να την αλλάζω και όλας!!!!

τώρα έχει αρχίσει και ξυπνάει κάθε 2 ώρες και θέλει να φάει..μήπως δεν έχω γάλα και δεν της φτάνει???

θέλω να σας ρωτήσω αν χρησημοποιείται πιπίλες..απο πόσο ημερών τις δώσατε στα μωράκια σας και αν τις αφήνεται στο μωρό την ώρα που κοιμούνται η αν όταν τις έχουν στο στόμα τα κρατάτε...

επίσης εχει καμια σας το αποστηρωτή της avent?? τα μπιμπερό και τις πιπίλες τα αφήνεται μέσα στον αποστηρωτή η τα φιλατε στο ψυγείο μόλις αποστηρωθούν?(μου το είπε μια φίλη μου αλλα δεν ξέρω αν πρέπει).

αν έχει καμία τον αποστηρωτή αυτό μετά τον σκουπίζει όπως γράφει στις οδηγίες για να φίγουν απο μέσα τα νερά ή απλά βγάζει τα νερά και τον αφήνει όπος είναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα.. και κάτι άλλο..... τα μωρά σας ανταποκρίνονται με κλάματα στους δυνατους θορύβους?? εμενα μου έκανε εντύποση προχθές ότι ο σκυλος μας άρχησε να γαβγίζει πάρα πολύ έντονα και ήταν δίπλα στο μωρό το οποίο ούτε που κουνήθηκε! (εχουνε κα΄νει το ακουόγραμμα και ήταν οκ) απλά μου έκανε εντύπωση που δεν ταράχθηκε καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ευχαριστω για ευχουλες.και σημερα γιορταζω.

χθες πηγαμε ανημερα επετειου γαμου στην εκκλησια που παντρευτηκαμε κ πηραμε ευχουλα..καναμε την πρωτη μας βολτουλα..δεν εκλαψε καθολου κ τον παπα που την πηρε αγκαλια τον κοιταγε καλα καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα.. και κάτι άλλο..... τα μωρά σας ανταποκρίνονται με κλάματα στους δυνατους θορύβους?? εμενα μου έκανε εντύποση προχθές ότι ο σκυλος μας άρχησε να γαβγίζει πάρα πολύ έντονα και ήταν δίπλα στο μωρό το οποίο ούτε που κουνήθηκε! (εχουνε κα΄νει το ακουόγραμμα και ήταν οκ) απλά μου έκανε εντύπωση που δεν ταράχθηκε καθόλου!

εγω κανω ηλεκτρ.σκουπα διπλα της κ δεν παιρνει χαμπαρι..μονο αμα κοπανησει μια πορτα τοτε μπορει να τρομαξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaso οτι μαρκα κ να ειναι ο αποστειρωτης τα βαζουμε αμεσως ψυγειο κ διατηρουνται για 24 ωρες..μετα παλι αποστειρωση..καλο ειναι να σκουπιζεις τα νερα απο τη συσκευη με ενα πανακι..

πιπιλα εμενα απο νεογεννητο της δινω αμα πειναει πολυ κ οταν κανουμε μπανακι..γενικα την αηδιαζει κ τη φτυνει...αυτο που λενε ειναι οτι μπορει να προκαλεσει συγχηση θηλωναμα θηλαζεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia ti kanete?? emeis kaname mpanaki fagame kai edo kai mia ora kanei grinies afou nistazi giati den kimate???? :roll::?

mariaso kathe moraki einai diaforetiko emena piani tin pipila mono ligi ora tin imera gia na kimithi kai meta tin afini apo moni tis exei morakia pou theloun na tin kratane otan kimounte...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!!ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ!!ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΕΓΩ ΟΠΩΣ Κ Η magykal ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ;;

ΓΕΝΝΗΣΑ 13 /9 ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalo mesimeri stis glukes manoules kai sta morakia tous den vlepo kinisi simera pou pigate oles?

vikoulini kalosorises stin parea mas figika mporis na eisai kai esy stin parea mas ta morakia mas exoune ena mina diafora emena i kopela mou genithike stis 13/10

eimai poli xaroumeni ayrio erxete i aderfi mou apo athina me ton antra tis kai tin foveri tis kori exei e3i mines na vrethoume kai opos katalavenete perimeno pos kai pos tin ora na erthoun xthes katharisa to spiti etimasa kai to domatio pou tha minoune ola etima na tous upodextoume... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλενάδες καλησπέρα! χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!

αχ κορίτσάκια μου κοντέυω να καταρέυσω... το μωρό μου έχει κάνει την νύχτα μέρα... όλο το βράδυ εδώ και 4 μέρες κλαίει και θέλει συνέχεια να θηλάσει... το στήθος μου πονάει πάρα πολυ απο τον θηλασμό και τα μάτια μου μένουν ανοιχτά με δυσκολία..(στην κυριολεξία).

εχθες το βράδυ γύρο στις 4 η ώρα της έδωσα με γάλα με το μπιμπερό που είχα βγαλει με το ΄θηλαστρο γίρο στα 100 ml και έκλαιγε και ήθελε να φάει και άλλο.... :shock:

και σας έτσι κάνουν????

εντομεταξί μόλις φάει κανει κακακια και όταν την βάλω για να την αλλάξω κάνει αναγωγές και βγάζει το γάλα και μετά πρέπει να την αλλάζω και όλας!!!!

τώρα έχει αρχίσει και ξυπνάει κάθε 2 ώρες και θέλει να φάει..μήπως δεν έχω γάλα και δεν της φτάνει???

θέλω να σας ρωτήσω αν χρησημοποιείται πιπίλες..απο πόσο ημερών τις δώσατε στα μωράκια σας και αν τις αφήνεται στο μωρό την ώρα που κοιμούνται η αν όταν τις έχουν στο στόμα τα κρατάτε...

επίσης εχει καμια σας το αποστηρωτή της avent?? τα μπιμπερό και τις πιπίλες τα αφήνεται μέσα στον αποστηρωτή η τα φιλατε στο ψυγείο μόλις αποστηρωθούν?(μου το είπε μια φίλη μου αλλα δεν ξέρω αν πρέπει).

αν έχει καμία τον αποστηρωτή αυτό μετά τον σκουπίζει όπως γράφει στις οδηγίες για να φίγουν απο μέσα τα νερά ή απλά βγάζει τα νερά και τον αφήνει όπος είναι??

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΡΙΝ ΤΟ 3ΩΡΟ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΒΥΖΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 20ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΜΗ ΧΑΣΩ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΚΑΝΑ ΚΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΟΝ ΞΕΓΕΛΑΩ ΜΕ ΠΙΠΙΛΑ ΤΗΝ ΕΠΙΑΣΕ ΣΤΗΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΤΗΝ ΠΕΤΑΕΙ ΑΛΛΟΤΕ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΦΙΧΤΑ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΚΕΦΙΑ ΤΟΥ.

ΑΠΟΣΤΗΡΩΤΗ ΕΧΩ .ΨΥΓΕΙΟ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΖΩ ΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΒΩ ΚΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟ ΞΕΝΟ ΠΟΥ ΔΙΝΑ ΚΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΑΚΟΥΝΕ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΣΤΙΑΖΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΚΟΜΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΑΠΟΡΟΦΗΤΗΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΗΧΟΥΣ ΤΑ ΗΡΕΜΟΥΝ ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΣΚΟΥΠΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια...

γεια σου βικουλινι!!!με λενε αννα και γεννησα στις 17/9 εναν κουκλο, που μολις ξερασε..χαχα!!!!!!!!!

κοριτσακια πως ειστε???εμεις τιποτα το ιδιαιτερο...οπως παντα νυσταζω, ο καημενουλης ποανει και ταλαιπωρειται με τους κολικους και δεν μπορει να κοιμηθει συνεχομενα...πεταγεται μες στον υπνο του και κλαιει!!!μολις εβαλα ενα πλυντηριο και καταφερα να φαω και λιγο (σπετσοφαι εφτιαξα σημερα)! Τα γονατα μου πονανε πολυ..την παρασκευη θα προσπαθησω να παω μεχρι τον ορθοπαιδικο μπας και μου γραψει την μαγνητικη που ειπε για να δουμε τι θα κανω...αν μου πει οτι μπορω να γλιτωσω την επεμβαση με ξεκουραση σκεφτομαι να παρω τον μπεμπουλη και να παμε στην θηβα που ειναι οι γονεις μου για κανα δυο βδομαδες ή οσο χρειαστει!!!Θα ερχεται και αντρουλης μου ανα τρεις μερες για να μας βλεπει, οποτε ετσι και θα ξεκουραστω και θα ηρεμησω!!!Γιατι απο την κουραση μου βγαινουν πολλα νευρα τωρα τελευταια...

Ποσες ωρες καταφερνετε να κοιμηθειτε???? εγω το πολυ 6 και αυτες σπαστα...2 ωρες το βραδυ, 2ωρες ξημερωματα και κανα 2ωρο το μεσημερι....

ααααααααααααααχ....ποτε θα ξανακοιμηθουμε 12ωρα ρε κοριτσια?????που ναι οι εποχες που ξυπναγαμε στις 1 η ωρα το μεσημερι και παρολα αυτα λεγαμε ποσο δυσκολευομασταν το βραδυ με τις κοιλιτσες?????Χαχαχαχαχα

τελος παντων...ο μπεμπακος μου θελει αγκαλιτσες και πρεπει να κλεισω το λαπτοπ!!!

ερχεται και μια βροχη....μολις μπουμπουνισε......φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... :D:D:D:D

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ..ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ 20 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΛΟΓΩ ΙΚΤΕΡΟΥ. ΠΙΠΙΛΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΤΗ ΞΕΓΕΛΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΡΑΝΙΟ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΑΣΑΡΙΑ ΕΝΩ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΜΕΤΑ.

ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΕΧΩ ΤΗΣ NUK ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΨΥΓΕΙΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΖΩ

(ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΚΙΟΛΑΣ?).

ΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΗ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΒΡΩ. ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ???ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ??? :evil::evil:

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΡΔΙΑ. ΤΡΟΜΟΣΣΣΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα και από εμένα!

Τι κάνετε μανούλες και μπεμπάκια?

Δημητρούλα μου χρόνια πολλά για χθές! Άντε σαραντήσατε και εσείς! Εμείς την άλλη Παρασκευή θα πάμε στην εκκλησία!

Εγώ κορίτσια δεν έχω πάρει αποστηρωτή τα βράζω σε μια κατσαρόλα και μετά και εγώ αμέσως τα βάζω στο ψυγείο. Έχω δυο μέρες που δεν της έχω δώσει καθόλου συμπλήρωμα και χορταίνει με το δικό μου. Μου αυξήθηκε από μόνο του επιτέλους! Βγάζω ανά 4ωρο 120-130ml.

Κορίτσια είναι τόσο λαίμαργη που το πρωί έφαγε 140 δικά μου και μετά βεβαίως έκανε εμετούλη λίγο.

Και εμείς την πιπίλα δεν την πολυθέλουμε! Μόνο όταν πεινάει μέχρι να της ζεστάνω το γάλα και όταν θέλει να κοιμηθεί και γκρινιάζει!

Κορίτσια μήπως είμαι άσπλαχνη μάνα? Έχει μάθει αγκαλίτσες και θέλω να τις το κόψω γιατί δεν θα προλαβαίνω να κάνω τίποτα αν την έχω όλη μέρα αγκαλιά! Οπότε χθες την άφησα και έκλαψε 2-3 λεπτά, αλλά σπάραξε στο κλάμα και μετά το καθαρματάκι κοιμήθηκε μόνη της. Άσε που καλά την λέω ότι είναι καθαρματάκι κλαίει κλαίει και μόλις την πάρω δίπλα μας στο κρεβάτι μας τσιμουδιά η κυρία και κοιμάται του καλού καιρού.

Εμένα η παιδίατρος μου είπε αφού έπεσε ο αφαλός που εμάς μόλις ήρθαμε σπίτι έπεσε να την κάνω μπάνιο κανονικά στο μπανιερό της αλλά να μη βάζω την τάπα, γιατί επειδή μπορεί εκείνη την ώρα να κάνει κακά ή τσίσα μπορεί να μολυνθεί το πιπάκι μας.

Εγώ έχω πάρει τη μισή ευχή και βγήκα την προηγούμενη βδομάδα πήγα σουπερ μάρκετ και στο λητώ για να πάρω ένα λαστέξ. Εσείς κορίτσια θα φορέσετε λαστέξ για να μαζευτεί λίγο η κοιλιά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... :D:D:D:D

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ..ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ 20 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΛΟΓΩ ΙΚΤΕΡΟΥ. ΠΙΠΙΛΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΤΗ ΞΕΓΕΛΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΡΑΝΙΟ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΑΣΑΡΙΑ ΕΝΩ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΜΕΤΑ.

ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΕΧΩ ΤΗΣ NUK ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΖΩ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΨΥΓΕΙΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΖΩ

(ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΚΙΟΛΑΣ?).

ΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΗ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΒΡΩ. ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ???ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ??? :evil::evil:

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΡΔΙΑ. ΤΡΟΜΟΣΣΣΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΦΙΛΑΚΙΑ

καλε τον αποστειρωτη σκουπιζουμε απο νερα, οχι τα αποστειρωμενα. τα αποστειρωμενα με λαβιδα τα πιανουμε κ κατευθειαν σε τελαρακι στο ψυγειο.

κατ αν ειναι αναγκη η παιδιατρος σας κ δεν το σηκωνει ουτε σε παιρνει αν δειτην κλιση μηπως να την αλλαζεσ? εμενα μολις δει την κλιση με παιρνει αμεσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbie μου με το καλο να παρετε ευχουλα κ σεις. αυτο που λες με μπανακι τοχω παθει 2 φορες..εκανε κακακια μεσα αλλα τη σηκωσα αμεσως κ ετσι δεν υπηρχε προβλημα..με τη λογικη αυτη ομως δε θα κανει ποτε μπανακι ε? αλλα ντουζακι..

ειδες για γαλατακι..οσο θηλαζουμε τοσο περισσοτερο γαλατακι ερχεται!! οσο για αγκαλιες νκ γω το ιδιο κανω..δε θελω να μαθει..βεβαια ερχεται ο αντρας μου κ η πεθερα μου κ την κρατανε αγκαλια πανω απο 1 ωρα..πιανεται το καημενο..κ μου τη δινει...δε θελω να την εχουν αγκαλια ολη την ωρα.γκρρρρρ....

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ καλως ηρθες...και γω 18/9 γεννησα το κοριτσακι μου..εδω θα τα λεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...